Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Arab feleségek klubbja.

Torolt_felhasznalo_733722
Torolt_felhasznalo_733722
Létrehozva: 2009. március 21. 10:56

Sziasztok !

 

Azért nyitottam ezt a topikot mert jó lenne egy klubb ahol mi arab feleségek találkozhatnánk és összetarthatnánk,segithetnék egymást sok mindenben.Hiszen mi vagyunk itt Magyarok arab férjekkel ,mindenki más és más szakmával más ismeretséggel így azt gondolom sokat tudnánk egymásnak segíteni.Én pesti vagyok és hiszem hogy van rá hely ahol kialakithatnánk egy jó kis összetartó barátságot minden arab feleséggel,.Remélem van kedvetek hozzá és sokan jelentkeztek.AZ én férjem Szíriai és mindenkit sok szeretettel várok ide hogy összegyüljünk.

 

SZIASZTOK szép napot mindenkinek

  1. Torolt_felhasznalo_733722
    Torolt_felhasznalo_733722
    2011. január 8. 18:063726.
    sziaaaaaaaa na na most írtam rem megkaptadpusz
    előzmény:
    baanita (3725)
    2011-01-07  23:09
  2. 2011. január 7. 23:093725.
    Szia, Mariamm!!!Én nem kaptam semmit...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_733722 (3724)
    2011-01-07  13:24
  3. Torolt_felhasznalo_733722
    Torolt_felhasznalo_733722
    2011. január 7. 13:243724.

    szia baanitaaa

     

    irtam privit várom irj pusz

    előzmény:
    baanita (3723)
    2010-12-31  13:08
  4. 2010. december 31. 13:083723.

    Sziasztok, Lányok!

     

    Ezúton kívánok mindnyájatoknak sok boldog, sikerekben gazdag új évet. Mindenkinek köszönöm a jótanácsokat, azt, hogy megismerhettelek benneteket. Sok új ismeretséggel, tapasztalattal lettem gazdagabb, erőt merítettem belőletek. Remélem, rövidesen én is együtt lehetek a párommal, anélkül, hogy elválnánk újra és újra. Nagyon imádom és kívánom ugyanezt a boldogságot mindnyájatoknak, mert a szeretetnél és szerelemnél nincs is szebb és fontosabb dolog a világon és ez nem csak közhely. Sok puszi mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  5. 2010. december 30. 16:533722.
    Szia Mariamm! De korán kezded a szilveszterezést!Nagyon felpörögtél! Engem vhogy soha nem pörget fel az év vége! Én is mindenkinek BÚÉK-ot kívánok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_733722 (3721)
    2010-12-30  16:26
  6. Torolt_felhasznalo_733722
    Torolt_felhasznalo_733722
    2010. december 30. 16:263721.
    MINDENKINEK BOLDOG ÚJ ÉVET
    előzmény:
    baanita (3718)
    2010-12-26  17:46
  7. Torolt_felhasznalo_733722
    Torolt_felhasznalo_733722
    2010. december 27. 10:103720.

    köszi baba

     

    tudod pont hogy elértem amiért született ez a portál igaz nem clubban járunk össze hanem egymáshoz és az még jobb mert sokkal szorosabb barátságok születtek,és amig engem telefonon hivnak vagy személyesen találkozom a lányokkal ,addig mások csak névtelenül arc nélkül irnak egymásnak.

     

    kell ennél itt nagyobb öröm???????

     

     

    csak pozitivam tudom elkönyvelni az ittenei energiám befektetését köszönöm csajok:)

    előzmény:
    baanita (3718)
    2010-12-26  17:46
  8. Torolt_felhasznalo_733722
    Torolt_felhasznalo_733722
    2010. december 27. 10:043719.

    SZIA Baanitaaaaaaaaaaaaaaa

     

     

    juj várom a privit irjjjjj de örülök hogy boldog vagy!!!!!!!!!!!!!

