Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hólyaghurut (krónikus)

Torolt_felhasznalo_945204
Torolt_felhasznalo_945204
Létrehozva: 2004. február 9. 08:41
Sziasztok! Nagyon szeretném ha segitene valaki abban nekem ha tud,hogy létezik e valamilyen biztos módszer a hólyaghurut gyógyitására!? Nekem már lassan 2 éve krónikus hólyaghurut-gyulladásom van, és nem tudnak kikezelni. Már egy raklap antibiotikumot beszedtem, kipróbáltam a létező összes hólyagfertőtlenitő tablettát, de hiába. 1 hónap mulva újra visszajön. Esetleg egy szuper urológust tud valaki??? Előre is köszönöm a válaszokat és a segitséget!
Sziasztok
  1. 2004. szeptember 21. 15:1276.
    A fehér túrós és a zöldes darabos és a viszketés az nőgyógyászati gyulladásra, fertőzésre utalhat. A sűrű pisilés meg lehet sokmindentől. Mire kezeltek a nőgyógyászaton??? A Mercilon nem antibiotikum, hanem tudtommal fogigátló. Nem rossz ötlet az urológus sem, de valószínű, nőgyógyászati a baj. Menj orvoshoz mindenképpen, de lehetőleg jobb helyre, mint eddig . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_663704 (75)
     
  2. Torolt_felhasznalo_663704
    Torolt_felhasznalo_663704
    2004. szeptember 21. 15:0275.
    Sziasztok!

    Tudtok nekem segíteni? Nem tudom, hogy hólyaghurutom van-e de gyanítom igen. Tüneteim: sűrű pisilés, eleinte fehér túrós, most zöldes darabos váladék a hüvelyből, eszméletlen viszketés, alhasi fájdalom főleg jobb oldalon. Mostmár havonta visszatérnek a tünetek és egyre nehezebben viselem. Hát még a párom! Nőgyógyásznál számtalanszor kezeltek, hiába. A mercilon antibiotikum? Kérlek segítsetek! Menjek urológushoz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. szeptember 18. 14:1474.
    Sziasztok!

    Goldibaby!
    Mikor ez a problémám volt mercilont szedtem és visszagondolva, az első levél tablettánál volt az első h. hurut és az utolsónál az utolsó h. hurut.
    Azóta Yadine-t szedek és tökéletes!:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. szeptember 18. 12:2373.
    Szia anómanó! Tegnap lettek készen a leleteim (nőgyógyászat), a vérem egyértelműen kimutatta a gyulladást (valahol a szervezetemben). Nem volt nagyon magas az érték, de gyulladás, mégha kicsi is akkor is. Volt még nekem hüvelyváladék tenyésztésem is (nagyon alapos orvost fogtam ki, ennek igazán örülök), és a streptoccosus (nem biztos, hogy így kell írni) nevű baktériumom van. Szintén csak kevés telep, antibiotikumot kaptam rá (Zinat), amely jó hólyaghurutra is. Ma kiváltottam, de még nem kezdtem el szedni. A másik ami nagyon fontos, mondta az orvos (és ez most minden hurutosnak írom!!!!!!!), minimum egy hónapig (még akkor is, ha tűnetmentesnek éreznénk magunkat), TILOS kávét, fűszeres ételeket, (beleértve a zöldfűszereket is) csipőset, erőset, alkoholt , csokoládét, cukrot, cukros üdítőket, szénsavas üdítőket fogyasztani mert ezek az ételek, italok folyamatosan iritálják a hólyagot és ezért nem tud szerencsétlen meggyógyulni. Tehát nem elég csak gyógyteázgatni, antibiotikumot szedni, aloe berry-t inni, ha közben folyamatosan alkoholizálunk, vagy sütiket zabálunk, chili con carnét eszünk, stb.
    Tehát kedves anómanó, próbáld ki kb 1 hónapig, hogy mellőzöd ezeket tiltott dolgokat, hátha segít. Én most hétfőn elutazom Horvátországba 5 napra, s csak utána, mikor már hazaértem vágok bele a gyógykezelésembe, mivel vétek lenne úgy nyaralnom, hogy egy pohár finom horvát bort sem ihatnék meg. Hát ennyi. Szia, és gyógyulj meg!!!! Valamint tényleg próbálj meg egy alaposabb urulógust keresni, aki kitenyészti a vizeletedet, valamint feltétlenül menj nőgyógyászhoz is, és ott is ragaszkodjál a tenyészteshez (nem elég, ha csak a kenetet vizsgálják mikroszkóp alatt, ki is kell tenyészteni. ) A mikroszkópos kenetvizsgálat (nőgyógyászok 80%-a csak ezt a vizsgálatot végzi el) nem olyan pontos, ezt most csak azért tudom, mert nekem egyszerre csinálták meg a kenetvizsgálatot is, meg a tenyésztést is. A kenetvizsgálat 1-2 nap, a tenyésztés legalább 10 nap. A kenetvizsgálat semmit nem mutatott ki, a tenyésztés viszont igen!! Tehát fel a fejjel, légy bátor, s ha kell akkor erőszakos is!!!
    Szia.
    előzmény:
    anómanó (61)
     
