Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hajhullás. SOS

émih
Létrehozva: 2009. október 7. 19:51

Sziasztok. Hajhullással kapcs. lenne kérdésem. Félhosszu hajam van, és nagyon hullik,minden fésülködésnél,hajmosásnál..:S

Mit használjak , ami "elállitja"

 

Most vettem Aktiv F sampont és hajszeszt, ezt használom..

A revalid nekem nem segitett.

Melyik ilyen kapszula jó még?

Hairclinik

Biovanne    ?

 

Az élesztötabletta tényleg hatásos?

Amugy kezeltük már Vichyvel, Bánfi hajszesszel..stb.. nem segitett..:(

 

A stresszes életmód is kiválthatja, de ezt nem tul könnyü most iskolaidöben megszüntetni, ugyhogy vmi megoldás kellene..

köszönöm elöre is :)

  1. 2010. november 4. 08:24151.

    Szia!

     

    Én is hajhullással küzdök.

    Érdekelne a gisng csepp.

    Ez le kell öbliteni?

    Vagy csak naponta csepegtetni?

     

    Sampont mit javasoltaok?

     

    Nálam a vashiány rendezése folyik és cinket kell szednem, de jó lenne a hajhagyákat is munkára bírni!

     

    Köszönöm

    Rita 

    előzmény:
    Micimackó80 (149)
    2010-11-03  15:48
  2. 2010. november 3. 16:43150.

    csiripcsóka! ezt a hajgyógyász kifejezést már sokszor hallottam, de igazából nem tudom, mit takar. ha olyan embert (orvost?), aki a hajjal és annak minden bajával foglalkozik, akkor én a hajdoktor boltban találkoztam egy ilyennel, aki egyébként orvos. a neten megtalálod őket.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_714307 (146)
    2010-11-02  17:55
  3. 2010. november 3. 15:48149.

    Szia Suz!

     

    Az jó,ha már van egy kis változás,mindenképpen előny.Amikor elkezdtem,én is már pár alkalom után észrevettem,hogy hat.Egyből feltűnt,hogy nem úgy hullik ill. nem hullik már.Nem csepegtetni szoktam az üvegből,úgy nagyon ömlik,hanem egy régi flakonnak a spray fújókáját csavartam rá és azzal fújom.Így nekem elég egy hónapig.Kb.annyi ideje kezdtem és most fog elfogyni az első üveg.

    Ha már mindenki eljut odáig,hogy mérséklődik neki a hullás,esetleg megáll,mindenképp nagy eredmény,mert legalább a kevéske nem ritkul tovább.Ez a legfontosabb!

    előzmény:
    Suz81 (148)
    2010-11-03  14:27
  4. 2010. november 3. 14:27148.

    Szia, köszi szépen a tájékoztatást, mostmár ezt is tudom..:-)

     

    Úgy tűnik egyébként, hogy nálam beválik, de nem szeretném elkiabálni. 3-4 napja használom és kezd csökkeni a hullás.

     

    Azt akartam még kérdezni Micimackótól, hogy mennyi ideig elég Neked egy kis üvegcse? Mert az enyém nagyon fogy, vagy csak én locsolom be rendesen a fejemet vele.. :D

     

     

    A Viviscalról tényleg írtak az előzményekben...

     

    A hajgyógyászról...nem orvos, természetgyógyászhoz hasonló terapeuta sztem.

    Én voltam, megállapította hogy tényleg hullik :-), és javasolt vagy 60 ezerért kúrát..a szerek hatásosságát sajnos nem tudom megítélni, mert nekem nem volt és nem is lesz rá ennyi pénzem...

     

    De azért kitartónak kell lenni, és meg kell próbálni mindent, amit az anyagi lehetőségünk megenged. Nem biztos, hogy a legdrágább a legjobb..lásd, ginseng hajcsepp.. ;-)

     

    Üdv:Suz

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198481 (144)
    2010-11-02  16:04
  5. 2010. november 3. 05:28147.
    Szia! A viviscalról tuti írt már valaki, és lehet, hogy pont ebben a topicban. Szerintem kicsit olvass előzményeket, mert nekem tényleg rémlik, hogy valaki szóba hozta már!
    előzmény:
    Kuni (142)
    2010-11-02  11:02
  6. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2010. november 2. 17:55146.

    Volt már valaki közületek hajgyógyásznál? A hajgyógyász orvosnak számít? Köszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_855465 (145)
    2010-11-02  16:16
  7. Torolt_felhasznalo_855465
    Torolt_felhasznalo_855465
    2010. november 2. 16:16145.

    Sziasztok!

