Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Elhagytam a feleségem, de

zenda
Létrehozva: 2009. március 23. 14:17

Sziasztok!

 

Talán picit meglepő módon elsősorban férfiak hozzászólásait várom ide.

Olyanokét, akik elhagyták párjukat, családjukat egy másik nőért (esetleg fiatalabbért), de nem jött össze, megbánták, (talán vissza is tértek).

Tanulságként, vagy támaszként kívánom nyitni mindazok számára, akik egyébként nem csapodár természetűek, de 'megzavarja' őket egy - feltétlen szerelmét bizonyítani bármikor kész - Cicamica.

 Gondolom nem kevesen vannak, akik megszenvedték egy hasonló helyzet kínjait, hátha segítség lenne mindazoknak, akik pro vagy kontra szerepői egy ilyen történetnek.

Természetesen a hölgyek szemszögéből is szívesen láttatnám a helyzetet. Kérem, hogy ide most azok ne írjanak, akiknek megváltás volt a kapcsolat felbontása.

 

 

 

  1. 2009. március 24. 10:04176.

    Azért nekem az furcsa, hogy a legtöbb megcsalt feleség le bűdős k...zza a férj szeretőjét. Miért tudomásom szerint ez két emberes játék, miért a nő rossz és a férj?

     

    próbáljon velem ha én NEM AKAROM! Na itt a bibi a dologban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354806 (168)
    2009-03-23  20:16
  2. 2009. március 24. 09:52175.

    Nem baj, ha nem hiszel benne. Attol meg mukodhet igy sok esetben... masoknal.

     

    Par dolgot azert hozzatennek, mert szerintem nagyjabol ugyanugy gondoltuk.

     

    Egy masik topikban (Honnan megcsalas?) ezt irtam tegnap:

     

    A hutlenseget en onnan szamolom, amikor az agyaban, lelkeben megfogalmazodik a masiknak a vagy egy harmadik fele.

     

    Ez nagyjabol a te masodik bekezdesedben foglaltakhoz hasonlo velekedes.

    Szoval igazabol en felrelepesrol sehol nem irtam, nekem mar az elvi lehetosege is az a kategoria, ezert irtam "kisertest", amely igenis akciora ad okot, onvizsgalatra, egyebre, no es MEGELOZESRE, ahogy te is irtad.

     

    Erre a gondolatodra pedig:

    Nekem annak ellenére ez a véleményem, hogy megtettem, megtettük, megbocsátottunk, a többit pedig nem ragozom :)

     

    megint csak ismetelni tudom, ebben a topikban az altalam korabban (98. hsz.) leirtakat:

     

    Nekem ugy tunik, a ferjed merlegre tette a dolgokat magaban, es rajott hol, mit veszithet, mi a fontosabb neki. Ettol kezdve, nem nagyon erdemes kinozni magad a dolgokon, filozni, agyalni veg nelkul. A multat tisztaba tettetek, a jovo pedig az egyuttmukodesetektol fugg, es ha te tenyleg tudod magad tartani az altalad emlitett beke-teremto, "anti-martir" szerephez, akkor te mindent megtettel. A tobbi az o dolga, helyette nem tudsz sem cselekedni, sem erezni. Csak eselyt adni kettotoknek. Szoval... relax!

     

    Befejezesul, mert mar magamnak is unalmas vagyok:-), szerintem idovel igenis kepes lehet az ember visszaszerezni a masik bizalmat, de ehhez eleg rogos es hosszu ut vezet. Es kell hozza a tars igazi hite, amelyen a megbocsatas kepessege alapszik.