     

    nincs is annál jobb

     

     

    irj irj irj

    előzmény:
    baanita (3717)
    2010-12-26  17:43
  9. 2010. december 26. 17:463718.
    Maximálisan egyetértek veled, Mariamm! Szívenmből szóltál!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_733722 (3713)
    2010-12-17  09:16
  10. 2010. december 26. 17:433717.

    Szia, Mariamm! Sziasztok, lányok!

     

    Megjöttem.. tegnap.

    Olyan jóóóóóóóóóóóóóó volt kint, Mariamm!!! Annyira-annyira imádom a páromat! Minden nagyon szép és jó volt, majd írok privit. Semmi kedvem nem volt hazajönni. Remélem, itt mindenkinek jól telt a karácsony, így utólag is kellemes ünnepeket! pusziiiiiiiiiiii

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_733722 (3716)
    2010-12-24  18:46
  11. Torolt_felhasznalo_733722
    Torolt_felhasznalo_733722
    2010. december 24. 18:463716.
    MINDENKINEK NAGYON BOLDOG ÉS ÁLDOTT KARÁCSONYT KÍVÁNOK!!!!!!!!!!
    előzmény:
    Judit01 (3714)
    2010-12-17  11:55
  12. Torolt_felhasznalo_733722
    Torolt_felhasznalo_733722
    2010. december 22. 19:093715.

    Szia Judith

     

    bocs hogy nem írtam ezer dolgom volt:)

     

    jaj nagyon készülünk a karira hála istennek már minden meg van nem kellett az utolsó pillanatra hagyni.úgy érzem ez most nagyon szép kari lesz:)))))

     

    nekem a kedvenc ünnepem,imádom még az illatát is,és még egy film nézés is jobban esik ilyenkor a családdal.

     

     

    sajnálom hogy te egy szikrát sem érezhetsz ebből nállatok,bár nem értem miért sokak férje pedig engedi,sőt van aki tartja is ha vannak gyerekek és feles vallásuak a párok.

     

    igazán sajnálom.

     

    de fel a fejjel mi gondolunk rád

     

    de mint irtad a munkahelyeden megérinthetett azért a karácsony szele

     

     

    baanita merre vagyyyyyyyy::::::???????????

     

     

    juj lehet már kimentél,várlak irjjj  mizuuuu

     

    előzmény:
    Judit01 (3714)
    2010-12-17  11:55
  13. 2010. december 17. 11:553714.

    Draga!

     

    Koszonom a valaszod, most is egyetertek a gondolataiddal...

     

    En is nagyon szeretem a Karacsonyt! Amikor otthon voltam utaltam a rohangalast, utaltam az orokos kapkodast. A volt ferjem az egesz karacsonyt gyulolte, mert az idos szulei otthon sosem csinaltak faxnit belole, se ajandek, se jezuska, csak valami kis korcs fa..... stb... pedig nem voltak szegenyek, tehat nem az anyagiak miatt volt. Szamukra a karacsony a templomi ahitatott jelentette. Nalunk, mindig ajandekok voltak, meglepik, csengoszo... sutes fozes. Termeszetes volt, hogy en is ezt akarom a gyerekeimnek. Nah! Karacsonyra ez a ket szemlelet 17 even keresztul osszecsapott. A fo veszekedes temaja, a fenyofa merete volt. Ha veletlenul sikerult kicsit nagyobb fat venni (ez sem harom meteres volt) akkor az exem addig faragta bele a tartoba mire csinalt belole 40-50 cm-tereset. Gondolhatod, hogy 24-diken du..... a szivbaj kerulgetett emiatt. AH!!!!

     

    De ugy latszik nekem ez van megirva. Mara nem hogy 40 cm-es fat, sem diszithetek, de meg csak egy fonnyadt diszecsket sem tehetek ki karacsonyra itthon. Persze a regi rossz emlekek igy karacsony tajan megszepulnek, es pokolian tud hianyozni minden ami otthon volt, van karacsonykor. 