    érdemes lenne egy vérképet nézetni.

     gyulladás is okozhatja a hajhullást.

    előzmény:
    émih (1)
    2009-10-07  19:51
  8. Torolt_felhasznalo_198481
    Torolt_felhasznalo_198481
    2010. november 2. 16:04144.

    Én sem találtam az össztételt a dobozon sehol, ezért írtam a gyártónak.

    A válasz:

    A GINSENG hajcsepp összetétele (1 üvegre számítva): 10 g ginsenggyökér 50 ml 20 %-os etilalkohollal készült kivonata kevéske  C vitaminnal (aszkorbinsav) stabilizálva. Tehát víz, szesz és amit a szesz kioldott a ginzenggyökérből, meg aszkorbinsav. Szerintünk ez egyszerű és egyben hatásos összetétel.

     

    Itt olvastam a fórumon erről a cseppről és most nagyon boldog vagyok, hogy nincs benne semmilyen káros anyagom, így használhat.

     

    Budapesten a a Herbaházban a legolcsóbb és mindig van.

     

    Amúgy a gyártótól is meglehet rendelni:

    http://bioextra.hu/termek-leiras/107/ginseng-hajcsepp-50- ml
    előzmény:
    Suz81 (137)
    2010-11-01  10:28
  9. 2010. november 2. 14:03143.

    Szió, azért írtam, mert hátha segítene Neked, és ha te is ki szeretnéd ugyanezt próbálni ne legyen semmi akadálya.. :)

     

    Üdv:Suz

    előzmény:
    molly49 (139)
    2010-11-01  18:06
  10. 2010. november 2. 11:02142.

    Szia Deeya!

    Ezer köszönet. Én is belevágok most már. Valamiféle örömet azért ki lehet olvasni a mondataidbó.

    Többen ajánlották, hogy a Thymuskin mellé használjak egy tablettát is. Dícsérik. Megint csak kérdés: van tapsztalatotok az alábbi linken látható tablettáról?

    http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/vivisc al-bolt-doktor-haj-BIIkKp26C0E3qKFu

     

     

     

    előzmény:
    Deeya (129)
    2010-10-30  07:03
  11. Torolt_felhasznalo_420302
    Torolt_felhasznalo_420302
    2010. november 1. 21:08141.

    a pcos és más zárt insulin rezisztenciával foglalkozó topikban sokat irunk erről

     

    és sajnos akinek van alulműködése később más betegségek is előjönnek

    előzmény:
    molly49 (140)
    2010-11-01  18:08
  12. 2010. november 1. 18:08140.
    Szilvi, ez nagyon elkeserítő, azért próbálkozom...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_420302 (138)
    2010-11-01  10:34
  13. 2010. november 1. 18:06139.
    Suz, nagyon drága vagy, ha nem tudom beszerezni megkereslek
    előzmény:
    Suz81 (137)
    2010-11-01  10:28
  14. Torolt_felhasznalo_420302
    Torolt_felhasznalo_420302
    2010. november 1. 10:34138.

    pm alulműködésnél, el kell hogy keseritselek, de még a bogyó sem használ

    2004óta vagyok alulműködő és bármit probáltam, nem marad abba, főleg ősszel és tavasszal hullik

    pedig a legjobb orvoshoz járok

     

    és csakis bio -természetes dolgokat használok, takaritoszer/mososzer/test-haj-bőr ápolok, stb

    előzmény:
    molly49 (135)
    2010-10-31  17:47
  15. 2010. november 1. 10:28137.

    Sziasztok!

     

    Tegnap fölkentem a  fejemre első ízben a cseppeket :-) Kivi leszek nagyon ...mostmár elkezdem rendszeresen használni, hátha...egyébként nagyon szolid illata van...

    Néztem volna a dobozán, hogy mi az összetétele, de sehol semmi...kicsit ez furi, hogy nem írják rá...:) De végülis maradhat titok, csak használjon..:) reggel egyébként nem jött ki 20 szál sem, de nem tudom , hogy máris hathat e..:)

     

    Most ebben ismét bízom nagyon. Tegnap már megint ki buktam egyébként kicsit, mert borzasztó, hogy néha hogy áll, azaz hogy nem áll a hajam..:( Itattam is kicsit az egereket...

    Tegnap mentünk ugye a temetőbe, sehogy se akart állni. Már vettem olyan becsatolható  (csitt-csattal) tincseket is, azokkal tűzdeltem meg, hogy föl tudjam tűzni valahogy és ne virítson annyira a fejem..ááá...

