Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szmog

hengergo
Létrehozva: 2009. január 10. 18:36

Most hallottam, hogy szmog van, és ha marad ez a helyzet, akkor holnap csak a páratlan rendszámú autók közlekedhetnek Budapesten.

 

A férjem vidékre ment a páros rendszámú kocsinkkal és holnap délután jönne haza Pestre.

 

Most ilyenkor mi van? Ugye nem kell leparkolnia a várostábla tövében és megvárnia az éjfélt???

  1. 2009. január 11. 09:06226.
    Megmosakodik, amint beért.Ennyire egyszerű.
    előzmény:
    szekine (215)
    2009-01-10  22:01
  2. 2009. január 11. 09:01225.

    Tölts annyi időt Dániában mint mi. Tunyacsap az ottani tapasztalatokat osztja meg. Az viszont azt mutatja, hogy bizony, a dánok nagyon keveset használják az autóikat. Mert inkább biciklizik -- akár kosztümben, körömcipővel a lábán vagy öltönyben --, vagy az ottani tömegközlekedést használja. Ha nem tudsz valamit, ne vádold csúsztatással azt, aki viszont ismeri a körülményeket.

    Hogy mennyivel élnek könnyebben mint mi? 3x annyit keresnek, tény. Viszont 3x annyiba kerül az élet. Tehát kb. ugyanolyanok a megélhetési körülményeik, mint a mieink. De, erről kérdezd Navát. Ő ott él. 

    előzmény:
    Lillaréka (98)
    2009-01-10  19:55
  3. 2009. január 11. 08:29224.

    Egyébként: nem vagyok érzéketlen a problémára. Anno TDK dolgozatot írtam Budapest légszennyezettségéről, és egy sor javaslatot is kidolgoztam a megoldásra. Bárkinek szíves rendelkezésére tudom bocsátani, mert néhány még ma is aktuális, bár 18 éve íródott. Ám éppen ezért tudom, hogy amit most kitaláltak, az nem jó megoldás, nem is életszerű.

    Az indokolatlan, életvitelszerű autózást ti. csak akkor és úgy lehet csökkenteni, ha annak a feltételeit is megteremtjük. És most pont ennek ellenkezője történik. A tömegközlekedés inkább visszafelé fejlődik, egy darab indokolotlan fejlesztés történik: a 4-es metró, bicikliutak ha vannak is, életveszélyesek (jobb helyeken nem egy fehér krétával történik az "építésük"), nincsenek P+R parkolók, a gk-k adózása nem ösztönöz korszerű típusok váasárlására, a legjobban szennyező kamionok kitiltását csak most kezdiik pedzegetni, ám még mindig nincs kész az M0-unk, a lakossági fűtés is visszafelé fejlődik, amióta eszelős gázáremelést és az állati hülye támogatási rendszert sikerült ötvözni....sorolhatnám.

    előzmény:
    ardian (223)
    2009-01-11  08:20
  4. 2009. január 11. 08:20223.

    Mi történne veletek, ha az autótok totálkárosra törne? Megállna az élet?

     

    Történt már ilyen (sajnos). A cég kölcsönadta az egyik kisteherautóját, azzal járkált a férjem. Jól is jött, mert közben hazafuvaroztuk a viakolort is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698367 (207)
    2009-01-10  21:40
  5. 2009. január 10. 23:20222.
    Nem cukorbeteg...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_904145 (219)
    2009-01-10  23:03
  6. 2009. január 10. 23:18221.

    jogos... elírás volt.

     .

    De  tényleg baromi csúnyák a lábain a visszerek és az tény, hogy ha túl van erőltetve, kifekélyesedik. Biztosan hozzájárul az életmód és a táplálkozás is. Mondjuk a munkája során is sok méreganyag és nehézfém is került a szervezetébe,  de ez már tényleg nem ide tartozik.

