Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

ÚJ ZÁRT TOPIKOK!

NLC@fe
Létrehozva: 2009. június 4. 14:31
Sziasztok!

Egyből a közepébe vágunk, hogy végre megírhassuk ezt a régen várt jó hírt! Úgy néz ki, hamarosan elindul sokatok vágya, a ZÁRT TOPIK funkció itt, a fórumon!

De hogy azoknak is egyértelmű legyen, akik esetleg nem tudják, miről van szó: mindenkinek lehetősége lesz arra, hogy olyan topikot indíthasson, amit ő maga moderál, és ahová ő maga engedheti be azokat, akikkel beszélgetni szeretne.

Kétféle zárt topik lesz: a "teljesen zárt", avagy "téglaház", és a "félig zárt", más néven "üvegház".

Hogy mit takarnak ezek az elnevezések?

A "téglaház" zárt topikok úgy viselkednek, mint a valós életben egy valós téglaház. Minden háznak van egy házigazdája (azaz ő lesz a topik tulajdonosa), aki vendégeket hív a házába, és velük beszélget. A vendégek a zárt topik meghívott tagjai. Csak ők tudnak belépni a házba, csak ők látják, hogy ki van még rajtuk kívül odabent, és csak ők hallják azt, hogy miről beszélgetnek a bentiek. Ez a "téglaház" topikok esetében azt jelenti, hogy a topik címén kívül semmi sem látszik kifelé: aki nem tagja a topiknak, az nem látja a topikban zajló beszélgetést, nem tudja, hogy kik a topik tagjai, és nem is tud hozzászólni a topikhoz.

Az "üvegház" topikok ugyanígy működnek, összesen abban térnek el a "téglaház" topikoktól, amiben a valós életben is eltér egy üvegház a téglaháztól: átlátszanak a falai. Azaz mindenki tudja majd olvasni az "üvegház" topikokban zajló beszélgetést, mindenki látja, hogy kik és mit beszélgetnek ott - de hozzászólni csak a tagok tudnak majd.

A következő hetekben, még mielőtt elindulnának a zárt topikok, minden nap felteszünk screenshotokat (képernyőképeket) a zárt topikok működéséről, és itt tudjuk majd megbeszélni veletek, hogy hogyan működnek a topikok a terveink szerint. A szerkesztőség részéről Szeberényi Adrián (adrijan) fog válaszolni a kérdéseitekre.

FONTOS: a zárt topikokat olyanná akarjuk fejleszteni, amilyennek ti szeretnétek őket. Sokan vagyunk itt a fórumon, és ha sok okos ember összerakja az ötleteit, abból csak valami nagyon jó dolog sülhet ki. No meg több szem többet lát, ahogy a régi mondás is tartja. Ezért arra kérünk titeket, hogy azt a zárt topikot, amivel hamarosan előállunk, kezeljétek egy nyilvános próbaverzióként, amit közösen fogunk egyre jobbá és jobbá tenni. Ahogy elkezditek majd használni, rengeteg jó ötletetek lesz, és biztosra vesszük, hogy egy csomó dologról kiderül az is, hogy jobb lenne, ha máshogyan működne, nem pedig úgy, mint ahogy mi azt kitaláltuk. Viszont ezzel semmi gáz: igyekszünk apránként, lépésről-lépésre olyanná alakítani a dolgot, amilyennek ti szeretnétek.

Mindenkinek ajánlom szeretettel a http://zarttopik.blog.nlcafe.hu/ blogot, ahova screenshotokat is feltettünk, hogy látni lehessen azt, ahogy most kinéz az épp tesztelés alatt álló zárt topik.

Szép napot mindenkinek!

Nők Lapja Cafe
  1. 2009. június 4. 20:08126.
    No és persze arra is jó lesz ez a topik, hogy ha majd elindulnak a zárt topikok, akkor ide lehessen beírni az összes olyan ötletet, javaslatot, ahogyan szeretnétek, hogy működjön a funkció.
    előzmény:
    adrijan (125)
    2009-06-04  20:06
  2. 2009. június 4. 20:06125.

