Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hólyaghurut (krónikus)

Torolt_felhasznalo_945204
Torolt_felhasznalo_945204
Létrehozva: 2004. február 9. 08:41
Sziasztok! Nagyon szeretném ha segitene valaki abban nekem ha tud,hogy létezik e valamilyen biztos módszer a hólyaghurut gyógyitására!? Nekem már lassan 2 éve krónikus hólyaghurut-gyulladásom van, és nem tudnak kikezelni. Már egy raklap antibiotikumot beszedtem, kipróbáltam a létező összes hólyagfertőtlenitő tablettát, de hiába. 1 hónap mulva újra visszajön. Esetleg egy szuper urológust tud valaki??? Előre is köszönöm a válaszokat és a segitséget!
Sziasztok
  1. 2004. február 9. 12:5126.
    Szia! Nem olvastam végig a topicot. Sok minden okozhatja a krónikus hólyaghurutot, azok közül amiket leírtak. Nekem éveken keresztül volt ilyen problémám. Ma már teljesen meggyógyultam, én betartottam azokat a szabályokat, amiket most leírtam, és ennek köszönhetem a gyógyulásomat.
    Az én tanácsom, ami a legfontosabb, FEL KELL ÖLTÖZNI. Nem szabad lengén, a mai divatos kitakart hassal járni, mindig legyen rajtatok harisnya, vagy zokni. Télen nadrág és alatta harisnyanadrág összeállítás. Mindig melegben legyen a has és a láb, mert innen lehet könnyen felfázni. Nem szabad rendszeresen visszatartani a vizeletet, mert bepang és attól is begyulladhat. Sok folyadékot kell inni és többször kell pisilni menni naponta. Szeretkezés után legalább egy félórát-órát nem szabad elmenni pisilni. Ezeket nekem egy öreg nyugdíjas urológus tanácsolta, előtte évekig rengeteg antibiotikumot és egyéb gyógyszert beszedtem. Megfogadtam az öreg orvos tanácsát, már öt éve nincs panaszom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_945204 (25)
     
  2. Torolt_felhasznalo_945204
    Torolt_felhasznalo_945204
    2004. február 9. 11:0325.
    Köszönöm szépen hogy ennyien hozzászóltatok ehhez a témához, és hogy próbáltatok segiteni. Kijegyzeteltem a gyógyszerek nevét hátha segit valamelyik. Most megyek és csinálok egy nagy fazék gyógyteát mert mindjárt indulnom kell dolgozni.
    Nagyon szép napot mindenkinek, és kivánok fájdalommentes pisilést az elkövetkező években is!
    :-))))))
    Puszi mindenkinek!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_540210
    Torolt_felhasznalo_540210
    2004. február 9. 11:0224.
    Igen. Amíg nem szedtem fogamzásgátlót, soha nem volt ilyen bajom, és amióta nem szedem megint nincs. Engem a nődoki urulógushoz küldött, az meg vissza. Hát ezt untam már meg. A kínjaim meg csak nem akartak elmúlni. Orvosilag biztos nincs alátámasztva az elméletem, csak azt tudom, hogy én így jártam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_945204 (22)
     
  4. 2004. február 9. 10:5723.
    Hali
    Amikor nekem volt ilyen problémám, elkezdtem inni az aloe-gélt és megettem egy kúrányi( 3 hónap) Uro-vaxon nevezetű gyógyszert. Ami arra hivatott, hogy stimulálja az immunrendszert az ilyen irányú fertőzésekkel szemben!