    Mentem... csak kivártam a box végét. Érdemes volt.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_904145 (220)
    2009-01-10  23:05
  7. Torolt_felhasznalo_904145
    Torolt_felhasznalo_904145
    2009. január 10. 23:05220.
    lánszárfekélyt=láBszárfekély  sorry
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_904145 (219)
    2009-01-10  23:03
  8. Torolt_felhasznalo_904145
    Torolt_felhasznalo_904145
    2009. január 10. 23:03219.
    A lánszárfekélyt nem a dombon cipelt szatyrok okozták,tudom,mert tanultam.A cukorbetegség szövődménye,ami megintcsak nem kapható a szatyorcipeléstől,sem síkon,sem dombon.Ellenben a rendszertelen étkezstől,a nem megfelelő táplálékoktól,hajlamtól,ilyesmitől simán.Azért ilyeneket ne mondjunk már,hogy a tömegközlekedés és a gyalogolás miatt betegszenek meg az emberek,mert ez butaság...
    előzmény:
    szekine (214)
    2009-01-10  21:54
  9. Torolt_felhasznalo_904145
    Torolt_felhasznalo_904145
    2009. január 10. 22:59218.

    Higgadj már le!Mindig beleesel abba a hibába,hogy magadra vetíted azt,amit általánosságban írunk.Azért,mert NEKED így kell tenned,még nem jelenti azt,hogy MINDENKINEK így kell tennie.Ezt próbálom megértetni veled.Meg azt,hogy az egész országnak nincs,nem lehet dolga minden áldott nap a fővárosban.Ez a kép meg,amit levetítesz,hát nem tudom,melyik megyében élsz,de elég fura.Minden ügyet minimum megyeszékhely szerint el kell tudni intézni,erre törvény van.Olyan nincs,amit CSAK a fővárosban lehetne.Még annak se,aki FŐNÖK és nem senki kis alkalmazott(te biztos az előbbi vagy,mert marhára kihangsúlyoztad a különbséget).

    A megéri beszerezni,meg nem éri meg beszerezni...Ne mondd már nekem,hogy autózik x száz kilométert(BENZIN!!!),megveszi az árut,majd hazaautózik ismét x száz kilométert(MEGINT BENZIN!!!) és jobban megéri,meg nem pakol rá hasznot,mert olyan rendes...Áááá...Mint nálunk a boltos...Felmegy a METRO-ba,mert ott occsójér' be tud vásárolni,itt meg eladja az Aro-s terméket tripla áron,mert van hozzá arca...Aki meg Egerből megy Komáromba családi házakhoz villanyt szerelni,nyilván nem grátisz kiszállási költséget alkalmaz...

    előzmény:
    Lillaréka (212)
    2009-01-10  21:53
  10. 2009. január 10. 22:11217.

    Jönne haza a család vidékről - ha megállít a rendőr, mondjátok neki azt, hogy hazamentek. Bemondták a hírekben, hogy nem büntetnek, nem fordítanak vissza. Rendőrbácsinak megígérni, hogy utána letesszük az autót. Öveket bekapcsol, mosolyog, padlógáz

     

    A gond hétfőtől lesz....

    előzmény:
    hengergo (216)
    2009-01-10  22:05
  11. 2009. január 10. 22:05216.

    1. A tájékoztatás és az önmérsékletre kérés az a MAI napra vonatkozott. Ha nem változik a helyzet holnapig, akkor HOLNAP már a következő fokozatot fogják elrendelni, az már nem sima tájékoztatás és önmérséklés, hanem élesben tiltás. És ugyan mitől lenne jobb a levegő az éjjel?

     

    2. Éppen ezért ezek után én csak egy egyszerű kérdést tettem fel, törvénytisztelő állampolgárként szeretnék felkészülni a holnapi esetleges rendelkezésre. Nem pánikkeltés, tervezés. Nem rendszeres munkába járás, nem árubeszerzés, nem vállalkozás. Csak jönne haza a család vidékről. Az a kérdés, hogy ilyenkor mi az ábra? Látott-e valaki valahol erről rendeletet?

    előzmény:
    lucifer21 (206)
    2009-01-10  21:39
  12. 2009. január 10. 22:01215.

