Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nők idegen kultúrában

msetulipan
Létrehozva: 2009. május 10. 17:49

Sziasztok! Olyan nőknek indítom ezt a topikot, akik egy idegen kultúrában vagy egyszerűen nem Magyarországon kell, hogy éljenek a férjükkel, családjukkal, de akár egyedül is.

Szívesen megbeszélném veletek a kulturális különbségekből adódó problémáitokat, várnék történeteket, amik nektek problémát vagy akár kellemes csalódást okoztak. Mindezzel a munkámhoz is kis segítséget adnátok, mert interkulturális tanácsadással is foglalkozom.

Én 4 éve élek Németországban, keresztül mentem már sok dolgon kultúrsokk témában. Úgy gondolom, a sajátjaimon kívül a legjobb példákat olyanoktól kaphatom, akik maguk is átélik, amiről beszélek.

Remélem, izgalmas témákat tudunk majd megosztani egymással az étkezéstől (pl. hogy a németek egy csomó húst egy barna szósszal öntenek le, és el sem tudják képzelni, mi az a szalonnasütés) a gyereknevelésen át (miért nincs bizonyos országokban bölcsőde, vagy mi van helyette, és ezt hogy viselik a magyar anyák) a munkahelyig (miért nem érti a főnököm, hogy én egyszerre csak egy dolgot tudok csinálni... vagy éppen fordítva, hogy nekem nem elég egy darab unalmas feladat, mert pörögnék.)

 Köszi, ha jöttök és meséltek!

  1. 2010. március 2. 14:48301.
    Eszembe nem jut ilyen irányba terelni a topicot, én nem is azért kívánkozom ki innen vagyis nem csak sokkal inkább az embereknek az emberekhez való hozzáállása miatt, csak ez az ami miatt nagy idehaza a lázongás, de engem ez a gondolat már ettől független régóta foglalkoztat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_979457 (295)
    2010-03-02  13:10
  2. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2010. március 2. 13:53300.

    De, szoktuk nezni a Dunat nehanapjan, de a hirekrol inkabb az interneten igyekszunk tajekozodni (igy nem azt KELL hallgatnom, amit valakik, valahogyan megirtak, hanem egy-egy esemenyt inkabb tobb megkozelitesbol is megnezhetunk).

     

    Nekem magyarkent fontos az identitasom (bar nem vagyok szelsoseges), de azert szeretek magyar lenni, a gyokereinket, a tortenelmunket es minden szerenytelenseg nelkul mondom, hogy az iskolazottsagunkat, az azzal kapott tudast (most altalanossagban beszelek a magyarokrol). Van viszonyitasi alapunk, igy tenyleg elhihetitek, hogy a magyar egy eszes nemzet! Otthon ugye ez nem tunik fel, de "idegenben" nagyon eros sokszor a kontraszt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_395548 (298)
    2010-03-02  13:39
  3. 2010. március 2. 13:47299.

    Jólvan,tényleg jobb nem folytatni:)

     

    Amúgy milyen filmre gondoltál?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_395548 (298)
    2010-03-02  13:39
  4. Torolt_felhasznalo_395548
    Torolt_felhasznalo_395548
    2010. március 2. 13:39298.

    hehe:D

    hát így se lehet könnyű..és akkor bele se nagyon tudnád képzelni magad ilyen életbe...

     

    pont most láttam egy ilyen kisfilmet a Duna Tv-n te nem láttad?

    vagy nem is nézel dunát?:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_979457 (297)
    2010-03-02  13:34
  5. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2010. március 2. 13:34297.
    Meg a kepzelgessel sem buntetnem magam, pont eleg a ket es fel himnemu magyarom! :-) (a fel a kutyank...)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_395548 (296)
    2010-03-02  13:31
  6. Torolt_felhasznalo_395548
    Torolt_felhasznalo_395548
    2010. március 2. 13:31296.

    igen tényleg nem kéne ebbe az irányba elvinni:D

     

    de azért néha meg kell említeni..

     

     

    te el tudnád képzelni magadról, hogy egy külföldi emberrel élj együtt?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_979457 (295)
    2010-03-02  13:10
  7. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2010. március 2. 13:10295.

