Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2009 júliusi babák

Rumer
Létrehozva: 2008. október 21. 17:13

...hogy legyen egy társalkodóhelye a 2009 júliusi babásoknak is...

  1. 2009. szeptember 16. 09:3430651.

    Sziasztok

     

    cecile77: úgy szokta meg a kicsi, hogy este amikor apja hazaér, van egy kb 2 órás apás játék. Én akkor szoktam elkapni kis pillanatokat. De viszont anyás képünk nagyon nincs, mert azt mindig elfelejtem

     

    koszmó: akármilyen vicces nálunk amikor elkezdett kijönni, elkezdtem a johnsons kamillás babasampont használni és teljesen elmúlt.

     

    bluenose:sajnos nem tudom mi a jó méret, de a picié nagyobb bár ezt a 30 hetes uh-n is látták és utánna 2 hét múlva volt kontrollom, amin azt mondták hogy nincs semmi baj, mert szépen javult. Most meg aa gyerekorvos azt mondta, hogy akár vízfejűség is lehet. De nem hiszem el hogy akkor annak nem lenne valami másik jele is, amikor szépen gügyög, nevet, mozog és fejlődik.

     

    Shisha: egy babona miatt van a csuklóján kis fonott karkötő. Apa erdélyi és ragaszkodik néhány babonához. Ez is ilyen hogy ne igézzék meg a picurit. Addig kell fent maradnia amíg nem volt meg a keresztelő.

    Én meg ezen már nem vitatkoztam, hanem engedtem. Ennyi még belefér.

     

    Rólunk: Hihetetlen sokat aludt este. 7-től 2-ig, de ez az oltás rovására írom. Nem lázasodott be de most nyügőske és fájhat a kis combja, mert húzza el tőlem. De legalább a következő oltásra apa fogja vinni.

     

    Vigantol: Nekem tegnap kellett új receptet kérnem. Furán is nézett az orvos, de elfogy. Nekem még mindig napi 1-et kell neki adni és azért 11 hét alatt nagyon megcsappant. És akkor mi lesz, ha elő van írva hogy mennyit lehet kiváltani, de nekünk több kell? Mert most a kutacsa miatt azt mondták továbbra is maradjunk ennél az adagnál. Most néztem 1 üveg az kb 40 csepp. Tehát csak 1,5 hónapra elég.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. szeptember 16. 09:3330650.

    néhány kép!!

     

    4.kép: kidőlt a sörtől!!!!!!!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. szeptember 16. 09:3230649.

    Sziasztok!

     

    Visszaolvastam......... (izzadós).

     

    Nem reagálok egyenként, ha nem gond.

     

    Rumer: Véééééééégre visszatértél az elanyátlanodott báránykáidhoz.

     

    Az újakat üdvözlöm.......lám-lám.......népszerűbbek vagyunk, mint hittük.

     

    A születés és névnaposoknak nagyon boldogot.  (osszátok szét, remélem jut mindenkinek)

     

    Zizimami: Szerintem sokunk érez így, csak nerm vállaljuk fel, még önmagunk előtt sem.

     

    bisóka: Lillának jobbulást! Nálunk is volt már reggel csontszáraz pelus, amit előszőr természetesen én is rendellenesnek tartottam, de aztán nappal bepótolta.

     

    livial, avass, eeda, bluenose, Shisha: Köszönöm a hiányolást! (hűűűűűűű de szép mondat)

     

     

    Rólunk: A nyavajás szél felerősítette Amanda hasfájását, úgyhogy 2 nap volt bönbi meg sétálgatás végkimerülésig. Nem tudom mi a tudományos magyarázata, de tény, hogy ha szél, akkor hasfájás. Már a pocakomban is nagy bugit rendezett, ha szeles volt az idő.

     

    Ma megyünk a dupla szurira. Reggel olyan jó kedvű volt. Mondtam neki, hogy ma mindkét combjába fog kapni szurit, ami picit fájni fog (van egy elvem: nem hazudom a gyereknek azt, hogy szúnyodcsípés és nem fog fájni - kövezzetek már meg engem is........vagyis bocsi, már a gyámügy a menő ), de csak nagyon rövid ideig és Anya ott lesz végig és Ő különben is nagyon ügyes lesz. Erre kaptam egy hatalmas mosolyt. Persze egyből . Még jó, hogy erős Anya vagyok, aki következetessen neveli a lányát.

     

    Amanda (9+2) és Manócska anya

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. szeptember 16. 09:3130648.

    Jó reggelt mindenkinek!

