Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

ÚJ ZÁRT TOPIKOK!

NLC@fe
Létrehozva: 2009. június 4. 14:31
Sziasztok!

Egyből a közepébe vágunk, hogy végre megírhassuk ezt a régen várt jó hírt! Úgy néz ki, hamarosan elindul sokatok vágya, a ZÁRT TOPIK funkció itt, a fórumon!

De hogy azoknak is egyértelmű legyen, akik esetleg nem tudják, miről van szó: mindenkinek lehetősége lesz arra, hogy olyan topikot indíthasson, amit ő maga moderál, és ahová ő maga engedheti be azokat, akikkel beszélgetni szeretne.

Kétféle zárt topik lesz: a "teljesen zárt", avagy "téglaház", és a "félig zárt", más néven "üvegház".

Hogy mit takarnak ezek az elnevezések?

A "téglaház" zárt topikok úgy viselkednek, mint a valós életben egy valós téglaház. Minden háznak van egy házigazdája (azaz ő lesz a topik tulajdonosa), aki vendégeket hív a házába, és velük beszélget. A vendégek a zárt topik meghívott tagjai. Csak ők tudnak belépni a házba, csak ők látják, hogy ki van még rajtuk kívül odabent, és csak ők hallják azt, hogy miről beszélgetnek a bentiek. Ez a "téglaház" topikok esetében azt jelenti, hogy a topik címén kívül semmi sem látszik kifelé: aki nem tagja a topiknak, az nem látja a topikban zajló beszélgetést, nem tudja, hogy kik a topik tagjai, és nem is tud hozzászólni a topikhoz.

Az "üvegház" topikok ugyanígy működnek, összesen abban térnek el a "téglaház" topikoktól, amiben a valós életben is eltér egy üvegház a téglaháztól: átlátszanak a falai. Azaz mindenki tudja majd olvasni az "üvegház" topikokban zajló beszélgetést, mindenki látja, hogy kik és mit beszélgetnek ott - de hozzászólni csak a tagok tudnak majd.

A következő hetekben, még mielőtt elindulnának a zárt topikok, minden nap felteszünk screenshotokat (képernyőképeket) a zárt topikok működéséről, és itt tudjuk majd megbeszélni veletek, hogy hogyan működnek a topikok a terveink szerint. A szerkesztőség részéről Szeberényi Adrián (adrijan) fog válaszolni a kérdéseitekre.

FONTOS: a zárt topikokat olyanná akarjuk fejleszteni, amilyennek ti szeretnétek őket. Sokan vagyunk itt a fórumon, és ha sok okos ember összerakja az ötleteit, abból csak valami nagyon jó dolog sülhet ki. No meg több szem többet lát, ahogy a régi mondás is tartja. Ezért arra kérünk titeket, hogy azt a zárt topikot, amivel hamarosan előállunk, kezeljétek egy nyilvános próbaverzióként, amit közösen fogunk egyre jobbá és jobbá tenni. Ahogy elkezditek majd használni, rengeteg jó ötletetek lesz, és biztosra vesszük, hogy egy csomó dologról kiderül az is, hogy jobb lenne, ha máshogyan működne, nem pedig úgy, mint ahogy mi azt kitaláltuk. Viszont ezzel semmi gáz: igyekszünk apránként, lépésről-lépésre olyanná alakítani a dolgot, amilyennek ti szeretnétek.

Mindenkinek ajánlom szeretettel a http://zarttopik.blog.nlcafe.hu/ blogot, ahova screenshotokat is feltettünk, hogy látni lehessen azt, ahogy most kinéz az épp tesztelés alatt álló zárt topik.

Szép napot mindenkinek!