    Meggyógyultam, lassan fél éve semmi gondom! Ezt azért gyorsan lekopogom! :-)

    ajbolya
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_945204 (1)
     
  5. Torolt_felhasznalo_945204
    Torolt_felhasznalo_945204
    2004. február 9. 10:5222.
    Szerinted menjek el a nőgyógyászhoz és irassak fel valami más fogamzásgátlót? Hát nem tudom. Ez most olyan kicsi hormontartalmú amit szedek (Gracial) hogy nem szivesen váltanék. Tapasztalatból irtad egyébként hogy összefügghet?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_540210 (21)
     
  6. Torolt_felhasznalo_540210
    Torolt_felhasznalo_540210
    2004. február 9. 10:4721.
    Szerintem is tuti összefügg. Nem beszélve a rengeteg erős gyógyszer mellekhatásáról, amiket felírnak a gyulladásra. Azt mondta az orvos, hogy nagy részük a petesejteket is pusztítja. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_945204 (17)
     
  7. Torolt_felhasznalo_945204
    Torolt_felhasznalo_945204
    2004. február 9. 10:4620.
    Szió! Nem örülök neki hogy Te is ilyen problémával küzdesz, de megnyugat egy kicsit a gondolat, hogy nem én vagyok az egyedüli szerencsétlen akit ez a kórság nyúvaszt! Szerintetek cseréljem le a fogi tablettámat? Abbahagyni viszont nem akarom!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_540210
    Torolt_felhasznalo_540210
    2004. február 9. 10:4219.
    Sziasztok!Nekem is visszatérő problémám volt a hólyaghurut. Gondolom senkinek nem kell elmagyarázni, hogy milyen fájdalmakkal jár. Borzasztó. Velem is marokszámra szedették a gyógyszereket, amik kb. néhány orára hoztak enyhülést. Aztán egyszerre elkezdtem szedni az aloe vera berry gélt, amit kimondottan kismedencei gyulladásokra ajánlanak+Urogin+cickafark tabletta. Ezt így együtt "2 hétig szedtem, azóta szerencsére semmi bajom. A gélt nem hagytam abba, mert annyi más nyavajára is jó, nem olcsó ugyan, de nekem már mindent megér.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. február 9. 10:4118.
    Én majdhogynem 100 %-ra mondanám, hogy összefügg a két dolog!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_945204 (17)
     
  10. Torolt_felhasznalo_945204
    Torolt_felhasznalo_945204
    2004. február 9. 10:2417.
    Szerintetek elképzelhető hogy összefüggésben van ez a fogamzásgátló szedésével? Annyi ilyet hallani!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_945204
    Torolt_felhasznalo_945204
    2004. február 9. 10:1916.
    Ez tök jó volt amit a haraggal kapcsolatban irtál!!!! Akkor az én készülékemben lehet a hiba, mert Ő már a harmadik partnerem 2 év leforgása alatt, de ezek szerint én mindenkire haragszom!!!!!!! :-)))))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_394653 (10)
     
  12. 2004. február 9. 10:0915.
    Ugye? :) Én már nem szedek antibiotikumot sose. Már ha tuti, hogy csak az bajom. Ha netán más is lehet a háttérben, (mondjuk nőgyógyászati probléma) akkor úgyis feltűnik, hogy nem múlik el 1-2 nap alatt. . .
    Az én módszerem a következő: (valószinűleg semmi tudományos alapja nincs, de ez vált be) amikor először megérzem a tüneteket, a lehető leghamarabb ugrás egy nagy kád meleg fürdőbe, közben megfőzöm a medveszőlőteát, megiszom (brrr) aztán bebújok az ágyba legalább pár órára, de ha este van akkor igyekszem nem kirohangászni éjszaka sem. Akármilyen nehéz eleinte visszatartani. És reggelre ha minden jól megy, már majdnem meg is gyógyulok. Sok folyadékot kell fogyasztani, de nem hideget és nem szénsavasat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_456414 (12)
     
  13. 2004. február 9. 10:0114.
    Én a medveszőlőről annyit tudok mondani, hogy roppant rosszul lettem tőle!!
    Hányingerem lett, szédültem és majd összeestem!!!
    Grrrr. . .
    Lehet túl adagoltam!:-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. február 9. 09:5713.
    Szia!