     

    El kéne mennem a gyógyszertárba, de Bubu bealudt, így meg nem akarom berakni a kenguruba. Megint a fogam fáj, tök jó, pedig ezt nemrég kezeltettem...na mindegy, alvás alatt lidokain...egy db fájdalomcsillapító nincs a lakásban

     

    Tegnap már fél9-kor aludt, és fél3kor ébredtem arra, hogy "agyááá" (így kér kaját), ki is mentem megcsinálni, mire visszaértem, aludt, 3.40-kor ébresztett megint, akkor megetettem, leraktam, kimentem pisilni, mire visszaértem, Apával beszélgetett, egyáltalán nem volt álmos

    Végülis nagy nehezen elaludt köztünk, mire Apának kelnie kellett, aztán 8kor indult a nap, de azóta megint alszik...és morog...

     

    Shisha, nekem is jöttek elő pattanásaim egy hete, de már lekezeltem őket, bár nekem többször előfordul, ugye én "éppmárnemtini" vagyok. 

     

    Úgy félek, hogy meg fog jönni a héten, pedig még csak egyszer voltunk együtt Apával

     

    - délelőtti tennivalók....szóval sziasztok

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. szeptember 16. 09:2930647.

    eeda: sok boldogot!!! 

     

    bisóka: hát a mienk csak szopizáskor szörcsög...  na, meglátjuk, doki mit mond...

     

    mokikomi: most licitáltak rám fiú rucira, még van két órám, meglátom, mennyire kúszik fel...

     

    bluenose: én is így szoktam, kinézek egy közel lejáratost, aztán a többi termékét (főleg, ha postázni kell, így ha enyém a termék, akkor küldheti egybe)...

    Jaj, Izának boldog hónapfordulót!!!!  

     

    adonna: hát az átaludt éjszakát én is várom már... de nem nyugtatnak semmi jóval... viszont én tudok hason aludni, igaz, fejés, vagy szopizás után, de akkoris... ez az egy jó az egészben...

     

    Shisha: nekem a pattik mensi előtt jöttek ki... eddig nem tapasztaltam még anyukaként, remélem sokáig el is kerül...

     

    Sok-sok gondolat az oltásosoknak (mármint sokat gondolok rájuk, vagytok egy páran!) 

     

    Ildi: szerintem Zizimami a kombinációt értette a kombóra... én így értettem... 

     

    Főzés: nekem is kellene, ha már vendégem lesz, dajkának, de maradt ki még hétfőről rakott brokkoli, tegnapról meg a kétféle tészta, hát nincs kedvem még ma is pecsmegelni... amúgy is sütni szeretnék a holnapi vendégeknek.

    Egyébként valami tésztát készítsetek, lehet melegeíteni! Meg egyszerű is... 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. szeptember 16. 09:2930646.

    Jó reggelt!

     

    10:45-re megyünk oltásra, és még nem kelt fel...

     

    Tegnap délután 5-kor aludt el, mondom jól van, akkor majd 8-kor majd megfürdetem. Este 10-kor lett gyanús, hogy ez valószínűleg már az éjszakai alvása... És igen, 3:45-ig aludt, szóval elmaradt a fürdés , még most kéne, mielőtt elindulunk a dokihoz...

     

    És most panaszkodás következik:

     

    1. Tegnap megtudtam, hogy meghalt az egyik legszebb macskám. Még a nyár közepén gázolták el, de Anyáék nem merték megmondani nekem. És olyan hülye vagyok, mert nézegettem én a macskákat, furcsa is volt, hogy egy mintha hiányozna, de nem számoltam utána. Tegnap meg megláttam a fotóját a telefonomban, gyorsan felhívtam húgomat, és ő mondta, hogy igen, Golyó sajnos meghalt...  

     

    Nagyon dühös vagyok arra, aki elgázolta (bár nem tudom, ki volt az), mert nem igaz, hogy ne lehetett volna vigyázni. És most nem akarom hallani, hogy nem lehetett, mert van olyan, amikor tényleg nem lehet, de gyakoribb, hogy csak nem érdekli az embereket...

     

    2. Iszonyúan fáj a fogam minden este, most már nappal is, de se időm, se bátorságom, se pénzem elmenni dokihoz. (SZTK-ra mennék mondjuk, de ott is akartak már 60.000-et legombolni rólam - mellesleg ugyanezért a fogért, sok-sok évvel ezelőtt.)

     

    3. Láttam a nagyszüleimet hétvégén, és olyan rossz volt látni, hogy betegek, és az egyik papám már nagyon az... És úgy segítenék rajtuk, de nem tudok...

     

    Tegnap este a fenti 3 okból kifolyólag kezdtem el bőgni Petinek, de a végén már azért is bőgtem, hogy Noénak felborult a napirendje, és jaj, hogy fogom oltásra vinni...

     

    ...meg mi van, ha majd nem veszem észre, hogy lázas... meg hogy már hiába sípol a légzésfigyelő...

