Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Spanyol nyelv kezdőknek

verano26
Létrehozva: 2009. június 11. 14:03

Sziasztok!

 

Én most kezdek spanyolul tanulni majd(ELO)! Egyedül otthon! Nem tudom, hogy fog menni. Ezért gondoltam itt hátha találok olyanokat, akik most tanulnak vagy már tanultak esetleg beszélnek spanyolul!

 

Itt segítséget kérhetnénk egymástól, esetleg spanyolul is írhatnánk. 

  1. 2010. március 23. 08:32176.
    Lehet igaz.....nekem is irkálnom kéne a nyelvtant. És nem görcsökök rá mit nem tudok azokat félrerakom kicsit és inkább haladok tovább. Remélem ma lesz rá energiám!
    előzmény:
    Neby (175)
    2010-03-22  22:09
  2. 2010. március 22. 22:09175.
    Amúgy én mindent kiírok egy füzetbe. A nyelvtant, a feladatokat, mindent. Tudom, hosszadalmas, de nekem bevált, mert amíg leírom addig is tanulom. Meg gyakorlom az írást
    előzmény:
    verano26 (172)
    2010-03-22  21:04
  3. 2010. március 22. 22:06174.
    Én nem magolok szavakat, mert nem marad meg. Én példamondatokat irogatok ki egy füzetbe spanyolul és magyarul. Az ismeretlen szavakat kiszótárazom, leírom rendesen, és a mondatot olvasom el többször. Sok szó előfordul újra és újra, így ezek rögzülnek. Mindenesetre nem siettetem magam, semmiképp nem akarok azon aggódni, hogy mennyi szót nem tudok, inkább örülök, hogy egyre több az "ismerős".
    előzmény:
    verano26 (173)
    2010-03-22  21:05
  4. 2010. március 22. 21:05173.
    Én is tanultam más nyelveket de sose ment egyik sem....ezért lenne jó végre megtanulni egyet
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  5. 2010. március 22. 21:04172.

    Én  a szvakat apró papírokra írom egyik oldal spanyol másik magyar. Ezt így hurcolhatom magammal is, meg össze is tudom kavarni...amit sokadszor is kapásból megy azt félrerakom így napról napra csökken a kupac, ha mind megvan akkor átismétlem és jöhet az újabb. Bár mostanában inkább gyarapszik a kupac mint fogy.....valahogy nem ragad meg! A bajom csak ennyi, hogy pl ma félrerakom mert tudom és a 5 nap múlva az ismétlésnél meg teljes homály......egyszerűen nem megy.

     

    Ti kiírjátok külön füzetbe a nyelvtant???????????? Én nem lehet nem ártana???? Bár a kifejezéseket és aegy egy ige ragozását is cetlizem......de nincs türelmem szó szerint leírni azt ami a könyvben van.....

     

    Ma kiírtam a 4. lecke első részének szavait közlekedési eszközök, illetve hogyan fejezem ki hogy fel szállok valamire meg kérdés hogy jutok el oda? Ezeket kéne memorizálni.......meg még a bútorok.......

    előzmény:
    Mandy81 (171)
    2010-03-22  20:18
  6. 2010. március 22. 20:18171.

    Sziasztok!

     

    Nos, a múlt idő szerintem nekem is odébb lesz még. :)

    Nekem a szavakkal nincsenek nagyon gondjaim, németül meg angolul beszélek középefokú szinten, még ott jól rám ragadtak a tanulási módszerek. Igazából nem csinálok semmit görcsösen. Először meghallgatom a leckét a cd-n, aztán megpróbálom úgy meghallgatni, hogy nem nézem a szöveget, ha nem értem teljesen, mégegyszer. Ha azzal meg vagyok, kiírom az adott lecke nyelvtani anyagát és az ismeretlen szavakat és nekiállok memorizálni, majd jönnek a feladatok, írott vagy hanganyag alapján..Aztán a következő leke előtt átfutom az előző lecke szavait, nyelvtanát. Valakinek gyorsabban megy a szavak megjegyzése, valakinek nem, én szerencsére az előbbi vagyok :) De szavakra csak a tanulás, hangosan memorizálás van, más tippem nincs. valakinek esetleg erre ötlete? Jó tanulási ötleteket szívesen veszünk. :) Te mit érzel Verano, mi megy nehezebben a szavakkal?

    üdv mindenkinek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  7. 2010. március 22. 19:01170.
    Ti hogy tanuljátok a szavakat?
    előzmény:
    verano26 (169)
    2010-03-22  17:52
  8. 2010. március 22. 17:52169.

