Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyöngyös ki jelenkezett?

Mena
Létrehozva: 2004. március 3. 12:30
Sziasztok,

jelentkezett valaki a gyöngyösi főiskola idegenforgalom és szálloda szak távoktatásra???

Üdv:
Mena
  1. Torolt_felhasznalo_198339
    Torolt_felhasznalo_198339
    2004. március 18. 15:1351.
    Sziasztok!Én is a fősuliba járok. Harmadéves vagyok, lev. tagozaton, gazdálkodási szakon. Ha bárkinek kell valami anyag, könyv, tétel, csak szóljon nyugodtan.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_482242
    Torolt_felhasznalo_482242
    2004. március 18. 15:0550.
    amikor lelkierőt veszek magamon. nem tudom két hét múlva talán. . elmélethez még hozzá se fogtam :-(
    le kéne gyűrni a pszichés hatást.
    előzmény:
    Csilli (49)
     
  3. 2004. március 18. 13:2549.
    Hat sajnalom. . . .
    egyebkent mikor vizsgazol?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_482242 (48)
     
  4. Torolt_felhasznalo_482242
    Torolt_felhasznalo_482242
    2004. március 17. 21:3948.
    basszus, onnan költöztem pomázra :_(((
    előzmény:
    Csilli (47)
     
  5. 2004. március 17. 15:3647.
    Szia!
    A corvin mozi közelében lakom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_482242 (46)
     
  6. Torolt_felhasznalo_482242
    Torolt_felhasznalo_482242
    2004. március 17. 15:0446.
    szia ird meg a kerületet, ha nem vagy messze meglátogatnálak :-)))
    előzmény:
    Csilli (41)
     
  7. 2004. március 17. 13:1845.
    de kar, hogy nem oktoberben jelentkeztel! :))
    előzmény:
    Csilli (41)
     
  8. 2004. március 17. 13:1244.
    Hogy melyik városban. . .

    Budapesten. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_923505
    Torolt_felhasznalo_923505
    2004. március 17. 13:0443.
    Szia! Melyik városban?
    előzmény:
    Csilli (41)
     
  10. Torolt_felhasznalo_923505
    Torolt_felhasznalo_923505
    2004. március 17. 13:0442.
    Igazad van , csak annyi a gond, hogy nem egyedül megyek. Bár a soför én vagyok. . . :))) kicsit igazodnom kell a barátaimhoz is, mert mindig együtt vizsgázunk, így segítünk is egymásnak tanulni, de sajna most a matek előt nem tudunk összeülni. Szépen fejezetenként haladok, minden nap más fejezetből tanulok és oldok meg példákat. . . Remélem sikerül. . köszi a bíztatást!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_556555 (40)
     
  11. 2004. március 17. 12:5341.
    Sziasztok!
    Ha valakinek segitseg kellene GAZDASÁGI MATEKból, akkor keressen meg.
    5éve készítek fel ebből a tárgyból emberkéket vizsgára.
    Átlagos középiskolás ismerettel 8-10 alkalom elég mind a 2 könyv elsajátitásához.
    A telefonszámom:30-857-0011
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_556555
    Torolt_felhasznalo_556555
    2004. március 17. 12:5140.
    Menni fog az, visszaolvastam, láttam, hogy Te rendszeresen készülsz általában mindenből.
    Persze csak akkor menj el vizsgázni, ha tényleg képben vagy, kár kockáztatni. Nem tragédia, ha 1 héttel későbbi időpontra mész, én időnként variálok, ha nem tudok a kiírt időpontban menni. Így is ütemezhető minden, és a lényeg, hogy az ember fejében összeálljon minden, amire kell.
    előzmény:
    esztelenke (39)
     
