Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Aranyér műtét!

kiskicsicsiga
Létrehozva: 2008. október 15. 13:37

sziasztok!mi a teendő aranyér műtét után?

2napja kijött az aranyeremmég sose volt .babnyi nagyságú volt, menni,ülni alig tudtam tőle, barátom majdnem szörnyethalt, mikor meglátta.. mintha egy teljesen önálló babszem nött volna oda...

Patikus adott kencét, de azt mondta, hogy menjek el dokihoz.Kence(reparon) egy nap alatt nem hatott, felhívtam a  Fehérvári uti rendelőt, azt mondták urulógiára legalább egy hetet várni kell, sebészetre holnapra adnak időpontot.Elis mentem, megmutattam dokinak.

-Jó, hát akkor ezt most megműtjük.

-??? köpni nyelni nem tudtam... hozta a kis pepecset, lekente, szuri bead, én szorongatom az ágyat...aztán matat matat,varr varr,én közben kiizzadok 10kilót...

-Végeztünk .Holnap jöjjön varratszedésre, zuhanyozzon, és ne lepődjön meg ha a 'dolognál' kijön egy gézdarab.

Viszont látásra.

 

-????

Én teljesen összezuhantam, 11percet töltöttem bent összesen...kb ugy viselkedett a doki,mintha egy szálkát húzott volna ki az újjamból.mintha ez annyira rutin dolog lenne...hogy megműti a fenekem...én meg csak feküdtem ott remegő lábakkal...

-felöltözhezt,fogassa oda a bugyival a gézdarabot. viszlát...

azért távozóban megkérdeztem ,mire figyeljek, fájhat-e, mivan most egyáltalán.

-állva fürödjön, fájni nem fog, kérjen időpont holnapra.viszlát.

 

ejj de sürgős..

 szóval remegő lábakkal levánszorogtam a sorszámért.persze  a nagy izgalomtól leesett  a vércukrom ,majdnem elájultam.eljött értem a barátom,hazacsoszogtunk,most itt fekszek felpócolva, és nézek ki a fejemből.Ennyi lenne?miért rázott így le a doki?22éves vagyok,és sztem elég nyilvánvaló volt, hogy halálra voltam rémülve.

Azt mondta nem fog fájni...hát azért nekem fáj.a lépcsőn féloldalazva másztam fel, és a villamosról alig bírtam leszállni.ülni nem bírok,csak fekszem kipárnázva a derekam alatt..és fáj.pedig vettem be fájdalomcsillapítót.

Kérdéseim:

-normális hogy fáj?megnézni nem tudom, mésmostmár egyedül vagyok itthon...

-mit ehetek?szerencsére semmi szeleset nem ettem, tegnap még egy krumplistésztát összerántottam.szilván kívül mit lehet ennem, hogy ne legyen sok 'dolog' és laza legyen?

-nagyon gáz lesz a 'dolog'?

anyu azt mondja nem szabadott volna hagynom hgoy megműtsenek mert az egyik rokonunkat már 3Xműtötték ugyan ott aranyérrel,de még mindig küzd...de a doki csak tudja, nem?meghát annyira hirtelenjött..azt hittem ad1gyógyszert,vagy ilyesmi...

-mikor fogok tudni rendesen élni már? egyenlőre csak fekszek,és ez is fáj...

bocsi hogy hosszu lettem, de a doki lese toj...

  1. 2008. október 23. 08:2951.

    na,most már így egy hét elteltével leüllepedtek bennem a dolgok.

     

    igazából az volt a legnagyobb probléma hogy:

    1.túl hamar belémvágott a doki.mivel nem lehet minden lehetséges alternatívát végigjárni (néhol1-2hónap mire bekerül az ember) így az első alternatíva egyből elkapott.én egy gyógyszert akartam.ő felnyitott szinte szó nélkül.