    En ugy gondolom, hogy mindenki donteset (akar Magyarorszagon marad, akar nem), tiszteletben kellene tartani. Biztos, hogy mindket oldalnak megvan az oka, amiert ment, vagy maradt. A valasztas es dontes pedig az egyeneke es csaladoke, nem a nemzete.

     

    Ha szabad javasolnom (bar nem en vagyok a topic gazdaja), inkabb ne vigyuk el ebbe a temaba a topic-ot, mert innen mar csak egy lepes a hazai aktualpolitikai helyzet... :-)

    előzmény:
    lejlea (292)
    2010-03-02  12:27
  8. 2010. március 2. 13:06294.

    Nahjó én értem és Mit tudjak én tenni, hogy jobb legyen? Azzal hogy itt vagyok és adózom kitudja kinek a zsebébe, azzal nem teszek jót, választani külföldről is tudok. És ha ez kell figyelemfelkeltésnek hogy egyre több aki elhagyja az országot ha ettől rádöbben a népesség hogy valami nagyon nem jó, ha ez az a kicsi változás?

     

    Egyébként meg meguk az emberek is sok esetben annyira visszataszitóak idehaza, ami nekem nem kell...

     

    Az utolsó részéről a hozzászólásodnak meg annyit, hogy ez is a magyarra jellemző... Mert ha egy külföldi jön ide egy angol egy holland vagy bármely nyugatról jött emberke ők nem verik a mellüket csak a magyar emberke vágna fel erre... Bár ezzel erőteljesen elhagytuk a témánkat..

    A videórol meg annyit hogy láttam őket és igen érdekesek mind a 3 más valamiben, bár én inkább azt mondanám, hogy ezek a jó példák a vegyesházasságra.

    előzmény:
    lejlea (292)
    2010-03-02  12:27
  9. Torolt_felhasznalo_395548
    Torolt_felhasznalo_395548
    2010. március 2. 12:49293.

    Az oké, hogy ha mindenki elmegy, akkor itt marad..

    de azt kéne megnézni, hogy most mi van itt..és mi az oka annak, hogy az emberek elmennek..

     

    szerintem ez egy nagyon nagy kérdőjel..és ezt a dolgot  kellene kicsit erőltetni..

    hogy megfelelő változtatásokat hozni..

     

    ez a lényeg

    előzmény:
    lejlea (292)
    2010-03-02  12:27
  10. 2010. március 2. 12:27292.

    Mind a két oldalt meg lehet érteni. Az emberek nem azért nem szeretik azokat akik kiutaznak mert hogy ők ezt megtehetik. Nem az irigységről van szó. Hanem arról hogy elmenekül a gondok elöl. Persze megértem hogyha kint többet keres vagy jobb körülmények között élhet DE ha mindenki ezt tenné akkor Magyarországból mi maradna? Itt mondja mindenki hogy milyen rossz a helyzet,ha mindenki ki menne akkor mikor változna valami is. Tenni kéne valami nem elmenekülni.  Összetett dolog ez...! Minden nagy változás valahol kicsiben kezdődik! 

     

    "Ha kvázi elvárjuk, hogy egy másik országban befogadjanak minket, akkor az ő szokásaikat kell átvennünk stb. (Uez vonatkozik arra, hogy hidegrázásom van a Mo-ra települt külföldiektől, akik csakazértsem hajlandóak megtanulni köszönni se magyarul, és verik a mellüket a nagy nyugati kultúrájuktól. " - Ezt teljesen osztom,alkalmazkodás kérdése az egész. Talán már mutatta valaki ezt,érdemes megnézni,mert ilyen témákkal is foglalkozik ez a film. 

    előzmény:
    Mimas (291)
    2010-03-02  12:06
  11. 2010. március 2. 12:06291.

    Sziasztok!

    Olvasgatlak Titeket. Mindig nagyon jó a topic.

    Most az utolsó témára reagálva. Azzal értek (érzek) egyet, amit Ti írtok. Én soha nem fújtam senkire, aki Mo-ról elköltözött és az "idegen" kúlturába asszimilálja önmagát. Szerintem ez a minimum. Ha kvázi elvárjuk, hogy egy másik országban befogadjanak minket, akkor az ő szokásaikat kell átvennünk stb. (Uez vonatkozik arra, hogy hidegrázásom van a Mo-ra települt külföldiektől, akik csakazértsem hajlandóak megtanulni köszönni se magyarul, és verik a mellüket a nagy nyugati kultúrájuktól. Konkrét tapasztalásom a 3-4 évre ösztöndíjsként idekerült egyetemistákkal van ebben.) Persze valahol meg kell őrizni a magyarságot (otthoni nyelvhasználat, kaja.. stb.), de ezzel úgy, hogy tiszteletben tartják a másik kúltúrát.