  13. Torolt_felhasznalo_923505
    Torolt_felhasznalo_923505
    2004. március 17. 12:1639.
    Teljesen igazad van. . . én is komolyan veszem a sulit és nem is igazán értem azokat, akik ide jönnek és csak lébecolnak(ezt főleg a távoktatásra értem, hiszen aki idejön, az nagyrészt gyerek és munka mellett vállalja a tanulást és az ember azt gondolná, hogy komolyan is veszik)
    Eddig nagyon jó jegyeim vannak, bár kicsit tartok a matektól. . . 2 hét múlva vizsga és csak ma tudtam elkezdeni gyakorolni. . remélem elég lesz az idő. . .
    sosem voltam nagy fej matekból. . .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_556555 (38)
     
  14. Torolt_felhasznalo_556555
    Torolt_felhasznalo_556555
    2004. március 17. 11:4838.
    Szia, mivel másodikos vagyok, már van vagy 1, 5 éve is, hogy vizsgáztam belőle. A legszigorúbb tanárnál, dr. Kovács Istvánnál vizsgáztam, aki elől mindenki a Tóthoz menekült. Már aki tudott. Kovács tanár úr nagyon követelt, maximalista volt, de aki nála járt konzultációra, pluszra is, az tényleg megtanulta az anyagot. Szigorú volt, de igazságos és ezért nagyon becsültem őt.
    Az írásbelit elszúrtam eléggé, de még így is ötöst akart adni, mert tudta, hogy tudom az anyagot, az órai munkák és a beadott HF alapján. Viszont nem tudtam pontosan a szóbelinél egy vektorteres definíciót és így maradt a négyes. Aznap egyedül én mentem át nála matekból. 25 percig tartott a szóbeli.
    Úgy hallottam, nyugdíjba ment azóta, pedig úgy volt, hogy másodikban ő fogja nekünk tanítani a statisztikát.

    Tóth tanár úrnál átlag 5 perc egy felelet, úgy hallottam. Rengetegen vizsgáznak nála. Ha jó az írásbelid, és nem mondasz irtó nagy hülyeséget szóbelin, akkor nyert ügyed van. Jóindulatú és arra kíváncsi, hogy mit tudsz, nem arra, mit nem.
    Én azért büszke vagyok a mai napig a Kovácsnál kapott négyesemre, mert az felért egy más tanárnál kapott csillagos ötössel.

    Másodikban majd statisztika lesz hasonló jellegű, ott Törcsvári tanár úr a mumus, de ne ülj fel a híresztelésnek. Irtó szigorú, követel, de nagyon korrekt és jóindulatú. Ha rendesen, becsületesen felkészülsz és nem csak átcsúszni akarsz, át fogsz menni. Máskülönben nem valószínű.
    Amikor vizsgáztam nála, kettőnket engedett át a 18-ból.
    De láttam, hogy milyen iszonyatos hülyeségeket írtak az írásbelin egyesek, előttünk javította ki.

    Szerintem kellenek az ilyen szigorú tanárok, mert pont ők jelentik azt a szűrőt, amitől egy iskolának jó vagy laza híre van. Ha mindenkit átengednének, lejáratnák a sulit és azokat is, akik becsületesen tanulnak és nemcsak a papírért járnak oda, hanem valódi tudásért.
    előzmény:
    esztelenke (33)
     
  15. Torolt_felhasznalo_923505
    Torolt_felhasznalo_923505
    2004. március 16. 23:0637.
    Én is Tóthnál fogok. . . Csípem, az órákon nagyon jó fej volt. . .
    Reméltem, hogy ugyanolyanok a feladatok, mert már nincs sok időm és holnaptól rá kell feküdnöm. . . úgyhogy most 2 hétig minden nap feladatmelodás.
    Köszi az infót!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_415915 (36)
     
  16. 2004. március 16. 22:4736.
    igen, ugyanazok (marmint ugyanolyan tipusuak)

    en Toth Z-nel vizsgaztam, de Mucsics tanar ur is ott volt, rendesek a szobelinel.