  5. Torolt_felhasznalo_339258
    Torolt_felhasznalo_339258
    2004. szeptember 13. 14:0372.
    Tud valamelyiktők egy jó urológusnőt? Ugráltatnak urológus-nőgyógyász-reumatológusok között és már nagyon unom a dolgot. Mindegyik a másikra fogja a bajt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. szeptember 9. 19:0771.
    vizelettenyésztésen voltam, persze mindig negatív lett, mire odakerültem, tükrözésen még nem voltam.
    előzmény:
    *zoé (69)
     
  7. Torolt_felhasznalo_551680
    Torolt_felhasznalo_551680
    2004. szeptember 9. 17:1270.
    Zoé!
    Felelősségteljesen ne adj rossz tanácsot! :-(
    Egyrészt, mert a legtöbb lelkiismeretes(!) orvos erre a betegségre ma már gyógyteákat javasol, másrészt mert már 6000 FLP-s orvos van az országban, és akik ismeri ezeket az aloe vera termékeket, azok tudják hogy az egyik gél (a berry nectár) direkte erre van kitalálva!!!
    Nem tudom, melyik az a szuper(?) 500 mg-os (jézusom!) antibiotikum, ami neked annyira jó volt, de egyrészt az én anyósom 15 éven keresztül egyfolytában orvostól-orvosig járt a krónikus hólyaghurutjával, mivel nagyon szenvedett tőle. . . és legalább 6-8-féle "szuper" antibiotikumot kapott rá, hogy na ettől majd rendbejött. A legjobb eredmény 2-3 hónapnyi tünetmentesség volt.
    A fenti említett aloe vera géltől, a berry nektártól jó két hét alatt elmúlt, ma már kutya baja! Mégsem mondtam senkinek, hogy az aloe az egyetlen, ami segít, mert nem tudom, hogy vajon 1 év vagy 5 év múlva visszajön-e, és akkor "elmulasztható" lesz-e vele ismét.
    Nekem orvos mondta, hogy szomorú, hogy a kollégák még ma is milyen előszeretettel használják az antibiotikumokat, pusztán csak azért, mert látványos javulás érhető el velük. Az okozott károk és a rombolás azonban sokkal nagyobb, mint a "gyógyító" ereje.
    1. A bélflórában egyre csökken a hasznos baktériumok száma, ezáltal újabb hasonló problémát okozhat elő,
    2. köztudottan minden antibiotikum csökkenti a biotinszintet (mondjuk szintén a bélflóra károsításán keresztül). Ez ugye a H-vitamin, melynek hiánya fáradtsággal, étvágyvesztéssel, bőrproblémákkal, vérszegénységgel, érzészavarokkal, koleszterinszint emelkedéssel járhat.
    3. sok antibiotikum súlyos májkárosodás veszélyét hordozza magában, nem beszélve az egyéb gyógyszerekkel szembeni interakciókról!
    Nem minden "jó-baktérium" rezisztens (ellenálló), tehát néha egy-egy antibiotikumos kezelés csúnya, nehezen helyrehozható pusztításokat végez. . . hiszen az esetek döntő többségében magát a gombás fertőzéseket, a húgyúti gyulladásokat, magát, a hólyaghurutot is egy felelőtlen orvos ostoba antibiotikum-kezelése okozta.
    (Természetesen _vannak_olyan_esetek, amikor életbevágóan fontos antibiotikumok szedése: bizonyos krónikus betegségek, fejlődési rendellenességek, léphiány, szívhiba, immunbetegségek stb. )
    De a legszörnyűbb, amikor valaki felelőtlenül lázcsillapításra, torokgyulladásra is antibiotikumot szed, amivel csak a rezisztens törzsek számát szaporítja. (S aki egy kis hasmenéssel, bőrgombásodással, hüvelyfolyással és hólyaghuruttal megússza az efféle drasztikus kezeléseket, az néha még szerencsésnek mondhatja magát. )
    És még valami: az antibiotikum kifejezetten az a kemikália, amihez könnyűszerrel hozzászokik a szervezeted, és ha bármikor igazán nagy betegséged lesz, nem lesz semmi, ami segítsen.
    Sajnos a súlyos mellékhatásokkal terhelt szintetikus medicínák (különösen a veszélyes antibiotikumok!) hatóanyagai nem képesek olyan szinergikus együttműködésre, mint amilyenek a természetes származású te
    előzmény:
    *zoé (66)
     