     

    Egyebkent erdekes! Kepzeld a munkahelyemen megengedtek a Karacsonyi diszitest... szoval az iden en is diszitettem. A tobbiek segedkeztek.... akkor mar csak a fiuk voltak bent.... de komolyan! olyanok voltak mint a gyerekek!!!! Annyira elveztek, es a felnott ferfiak szemeben pont olyan csillogas volt, mint a gyerekeimnek anno. Hiszen muszlimkent ok meg nem csinaltak ilyet. Persze el kellett meseljem a koreogrifat ami otthon tortenik ilyenkor. Elmondtam nekik, hogy az en csaladomban, es gondolom sokaknal, a Karacsony (mivel mi nem voltunk templomba jarok) nem elsosorban Jezus szuletesenek a megunnepleset jelentette. Szimplan a szeretet, es az egyuttlet, es a gyerekek csodavarasat..... az exferjem karacsonyfa kinyirasat nem emlitettem....okosan..... sorry

     

     

    JAH! a tegnap esti hozzaszolasomban hibat kovettem el, mindenkitol bocsanatott kerek, ez nem volt unnep... bojt nap volt.... 

     

    Szerintem a budos eletben nem fogok tudni azonosulni ezzel. De a kaja akkor piszok jo volt!!! En nem bojtoltem.... a mama igen a ferjem es bent az irodaban sem nagyon. Talan egy valaki mondta, hogy bojtol.

     

    Nalunk most a keresztenyek bojtolnek... pontosabban, semmi olyat nem esznek ami allati eredetu....

     

    Megkinaltam tegnap az egyik kolleganomet kekszel, de nem ette meg mert tejjel keszitett volt.... tart ez nalunk januar 6-ig, nekik akkor van karacsony. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_733722 (3713)
    2010-12-17  09:16
  14. Torolt_felhasznalo_733722
    Torolt_felhasznalo_733722
    2010. december 17. 09:163713.

    SZIA SZÉP JÓ REGGELT:)

     

    mennyi energiát rakok ebbe a dologba,??,,,

     

    :)))  igen igen,de nemekm ez kicsit sem megerőltető mert igen is vannak lányok asszonyok akik nagyon jó barátaim lettek és már miattuk is megérte:)

     

    nézd engem nem érdekel ha vki nem írja ,mondja el itt az életét vagy az igazat,de azt fontosnak tartom ha vmit ír ,mond,azt úgy írja,mondja ahogy van!!!

     

    nem is értem,és sosem értettem mire jó az ha másokat megvezet az ember azzal hogy hazudik.

     

    millió nő van aki nagyon hálás azért ha segítünk neki abban amit mi már tudunk és nem tudattlanul lép ebbe a világba ahol mi már évek óta vagyunk.

     

    nagyon de nagyon sokan sajnos olyanokat írnak mondanak aminek a fele sem igaz ,vagy lehet ezzel élik ki a keserű életüket,másokon.

     

    de ezzel semmit sem érnek el mert az életük ettől jobb nem lesz,pl mikor irigy vki a másikra attól neki több nem lesz.

     

    én eléggé közvetlen vagyok és megtanultam elfogadni azt hogy ami nekem jó vagy neem az másnak lehet jó vagy nem,hiszen senmi sem egyforma.

     

    azért mert arab férjünk ,van,lesz,vagy volt,vagy csak barátunk,az nem azt jelenti hogy ezzel többek vagyunk mint más nő.

     

    és azt sem jelenti hogy rossz vagy jó.

     

    hiszen vannak olyanok akik szegénységben élnek de neki akkor is jó ,és vannak akik jó módban élnek és úgy nem jó.

     

    egy dolog számomra elfogadhatattlan mikor nincs összetartás és a nők egymásnak esnek a sgitség helyett!!

     

    hihetettlen mikor valaki szapulja az exét mert nem jól éltek vagy akármi és akkor jön más és azonnal neki ugrik,mert jajjjjjjjj hogy mer egy arabot szidní.

     

    meg kellene már érteni és elfogadni hogy nem bántani kéne már egymást hanem segiteni.