    Én jártam Gyálra dolgozni Vecsésről. Háztól-házig 7 km volt az út.... vettem biciklit, de biztosan nem ismered az utat, kerékpársáv és út nincs, a kamionok esős időben nyakig beterítettek latyakkal... /Te ezt hogy oldod meg a belvárosi munkahelyeden pl. gondolom kosztümben kell dolgozni, a hónaljad is izzadt, mire beérsz... netán van van valami titkos dezodorod?/

    Így átértem az autózásra, ami sorompónál várakozással együtt is max.15 percet jelentett. A 2 település között még mindig nincs semmi közlekedés, ezáltal nekem is Pestimrén keresztül volt alkalmam körbemenni, ami 1,5 órát jelentett a 15 perc autózás helyett.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698367 (207)
    2009-01-10  21:40
  13. 2009. január 10. 21:54214.

    Lehet a szavakkal játszani, de nem sok értelme... sztem a javaslataid csak a Te szemszögedből jók, nekünk éppen nem jön be.

    Ha majd építenek Vecsés-Kőbánya között biciklis lehetőséget, áttérünk a biciklire.... a tömött vonatra még mindig nem tudjuk feltenni a bringát, ahogy javasoltad... főleg sztrájk idején kizárt a vonatozás lehetősége.

    A BKV meg megint nem jó, mert míg Te a belvárosba fix munkaidőbe jársz, a 12 órás éjszakásnak nem biztos, hogy bejön.

     

    Hogy mi volt régen, anyáink kibírták az ingázást, ez igaz... most kell megnézni az Anyu lábszárfekélyét, ami a dombon naponta cipelt szatyrok miatt alakult ki nála évtizedeken keresztül pl. 

    Az az élet sem volt egészségesebb.  Csak hajlamosak vagyunk kiragadni 1-1 részletet, ami azért nem egészen úgy volt.

     

    Majd lesz valahogy ...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698367 (204)
    2009-01-10  21:38
  14. 2009. január 10. 21:54213.

    ez jó

     

    Most komolyan, mindenki, aki kesereg: muszáj? Nincs abszolút semmi megoldás minden második napjára? Nem hiszem, hogy pár napnál továbbtartana. Nem tragédia, fogjátok már fel, valamit csak ki lehet találni. Én megértem, hogy xar, meg főleg most, amikor az állások is labilisak, tavaly ilyenkor azt mondtam volna, h tojok rá, végső esetben nem megyek be dolgozni, de manapság, tudom, ezt sem tehetjük meg.

     

    Bízzunk benne, hogy nem is lesz semmi korlátozás.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698367 (211)
    2009-01-10  21:44
  15. 2009. január 10. 21:53212.

    el kell menni néhány nagykerbe és jó alaposan körülnézni...
    milyen legmesszebbi nagyváros?? és, nem....nincsenek vidéki városban olyan nagykerek ahonnan megéri árut beszerezni. pesten jóval ólcsóbb. 

     

    azt meg már irtam... hogy igen. minden pestre lett központositva és ott lett elbacva.  a vidéki nagyvárosokba is pestről megy az áru---  ergo pesten olcsóbb... nincs benne a + szállitási költség.  jaaaaa.. nem bevásárlóközpontokról van ám szó...

    és nem szállitják ki az árut.. vagy nem minden sőt a legtöbb profilhoz nem szállitják ki az árut.

     

    javaslom, hogy menj el jócóplázába egy kis tapasztalatot szerezni ezügyben. és jól nézz körül, hogy hány magyar kisbutikos pakolja ott tele a kombiját kinaiáruval. 
    érdekes lesz számodra az biztos.

    ja, ez csak egy icipici szelete annak amiről irtam.

     

     

     még kb százféle dolog van, amiért pestre kell menni, egy megyeszékhelyről, annak aki nem csupán egy gyári melós, vagy egy irodában ücsörgő alkalmazott.