    Nekem tavaly decembertől szeptemberig volt, szinte teljesen folyamatosan hólyaghurutom!
    De vmi borzalamasan!
    Ugy mentünk nyaralni!!!

    Egy raklap antibiotikumot beszedtem, amig már könyörögtem, hogy vmi borzalmasan erős antibiotikumot kérek!
    Megkaptam a "nagyágúnak" nevezettet! TAVANIC a neve!
    Azóta semmi bajom! Lassan fél éve nyoma sincs a betegségnek!
    Próbáltam Urogint, medveszőlő levelet, ülőfürdőt!Persze semmi hatásuk nem volt!

    DE!!Ami érdekes!
    A mercilont is decembertől- szeptemberig szedtem!!!!
    Mikor előtte mást szedtem semmi bajom nem volt és mióta Yadinet szedek azóta sincs!
    Lehet nálam a mercilon okozta!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_945204 (1)
     
  15. 2004. február 9. 09:5612.
    Figyelj sofia! Én egy borzasztó szkeptikus nő vagyok, már ami a gyógynövényeket illeti. Csak egy dologban hiszek, éppen azért, mert saját magamon próbáltam ki! Szóval: nekem is volt krónikus hólyaghurutom, szörnyű. Még egyetemista koromban történt, hogy belekerültem az ördögi körbe: antibiotikum - erre persze előjött a hüvely-candida - gombaellenes szer - antibiotikum - gombaellenes szer - antibiotikum. . . . A hólyaghurutot okozó baktérium flóra meg eközben persze tökéletesen rezisztenssé vált mindenre, már csak a naponta 2x adott intravénás injekció volt jó (papiron, mert igazából az sem). Teljes elkeseredés. És tudod mi gyógyitott meg? a MEDVESZŐLŐTEA! Komolyan! soha nem hittem az ilyesmibe, azóta sem hiszek benne (ezen meg is mosolyog a családom) CSAK EBBEN!!!! Mindenképpen próbáld ki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. február 9. 09:5611.
    Ne is mondd, én is tisztaságmániás vagyok!! :-) Volt már időszak, hogy minden pisilés után friss, kifertőtlenített bugyit vettem fel. . . :-(

    De nekem most már biztos, hogy a NYÁL hozta ki (még ha utána azonnal lemostam is!!!!!), amit elég nehéz volt megértetni az aktuális pasival. . . :-((

    Amióta ezt MAXIMÁLISAN elkerüljük, azóta szinte elő sem jön. . .

    Fel a fejjel, és egyél sok cévitamint! Azt adnak akkor is, amikor már bőgve berohansz az ügyeletre. (Megborzongok, micsoda rossz emlékek. . . )

    És ugye igyál sokat, az átmos, meg legalább van mit pisilni. . .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_945204 (6)
     
  17. Torolt_felhasznalo_394653
    Torolt_felhasznalo_394653
    2004. február 9. 09:5510.
    Akkor pont az a hiba. . . . . . annyira tiszta vagy, hogy megolod a szukseges bacikat is. . . . . . A sok antibiotikumtol lehet canidad is ami aztan holyaghurutot okozhat. Na, szerezz valahonnan (otthon nem egyszeru) vorosafonya kapszulat, igy al RENGETEG zoldteat, probiotikumot, probalj ki egy enyhe gombaellenes dietat (keves cukor, elesztos termek) es gondolkodj el rajta haragszol-e valamiert eleted parjara, valahol olvastam, hogy ez a ketto osszefugg, es dobbenetes modon amiota uj parom van SOHA nem jon elo. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_945204 (6)
     