     

    pl olvastam mikor egy lány panaszkodott a férjére vagy exére és pár hónap után megint arab lett neki ,erre irt neki egy lány jól le cseszve hogy mit képzel magáról nem rég még szidta az arabokat ,és most meg megint arab van nekiiiii????????

     

    na most mond meg,hogy jön ehhez bárki is hogy más életét merje felkérdeznii és kritizálni??

     

    talán el kéne kicsit gondolkodni hogy az illető abban az időben fájdalomban élt és mikor újra magára talált akkor már nem haraggal gondolt egy arabra.

     

    ez az emberi sötétség ,mikor az emberek nem gondolkodnak.

     

    arról nem is beszélve hogy senkinek de senkinek sem biztos az élete és bárki kerülhet ilyen helyzetbe hogy elválik vagy tönkre megy a mostani kapcsolata,.

     

    anno a gyerekem apjával soha eszemben sem volt hogy valaha az életben szétmegyünk,és lám ez lett.

     

    a lényeg az hogy én nagyon szívesen látom és segitek azoknak a lányoknak akikben jó szív és lélek van,és csak örülhetek hogy szeretnek és azt irják ,mondják nekem hogy örülök hogy vagy nekem,és örülök hogy megismertelek a portálon és már ezért megérte hogy irjak.

     

    na ezzel én is igy vagyok.:))))

     

    ha jól megnézed mikor jönnek újak utána kevesebb az ide írás mert bizony már személyesen vagy msn vannak velem.nem véletlen.

    :))))

     

    én ennek nagyon örülök mert jó dolog ha jó embereek vesznek körül és mindenkinek köszönöm ezt akik igy vannak ezzel ahogy én is.

     

    és mindenkinek azt mondom és mindenki aki írt nekem igy gondolja hogy igen is ki kell mondani az igazat,ezzel nem a férjeket alázzuk

     le ha elmondjuk hogy milyen kint az élet vagy éppen mi az ami furcsa nekünk vagy sem,vagy mi az amit el tudunk fogadni vagy sem.sokaknak segitünk ezzel és miért ne tennénk.:)

     

     

    akármelyikünk is imádja a férjét ,de nem az országáért tesszük nem de?:.

     

    szerelem ide vagy oda sokunk nem tudja elfogadni a kinti életet és ezzel nincs is semmi baj.hiszen nem ez miatt lett senkinek sem arab.

     

    levelem kissé hosszúra sikeredett bocsi a lényeg az hogy szeretek ide írni és ismerkedni barátkozni,és ha segithetek valakinek meg is teszem.:))

     

    imádom olvasni mikor vki boldog az nekem is sok pozitiv érzést ad és ez jó ,jó az életben ha tudsz mosolyogni más örömén.

     

    na látom jó ebéd volt nálatok,hát tudod mi a karira készülünk ma jönnek a szüleim ,egész héten jön a sütés főzés,amúgy sem vezetünk kis háztartást de karikor nagyon nagyon sok étel van nálunk.

     

    várom nagyon a karit mert nagyon szeretem,nekem a kedvenc ünnepem és most megvettem a kislányom szíve vágyát alig várom lássam a kis boldog arcát mikor felcsillan a szemében a boldogság fénye mikor kibontja az ajándékát és meglátja mi van benne.

    előzmény:
    Judit01 (3712)
    2010-12-16  21:51
  15. 2010. december 16. 21:513712.

    Draga Mariamm!

     

    En hiszem, hogy igenis fontos amennyire lehet oszinten leirni azokat a dolgainkat, amibol masok is tanulhatnak, mert az ilyen jellegu forumoknak, mint ez,  formalo szerepe van.

     

    Azt is tudom, hogy nem vagyunk sokan akik nyiltan merik ezt vallalni!

     

    De megfogadtam magamnak, hogy nem az internet lesz az a kozeg, ahol szeppe tehetem az eletem, pusztan azzal, hogy kitalalom magamat valaminek ami nem vagyok. 