     

    Szóval egyfolytában parázok emiatt is. Azt hiszem, nálam eljött a mélypont, pedig azt hittem, ezúttal kimaradok belőle.

     

    Eeda: boldog névnapot! Mondd már, ugye az én módszeremmel sikerült a sortörés? (Mondjuk azzal biztos, csak abban nem vagyok biztos, hogy láttad, amit neked írtam.)

     

    Bluenose: Isten éltesse a három hónapos menyemet!

     

    Bisóka: száááraz??? Biztos normális, csak szokatlan!  Milyen kis ügyes!

     

    Csongiangi: akkor ezek szerint Bendének is összezavarodott valamiért a napirendje (azaz estirendje )? Front lenne vagy ilyesmi? Vagy egyszerűen csak kisbabák még, és azért van?

     

    Póló+nadrág összeállítás: engem is idegesítene, ha a derekán felcsúszna, ezért is nem adom rá a gyönyörű pólóit... Még eszembe se jutott Bluenose ötlete, hogy póló alá bodyt - ezúton is köszi, Blue! (Bár úgy, ha lehányja, két réteget kell róla lecincálni, de hidegebb időben jó lesz.)

     

    Na most ennyi voltam, nézzétek el a nyávogást, pls.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. szeptember 16. 09:2330645.

    Blue: nekem is teszveszelj. Ezek tojnak a fejemre. Nagyon jók a ruhák!!!!!!!!!!!

     

    Avass: elküldöd a masszázsos oldalakat!!!!!!!!!!!!!!!! Lécci!!!

    Vettem Tommee Tippe cumisüveget!!!!Érdemes kipróbálni!!!!!!!!!Teljesen olyan mint a cickó!!!!!!!! Először még nem akarta bekapni, de aztán szívta szívta. Utána a cickóval se votl baj, szívta szívta, csak valahogy most megint kevesebb atej. tököm se érti!!!!!!!!!!

     

    Milyen DVD-ről beszéltek?? Csak nem rosszalkodtok????

     

    Az én Emmám imádja a cumit!!! Szinte utána kap, mint egy oroszlán.

    Van amikor se a cici, se a cumisüveg nem kell , csak a cumi!!!!!!!!!!!

    Reggel kemény 80 ml tápot begyűrt, utána ordít!!!!!!!!!!!!!!! Elég volt ennyi????? És csak a cumi!!!!!!!!!!! gondoltam rá hogy kiszúrom a cumit és hozzákötöm a cumisüveghez, ha már úgy is cumizik akkor szívja a kaját is!!!!!!!! Kedves anya vagyok!!!!!!!!!!!

     

     

    Valaki mensturál már!!!!!!!Nekem nagyon fáj a hasam!!!!

     

    Lindus: nagyon cuki a babucid!!!!!!!!!!!! De guszti.....

     

    Shisha: de jó, nem kell cumi!!!!!!!!!! Lehet hogy mikor mennek a moziba, emma még akkor is cumizni fog!!!!!!!!!!

     

    Merc: szerinted adhatok neki almalevet? Sajnos én még miníg itt tartok!!!!!!

     

    Tejserkentő por: Csapó utca 66. Arany Oroszlán patika. A főzelékes mellett.

     

    Nálunk a kutya se nézte meg a kutacsot!!!!!!Pedig azt hinném, hogy az orvosin, ugyan azt kell tanulniuk!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     

    sterilizálás: Vigyázni kell vele!!!! Az egyik ismerős túlzásba vitte és a gyereknek nem fejlődött ki rendesen az immunrendszer, vagy ilyesmi. Állandóan beteg!!!!!!!

     

    Zizimami: mi az hogy kombó?????????????????

     

    Shish: mintt nagy ! Nincs ötleted mit főzzek?????

     

    EEDa: boldo névnapot!!!!!!!!!!!!!!!

    előzmény:
    bluenose (30578)
    2009-09-15  15:19
  8. 2009. szeptember 16. 09:1830644.

    természetesen vissza N éztem...

     

     

     

    Boldog hófordulót, Iza!

     

    zstnoemi, biztosan nem H1N1! Drukk!

     

    adonna, hagyjuk ezt a császáros mizériát! A t*köm kivan tőle! Hiába mondom, hogy csillagokat látok, mikor Kiskukuc  a pelenkázón belerúg, hiába mondom, hogy egy része a hasamnak TEJESEN érzéketlen (mintha kispárnán keresztül érezné csak a történéseket), hiába csúúúúúúúnyalila a hegem, hiába érzem úgy, hogy bennem felejtettek egy ceruzát a heg alatt, ugyanis ez TELJESEN NORMÁLIS!!!!

    Elegem van!