     

    Molly, majd írd meg milyen cseppeket kaptál. Ha esetleg nem kapsz ilyen fehér dobozos piros gyökereset, akkor nagyon szívesen veszek Neked és elpostázom. Nyugodtan szólj..a gyógynövényesben ahol vettem rengeteg dobozzal volt még..:)

     

    Üdv:Suz

    előzmény:
    Micimackó80 (134)
    2010-10-31  15:24
  16. 2010. november 1. 02:35136.
    kerüld a szintetikus samponokat, és egyebeket, ápold természetesen a hajadat.
    Tojássampon recept: http://www.youtube.com/watch?v=0uh6RotBOys
    előzmény:
    émih (1)
    2009-10-07  19:51
  17. 2010. október 31. 17:47135.

    Elmondtam a gyógynövényesnek, hogy hajhullás ellen  szeretném használni a ginseng cseppeket, valamint azt, hogy pajzsmirigy alulműködésem van.

    Ő azt mondta, hogy szerdánként kap árut és olyan cseppeket tud beszerezni, amelyet így kell/lehet használni. Én mindenképpen elolvasom mi van a dobozra írva!

    Nem iszom meg, ha nem javasolják

    előzmény:
    Micimackó80 (130)
    2010-10-30  14:45
  18. 2010. október 31. 15:24134.

    Az az,arról van szó!Veled akkor legalább egyről beszélünk.Te még olcsóbban vetted mint én.Nem tudom miért ennyi,de igazából nem is érdekel,lényeg,hogy jó árban van és szeretem.Régen is párszáz ft volt,pedig az már hosszú évekkel ezelőtt volt.

    Igen,én mindennap használom,kivéve azt a napot amikor megmostam és friss a hajam.Nem muszáj száraz hajra ahogy én csinálom,lehet vizesre is ahogy írja eredetileg,de nekem az olyan macerás.Így legalább tutira felszívódik,lesz rá ideje kifejteni a hatását.Ezt a fajtát én se innám meg,lehet van valami általános csepp is,ami belsőleg és külsőleg egyaránt alkalmazható.Erről még nem hallottam eddig,de attól még lehet.

     

     

    Többiek nagyon eltűntek,nem jelentkezik be senki,hogy kivel mi újság van!?

    előzmény:
    Suz81 (133)
    2010-10-30  17:21
  19. 2010. október 30. 17:21133.

    Szia!

     

    Aha, pontosan úgy néz kia hogyan leírtad. Én mielőtt megvettem neten rákerestem, hogy tudjam olyat vegyek amilyet kell.

     

    Fehér doboz, piros téglalapban, erősebb piros gyökér, arany felirat. 560 Ft volt egyébként. Nem tudom mér ilyen olcsó, a szav ideje is jó még fél évig. Világosan rá van írva hajcsepp, meg hogy hogyan kell használni...már csak ezért sem innám meg szívesen...

    Lehet, hogy van sima ginseng csepp is nem? Biztos az is hatékony..

     

    Azt akartam még kérdezni, hogy Te minden nap használod ezeket a löttyöket? Vagy milyen gyakorisággal?

     

    Üdv:Suz

     

     

    előzmény:
    Micimackó80 (131)
    2010-10-30  15:09
  20. 2010. október 30. 17:21132.

    Szia!

     

    Aha, pontosan úgy néz kia hogyan leírtad. Én mielőtt megvettem neten rákerestem, hogy tudjam olyat vegyek amilyet kell.

     

    Fehér doboz, piros téglalapban, erősebb piros gyökér, arany felirat. 560 Ft volt egyébként. Nem tudom mér ilyen olcsó, a szav ideje is jó még fél évig. Világosan rá van írva hajcsepp, meg hogy hogyan kell használni...már csak ezért sem innám meg szívesen...

    Lehet, hogy van sima ginseng csepp is nem? Biztos az is hatékony..

     

    Azt akartam még kérdezni, hogy Te minden nap haszn&aa

    előzmény:
    Micimackó80 (131)
    2010-10-30  15:09
  21. 2010. október 30. 15:09131.

    Hajmosás utáni fésülködésnél se jön ki most egy ideje pár szálnál több.Szerencsére!Remélem mindenkinek beválik,egyébként is mindenhol jókat olvasni a ginseng áldásos hatásairól.Én ezt a fajtát ismerem,erről tudok nyilatkozni,olvastam már másféle ginseng ampulláról is,de arról nekem nincs információm,nem próbáltam.

     

     

    Ha már itt tartunk,tegyük már tisztába  a kinézetét,hogy egyről beszélünk-e?Elbizonytalanított amit Molly49 írt,lehet neki nem is ezt rendelték volna?