    Viszont kérném, hogy itt tényleg magáról a zárt topikokról beszélgessünk, ne egymásról. 

     

    Csak azért mondom ezt, mert a következő hetekben ebben a topikban szeretném részletesen bemutatni a zárt topikok működését: 

     

    - hogyan lehet új zárt topikot létrehozni

    - hogyan lehet meghívni társtulajdonos(oka)t a zárt topikba 

    - hogyan lehet tagokat meghívni

    - hogyan lehet egy zárt topikba tagnak jelentkezni

    - hogyan lehet egy zárt topik tulajdonosainak a topikon belül moderálni

    - mi történik, ha leiratkozik a zárt topik tulajdonosa a fórumról.

     

    De további részleteket a következő napokban írok erről. 

    előzmény:
    -1- (124)
    2009-06-04  20:03
  3. -1-
    -1-
    2009. június 4. 20:03124.

    Nos nem hiszem, hogy én vagyok az, aki félreérti a másikat.

    Pontosabban úgy mondanám, hogy azt hiszem nem értetted meg, amit leírtam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_197000 (123)
    2009-06-04  19:54
  4. Torolt_felhasznalo_197000
    Torolt_felhasznalo_197000
    2009. június 4. 19:54123.

    Szerintem valamit félre értesz. És nemcsak Te, hanem többen is.

    Ilyen topic-ot általában nem olyan témában nyitnak, ami napi kérdés.

    Inkább amikor van egy összeszokott kis társaság, akik x ideje együtt vannak, és úgy beszélgetnek, mint más egy kávé mellett az ismerőssel, baráttal, csak bizonyos okok miatt ezt személyesen nem tudják megtenni.

     

    Általában ilyenkor volna igény arra, hogy tényleg maguk lehessenek, és ők maguk dönthessék el, kivel akarják megosztani a beszélgetést, és kivel nem.

     

    előzmény:
    -1- (120)
    2009-06-04  19:44
  5. Torolt_felhasznalo_197000
    Torolt_felhasznalo_197000
    2009. június 4. 19:51122.
    Csak nem ott vagytok, ahol mostanában szerver-csere volt?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (118)
    2009-06-04  19:44
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 4. 19:50121.

    Mindenkinek ajánlom szeretettel a http://zarttopik.blog.nlcafe.hu/ blogot, ahova screenshotokat is felteszek, hogy látni lehessen azt, ahogy most kinéz az épp tesztelés alatt álló zárt topik.

    idézet:
    adrijan (104)
    2009-06-04 18:19:11
    Szia, megnéztem én is, nekem is tetszik, jó elgondolás, és alig várjuk,hogy használható legyen, köszönjük.
    előzmény:
    adrijan (104)
    2009-06-04  18:19
  7. -1-
    -1-
    2009. június 4. 19:44120.

    Igaz, hogy nem engem szólítottál meg, de egyetértek azzal, hogy ami egyforma az egysíkú is egyben.

     

    Abból valóban nem lehet semmit tanulni, ha ugyanazt hallja valaki mindenfelől, ráadásul azt is lehet gondolni, hogy nincs is más megközelítés.

     

    De akinek ez a forma a megfelelő, az tegye. Bár azt gondolom, ahol olyan a közösség ott nem maradnak meg az olyan egyedek, akik csak gonoszkodni járnának. 

    Én mondjuk a zöld fejecskéket jobban hiányolom.

    előzmény:
    nylonnyul (114)
    2009-06-04  19:34
  8. 2009. június 4. 19:44119.

    Szia nylonnyul!

     

    Azért abba is gondoljunk bele, hogy elképzelhető, hogy aki zárt topikot csinált, az nem vágyik arra, hogy más megpróbálja "jó irányba vinni" a gondolatait.