    Nem lehet teljesen normális, mert akkor annak érezném!

     

    Valami ötlet? Homeós izé-mizé? Szép heget csináló vagy méh-gyógyító csodaszer????

     

    Shisha, a diszgráf

     

    előzmény:
    Shisha (30643)
    2009-09-16  09:09
  9. 2009. szeptember 16. 09:0930643.

    VISSZAVÉZTEM A POCAKOS KÉPEINKET!!!!!!!!!!!

     

    Anno mindig azt mondtam, hogy áááá, nem nagy a pocakom, éppen akkora, amekkora kell.......de tyűűű, hűűű meg aaaaaaaa, mekkora hasam volt! (a fejemről nem is beszélve!)

    Olyan, mintha évekkel ezelőtt lettem volna várandós, nem 11 hete!

    Tyűűűűű!

     

     

    EEDA, boldog névnapot kívánok!

     

     

     

    Képzeljétek el, lehet valami gixer(?) a hormojaimmal, mert annnnnnnyi tetves pattanás jött ki mára rajtam, hogy csak na!

    Eddig elkerültek, de most!

     Valaki hasonló gonddal?

     

     

    Shisha, a tinédzser 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. szeptember 16. 09:0930642.

    Jó reggelt!

     

    mi 10-re megyünk oltásra, szorítsatok légyszi!

     

    H1N1: biztos hallottátok, hogy itt Szegeden is megjelent már-na egy ismerősünk is gyanús, és vasárnap délelőtt itt volt  nálunk. Babával mondjuk nem érintkezett, csak apával ps-eztek. Remélem ma kiderül mi van vele.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. szeptember 16. 09:0730641.

    Sziasztok!

     

    Kicsit megcsúsztam tegnap (házimunka, gyerekek stb) alig győzök ilyenkor visszaolvasni.

     

    Kicsit fáradt vagyok, ha belegondolok az elmúlt 11 hétben nem aludtam végig egy éjszakát sem. Biztos nem vagyok ezzel egyedül?!) Hiába alszik szinte minden éjszaka a gyerek,ritkán kelünk szpocsizni, de úgy alszom mint nyúl a bokorban. Minden nyögésére, forgolódására felkelek, aztán vissza is alszom rögtön, de csak nem olyan pihentető az éjszaka.

    És úgy szeretnék már hason aludni, úgy igazából!! Még mindig nem megy, eddig a hasam miatt, most meg a melleim miatt, amik akkorák........

    Panasznak vége, befogom...

     

    Kacérka: köszönöm a képet, próbálkozom! A másik képen meg valld be, hogy ráparancsoltál a gyerkőcre ne mozduljon, míg fényképezed!, tündéri!!!

     

    debreceni tali: nekem midegy, hogy mikor, hol lesz, tudok alkalmazkodni, csak legyen! plííííz

     

    Shisa: nagyon vagyány a kiscsávó,

     

    Ildi: a tejserekntő port melyik patikában lehet venni Debiben?

     

    bluenose és a teszveszesek: hát teljesen rá lehet kattanni. Én még terhesen kezdtem, és volt, hogy úgy ültem a gép előtt egy fél napot, hogy észre sem vettem. Én a vaterát jobban szeretem. Tegnap kaptam meg a mothercare kengurut, ez teszveszes. Van ilyen vkinek?

     

    Én még ma megyek vissza a dokimhoz (11 hete szültem), éppen itt az ideje. Császáros anyukák: Nekem még mindig annyira érzékeny a hasam, és egy kis részen teljesen érzéketlen a bőr. Ez normális? Ha a pelenkázón van Boti, kicsit el szoktam fordítani, mert nem esik jól ha a hasamat rugdossa. Nem fáj, de olyan furcsa, el sem tudom mondani. 

     

    Felkelt a "szerelmem", mostantól az övé vagyok!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. szeptember 16. 09:0630640.

    Bluenose, Apa is ue mondta reggel  .

     

    Boldog hófordulót!  

    előzmény:
    bluenose (30639)
    2009-09-16  09:02
  13. 2009. szeptember 16. 09:0230639.

    Cecile: úgy teszveszezek, hogy első körön a hamarosan lejáró aukciókat nézem. Vagyis itt már nincs sok idő, sokszor csak percek, és már dönteni is kell. Illetve ha látom, hogy egy eladónak jó (esetleg márkás) ruhája van, meg szoktam nézni a többi aukcióját is, és ilyenkor előfordul, hogy későbbi lejáratot találok, ami nagyon édi. Na, ha már nagyon érzem, hogy elég volt, akkor idelinkelem, vagy elküldöm priviben.

