Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Olcsó - de jó!!!

parne
Létrehozva: 2004. január 13. 17:14
Sziasztok! Parne a becenevem, és a félreértések elkerülése érdekében: ezt a topikot még véletlenül sem valaki, vagy valakik ellenében indítom:):):! Én imádom a kenceficéket, legszívesebben, ha tehetném, kipróbálnám az összes létezőt, ezért lelkesen olvasgatom a Szépüljünk rovatot. Meglepett, hogy micsoda márkák kerülnek a fórumon szóba: Lancome, Vichy, Shisheido, szóval mind olyanok, amikről én, és talán mások is csak hallottak:). Arra kérnélek titeket, hogy ha van olyan kozmetikum, ami olcsónak mondható, mégis hatásos, jól bevált, elégedettek vagytok vele, osszátok meg velem a tippeket! Én egyébként a tömeg-kategóriájú FitoFruit termékeket használom az arcomra, és nagyon elégedett vagyok velük! Előre is köszönöm mindenkinek!
  1. Torolt_felhasznalo_112775
    Torolt_felhasznalo_112775
    2004. január 16. 12:13101.
    De burgonyaszirmot azt ne vegyél! Az borzasztó szerintem. . .
    előzmény:
    vuk79 (99)
     
  2. Torolt_felhasznalo_112775
    Torolt_felhasznalo_112775
    2004. január 16. 12:12100.
    Igen, az ember hajlamos arra, hog ymindenre azt mondja, hogy csak 20 forinttal drágább, mint a másik, . . . csakhog ymikor már minden drágább egy kicsit, akkor a számla vége akár több ezer forinttal is több lesz. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_550280 (97)
     
  3. 2004. január 16. 12:1199.
    Amint látom a csajok elkezdték ismételni ezeket, legalábbis nekem az ecetes öblítés van felírva, ami olyannyira megtetszett, hogy este ki is próbálom, biztos a gépnek is jót fod tenni, valamint a Trisó. Erre a szerre még régről emlékszem, higy láttam otthon, ezt is kipróbálom a hétvégén hogy tényle csodát művel-e a konyharuhákkal

    A Tescos dolgoknál én is mindig azt figyelem hogy ki gyártotta a terméket, és én is imádom a pattogatott kukoricájukat! :))
    előzmény:
    jugen (94)
     
  4. 2004. január 16. 12:0798.
    Nemtudom tegnap néztétek e a TV ügyvédjét. Ott nagyon jól kijött, hogy a drágább elem tényleg tartósabb. Na ez viszont ugye nem volt elmondható a mosóporos tesztnél:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. január 16. 12:0097.
    Én a Profis cuccokat veszem, még minőségi gondom nem volt (Tesconál a hússal többször megjártam azóta nem veszek), de nem mindegy, hogy egy tejföl 50 vagy 80 Ft. Estébé.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_112775 (96)
     
  6. Torolt_felhasznalo_112775
    Torolt_felhasznalo_112775
    2004. január 16. 11:5796.
    Valóban, el kell olvasni ki a gyártó. Felvágottat én sem vettem még, nem is fogok, de a a konzerveknél a tesco-s libamájpástétom nagyon finom! Próbáljátok ki, szerintem megér egy próbát (az gyártja , aki az Orsi termékeket).
    Meg a popcornjukat a Miss Popcorn készíti, az is nagyon finom ám!
    Az üdítőket a Szobi készíti, azok sem rosszak.
    előzmény:
    parne (87)
     
  7. Torolt_felhasznalo_112775
    Torolt_felhasznalo_112775
    2004. január 16. 11:4695.
    Azért szerintem figyelj oda arra, hogy az ecetet, meg az öblítőszert ne egyszerre tedd bele a mosógéptartályba, mert egymást gyengítik. Ugyanis az öblítő puhítja a ruhát, az ecet meg keményít. . . édesanyám vegyész, ő hívta fel rá a figyelmem. . . az ecetes mosás után inkább külön öblíts, mert úgy sokkal jobban hat az ecet is, és az öblítő is. . .
    előzmény:
    madör. (69)
     
  8. 2004. január 16. 11:4294.
    maradjunk a háztartási, konyhai dolgoknál:-)
    előzmény:
    vuk79 (93)
     
  9. 2004. január 16. 11:2393.
    Ó hát persze, milyen téma érdekel arcápolás vagy háztartási dolgok? :))
    előzmény:
    jugen (92)
     
  10. 2004. január 16. 11:2092.
    Megosztanád velem a jegyzetedet?:-)
    előzmény:
    vuk79 (91)
     
  11. 2004. január 16. 11:1291.
    Helló parne!

    nagyon jó ez a topic, amit indítottál, mindig figyelem hogy vannak-e új hozzászólások, és bizony jegyzetelgetek is. . .

