Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

ÚJ ZÁRT TOPIKOK!

NLC@fe
Létrehozva: 2009. június 4. 14:31
Sziasztok!

Egyből a közepébe vágunk, hogy végre megírhassuk ezt a régen várt jó hírt! Úgy néz ki, hamarosan elindul sokatok vágya, a ZÁRT TOPIK funkció itt, a fórumon!

De hogy azoknak is egyértelmű legyen, akik esetleg nem tudják, miről van szó: mindenkinek lehetősége lesz arra, hogy olyan topikot indíthasson, amit ő maga moderál, és ahová ő maga engedheti be azokat, akikkel beszélgetni szeretne.

Kétféle zárt topik lesz: a "teljesen zárt", avagy "téglaház", és a "félig zárt", más néven "üvegház".

Hogy mit takarnak ezek az elnevezések?

A "téglaház" zárt topikok úgy viselkednek, mint a valós életben egy valós téglaház. Minden háznak van egy házigazdája (azaz ő lesz a topik tulajdonosa), aki vendégeket hív a házába, és velük beszélget. A vendégek a zárt topik meghívott tagjai. Csak ők tudnak belépni a házba, csak ők látják, hogy ki van még rajtuk kívül odabent, és csak ők hallják azt, hogy miről beszélgetnek a bentiek. Ez a "téglaház" topikok esetében azt jelenti, hogy a topik címén kívül semmi sem látszik kifelé: aki nem tagja a topiknak, az nem látja a topikban zajló beszélgetést, nem tudja, hogy kik a topik tagjai, és nem is tud hozzászólni a topikhoz.

Az "üvegház" topikok ugyanígy működnek, összesen abban térnek el a "téglaház" topikoktól, amiben a valós életben is eltér egy üvegház a téglaháztól: átlátszanak a falai. Azaz mindenki tudja majd olvasni az "üvegház" topikokban zajló beszélgetést, mindenki látja, hogy kik és mit beszélgetnek ott - de hozzászólni csak a tagok tudnak majd.

A következő hetekben, még mielőtt elindulnának a zárt topikok, minden nap felteszünk screenshotokat (képernyőképeket) a zárt topikok működéséről, és itt tudjuk majd megbeszélni veletek, hogy hogyan működnek a topikok a terveink szerint. A szerkesztőség részéről Szeberényi Adrián (adrijan) fog válaszolni a kérdéseitekre.

FONTOS: a zárt topikokat olyanná akarjuk fejleszteni, amilyennek ti szeretnétek őket. Sokan vagyunk itt a fórumon, és ha sok okos ember összerakja az ötleteit, abból csak valami nagyon jó dolog sülhet ki. No meg több szem többet lát, ahogy a régi mondás is tartja. Ezért arra kérünk titeket, hogy azt a zárt topikot, amivel hamarosan előállunk, kezeljétek egy nyilvános próbaverzióként, amit közösen fogunk egyre jobbá és jobbá tenni. Ahogy elkezditek majd használni, rengeteg jó ötletetek lesz, és biztosra vesszük, hogy egy csomó dologról kiderül az is, hogy jobb lenne, ha máshogyan működne, nem pedig úgy, mint ahogy mi azt kitaláltuk. Viszont ezzel semmi gáz: igyekszünk apránként, lépésről-lépésre olyanná alakítani a dolgot, amilyennek ti szeretnétek.

Mindenkinek ajánlom szeretettel a http://zarttopik.blog.nlcafe.hu/ blogot, ahova screenshotokat is feltettünk, hogy látni lehessen azt, ahogy most kinéz az épp tesztelés alatt álló zárt topik.

Szép napot mindenkinek!

Nők Lapja Cafe
  1. 2009. június 4. 21:33151.

    fal nélküli, azaz teljesjogúan használható topikok is lesznek?

    vagy csak ez a klikkesedő topikolás lesz majd mostantól? 

    előzmény:
    NLC@fe (1)
    2009-06-04  14:31
  2. 2009. június 4. 21:33150.
    Esteleg megváltozik a vélemény vagy a pártorientáció, akkor ki lehet hajítani a nirvanából.
    előzmény:
    -1- (139)
    2009-06-04  21:11
  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 4. 21:31149.

    Nem járok pol topikba,de még mindig nem értem: így az építő jellegű viták,diskurzusok is megszűnnek.Mi több,unalmassá is válhatnak ezek a topikok,hiszen ha oly nagy lesz az egyetértés,nem lesz,ami a szálakat mozgassa.

