Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

100 napos fogyókúra együtt

Torolt_felhasznalo_919512
Torolt_felhasznalo_919512
Létrehozva: 2010. január 15. 21:12

sziasztok!

2 nap múlva ebben a topikban elkezdünk egy 100 napos fogyókúrát!

 elszánjuk magunkat,2 napotok van elhatározódni,tehát január 18.-án kezdünk!

ha együt vagyunk,együt vezetjük azt hogy hány kilósak vagyunk ma és ma,

és végig írunk ide,hogy foggyunk,mit eszünk stb...együt vezetjük a topikot,és 100 nap elteltével öszehasonlítjuk a jan 8.-ai eredménnyel,gyertek!

  1. 2010. január 19. 12:21126.

    Jajj te szegény! Én megmondtam volna nekik hogy bocs de nem vagyok terhes, aztán röhögtem volna az arcukon amikor köpni nyelni nem tudtam volna. De ez engem is kikészítet volna. 

     

    Bennem még mindig a középiskolás szívózások élnek, én ott szedtem össze minden komlexusomat. Én voltam az osztály dagadéka. 

    Voltam vagy 65 kg akkor, és hozzá már akkor is 175cm. De összesen 10 lány volt, és mind 165 cm, meg 45kg.  Eglszen addig amíg nem debelláztak le párszor, nekem eszembe se jutott hogy da

    Én is idiótán hízok, minden a hasamra megy. A seggem meg olyan lapos mint a fiúknak. Bár ezt sem állítanám, mert a páromnak olyan szép kerek popsija van, hogy csak irígykedek.  

    előzmény:
    zwecki (124)
    2010-01-19  11:21
  2. 2010. január 19. 11:28125.

    Esküvőd lesz? Gratulálok hozzá! Találtál valamilyen szép ruhát?

    A plakátokról láttam, hogy van ilyen kiállítás. Jó lett volna elmenni rá, csak hogy gyönyörködjek egy kicsit, de amíg még férj-jelöltem sincs, nincs értelme menni. Csak irigykednék mindenki másra.

     

    Sajnálom, tényleg szíven tudja döfni az ilyesmi az embert. Ismerős a szituáció :( Hasrahízós fajta vagyok én is, és volt, még mielőtt tavaly leadtam volna 20 kg-t, hogy a buszon néha át akarták adni nekem a helyüket az emberek. Hát eléggé szarul esett, főleg amikor mondanom kellett, hogy köszi de nem kell, nem vagyok terhes.

    előzmény:
    zwecki (124)
    2010-01-19  11:21
  3. 2010. január 19. 11:21124.

    A történet nem egy nagy szám, cask azok után, hogy száz éve koplalok nekem rosszul esett.

    Az esküvő kiállításon mindenki terhesnek nézett és kismama esküvői ruhákat akartak mutogatni nekem. :S

    Tudom, hogy dagi vagyok, de azért mégis szarul esett. :S

    előzmény:
    kerakopp (123)
    2010-01-19  11:09
  4. 2010. január 19. 11:09123.

    Szia! Üdv a csapatban!

     

    Gratulálok az eddig leadott 10 kilóhoz! Szép teljesítmény!

     

    Próbálj nem törődni a bunkókkal Majd jól megmutatod nekik, milyen gyönyörű csinos is vagy! (bártalán jobban tenném, ha nem mondanék semmit, hiszen nem tudom, mi is történt veled :(((( VIszont nagyon sajnálom)

    előzmény:
    zwecki (121)
    2010-01-19  10:28
  5. 2010. január 19. 11:05122.

    Én is ilyen naponta mérekedős típus vagyok. Mondjuk én csak reggelente állok rá, mert evés után félek a közelébe menni, mert akkor mindig többet mutat...

    Aztán most a fogyi elején elhatároztam, hogy addig nem állok fel rá, míg ránézésre nem olyan vagyok, mint amilyen lenni szeretnék - így kibírom, hogy hetente csak egyszer(-kétszer) mászom fel rá

     

    Szerintem teljesen jó, hogy 3-4 hét alatt fogytál 3-4 kilót. Úgy tudom, nem is egészséges, ha az ember gyorsabban fogy le.

    De persze ez nem sok vígasz. Engem se vígasztal. Végül is mindannyian a lehető leggyorsabban szeretnénk csinosak lenni

    Remélem, gyosan beindul újra a fogyásod!