    2. a doki nem mondta hogy lesz 2nap pokol.

    szeritnem kvázi kínzásnak minősül, hogy nem adott gyógyszert, nem írt cataflamot(tudom, lehet kuncsorogni a patikában,hátha megszánnak..) és kérdésemre azt mondta nem jellemző, hogy fájna...

    szerintem szokott fájni.nekem legalábbis eszméletlenül fájt folytonos jelleggel.nem hagyta abba semmitől.

     ha tudtam volna, hogy ennek ténylyeg ennyire kell fájnia, és ez így lesz, inkább ezt a hosszú 7végét válsztottam volna lábadozsára, akkor nem kellett volna 3nap szabit kivennem előre, stb...

     

    szerintem az ilyen embert érdemes elkerülni ( a neve Iszlám.komolyan,ez a neve), vagy ne menjen orvosnak.

    lehet, hogy neki 'futószalagon' jöttem,  de mondtam is hogy nekem ez az első ilyen problémám,meg látszott is rajtam hogy halálra vagyok rémülve...

     

    mior kiszedtea  varratot, üvöltöttem ugy fájt, utána ahogy csoszogtam ki a rendelőből ,utánam szólt,hgoy mostmár lehet ám rendesen menni...

     

    hát köszi, utána még 3-4napig nem tudtam rendesen menni.én nem tudom ,hogy élte már-e át személyesen a dolgot,de szeritnem nem.hogy lehetne varratszedés után normáálisan menni?...

     

     

    szóval azt tanácsolom mindenkinek, próbálkozzon először kencékkel kúpokkal,és ha már 2hét alatt nem tudja eltüntetni,akkor forduljon orvoshoz,és ha lehet ne a sebészetre menjen először...

     

    érdemes a műtét után(vagy akár a gyógyszerek,kencék használata alatt) sok rostos dolgot enni, lehetőleg kerülni a pukis dolgokat, paraffin olaj is jól jött nekem.

    szerintem ha nem kell nagyon ne menjen wcre amíg bent vannak a varratok.

    előzmény:
    kiskicsicsiga (1)
    2008-10-15  13:37
  2. Torolt_felhasznalo_150052
    Torolt_felhasznalo_150052
    2008. október 21. 09:2550.

    Sajnos nem tudok ezekre a kérdésekre válaszolni... Azt viszont javasolnám - de már Te is eldöntötted - hogy másik orvost válassz. Ez nem adja meg a válaszokat no meg a megfelelő támogatást, így nem is fogsz neki hiányozni

    Kíváncsian várom a fejleményeket!

     

    Gömbi

    előzmény:
    kiskicsicsiga (49)
    2008-10-18  11:54
  3. 2008. október 18. 11:5449.

    ami aggaszt, egyrészt h nincs széklet,pedig lazákat eszek,sok joghurtot meg gyümit.

    meg az is aggaszt,hogy még mindig ugy néz ki mint aranyeresen.

    ilyen kis farkinca...

    ez sokáig magad így?

     

    nem tudom annyira nem törödöömnek érzem a dokit,hogy lehet h hétfőn elmegyek magánrendelésre

     

    kenegesem neogranormonnal,hátha hamarabb gyúgyul?még annyira megvan dagadva..mint egy kis bab/borsószem...nagyon érzékeny,még a kis popsiszőr is zavarja...

    de most már asszem nem vérzik.

    fájni kb annyira fáj bizonyos mozgásoknál mint tegnap, meg még kicsit furcsán megyek...

    ez normális?

    előzmény:
    kiskicsicsiga (48)
    2008-10-18  11:51
  4. 2008. október 18. 11:5148.

    itt vagoyk,csak nem mindig van netem.

     

    mostmár jobban vaggyok,ha nem mozgok nem fáj,szóval jókat alszom, viszont gugolni ülni mgé mindig gáz.