     

    Ez csak a virtualis vilag, es itt nem talal megoldast az ember. Tudok ezer, es ezer tortenetet, es ugyanakkor azt is tudom, hogy mar itt a neten maskeppen volt, van talalva.

     

    Draga Mariamm!

     

    Ezek a sorok, most nem konkretan neked szoltak, kerlek ne ertsd felre, csak neked irtam, mert latom mennyi energiat raksz a dologba, es kivancsi lennek a te velemenyedre is. 

     

    JAH! Az ebed ma nagyon fini volt, a ferjem egyetlen elonye az hogy el az anyukaja, akit IMADOK!!!! Kicsi, picike idos neni. Pontosan nem tudjak megmondani mennyi idos, de kb... 80 korul van. Szoval az elteti, hogy fozhet. Ma biztosan tudjatok unnep van a muszlimoknal. Szoval unnepi kaja volt. Egy egesz kacsabol keszult leves (a kacsa toltve van ilyenkor reszelt fuszerezett hagymaval)..... amama (remelem jol irtam!) retestesztaban, fuszerezett daralt hus.... megsutve pirosa. HUUUUUUUUUUU! es rizs. Mondanam meg mindig foz... most valami edesseget.... verre valt bennem!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_733722 (3711)
    2010-12-16  19:21
  16. Torolt_felhasznalo_733722
    Torolt_felhasznalo_733722
    2010. december 16. 19:213711.

    ok ,igen már láttam nem vagy egy olyan kis szende mende ál beszélgető aki nem mondja ki ami igaz,ennek nagyon örülök:)))))))))))

     

    na csak előre !!!igazad van!:))))))))))))))

    előzmény:
    Judit01 (3710)
    2010-12-16  19:13
  17. 2010. december 16. 19:133710.

    Dragam!

     

    Nem vagyok sertodos tipus, ha az lennek, akkor nem irnam le ide a valo igazsagot. 

     

    NAH! Jol van! Lehet nem irkalnek egy darabig, de a donteseimet mindig felvallaltam, jokat rosszakat is....

     

    A gyerekeim felnottek, mindent ott hagytam nekik Mo-n... onallot eletuk van.

     

    De ezt mar sokszor leirtam.

     

    Most amikor ilyen rossz helyzetbe vagyok, igen kesereghetnek... gondolkozhatnek azon, hogy legyek ongyilkos... de, nem teszem, hanem keresem a megoldasokat. A ferjemre en is haragszom, de most nem fogom azokat az negativ energiakat magamba engedni amik ezzel jarnak, es meg befolyasoljak a munkavegzesemet. 

     

    Probalom pozitivan megkozeliteni, es szimplan teszem a dolgom.

     

    Csokok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_733722 (3709)
    2010-12-16  11:35
  18. Torolt_felhasznalo_733722
    Torolt_felhasznalo_733722
    2010. december 16. 11:353709.

    szia judith.

     

     

    hááát sértőédsek miatt erre nem irnék véleményt ha nem haragszol,csak annyit nem lennék a helyedbe,na meg neki is a szerencséje nem az én férjem,lenne neki szépen nem dolgozás.

     

    arra meg hogy monitoron látod a gyerekeidet hát szívem nagy erőd van ehhez.

     

    de mint mondtam isten őriz megsértselek,meg nem is tudom miért vagy igy.

     

    azért vigyázz magadra és tedd amit tenned kell ,tudod te azt.