     

     

    Ma reggel ettem 2 mini szeletke teljes kiőrlésű cipót 2 szelet pulykamell sonkával meg egy lájt krémtúrót lenmag pehellye. Még nem tudom, mi lesz az ebéd, de a vacsit már sejtem

    előzmény:
    nikol-27 (120)
    2010-01-19  08:29
  6. 2010. január 19. 10:28121.

    Sziasztok!

     

    Csatlakozhatok még hozzátok?

    Én már szeptember óta fogyózok, bár ez a karácsony kicsit visszavetett. :(

     

    Én kalóriákat számolgattam, és így adtam már le 10 kilót, de még mindig van rajtam 10 a szülés előtti súlyomhoz képest. :(

     

    Most újra lendületet veszek, mert a hétvégém kissé megalázó volt a súlyom miatt.

    tegnaptól kevés kaja és elkezdek tornázni is, mert eddig nem tettem.

     

    zwecki

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2010. január 19. 08:29120.

    Sziasztok!

     

    Annyit írtatok már erről a vércsoport-diétáról, hogy megnéztem én is. Hát az tuti, hogy én eszerint képtelen lennék enni. Mindent ehetnék, amit soha a számhoz nem emelnék.  Egy csomó halfélét, lencsét, szóját, kecsketejet, -sajtot. Viszont kerülnöm kellene az összes húsfélét, a tejtermékeket, a krumplit, a csiperkegombát, a sárgadinnyét és a mandarint. Tehát minden tilos, amit szeretek.   

     

    Amúgy is elég finnyás vagyok. Ha ezt mind kiiktatnám az étrendemből, tuti nem lennének súlyproblémáim. Simán éhen halnék.  

     

     

    Kerakopp: Kb. 1 hónapja kezdtem el alapozni a fogyihoz. Azóta nem eszem kenyeret, pékárut. 1-jén kezdtem el számolgatni a kalóriát. Az első héten le is ment 3 kiló, aztán elkezdett szórakozni velem a mérleg, 1,5-2 kilós ingadozásokat csinált. Mondjuk közben meg is volt, valószínűleg annak volt tudható. Csak hát én olyan vagyok, hogy naponta min. 1x mérlegre állok, és bizony eléggé elkeserítő volt látni, hogy hiába eszem 1000 kalóriát, akkor sem megy lejjebb.  Most elkezdtem számolgatni a CH-t is. Remélem, így már jobb lesz az eredmény.  

    És eldugtam a mérleget is, hogy ne legyen mindig szem előtt. Talán, ha csak hetente állok rá, akkor jót tesz majd a lelkemnek, amit látok.  

     

    80 kilóval kezdtem az idei évet  . Most vagyok 76,8.  És mindehhez alig vagyok 165 centi.  Ráadásul az én csontjaim könnyűek is...  6,5 évvel ezelőtt 58 kilósan is volt rajtam usi. Az ideális súlyom valahol 52-54 kilónál lehet. Az pedig még nagyon odébb van...   

     

     

     

    Érdekes elmélet ez a "bűnözős nap". Az egyik ismerősöm tavaly 40 kilót fogyott, és bizony ő 2 hetente 1x azt és annyit evett, ami belefért.  Persze mellette már-már megszállottan sportolt.  

    Erre nekem is rá kell gyúrnom, mármint nem a "bűnözésre", hanem a mozgásra.  Ahogy innen felemeltem a sejhajomat, ülök is rá a szobabiciklimre.  

     

     

     

    Kerakopp: Nem hiszem, hogy bűntudatot kellene érezned a tegnapi kaja miatt. Nem vészes.  

     

     

    Nadi: Hát te sem viszed túlzásba az evést. Nagyon kevés volt  a tegnapi kajcsid.  

     

     

    Tklarcsi: Én elég ritkán kávézom (évente 1-2x), de akkor én is csak tejjel tudom meginni. A capuccinot viszont imádom, de most az is tabu.  

     

     

    Na, megint sikerült egy regényt írnom.  

     

    Szép napot mindenkinek.  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_219367
    Torolt_felhasznalo_219367
    2010. január 19. 07:02119.

    Sziasztok!

    Jó reggelt mindenkinek!

     

    Hát kávé nélkül elég nehéz, de úgy oldom meg hogy hamabb kelek egy fél órával mint szoktam, így már magamnál vagyok mire menni kell dolgozni. Teázok most intenzíven.