  8. 2004. szeptember 9. 09:0769.
    szia, voltál már vizelettenésztésen és hólyagtükrözésen is?
    előzmény:
    goldibaby (68)
     
  9. 2004. szeptember 8. 23:1768.
    azt szeretném megkérdezni milyen fogamzásgátlót szedsz?amúgy én kb 2-3 év szenvedek hólyaghuruttal és egyre rosszabb, már nem tudok gyógyszer nélkül lenni és semmi csodaszer nem segít.
    előzmény:
    zeneca (64)
     
  10. 2004. szeptember 7. 20:5267.
    upsz, bocsánat :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. szeptember 7. 20:5266.
    nekem is csak antibiotikum használt, 500 mg-os, alig bírtam lenyelni. . . persze voltam tenyésztésen, katéterrel vettek "steril" vizeletet.
    a krónikus hólyaghuruton nem segít sem tea, sem aloe, csak a megfelelő kivizsgálások során felírt antibiotikum. szomorú, de így van.
    előzmény:
    zeneca (64)
     
  12. 2004. szeptember 7. 20:5165.
    nekem is csak antibiotikum használt, 500 mg-os, alig bírtam lenyelni. . . persze voltam tenyésztésen, katéterrel vettek "steril" vizeletet.
    a krónikus hólyaghuruton nem segít sem tea, sem aloe, csak a megfelelő kivizsgálások során felírt antibiotikum. szomorú, de így van.
    előzmény:
    zeneca (64)
     
  13. 2004. szeptember 7. 18:2064.
    Én egy évig szenvedtem a hólyaghuruttal.
    Annyira tudtam, hogy ahogy jött el is fog menni a betegség. És valóban igy lett!
    Egy évig 2 hetente rámtört a dolog.
    Megkaptam a "nagyágyúként" emlegetett antibiotikumot ( Tavanic) és foggátlót váltottam. . . azóta 13 hónapja semmi bajom.

    Nekem semmi tea semmi "csodaszer" nem használt. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_544227
    Torolt_felhasznalo_544227
    2004. szeptember 7. 17:0763.
    Szia!