    Elképesztő egyébként, hogy egy azon eladó mennyi méregdrága holmit szór ki fillérekért. Úgy látom azért sokan megveszik a boltokban ezeket a rucikat. Én leginkább elszaladok az árcédula láttán.

     

     

    Remélem a mi kutacsunkat nem csak a neurológián nézik, mert az október végén lesz. Dokihoz meg két hét múlva kell mennünk.

     

     

    Dorotyka: én az oltásokban bíztam, hogy Iza majd kicsit hagy élni nap közben, de meg se rezzent tőlük. OK, láza lett, de fél kúp levitte.

     

     

    Avass, hű, micsoda részletes előadás, köszi! Nálunk egyszer fosott peluson kívül, szerencsére nem nagy lendülettel, így szinte csak kicsordogált a lukon az alatta lévő törölközőre. De tényleg makacs egy szennyeződés...

     

     

    Zizimami, tyű, 140 az nem semmi, főleg egyből!!

    Grat az átaludt éjszakáért! Biztos elfáradt ő is nagyon!!

     

     

    Angi, köszi a harisnyát! Ma még egy másik aukciót is figyelek, ott 8 párat akarnak eladni, még azon filózok, meg tuti, hogy megyek a lidl-be vasárnap.

    A gatya+póló kombó alá én adok body-t, így nincs ki a dereka, viszont irtó csini!!

    De tényleg nehéz jó body-t vagy rugit találni.

     

    bisóka: Lilla szobatiszta lett!  Ezért nincs este pisis pelus! Gratulálok!

     

     

    Eda: boldog névnapot!!

     

     

    Iza ma három hónapos!!

    előzmény:
    cecile77 (30625)
    2009-09-15  22:44
  14. 2009. szeptember 16. 08:5530638.

    Köszi Shisha, máris sokkal jobb! 

    Mi is délre megyünk .

    Kiskukuc is szép méreteket öltött 

    előzmény:
    Shisha (30637)
    2009-09-16  08:46
  15. 2009. szeptember 16. 08:4630637.

    Sziasztok!

     

    Kiskukuc 2 hónap alatt +8cm és +2kg....jó,mi?

     

    merc, aztaaaaaaaaaaaa,köszönjük a sok okosságot!

    Lehet, hogy én vagyok gy.p.-s, de a forgót minek a keze szerint kell nézni?

    Föntről nézve jobbra forog, de a baba szemszögéből......úúúúúúú....vazzzzzzzzzzzzz, én tényleg gyépés vagyok........................úgy is jobbra....

     

     

    sziccyca, szorítok az oltás miatt, a Vigantollal meg ügyi voltál!

     

    bisóka, nektek is megy a drukk!

    Remélem, hogy nem lesz hörghurut-asztma....ezért is megy a drukk!

    A képek...

     

    Amúgy meg azt mondják az okosok, hogy ha jól alszik egy bébi, mélyen, akkor tök üresnek kell lennie a pelusnak reggelre.

    Kb. 10x volt már nálunk is ilyen.

     

    blue, a doktorszpokk szerint a kutacsuk olyan erős, hogy a vitorlavászon is megirigyelhetné, szóval tékitízi!

    Én is meg tudok lepődni azon, hogy látom lüktetni, de erős anyagból varrták ezeket a kölköket!

    (ha nem így lenne, már kihaltunk volna!)

     

    cecile, megy!

     

    avass, a kaka-kalandod nem semmi!!!

     

    Valamit gyorsfőzök, mert Apóca 11:40-kor végez, el tudta cserélni a helyettesítését, délre megyünk, 20 perc az út....lehet, hogy egy kicsit késünk.....

    Valami olyasmit, ami megmelegítve is fini.

     

    ada, 4 hét múlva meló? Nem semmi!

     

     

    Shisha, a gyépés....

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. szeptember 16. 08:3830636.

    Jó reggelt!

     

    Avass: én is pont így csinálom. Olyan édesen odakommandózik a bal oldali rácsvédőhöz, teljesen belefúrja az arcát.

     

    Cecile: uh, elhiszem h megijedtél. Nálunk Apuka 2 évesen cipelte oda a szülőkhöz az 1 hetes öccsét. Azok meg megdermedtek, nem mertek rászólni se nehogy eldobja ijedtébe. De szerencsére nem dobta el Úgyh külön félek nehogy családi vonás legyen.

     

    Csongiangi: igen akad azért jó fiú cucc is szerencsére csak jobban kell keresni.

     

    Harisnya: én azt mindig a h&m-ben szoktam venni Zéténynek is. Van több összecsomagolva és nagyon jó anyag. Viszont most találtam egy helyet ahol a gyerek zoknikból rengeteg van leárazva 196 ft-ra! Hátha vkit érdekel a nagytesónak! Én már rendeltem jó sokat. Fülesest is Mert nálunk is kedvelt állatka majd mutatok képet.