    Ma a reggelim 4szelet soni lesz, 2szelet sajt, és 1paradicsom. +tea.

    Ebéd vegyes sali grillezett csirkemellel.

    Ennyit készítettem el most reggel. A többit még nem tudom.

    Kitartást a mai napra is mindenkinek!

    Mindíg az eleje a legnehezebb....

    Szép napot!

     

    előzmény:
    Nadi84 (118)
    2010-01-18  23:58
  9. 2010. január 18. 23:58118.

    Jelentem túléltem a futást! 

    Mondjuk bevettem hozzá egy marék gyógyit, de legalább görcs sem volt!

    Hú Klarcsi, hogy bírtad kávé nélkül?! 

    Én nem kávézok, de ismerőseim meghalnak ha nem kapják meg a kávébeöntésüket reggel. 

    előzmény:
    Nadi84 (116)
    2010-01-18  22:12
  10. Torolt_felhasznalo_219367
    Torolt_felhasznalo_219367
    2010. január 18. 22:27117.

    Sziasztok!

     

    Reggel én is mérlegeltem. 75kg.(173cm vagyok) Siralmas!

    Reggelim 2db tojásból rántotta, 3szelet ubival. (nem ittam kávét, mert csak tejjel és cukorral tudom meginni)

    Ebéd sülthusi, és egy narancs.

    Vacsi saláta  egy kis fetával.

    Ma ennyi, és most megyek aludni, mert ha fenmaradok még megéhezem.....

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2010. január 18. 22:12116.

    Én mondtam hogy ez a vércsoport diéta ilyen!

     

    A ma menüm:

     

    reggeli: 1 db zöldalma

    ebéb: zöldséges tonhalkonzerv

    uzsonna: 1db algopirin+2db meristin

    vacsora: 1.5 db narancs

     

    Siralmas! 

    Ha nem halok bele a mai futásba, akkor vacsi után kb éjfél körül lenyomok egy kis joghurtot zabpehellyel.

    Addig meg szurkolok hogy ne kelljen megint bekapnom pár gyógyszert.

    Hú de utálok ilyenkor nőnek lenni!  

    előzmény:
    kerakopp (114)
    2010-01-18  21:38
  12. 2010. január 18. 21:44115.

    Nem tudom, mennyire számít bűnösnek, én egy kicsit bűntudatosan érzem magam a reggeli és az ebéd miatt :(

     

    reggelire megettem fél szelet csokitortát (öcsémnek tegnap volt a szülinapja, de tegnap nem ettem a csokitortából, mert csak délután értem haza!)

    délben egy almát ettem 1 tk kiflivel

    vacsora egy kisebb rántott csirkehús háromnegyede (a panírt előtte leszedtem róla) 1 evőkanál kumplipüré (az epém miatt nem ehetek köret nélkül husit és lusta voltam zöldséget párolni) + 3 dl facsart narancslé (a rostjával együtt)

     

    Hát... ez így nem hangzik diétásnak, pedig hasonló étkezések mellett múlt hétfő óta így is fogytam 2 kilót Meg is lepődtem, amikor reggel a mérlegre álltam.

    előzmény:
    nikol-27 (112)
    2010-01-18  19:34
  13. 2010. január 18. 21:38114.

    Na tessék. Falra festettem az ördögöt. Naná, hogy pont a tejtermékek a hízási tényezőim :( Sokmindenről hajlandó vagyok lemondani (már le is mondtam...), de a tejföl, kefír, túró adagomról NEM. Azt hiszem, bele se kezdek a dologba, megmaradok a kikísérletezett tervemnél

     

     nikol-27: ne haragudj, nem emlékszem, Te mióta fogyózol? Nekem kellett másfél hét, hogy meginduljanak lefelé a kilóim, de azóta egy hétvégi szülinapos bűnözés után is megy lefelé :) De gondolom, Te ezen a szakaszon már túl vagy :(

     

    Nem tudok semmi okosat tanácsolni :(

    Egyszer hallottam valakitől, hogy a szervezet hozzá tud szokni a fogyókúrához, azaz a fogyós adagot kezdi a normálisnak tekinteni és ezért megakad a fogyás. Az illető azt mondta nekem, hogy velem is előfordul, nehogy elkezdjek még kevesebbet enni, hanem tartsak egy bűnözős napot, ahol pl valami olyat ebédeljek, amit kiiktattam az étrendemből, vacsira pedig banánt vagy szőlőt, valami "hízlalóbb" dolgot.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2010. január 18. 20:28113.