    Leírom, bár ezzel lehet ki leszek utálva, de hidegrázásom van a határontúli témától is, meg verjük a mellünk a nagymagyarsággal. Ezek után csodálkoznak, hogy Mo.gal szomszédos országok támadják a magyarokat?!? Másik "kedvenc" témám... kinn él valahol "nyugati" kultúrában - semmit nem adva Mo-nak - tizen-huszon-harminx évig.. hazajön, és ki...ják a fenekét... de nem folytatom.

    Szerintem pont a felhozott indokok miatt becsülendő, ha valaki "világot lát", próbál boldogulni, és nem itthon szerencsétlenkedik, segélyeken (és nagyon-nagyon sok emberben akarás sincs, hogy munkát keressen, előre lépjen, szószerint élősködik).. és gyűlöl mindenkit, aki talál ebből kiutat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. március 2. 11:48290.

    Rajtuk kívül még sok más is deportálást szenvedett el.

    Amikor ilyenek merülnek fel, hogy valakik meg akarják szabni másoknak, mit mondhatnak. Akkor van a deportáláshoz vezető útnak a veszélye.

     

    előzmény:
    Gizi06 (188)
    2010-02-19  12:26
  13. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. március 2. 11:36289.

    Én nem voltam ilyenekkel etetve soha.

     

    előzmény:
    feleselek (87)
    2010-02-14  00:16
  14. 2010. március 2. 11:23288.

    Igen amit leírtál az egy tipikus magyar sztereotípia, hogy ha valaki el akar menni nem az érdekel, hogy vajon miért akarja itthagyni ezt az omladozó országot a maga elképesztően bürokrata politikai és egyéb gazdasági helyzetével, nem is beszélve az emberek egymáshoz való viszonyulásáról, akkor egyből az az első, hogy mert hazaááárulóóóóóóóó.... És ez a legnagyobb bolondság, de sajnos sokan így vélekednek, de legbelül szerintem ez azért van mert Ők nem mehetnek ők ebbe az országba kényszerültek akkor más se menjen a jóba, ahelyett hogy örülnénk a másik sikerének csak huzzuk ahol tudjuk és ezekszerint külföldön is ez van. Ez persze csak egy nagy általánosítás volt nekem sose jutnak eszembe ilyen gondolatok csak ezt látom mindenkin pont ezért akarok a jövőben én is kimenni külföldre ezért is nagyon jó ez a topic. Az meg, hogy őrízni a magyarságot, szerintem nem olyan könnyű azt csak ugy elfelejteni hogy honnan jöttünk, meg minek is felejtenénk, hisz az is hozzánk tartozik.

     

    Az az amerikában élő nő pedig nagyon nagyot általánosított mert szerintem ez ember függő, vannak dolgok amik persze ránk ragadtak, a kultúrából az országból adódoan, de azok nem ezek a tulajdonságok....

    előzmény:
    lejlea (287)
    2010-03-02  09:51
  15. 2010. március 2. 09:51287.

    Szia!

     

    Talán azért néznek csúnyán arra az emberre aki végleg itt hagyja Magyarországot mert a többség nem találja valami jó módszernak azt hogy az ember elmeneküljön a gondok elől. Persze meg lehet érteni azt is aki kiköltözik. De összességében a hazádnak ezzel nem teszel jót. Most lehetne itt hozni a gazdasági dolgokat de nem teszem. Csak tudod ha mindenki kiköltözne akkor mi marad itt,és hogyan fog változni bármi is a jó írányba? Szóval talán ez is egy ok lehet arra hogy nem szeretik azokat akik elköltöznek az országból. Az meg hogy megtartod a magyarásog egy teljesen becsülendő dolog mivel sokan vannak úgy hogy kiköltöznek és teljesen átveszik az ottani kultúrát.

    előzmény:
    liat (286)
    2010-03-01  16:49
  16. 2010. március 1. 16:49286.

    nem akarok altalanositva beszelni, mert azt nagyon nem szeretek. hiszen vannak magyar barataim is, de maradjunk annyiban, ha az ember bekesseget akar maga korul, akkor jobb, ha tart egy nagyon tisztesseges tavolsagot....mert nagyon sok penzbe tud fajni az embernek a baratsaguk...sajnos mostani es elo tortenet.