    Én is évekig szenvedtem ezzel a problémával.
    Én a Péterffy Kórház urológiáját javaslom, rajtam is ott segítettek és lelkiismeretesek az orvosok. A baj az, hogy a tenyésztés eredménye kb 1 hét, vagy 4-5 nap jobb esetben, addig is kell szedni valamit. Ilyenkor tippelnek az orvosok és felírnak valamit hogy addig se szenvedj. Én próbáltam a 3 hónapos urovaxon kúrát, de amint abbahagytam kijött a hurut.
    Ittfelírtak és fél évig szedtem a Divascan nevezetű hólyagerősítő tablettát, rendszeres kontrollra jártam, a derekam sosincs szabadon még nyáron sem, szeretkezés után egyből letusolok ott, strandon kijövet a vízvől azonnal száraz bikinialsót veszek és ha furán érzem ott magam, egy 1000 mg-os C vitamint beveszek, néha echinacea cseppet és min. napi 2 liter vizet megiszom. Február óta nem jött elő, előtte havi rendszerességgel.
    Mellesleg engem is meg hólyagtükröztek, nem vészes.
    Sok szerencsét.
    előzmény:
    anómanó (61)
     
  15. Torolt_felhasznalo_112400
    Torolt_felhasznalo_112400
    2004. szeptember 7. 14:3862.
    hallo, kedves sofia, probŕld meg a cickafarka teŕt, ha jo 2-3 csészével naponta megiszol belöle, még azt is elfelejted, hogy volt ilyen panaszod. . . viszont az antibiotikŕt felejtsd el, met sajna többet ŕrt mint hasznŕl!!! remélem sikerrel jŕrsz!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. szeptember 7. 14:1761.
    Szia Dalmouska! Sajnos egy cipőben járunk. A tünetekkel kapcsolatban annyi a különbség, hogy nekem éppen akkor szúr, ha WC-n voltam. . Sajnos eddig nekem sem segített semmi (tavaly ősz óta - szóval lassan 1 éve). Már számon sem tartom, hány nőgyógyászati és urológiai vizsgálaton voltam. Az eredmény semmi. . Illetve az, hogy a bizalmam nagyon megcsappant az orvosokkal szemben. Lehet, hogy csak én találkoztam ilyen felületes orvosokkal, mert legtöbbször ha bemegyek, és elmondom mi a problémám, (meg hogy mióta) látatlanban felírnak egy-egy antibiotikumot. Én laikus vagyok, de szerintem úgy lenne értelme, hogy először megcsinálni a tenyésztést, és annak megfelelően adni a gyógyszert. . Arra rájöttem, hogy a rengeteg antibiotikummal semmit nem értek, felesleges terhelni vele a szervezetet. Mindamellett rengeteg alternatív gyógyterméket is kipróbáltam már, ki mit ajánlott, és azok sem jöttek be eddig. A medveszőlőlevél segít valamennyire, ha éppen görcsös fájdalmakkal jön elő a dolog, meg egyébként is jót tesz, de sajnos az sem végleges. . Hát megoldást én sem tudtam nyújtani, most én is az Aloe-ben reménykedem. . A hólyagfal-gyulladásról én is olvastam, és olyat, hogy az általában egy súlyosabb betegség következménye. . elvileg hólyagtükrözéssel észre lehet venni. Nekem még nem volt ilyen, nem is nagyon szeretném, mert elég rosszakat hallottam róla. . Ha esetleg valamilyen gyógymód bejött Neked, akkor értesíts légyszi :-))
    előzmény:
    dalmouska (59)
     