    Én is mérlegre álltam még reggel,sajnos 78 kiló vagyok a 173 centimhez.

     

    Pedig már a hétvégén is elég jól visszafogtam magam,almát ettem meg sokat ittam nassolás helyett.Ma is ez volt,bár én délelőtt azért eszem normálisan,de már akkor is kevesebbet,mint amit meg tudnék enni,inkább déltől fogom jobban vissza magam.

     

    Én is megpróbálkozom azokkal az ételfélékkel,amik a vércsoportomnak jók,hátha...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_919512 (1)
    2010-01-15  21:12
  15. 2010. január 18. 19:34112.

    Sziasztok!

     

    Reggel én is mérlegeltem-centiztem. Az eredmény:   Bár végre  kicsit kevesebbet mutatott. Már több, mint 1 hete meg sem mozdult.  

     

    Ma eléggé rohanós napom volt, nem igen volt időm enni. Meg is látszik a napi adagomon: 828 kalória/10 CH. Ezt azért kicsit feljebb kell tornázni, mind2 értéket, mert nagyon gyér. Ennyire azért nem akarok keveset enni. Viszont éhes az nem vagyok.   

     

    És a folyadékom is alig haladta meg az 1 litert. Ezt is növelnem kell.  

     

     

    Ki hogy élte túl a mai napot? Mi finomat ettetek?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2010. január 18. 16:27111.
    És mi volt a menü?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_919512 (110)
    2010-01-18  15:05
  17. Torolt_felhasznalo_919512
    Torolt_felhasznalo_919512
    2010. január 18. 15:05110.
    ma elkezdtem a 90 napos diétát 100 napban!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2010. január 18. 11:29109.

    Húú, ez tényleg jó ötlet! És legalább egyszerű meg gyors, mert épp vizsgára készülök, úgyhogy nincs időm főzőcskézni. 

    Lehet megint IKEA lesz belőle. Megint 100ft-ért adják a svéd húsgolyókat. Spórolni kell, mert elment a pénzem a futós cuccokra.   

    Annyira nem tetszik ez a hóesés! Én egészen január elejéig imádom a havat. De utána valahogy a hátam közepére se kívánom.

    Elég érdekes lesz így futni is... 

    Na délután majd én is mérek centiket is. 

    előzmény:
    kerakopp (107)
    2010-01-18  10:29
  19. Torolt_felhasznalo_958063
    Torolt_felhasznalo_958063
    2010. január 18. 10:56108.

    Sziasztok!

     

    Reggel mértem: 75,5-75 kg centikben:105 mell/80derék/105 csípő, 59,5 comb(a legvastagabb résznél).

    Reggelire zabhelyhet- müzlit összekevertem, azt ettem. Torna is megvolt: elvittem gyalog a kisfiamat az ovi 2,5 km, annak a fele, hegymenet. Délután pedig szintén gyalog megyekérte.

    Ebédre krumplistészta lesz, tudom, baromira nem diétás, de én most úgy tervezem, hogy a vacsorán fogok "spórolni", és nem fogok nassolni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2010. január 18. 10:29107.

    Azt hiszem, a magginak van az a fokhagymás csirkesült alapja, amihez adnak ilyen sütőzacsit. Néha szoktunk csinálni: fogjuk a csirke husit, megforgatjuk a fűszerkeverékben, és utána csiradék hozzáadása élkül berakjuk a zacsikba és sütőben megsütjük. Így úgymond a saját zsírjában sül + párolódik a husi.

     

    Olyat is szoktunk csinálni, hogy a csirkemelleket megkenjük egy kis musttárral, tepsibe rakjuk őket, kicsi kockákra vágott fokhagymával megszórjuk (plusz só, bors, ki hogy szereti) és így megsütjük őket. A tepsi alját előtte kikenjük egy kis (oliva)olajjal.

    előzmény:
    Nadi84 (105)
    2010-01-18  10:01
  21. 2010. január 18. 10:24106.

    Mennyit írtatok az elmúlt napokban! Győztem visszaolvasni! :D Nagyon sok hasznos dolgot gyűjtöttetek össze!

