Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

100 kg felettiek klubja

nattine
Létrehozva: 2008. október 13. 09:47

Sziasztok!

 

Tudom, hogy ezer fogyis topik van már, de azért még próbálkozom. Egyrészt - és ezt is sokan írták már - nagyon nehéz bekapcsolódni egy összeszokott társaságba. Másrészt úgy érzem, hogy más problémákkal küzd az, akinek 5-10 kilótól kell megszabadulnia, és megint más, ha 30-40, vagy akár több kiló a súlyfelesleg. Pl. nem lehet ugyanazt mozogni, mert akár árthat is.

 

Ezért szerettel várom azokat, akik csatlakozni szeretnének.

  1. 2008. október 21. 21:57151.

    Szia!

    Sajnos, ha sütni-főzni kell, akkor muszáj kóstolni . A léböjtöm alatt sütöttem egy iszonyú sós fasírtot, főztem hozzá ízetlen krumplifőzeléket, aztán meg egy agyonfokhagymázott, sótlan paradicsomos tésztát . Még szerencse, hogy a férjem nagyon megértő Aztán, ha már egyet kóstolt az ember, akkor már elég nehéz egy kanálnál megállni.

     

    Én is norbiztam egy ideig, végülis fogytam is vele kb. 6 kg-t, sokat esküsznek rá. Egy idő után fárasztónak éreztem. Nekem könnyebb kalóriát számolni,mint bogarászni a Norbi könyvét. Viszont a neten találtam egy rakás receptet, édességeket is. Ha érdekel, küld el priviben az e-mail címedet, elküldöm neked. (De lehet, hogy Te is megtaláltad már.)

     

    Most mennem kell, elkezdődött a Vészhelyzet

    előzmény:
    pozsona (145)
    2008-10-20  23:19
  2. 2008. október 21. 21:50150.

    Nem tudom, ezt láttad-e, egyszer már bemásoltam a linket, érdemes ezt a cikket elolvasni, én sokmindenben magamra ismertem. Egy kicsit a lelki háttérről szól:

     

    http://femina.hu/fogyokura/veglegesfogyas

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_467561 (148)
    2008-10-21  16:17
  3. 2008. október 21. 21:49149.

    Nagyon nehéz ez a probléma, amit említesz. Az ember tényleg hajlamos arra, hogy majd, ha lefogyok, akkor csinálom, ezt, meg azt. És ez tényleg visszaveti a fogyókúrát, hiszen annyi a tét, ha egy lapra teszünk fel mindent, csak veszíthetünk. De én is ezt csinálom. Járok a városban, és arra gondolok, mennyi csinos ruha van, meg milyen stílusban is szeretnék majd járni, ha lefogyok. És közben hordom a mindent szépen eltakaró zsákokat . Nagyon ügyes vagy, ha már elkezdtél csinosabb ruhák után járni, ez sokat fog segíteni a kitartásban.

     

    A másik, hogy  ha lemegy egy pár kiló, megijedsz. Ezt is ismerem sajnos. Amikor mutat a mérleg akár csak 2 kg mínuszt, aznap tuti, hogy jól becsokizok És este ott sírok a lelkiismeretfurdalástól. Ezek sajnos mélyen rögzült pszichés dolgok, és nagyon nehéz megszabadulni tőlük. Bár nagyon tetszett nekem az a hsz., amit azt hiszem zxc írt még valahol a topic elején, hogy "mindenre rá lehet szokni, és mindenről le lehet szokni". Ezt sokszor szoktam magamban ismételni, amikor rutinból kóstolom meg már századszorra is a kaját főzés közben

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_467561 (148)
    2008-10-21  16:17
  4. Torolt_felhasznalo_467561
    Torolt_felhasznalo_467561
    2008. október 21. 16:17148.

    Szia!

