Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Dunaharasztiak???

Kincsőcske
Létrehozva: 2004. március 9. 16:50
Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy van-e itt valaki aki Dunaharasztin lakik? Csak úgy, kíváncsiságból...Mert én ott élek és nagyon szeretem!
  1. Torolt_felhasznalo_553101
    Torolt_felhasznalo_553101
    2005. február 1. 16:0476.
    Sziasztok,

    Nekünk azt mondták, hogy nem nagyon van már eladó lakás. Szerintem próbálkozz többször fel fogják venni, meglátod. Valamint van még ott épülő lakópark, úgy tudom, de ha végig olvasod ezt a fórumot akkor kiderül, hogy hol építkeznek pillanatnyilag.

    Aztán meg amit Joanne2000 írt az tényleg jó ötlet. Nekem egyik kollégám lakik ott cirka két éve és nagyon dicséri a helyet.

    előzmény:
    csabucci (74)
     
  2. 2005. február 1. 12:2575.
    Szia! Mi is nézegettünk ott lakásokat, de úgy tudom, hogy már mind elkeltek. Talán 40m2 körül volt még néhány. De nem biztos. Én sem tudok sajnos más tel. számot, csak ami a honlapon van. Én szigetszentmiklóson nagyon szép lakóparkokat láttam, és egy csomó még épül. Ha még az is belefér nektek (távolságban sem vészes Pesttől + ott az MO-ás is), érdemes ott is megnézni egyet-kettőt. :)
    előzmény:
    csabucci (74)
     
  3. Torolt_felhasznalo_909343
    Torolt_felhasznalo_909343
    2005. február 1. 12:1974.
    Sziasztok!
    Mi a párommal - még - Pesten élünk, de erősen gondolkodunk a Nádor Lakóparkon. Meg is próbáltam elérni az építtetőt (immocon?), de weboldalon megadott telefonszámot nem veszi fel senki.

    Tudtok valamit arról, hogy hogyan áll a lakópark? Van-e még lakás, mikor kezdték/kezdik el építeni?
    Sajnos a homepage nem valami bőbeszédű e tekintetben.

    Előre is köszönöm a válaszaitokat!

    Csaba
    előzmény:
    Andaxin (70)
     
  4. 2005. január 30. 13:0373.
    Én 2001 vége óta lakom itt. Sajnos nem ismerek sok embert, egész nap távol vagyok a meló miatt, de néha vásárolgatva, ügyintézve nem volt semmi gondom. A buszok fő útvonala a Hév-külső-Némedi út - Alsónémedi vonal, aztán a másik, ami Taksony felé megy, illetve megy a Határ úton is. Az új telepek felé vannak kiépítve buszmegállók, de azt hiszem, arra ritkán közlekedik busz. Viszont erről jut eszembe, sok infót (menetrendeket is) találhattok a dunaharaszti. lap. -hu-n illetve a dunaharaszti. hu-n. A terkepbank. hu-n pedig rajta van Haraszti is, ha beírod az utcanevet, meg tudod nézni, melyik hol van. Ami még szerintem jó, hogy azért most sok minden fejlődik, egyre többen költöznek az új parkokba és ezzel biztosan jönni fognak cégek, szolgáltatók, újabb üzletek is. Apropó, tud valaki valamit a Zwack-ról. . . hova jönnek és mikor?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_194047
    Torolt_felhasznalo_194047
    2005. január 29. 22:2772.
    Üdvözletem Mindenkinek!

    Mi 2000-ben költöztünk Dunaharasztiba, pontosabba a Móra F. utcába. Nekem nagyon kellemes benyomásaim vannak az itt élő emberekkel kapcsolatban. Szomszédaink kedves, segítőkész, becsületes emberek.
    Ovival és bölcsivel kapcsolatban is csak a lejobbakat mondhatom. Jelenleg a Hétszínvirág oviba jár a kisfiam. Mind az óvonők mind a dadusok a maximumot nyújtják a gyermek fejlődése érdekében.

    Micskaili
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_553101
    Torolt_felhasznalo_553101
    2005. január 29. 14:4371.
    Szia,

    Köszi a gyors választ. Te régóta laksz Dunaharasztin?