    és ezt kapd ki..egyik rokon egerből jött komáromba dolgozni.. no nem a nokiához.. hanem villanyt szerelni családi házakba,

     

     

     

     

    normális ember odamegy ahol munkát kap és megfizetik. és ha ehhez autóra van szüksége akkor azzal megy. ha kell, akkor egyik nap 100kmt megy, a másikon meg 500kmt is akár.
    és nem magyarázza, hogy miért nem tud megélni-.

     

     

    ja, hogy lehessen engem kövezni... még leirom- évente 100ezer kmt nyom bele a párom a kocsiba. szerintetek azért mert imád vezetni és dugóban állni. véletlenül sem azért hogy a 3 gyereket fel tudjuk nevelni és nem éhbérből.

     

     

    jó éjt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_904145 (205)
    2009-01-10  21:38
  16. Torolt_felhasznalo_698367
    Torolt_felhasznalo_698367
    2009. január 10. 21:44211.

    A pécsi butikos jöjjön fel aznap, amelyik nap az ő rendszámát engedélyezik.

     

    Megint megoldottam....

     

    előzmény:
    Lillaréka (198)
    2009-01-10  21:26
  17. 2009. január 10. 21:43210.
    Na ez tök jó, most meg mégis látszik az előző...
    előzmény:
    lucifer21 (209)
    2009-01-10  21:43
  18. 2009. január 10. 21:43209.

    Na az előbb leírtam ,de elszállt.

     

     

    Szóval ne keltsétek a pánikot, mivel még nincs korlátozás. Egyenlőe csak a szmogriadó tájékoztatást rendelték el, önmérsékleter kérik az embereket. HOgy aki teheti, tegye le az autót, ne holnap menjen vele vásárolni, moziba stb. Ezzel megúszhatjuk azt, hogy tényleg bejöjjön ez a páros, páratlan korlátozás.

     

    És ha be is vezetik, lesznek kivételes részek. Nem egész Bp-re fog szólni.

    előzmény:
    hengergo (1)
    2009-01-10  18:36
  19. 2009. január 10. 21:42208.
    Csak kicsikarsz egy választ. :-)) Nem arról értekeztél, azzal indítottál, hogy meghazudtoltál, miszerint ilyen távon nem szállhatok át annyiszor. Én a legelejétől arra kértelek olvass vissza, mert többször hangsúlyoztam, hogy nem rólam van szó, nem nekem kell jegyet vennem. Veled ellenben nem vagdalkoztam, próbáltam felhívni a figyelmed, hogy marhára félreértelmeztél mindent. Ismét elmondom, nem az a gond, hogy félreértettél, hanem az, hogy alaptalanul támadsz téves értelmezésből és aztán szánalmasan rákattansz a csontra, ahelyett, hogy vagy belátnád a hibád, vagy bölcsen csöndben maradnál. Most már tényleg elköszönök. Ahogy eddig velem viselkedtél, abból arra következtetek (esetleg tévesen), hogy az a típus vagy, akinek úgyis szüksége van az utolsó szóra. Legyen a Tiéd. :-))
    előzmény:
    Krisztinca (201)
    2009-01-10  21:29
  20. Torolt_felhasznalo_698367
    Torolt_felhasznalo_698367
    2009. január 10. 21:40207.

    Elhiszem - bár számomra ez életszerűtlen, hogy a XVIII-ból Gyálra csak úgy lehet menni, ha előtte bemész Népligetig...

     

     

    Mi történne veletek, ha az autótok totálkárosra törne? Megállna az élet?

    előzmény:
    ardian (163)
    2009-01-10  20:40
  21. 2009. január 10. 21:39206.

    Hahó Mindenki!

     

    Olvastam jó pár hsz-t, nem az összeset.

    Egyenlőre még a tiltás nincs elrendelve, még csak a tájékoztatás van. Egyenlőre önmérsékletet kértek, hogy aki teheti, az üljön át tömegközlekedésre.