    előzmény:
    anonym789 (166)
    2009-03-23  19:57
  3. 2009. március 23. 20:53174.
    Tudod, igazad lehet! De én nem ilyen elintézési módot szeretnék ha egyszer véget ér a házasságom. Soha nem csaltam meg a párom, remélem nem is történik meg. Így próbálom élni az életem. Régen sem fogadtam egy nős férfi udvarlását, most meg pláne nem tenném. Egy asszony is összeomlik ha szereti a párját és egy család is. Mellékesen a nő becézett engem dögnek meg ilyesminek, pedig én még előtte azt sem tudtam, hogy a világon van. Tulajdonképpen egy tisztességes feleség lehetcsak dög. Nemdebár?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_256141 (171)
    2009-03-23  20:27
  4. 2009. március 23. 20:46173.
    Bocsánat, rosszul fogalmaztam. A nő megcsalta a férjét, mert ő is férjnél volt. Elvenni? Elvehette volna, de tulajdonképpen a férjem a családját választotta. Biztos forrásból tudom, hogy a NŐnek nem ez volt az első családbomlasztó esete. A férjemnek természetesen felkínáltam a válás és egy új élet lehetőségét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354806 (168)
    2009-03-23  20:16
  5. 2009. március 23. 20:29172.
    szerintem mi nők soxor túlspilázzuk ezt a megcsalás dolgot, egy pasi elintézi annyival hogy kellett a változatosság, meg hopp ott termettt egy punci a semmiből hát ha már ott voltam akkor kipróbáltam, stb......mi szerintem túlmistifikáljuk, mert mindig mögé gondolunk valamit, biztos kevés neki a szex, vagy már nem szeret annyira stb............persze én sem vagyok kivétel a túlmisztifikálásban..........
    előzmény:
    anonym789 (166)
    2009-03-23  19:57
  6. Torolt_felhasznalo_256141
    Torolt_felhasznalo_256141
    2009. március 23. 20:27171.
    Tudod! Yiria arra gondolt, mint a viccben van: "A rivális hölgy beceneve: DÖG!" :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354806 (168)
    2009-03-23  20:16
  7. 2009. március 23. 20:21170.
    ............
    előzmény:
    zenda (1)
    2009-03-23  14:17
  8. 2009. március 23. 20:19169.
    Mindig arra gondolok, hogy a tiltott dolgok megnövelik az adrenalint. A kaland, a veszély. Mi is így kezdtük. aztán összeköltöztünk, és megszületett a gyerekünk. Többé már az a fajta érzés nem keríthet hatalmába, hiszen CSALÁDDÁ érett a szerelem. Ő megint ezt kereste. Aztán ha megúnta volna azt a másikat, keresett volna egy újabb kalandot? Ki tudja? De ugye mennyire jó az a vad szenvedély, az a nemtörődöm érzés? Egy megfontolt anyuka már nem nyújthatja ugyanazt. Egyszerűen véget ért az "adrenalinos" korszak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. március 23. 20:16168.

    az "ilyen nő" ???????,  milyen nő?????????

     

    bocs e nagyon degradáló vagy!!!!!!!

     

    először is egyáltalán nem biztos hogy a nő mászott rá a kedvesre!

    másodszor az olyan nőtől mint te az a másmilyen nő mégiscsak elvette a pasit, akkor miről beszélünk??????????

     

     

    nagyon harapok arra mikor az "ilyen nő" kifejezést használja valaki........mintha valami undorító féreg lene az akivel megcsalt a párod,  az a nő nem csalt meg senkit / ha jól értem / /viszont a kedves párosd igem ebből a szemszögből a párod az "ilyen pasi"...........

    előzmény:
    Yria (159)
    2009-03-23  19:40
  10. 2009. március 23. 20:08167.
    a tükör kell, ergo az önismeret fontos. de még ha valakinek ez meg is van, nem jelenti azt, hogy nem csábul el. az ember gyarló, és követ el úgymond bűnöket, hibákat. utána már nem feltétlenül kell a tükör, mert feltételezem,h azt, amit már megtett, anélkül is tudja, h hiba/butaság volt, h elővenné. ilyenkor szerintem inkább a saját lelkiismeretünket kell elővenni, és elszámolni magunkkal. és azt, hogy a másik emberre ne rakjuk át az ezzel járó felelősséget, ha már valami megtörtént.
    előzmény:
    anonym789 (166)
    2009-03-23  19:57
  11. 2009. március 23. 19:57166.

    "Oszinten hiszem, hogy akar egy magasabb szinten is folytatodhat egy kapcsolat a sebek begyogyulasa, kolcsonos bocsanatkeres es megbocsatas utan, ha a felek kepesek az esetet egy "feladatnak", tanulasi szituacionak felfogni, mely mindkettojuknek mintegy tukrot tartott, hol is kell valtoztatniuk."

     

    Én ebben nem hiszek.

     

    Tükröt tartani akkor kell, amikor megfordul a fejünkben, hogy engedjünk a kísértésnek. Ekkor kell az a tükör, és ekkor kell elgondolkodni azon: MIÉRT AKAROM MEGCSALNI? Mi kifogásom ellene, mi bajom vele, mért nem jó ő nekem, ha eddig megfelelt? Biztos, hogy vele van a baj, és nem azért érzem elhidegültnek, mert mondjuk ő sem azt kapja tőlem, amit szeretne? 

     

    Szerintem először észre kell venni a problémát, azt, hogy egyáltalán valaki beférkőzhet a kapcsolatba. Beszélgetni kell, nem kísértésbe esni. Nem az a művészet, hogy megbocsátok egy félrelépést, hanem az, ha idejében felismerem, hogy nincs VALÓDI okom megtenni.