    Amúgy itt vannak harisnyák meg minden egyéb is, igaz azok árát meg sem néztem mert az pont maradt Zétényről. 

    Ja a hely: http://www.evidence.hu

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. szeptember 16. 08:3730635.

    Eeda, boldog névnapot kívánok  !

     

    Gondoltam ám a szeptemberben ünneplőkre is a napjukon: bluenose, cecile, ada, drszilvi, Shisha, MSE,  utólag is boldog szüli -és névnapot kívánok Nektek (így nagyon nagyon utólag is)  .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. szeptember 16. 08:1530634.

    Jó reggelt! 

     

     

    Fél7-kor keltünk , kipihent vagyok , de lenne ismét egy kérdésem: csak az én lányom nem pisil éjjel, vagy azért ez előfordul máshol is???? Szerintem ez nem normális, este 8kor kapta a pelust, reggel ébredéskor szinte csont száraz (nappal minden pelus pisis)!!!!!!! Normális????

     

    Angie, szörcsögés szinte születése óta van/volt, azzal nem is tudtunk mit kezdeni. De a nátha miatt teljesen tele a nózija, jól hallani. Fújunk neki orrspray-t, az szépen fellazítja egészen fent is és porszívóval kiszedjük. A hörgés pedig olyan, hogy a váladék gurgulázik a torka és a mellkasa között. Súlyosabb esetben nehézlégzést is okoz (itt még nem tartunk és talán ma reggelre enyhe javulást vélek felfedezni). 

    Avass, vizuális típus vagyok  .

    mokikomi, ne is mondd, a család frászt kap, amíg én nyugodtan ülök a gyerekek mellett, de tudom, h mikor van gond és azért nagyon résen vagyok én is. 

    Zizimami, miért készülsz két szurira? Jobb most már a lelkednek? 

    Ada, mi is kb akkor emgyünk Debrecenbe . Munka miatt nem irigyellek....

    cecile, huhhh, egyedül levetkőzteti  , de azért milyen kis óvatos lehetett, ha ilyen jól megoldotta a dolgot . A bolti lopást pedig nagyon sajnálom .

    Delila, allergizáló volt a video 

     

    Nah, felkelt Lillus.

     

    ÉS köszönöm a vígasztaló szavakat én is, remélem hamarosan meggyógyul a kiscsaj, mert nehezen viselem, ha a gyerekeim betegek!!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. szeptember 16. 08:0430633.

    bluenose: találtam harisnyanadrágot!

     

    Ja és én herótot kapok, hogy nem találok body-t, vagy rugit, tele van jobbnál jobb pólókkal, meg pulcsikkal, de én féltem attól a gyerkőcöt, hogy ki van a dereka... főleg, hogy jön a rosszabb idő...

    Ma el is nézek egy turiba, hátha találok valamit... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. szeptember 16. 07:3130632.

    reggelt... 

     

     :

     

    szega: kíváncsi vagyok, merre laksz, nem L-el kezdődik és e-re végződik? De az már nem város? Vagy ami utána van? T-vel és a-ra? Az benne van a 30-ban! Asszem egy kecskeméti találkozóra is befizethetnénk... na meg egy szegedire (ha arra járunk persze)

    Shisha: nem csudálom, hogy megzabálod, komoly... 

     

    sole: hát van különbség a body és a gyerkőc között, ő is igazi kis hurkás...

     

    merc: köszönöm a méret hsz-t, most licitálok egy 80-as csomagra, tehát az jövő nyáron jó is lesz rá... (hosszú rugi, meg gatyó és pólók)

    és végigolvastam...

     

    bluenose: én már nem merek a tesz-veszre klikkelni... a vaterát már rég kerülöm, másról meg nem tudok (nem is akarok tudni!), de mindennap megnézem a közel lejáratos fiús rucikat, úgyhogy nem halászom el előletek a göncöket...

     

    mokikomi: szerintem is több a csinos lány ruci, de a fiúknál is akad egy-két jó darab...

     

    bisóka: édesek a tesók, nemhiába szerelem... és a szörcsögést hogy kell elképzelni? Mert mi is szörcsögünk, amikor szopizik, olyan, mintha tele lenne takonnyal, de próbáltuk leszívni és nem jött semmi. Holnap azért rákérdezek a dokira én is...

     

    Dorotyka: először én is kiskanállal adtam a vigantolt, de itt többen mondták, hogy egyből a szájába cseppenti, így én is így adom be...