     

    Lehet, hogy igazad van és túl korai új ruhát venni, mégis annyira nagy öröm, hogy csökkent a méretem. De hát Te ezt pontosan tudod, mert Neked is. :D

     

    Jó lenne kicsit nőcisebbnek lenni, újra tűsarkúkban tipegni, meg áttetsző blúzokban flangálgatni. (hurka nélkül)

     

    Az új gatyó arra jó, nehogy visszaforduljak, mert korábban, ha ledobtam 3-4 kilót, mindig megijedtem tőle, és gyorsan visszahíztam. Tulajdonképpen én sem értem, hogy miért :(((

     

    Mindig azt mondtam, majd ha lefogyok, megtanulok normálisan táncolni, meg majd akkor veszek újra hegyes orrú tűsarkút, meg majd akkor megyek szoláriumba, meg majd akkor festetem vadabbra a hajamat,  stb. stb, majd ha lefogyok.... 

     

    Ha azt csinálom, amit eddig, azt kapom amit eddig! Inkább nem.

     

    Nekem is van még 40 kiló feslegem...:(

    Már csak 40 kiló feleslegem :)

     

    Ha segítünk egymásnak,  hamarosan ledobom, és akkor mondjuk húsvétra ellenállhatatlan külsőnk és csáberőnk teljes tudatában.... még 1 x bekajálhatunk.

     

     

     

     

    előzmény:
    nattine (147)
    2008-10-21  12:51
  5. 2008. október 21. 12:51147.

    Szia!

    Gratulálok, ez tényleg szép teljesítmény! Nekem is kellett volna egy új nadrág, aztán gondoltam, várok egy pár hetet, mégse a diéta elején vegyek új nadrágot!  

    Az almanap nem is túl könnyű, ügyes vagy, hogy kibírtad! Tényleg néha csak ilyen apróságok, egy-egy megjegyzés kellenek, hogy az embert továbblendítsék.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_467561 (146)
    2008-10-21  12:19
  6. Torolt_felhasznalo_467561
    Torolt_felhasznalo_467561
    2008. október 21. 12:19146.

    Sziasztok!

     

    Gratula Mindenkinek!

    Kicsit el voltam szontyolodva, szombaton nézegettem az oldalt, alig voltatok.  A tegnapi almanapot túléltem, bár dél körül azon járt az agyam, hogy kiugrom a közértbe és jóóóól bekajálok, amikor rám nézett a kollégám és azt mondta, "te már megint fogytál".  Ezek után nem volt orcám.... 102-nél tartok, a múlt héten lement négy kiló. 

    Képzeljétek tegnap elmentem nadrágot venni, akasztottam le 48-ast is, meg azért nézegettem az 50-eseket is, hátha kellene, de a 48-as is lötyögött. Kimentem egy NEGYVENHATOSÉRT és rámjött. Nem is hittem el. Hááát, nem mondom, hogy bő, de rámjött. Nem  hittem el, hogy igaz, ezért elrakattam egy farmárnadrággal szerda estig... de ma este visszamegyek érte... :)  Hány éve is nem volt ilyen? Nem hiszem el, hogy nem csak hízni tudok.  Ezek szerint van remény!

    Sok sikert és kitartást mindenkinek!!!!!

     

    Sok-sok puszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. október 20. 23:19145.

    Sziasztok!
    Vagyok ám, de nincs sok időm írni.

    Szóval tegnap bűnöztem. Babalátogatóim voltak és sütöttem főztem, és nem áltam meg hogy meg ne kóstoljam. Úgyhogy ma újból kezdhettem az egészet. Mérlegre nem állok direkt megfogadtm legalább 2 hétig. Remélem kibírom. Le a kalappal előttetek, hogy ezt a lébőjt dolgot, emg szigorú előírású diétákat be tujátok tartani.