     

    Pont ma tudom meg, mi a vércsoportom, ennek alapján lehet, hogy megpróbálom majd ezt a vércsoport diétát! Remélem, nem azok közé tartozom, akik a tejtermékektől híznak

     

    Ma reggel 79,9 kilót mutatott a mérleg!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2010. január 18. 10:01105.

    Én is mérlegeltem. 

    64.6kg. Mondhatnám hogy örülök, de nem! Megint túl gyorsan fogyok.

    Valamit ki kellene találnom.

    Ma valami csirkéset terveztem csinálni, mert a hús fogyasztásom még mindig elég gyér, vagy 3 napja nem ettem. 

    Mellette valószínüleg joghurt, zabpehely, és narancs lesz terítéken.

    Nincs valami egyszerű finom csirkés receptertek?  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_914785
    Torolt_felhasznalo_914785
    2010. január 17. 23:34104.

    En is csatlakozom. Most alltam ra a merlegre es mar 66kg-t mutatott. Mindjart bogok. Hat ez oszintem borzalmas, plane a 167cm-hez es a koromhoz. Ezek szerint 8kg- szedtem fel 4 honap alatt. Nem csinaltam en semmi rosszat csak nassoltam meg nassoltam meg ettem. Hat meg tudtan most fojtani magam egy kanal vizben. En mar egyszer ugy 3es fel honap alatt adtam le 12kg-t. Nekem az lesz a technologiam hogy megprobalok annyi etkezest kivaltani gyumolccsel meg vizzel amennyit csak birok es nem nassolni. Terveim szerint hetente merem majd magam hetfon reggelente, de szerintem a nadragok is nagyon jo visszajelzesek lehetnek!

     

    Hajra mindenkinek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2010. január 17. 21:14103.

    Sziasztok!

     

    Recepteket én is be tudok dobni a közösbe. Megvan 2 Norbi könyvem is, abban is vannak receptek, és van egy könyvem, amiben 100 fogyókúrás recept van, 4-8 személyes adagokkal, adagonkénti kalóriaértékkel.

     

    Ha még kellenek recik, sikítsatok, és írok ide a topicba.  

     

     

    Holnap reggel én is mérlegelek, már előre rettegek az eredménytől. Még mindig fel vagyok fújódva a "piros betűs napjaimtól".  

     

     

    Atkins-t én is próbáltam, de nekem nem ment. Annyira minimális a CH, amit enni lehet az elején, hogy tisztára bepörögtem tőle.   Csak halkan merem megsúgni, hogy én szénhidrát-függő vagyok. Leginkább kenyér és tészta. Ezeket már kiiktattam teljesen. Van hogy már így is egy rossz szóra ugrok . Ha még a többi szénhidrátot is megvonom magamtól (zöldség, gyümölcs), akkor tuti muszáj-dzsekiben visznek el 1 héten belül.  

     

     

    A mozgás nekem szobabicikli lesz legfőképp, illetve DVD-k (Norbi, Réka, Alexandra). Próbálgatom a pilatest, de valahogy nem jön be.  

    Illetve van futópadunk és stepperünk itthon, lehet, hogy azt is bevetem néha. Bár... a futás nekem nem-szeretem sport most így mamutként , a stepper pedig kicsit uncsi.  

     

     

    Na, úgy látom, én csak ilyen maratoni hsz-eket tudok írni. Bocsesz.  

     

    Most már lelövöm magam. Jó éjszakát.  

     

    Holnap jövök.  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2010. január 17. 20:38102.

    Szép estét!

     

    Jól bele húztatok ma csak tartson is ki a cspat!

    A fogyiban is meg a topicban is. Én reggel ugyan mérlegre állok hajnal 4-kor, de az adatot csak este tudom hozni.Én szívesen vezetem a táblázatot ha holnap elkülditek priviben az adatokat, de csak szerdán lesz időm rögzíteni táblázatban mert addig dolgozom mind két nap még reggel 6-tól este 6-ig és nem net közelben.

     

    Én Dvd-re fogok tornázni. Van pár Norbisom azokat váltogatva.

     

    Még tudok hozni majd egyéb kajás recepteket is ha érdekel valakit!

     

    Na elteszem magam holnapra mert hamar reggel lesz és igen lefáradtam már ma is!

     

    Mindenkinek erőt és kitartást az elkövetkezendő 100 napra!!

     

    Jó éjszakát!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top