    A renitenseket és a durva hozzászólásokat eddig is kitiltották ill. törölték.

     

     

     

     

    előzmény:
    a.csaba (146)
    2009-06-04  21:26
  4. 2009. június 4. 21:29148.

    Szia! Rég láttalak!

     

    Igen, te tudod, hogy miről van szó. Akik itt írnak, feltételezem, nem találkoztak olyan jelenségekkel, mint amivel te vagy én igen. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_462554 (147)
    2009-06-04  21:27
  5. Torolt_felhasznalo_462554
    Torolt_felhasznalo_462554
    2009. június 4. 21:27147.

    Szevasztok.

     

    Bár nem vagyok a "fórumozók gyöngye", őszintén örülök ennek a lehetőségnek.

     

    Sokszor olvasok, kevesebbszer "szólok", de így legalább nem válik (majd)  az emberlánya kéretlen, nem kívánt, megalázható, virtuálisan szemen köphető hozzászólóvá.

     

    És így legalább az emberlánya "topicgazdaként" bátran kiállhat elveiért is, anélkül, hogy mindennemű beszólongatók a kedvét szegjék az NLC fórumán való megszólalástól.

    előzmény:
    NLC@fe (1)
    2009-06-04  14:31
  6. 2009. június 4. 21:26146.
    A pol. topicoknak jót tesz a zártásg. Tényleg kevesebb lesz az anyázás, és kevesebbet szívják a modik vérét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_740178 (137)
    2009-06-04  20:55
  7. -1-
    -1-
    2009. június 4. 21:22145.
    A hsz-lótól megvonják a bizalmat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750372 (142)
    2009-06-04  21:17
  8. -1-
    -1-
    2009. június 4. 21:21144.
    Valami ilyesmi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_740178 (141)
    2009-06-04  21:14
  9. 2009. június 4. 21:17143.

    Okoké...figyi Adriján...nem lehetne ezt a dög jelszó kéregető privi akadályozó izét megszűntetni? Tudom, hogy nem ide tartozik, de dobd már be légyszi ott a jónépnek, hogy halálba idegel mindenkit. :)

     

    (akit nem, az most maradjon csöndben picit. :)

     

    Köszke!

    előzmény:
    NLC@fe (1)
    2009-06-04  14:31
  10. Torolt_felhasznalo_750372
    Torolt_felhasznalo_750372
    2009. június 4. 21:17142.
    Ez jó kérdés, a screenshoton a törlés a hsz alatt van, ez most a hsz-t törli? A felhasználót hogy lehet törölni? Lesz külön taglista oldal?
    előzmény:
    -1- (139)
    2009-06-04  21:11
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 4. 21:14141.

    Ez jó kérdés

     

    (Esetleg kiderülhet,hogy a topikgazda kígyót melengetett a keblénNa akkor hasznos lehet )

    előzmény:
    -1- (139)
    2009-06-04  21:11
  12. Torolt_felhasznalo_750372
    Torolt_felhasznalo_750372
    2009. június 4. 21:14140.

    Az elméleti részéhez: hajrá!!!

    Máshol is van ilyen, végre itt is lesz!

     

    A technikaihoz: nem tudom, a screenshot menniyre végleges, de ebben a verzióban nincs még benne a csatlakozás v meghívó kérése funkció. Azt hová teszitek, a topiknyitó hsz-hez? Az sztem is jó ötlet, hogy látsszon a topiknyitó, esetleg ha zárt topikként indítja a topiknyitó, legyen egy leírás rész, hogy kinek szánja. Habár ez benne lehet a topiknyitó hsz-ben is...

     

    A privit neki funkció az ugyanúgy elérhető lesz innen is, csak a válasz erre nem?

     

    Esteleg lehetne a keresésnél olyan szűrő is, ami a tégla/üveg/nyilvános típusra szűr. Ha pl keresekvmit, én tégla topikban van, hiába listázza ki a rsz, nem tudok beleolvasni. Ha épp olyat keresek, van, hogy ezek a találatok nem is érdekelnének, mert annyira nem fontos, hogy mindenhová beengedésért "kuncsorogjak"

     

    Lesz lehetőség esetleg több topikgazdára? Mint pl a blogspoton is lehet megadni több "rendszerhazdát", akik törölhetnek, módosíthatnak, a többiek meg csak olvashatnak.

    előzmény:
    NLC@fe (1)
    2009-06-04  14:31
  13. -1-
    -1-
    2009. június 4. 21:11139.
    Ebben még az is érdekes, hogy minek a törlés, hiszen úgyis "egymásközt" vannak?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_740178 (131)
    2009-06-04  20:25
  14. Torolt_felhasznalo_892069
    Torolt_felhasznalo_892069
    2009. június 4. 21:05138.
    ZÁRT TOPIK:  csak hozzaszolni nem lehet, vagy olvasni sem?
    előzmény:
    NLC@fe (1)
    2009-06-04  14:31
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 4. 20:55137.