     

    Lehet, hogy ezeket a gondolatait csak néhány, az általa megválogatott emberrel akarja megbeszélni: például azokkal, akiket meghívott a topikjába. 

     

    Eddig erre nem volt itt lehetőség,  ezért nagyon sokan kérték ezt tőlünk (kb. hetente jött ilyen megkeresés a szerkesztőségbe maileken).

     

    Most, hogy mindenkinek lehet 2 zárt topikja, erre IS kapnak lehetőséget.

     

    Még egyszer hansúlyoznám: nem lesz kötelező sem zárt topikot indítani, sem zárt topikokba bekéredzkedni.

     

    És mivel mindenkinek összesen 2 ilyen topikja lehet összesen, sokkal kevesebb lesz a zárt topik, mint a nyitott. 

    előzmény:
    nylonnyul (114)
    2009-06-04  19:34
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 4. 19:44118.

    Szia,

     

    Teljesen igazad van minden betüben, mi is egy ilyen helyen vagyunk,és igen nagyon jól érezzük magunkat,nem fikáz,nem pimaszkodik senki velünk és ugy beszélgetünk,ahogy nekünk tetszik, tökéletes dolog és nekünk nagyon megfelel a tégla topik

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_197000 (111)
    2009-06-04  19:26
  10. Torolt_felhasznalo_740162
    Torolt_felhasznalo_740162
    2009. június 4. 19:43117.

    Jaj de jó!!! Végre!!!!!

    előzmény:
    NLC@fe (1)
    2009-06-04  14:31
  11. Torolt_felhasznalo_695430
    Torolt_felhasznalo_695430
    2009. június 4. 19:41116.
    Szuper! Végre!!!! Köszönjük!!!!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. június 4. 19:40115.

    Már ne  haragudj de ez butaság!

    Az viszont kifejezetten bosszantó,hogy valaki nyit egy topikot és nincs lehetősége,hogy azokkal beszélje meg a dolgait akiket ez érdekel.Azokkal akik valóban beszélgetni akarnak,mert egyesek avval a címszóval,hogy joga van bemenni bárkinek bárhova ,ezt lehetetlenné teszik.

    Ha van egy társaság amelyik ismeri egymást annak csak priviben lehessen beszélni a másikkal,mert egyesek visszaélnek a megtudottakkal,és tudatosan sértegetnek.

     

    Akkor lenne óvoda,ha a topikgazda nem moderálhatna,hanem állandóan a modikhoz szaladgál,mert  valaki az x. nickjén is beszólogat,offol.

    Mint ahogyan most.

    Nagyon jó ötlet és már régen itt lenne az ideje.

     

    Képtelenség,hogy azért mert egyeseknek nincs önkontrollja,lehetetlenné váljon egy őszinte beszélgetés.

    előzmény:
    semiramis (108)
    2009-06-04  18:41
  13. 2009. június 4. 19:34114.
    Szép napot, kedves Leiw! Teljesen igazad van abban, amit a kötekedőkről és a soknevűekről írsz. :) De ez csak kellemetlenség. Gondolj bele, miféle öngerjesztő topikok indulhatnak. Csak két hirtelen példa: gondold el, lesz majd egy "üvegház" topik, amit olvashatsz, tudnál segíteni, jó irányba vinni a hozzászólók gondolatait, de nem teheted meg. Vagy születhetnek rémesen ostoba, "bepalizós" topikok is, tudom is én, hogy ufók viszik el a népeket a Szíriuszra, de előtte mindenki adja le a topikindítónak az összes lóvéját. :) (Mondjuk, ez nem vicc, láttunk már ilyet, sajnos.) Azt gondolom, ez a fórum a világunk leképzése. Vannak köztünk rosszindulatúak és segítőkészek, nyitottak és olyanok, akiknek közvéleményük van. Hadd szólaljon meg mindenki! Vagyunk annyira felnőttek, hogy eldöntsük, kinek a véleményét fogadjuk el, kiét nem. De ne zárjunk ki senkit. Amellett mi a pláne abban, ha mindenki azt gondolja, amit én? Mi visz akkor előbbre? Mit gondolsz erről, Leiw? :)
    előzmény:
    leiw (105)
    2009-06-04  18:24
  14. 2009. június 4. 19:30113.