     

    Nekem annak ellenére ez a véleményem, hogy megtettem, megtettük, megbocsátottunk, a többit pedig nem ragozom :) De hogy ezek után képtelenség őszintén bízva együttélni, abban biztos vagyok, legyen az eset bármilyen tükör is magunk előtt.

    előzmény:
    Caithleen (162)
    2009-03-23  19:47
  12. Torolt_felhasznalo_256141
    Torolt_felhasznalo_256141
    2009. március 23. 19:55165.
    Remélem, hogy Te nem érzelmi zsarolással fordultál felé! Kívánom, hogy a szerencsével kézenfogva járj! :-)
    előzmény:
    sos. (65)
    2009-03-23  15:08
  13. 2009. március 23. 19:55164.
    Annyiból más, hogy aki tényleg jól kijön a párjával, nem kell átalakítani, persze csiszolódik két ember, de én konkrétan a pozitív dolgokra gondoltam, nem a megszokásra. A jó beszélgetések, a szeretet, egymás elviselése. Ezt egy új ember is képes lehet nyújtani, csak a valószínűsége kicsi, hogy pont olyan ember az új, aki minden másban is megállja a helyét (amiben talán a feleség igen).
    előzmény:
    anonym789 (163)
    2009-03-23  19:48
  14. 2009. március 23. 19:48163.

    Azért ezt az én olvasatomban nagyon kevés választja el attól, amit lentebb írtam, konkrétan hogy "a régit már megszokta, nem kell alakítani, megfelel minden igényének, és vele nem éri újdonság."

     

     

    előzmény:
    vörösbegy (160)
    2009-03-23  19:43
  15. 2009. március 23. 19:47162.

    Az en meglatasom szerint letezik az a kategoria, hogy "kisertes", es ez most fuggetlen a notol, mint "csabitotol". Magara a jelensegre gondolok.

     

    Es ha igy nezzuk az egeszet, akkor letezik a megkisertes folyamatan belul a kisertesbe eses, majd az ebbol "felebredes", ennek legyozese a valodi ertekek felismerese reven, es mindezek utan a visszateres az igazi kedveshez.

     

    Oszinten hiszem, hogy akar egy magasabb szinten is folytatodhat egy kapcsolat a sebek begyogyulasa, kolcsonos bocsanatkeres es megbocsatas utan, ha a felek kepesek az esetet egy "feladatnak", tanulasi szituacionak felfogni, mely mindkettojuknek mintegy tukrot tartott, hol is kell valtoztatniuk.

     

     

    előzmény:
    anonym789 (156)
    2009-03-23  19:38
  16. 2009. március 23. 19:44161.

    Sok múlik a viselkedésen, az tény :)

    Akinek a homlokára van írva, hogy uncsi van, jöjjön már valaki, azt meg fogják környékezni. Ellenkező esetben nem igazán várható, hogy ráveti magát valami gaz csábító :)

     

     

    előzmény:
    Caithleen (157)
    2009-03-23  19:39
  17. 2009. március 23. 19:43160.
    Nem feltétlen a megszokás, egy kapcsolat ennél sokkal több. Lehet, hogy a pillanatnyi kilengés pusztán érzelem volt, vagy csak vágy, de együtt élni valakivel egész más. Lehet, hogy a feleségével jókat tudnak beszélgetni, hasonló gondolkodásúak, természetük is kiegészíti egymást, valószínű szeretik is egymást. Csak talán hiányzott már a régi szenvedély. De miután elmúlt a lány iránt, a lányból valószínű minden más hiányzott, vagy szimplán nem is értették meg egymást. Nem könnyű megfelelő partnert találni, nem a megszokás miatt, hanem együtt élni valakivel annyi de annyi minden kell hogy stimmeljen.
    előzmény:
    anonym789 (156)
    2009-03-23  19:38
  18. 2009. március 23. 19:40159.
    Sajnos a megcsalatottság érzése ismerős. Soha nem gondoltam volna, hogy megtörténhet velem is. Tulajdonképpen olyan előjelét nem láttam a dolognak, hogy egyáltalán eszembe jusson. Aztán egyszercsakkiderült. Illetve én kérdeztem rá, és bevallotta. A "cicamica" egy sokgyerekes anyuka volt, szerintem a habitusából ítélve igen-igen hajlamos volt az ilyen fajta kicsapongásra. Nem tudom mihez értett igazán de az agymosáshoz mindenképpen. Soha nem gondoltam volna a férjemről, hogy egy "ilyen" nő kielégíti az érzelmi igényeit. De hát ki tudja? Az elmélet, és a gyakorlat.  Végül is a pasik szerintem mégis az otthont választják. Legalábbis sok sorstársat ismerek. Már semmi sem olyan mint régen volt, soha nem is lesz az. Bizalom? Törékeny dolog.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. március 23. 19:40158.
    Ezt en is irhattam volna!
    előzmény:
    playgirl2009 (155)
    2009-03-23  19:26
  20. 2009. március 23. 19:39157.