    Mi pesten élünk egyenlőre és olyan helyet keresünk, ami nyugodtabb lakókörülményeket biztosít. Említetted a buszmegállót. Arra gondolsz ami a piactérnél van? ( rá volt írva a táblára, hogy iskolabusz, de lehet hogy nem jól láttam). Mi azt a házat néztük ami a Baktai és a Temető utca sarkán van. (a rózsaszínűt)

    Milyenek az emberek?
    előzmény:
    Andaxin (70)
     
  7. 2005. január 28. 22:4170.
    Nos, a Nádor lakópark a két temető között, a piaccal szemben van, ebből adódóan szerdán és szombaton van forgalom, sokan mennek piacozni, viszont közel lesz a friss zöldség :) A piacon szoktak lenni események is, pl. aug. 20-án, kirakodóvásár, mindenféle programok és tűzijáték. Van ott egy óvoda is. Az egyik temető az "öreg" temető, ott szinte műemlékek vannak, ez az, ami a lakóparkkal szemben van, az út túloldalán. Az épületek nekem is tetszenek így kívűlről. Buszmegálló nincs a közelben, és ugyan régebben kerülgette a busz a telepeket, de nem volt elég forgalom, így az leállt, de ki tudja, egyszer talán beindul újra. Szóval szerintem oda még feltétlenül kell kocsi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_553101 (69)
     
  8. Torolt_felhasznalo_553101
    Torolt_felhasznalo_553101
    2005. január 28. 18:4169.
    Sziasztok!

    A férjemmel mi is nézelődtünk Dunaharasztiban és gondolkoztunk, hogy esetleg csatlakozunk a lakossághoz. Mit tudtok a két temetőről? Mennyire forgalmas az a környék? A Nádor Lakóparkot nézegettük és nekünk tetszett.

    Vélemény?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. január 27. 20:3768.
    Huh, jó kérdések, sokat sajna nem tudok mondani. Bölcsi ügyben sajnos nem vagyok érintett. A Golgota utca maga vegyes kinézetű és lakosságú, de ennél többet nem mernék nyilatkozni, mert nem mindegy, hogy a Golgota utca háta mögött, vagy a végében a csatorna túloldalán lesz ez a telek. Valamilyen szinten mindkét verzió a város széle, tehát az lesz inkább a fontosabb, hogy veletek együtt kik fognak odaköltözni. Én néhány utcányira lakom, kegyetlenül rossz szomszédokkal megáldva két oldalról, de hát ez egyéni pech :( A többiekkel semmi gondom. Kóbor kutyák vannak, de ez általános, mindenhol beléjük botlom. Félni nem szoktam este sem, én a biztonságot átlagosra saccolom. A földes utaktól eltekintve én szeretek errefelé lakni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772004 (67)
     
  10. Torolt_felhasznalo_772004
    Torolt_felhasznalo_772004
    2005. január 27. 12:4067.
    Kedves Andaxin!

    Ha ott laksz a Golgota u. környékén, akkor remélem tudsz arról felvilágosítást adni, hogy ezen a részen milyen emberek laknak (arra gondolok, hogy kultúrált, vagy vannak veszekedős, hangoskodó családok a környéken, biztonságos-e, stb. . .
    Még azt szeretném megtudni, hogy milyen a bölcsöde, mert ha Harasztira költözünk a kislányomat be kell íratnom oda.
    előzmény:
    Andaxin (65)
     
  11. Torolt_felhasznalo_236727
    Torolt_felhasznalo_236727
    2005. január 24. 19:4866.
    Sziasztok!
    Hosszas keresgélés után a sok rossz helyen lévő de látványos sorházi ajánlatok után én megtaláltam legjobb lehetőséget, a TAVASZ LAKÓKERTET.
    Csendes nyugodt helyen aszfalt út mellett az épülő új óvodától 5 percre, közel a Lidl és a CBA áruház és kellemesek a szomszédok is. Vigyázzatok ez nem mindenhol van így!!! Keressétek a LEÉB és FIA ingatlanközvetítőnél.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. január 23. 10:5165.
    Hát igazából nem tudom, hogy a Golgota lakópark pontosan hol fog épülni, de én a Golgota utcától nem messze lakom. Ha a Némedi úthoz közel eső részen lesz, akkor ami jó, hogy közel a buszmegálló, Lidl, Piramis, új óvoda, aztán a zöldséges-húsos-kínai-lottózó-stb. üzletek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_772004
    Torolt_felhasznalo_772004
    2005. január 22. 15:3164.
    Sziasztok!

