Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Álomfejtés, hipnózis

Torolt_felhasznalo_465823
Torolt_felhasznalo_465823
Létrehozva: 2009. január 8. 14:53
Sziasztok!Szükségem lenne valakire aki tudna segíteni megfejteni egy visszatérő rémálmomat. Nem találok rá sehol értelmezhetőmagyarázatot. Az álmom:Bemegyek egy gyönyörű házba, amiről kiderül, hogy az enyém és nagyon boldog vagyok, mert tényleg csodálatos. Mese szép, régi és antik bútorok vannak benne. Vannak szobák ahol csakis titokzatos antik tárgyak : fényképek, iratok vannak,  alig várom, hogy közelebbről megnézhessem.. Aztán elindulok a házba és egyre több szoba és ajtó van benne félelmetes lépcsőkkel, kész labirintus az egész ház. Na akkor kezdek rájönni, hogy gonosz szellem lakik itt. És egyre félelmetesebb szobákba nyitok be, amiből másik szoba nyilik, és abból is másik szoba nyílik és így tovább. És félek attól a gonosz szellemtől aki a házban van. Soha nem látom csak tudom, hogy ott van.Kicsit olyan az álmom, mint a Stephen King Rose Redje - ezért nem néztem meg soha- csak az én álmom már kb 15 éve kisért.Tegnap kipróbáltam az automatikus írást és nem írtam mást csak rengeteg 8-ast. Amivel nem is foglalkoztam csak a tesóm hívta fel a figyelmem a 8-as szám jelentése és az álmom közötti összefüggésre.Azért nem tudom megfejteni álmos könyvel az álmom mert úgy érzem nem a SZAVAKon van a hangsúly hanem az egész álmom fontos. Biztos fontos mert nagyon régóta visszatér.Előre is köszönöm a segítséget!
  1. 2009. november 1. 09:4438.
    Az álomfejtést sokféleképen leírták, de a valósághoz leginkább C. Jung kutatásai vezettek, miután felfedte, hogy a tudattalanunk szimbólumokban gondolkodik, a logika mellőzésével. Hanscarl Leuner fejlesztette tovább Jung elméletét, és ebben a redszerben a ház a személyiség jelképe. Alkalmazzuk is a katathim imaginatív pszichoterápiában, amely a lelki gyógyítás egyik legfontosabb módszere.
    előzmény:
    Suee (37)
    2009-10-31  19:27
  2. 2009. október 31. 19:2737.

    Én is álmodtam már hasonlót, sőt kb ugyan így volt, csak azzal a különbséggel hogy a végén kikevredtem a házból.

    Eléggé megmaadt bennem az az álom pedig csak egyszer álmodtam, mert sokkal szinesebb volt mint a többi.

    Én sem nagyon találtam semmit, amikor meg akartam fejteni mignem elolvastam Paulo Coelhonak a Bridáját.

     

    A könyvben a kiscsaj ugyan ezt a viziót éli át, majdnem hogy szószerint ugy volt leirva ahogy én is megálmodtam, és ott a mestere azt a magyarázatot adja hogy a ház/kastély/labirintusnak a szobái azok az előző életei, és úgy emlékszem azért egyre sötétebb mert egyre régebbre visz vissza. Ha sikerült kikeveredned a házból és találkozol ott valakivel akkor az a valaki lesz a lelki társad aki ebben az életben segít abban hogy teljesíst az életutad amit vállaltál.

     

    Tudom ajánlani a könyvet, mondjuk nem tudom megjelent e magyarul, én angulol olvastam, az angol címe Brida volt, nem hiszem h megváltoztatták a fordításban mert ez a lány neve volt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_465823 (1)
    2009-01-08  14:53
  3. 2009. október 31. 19:1436.

    Szia !

    Talán eljött az ideje, hogy tovább lépj a tudásban, és magadhoz vedd a repülni tudás tudományát is, szellemi sikon ? Gondolkozz el rajta .

      üdv.
     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615025 (30)
    2009-01-26  22:36
  4. 2009. október 30. 18:0035.

    Kedves Bendre !

    Az álomban a ház mindig a hitet jelenti, vagyis kapcsolatodat a benned élő Istennel !