     

    avass: nem semmi fosikalandod volt  

     

    Zizimami: én szedném a moremilket, de nem tudtam, hogy keverjem-e a karamalz-al. Most is azt iszom, de a kapszulát még nem mertem bevenni, ezek szerint vehetem. Én kb. 100-at tudok kifejni hajnalban és délelőtt, a többit kiszívja, ebéd után meg már mindkettő cici kell neki. Na, meglátjuk, hogy milyen hatása lesz a kettő keverékének. Jövőhétvégén megyünk haza 4 napra, jó lesz, még jó, hogy kézzel fejek... 

    És hajnalban én is zizi voltam már, ezért is mondta apa, hogy akkor tegyem magunk mellé a picit, mert már nem volt "kedvem" sétálgatni és altatni... kicsit erőteljesebben ráztam a senekét uraságának... 

     

    Rólunk: az éjszaka olyan jól indult, baba a kiságyba, este nyolckor evett, majd hajnal kettőkor, de utána elkezdett gagyarászni, meg nevetgélni, felcserélte az időpontot és hát ő úgy döntött, hogy akkor most fent is marad. Én persze fél kettőkor keltem, fejni, aztán etetés, büfiztetés és ringatás, majd ismét fejés, szóval háromkor szólt emberem, hogy akkor tegyem magunk mellé és dobjam cicire, be is aludt, de én meg nem aludtam jót, a nyakam kivan... Ja és már nagyon látom rajta, hogy nyomná a kaksit, de csak puki jön, péntek óta nem volt. Ma már hőmérőzném, de Csongi még várni akar...

    Holnap megyünk az oltásra mi is... már parázok, kíváncsi vagyok a mai babákra... hogy viselik. Ja és holnap délután még vendégek is jönnek, na, erre is kíváncsi vagyok, hogy bírja majd, oltás után....

    Ma meg egy barátnőm jön, babázni szeretne, én meg lelépek, bankba, meg egy rucit kellene venni magamnak is... meglátjuk...

     

    Angi és Bende

    9+4 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_479625
    Torolt_felhasznalo_479625
    2009. szeptember 16. 06:5930631.

    Sziasztok!

     

    Maja megérezte, hogy a mamija K.O, ez már tuti...este 9-től aludt rggel 6-ig! Én hülye meg 4-kor már fent voltam, mert a cici keltett, fejtem 140-et!!! az egyikből! És vártam, hogy majd kel a drága gyermekem, de persze nem! Az apja félálomban megkérdezte: "De levegőzik??"

     

    MoreMilk - én napi 4x1-et szedek, márha eseszmbe jut bevenni! Gondolom az meg a Karamalz okozta ezt a nagy kombót!

     

    Mi holnap kapunk szurit. Hogy 1-et vagy 2-t nem tudom, majd kiderül. Én 2-re készülök lélekben!

     

    Drágaságok vagytok a sok sok bátoritásért!!! Köszönöm, tényleg nagyon nagyon nagyon!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. szeptember 16. 00:1530630.

    Huhh....(ez most sírós helyett izzadós)

     

    Bevégeztetett.....mármint én is meg a visszaolvasás is....

     

    Cecile és debreceniek...ill. közeliek:

    mi csak hétvégére megyünk haza valószínűleg két hét múlva (ehétvége, plusz 2 hét)...sajnos előre nem nagyon tudom megmondani mikor, lőjetek Ti be egy időponot és inkább én próbálom úgy alakítani, hogy ott legyek

     

    Mitisakartam?

    Jjjja hízás:

    Lorka is csajosan nyomja, mint anno Li

    születés: 3420 g

    haza: 3100 g

    4 hetesen: 3520 g

    6 hetesen 3900 g

    Angol ruhákat mindig úgy hordott mindegyik gyerkőc, hogy a 3-6 hóst mondjuk 6 hósan kezdtük, a 6-9 hóst meg 9 hósan...kivétel az adams és Georg ruhák, amik egy éves kor után kisebb méretezésűek (nomeg pl. a Zara).

    Dedsúly semmit nem jelent, a 4 éves Lizóm 117 centi és 21 kiló...gyakorlatilag iskolaérett és a legnagyobb az oviscsoportban.

     

    Bisó, Moki és többiek: tesók, babák édesek

    Eldőlök, mint egy fadarab.

    Ja, és elektronyos orrszívó max. utazáskor alkalmas, valamint az orrszívó az igazi trutyit (későbbiekben) csak úgy szívja ki ha agyba feldugod és NEM fáj!

     

    Vazz, el kell dőljek....kidőltem. Ééééés már csak 4 hét és kezdődik.......a meló.