    előzmény:
    Judit01 (3707)
    2010-12-16  07:56
  19. Torolt_felhasznalo_960352
    Torolt_felhasznalo_960352
    2010. december 16. 10:053708.
    Nem kell újabb esküvő! Ha törvényesen megházasodtatok anno Egyiptomban, akkor a házassági szerződést hitelesíttetni kell a kinti külügynél (ők igazolják ezzel a pecséttel, hogy valóban létező helyen történt a házasságkötés), majd a magyar konzul szintén rak rá egy pecsétet, amivel hitelesíti + lehet még egy nyomtatványt ki kell tölteni hozzá. Ahogy Mariamm mondta innentől már nekik kell elküldeni a papírt Mo.-ra, kérdés, hogy milyen sűrűn postáznak haza. Mi itthon hitelesítettük, ahhoz nyilatkozni kellett még a jövőben születendő gyerekek nevéről, illetve, hogy fel kívánom-e venni a férjem nevét. Nézz utána, azért nem olyan nagy dolog, elég hamar megvan, tény, hogy a pecsétekért, hitelesítésekért fizetni kell valamennyit.  
    előzmény:
    Judit01 (3707)
    2010-12-16  07:56
  20. 2010. december 16. 07:563707.

    Sziasztok!

     

    Aranyosak vagytok a valaszokkal! Igazan nagyon koszonom!

     

    Egyaltalan nem idegeskedek, van nekem most ep eleg ezenkivul..... dolgozom ezerrel!!!! Rakom felre a penzt... Nah! A ferjem a leheto legnagyobb lelki nyugalommal sem csinal semmit, a napi legfobb teendoi koze az tartozik, hogy engem ellenoriz, ha a munkaido lejarta utan nem erek haza idoben, ram telefonal..... Szerintetek??????????

     

    Szoval, ezert is ertettem egyett Mariamm valaszaival.

     

    Csak amikor eloszor meghallottam ezt a cecot megint az egesz hazassagi sztorival kapcsolatban, mondom! A hideg futkosott a hatamon vegig. Nem fogok ujabb ezreket rakolteni, van nekem ket gyerekem otthon akiket harom eve, csak a szamitogep monitoran lattam.... Szoval nem! Nem kerek az ujabb eskuvobol.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_733722 (3706)
    2010-12-15  15:47
  21. Torolt_felhasznalo_733722
    Torolt_felhasznalo_733722
    2010. december 15. 15:473706.

    ja és még valami amit kérdeztél,a válaszom rá nem!!!

     

    soha nem fogják tudni kiszűrni a vizum vadászokat csak esetleg ha törvénybe lép nálunk is hogy kötelezik őket a nyelv tudásra meg ha esetleg be kell nekik mutatni kinti melot meg ház meg ilyenek mint anno az usa vízumhoz.

     

    de amig elég egy szerelmes eu nő aki szépen mindent elintéz addig sosem lesz ennek vége.

     

    nagyon nagyon könnyen tudnak igy jönni mert családegyesitéssel már meg is van,arról nem is beszélve akinek itt gyereke van és egy lakcímre vannak bejelentve az bingóóóóóóóóóóó

     

    ha marad a családdal ha nem.

     

    a te férjed simán kell kapjon vízumot ne aggódj mert a követnek kötelessége haza küldenie a házasság leveledet és intézkedni ez ügyben ha felkeresed.

     

    nálunk 2 hét alatt megvolt a vizum.

     

    nyugi csak okos légy és csak a követtel beszélj kérj időpontot hozzá!!!

     

    remélem sikerült segitenem ha még tudok vmiben csak szólj.

     

    pusz

    előzmény:
    Judit01 (3703)
    2010-12-15  07:52
  22. Torolt_felhasznalo_733722
    Torolt_felhasznalo_733722
    2010. december 15. 15:373705.

    Szia Judith

     

    igen igen erről van szó hogy amikor kint összeházasodtatok akkor itthon nem letettek anyakönyvezve,de hülye aki azt mondta neked hogy mindent elöről kéne kezdened,mert figyelj ide

     

    elösször is gondolom mikor kivitted a papirjaid azok már hitelesek voltak nem véletlen tudtatok kint összeházasodni,

     

    szóval a kinti házassági papirt kell a magyar követnek oda adnod és ő haza küldi ide hogy anyakönyveztessék és akkor már itt is érvényes a házasságotok.Menj be ott a magyar követségre és ne az előadóval beszélj hanem személyesen a követtel és add neki oda szépen az arab házassági leveleteket,lesz forditási dija ,azt ki kell fizetni ott meg a hitelesitési dijat(magyar okos törvény!!!!jó drága!!!!)aztán a követ haza küldi ide,de ezt már leírtam.ne idegeskedj,ja igy kap majd vizumot csak!!!!ide.