    Ebben a házban nagyon sok szoba van, ez pedig a megélt életeidben /előző életeknek is nevezik / a Vele való kapcsolataidat jelöli. Ez az álom pedig azért tér vissza újra és újra,  mert eljött az ideje, hogy a hited házát rendbe tedd, vagyis a benned élő Istennel vedd fel a kapcsolatot, és az életedet ezentúl tudatosan Vele éljed ! Ugyanis közeledik 2012 amit az Ő szeretetében, és ölelésében kell megélned ! 

      üdvözlettel
     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_465823 (1)
    2009-01-08  14:53
  5. 2009. október 30. 17:1234.

    Sziasztok!

    Eléggé furcsa álmom volt az éjjel,soha nem álmodtam még ilyen, valóságtól elrugaszkodó dolgot.. Egy mosógépben kezdtem el mosni,ami ezután nem sokkal egy csappá változott,amiben nem jól volt bedugva a dugó, és ezért a víz elkezdett szivárogni és lefolyni. Ahogy jobban megnéztem ezt a csapot (ami ekkor már óriási lett az álmomban) két kisgyerek sírt lennt az alján,vérzett a fejük is, és féltek,hogy le fognak ők is folyni. Végül ők nem folytak le, meg tudtak kapaszkodni.

     

    Ha valaki tudná értelmezni, megköszönném! :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. január 26. 22:5133.
    A labirintusok az elveszettség-eltévedés,az életút keresésének a jelképei.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_757485 (29)
    2009-01-25  18:46
  7. 2009. január 26. 22:4932.
    Állítólag a repülős álmok a földtől(valóságtól) való elszakadás vágyát szimbolizálják.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615025 (30)
    2009-01-26  22:36
  8. 2009. január 26. 22:4731.

    Kedves Bedre!

    Szeretném megkísérelni,hogy megfejtsem az álmodat,ám ehhez még némi információra lenne szükségem.

    Hány éves vagy?

    Milyen nemű?

    Hanyadiknak születtél bele a családba?

    Kiről kaptad a nevedet?

    Hogy szólítottak gyermekkorodban?

    Élnek-e a szüleid?

    Milyen a kapcsolatod velük?

    Amennyiben megválaszolod a fenti kérdéseket,megpróbálok legjobb tudásom szerint választ adni akár privát levélben is.

                                      Kendra

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_465823 (1)
    2009-01-08  14:53
  9. Torolt_felhasznalo_615025
    Torolt_felhasznalo_615025
    2009. január 26. 22:3630.
    Sokszor repülök álmimban. Egyszerűen csak felemelkedem a földről, és lebegek. Ez vajon mit jelenthet?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_465823 (1)
    2009-01-08  14:53
  10. Torolt_felhasznalo_757485
    Torolt_felhasznalo_757485
    2009. január 25. 18:4629.
    Föld alatti labirintusokkal álmodom rengetegszer...
    előzmény:
    zsaki71 (28)
    2009-01-14  14:28
  11. 2009. január 14. 14:2828.

    Szia!

    Talán valamit szégyellsz, vagy saját magaddal kapcsolatosan lehet szégyenérzeted valami miatt. Esetleg feleslegesnek érzed magad munkában, magánéletben.....mindenképen negatív szimbólum....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_612905 (27)
    2009-01-12  17:33
  12. Torolt_felhasznalo_612905
    Torolt_felhasznalo_612905
    2009. január 12. 17:3327.

    Igen, a ház te vagy és amilyen a ház, olyan vagy te is. Valószínűleg nem mersz szembenézni a lelked mélyebb, rejtettebb dolgaival, ezért nem mersz benyitni a szobákba és félsz, hogy eltévedsz. Talán érzed, hogy van egy "másfajta" lényed, akit elnyomtál valamikor régen, de mégis tudod, hogy benned lakik (=szellem), csak nem mered felszínre törni.

    Ha már idekeveredtem hozzátok, én is kérdeznék: vajon a fekália, kaki, szar, stb. mit jelenthet? Mert én meg mostanában álmodom olyanokat, amikben valamilyen módon benne van ez a dolog.

    előzmény:
    cirmiana (18)
    2009-01-08  15:41

Címlap

top