Nők Lapja Cafe
  1. Torolt_felhasznalo_521941
    Torolt_felhasznalo_521941
    2009. június 6. 03:42251.
    Semiramis, a Te logikaddal a baratsagok is mind kihalnanak, pedig nem, mert vannak akar eletreszolo baratsagok is. A zart topic lenyege sztem pont nem az egyetertes, hanem a tolerancia, az elfogadas legkorenek az egymas segitesenek a zavartalan biztositasa, akar egy baratsagban vagy barati tarsasagban, ahol a szelekcio alapja egy bizonyos alapertekrendszer es nem az, hogy ki ert egyet vagy sem. Semiramis, sztem ugy probald elkepzelni a zart topicokat, mint barati tarsasagokat, pont ezeknek ad majd jobban teret sztem.
    előzmény:
    semiramis (240)
    2009-06-05  17:55
  2. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2009. június 5. 21:33250.

    Szia Adrijan!

     

    A Sütis topikot hoztad már többször példának! Engem az érdekel - és ez érvényes a többi topikra is -, hogy mi van a fika nickekkel? Mert az, aki a sütisben annyiszor beszólogat, már többször bevallotta, hogy szokott ő írni egy olyan nick-kel, amit mindenki ismer és nem is gondoljuk, hogy az ő...  Most akkor ebből kiindulva, egy zárt sütis topikba simán beengedik, mivel nem tudják, hogy ő az, aki amúgy szemétkedik. De azt hiszem, nem mondok újat a politikai topikok ezer fikájával sem...

    Erre van elképzelés?

    előzmény:
    adrijan (238)
    2009-06-05  16:53
  3. 2009. június 5. 21:04249.
    Szuper, végre, köszönjük!


    Részemről bárki olvashatja amit írok, de nem vagyok kíváncsi mindenki véleményére
    előzmény:
    NLC@fe (1)
    2009-06-04  14:31
  4. 2009. június 5. 20:05248.

    Veled is egyet értek ,aki akar az menjen zártba

    Felesleges erről vitát nyitni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_109248 (243)
    2009-06-05  18:56
  5. 2009. június 5. 20:00247.

    Egyetértek veled ,lásd a királyi családok is elkorcsosultak, mert egymásközt házasodtak.

     

    Persze ,asszonyok között működhet ez ,ahol babaruhát ,recepteket csereberélnek és pletykálkodnak.

     

    Politikai topiknál ,nagyon idegesítőnek tartanám,

     

    ha ugyan azt nyekeregnénk tízen állandóan,illetve egy kinyilatkoztat a többi meg bólogat ,mint a birkacsorda .

     

    Persze aki akar az záródjon be ,ha már így felkínálták  ,éljen vele.

    Lehet fikázni a tégla topikban ezerrel.

    előzmény:
    semiramis (240)
    2009-06-05  17:55
  6. -1-
    -1-
    2009. június 5. 19:41246.
    Én viccesnek szántam, és szerintem egészen érthető. Hát ennyi!!!
    előzmény:
    adrijan (198)
    2009-06-05  11:11
  7. 2009. június 5. 19:21245.
    Akkor ti ne váljatok zárt topikká.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_109248 (244)
    2009-06-05  18:58
  8. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2009. június 5. 18:58244.
    Mi eddig is meg tudtunk szabadulni azoktól, akik nem a topikba valók voltak. Egyszerüen meggyőztük erről! Előbb-utóbb rájött! A többségnek nem kellemes, ha kilóg a sorból! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2009-06-05  18:47
  9. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2009. június 5. 18:56243.
    Nem akarok veled vitába szállni, úgy sem tudnálak meggyőzni. Csak annyit mondok: 4 éve él és működik a topikunk. Helyesebben, most május 2-án volt 5 éves, csupán én vagyok benne 4 éve. Nem akarom megirni, hogy melyik, számodra biztosan unalmas lenne. Semmi jel nem mutat arra, hogy meg akarna halni. Lehet, hogy számodra mi is unalmasak lennénk, de a lényeg, mi megtaláltuk egymást, és jól érezzük magunkat egymás társaságában. Minden évben van egy találkozó. Most szervezzük az 5-iket! Nyitottak vagyunk és maradunk, mindenkit szeretettel várunk, aki csatlakozni akar hozzánk és be tud illeszkedni. Zárt topikban is fennmaradnánk, de nem akarjuk kizárni a nyilvánosságot, nincsenek titkaink. Bárki csatlakozhat hozzánk. Ettől függetlenül nem vagyok ellene a zárt topiknak, jó ötletnek tartom azok számára, akik át akarnak telepedni.Bizonyára lesznek ilyenek is jócskán.  Azt nem tudom, milyen módon tudnak tagokat toborozni, de biztosan ez is megoldódik. Egyáltalán nem hiszem azt, hogy ettől a lehetőségtől az nlc elnéptelenedne, hiszen minden eddigi lehetőség megmarad, csupán kiszélesedik! Nem kell aggodalmaskodni, semmi ok rá! 
    előzmény:
    semiramis (240)
    2009-06-05  17:55
  10. Torolt_felhasznalo_249963
    Torolt_felhasznalo_249963
    2009. június 5. 18:54242.