    Eztán vagy be sem engednek,vagy repülsz....

    Viszont lehet,hogy mégiscsak lesz egy előnye az újításnak: talán kevesebb frusztrált fórumtárs fog őrjöngve vagy ovis módra rohanni a modikhoz törlésért esedezve.

     

    Sőt,a modikra is jobb világ köszönt: eztán kevesebb dolguk lesz,a fórumtársak önállóan nyírják majd ki egymást

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2009-06-04  20:42
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 4. 20:50136.

    Viszont kérném, hogy itt tényleg magáról a zárt topikokról beszélgessünk, ne egymásról. 

     

    Csak azért mondom ezt, mert a következő hetekben ebben a topikban szeretném részletesen bemutatni a zárt topikok működését: 

     

    - hogyan lehet új zárt topikot létrehozni

    - hogyan lehet meghívni társtulajdonos(oka)t a zárt topikba 

    - hogyan lehet tagokat meghívni

    - hogyan lehet egy zárt topikba tagnak jelentkezni

    - hogyan lehet egy zárt topik tulajdonosainak a topikon belül moderálni

    - mi történik, ha leiratkozik a zárt topik tulajdonosa a fórumról.

     

    De további részleteket a következő napokban írok erről. 

    idézet:
    adrijan (125)
    2009-06-04 20:06:49
    az utolso2 fog igen érdekelni, és nagy figyelemmel olvasom majd, köszi
    előzmény:
    adrijan (125)
    2009-06-04  20:06
  17. 2009. június 4. 20:49135.
    Magam részéről csak üdvözölni tudom a kezdeményezést!
    előzmény:
    NLC@fe (1)
    2009-06-04  14:31
  18. 2009. június 4. 20:39134.
    Leiw, te valami miatt borzasztóan fel vagy paprikázva. Dehogy akarlak bántani, én pusztán azt állítom, hogy megvannak a megfelelő fórumok arra, hogy az ember azzal beszélgessen, akivel szeretne, és szerintem ez nem az a hely. Mindazonáltal úgy érzékelem, meglesznek a zárt topikok, ez már eldöntött tény, úgyhogy nem értem az indulatodat. Főként nem azt a részét, ami felém irányul. Úgy történik minden, ahogy szeretnéd. :)
    előzmény:
    leiw (128)
    2009-06-04  20:11
  19. 2009. június 4. 20:33133.

    Adrijan, olyan békés vagyok, mint egy birka, de komolyan. :) Szinte biztos vagyok benne, hogy ez a döntésetek nemigen érintene, így gyakorlatilag nem is lenne panaszom ellene. Elvi problémáim vannak, amik a korlátozásról meg a kirekesztésről szólnak. Mondom, én, mint a birka, de ha valaki megpróbál korlátozni, akkor berágok. :) Amellett tényleg nem értem, miért vinne bárkit is előbbre, ha csak a hasonló gondolkodásúak mondhatnák el a véleményüket az általuk indított témában.

    Van a filozófiában egy terminológia, ami baromira nem jut eszembe, de azt jelenti a kifejezés, hogy az érvelés logikailag hibátlan, de a végkövetkeztetéssel mégis baj van. (Szillogizmus talán?) Bocsásd meg a tájékozatlanságomat, de valahogy így gondolkodom arról, amit írtál. :)

    előzmény:
    adrijan (119)
    2009-06-04  19:44
  20. 2009. június 4. 20:33132.

    Asszem ugyazt gondoljuk erről.

     

    És igen, én sem mászkáltam olyan helyekre eddig sem, amik távol álltak tőlem.

     

    Mintahogy eztán sem fogok zárt topicokba bekéredzkedni közös bégetésre.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_740178 (131)
    2009-06-04  20:25
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 4. 20:25131.