  18. Torolt_felhasznalo_945204
    Torolt_felhasznalo_945204
    2004. február 9. 09:549.
    Tény hogy valami gáz lehet az immunrendszeremmel, de nem igazán hiszek az ilyen tablettás erősitésekben. Szerintem sok gyümölcs + zöldség segitene, de hát nagyon nem vagyok abban az anyagi helyzetben most hogy ezt a kúrát megengedhessem magamnak! Ti hová jártatok urológushoz? Kezdem gyanitani hogy ez sem jó doki akihez járok! Már Ő a második és túl vagyok egy vesefeltöltésen és a hugyhólyag-tükrözésen is! A legnagyobb ellenségemnek sem kivánom hogy átélje milyen egy hugyhólyag-tükrözés!!!!!! BBBBBBRRRRRRRRR!!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. február 9. 09:458.
    További ötlet: immunrendszer-erősítő szer nem segítene? Echinacaea-csepp, grapefruitmag-csepp meg ilyesmik?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_945204 (6)
     
  20. 2004. február 9. 09:437.
    És a medveszőlőteát próbáltad már? Nekem az volt a legjobb. Csak nagyon rossz az íze. :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_945204 (6)
     
  21. Torolt_felhasznalo_945204
    Torolt_felhasznalo_945204
    2004. február 9. 09:396.
    Köszönöm a válaszokat! Az a legföbb problémám, hogy nem nőgyógyászati jellegü a probléma, ezért mindig az urológiára kell járnom. A Monural-t egyébként én is próbáltam de az csak tüzoltó már nekem (egyébként előző este is azt ittam, azért tudok most a gép előtt ülni és nem könnyes szemmel a WC-n (már bocsi) ). Próbáltam már gyógynövénycseppet is de semmi hatás. Azt mondta az urológusom, hogy akár ecetet is ihatnék, kb. annyira van rám hatással a gyógynövény. Én már mindent kipróbáltam! Szex előtt tisztálkodás (intimmosó, intimzuhany) szex után tisztálkodás, dolog (WC) után tisztálkodás. Szóval aki nálam higénikusabb az már bolond, vagy Michael Jackson-nak hivják!!! :-))))
    előzmény:
    toblerone1 (5)
     
  22. 2004. február 9. 09:235.

    Nálam a nyál volt az okozó. Kikezeltek erős antibiotikumokkal, meg a páromat is, mégis, amint nyál került arrafelé (most nem részletezem, hogyan. . . ) :-), azonnal begyulladt, égetett, véres volt. Amióta ezt kiküszöböltük, azóta nincsen ilyen!!!!

    Ja, ha érzem, hogy megint kezdené, akkor megiszom egy fél adag MONURAL-t, nálam ez a gyógyszer bevált. (Sztem csak orvos írhatja fel. . . )

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_945204 (1)
     
  23. Torolt_felhasznalo_754416
    Torolt_felhasznalo_754416
    2004. február 9. 09:134.
    Szerintem nézz utána, hogy nem nőgyógyászati eredetű-e, mert ha igen, akkor az urológiára bizony hiába jársz! Én is így voltam. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. február 9. 09:103.
    Van egy totál természetes szer, az echinacin. Nekem 1 nap alatt elmulasztotta a felfázásomat! Ez egy gyógynövény kivonat, nem is olyan drága, 1000 ft körül van. Szerintem egy próbát megér!
    Kasvirágról bővebben:

    http://amigos. amiga. hu/boz6_gad/balna/kasvirag. html
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_732187
    Torolt_felhasznalo_732187
    2004. február 9. 09:042.
    Szia!
    Egy cipőben járunk, mert én is ilyen problémával küzdök annyi különbséggel, hogy nekem 4-6 hó után jön újra elő a hurut. . . A SOTE Urológiájára jártam, amit neked is ajánlok Budapesten a pontos címet sajnos nem tudom, de ott olyan gyógyszert kaptam ami tökéletes lett volna csak nem mentem vissza a kezelésekre, de ha TE ezt megteszed biztos meggyógyítanak, de arra készülj fel, hogy sokan lesznek. Remélem tudtam segíteni!Puszi és jobbulást:Macsicsaj
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top