    és extra érzékeny, még mikor vattával kenem rá a betadint az is fáj....

    eszem a paraffint,viszont tegnap egész nap nem volt semmi,és még most se érzem az ingenrt:/

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150052 (47)
    2008-10-18  08:47
  5. Torolt_felhasznalo_150052
    Torolt_felhasznalo_150052
    2008. október 18. 08:4747.
    Hogy telt az éjszaka? Hogy érzed magad? Nagyon eltűntél...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_150052
    Torolt_felhasznalo_150052
    2008. október 17. 14:3946.

    Szia!

     

    A vérezgetést nemtom, nekem még ilyen műtétem nem volt.

    A paraffinolajat evés előtt vedd be, nem sok a napi 3*, és nem emésztődik meg, nem szívódik fel, ergo mind kijön, tehát nem sok.

    Nekem mikor szülés után csúnyán kiújult az aranyerem, akkor mondta a doki, hogy napi 3* egyem.

    előzmény:
    kiskicsicsiga (45)
    2008-10-16  22:46
  7. 2008. október 16. 22:4645.

    még mindig vérezget..ez normális?

    paraffin olajat mikor kell bevenni?evés előtt vagy után?nem sok az a napi3X1?

    előzmény:
    kiskicsicsiga (1)
    2008-10-15  13:37
  8. 2008. október 16. 14:1644.
    sikerült wcre mennem.azt hiszem megmaradok
    előzmény:
    kiskicsicsiga (1)
    2008-10-15  13:37
  9. 2008. október 16. 13:2743.

    köszönöm szépen.így van, jó lett volna ha elmondja mi van odalent, meg mi történt...és hogy mi fog...

     

    ma visszamentem varratszedésre.

    felfeküdtem, ő egyből kérte a csipeszt, (mivel nem szólt) megkérdeztem, hogy most akkor tényleg ki fogja venni?és fájni fog?

    'igen, kicsit kellemelten lesz'

    ekkor elkezdte húzni a madzagot....ááá eleinte csk szorítottam a szék hátulját, majd halk üvöltésbe,jajgatásba kezdtem.

    nem arról van szó h alacsony a fárjdalomküszöböm,1Xűen elgyötört már a szenvedés....elfáradtam...szóval nyöszörögtem, lekent betadinnal, aztán mondta h felöltözhetek.viszlát....

     

    odajött1aszisztens,modnta h maradjak még nyugodtan ha rosszul vagyok. segített felvenni a bugyit.

    kérdeztema  dokit,hogy nem ír-e valami gyógyszert, vagy mivel kenjem.'nem,nyilván szóltam volna ,ha kell valamit használni.nem kell semmi' megkérdeztem hogy meddig fog még fájni, és hoy nagyon fog-e fájni az első 'alkalom', vigyázzak-e valamire.azt modnta , mindjárt elmúlik a fájdalom, a wczés nem fog fájni(???higgyem?) és hogy eszembe ne jusson valami kamillás ülőfürdő..alulról veressem le magam zuhanyzáskor, és csak vizet használjak.

    még a betadint se modnta...

     

    érdekes egy pasi,szerintem nem így kelett volna viselkednie.

    nem modnta,h fájni fog.nem számítottam ekkora fájdalomra...

    ilyen hosszú madzag volt bennem

     

    na mind1, remélem az élteben többet nem látom

    valami Iszlám, az a neve hogy Iszlám...

     

     

    az este egész jól telt, benyomtam pár korty bort,  aztán végülis csak 2-3óránként keltem fel a másik oldalamra fordulni , meg szar volt utána egy 10perci mgé feszült,pedig próbáltam a legjobb pózt megtalálni...

     

    most kicsit érzékenyebb vagyok, kicsit sok volt ez a fajdalom..

     

    de mos thogy nincs bent a varrat ugy érzem jobb, már legalább nem bök.óvatosan már le is tudok ülni, és a bulik során kifejlesztett álvapisilésre sincs már szükség

     

    viszont kaksizni még nem merekmég véres kicsit pecsétel, és nem merek...

    patikában kértem betadint,meg ilyen sikosító cuccot, de paraffint adtak(elfelejtettem annak a nevét amit írtatok)

    nincs íze.