     

    Én most jelenleg a baba miatt sem tudnám csinálni. bár csak hobbiszopizós, tejem nem sok van. Én most a Norbist akarom csinálni. Abban nem kell számolgatni, és ha elolvassa az ember az elveket sejti, hogy mit meddig lehet enni. Nekem már terhesség előtt bevált. AKkor kb 13 kilót fogytam vele 4 hónap alatt. most is még 10-zel kevesebb vagyok az akkori súlyomnál. Nem egy nagyon drasztikus, de ha minden hónapban kb 3 kilót fogynánk akkor az fél év alatt 18. Na azzal már kibékülnék. Akkor már 8-assal kezdődne a súlyom. Annak is a lényege a szénhidrátszegény étkezés.

    Bár nekem senki nem mondta, úgy tudom, hogy nekem zöldség gyümölcsöt sem nagyon szabad fogysztanom, a trombózis, meg a véralvadságátló miatt. Tényleg erre is rá kéne kérdeznem legközelebb a dokinál. Kakaóscsig mi erről a véleményed?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2008. október 20. 15:27144.

    Szia!

    Most mennem kell, de majd este még jövök, és kérdezek . Ill., ha érdekel, leírom, hogy a Fatfree nevezetű fogyós tanácsadáson mit mondtak nekem tavaly.

    Egyébként mi baja volt a "beszólónak" azzal, hogy most nem eszel húst?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_911463 (143)
    2008-10-20  14:15
  9. Torolt_felhasznalo_911463
    Torolt_felhasznalo_911463
    2008. október 20. 14:15143.

    szia, örülök ,hogy legalább te még itt vagy és nem magammal beszélgetekde viccen kívül biztos előkerülnek a többiek is, többen mondták, hogy kisgyerekük van, meg dolgoznak, biztos nincs sok idejük. Én az 1500 kalóriát mint már említettem talán soknak tartom, egy olyan fogyihoz pedig mindenképp ,ahol sok súlytól kell megszabadulni. én 1200-nál többet nem ennék a helyedben az elején legalább. Az elején kell nagyon szigorúnak lenni, sokmindent kizárni, és megszorítani a kalóriákat, egyrészt mert így összeszűkül a gyomrunk, másrészt gyorsabban jön a fogyás és nagyobb mértékű is, és ez nagyon sok erőt ad a folytatáshoz ha látod, hogy van értelem szenvedni. De ez azt én véleményem, ha neked az 1500 kalória jött be oké, mindenkinek meg kell találnia a saját módszerét, ami a legjobban bevállik neki. A készételekkel kapcsolatban milyen táblázatra gondolsz? Kalóriatáblázatra vagy az ételek cimkéjén lévőre? Ami az ételeken van az biztos annyi is, ez készételnél van ugye, de ha készítesz otthon egy rakott kelt te és megnézed a tápanyagtáblázatba így, hogy rakott kel, az nem jó. Akkor sajna összetevőnként ki kell számolnod az adott étel kalóriáját. De ez a kalóriaszámolgatás kicsit becsapós dolog szerintem mert ugye 1200 kalóriába belefér ha eszel mondjuk 3 szelet sütit egész nap, vagy ha eszel mondjuk 5kiló zöldséget(csak mondtam valamit). Míg a zöldségtől fogyni fogsz a sütitől nem akkor sem ha csak 1200 kalória. Szóval érdemes figyelni a zsírra és a cukorra, szénhidrátra is. Persze mindezt számolgatni marha macera,én ezért sem csinálom ezt szakember létemre, ez a számolóprogramm pedig amivel a kórházban dolgoztunk és fél perc alatt kiszámolt mindent több százezer forint nekem sincs itthonA másik kérdésed az olajban sült dolognál az olaj kb egyharmadának kalóriáját kell beleszámolni,kb ennyit szív fel a bunda vagy panír.tehát ha 15g olajban sütsz 5 g olajat legalább számolj bele a z aznapi kalóriákhoz.  Amúgy rántott dolgokat istenien lehet csinálni sütőben olaj nélkül, ugyanolyan finom, vagy sütőzacskóban, de igazán a panír a nagyon gáz nem is a sok olaj. De ezt is  meg lehet oldani ha Norbis liszttel panírozol, tojás, korpa, vagy update zsemlemorzsa. Csak egy ötlet.