  17. 2004. szeptember 7. 14:0060.
    Szia! Megérkeztem Horvátországból. A nyaralás nagyon jó volt, szerencsére nem jött elő a hólyaghurut. 1 hete elkezdtem inni az Aloe Berry-t. Sajnos szombaton este megint előjött. . Elég rosszul voltam, ilyenkor nem érdekel, hogy mi, csak segítsen, gyorsan bevettem hát a Monural-t (amit még a nyaralás előtt írattam fel gyorsan a háziorvossal), + vettem be egy adag Aloe-t is. Kb. 1 óra alatt elmúlt. De nem véglegesen sajnos, mert most is ugyanúgy szúrkál miután pisilek, meg most már a derekam is fáj. Jó lenne, ha segítene az Aloe, úgy döntöttem, hogy még egy flakonnal azért beszerzek, még ha ez az első nem is segít rögtön. Csak ilyenkor amikor ennyire erősen előjön, nagyon el vagyok keseredve, mert már annyira unom. Általában egyébként mennyi idő (illetve mennyi elfogyasztott mennyiség) szokott segíteni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_551680 (57)
     
  18. 2004. szeptember 6. 23:0359.
    Sziasztok. Július 4-e óta szenvedek hólyag, -és húgycsőpanaszokkal. Eleinte (első 3-4 nap), tipikus hólyaghurut tűnetek (fájdalmas pisilés, fájó derék, gyakori vizelési inger kevés eredménnyel, éjszaka is többször felkeltem. Vért és fehérjét találtak a vizeletemben, ja ráadásul magas volt a lázam. Kaptam Ciprobay nevű antibiotikumot - javulás. Vizeletem negatív lett + a tenyésztés is, bár a panaszok nem múltak el teljesen. Urogin, csalántinktúra, medveszőlő tea, zsurló, Ditropan nevű gyógyszer valamint Monural. Hát egyiktől sem gyógyultam meg. Még mindig szenvedek, Voltam nőgyógyásznál is - tenyésztés ott is, ennek a leletét még várom. Ja igen, akkor szúr a hólyagom és a húgycsövem, ha telinek érzem, sajnos ezt naponta többször is érzem. Iszom folyadékot bőven, de annyit azért mégsem, hogy 12 óra leforgása alatt 6-8-szor rohanjak a WC-re. Olyan mintha kisebb lenne a hólyagom, mint volt. Hólyagzsugor?? Olvastam a Net-en egy furcsa betegségről: a krónikus hólyagfal gyulladásról, amit rendszeresen nem vesznek észre az urulógusok, nincs baci, nics üledék, de fájdalom az van. Elég ilyesztően hangzott amit írtak róla, remélem nekem nem ez a bajom. Valaki hallott már erről a betegségről?? Az urulógustól (akinél jártam) rákérdeztem, de nem adott egyértelmű választ. Na mindegy, kipróbálom a gyertyába állást (viccesen hangzik)+ aloe berry gélt, remélem segíteni fog. Azt tudom, hogy nekem a sem a medveszőlő, sem a zsurló, sem a valaki által nagyra becsült Monural sem okozott javulást.
    Üdv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. augusztus 30. 15:2458.
    szia sofia24!

    Nekem speciel a medveszőlőlevél-tea segített!
    Kúra szerűen kell inni, naponta 3szor, max. 2 hétig. Nem szabad ennél tovább, mert nagyon erős. Nekem is krónikus hólyaghurutom volt, már utáltam orvoshoz mászkálni, gyógyszert szedni. Ezt ajánlották, és bevált. Azóta már több embernek is ajánlottam, mindenkin segített. Ha egy picit is érzem, hogy "baj" lesz, este lefekvés előtt iszok egy pohárral, és segít.
    Gyógynövényboltban lehet kapni.
    Szió
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_945204 (1)
     
  20. Torolt_felhasznalo_551680
    Torolt_felhasznalo_551680
    2004. augusztus 20. 10:3357.
    Töltődj fel sok D-vitaminnal, élménnyel, aludj, heveréssz sokat, és akkor az "új szezonnak" már eleve jó kondíciókkal tudsz nekifutni.

    Mindenképpen nagyon érdekel, hogyan hat rád a Berry Nectar (tegnap elmeséltelek az anyósomnak, üzeni neked, hogy még mindig panaszmentes, és hogy egy egészen más életminőség úgy élni, hogy egyrészt nem rettegsz tőle, másrészt nincs semmi panaszod)!