    Na...pont ezt akartam írni

     

    Város - Fórum

    Utcák - Csatornák

    Közterek - Nyitott topikok

    Kirakatok, stb (vagy akár egy színdarab is lehet)  - Üvegház topikok

    Magánházak - Zárt topikok

     

    Mégsem haltunk ki.

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2009-06-05  18:47
  11. Torolt_felhasznalo_650589
    Torolt_felhasznalo_650589
    2009. június 5. 18:46241.

    Kedves Semiramis!

     

    Nem tudom mi a problémád a zárt topikokkal kapcsolatban. Már ne is haragudj, de én nagyon fogok örülni ennek a lehetőségnek, még akkor is, ha esetleg én magam talán nem veszem igénybe, bár ezt sohasem lehet tudni.

     

    Van egy zárt topikom, ahová nagyon szívesen járok, még akkor is, ha most ott pici gondok vannak. És képzeld el, már egy éve nagyon jól megvagyunk egymásközt, anélkül, hogy bárki pl. Te felügyelnéd amit beszélünk. Hidd el, nem fognak a topik látogatók a Te bölcs tanácsaid nélkül sem károsodni.

    Bocsánatot kérek Adrijantól a fentiekért, de ezt ki kellett már írnom magamból.

     

    Jó munkát és sok sikert kívánok, én személy szerint nagyon fogok ennek a lehetőségnek örülni.

    előzmény:
    semiramis (240)
    2009-06-05  17:55
  12. 2009. június 5. 17:55240.

    van abban valami, amit mondasz. elvben.

    csakhogy ez gyakorlatilag annyit jelent: csak az mehet oda, aki azt mondja a piros szep szin. OK, elmondjak 240x. Es utana? megsugom: utana meghal a forum. mert arrol nem lehet beszelgetni, hogy a piros szep szin.

     

    problema 2: ha valaki azt mondja, ok, de a narancs is szep, söt,. talan meg szebb - az mar vita? Es az illetöt kizarjak?

     

    nagyon sokan szeretnenek tarsalogni (es nem vitatkozni) gymastol elterö velemenyekel. csakhogy nem lehet, hiszen (te irtad): "hasonlo gondolkodasuak csoportja" a klub. ergo: pont a sokretüseget zarjak ki a zart topikok.

     

    egyebkent termeszetesen ertem ha valaki(k) ki akarjak zarni a zavaro tenyezöket. csakhogy a "zavaro tenyezö" eghatarozasa igen kenyes dolog. Ha 2-3 emberen mulik a döntes es ök kirakjak az illetöt, az bizony kirekesztö, anti-tolerans viselkedes. Vegülis ök ugyanazt csinaljak, mint a zavaro: büntetnek (es raadasul igazsagerzettöl duzzadva fogjak ugyanezt csinalni az eletben is, hiszen az ember muszterekben gondolkodik/viselkedik...)