     

    szóval ne idegeskedj a követtel beszélj,senki mással ott!!!!!

     

    követségen nem is lehet házasodni vagyis a magyar követségeken,nekem ezt mondta a kinti magyar követ,viszont akkor van baj ha te csak a sima anyakönyvi kivonatodat vitted ki ,amit nem is értek hogy akkor hogy tudtatok ott házasodni,mert kinti házassághoz eleve hitelesitett papirok kellenek.

     

    na szóval a lényeg hogy ahogy írtam az úgy is van,én is igy intéztem,és hidd el ha itthon bemész az idegenre ott kiadják a kezedbe a magyar anyakönyvi házassági papírotokat majd és nem kell várnod hónapokat,csak akkor ha ezt postán kéred,mert nagyon ráérnek akkor.

     

    akinek csak mecsetes esküvője volt vagy az sem annak fogalma sincs hogy megy ez.

     

    de én hivatalosan esküdtem úgy hogy tudom jól hogyan intéztem.

     

    mivel nekünk is kint volt a házasság eleve vinnem kellett az összes hitelesitett papírjaimat,hitelesen leforditava az összes minisztériumi engedélyekkel.és amikor megvolt kint a házasság az arab házassági levelünket vittük be a magyar követségre és a követ szépen  haza küldte a magyar anyakönyvibe és akkor be mentem érte személyesen.

     

    köszi hogy egyetértesz velem a leirtakban igen is nekik is van dolguk velünk szemben!tessék végre vállani nekik is.

    előzmény:
    Judit01 (3703)
    2010-12-15  07:52
  23. Torolt_felhasznalo_960352
    Torolt_felhasznalo_960352
    2010. december 15. 14:033704.

    Szia,

     

    Ha megengeded válaszolok.A leírtak szerint egy lépés anno kimaradt, nem házasodtatok össze hivatalosan "csak" Egyiptomban, azaz nem történt meg a házasságkötés mo.-i anyakönyvezése, így itthon a magyar törvények szerint nem vagytok házasok, ezért most utólag kell Nektek ezt "pótolni" ahhoz, hogy valóban családtagként jöhessen Veled Mo.-ra. Nem változtak a törvények, csak ezt kihagytátok korábban.

    Nézz utána pontosan milyen igazolásokra van szükség a házasságkötés mo.-i anyakövezéséhez, hitelesítéséhez. Pontosan le van írva. Ha jól emlékszem kétféle alternatíva is létezik, de nem 1-2 napos az átfutási ideje egyiknek sem. :(

     

    előzmény:
    Judit01 (3703)
    2010-12-15  07:52
  24. 2010. december 15. 07:523703.

    Draga Mariamm!

     

    Nem tudom miota letezik ez az uj szabaly, de azt tudom, hogy ezelott egy evvel, ha haza akartunk volna menni (nem letelepedes, csak csaladlatogatas!!!), akkor eleg lett volna lefordittatni a hazassagi anyakonyvi kivonatot, nekem kellett volna egy nyilatkozatott irni... utlevel, fenykep, es slussz-passz. Ugyintezesi dijat sem kellett volna fizetni....

     

    Most kivancsisagbol kerdeztem ra es szoszerint ezt mondtak nekem...

     

    Le kell fordittatni:

    - hazassagi szerzodest (akik hivatalosan kotottek hazassagot)

    - hazassagi anyakonyvi kivonat

    - igazolas arrol, hogy nyilvantartasba van veve a hazassagunk, ez ugyanaz amikor bekertek, hogy a ferjem nem hazas

    Mindezeket felulhitelesittetni / pecseteltetni Egyiptomban a Kulugyminiszteriumban.