     

    mondjuk nem ertem, hogy miert neznek randan arra az emberre, aki vegleg elhagyta Mo.t es nem tori magat tosgyokeres magyarnak maradni. most mondd meg, miert tegye?

    azt gondolom, hogy a legtobben, akik elhagytak, azok mar elmondtak a velemenyuket ezzel a cselekedettel.

    en meg magyar vagyok. ott szulettem, ott el a teljes csaladom. lelkem is odahuz meg. a szokasaim. a kulturam. az eletformam. barmelyik percben vissza tudnek illeszkedni.

     

    de ezt miert kellene elvarjam a gyerekeimtol, akik mar itt nottek fel?

    vagy az unokamtol?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_979457 (285)
    2010-03-01  13:48
  17. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2010. március 1. 13:48285.

    Szia Liat!

     

    Na erre voltam kivancsi, amiket itt elmeseltel, hogy mennyiben orzod, orzitek a "magyarsagot". Dehogyis baj, hogy megprobalsz elore jutni, sot, nagyonis becsulendo!

     

    Magyarokkal kapcsolatosan sajnos nekem is van par rossz tapasztalatom, amit a legkevesbe szeretek, az talan az, hogy fel perc beszelgetes utan rogton az ember zsebeben akarnak vajkalni... Volt olyan, akit ott akkor mutattak be nekem es a nevem utan a masodik kerdese az volt (meg az elozo munkahelyemen, szinten kulfoldon), hogy "es te mennyit keresel?". Utana persze nem ertettek, hogy miert nem megyek a "magyar vacsorara". Lehet azert, mert nincs hozza gyomrom :-) :-) :-)

    előzmény:
    liat (284)
    2010-03-01  12:29
  18. 2010. március 1. 12:29284.

    sziasztok!

    hat ez az amerikai no nagyon buta lehetett. eloszor is ez egy ronda altalanositas.

    nem lehet mindig minden feher vagy fekete. nyilvan, van a ketto kozott is atmenet.

    en orzom a magyarsagomat azzal, hogy magyarul beszelek, olvasok, irok.

    altalaban magyarosan is fozok, hiszen azt tanultam. de ha van mas fajta, amit mar itt tanultam, azt is szivesen megfozom. olvasok heberul is, bar nehezebben megy, mint a magyar. 

    a gyerekeimmel is magyarul beszelek. de neha heberul, mert nekik ugy konnyebb elmeselni valamit, mint leforditani.

    ugyanakkor a lanyom, aki mar itt szuletett, nem hajlando magyarul beszelni.

    ert mindent, amit mondok neki, de nem valaszol. csak heberul.

    neha, ha villogni akar, akkor mond nehany szot vagy mondatot. innen tudom, hogy tudhatna beszelni.

     

    nem tartozom a felvagosok koze, ha haza latogatok.

    itt megprobalok alkalmazkodni, ha lehet egy kicsit elorejutni az eletben es nem segelyert sirni. mi ebben a baj?

     

    aki pedig mar eleget el kulfoldon, bizony elfelejti a magyart, ha nincs neki lehetosege a kornyezeteben beszelni azt.

    hogy oszinte legyek, en speciel nem annyira ragaszkodom magyarok tarsasagahoz.

    sok sok rossz tapasztalatom van veluk. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_979457 (283)
    2010-03-01  05:36
  19. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2010. március 1. 05:36283.

    Sziasztok, jo reggelt!

     

    Igen Boncza, nagyon jol megfogtad a lenyeget! Ahogyan Los Angeles-t en is Hollywood-dal azonositom :-) :-) Ti regota eltek kint? Neked mennyire hianyzik az, hogy magyarokkal tarts peldaul kapcsolatot? Illetve mennyire van (ha van) Benned torekves arra, hogy a mindennapjaitokba belevidd a magyar kulturat? Tudjatok mostanaban sokat eszembejut valami, amit egy konyvben olvastam. Egy Amerikaban elo no mondta, hogy a magyarokat ket csoportba lehet sorolni:

    Az egyik, aki kierve uj autot vesz evekig tarto hitelre, hazat, azonnal elfelejti a magyart, Sanyibol lesz Alex, ha hazamegy Magyarorszagra, akkor Rotschield barokent viselkedik, kerkedik.