     

    Egyebkent majd az elet es a gyakorlat kitermeli a megoldast. Megprobalni (az etikai kifogasokon tulmenöen) erdemes - am a belterjessegnek a kihalas az ara (mindig es mindenütt a termeszetben)...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_109248 (237)
    2009-06-05  16:43
  13. 2009. június 5. 17:28239.
    A 248-as hozzaszolas! Tokeletesen leirtad, nincs mit hozzatenni, ezert kellenek nyilt es zart forumok. Ezt csak az nem tudja, akarja  megerteni  aki  eddig is minden topikban piszkalodott. Az Nlc nagyon jol  megoldotta ezzel  ezt a regi problemat........
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_109248 (237)
    2009-06-05  16:43
  14. 2009. június 5. 16:53238.

    A zárt topikoknak a dolgok jelen állása szerint csak a címe fog látszani.

     

    Viszont jó ötlet, hogy látsszon a topikindító hsz, utána járok, hogy ez megoldható-e az indításig. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_109248 (235)
    2009-06-05  16:15
  15. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2009. június 5. 16:43237.
    A 3. ponttal kapcsolatban szeretnék hozzászólni. Vannak vitafórumok, oda azok mennek, akik szeretik a vitákat, és vannak társalgó fórumok, ahová a hasonló gondolkodásu emberek mennek, hogy kicseréljék egymással az egymáshoz hasonló gondolataikat. Ez lehet, hogy azok számára, akik a vitákat kedvelik unalmasnak tünik, viszont sokan vannak, akik nem a vitákat keresik, csupán társalogni szeretnének. Az egészben a sokrétüség az érdekes, az hogy mindenki megtalálja a magának való fórumot, lehetőleg a másmilyen fórumok "fikázása" nélkül. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2009-06-05  16:30
  16. 2009. június 5. 16:16236.
    A chatet nem lehet napok mulva visszaolvasni es hozzaszolni ugy, hogy kesobb a nem online baratok is olvashassak. A konferencia beszelgetes tobbnyire online resztvevokkel mukodik csak, akiket meghivsz beszelgetesre. A forumot barmikor visszaolvashatod, irsz hozza, masok pedig valaszolnak kesobb, amikor epp raernek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215600 (127)
    2009-06-04  20:11
  17. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2009. június 5. 16:15235.
    Ha nem lesz látható a topiknyitó szöveg, sem a topiktulaj neve, honnan fogom látni, hogy hová szeretnék belépni? Valami támpont kellene, hogy miről szól, mi a téma, tárgy, stb. 
    előzmény:
    adrijan (199)
    2009-06-05  11:14
  18. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2009. június 5. 16:04234.

    Én nagyon örülök a lehetőségnek. Sajnos tudunk olyan topikokról, amiket tönkre tettek a rosszindulatú beszólók, vagy topiktagok, akik elmenekültek miattuk! Biztosan lesznek akik örömmel mennek majd ilyen zárt topikba. Egyébként a nyitott topikokba is nagyon óvatosan jelentkeznek az új emberek és panaszkodnak, hogy nehéz egy összeszokott társaságba beilleszkedni. Csak kevésnek sikerül. Tőlünk is nagyon sokan lemorzsolódtak, pedig szerintem mindenkit szeretettel fogadtunk. Ez mindig egyénfüggő, ki mennyire tud megnyilni. A túlságosan zárkózott embereknek nincs jövőjük a topikozásban. 