    Ezt az en ferjem ugy fogalmazta meg, hogy rajta egyertelmuen latszik a Foglalt statusz, es bar munkajanal, kulsejenel fogva rengeteg kisertesnek lehetett volna kiteve, ritkan fordult elo, hogy konkretan hessegetnie kellett az ajanlkozokat.Magaert beszelt a hozzaallasa, tartasa.

     

     

    előzmény:
    anonym789 (153)
    2009-03-23  19:16
  21. 2009. március 23. 19:38156.

    :)

     

    Hajlandó vagyok megalkudni: miért mennek vissza, ha nem a megszokás miatt? Kényszerből? Szerelemből? Első esetben az illető nem épeszű, második esetben pedig milyen szerelem az, ahol egy kis időre elköltözik, aztán mégis visszatér?

     

    Megvárom a válaszod, aztán nyomás lazítani, mert kikapsz :))))

    előzmény:
    playgirl2009 (155)
    2009-03-23  19:26
  22. 2009. március 23. 19:26155.

    Szerény véleményem szerint aki nem akarja, azt nem lehet táncba vinni.

     

     

    Szerény véleményünk ismét egyezik:)))))))))))

     

     

     

    Az utsó bekezdéseddel viszont nem értek egyet-kivételesen.

    előzmény:
    anonym789 (141)
    2009-03-23  18:58
  23. Torolt_felhasznalo_319226
    Torolt_felhasznalo_319226
    2009. március 23. 19:23154.
    Ebben tökéletesen egyetértek. Ettól függetlenül még megdobogtathatja egy harmadik a szívedet, rajtad áll, hogy továbbmentek vagy sem. És ez igaz a férfiakra is. Én erre egyébként azt szoktam mondani, hogyha nekem egy férfi az ösztönökkel és holmi biológiai magyarázattal jönne, akkor visszaküldeném a fára, hiszen az állatok cselekedeteit vezérlik csupán az ösztönök. Mi emberek, főként abban térünk el fán élő rokonainktól, hogy a józan eszünk hajt és nem az ösztöneink.
    előzmény:
    anonym789 (153)
    2009-03-23  19:16
  24. 2009. március 23. 19:16153.

    Van egyfajta érettség mind érzelmileg, mind szellemileg, amikor egy férj képes azt mondani egy hirtelen odakerült cicababának, hogy SZERETEM A FELESÉGEM, BOCS :))))))) És ez vonatkozik a nő, illetve az unalmas házasságba belibbenő helyes, kedves, udvarias, udvarlós harmadik-jelölt esetére is.

     

    Persze vannak olyanok, akiknek elég egy csinos porhüvely a tánchoz - nekik nem való a házasság, a felelősség, és nem érdemlik azt a szerelmet, törődést, amit otthon kapnak.

     

    Aki nem akar, az nem lép félre - ennyi a véleményem továbbra is (jöhetnek a cicababák és a Don Juan-ok cáfolni :)))))))))))))))

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354806 (144)
    2009-03-23  19:03
  25. Torolt_felhasznalo_319226
    Torolt_felhasznalo_319226
    2009. március 23. 19:12152.

    Ez végül is nagyjából így van, csak abban tévedsz, hogy az esetek döntő többségében nem a szerelem viszi rá a férfit/nőt az elcsábulásra, csupán a fizikai igények. És pont ez az, amiért a férfiak számszerűleg gyakrabban lépnek félre, mint a nők. Mégpedig azért, mert a társadalom ma még mindig jobban elítél egy csalfa feleséget/családanyát, mint egy férjet/családapát. Még azért, bár már hamvaiban, de tartja magát a nézet, miszerint egy asszony szoknyájának illik mindent eltakarni. És bizony gondoljunk utána, egy nőre kb. 10-szer annyi jelzőt aggatott a nyelv annak kifejezésére, hogy nem teljesen hűséges a párjához, mint egy férfire. Ez vajon miért így van?

    Nézd meg majd a most 16-20 éves korosztályt, náluk már szerintem kiegyenlítődik az arány.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354806 (144)
    2009-03-23  19:03

Címlap

top