     

    A masik, aki folyton elegedetlenkedik, csak magyar baratai vannak, a falon magyar nyelvu hazi aldas, az asszony csak magyar eteleket keszit es folyton kirekesztettnek erzik magukat, holott ok rekesztik ki onmagukat.

     

    Kivancsi lennek, hogy ez mennyire szelsoseges altalanositas, mennyi a valosag alapja? Tapasztalatok?

     

     

    előzmény:
    boncza (282)
    2010-03-01  03:51
  20. 2010. március 1. 03:51282.

    Nem veszem bantasnak. Van a National Geographicnak egy nagyszeru India reklamja, Incredible India neven - az pont azt mutatja be amit az ember elkepzel, elefant, szinek, tortenelem stb. a valosag persze nagyon-nagyon mas. Tudom, hogy az Arab vilag sem egyenlo az 1001 ejszaka meseivel, de a kivancsisag azert el bennem.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_979457 (280)
    2010-02-26  11:06
  21. 2010. február 28. 03:17281.

    Sziasztok!

    Én még a topik elején irtam ide, majd "csak" megfigyelöként be-betekintgettem, majd szomoruan megällapitottam, hogy  nem ir senki. Most meg nem gyöztem a majd 100 uj hsz-t elolvasni... Örülök, hogy föltämadt ujra. Annyi érdekes témät érintettetek, ami nekem az egyszeri ätolvasäsra kicsit sok(k) volt, hogy azt sem tudom, hogy mire reagäljak.

    Azt a tévhitet viszont mär most szeretném eloszlatni, hogy Sväjcban minden tiszta (ezt irta valaki koräbban). Igyekszenek, csakhät az a sok külföldi kulturälatlan jöttment... :-)

     Itt elég sok helyen csak ugy az utcära rakjäk ki a szemetes zacsit, attol függetlenül, hogy mindenütt kiirjäk, hogy ekkor és ekkor van a szemételvitel és csak aznap reggel rakjäk ki. Ennek igen egyszerü oka van, märpedig, hogy itt rengeteg a värosi roka. Akik szocializälodtak és mär nem csak tücsköt bogarat kigyot békät, hanem ételmaradékot is esznek. Igy nem egyszer a föltépett szemeteszacsibol a szél is szépen széthordja a tartalmät. Itt is jellemzö, hogy az emberek kezéböl "kifujja a szél" a szemetet. Nekem a halälom amikor valaki az autobol kidobja a cigicsikket, ezt még dohänyzo koromban sem dijaztam. Ami szämomra furcsa volt az a drogokkal kapcsolatos. A tolerancia igen magas, olyannyira, hogy ha jol emlékszem 2 éve nem lehet dohänyozni a vonatokon, elötte viszont nemcsak hogy dohänyozni lehetett, hanem füves cigizni is.

    Liat! Elöször nem tudtam, hogy miért kérdezed azt a sorbanällososat, mert az én izraeli tapasztalataim szerint ott is sorba kellett ällni, és csak az elsö ajtonäl lehetett fölszällni, de aztän olvastam, hogy te nem arra az izraeli könyöklös-taszigatos népjätékra gondoltäl. Ami engem ott meglepett, hogy nem adtäk ät a helyüket a fiatalok az idösebbeknek, mert ugy gondoltäk, hogy ök is lehetnek färadtak. Ami még érdekes volt ott szämomra, hogy a kirakott dolgokbol(szäritott magvak, édességek, gyümölcsök stb) simän csipegettek, fölbontottäk a dolgokat, ettek ittak, majd ki-ki a maga vérmérséklete/nemzetisége szerint fizetett/nem fizetett. Az ott tapasztalt hétvége/ ünnepnap elötti és utäni fejvesztett beväsärläst, a megvesszük a fél boltot, mert különben nem éljük tul-t nem igazän értettem. Ez mondjuk mär itt is megfigyelhetö. Tiszta pänikban vannak, ha jön egy-egy ünnepnap.