    Szívesen válaszolok bármire ha kérdésed van még nyugodtan tedd fel

    előzmény:
    nattine (142)
    2008-10-20  13:40
  10. 2008. október 20. 13:40142.

    Szia!

    Jaj, de jó, hogy jöttél! Már azt hittem, hamvába hull a topic. 

    Gratulálok a 3 kg-hoz, nagyon ügyes vagy!

     

    A hétvégét végülis sikerült egész jól átvészelnem, a keresztelőn csak zöldköretet ettem, meg egy kis csirkehúst, (na jó, azért a sült csülköt is megkóstoltam, de csak iciri-picirit ), a sütit meg a férjemmel feleztem. A lényeg, hogy csak fél kg jött fel rám, ennek nagyon örültem!

    Mától megpróbálom tényleg betartani az 1500 kcal-t. Mára mondjuk csak 1300-at számoltam ki magamnak, de egy kicsit gyanús nekem,hogy a rakottkel nem lehet csak 438 kcal, mint ahogy a táblázat írja.

    Erről mi a véleményed? Lehet mindig hinni a táblázatoknak? Vagy ki kellene számolni mindig a főtt ételek kalóriáját a hozzávalók alapján?

    És a másik, (ha már dietetikus vagy, majd jól ki foglak használni ), hogy lehet kiszámolni, hogy hány kalória egy olajban sült dolog? Konkrétan a fiam már egy ideje bundáskenyeret kér tőlem. Csak hát én is nagyon szeretem, gondoltam, beleszámolom az aznapi kalóriámba. De vajon mennyi lehet egy fél szelet bundáskenyér?

     

    Remélem, a többiek is benéznek, olyan jó lenne, ha összejönne egy kis csapat!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_911463 (141)
    2008-10-20  08:37
  11. Torolt_felhasznalo_911463
    Torolt_felhasznalo_911463
    2008. október 20. 08:37141.

    sziasztok lányok

    Ne tűnjetek el légyszi, mindenkinek jól jön a bíztatás és a csapatszellem. Nos én elég jól zártam a hetet, amit kitűztem magam elé azt teljesítettem is. Mínusz 3kg, így jelentem 114 kg vagyok. A hét elején ha még emlékeztek volt egy fura dolog mikor szinte nem is ettem és 2kgot még híztam is, hát az másnapra megoldódott szerencsére, kiderült hogy hogyismondjam hát emésztési gondok voltak a háttérban. Gartula, hogy kibírtad a lébőjtöt, nem semmi akaraterő kelll hozzá, én tudom, nekem is volt hozzá szerencsém már. 

    Ma gyümölcsnapom lesz, másfélkiló alma, 2l zöldtea, 1,5l víz, 3szem c-vitamin, ez a mai menü. Csorog a nyálatok mi

    Tudjátok mondtam, hogy én most húst és húskészítményeket sem eszem, meg kell mondjam sokkal jobban érzem magam, mintha kezdene az energiám is visszatérni, viszont a héten két vendégségben is magyarázkodhattam hogy miért is nem eszek semmit. Elég fárasztó, és megkaptam az első kioktatást is ezzel kapcsolatban. Felvilágosítottam az illetőt, hogy mellesleg dietetikus vagyok(mégha ez nem is látszik első ránézésre)csak tudom h mi a jó, különben is mindenki azt eszi amit akar ez miért fáj neki.

    Tömören ennyi, még visszanézek, ti többiek hogy álltok, nem feladni, most végre lefogyunk!!!!!!!!Vége a bálnalétnek. Halál a zsírra!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2008. október 18. 22:30140.

    Szia!