     

    remélem jobb lesz

    köszi hogy szurkoltatokmost pihengetek,erőt gyűjtök a wchez.

    előzmény:
    Marcipáncica (41)
    2008-10-16  11:18
  10. 2008. október 16. 11:1942.

    szia!

    hogy telt az éjszaka?

    előzmény:
    kiskicsicsiga (40)
    2008-10-15  21:03
  11. 2008. október 16. 11:1841.

    Mivel nem darab véres husok vagyunk akiket elég csak futószalagon szétvágni és összevarrni, hanem emberi lények, ezért azt gondolom hogy még a legkisebb műtét esetén is elvárható némi minimális empátia, de legalábbis egy tájékoztató beszélgetés.

    Nem mindennap végeznek az emberen ilyen műtétet, ráadásul kicsicsiga gondolom jelezte is hogy első ilyen esete, ezért illett volna elmondania a legalapvetőbb dolgokat. mit lehet csinálni, ha fáj mit vegyen be, mit egyen, mire számithat...stb, stb.

    Nekem csak egy "mélyreható" vizsgálatom volt anno egy kialakult fekély miatt, de akkor a doki rámszánta azt a pár percet ami ilyenkor elvárható szerintem. (sőt, tovább megyek, emberi módon beszélgetett velem, bár ezt már emliteni sem merem)

    Az öcsém orvosin tanul, remélem több empátia lesz benne a betegek felé, mint úgy általában amit eddig (tisztelet a fenti kivételnek) tapasztaltam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_647324 (39)
    2008-10-15  20:54
  12. 2008. október 15. 21:0340.

    feltettem neki egy rakás kérdést,de nem válaszolt.az mondta nem jellemző, hogy fáj.többen írták,hogy kenjem a kencével amit a doki adott,szedjem amit a doki adott.nem adott semmilyen gyulladáscsökkentőt.azt se mondta figyeljem a vérzést hogy nem erősödik-e vagy hogy hőemelkedésem lehet.ezeket most mondták.

     

    nem voltam rá felkészülve,a héten egy csomo dolgom lett volna, pénteken 9-5ig lesz egy rendezvény amin félholtan is ott kell lennem,én vagyok a supervisor,így viszont gáz lesz.de mire felfogtam h mit mondott már kaptam a szurit...pedig sebészetre másnapra általában bekerül az ember.

    azt se mondta, hogy tartsam-e vissza,vagy sem, ha kell.vagy hogy miyen póz kiméli(hátonfekvés jó?)mennyi idő alatt gyógyul meg.semmit se mondott el.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_647324 (39)
    2008-10-15  20:54
  13. Torolt_felhasznalo_647324
    Torolt_felhasznalo_647324
    2008. október 15. 20:5439.
    Mások jellemzően hetekig várnak műtétre, mert valamiért nem tudják azonnal megmüteni őket...és kínlódnak aranyérrel vagy egyébbel, ami fáj. Végülis mit kéne csináljon a doktorod? Megműtött, leszedte az aranyeredet, a műtétek után sokszor fáj még a seb, a mandulámat kivették, napokig nem tudtam nyelni, de műtét, seb, tehát fájt. Fájdalomcsillapítót be lehet venni. Lehet érzéstelenítő kenőcsöt recept nélkül is kapni. Mit kellene tegyen most a doki, hogy elégedett légy? (az, hogy ne fájjon a gyulladt aranyér helye...azt nem hiszem, hogy ő idézi elő. Ellátott, miért írod, hogy semmit nem csinált, le se szar?
    előzmény:
    kiskicsicsiga (1)
    2008-10-15  13:37
  14. Torolt_felhasznalo_547224
    Torolt_felhasznalo_547224
    2008. október 15. 20:4238.
    Jó  étvágyat! Ha kakaótól félnél , feltalálták a fahéjat is
    előzmény:
    kiskicsicsiga (37)
    2008-10-15  20:34
  15. 2008. október 15. 20:3437.

    akor lehte hogy most benyomok egy darát.éhes vagyok...

    ugy fáj..bök ...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_547224 (36)
    2008-10-15  18:10
  16. Torolt_felhasznalo_547224
    Torolt_felhasznalo_547224
    2008. október 15. 18:1036.