    Még egy dolog ami helyi specialitäs... A(z) (ujsäg)hirekben szeretik kiemelni  a bün elkövetöjének szärmazäsät. Mert ugye sväjci ember olyat nem tesz. Ha mégis sväjci ällampolgär, akkor zärojelben ott van, hogy eredetileg nem is, mert innen/onnan jött...

    Hirtelenjében ennyi jutott most az eszembe. :-)

    Nekem sincsenek hangulatjeleim a mh-i gépemen. Ällitolag az explorer és az NL-Café nem a legjobb barätok.

    előzmény:
    msetulipan (1)
    2009-05-10  17:49
  22. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2010. február 26. 11:06280.

    Szia!

     

    Szerencses a ferjed, nagyon szeretnek eljutni Omanba! Jot mosolyogtam az utolso ket mondatodon, minden bantas nelkul mondom, hogy kicsit alomszeru, az a fajta romantika, ami bennunk pozitiv eloiteletkent el :-)

    Jaj a piac emlitesere is a hideg razott ki... A piac ugye mas, mint a bazar, errefele a bazarok sem olyanok, mint peldaul a nagyobb turizmusu kozel-keleti orszagokban, hanem sok kicsi (altalaban) koszos bolt tomkelege Las Vegasi kivilagitassal. A piac viszont sokkolo. Tobb negyzetkilometeren terul el es amit ott nem lehet beszerezni, az nincs. Solymot, autot, butort, szamitogepet, elelmiszert, ruhat, kutyat, kigyot, irodabutort, fuszert, egyszeruen mindent. Azt hittem, hogy szeretem az ilyen helyeket, aztan szinte fuldokolva menekultem ki a vegen :-) :-)

    előzmény:
    boncza (275)
    2010-02-25  20:06
  23. Torolt_felhasznalo_598102
    Torolt_felhasznalo_598102
    2010. február 25. 20:38279.

    Bocsánat nem olvastam rendesen el amit írtál szóval bocsánat,már nagyon fáradt vagyok,de hülye vagypok szóval az előző hsz-em fele stornó

     

    Mentségemre legyen írva vasárnap űóta itthon ülök hímlősen......és ma egy kicsit túl hajtottam magam..megyek is pihenni

    előzmény:
    boncza (276)
    2010-02-25  20:13
  24. Torolt_felhasznalo_598102
    Torolt_felhasznalo_598102
    2010. február 25. 20:35278.

    Sajnos még nem Iránban élek..De remélem idős koromra ott kötünk ki bár kkitudja hogy az élet végül mikor hova sodor,de szeretnénk minél többet Iránba látogatni hiszen nekünk ott a család.

    sziriáról és Libanonról nem tudok semmit mondani,ha át jössz az Arab feleségek topickba ott vannak lányok akik már jártak ott mert szíriai férjük van kérdezd őket bártan,nagyon kedvesek,én sem arab feleség vagyok mégis szeretettel látnak engem is.

     

    előzmény:
    boncza (276)
    2010-02-25  20:13
  25. 2010. február 25. 20:26277.

    Szia Mimas

    en konyvelek es irodavezetek egy nyelviskolaban Los Angelesben. Kikapcsolodasi lehetoseg?

    Ocean, hegyek, sivatag. Ket oranyi autozasra sielhetsz, majd ha meguntad irany az ocean es mehetsz szorfozni. 

    Ez egy oriasi varos, rengeteg emberrel, akiknek nagyon nagy resze kulonbozo helyekrol jott, tehat kulonbozoek az igenyeik is.

    Sokan ugy kepzelik Los Angelest, hogy csupan a kulsosegekre epul, de szerintem pont a sok ember miatt ez nem igaz, rengeteg szinhaz van,  vilagszinvonalu muzeumok, koncertek a Jazztol a modern es a klasszikusokon keresztul mindent megtalalsz. Ugyanez igaz a mozikra, most fedeztem fel a nema film mozit... ki is akarom probalni, nem mintha a nemafilmek rajongoja lennek, inkabb csak a kivancsisag hajt.

     

    Es ehhez meg jon az allando napsutes!

     

     

    előzmény:
    Mimas (255)
    2010-02-23  12:39

Címlap

top