    Szóval,mivel te már megvetted,fehér dobozban van,rajta piros téglalapban egy piros ginsenggyökér rajz,aranyszínű ginseng felirattal.Alatta pedig,hogy hajcsepp.Nemde?Képem nincs róla,ezért nem tudtam megmutatni.

     

    A szilíciumgélt sem ismerem,de olvastam már róla patikai újságokban.Ez mindig így van,gondolom azt hiszik,hogy saját kútfőből próbálgatsz mindenféle felületi kezelést,előzetes orvosi vizsgálat nélkül.De még jó,hogy nem fogod mindenhol hangoztatni,hogy már mindezeken túlvagy.Végülis senkinek semmi köze hozzá,hogy mire kell,meg mit használsz.

     

    Mindenkinek minden jót!  

    előzmény:
    Suz81 (127)
    2010-10-29  20:25
  22. 2010. október 30. 14:45130.
    Ezt a cseppet belsőleg?Hát,én nem tudom,itt a dobozon csak hajra írja,belsőleg való fogyasztásról nem tesz említést.Juj,lehet,hogy az nem is ugyanez?Kizártnak tartom,hogy ezt a fajtát meg lehessen inni!!!

    előzmény:
    molly49 (128)
    2010-10-30  06:22
  23. 2010. október 30. 07:03129.

    Szia Kuni,

    Hát, hogy őszinte legyek, azért a két hét sem olyan sok sajnos még, hogy nagyon látható eredményekkel szolgáljak. Kb. most fogyasztottam el az 50ml-es hajkúragél felét eddig. Minden nap legalább egyszer bekenem, de volt, amikor nem csak este hanem reggel is használtam.

    Azóta talán már kicsit nőtt a hajam úgy egészében, és a homlokomnál mintha újabb pihék nőnének, de nem akarok semmit sem belemagyarázni, úgyhogy inkább majd még egy hét múlva nyilatkoznék, hogy csak káprázott-e a szemem, vagy tényleg kicsit felturbózza a hajat. De eddig teljesen pozitív a vélményem, mivel nem zsírosít, sőőőt!. 

    előzmény:
    Kuni (123)
    2010-10-28  17:05
  24. 2010. október 30. 06:22128.

    Micimackó, elballagtam a gyógynövényeshez, szerdára igérte a ginsenget.

    Azt mondta olyan a csepp, hogy belsőleg lehet fogyasztani, külsőleg pedig lehet belemaszírozni a fejbőrbe a cseppeket. Kiváncsi vagyok a hatására.

    Varga hajcsepp nekem sem állította  meg a hajhullást.

     

    előzmény:
    Micimackó80 (115)
    2010-10-25  15:53
  25. 2010. október 29. 20:25127.

    Szia!

     

    Aha, nem jött át semmi... :(

    Nézegettem, hogy hátha írtál, de semmi...

     

    Én egyelőre meg vagyok elégedve ezzel az alpecines dologgal, nem rossz a hajam Tőle...:)

     

    Majd írj azért privit is, hogy mizujs bővebben!!:)

     

     

    Micimackó!!

     

    Hajmosásnál nekem se hullik vészesen, de én az utána lévő fésülködésre gondolok..csak nem írtam le normálisan..hogy én, amikor megtörültem a hajam, kicsit hagyom, aztán kifésülöm és akkor jön ki kb 50-60 szál. Neked ilyenkor nem nagyon hullik?

     

    Ma egyébként sikerült beszereznem a ginsenget, ki is fogom próbálni, azaz el kezdem használni.

     

    Az egyik gyógynövényboltban nem is hallottak még róla, sőt a faszi azt mondta, á, szedjek szilíciumot attól megáll a hullás..nagyon ért hozzá...az egyik vevő (!) meg rögtön közbe kotnyeleskedett, hogy arra nem gondoltam hogy hormonális oka van? Hát komolyan erőt kellett venni magamon, hogy Úrinő maradjak és ne üvöltsem le a fejét...

    Ettől jobban már csak az indítja el a vezérhangyát az agyamban, ha megkérdezik, hogy orvosnál voltam már vele?

     

    Nagyon ki tudok ilyenkor akadni...mondtam is a nőnek, hogy köszönöm a tippet, de túl vagyok már minden orvoson meg hormonális dolgokon...hihetetlen mennyire hülyének tudnak nézni...

     

    Na bocs. Csak friss az élmény és kitört belőlem..

     

    Üdv Mindenkinek, Suz

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_427160 (125)
    2010-10-29  15:54

Címlap

top