    Utolsó  mondatod teljes mértékben felháborított mármint, hogy nem kaptál semmit.

     

    Ezért írtam amit tudok, hogy tisztában legyél a dolgokkal.

     

    ( zárójelben és halkabban jegyzem meg ha nem tudnál elaudni este egy kevés sör vagy bor segíthet de ne "piálj be" mert az meg erősítheti a vérzést  ) 

     

     

    Kakaópor az elenyésző a grízeden, nincs 1-2 dkg. Tábalacsokik- kockák amik megfoghatnak. Ennyi nem. 

     

     

    előzmény:
    kiskicsicsiga (33)
    2008-10-15  17:48
  17. 2008. október 15. 18:0935.
  18. 2008. október 15. 17:5234.
    köszi!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_547224 (32)
    2008-10-15  17:28
  19. 2008. október 15. 17:4833.

    ő márcsak ilyen,ismeri minden porcikám.

     

    eddig nem is figyeltem mire hgoy reagálok,mert minden normális volt...

     

    tejbedara jó lehet?bár az meg kakaóporral nem jó...

     

    a testem már igencsak megunta a fekvést sajna.fogolódok,néah sétálok egyet,de nagyon nehéz felkelni...

     

    felfujtam ilyen lyukas közepű izét,de nem tudok rajta ülni még, sajna fáj a két foghagymagerezd:):(

     

    mesélj nyugodtan,szivesen hallgatlak.

     

    holnap vetetek betandint

     

    csodálkoztam h nem kaptam semmilyen tájékoztatót,meg a doki sem mondott semmit

    mégiscsak műtét,és nem olyan rutin,milnt egy foghúzás.

    komolyn azt modnta h nem fog fájni utána...

    se kence se gyógyszer...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_547224 (31)
    2008-10-15  17:28
  20. Torolt_felhasznalo_547224
    Torolt_felhasznalo_547224
    2008. október 15. 17:2832.
    Nemííííís
    előzmény:
    kiskicsicsiga (30)
    2008-10-15  17:27
  21. Torolt_felhasznalo_547224
    Torolt_felhasznalo_547224
    2008. október 15. 17:2831.

    A kis kiváncsi .

     

    Az emésztése minden egyes embenek más és más , hogy Te milyen élelmiszerre hogyan reagálsz azt Te tudhatod   legjobban.

     

    Ha mindíg "simán ment" a nagyobbik dolog akkor  minden renden lesz valószinűsíthetően , válassz olyan ételt ami kissé puhábbá teszi azt s akkor ha nagyon mardosna ma az éhség akkor belátásod szerint ehetsz is mert ugye azért éhen nem kell halnod.

     

    Hamár cukros tea akkor szőlőcukros!

     

    Ha keményebb fajta ágyad van számíthatsz rá, hogy előbb utóbb a csípőcsontod elúnja,  forgolódsz de úgyse már.......... szivacs vagy  valami puha.

     

    De  többet nem mesélek a lényeg már megvan.

     

    Betadine-t  valóban jó lenne majd kakkintás utáni mosakodás után használnod. Akár egy átitatott vattát ott is tarthatsz utána 10-15 percig. 

     

    Mielőbbi gyógyulást kivánok!