    A mi családunk is azt tervezi, hogy Dunaharasztira költözik, a Golgota lalkóparkba. Akinek van már tapasztalata a Golgotával kapcsolatban, akár jó, akár rossz, kérem írja le véleményét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_535744
    Torolt_felhasznalo_535744
    2005. január 21. 19:5663.
    Mi is így neveztük el. . Soroksár sem jobb. . . . .
    előzmény:
    girl27 (58)
     
  15. 2005. január 18. 20:2662.
    Nos, én a Ráday utcában dolgozom, oda 1 óra 15-30 perc az út, napi szinten 2, 5-3 óra (jól időzítve rugalmas munkakezdésnek hála). Ebben benne van a 3 perc séta a buszig, busz, HÉV-re várakozás, HÉV, villamosra várakozás, villamos, és aztán séta az asztalomig (ez utóbbi is csak 10 perc). Vagyis ha külön-külön nézed, egyik sem sok, de így együtt nagyon durva. Ha mondjuk Soroksáron a Hősök terén dolgozhatnék, az csak félóra lenne szőröstől-bőröstől. Itt nincs útfelbontás, mert a legtöbb helyen út sincs :( Sőt sok helyen járda sem. Szóval ami leginkább rossz, az tényleg az út és közlekedés helyzet. Én veszek helyi buszbérletet, HÉV-kiegészítőt és BKV-bérletet, mivel naponta használom, muszáj. Mára ennyi a jó hírekből asszem elég, legközelebb majd valami optimistábbat írok :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567007 (61)
     
  16. Torolt_felhasznalo_567007
    Torolt_felhasznalo_567007
    2005. január 18. 15:1761.
    A Golgota utcai részhez viszonylag közel van egy helyijárat megálló, ez is jó benne. Ennyire nehézkes a bejárás? Én mielőtt pesti voltam, Gyulafirátóton laktam Veszprém mellett, ahol 10 percre volt a buszmegálló, és 20 perc alatt ért be a busz Veszprémbe. Szerintem Harasztiról se tarthat sokkal tovább bejutni Pestre, vagy tévednék?
    A múltkor szombati napon jártam kint, és a helyi busz néhány perc alatt elvitt a HÉVhez a Golgotától, a HÉV meg max fél óra alatt bent van.
    Nekem megérne ennyit, hogy ne útfelbontásos, kutyakakis utcában lakjak, a leendő gyerekeim játszhassanak a kertemben stb.
    Meg aztán kocsit talán egyszerűbb lesz már beszerezni, mint házat! :)

    Egyébként hogy csináljátok, vesztek bérletet a HÉVre, vagy a helyi buszra, vagy csak kieg. jegy + BKV bérlet? Hogy érdemes?
    előzmény:
    Andaxin (60)
     
  17. 2005. január 17. 20:3460.
    Húúú. . . hát igen, sok igazság van mindebben, én ezzel együtt szeretek itt lakni, pedig 3 évvel ezelőttig mindig sokkal rendezettebb helyeken laktam. Jelenleg szerintem csak olyan helyre szabad költözni, ami közel van a helyi buszhoz (a hév miatt), persze ez nem gond, ha éjjel-nappal tud valaki - és családtagjai is - autózni. A bejárás valóban sok, aki ideköltözik és BP-en dolgozik gondoljon erre, mert én lassan kezdek belerokkani :( Mindenesetre a város lakóinak számához képest jóval előbbre kellene, hogy tartson, csak hát asszem, sok éven át a vezetők ültek a babérjaikon. Most meg egyszerre nem lehet mindent behozni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_567007
    Torolt_felhasznalo_567007
    2005. január 17. 18:2659.
    Hahó!