    Meg van egy tanar, o allitolag nagyon kekec
    előzmény:
    esztelenke (35)
     
  17. Torolt_felhasznalo_923505
    Torolt_felhasznalo_923505
    2004. március 16. 22:1335.
    Köszi!
    Nekünk lesz egy 2 órás írásbeli és, ha sikrül, akkor szóbeli még aznap.
    Arra vagyok kíváncsi, hogy a feladatok hasonlítanak-e a könyvben lévő feladatsorokhoz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_415915 (34)
     
  18. 2004. március 16. 22:0834.
    Szia!

    en regebben kezdtem, de csak novemberben csinaltam meg a matekot. Nekunk az egesz tananyagbol kellett írni
    (halmazok, fv, derivalas, integralas, szall. fel, lin. pr stb - de gondolom van feladatsorod), majd ha sikerult, akkor szobeli a megadott tetelek alapjan.
    Az ujaknak ugy tudom, ket reszre bontottak az irasbelit.
    Nem gaz annyira, ha sok-sok feladatot megcsinalsz
    előzmény:
    esztelenke (33)
     
  19. Torolt_felhasznalo_923505
    Torolt_felhasznalo_923505
    2004. március 16. 21:3833.
    Meséljetek nekem az a gazd. matek vizsgáról lécci!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_556555 (32)
     
  20. Torolt_felhasznalo_556555
    Torolt_felhasznalo_556555
    2004. március 16. 15:2132.
    Ismerős a szitu, én is koppantam nagyot, mikor utána számoltam, hogy tanmenetet tartva lehetetlen lesz 4 év alatt oklevelet szerezni.
    Így csak az a megoldás jöhet szóba, hogy felgyorsítan a másodikat, amennyire lehet és átjelentkezni az előttünk indult harmadik ciklusba. Ehhez a suli is hozzájárul, mert érzik, hogy van vaj a fülük mögött, már ami a beígért tanulmányi időt illeti. . .
    Így eldöntöttem én is, hogy ha nem jön közbe semmi, felturbózom magam és idén őszre legkésőbb elvégzem a II. ciklust és nem várom meg a mi jövő tavaszi indítású III. ciklusunkat, hanem még szeptemberben bekapcsolódok a mostanában induló, előttünk lévő III-ba.
    Így jövő novemberre diplomát akarok szerezni.
    Én amúgy 2001 őszén kezdtem el, nekünk is 4 évet ígértek és ebből lesz tanmenet szerint várhatóan 5-5, 5 év. 2006 tavasz várhatóan. Jó, mi?
    előzmény:
    anonimusné (31)
     
  21. 2004. március 14. 17:2631.
    Sziasztok! Most fejeztem be a II. ciklust. Azt azért nem állítanám, hogy ez a suli olyan könnyű, még ha valaki rendszeresen tanul is. Soha nem halasztottam el egy vizsgát sem. Tiszta szívből kívánom mindenkinek, aki mostanában kezdte, hogy ne kelljen akkorát csalódnia, mint nekem (nekünk). 2000. szept-ben kezdtünk (gazd. szak, pü. szakirány) 2004. nov. -re ígérték az államvizsgát. Nem halasztottam egy vizsgát sem, és most kaptuk meg a levelet, hogy nem 2004. nov. , hanem 2005 júniusban várható az államvizsga!! Tehát csaknem 5 évig fogunk suliba járni. Ennyi idő latt egyetemet végeznek máshol!! UTÁLOM A MINIMUM KÉRDÉSEKET! Csak arra jók, hogy kiszórják az embereket. Számvitel I-ből 7, 5 ponttal jutottam be, nagyon jól sikerült a szóbelim. Azt kérdezte a tanár, hogy miért írtam ilyen vacak minimumot, amikor ilyen jól tudom az anyagot. Mondtam neki, hogy ebből is látszik, hogy a beugró kérdések mennyire nem a tudásunkat mutatják, az idő is nagyon rövid, azt is elfelejtjük, amit nagyon megtanultunk. Nem szólt rá semmit. Naná, mit szólt volna? Felháborítónak tartom, hogy a suli bármit megtehet velünk. Ki a felelős, ha a meghirdetett idő alatt nem fejezzük be az iskolát? Persze úgy hirdetik, hogy "államvizsga VÁRHATÓ időpontja" Ebbe bármilyen módosítás belefér. Egyébként a tanulásról még annyit, hogy én nagyon becsületesen tanulok, minden nap (halál komolyan, kivétel az a néhány nap, ha vmi komoly dolog közbejön). Nem vagyok stréber, de be kell osztanom az időmet, mert munka után, két gyerek mellett, háztartást vezetve nem könnyű. Érzem, hogy fáradok, és most közlik, hogy még nem mostanában lesz vége. Olyan, mint a börtönben, mikor várod a jövő heti szabadulást, és bejelentik, hogy még egy évet ott fogsz tölteni! Siralmas helyzet.
    előzmény:
    esztelenke (30)
     