     

     

    ( váratlanul fellépő erős vérzésről írtam ,hogy  jó ha tudod kórházba vele  de ez ritka kockázati tényező ám előfordulhat ) 

    előzmény:
    kiskicsicsiga (28)
    2008-10-15  16:35
  22. 2008. október 15. 17:2730.

    ugy fáj

    mindenki itthagyott...

    előzmény:
    kiskicsicsiga (1)
    2008-10-15  13:37
  23. 2008. október 15. 16:3929.

    köszi a bíztatást.

    kb 3hete volt egy hólyaggyulladásom, lehet hogy most alacsonyabba  fájdalomküszöböm,de ngyon sajnálom most magam

    a géz már kipottyant magától,nem nőtt oda.annyi tmondtak még h benne is van egy gézdarab.arra leszek majd kiváncsi...:/

    a friss sebet most nem akarom kamilláázni,majd2-3nap mulva

     

    a doki nem írt semmit,de holnap majd elkapatom

     

    2nap alatt nem húzódott vissza egy picit sem,pedig kenegettem folyton...nem ültem hidegre..

     

    köszönöm a jótanácsokaat és hogy aggódtok értem

    előzmény:
    bobóca (27)
    2008-10-15  15:57
  24. 2008. október 15. 16:3528.

    igazából pisilni jeleleg kb állva pisilek,nem merem feszíteni a bőrt,ígyis ugy érzem,h feszül,pedig oldalt fekszek.

     

    próbálok nem hasmenést generálni.soha nem volt bajom vele, nagyonr itkán volt hasmenésem,szorulásom meg mégritkábban.most se votl!teljesen normális volt.

    fexek, meg pisilni járogatok.

    egyenlőre nem észlelek erős véerzést.

    ő volt rá kiváncsi, mert látni akarta,tényleg olyan nagy-e

     

    próbáok nem enni.cukros tea..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_547224 (15)
    2008-10-15  14:55
  25. 2008. október 15. 15:5727.

    Kedves Kiskicsicsiga!

     

    Ne aggódj, senki nem halt még bele egy aranyér műtétbe.

    Én már két aranyér trombózison estem túl, kb . hasonlított a szülési fájdalomhoz, és mégis megvagyok.

    Egyetlen kellemetlen érzésem volt ezzel kapcsolatban, hogy az első zuhanyzáskor, mikor veszed le a gézdarabot amit a doki odanyomott, áztasd le először a gézt, és utána próbáld meg elvenni onnan, mert az odaszárad ám, és nagyon tud fájni, amikor leszakítod, meg ugye betamponálnak vele egy sebet, amit fel is szakíthat.

    Tehát mindenképpen langyos vízzel áztasd le kicsit és utána vedd le.

    Nekem nagyon jól esett a meleg kamillás ülőfürdő.

    Rengeteg kamillát, akár filteres, akár száraz főzz fel forróra, és azt higítsd, olyan hőmérsékletűre, hogy bele tudj ülni.

    Legalább fél doboz filteres legyen egy 8-10 literes fazékban, és azt higítsd, persze minél több, annál jobb.

    A kamilla remek gyulladáscsökkentő.

    Utána pedig kencézheted azzal amit a doki írt.

    Nekem jó volt hogy nyomtam, és úgy ültem rajta, mert hamarabb elállt a vérzés.

    Pár nap alatt el fog amúgy mulni.(4-5)

    Addig pihenj, és ne emelj, ez nagyon megszívlelendő!!!

    Amúgy a következővel tényleg várj kicsit, ha csak aranyér, kezelgesd, van amelyik (a külső) szépen visszahúzódik magától, és ezen túl vigyázz a székleted lazaságára, és ne ülj hidegre!

     

    Hát "röviden" ennyi.

    Ja,,, és szülésnél is biztos hogy számíthatsz rá!

    Én most szülés előtt állok pár hónappal, de már nagyon tartok ettől, jobban mint a szüléstől.( mármint a trombózistól).

     

    Jobbulást!

    Szia

    előzmény:
    kiskicsicsiga (1)
    2008-10-15  13:37

Címlap

top