    Tetszik ez a Poins tényleg meg kéne keresnem! Meg van csak valahová egyszer mérgemben eltettem! De az ELO is kb ilyen sorrendben halad!

     

    Az a nagy bajom, hogy én nem tudok feltölteni ilyeneket az ipodra meg telcsire mert béna vagyok a páromat meg nem nyaggathatom örökké, bár lehet kéne!

     

    Na majd egyzser jó passzában!

     

     

    A múlt idő szerintem nekem még odébb van!

     

    Én most a 3. leckét fejeztem be, amit már leírtam. A hétvégén a kiart 30 akárhány szót próbáltam megtanulni kisebb-nagyobb sikerrel! Főleg a bútorok....nem jól haladtam, de majd menet közben talán belejövök még..... 

     

    MA el akarom kezdeni a 4. leckét de nagyon álmos vagyok. Most bevacsizok azt meglátom. 

     

    Ja az ELonál 1 lecke az 3-4 szer 50 perces blokkokra van bontva! Úgy hogy 1 lecke az kb 1 hét nálam!

     

    Az abc ha bele gebedek sem tudom bemagolni.....de szavakban felismerem a kiejtést naggyából! De külön-külön nem megy!

     

    Nincs valami jó tipetek?

    előzmény:
    Mandy81 (167)
    2010-03-20  10:44
  9. 2010. március 22. 09:57168.

    Tegnap elsajátítottam a különféle múlt idejű igeragozásokat

    Ma gyakorlok...

    Ti hogy haladtok?

    előzmény:
    Mandy81 (167)
    2010-03-20  10:44
  10. 2010. március 20. 10:44167.

    Szia!

    Ez tényleg jó ötlet. Nekem az abc-vel szerencsém volt, azt még anno a király rudolf könyvből annyira jól megtanultam és rögzült, hogy mikor nekiálltam a ponsnak, jött magától. Szóval az abc, kiejtés, sőt egy két ige ragozása is belémrögzült. Mikor a ponsban elérek olyanigéhez, amit már tanultam anno, nagyon sok felrémlik magától. De nem ugrom át semmit, hogy "jaj én ezt már tudom", haladok szépen sorban a leckékkel, csak vmi emiatt gyorsabban megy. A PONS-ban 40 lecke van, külön a,b leckék, így végülis 80. :) Az elején kettesével haladtam, most már a 6. lecke után egyesével fogok. Minden 5 lecke után van egy repaso, amibenmindent átismételtet és leírja, hogy miket tudok már. :) Most vasárnap lesz az első repaso-m. Eddig: határozott, határozatlan névelők, főnevek egyes többes számban, tagadás, számok 0-10ig, hay használata, ser,tener, ir igék, néhány kérdőszó, foglalkozások, ar- végű igék ragozása, a és en elöljárószók voltak. Most itt tartok. És az a jó, hogy a leckéket is folyamatosanvisszahallgatom cd-n, sőt a telefononmra rátöltöttem az összes szöveget és azt hallgatom pl buszon. Ez a meseolvasás is jó ötlet, meg is nézem őket.

    előzmény:
    verano26 (160)
    2010-03-17  19:24
  11. 2010. március 19. 16:56166.
    Na jelentem én megtanultam a 3 igeragozást! Hurrá. Ma a lakás szavain a sor! :-)
    előzmény:
    Neby (165)
    2010-03-18  14:39
  12. 2010. március 18. 14:39165.
    Én nem vettem mesekönyvet, hanem az e-spanyol.hu oldalon a baloldali menüben van egy mesék és viccek címke a játékos tanulásnál, ott van pár mese, jópofa, mert ha a szavak fölé viszed az egeret, kiírja magyarul, hogy mit jelent, és így könnyebben szótáraztam még az elején, amikor nem voltam tisztában az igealakokkal, meg van szószedet a mese végén.
    előzmény:
    verano26 (164)
    2010-03-18  08:07
  13. 2010. március 18. 08:07164.

    Örülök, hogy jó ötletet adtam! Én is mennék tanfolyamra, de sajna nincs manim.....de szivesen venném ha megosztod velünk a tanultakat. Bár én még nagyon kezdő vagyok, de előbb-utóbb haladok. A könyvet nem ismerem.

     

    Neby: Hol lehet bezserezni könnyen olvasható mesekönyvet?  

    előzmény:
    Fable77 (161)
    2010-03-17  22:04
  14. 2010. március 17. 22:22163.