    Gratulálok a 3 gyerkőchöz! Gondolom, nem egyszerűek a napjaid, hogy ilyen kicsi a korkülönbség köztük. Én a kettővel is megszenvedek sokszor.

     

    Sajnos, úgy látszik, sokan járunk ebben a cipőben, hogy gyerekkorunk óta küzdünk a kilókkal. Ez nagyon elszomorító. De én is úgy érzem, az egészség a tét. Nekem még "csak" a vérnyomásom magas. Remélem, sikerül majd neked is lefogyni, gyere gyakran, próbáljuk egymásban tartani a lelket!

    előzmény:
    pozsona (135)
    2008-10-16  15:54
  13. 2008. október 18. 20:49139.

    Sziasztok!

    Hogy vagytok, mi a helyzet? Itt a hétvége, ez azt hiszem, mindig egy nehéz akadály a fogyókúrákban.

     

    Én, jelentem, kibírtam a léböjtömet, bár pénteken már minden bajom volt. Összesen 4 kg-t fogytam tőle, de ez biztosan gyorsan visszajön majd, nem is ez volt a lényeg. Hanem az, hogy összeszűküljön a gyomrom, és könnyebb legyen utána nekilátni. Hát ebben már nem voltam olyan ügyes, sajnos. Tegnap szépen kiszámoltam a mai napra az étrendemet (1500 kcal mellett döntöttem, azt lehet bírni hosszú távon, de azért remélem, fogyaszt is) aztán délután nekiláttam a birsalmasajtnak, amibe bizony elég gyakran belekóstoltam . Nagyon mérges vagyok magamra, hogy képtelen voltam megállni. Holnap meg keresztelőre megyünk, utána étterem, mindenféle kész tálakkal (csülök, meg társait ígértek). Az lesz a vége, hogy visszajön az egész 4 kg. Holnap nagyon erősnek kell lennem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. október 18. 11:50138.
    Tudom, miről beszélsz és nem könnyű, de muszáj! Aztán meg egyre könnyebb lesz, hisz egyre nagyobbak lesznek a gyerekek és könnyebben lehet tornázni majd. Tök jó ez a szobabiciklis-megoldás!
    előzmény:
    nattine (137)
    2008-10-17  14:21
  15. 2008. október 17. 14:21137.

    Persze, tudom, hogy muszáj mozogni, be is fogom iktatni. Jobb híján, este fél 10 után, amikor elalszanak a gyerekek. Mert egyébként: reggel a nagy oviba, utána a kicsivel reggeli, elintéznivalók, játszótér,  stb., ebéd, kicsi alvás, én takarítás, főzés, délután nagy az oviból, játék, vagy különóra, aztán vacsi, fürdetés, altatás. Szóval ide nem nagyon tudok mozgást besuvasztani, tv-t is csak este nézünk.

    Meg kell magam erőszakolni, hogy még akkor ráüljek a szobabiciklire, más lehetőség nincs.

    előzmény:
    fahita (136)
    2008-10-17  13:20
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. október 17. 13:20136.
    SZia!AMikor ilyen gondom volt pár éve, rájöttem, hogy minden csak kifogás, ami a mozgás ellen szól. Mert az KELL. Egészségügyileg is és fogyásügyileg is. Csomó ember azt hiszi, hogy nincs ideje tornázni, dehogynem. Napi fél órája van mindenkinek, mx. néz sorozatot vagy nem netezik vagy mittudomén :-)
    előzmény:
    nattine (132)
    2008-10-16  14:08
  17. 2008. október 16. 15:54135.

    Sziasztok!

     

    Szóval két nap után végre idefértem a géphez. A nagyfiam (3,5 éves) lebetegedett. Hát nem hiányzott egyáltalán. Szóval tegnap kezdtem a fogyókúrát, és én nem leszek olyan drasztikus, mint sokan. Agyébként nagyon ügyik vagytok, hogy kibírtok ilyen lébőjt kúrát, meg szigorú fogyókúrát.