    Meg tudnád nekem mondani hogy az általad említett FitoFriut termékek hol kaphatóak? És hogy te milyet használsz, milyen típusú arcbőrre?

    Köszi
    Vuk
    előzmény:
    parne (85)
     
  12. 2004. január 16. 11:0190.
    Sziasztok!
    Én most vettem Balea vanilliás habfürdőt, ezzel nem voltam megelégedve, mert szinte semmi illatát nem éreztem, bár lehet, hogy keveset tettem a vízbe.
    Nem ide tartozik, de nem tudtok vmi jó mellfeszesítő, krémet vagy kezelést?? Vagy ne bízzak a csodákba csak a "késbe", amit kihagynék.
    Én most Ilcsi arckrémet használok, de nem vettem észre semmi változást a bőrömön. A körömvirágot kipróbálom striára, mert egy tigris hozzám képes és még nem is szültem!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. január 16. 11:0189.
    Ja tesco margarint, is lehet nyugodtan venni. Az is ugyanaz, mint a delma vagy melyik, csak a dobozt cserélik a gyártó sorban.
    előzmény:
    jugen (88)
     
  14. 2004. január 16. 10:5788.
    Sziasztok!
    Valaki írna egy összefoglalót:-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. január 16. 10:3687.
    Igen, a Tescoval is óvatosnak kell lenni, hiszen gyakran, vicces ugyan, de még drágább, mint valami más hasonló termék. Általában viszont magyar cégek gyártják ezeket is, érdemes elolvasni a cimkén. Bátran meg lehet venni szerintem a tesco fűszereket, száraz tésztát, fénymásoló papírt:), kék dobozos margarinkrémet, mosószert, törlőkendőket, gyümölcsleveket, ásványvizet, vattakorongot, fültisztítót, de én pl. a télikabátomat is items-et vettem, valamint pár melltartót és kardigánt is. . . Nagyon jók a kül. tesco kenyerek, péksütemények. . . felvágottat viszont semmi pénzért, ebben egyetértünk!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_548436 (84)
     
  16. 2004. január 16. 10:2686.
    Én a Metróban vásárolt aros gyümölcs levekkel voltam így, hogy a végén a kutyának sem kellett. Egyszerre 12 liter ugye. . . nehezen fogyott el.
    Viszont az öblítőjét nagyon szeretem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_548436 (84)
     
  17. 2004. január 16. 10:2685.
    Sziasztok! Elnézést a kissé hosszú hallgatásért. . . Köszönöm, hogy ilyen sokat, és jókat írtatok! Nos, az előzőekhez szólva, az igazság az, hogy én pl. diák vagyok, és valóban nem engedhetek meg magamnak mindig márkás cuccokat. . . az is igaz viszont, hogy ha akarnám, meg tudnám oldani, máshobnnan vonva meg ezt az összeget. De épp az indított ehhez a topikhoz, hogy nem szándékozom közröhej tárgyává válni, eggyé azok közül a nők közül, akik a fiatalság ttkában bízva irreális összegeket képesek áldozni a SEMMIRE. Vannak dolgok, amikben én sem adom alább, persze, ilyen pl. a dezodorom, ami rexona, mert csak ezt találtam eddig hatásosnak, de nagyot csalódtam pl. egy igen-igen drága krémben, és azóta maradok az olcsó, de professzionálios FitoFruitnál. Ebből pl. 2300 Ft. egy 250 (!!!)ml-es krém, kb. ugyanennyi a 75 ml-es szemránckrém. . . Ugyanígy, miért járjak abba a kozmetikába, ahol egy alapkezelés 4000 Ft, ha ugyanezt megkapom pár méterrel kijjebb a belvárostól 1500 Ft-ért. . . :) Szóval, itt okos beosztásról is szó van, nemcsak értelmetlen spórolásról, vagy nagyon nehéz sorsról. . . (Mellesleg, sokért nem adnám, ha be lehetne bizonyítani, hogy egy szegényebb pénztárcájú hölgy is meg tudja teremteni magának a szépségápolás feltételeit. . . szóval HAJRÁ!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_548436
    Torolt_felhasznalo_548436
    2004. január 16. 10:2084.
    Én megmondom őszintén, hogy tesco-s termékek közül tejet szoktam venni ha éppen az az olcsóbb. Felvágottat soha. A sütőporukkal meg egyszer megszívtam. Azóta marad a tej. Nekem nem szimpi :-(
    előzmény:
    Zsuska8 (83)
     
  19. 2004. január 16. 10:1883.
    Ezek mind reklámfogások? A fiataloknak nem kell ilyen krém, az idősek meg talán tudják mikor hülyítik őket.
    Azért jó amiker itt írtak a lányok, mert nekem az a bajom, hogy egy adott csomagolásbannem tudom mi van. Itt arra gondolok, hogy van tescos, aros, coopos stb. csomagolásban milyen árut próbálnak elsütni.
    Sokszor pozitívan közelítek ezekhez a termékekhez, de volt már párszor, hogy megjártam, nem azt kaptam amire számítottam.
    Ezért jó, hogy ha leírják mibe milyen termék van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_548436 (82)
     