    Az ilyen topikokba eddig sem kotyogtunk bele,ezután sem tennénk.Mi értelme van? Ez egy nyilvános fórum,ahol elvileg mindenkinek lehet véleménye,nem?

     

    Nagyon ronda lesz a címek mellett az a sok jel

     

    Nem baj,majd kiélhetik magukat,akik arra vágytak,hogy birkacsorda bégessen egyetértően mögöttük.És kéjesen törölhetik nem a szájuk íze szerinti hozzászólásokat.

     

    Ha valakinek erre van igénye....

    előzmény:
    a.csaba (129)
    2009-06-04  20:18
  22. 2009. június 4. 20:18130.
    Az is elfogadható igény, tiszta szívvel mondom, hogy egy összeszokott társaság legalább virtuálisan el akar kávézgatni, anélkül, hogy bárki kekeckedő elrontsa a napjukat. Nincs ezzel semmi baj. Eszembe sem jut, hogy a száz éve futó, szemmel láthatóan ilyen jellegű topikokba benyissak. De ez az én döntésem. (És amúgy sem szokásom kekeckedni. :)) A bajom nekem azzal van, hogy bárki is kizárható lesz. Pusztán azért, mert mást mond, mint amit a topikindító szeretne. Lehet, hogy a kizárásra ítélt illető egy orbitális barom, ez benne van a pakliban, de úgy gondolom, az a kisebb rossz, ha valaki másként gondolkodik - mert akkor simán átlépem a hozzászólását -, mint az, ha eleve korlátokat állítunk. Úgy vélem, az sosem vezetett jóra. Én valószínűleg - csaknem tíz év után - akkor fogok innen elmenni, ha megszületik az új rendszer.  Nos, eklatáns példája, hogyan nem lehet mindenki kedvére tenni! :)
    előzmény:
    -1- (120)
    2009-06-04  19:44
  23. 2009. június 4. 20:18129.

    Szerintem teljesen ok. hogy lesznek zárt topikok. Akinek ez az igénye, bemegy a karámba és együtt imádják a Gyurcsányt, vagy Orbánt,(vagy akár Vitot) vagy együtt "reménykedhetnek" a 2010-es esküvőben, vagy a 2011-es "babaprojectben".

    Nekem nem fáj, ezen ne múljon senki boldogsága.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. június 4. 20:11128.
    Erdekes hogy te a negativ oldalat latod a dolognak, az eszedbe sem jut hogy az ember bekeben kivan beszelgetni az itt megismert es megszeretett emberekkel, vagyis a virtualis barataival es amit beszel azt nem kivanja megosztani az egesz nlc-vel, legfokeppen az agybetegekkel akiktol most elvettek a lehetoseget hogy a kotekedesuket, mocskolodasukat amire valoszinu hogy odahaza nincsen lehetoseguk  itt elhessek ki hogy a napi programjuk az legyen hogy felhergeljek a jonepet! Nekem iganis lesz zart topikom is es oda bizony csak az johet be akit mar regota ismerek hogy kicsoda es kesz! Ez nem azt jelenti hogy mas topikokba nem nezek bele, sot nem szolok hozza de a maganelet, a mindennapjaim azok ott maradnak a teglahazban ugy bizony! Nem, nem kell felteni az ufok ellen az embereket, aki korlatolt annak ugyis hiaba beszelsz hogy vannak vagy nincsenek, aki meg problemajat akarja megbeszelni, tanacsot kerni az ugyis nyilt topikot hasznal, ott lehet beszolni a topikozoknak a szajize szerint! Ami a tani-tani tanitast illeti elegem van belole hogy itt artatlan keppel, szavakkal  kotnek bele az emberekbe, hogy van olyan akinek az az agybeli kenyszere hogy oktatni akar masokat, akkor is ha nem kernek belole. Szoval mindenki csinalja ahogy akarja ehhez is eleg felnottek vagyunk, nekem lesz zart topikom....tovabbi szep napot....egyebek-egyebek....lablabla... Nagyon koszonnivalo ez a kezdemenyezes, igazan kedves NLC!
    előzmény:
    nylonnyul (114)
    2009-06-04  19:34
  25. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 4. 20:11127.
    Ilyen őszinte beszélgetésekre találták ki a chatet is meg az levelezési rendszerek beszélgetői. A FÓRUM nem az. Ott van egy nyitó tételmondat és mindenki elmodhatja azt ami arról éppen momentán eszébe jutott.
    előzmény:
    Dapazso (115)
    2009-06-04  19:40

Címlap

top