     

    Néhány szó magamról. 3 gyerek boldog anyukája vagyok, 3,5 éves Nándi, 2 éves Zsófi, és 6 hetes Gábor. Szopit kérdezte valamelyikőtök. Szoptatok illetve ha pontosabban fogalmazok mellre teszem Gábort, ezért a nagyon szigorú fogyókúra kizárt inkább szénhidrátszegényen próbálok enni, meg nagyon figyelmit, hogy sokszor keveset. Zsófival ugyanis ilyankor sikerült felszednem kb 10 kg, Görcsösen ettem ,hogy legyen tejcsi, dehát vele sem volt, annyi értelme volt az egésznek, hogy meghíztam. Na előtte is kövér voltam. Mostani terhességem előtt sikerült leadnom, 15 kilót, és a terhesség elejéhez viszonyítva, most kb 2 kiló van rajtam. A tegnapi mérlegen 104 kg voltam.

    Azonban, ha fel akarom nevelni a csöppségeket, nem halaszthatom sokáig a fogyókúrát illetve életmódváltást. A szülésem előtt néhány nappal ugyanis trombózisom lett.

    Úgyhogy  muszáj fogynom, illetve lassan megkezdhetem a mozgást, ha el akarok kerülni egy újabb trombózist, aminek persze utána súlyos következményei lehetnek.

    Egyébként nekem is egész életem fogyókúrából állt, gyerekkoromban is gurultam, aztán sok sok drasztikus fogyókúra után fogytam, néha  majd 30 kilót is, ami lassan utána visszakúszott.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_615491
    Torolt_felhasznalo_615491
    2008. október 16. 15:03134.
    Hmm, nem lehet, hogy pánikba esett a szervezeted, és tartalékol? Vagy tényleg rossz helyen volt a mérleg. Ne izgulj, nem lehet ez tartós! Persze elkeserítő  Kitartás!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_911463 (129)
    2008-10-16  09:20
  19. Torolt_felhasznalo_615491
    Torolt_felhasznalo_615491
    2008. október 16. 15:01133.

    Köszi

     

    Terhesség alatt nem is a fogyózás volt a cél, hanem a cukorszint alacsonyan tartása. A fogyás csak kellemes mellékhatás volt. Megértem az ismerősöd, szülés óta nálam is csökkent a motiváció. Várandósság alatt elég volt eszembe idézni, mi baja lehet a gyereknek, ha nem tartom a diétát. Most azért akarom folytatni, mert az esztétikai indokokon túl megjelent a későbbi esetleges cukorbetegség réme, amit nagyon szeretnék elkerülni.

     

    Hős vagy, hogy tartod a léböjtkúrát! Ilyet sosem tudnék, szerencsére most nem is lehet (szoptatok ezerrel).

     

    Mozgás: most se időm, se energiám, de nagyon kéne. Ha meggyógyul a nagylányom (3 éves), ovis lesz, és talán akkor... Persze csak módjával

    előzmény:
    nattine (130)
    2008-10-16  14:03
  20. 2008. október 16. 14:08132.

    Én még bírom ezt a léböjtöt, de már kezdem nagyon unni. Holnap van az utolsó nap. De kibírom, ha eddig kibírtam, olyan nagyon büszke leszek magamra, sosem bírtam még ki ilyesmit! Csak hogy aztán hogyan folytassam Gondoltam, megcsinálom azt a diétát, amit tavaly csináltam, egy személyre szabott étrend, csak nem tudom, nem lesz-e sok az a kalória, amit ott előírnak (2000 egy napra). Igaz, akkor fogytam tőle rendesen, de akkor is mindig ezen filóztam, hogy hogy fogyhatok 2000 kcal-tól.

     

    Mozgással hogy álltok? Be tudjátok iktatni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. október 16. 14:05131.

    Szia!