  20. Torolt_felhasznalo_548436
    Torolt_felhasznalo_548436
    2004. január 16. 10:1082.
    Erről eszembe jut a Dove reklámja. Hát szem alatti táskákkal szemránckrémet reklámozni. . . nekem nem csinálta meg hozzá a kedvet.
    előzmény:
    Zsuska8 (81)
     
  21. 2004. január 16. 09:4481.
    A reklámokban az sem tetszik, hogy a szemrác krémeket 20 éveseken mutatják. Kicsit visszaolvastam, nagyon jókat írtatok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. január 16. 09:3880.
    Teljesen igazad van, én is azért írtam a reklámokról.
    Pedig ha sokan tudnák hogy pld. a Tesco tej a Hajdú tejnél csomagolódik, a Tesco örölt feketeborsot egy ideig attól a cégtől rendelték aki a Horváth Rozi termékeket gyártja. És még mennyi ilyen van.
    Ja a Rossmann barackmagos arcradírt is össze lehet hasonlítani a SwissFormuláéval.
    előzmény:
    horeka (78)
     
  23. Torolt_felhasznalo_548436
    Torolt_felhasznalo_548436
    2004. január 16. 09:3079.
    Nem tudom, itt írtam -e, milyen j hatású ha teszel egy kis oliva olajat a kádba és bedörzsölöd a bőrödbe. A száraz kézre is jó. A köröm mellett egy olivába áztatott fültisztítóval bekened a bőrt és bemasszírozod. Ha minden este megcsinálod, nem fog ott megkeményedni a bőr.
    A másik. Striákra, lábápolásra nagyon jó a körömvirág krém ill. az ebből készült termékek.
    előzmény:
    horeka (78)
     
  24. Torolt_felhasznalo_300085
    Torolt_felhasznalo_300085
    2004. január 16. 09:2678.
    Kedves Viki11!

    Azt hiszem, nálunk általánosságban-legalábbis nálam biztos- nem arról van szó, hogy nem tudnánk megvenni a drágább termékeket.
    Én marketing területen dolgozom, azt tanultam, tehát tényleg TUDOM, hogy a kedves vevőkkel fizettetnek meg a cégek MINDENT, ide értsd például a saját reklámköltségüket, a csomagolást, stb. . Egyik órán például volt arról szó, hogy VALÓJÁBAN mennyibe kerül egy liter kóla előállítása és ledöbbentünk, hogy ahhoz képest te mennyit fizetsz- és nem azért mert drága helyen veszed mondjuk. .
    Én akkor úgy döntöttem, hogy nem vagyok hajlandó ebbe a játékba beleszállni, ha olyan termékekhez is hozzájuthatok, amik TÉNYLEG JÓ MINŐSÉGŰEK, de mivel nem reklámozzák őket, nem elismert márkák (sokszor hidd el, hogy a márkanevet fizeted meg, ezt is tanultam) olcsóak. Vannak természetesen kivételek, előfordul, hogy valakinek a spec problémájára egy márkás termék adja a megoldást, de ahogy a korábbiaknál láttad valakinek az extra száraz haját legjobban egy alig ismert készítmény ápolja.
    A dekorkozmetikumok terén egyébként én is tapasztaltam minőségi különbségeket, tehát nem vagyok 100%-ig márkaellenes, de a fentiek miatt tényleg csak indokolt esetben veszek márkás cuccokat, pedig megtehetném más területen is. Inkább akkor én másra költöm azt az összeget. (pld egészséges, de drágább kaják, ruhák. . )
    Ezt mindenkinek szíve joga eldönteni, csak Viki 11 kapcsán "előbújt" belőlem annak a ledöbbenésnek az emléke, amit a tanulmányaim során szereztem, és ami igen elgondolkodtatott engem anno.
    Illetve azt sem szeretném, ha bárki elkezdene minket sajnálni, hogy biztos azért foglalkozunk a témával annyit, mert kénytelen vagyunk gagyi dolgokat venni.

    Szép Napot!

    horeka
    előzmény:
    Viki(11) (72)
     
  25. 2004. január 16. 09:2477.
    Leégett lábosokhoz, zsírfoltos ruhákhoz, viaszpecsétes terítőkhöz a legjobb a Trisó. A kényes anyagokat sem teszi tönkre, a színüket nem veszi ki.
    Én pld. a konyharuhákat is Trisós vízben áztatom, mert sokkal több rondaságot kiszed belőle mint ha hypoba, vagy más klóros szerbe tenném.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top