    Buenas noches!

     

    Én is a Pons-ból tanulok otthon, naponta egy lecke, másnap meg átismétlem az előző napit. Mondjuk én eléggé ismételgetős típus vagyok, mert magolni nem szeretek annyira, inkább minden nap átolvasok valamit újra. Meg elkezdtem meséket olvasni spanyolul, azoknak nem túl bonyolult a nyelvtanuk. Aztán szótárazok. A mese végére egy csomó minden rögzül.

    Ezt ajánlom mindenkinek! Szórakoztató

    Ja, meg a legjobb, spanyol dalszövegeket elolvasom, vagy ha egyedül vagyok énekelek

     

    előzmény:
    Fable77 (161)
    2010-03-17  22:04
  15. 2010. március 17. 22:07162.

    Eloszor is:

     

    Visszanezve a hozzaszolasaimat.... Bocsi a helyesirasi hibakert!

     

    Szivesen segitek, holnap reggel elmegyek sielni 4 napra, utanna viszont vagyok!

     

    Jo nyelvtanulast addig is!

     

    Que se porten bien! 

    Adios!

     

     

    előzmény:
    Fable77 (161)
    2010-03-17  22:04
  16. 2010. március 17. 22:04161.

    Mandy: Kb én is itt tartok ahol te! Lehet előkotrom azt a könyvet én is, bár az ELO is jó! De pl én az abc képtelen vagyok bemagolni, egyszerűen nem megy! Így az mindig kéznél van piciben, ha egy szó kiejtésénél elakadok, belesasolok. Gondolom idővel fejből is megy majd!

     

    Néha egyeztethetnénk ki hol tart, ki mit tanult az elmúlt héten meg ilyenek, hátha akkor motiváltabbak lennénk, ha egymásnak beszámolnánk! Vélemény?

    idézet:
    verano26 (160)
    2010-03-17 19:24:35
    Verano, szerintem ez nagyon jó ötlet :-) És Receptgyűjtő, a te támogatásod továbbra is örömmel venném (gondolom egyetért velem mindenki) :)

    Nos, én "rendes diák" vagyok és most tanfolyamon sajátítom el a tudást, nagyon szívesen megosztom veletek a tanultakat. Egyelőre még ismétlés van, de ha azon túl vagyunk, akkor miért ne?

    Mi a Sin Fronteras könyvből tanulunk, ha ez ad támpontot bárkinek :)

    Buenas noches a todos!
    előzmény:
    verano26 (160)
    2010-03-17  19:24
  17. 2010. március 17. 19:24160.

    Mandy: Kb én is itt tartok ahol te! Lehet előkotrom azt a könyvet én is, bár az ELO is jó! De pl én az abc képtelen vagyok bemagolni, egyszerűen nem megy! Így az mindig kéznél van piciben, ha egy szó kiejtésénél elakadok, belesasolok. Gondolom idővel fejből is megy majd!

     

    Néha egyeztethetnénk ki hol tart, ki mit tanult az elmúlt héten meg ilyenek, hátha akkor motiváltabbak lennénk, ha egymásnak beszámolnánk! Vélemény?

    előzmény:
    Mandy81 (159)
    2010-03-17  19:09
  18. 2010. március 17. 19:09159.

    Sziasztok!

    Nekem sajna egyszerűen minden nap nem jut időm rá, de kijelöltem a héten 4 napot (hétfő-szerda-péntek-vasárnap) amikor minimum egy órát spanyolozom, mintha időpontra járnék suliba. :) Mellette tanulom otthon a 10 ujjas gépelést és tornázom is, rájöttem kevés órából egy nap, főleg így munka után. :) Ma pl este 8-ra megyek órára a hálóba... Nekem a PONS nagyon tetszik, ebben a könyvben elég jól megtanítja a nyelvtant is, rendhagyó dolgokkal is foglalkozik, ha ilyen ütemben haladok augusztusra végzek a könyvvel. Egyelőre a kiejtést, abc-t, főneveket, névelőket, igeragozást (nem rendhagyót) tehát az alapokat tudom még csak. Majd ha jobban haladok, egy levelezős dologban énis benne lennék.

    üdv mindenkinek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  19. 2010. március 17. 15:49158.

    Hűha! Ügyes.

     

    Én egyenlőre maradok a soanyolnál.........

    előzmény:
    receptgyujto2 (157)
    2010-03-17  15:16
  20. 2010. március 17. 15:16157.

    Ja!