    Néhány hónapig bent voltam a myvipben. Ez csak zárt rendszerben működik. Vannak előnyei és vannak hátrányai is. Az egyik nagy hátránya, hogy fizetős, a klub alapitójának fennmaradási havi dijat kell fizetni. (Egy telefonszám felhivása után a számlájára kerül a 480 Ft/hó). Tehát ő fizet azért, hogy én és a többiek cseveghessünk, viszont közösen meg lehet szavazni, hogy azt aki bomlasztólag hat ki lehet zárni. Ezek a dolgok rengeteg konfliktus forrást vonnak maguk után.  A csevely többnyire erről szólt, kicsinyes viták voltak vélt vagy valós sérelmekről. Remélem itt nem lesz fizetős a zárt topik. Szerintem olyan nyilt topikok vonulhatnak át zárt topikba, akik már összekovácsolódtak és védekezni akarnak a külső "támadások" ellen. Én nyilt topikban vagyok immár 4-ik éve és senkinek sem jut eszébe zárt topikba vonulni, bennünket megkiméltek a beszólók. Nem könnyen, de kivédhetőek, még pedig úgy, hogy nem kell róluk tudomást venni, nem szabad "felvenni a kesztyűt" Nálunk bejött. 


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. június 5. 14:56233.

    Igen,lehet képet feltölteni.Moderátorotok a topik indítója lesz,ill.ha lesz a topiknak társtulajdonosa,akkor ő is moderálhat a topikotokban.

    Vonalzó sajnos nincs:(

    Egyelőre csak a cím lesz látható,de később lehet,hogy a topikindító szöveg is,ezt felvettük fejlesztésre.

    A tagok nevét és titulusát a zárt topikokban csak a topikban lévők látják. 

     

    előzmény:
    sárgasuzuki (227)
    2009-06-05  13:44
  20. 2009. június 5. 14:46232.

    Szia!

     

    1.:Kb.:3 hét múlva indítjuk.

     

    2.Nem lehet zárttá tenni meglévő topikot. 

    előzmény:
    Tulipáncsokor (230)
    2009-06-05  13:58
  21. Torolt_felhasznalo_197000
    Torolt_felhasznalo_197000
    2009. június 5. 14:28231.

    Szia mardor!

     

    Annak nagyon örülnénk, de egyelőre erre esélyünk sincs, igaz?

     

    Üdv: kandibaba 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_112341 (229)
    2009-06-05  13:48
  22. 2009. június 5. 13:58230.

    Én nagyon örülök a zárt topic ötletének, remélem meg is lesz valósítva! (szép magyarul megmondva... )

     

    Mikortól kerül(ne) bevezetésre? Minél hamarabb, annál jobb...

    Kérdésem, hogy lehet-e majd már meglévő (most nyilván nyiltan működő) topicokat zárttá tenni? Esetleg úgy is, hogy a topic indító már nincs jelen?

     

    előzmény:
    NLC@fe (1)
    2009-06-04  14:31
  23. Torolt_felhasznalo_112341
    Torolt_felhasznalo_112341
    2009. június 5. 13:48229.

    Szia Sárgasuzuki!

     

    Azért szóljak, ha már nem ontja a trójaikat?

     

    Üdv, 

     mardor

    előzmény:
    sárgasuzuki (227)
    2009-06-05  13:44
  24. Torolt_felhasznalo_112341
    Torolt_felhasznalo_112341
    2009. június 5. 13:47228.
    Nahát, zárt fórum, micsoda ötlet!
    előzmény:
    NLC@fe (1)
    2009-06-04  14:31
  25. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 5. 13:44227.

    Kedves moderátor!

    Érdeklödnék a zárt topikról!Nekünk van egy zárt topikunk 20 embernek és nem is akarjuk nyilttá tenni,ahol most vagyunk nagyon szeretjük,de ontja a trójai vírusokat!!

    Kérdéseim:Képet lehet majd felrakni,és tényleg zárt lesz,egy moderátort gondolnák,aki eddig is volt ,és nem akarunk ujabb embereket meghivni.A téma ami örökbefogadás.Ez miatt akarunk zártak maradni a gyermekeink védelmében.Úgy látom ide vonalzót nem lehet majd csinálni.Csak a téma címe lesz látható és a tagok neve sem???Nekünk ez fontos lenne,válaszát előre is köszönöm!!!

    előzmény:
    NLC@fe (1)
    2009-06-04  14:31

Címlap

top