     

    Csók,

    A

     

     

    előzmény:
    cecile77 (30629)
    2009-09-15  23:48
  23. 2009. szeptember 15. 23:4830629.

    eszebe jutott, mit akartam még írni, de sajnos elfelejtettem, ki kérdezte:

    Baby Björn Kenguru Baby Carrier Active - ilyet vettem, szuper, nagyon kényelmes. Az ára húzós, de mivel a babakocsi nem jön be, talán megérte, utána megy a teszveszre.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. szeptember 15. 23:3930628.

    mokikomi, nekem az 5 éves lányom, már többször megtette. Ma mire észrevettük, a játék sportkocsiba akarta belerakni (mint az Anna és Petibe), gondolta, egy kicsit megkocsikáztatja tesót.Nagyon  voltam, és megijedtem, pedig már ezerszer megbeszéltük, hogy nem emelheti fel. Olívia persze angyali nyugalommal viselte. Tegnap mire bevittem a szobába  a fürdővizet, felállt a kiságyhoz, és pillanatok alatt csupaszra vetkőztette, és kistesó persze ezt is csendben tűrte, csak nézett nagy szemekkel a tesóra, aki büszke volt magára.

     

    Shisha, csúcs ez a sapkás kép! Az olvasásért pedig irigy vagyok! Naponta én is elcsípek rá egy kis időt, hajnalban, vagy este, vagy ha a csajok oviban vannak, de ez nem elég. Ó, még a régi, szép időkben, amikor csak 1csaj volt itthon, milyen aranyéletem volt, szoptatás alatt, és napközben rengeteget olvastam. Ha itthon vannak a csajok, legtöbbször csak mesekönyv van előttem, kivétel, ha lefoglalják egymást, akkor gyorsan ki is használom.

     

    Delila, én is megnéztem a képeket, az apás képek nagyon jók! Ma gondolkodtam éppen azon, hogy nálunk csak  pár naposan készültek közös képek, pedig annyira szeretnék már én is egyet a lányommal, de mire Csaba hazaér, ez az utolsó, ami eszembe jut.

     

    trintiritti, Olívia sem szereti a babakocsit, nagy bánatomra. Max. 10 percet nézelődik vagy alszik, utána jön a sírás. A lányokkal rengeteget babkocsiztunk, most úgy hiányzik!

     

    bluenose: Patrick Swayze - sajnos filmet küldeni nem tudok, de valamikor nekem is kedvencem volt, sajnálom szegényt!

    A halért pedig részvétem!

     

    Látszik, milyen fáradt vagyok, visszaolvasásnál kihagytam egy halom hsz-t, most nem tudom, hol tartok...

     

    Nem bírom tovább, nagyon  vagyok. Holnap újra 1gyerekes leszek, hátha ideérek még

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. szeptember 15. 23:2030627.

    Bisóka >>> Reméljük a legjobbakat. Te legalább megpróbálod megelőzni a bajt és még ebben sem adnak segítséget... nagyon gáz az egész. Én nagyon félek az első betegségtől, főleg hogy annyira beparáztatták az embert ezzel a H1N1-gyel és a rotával.....

     Nagyon szépek a gyerkőcök! Olyan jó látni mindig ilyen testvéres képeket....

     

    Dorotyka >>> Szerintem nem gáz, hogy annyiszor sterilezed a nyugicumit, elvégre az mindig a szájában van és nálunk ugye sokszor bukik, vagy jön csak vissza némi cucc és az ott tenyésződik a szájában, aztán rá a cumira, cumi ki-be.... szóval nekem kéne többször

     

    Mokikomi >>> Jobb oldalra szereti fordítani a fejét??? Nálunk is ez van, aztán kicsesztem vele, mert jó közel tettem a bal oldali rácsvédőhöz. Úgy alszik mindig, hogy belebújik a fejével, szóval így tuti fordul balra is, amúgy is szokott...

     

     

    Mai szösszenetem újabb fosikalandról:

     

     fürdés előtt mindig maszírozok. Ágyra gumilepel + kifogó ráterít, gyerek rárak, maszír elkezd. Apa késik, gyerek tovább maszírozva.... erre semmi nyögési előjel.... és akkorát odafosingált, hogy az nem igaz!!! Basszus legalább nyöghetett volna, hogy felkészüljek.

    Plusszban le is slaggolt rendesen!

     

    Mosásnál eszembe is jutott anyám, aki a mi szaros pelenkáinkat mosta, mert ez az anyag nem jön ám ki csak úgy!!!! Clorox a nyerő, az kiviszi, de sima mosószer nem bírkózik meg vele.

    Leszedtem a nagyját rotyi papírral, beáztattam.

     

    Később dörzsi, erre elkezdtek úszkálni a darabok, na az kente tovább a kifogót....

    Darabka vadászat..... elúszkáltak a szemetek, alig bírtam kiszedni őket.

     

     

     

     

    előzmény:
    bisóka (30615)
    2009-09-15  21:42
8 9 10 11 12

Címlap

top