    Meg egy dolog, de lehet, hogy ezt tudjatok is. Az angolban pl van 12 igeido, de ebbol leggyakrabban csupan 3-4-et hasznalnak. Ezekre kell raallni, a tobbivel egyenlore nem farasszatok magatokat. Amikor alapban tudtok egy kicsit, akkor a tobbi mar ugyis jon magatol.

     

     

    Ismertem egy roman egyetemistat, aki a tevebol megtanult spanyolul. Es csak a tv-bol, szappanoperakbol...:)

     

    előzmény:
    receptgyujto2 (156)
    2010-03-17  15:13
  21. 2010. március 17. 15:13156.

    Az a gond a megszolalassal, hogy mindenki gatlasos megszolalni, mivel tudjak, hogy nem tokeletes az angoljuk.

     

    Pedig akinek az angol az anyanyelve, az megerti, es nagyon segitokeszek. 

     

    Az oldal amit adtam, hidd el nagyon jo.

     

    Ne vasarold tul magad konyvekkel, mert akkor el fogsz veszni a sok konyben. 

     

    De teny, hogy kell valamennyi, es persze egy kis magolas is muszaly, mondjuk tanuld meg a 300 legfontosabb szot. 

     

    Utanna johet a sok angol csatorna, es angol weboldal.

     

    előzmény:
    verano26 (155)
    2010-03-17  14:36
  22. 2010. március 17. 14:36155.

    A PONS ról volt szó. Kossuth téren a KÓdex könxvboltban van!

     

     

    Jaj de szeretnék portugálul is tanulni, de még mindig úgy gondolom a spanyollal jobban boldogulnék az életben.

     

    Portugál tankönyv van valami jó egyébként? Te miből tanulsz?

     

    receptgyűjtő: Az nagyon mókás lehet! Nekem nagyon rossz a nyelv érzékem. pedig nagyon kaarom, sajna angolul sem tok csak nagyon az alapokat....de a port-spany mindig is kedvenvem volt ezért szántam rá magam.

     

    Bár a beszéd gyakorlással lesznek gondok. Lehet jól fogom majd érteni, meg olvani na de megszólalni fogok é merni?

     

    Na mennem kell dolgozni vissza!  

    előzmény:
    thesun (153)
    2010-03-16  20:48
  23. 2010. március 16. 23:30154.

    Neked angol oldal:

     

     http://www.starfall.com/

     

    Gyerekeknek van, de szerintem felnotteknek is nagyon jo.

     

    Mi Kanadaban elunk, es a kisfiam itt kezdte az angolt tanulni, mire ment suliba mar mindent megertett.

     

    Meg megjegyzeskent annyit, hogy ha beszeltek spanyolul, akkor jelentos reszet megertitek a portugalnak.

     

    Van itt valakinek a felesege aki portugal, azzal szorakozunk, hogy en beszelek neki spanyolul, o pedig hozzam portugalul, es ertjuk egymas.

     

    Entonces que tengan un buen dia!

     

    Saludos a todos!

     

     

    előzmény:
    verano26 (149)
    2010-03-16  20:10
  24. 2010. március 16. 20:48153.
    Pontosan melyik nyelvkönyvről írtál? Itthon melyik könyvesboltokban lehet kapni? Én is tanár nélkül csak magam tanulom a nyelvet. A brazil-portugált is így tanulom és egyre jobban haladok benne.
    előzmény:
    tr1n1ty (151)
    2010-03-16  20:31
  25. 2010. március 16. 20:41152.

    Én sokáig viaskodtam a spanyol és a portugál között! Imádom Prtugáliát, de egyenlőre úgy véltem, hogy a spanyollal többre mehetek.....

     

    tr1: Köszi, meg van nekem is az a könyv ha jól emléksuem, majd előkotrom, most az ELO van kézközelben......a magolás nem nagyon megy már mástól is hallottam, hogy a párbeszédeket nem ár, de valahogy a kifejezések tanulása jobban megy mint a párbeszédeké, meg azokta hamar elfelejtem..........Tényleg olyan nagyon hasznos ha bemagolom?

     

    Másik problemám nincs cd lejátszóm :-) csak a szgép, udom be kéne szereznem, meg szövegeket is amiket hallgathatnék. Ezt is szem előtt tratom!

     

    Esetleg tudsz ajánlani honlapot ahonnan lehetne szövegeket leszedni? Esetleg dalokét?

    előzmény:
    thesun (150)
    2010-03-16  20:22

Címlap

top