     

    Ad2: a korlátozás elsőre csak mondjuk Bp belvárosára fog vonatkozni. Tehát én mondjuk Szentendréről Ferihegyre elmehetek az új 0-áson, de a Hungárián keresztül már nem. Páros napokon a páros rendszámú és 0-ára végződő autók mehetnek, páratlan napokon a páratlanok.

     

    DE! Még nem rendeltek el ilyet,úgyhogy ne keltsétek a pánikot feleslegesen! Egyenlőre ahogy írtam még csak kérik és tájékoztatják az emberekt, hogy mire számíthatnak.

    előzmény:
    hengergo (1)
    2009-01-10  18:36
  22. Torolt_felhasznalo_904145
    Torolt_felhasznalo_904145
    2009. január 10. 21:38205.

    Aha...Azért mert én 100 km-re lakom a kies fővárostól,attól engem sem a falon fogtak ám...Mint mondottam,4 éve élek vidéken,addig Pesten.Még a végén kiderül,hogy az utóbbi években mindenki,aki Pesten kocsiba ül,az mind az ország legmesszebb lévő NAGYVÁROSÁBÓL jön Pestre bevásárolni a vállalkozásának...A XXI-ik század derekán.Mikor mindent házhoz szállítanak,majdnem mindent.Felár nélkül.Meg a neten rendelnek árutól kezdve mindent.Azt meg ki ne találd,hogy az ÖSSZES vidéki vállalkozó bemegy Pestre könyveltetni meg APEH-ozni,meg TB-zni...Akkor kik járnak a regonális kirendeltségekbe ügyintézni?Ja,tudom,mindenkinek csak az országos központban elintézhető ügye van.

     

    Mondom én,ez az ország a Kánaán...Mindenki vállalkozó,és olyan jól megy minden vállalkozás,hogy furtonfurt Pesten intézkedik minden főnök,beosztott,egyéni vállalkozó.Vagy más város nincs is az országban mostanában,csak Budapest?Sehol nem lehet semmit beszerezni?Érdekes,úgy tudom,hogy minden nagyváros körül(belül) gombamód nőnek a bevásárló központok, és nem csak Pesten vannak nagykerek,ha nem tévedek...Ahonnan egyébként simán kiszállítják akár Laposgöröngyösre is az árut,ha a szegény vállalkozó úgy kéri...

    előzmény:
    Lillaréka (198)
    2009-01-10  21:26
  23. Torolt_felhasznalo_698367
    Torolt_felhasznalo_698367
    2009. január 10. 21:38204.

    Nem kifogást kerestem.... egyszerűen életszerűtlen ötleteid vannak... ezeket a gondokat nem lehet egyik napról a másikra megoldani.

    A férjem szívesen járna akksis biciklivel, ha lenne hozzá megfelelő út, mint pl. DÁniában.... de tudod, nem minket kellene itt csesztetni, hanem életszerű javaslatokat tenni.... mert abban te sem jeleskedtél.

    idézet:
    szekine (162)
    2009-01-10 20:38:59

    Tettem életszerű javaslatokat. Sőt továbbmegyek: csak olyat, amilyet én magam is kipróbáltam.

     

    1: BKV-val közlekedés: én is ezt teszem

    2. Kerékpározás: én húsz kilométerről megteszem. Más is meg tudja tenni

    3: Vonatozás (akár kerékpárral): megint valami, amit kipróbáltam.

     

    Mondom, én tettem javaslatokat. Te semmit.

    előzmény:
    szekine (162)
    2009-01-10  20:38
  24. 2009. január 10. 21:33203.
    irtam volna, hogy valamit is nem ertek? :)
    előzmény:
    Lillaréka (202)
    2009-01-10  21:30
  25. 2009. január 10. 21:30202.

    pedig ardian is leirta... a háztartási szemét égetését a kazánban. 

    mit nem értesz ezen??

    előzmény:
    Dorm (196)
    2009-01-10  21:25

Címlap

top