    Ezt egy nagyon jó lehetőségnek tartom és baráti társaságok is létrejöhetnek.

     

    A valóságban is megválogathatjuk, hogy kivel társalgunk és nem vagyunk kötelesek elviselni a kötekedőket, így itt is lehetőség lesz a kizárásukra. 

    Azt megtehetik a nyitott topikokban!

     

    előzmény:
    NLC@fe (1)
    2009-06-04  14:31
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 4. 19:28112.
    Semiramisnak írtál de én is tudom, hogy sok Fórumon vannak direkt beépített és felkért szakértők, hogyha elszabadulna egy kollektív egymást hergelés akkkor azt leáálítsák. Sokszor ezek egymást sms-el hívják és lépnek be vagy helyretenni vagyészérvekkel, vagy , iróniával leállítani, vagy kérdezgetve lebeszélni a busongókat. Különösen olyan Fórumokon ahol a célcsoport viszonylag fiatal ,vagy sok az beteg, életértelmét vesztett  fórumozó.
    előzmény:
    adrijan (110)
    2009-06-04  19:11
  16. Torolt_felhasznalo_197000
    Torolt_felhasznalo_197000
    2009. június 4. 19:26111.

    Sziasztok!

     

    Én nem értem, hogy lehet az, hogy lassan ezen a fórumon nincsen olyan téma, amit ne vinnének el egyesek a sci-fi irányába is akár. 

     

    Zárt topic címszó alatt sok-sok fórumon létezik a lehetőség, hogy egy társaság úgy beszélgethessen egymással, hogy boldog-boldogtalan ne szólhasson bele, ha úgy adódik.

     

    Én is egy olyan csapat tagja voltam itt, akikkel nagyon jókat tudtunk beszélgetni, barátok lettünk virtuálisan, később már nem csak így. Mivel a tagok az ország különböző pontjain laknak, így a személyes beszélgetés ritka, marad a virtu.

    És pontosan azért hagytuk itt NLC-t, mert meguntuk, hogy vannak olyan emberek, akiknek az okoz örömöt, ha beszólogatnak, sértegetnek, vagy éppen az egymás számára kedves emlékként betett fényképpel szórakoztak.

    Találtunk olyan helyet, ahol együtt maradhattunk úgy, hogy akárki ne szólhasson-olvashasson, ha mi nem akarjuk.

    És csak halkan mondom: még egyikünk élete sem került ezért veszélybe. Még halkabban mondom: aki annyira komolyan veszi az NLC közönségét, hogy vakon életveszélyes helyzetekbe hozza magát, mert valaki itt ezt tanácsolta, az bárhol megteszi, akár nyílt, akár zárt topic-ban kér tanácsot.

     

     

    előzmény:
    NLC@fe (1)
    2009-06-04  14:31
  17. 2009. június 4. 19:11110.

    Hát ne haragudj semiramis, de szerintem nincs igazad.

     

    Gondold el, ennek a logikának az alapján a privát üzenet lehetőséget azonnal meg kellene szüntetni itt a fórumon, mert ki tudja, hogy amit priviben írkálnak egymásnak az emberek, az nem kerül-e az életükbe... azért ki vállalja a felelősséget?

     

    Sőt, hamég  tovább viszem ezt a logikát (oké, ez így már persze elég abszurd irányba fordul), akkor minden egyes üzenet csak úgy jelenhetne meg a fórumon, hogy megjelenés előtt moderálná valaki, mert ki tudja, hogy még az előtt nem kerül-e valaki életébe, mielőtt a moderátor ki nem szúrta és nem törölte... 

     

    Szerintm eddig még nem került fel az utóbbi években egy olyan tartalom sem az NLCafe fórumára, ami bárkinek is az életébe került volna, és nem hiszem, hogy a zárt topikok megjelenése ezt eredményezné.