     

    Az aprosagok, fenykep.... utlevel.... stb... En nem tudom ezek a nagykovetsegi dolgozok eleg rendesen ki lehetnek borulva, mert eloszor azt mondta, hogy menjunk haza, es otthon hazasudjunk ossze (jah! ehhez is vizum kell!!!) majd azt mondta, hogy a nagykovetsegen is megtehetjuk, ennek az ugyintezese korulbeluli arat tudott mondani 100-200 Euro..... es rendesen megint osszehazasodunk.... szoval mikor mindez meg van, akkor innen hazakuldik, es mig visszajon Magyarorszagrol a magyar hazassagi anyakonyvi kivonat... nah! ez tobb honap! 

     

    A fentiek leirva viszonylag egyszerunek tunnek, de aki intezett mar ugyett Egyiptomban, az tudja mivel jar ez!!!! Nem beszelve arrol, hogy fixa kihagyott valamit, ami majd akkor fog kiderulni amikor mar ezeket osszeszedtuk, mert ez mindig igy szokott lenni.... 

     

    Egy dolgott nem ertek... amikor ugye itt megkotjuk a hivatalos hazassagot, mert ugye ebbol is piszok nagy faxnit csinalnak... minek kell megint ossze osszehazasodni a nagykovetsegen.

     

    Arra gondoltam, hogy ennek ismetelten az lehet az oka, hogy tul sok volt a mar millioszor emlegetett vizum hazassag. Igy probaljak visszafogni ezeket? 

     

    Egyebkent ami leirtal abban tokeletesen egyet ertek!!!!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_733722 (3702)
    2010-12-11  12:26
  25. Torolt_felhasznalo_733722
    Torolt_felhasznalo_733722
    2010. december 11. 12:263702.

    amugy a házassági anyakönyvi nem lehet több hónap,a kinti konzul haza küldi és itt anyakönyvezik max egy hónap mert több ezren vannak akik várják de ha személyesen be mész érte akkor hamarabb megkapod,nekem anno pikk pakk ment.

     

    de az hogy mindent paírt újra kifizess az valóban sok!!!!!!!!

     

    még nem is az engedélyek hanem a forditattás na az valami botrány mennyit el kérnek nálunk ezért,még csal a pecsétek is külön vannak árazva,őrülettttttttttttttt

     

    igy is azt gondolom ezt a férj fizesse már ki basszus mert azért ha arab ha nem ,mi tényleg nem kerülünk annyiba mint egy arab nő ezt azért igazán összeszedhetné mind.

     

    mert nekik semmi pénz a papirjaik beszerzése kint.aztán még fizesd a repülőjegyet is ,na azért sok ám,szerelem ide meg oda.

     

    ha én megint igy leszek,lennék aaz tuti neki kellenne ezeket fizetni,az biztos!

     

    NA MINDEN TISZTELETEM AZOKÉ A LÁNYOKÉ AKIK NEM ITTHONRÓL VÁLASZTANAK ÉS SOK MINDENT MAGUKRA VÁLLALNAK A SZERELEMÉRT.

     

    NA őszitén meg mondom nekem az a pénz vissza jött bőven ,de tuti mégegyszer nem fizetnék ki ilyeneket.Nincs az a férfi

     

    érjenek már a nők ennyit mindenkinek hogy ezt állják,ha van rá ha nincs,tessék szépen megszerezni erre .

     

    bocs ha kijött ez belőlem de volt benne részem,és bizony igen is a pasi fizesse már ki.

     

    Főleg az új lányok mennek ebbe bele mert mindenki sajnálja a párját és szerelmes és úgy érzi neki megérte,de azért ez nem igy működik ám,arról nem is beszélve csajok gondoljatok bele ,mi is sokat dolgozunk ám hogy legyen és szerelem meg nem szerelem igy is minden a mi hátunkon van főleg ha ide hozzuk élni a párunkat.

     

    azért ésszel is kell nem csak szívvel,és ha ők szeretnek tessék értünk is tenni már vmit.

     

    előzmény:
    Judit01 (3700)
    2010-12-08  07:00

Címlap

top