    Hát ez hihetetlen! Amilyen keveset eszel, még jött 2 kg! Mitől? Esetleg ha csak egyszer méreckednél egy héten? Mondjuk én sosem bírom ki, hogy ne álljak rá minden reggel a mérlegre  Nem lehet, hogy a mérleg a hibás? Volt régebben egy mérlegem, ahányszor más helyre állítottam a fürdőszobában, annyiszor mást mutatott, de elég durva eltéréseket.

    Nem tudom, mi jelzi, ha pajzsmirigy gond van. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_911463 (129)
    2008-10-16  09:20
  22. 2008. október 16. 14:03130.

    Szia!

    Üdvözlünk nálunk. Döcögősen indul a topic, de majd csak összeverődünk.

    Nagyon ügyes vagy, hogy terhesség alatt is tudtál fogyózni, le a kalappal. Van egy ismerősöm, aki hasonló cipőben járt, de ő nagyon gyorsan abbahagyta a fogyózást, amikor megszült.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615491 (128)
    2008-10-15  23:29
  23. Torolt_felhasznalo_911463
    Torolt_felhasznalo_911463
    2008. október 16. 09:20129.

    sziasztok

    hát rögtön az elején egy rossz hír ,híztam 2kg-ot tegnapról mára vírradóra Nem értem, alig eszem az is a legszigorúbban fogyis, megállni még nem állhatott meg az anyagcserém 3 nap után, a havi dolog még nem aktuális, nem értem!!!

    Van valami ötletetek? mert én így szakemberként értetlenül állok a dolog elött. Persze ettől nem adom fel, sőt még inkább figyelek minden kis apró részletre csak elkeserítő.

    Remélem ti jobban álltok, jelentkezzetek.

    Minden új lelkes csapattársat szerettel köszöntünk, meséljetek magatokról.

    Ja mégvalami nem lehet h a pajzsmirigyemmel lehet valami? van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? Régen voltam vérvételen ,meg kéne ejteni eggyet. Még jövök addig mindenkinek nagyon szép napot

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_615491
    Torolt_felhasznalo_615491
    2008. október 15. 23:29128.

    Sziasztok!

     

    Csatlakoznék hozzátok, ha nem gond  95 kg-ról indultam, már félúton vagyok, de most úgy érzem, megtorpantam kicsit. Jól jönne a társaság.

     

    Kicsit speciális a helyzetem, babavárás közben derült ki, hogy terhességi diabéteszem van, és diétázni kell. Most két és fél hónapos a kisfiam, szülés óta is nagyjából tartom a diétát. Le is ment 18 kiló május óta  Az utóbbi napokban viszont megőrülök minden édességért, és lazultam, egy kiló gyorsan vissza is cuppant. Jönnék hozzátok erőt gyűjteni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_467561
    Torolt_felhasznalo_467561
    2008. október 15. 14:24127.

    Háát igen. A gyümölcsnaptól én is féltem, de a kollégám eü. javaslatra kéthetes almakúrát csinált végig. Gondoltam, ha ő kibírta két hétig, egy napig talán nekem is menni fog. Legelőször nagyon rossz volt, kérdezgettem is a kollégámat, hogy hogy bírta ki, nem lett-e tőle túl sok gyomorsava...

    Azt tanácsolta, hogy egyszerre ne csak egy almát egyek meg, mert az éhessé tesz, hanem kettőt-hármat, mert az már telít. Egyébként tényleg van benne valami.

     

    A kása egyszerű. Sós víz. Egy kicsit "szaftosabbra" kell hagyni, mint ha köretet készítenénk. Fűszerekkel lehet bolondítani, de a diéta lényege, hogy csak egyfélét együnk. Furán hangzik, de amikor betartottam nagyon energikus voltam, talán a saláta nap kivétel, de az is kibírható, csak nem szabad nagyon savanyúra készíteni.

    előzmény:
    nattine (126)
    2008-10-15  13:52

Címlap

top