     

    Az egy másik kérdés, hogy neked valamiért nem szimpatikus ez a funkció, így valószínűleg nem is fogod használni majd. 

    előzmény:
    semiramis (108)
    2009-06-04  18:41
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 4. 19:06109.
    ok, nem ti zaroljatok a topikot hanem az inditoja. zarolas = kirekesztes (itt). teljesenmindegy, 1-2 zart topik igy is igen veszelyes lesz. meg csak azt sem lehet majd nekik mondani, hogy amiröl nagy hevvel es odaadassal beszelgetnek, esetleg az eletükbe kerül. EZT a felelösseget ki foga vallalni?
    idézet:
    semiramis (108)
    2009-06-04 18:41:41

    Én már megkérdeztem csak mást írtam kérdésnek.

    A  zárolt mittudom én milyen kő vagy táglaház

    topic felelőse.

    Na most végiggondoltál egy Liandrás vagy

    egy rézcolloid  topicot Ne aggódj !

    Nő majd  a mortalitás és kész.

    előzmény:
    semiramis (108)
    2009-06-04  18:41
  19. 2009. június 4. 18:41108.
    ok, nem ti zaroljatok a topikot hanem az inditoja. zarolas = kirekesztes (itt). teljesenmindegy, 1-2 zart topik igy is igen veszelyes lesz. meg csak azt sem lehet majd nekik mondani, hogy amiröl nagy hevvel es odaadassal beszelgetnek, esetleg az eletükbe kerül. EZT a felelösseget ki foga vallalni?
    előzmény:
    adrijan (89)
    2009-06-04  16:58
  20. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 4. 18:34107.

    Mindenkinek ajánlom szeretettel a http://zarttopik.blog.nlcafe.hu/ blogot, ahova screenshotokat is felteszek, hogy látni lehessen azt, ahogy most kinéz az épp tesztelés alatt álló zárt topik.

    idézet:
    adrijan (104)
    2009-06-04 18:19:11
    Megnéztem és várom már
    előzmény:
    adrijan (104)
    2009-06-04  18:19
  21. 2009. június 4. 18:25106.

    támogatom az elképzelést, és tényleg jó ötlet, hogy a régi topickot lezárni, hivatkozással mutatva egy új topick linkjére!

    amint megvalósul, itt leszek ismét.

    előzmény:
    adrijan (104)
    2009-06-04  18:19
  22. 2009. június 4. 18:24105.
    Nagyon szepen koszonjuk aZ NLC-nek hogy megcsinalta ezt a lehetoseget, igy legalabb ki lehet lokni a topikokbol a direkt kotekedoket, a szemetkedoket a tobbszaz nevueket, illetve be sem engedni, nagyon kellett mar, sokan mentek el emiatt.  Itt is latom a topikban hogy foleg a soknevuek jottek raklamalni hogy nem lesz jo a dolog ......De meg mennyire jo lesz!  Megegyszer, nagyon szepen koszonjuk! ....Megertesetek, kedvessegetek kedves NlC  fonokei, igazan hatartalanok! .....
    előzmény:
    NLC@fe (1)
    2009-06-04  14:31
  23. 2009. június 4. 18:19104.

    Mindenkinek ajánlom szeretettel a http://zarttopik.blog.nlcafe.hu/ blogot, ahova screenshotokat is felteszek, hogy látni lehessen azt, ahogy most kinéz az épp tesztelés alatt álló zárt topik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_838147
    Torolt_felhasznalo_838147
    2009. június 4. 17:46103.
    Lol:D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_135173 (102)
    2009-06-04  17:45
  25. Torolt_felhasznalo_135173
    Torolt_felhasznalo_135173
    2009. június 4. 17:45102.
    Oké, köszönöm, a döntésben segítek akkor.
    előzmény:
    adrijan (98)
    2009-06-04  17:34

Címlap

top