    Jelentkezz majd! És ha bármilyen Berry Nectáros, aloe verás kérdésed van, nyugodtan keress meg bármikor. . . hisz -magától értetődően és természetesen- önzetlenül is és nagyon szívesen segítek. Itt az ímélcímem is: flp_av@freemail. hu

    (Amikor elkezdtem az FLP-s aloe vera cuccokkal "üzletszerűen is kéjelegni", engem már akkor is a segítő szánék motivált elsősorban, számomra az ismeretterjesztés a fő szempont, és csak nagyon másodlagos-harmadlagos az üzleti rész!)
    Őszintén hiszek abban, hogy miért szedjünk mellékhatásokkal terhelt kemikáliákat és szintetikus medicínákat ott és abban az esetben, ahol vissza lehet nyúlni a természethez!!!
    (ámen)

    Jó nyaralást neked, jó pihenést, sok élményt, simogató napsütést, finom, langyos vizecskét! :-)
    előzmény:
    anómanó (56)
     
  21. 2004. augusztus 19. 15:0956.
    Én is így gondolom, mert most nagyon fontos, hogy a nyaralásom gond nélküli legyen, és ehhez az is hozzátartozik, hogy ne gyűrjön le egy esetleges hólyaghurut. Remélem, sikerül íratnom, legalább nyugodt leszek, hogy valami segít rögtön, ha arra lesz szükség. . . Köszi szépen még egyszer a tanácsaidat, a biztatást, most dolgozom tovább, mert még annyi de annyi dolgom lesz ma. . . Nyaralás után még visszanézek ide a topicba, meg persze a tapasztalataimról is beszámolok majd az Aloe-val kapcsolatban. Szia!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_551680 (55)
     
  22. Torolt_felhasznalo_551680
    Torolt_felhasznalo_551680
    2004. augusztus 19. 12:0255.
    Vigyél magaddal valamit, ez jól hangzik, 3 nap, egy hétig kitart. . . most az a legfontosabb, hogy a szabadságod ne szenvedés legyen, hanem pihenés, kikapcsolódás, jó közérzet, amit lehetőleg ne rontson el ilyesmi. Aztán ha hazajöttél, kikúrálod magad! ;-)
    előzmény:
    anómanó (54)
     
  23. 2004. augusztus 19. 11:0654.
    Sajna tényleg szükségem van arra, hogy ha előjön a hólyaghurut ott, akkor vmi gyorsan rendbetegyen. . . Ez olyan kellemetlen, hogy most már mindenhová ilyeneket kell hurcolnom magammal. Egy éve még nem is tudtam, milyen az a hólyaghurut. .
    előzmény:
    BMaya (52)
     
  24. 2004. augusztus 19. 11:0353.
    Köszi a ötletet!!! Ma rengeteg munkám van, de +próbálok úgy elszabadulni, hogy még eljussak a háziorvoshoz. . .
    előzmény:
    BMaya (52)
     
  25. 2004. augusztus 19. 11:0052.
    Irass gyorsan "monural" nevű gyógyszert! Akár 2-t! Egy tasakban por, este beveszed egy pohár vízzel, és nem mész reggelig wc-re! Reggel meg kiüríted, és huss, vége is a hólyaghurutnak! Állítólag antibiotikum, belülről "tisztítja" ki a hólyagot, és 3 napig hat, aztán lehet egy hét múlva ismételni a "kúrát"! Nekem egy is elég, csodás eredményt produkál. De a lánykámnak másfél év sikertelen kezelés, (és félrekezelés) után kettő hatott, és azóta nem jött vissza neki!!!
    Mindenkinek csak ajánlani tudom! 5 éves kor felett már adható, és tényleg nagyon hatásos!!!!
    előzmény:
    anómanó (51)
     

Címlap

top