  22. Torolt_felhasznalo_923505
    Torolt_felhasznalo_923505
    2004. március 14. 08:3330.
    Szerintem pedig nem nehéz és ez nem csak Gyöngyösre vonatkozik. . . Ha ott vagy a konzultációkon és időben megtanulod az anyagot, akkor, könnyen és jó jeggyel le tudsz vizsgázni. A lényeg, hogy vedd komolyan!
    Tény, hogy mi 4-en vagyunk, akik egy helyen élnek, barátok is vagyunk, úgyhogy mi mindig együtt megyünk konzira és vizsgára. Na és persze állandóan hajtjuk egymást. . .
    Soha nem voltam az a stréber típus, de rájöttem, hogy magamnak csinálom és csak úgy lehetek jó szakember, ha van vmi fogalmam az egészről, ezért nagyon odateszem magam vizsgák előtt(ez kb. 4-5 nap)olyankor nagyon sokat tanulok, kidolgozok minden tételt. .
    Nem olyan nehéz a makro-mikro szigorlat. Mikor megláttam a mikro könyvet én is azt mondtam, hogy lehetetlen, de nem az:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_482242 (29)
     
  23. Torolt_felhasznalo_482242
    Torolt_felhasznalo_482242
    2004. március 14. 07:5029.
    és hogy állsz? nekem mikró megvan, mondjuk végig puskéztam, de azért a makro mikrót bevágni???
    Ja ha van valakinek politológia, vagy közgáz elmélet történet kidolgozott tételek légyszi szóljon!!!
    Nekem is van sok de ezek hiányoznak.
    Ja éd matek elmélet is kéne!!! NEm is vagyok mohó. .
    Az a bajom hogy most nincs kivel vizsgáznom, nincs húzóerő, egyedül meg nehéz :-(((
    Nem tudom ki irta hogy könnyü a suli, most én vagy hülye vagyok vagy lusta de azért nekem nem olyan könyyü. mondjuk nme nagy szinvonal de akkor se.
    előzmény:
    esztelenke (28)
     
  24. Torolt_felhasznalo_923505
    Torolt_felhasznalo_923505
    2004. március 13. 17:3428.
    Én is most állok a gazd. matek vizsga előtt, 2 hét múlva lesz. A mikro-makro szigorlaton már túl vagyok. . . Szerintem az nem volt olyan nehéz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_482242 (27)
     
  25. Torolt_felhasznalo_482242
    Torolt_felhasznalo_482242
    2004. március 13. 08:2927.
    hogy a rákba vizsgáztál le gazd. metekból??? nekem még 2 vizsgám van az I. ciklusból ez az egyik. Meghalok olyan nehéz. :-(((
    A másik a mikro makro szigorlat. . . brrr. . .
    előzmény:
    arbitrázs (25)
     

Címlap

top