    Azóta jártam Harasztiban egyik hétvégén, sőt, a Leéb Ingatlanirodába is bejelentkeztem az adatbázisba. Kaptam is két háznak a leírását, az egyik a Kaszala utcai volt, amit már a neten is megtaláltam, de aztán rájöttem, hogy nagyon kicsik a szobák. Úgyhogy oda már el se másztam megnézni, viszont a Golgota utcába igen, mert az volt a másik lehetőség. Az ottani házak tetszettek, esetleg van valaki, akinek van tapasztalata vagy infója róluk?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. január 16. 00:3958.
    Ez a falu szerintem egy rémálom. fél családom ott lakik, és egy régi ex-em, de én mindig is utáltam. télen sötét van, nincs közvilágítás néhány utcában, csupa sár minden, drága a telefon, meg minden rezsi, nincs ott semmi, messze van és a piac is szar lett. a hévre hétvégén 40percet kell várni, és az emberek többsége is elmaradott gondolkodású. fiatalok is csak a kocsmákban ülnek. . . 4 évig jártam oda, és az életbe nem kívánom vissza azt az időszakot. a piacnál a tábla is jelzi a véleményem, amin ez a felirat található: dunaParaszti.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2005. január 15. 21:2757.
    Sziasztok!

    Én Harasztiban születtem, és 28 éves koromig ott laktam, onnét jártam be Pestre középiskolába, illetve dolgozni. Nagyon nem szerettem, mert egyrészt sokat kellett utazni, illetve ha bármit el kellett intézni, akkor az 1 nap szabadságba került. De ha jól tudom, akkor most már a Posta is este 6-ig nyitva van minden nap. Semmi pénzért nem mennék vissza, de a szüleim még mindig ott laknak, így ha nem is sűrűn de kijárok hozzájuk. Az igaz, hogy rettenetes nagy változásokon ment keresztül a város. A lakóparkban az nem tetszik, hogy nem egyformák a házak.
    Az utcák állapota katasztrófális. Például a Klapka utca a 30 év alatt semmit sem változott. Szerintem ott csak tengelytöréssel lehet keresztül menni. Pedig az egy eléggé forgalmas utca. Viszont a játszóteret nagyon szuperul megcsinálták a szigeten. Nem győztem csodálkozni, hogy milyen jól néz ki. Azt hallottátok, hogy a megnyitó előtti éjszakán a padokat tönkre tették, illetve a hintákat leszakították?! Azt nem tudom, hogy hogyan oldották meg, hogy a megnyitóra elkészüljenek? Borzasztó, hogy milyen emberek vannak.
    Ami még szúrja a szememet a régi Piac téren lévő bútor bolt. Most, hogy mellette, szemben is felhúztak egy-egy lakóházat megdöbbentő, hogy milyen csúnya az a bútor bolt. Remélem, hogy hamarosan lebontják, és valami értelmes dolgot fognak kitalálni a helyére.

    folt
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_567007
    Torolt_felhasznalo_567007
    2005. január 7. 15:0056.
    Sziasztok!

    Én egyelőre csak álmodozom arról, hogy Dunaharasztiba költözzünk a párommal, de ha sikerül megtalálni az álomházat, nyáron mennénk! Egy ingatlaniroda oldalán olvastam a Kaszala utcai házakról, ezekről tudtok mesélni valamit? Elsőre tök jól hangzik, de egy másik fórumban valaki azt írta, nem teljesen az, aminek látszik.
    Infót kérek, léciléci!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_263036 (55)
     
  22. Torolt_felhasznalo_263036
    Torolt_felhasznalo_263036
    2004. december 2. 23:4555.
    Sziasztok!
    Most fedeztem fel ezt a Haraszti oldalt és nagyon megörültem neki!
    Én 1992 óta lakom itt. Én Budán nőttem fel és utána mikor férjhez mentem Pesten laktunk, mindíg valamilyen emeletes házban.
    Aztán jött a nagy ötlete páromnak hogy költözzünk ki ide, Dunaharasztiba. Mondhatom írtóztam az ötlettől mert én megszoktam a budapesti nagy nyüzsit és minden barát ott volt. Gondoltam ha ide kijövünk senki nem nyitja ránk az ajtót mert messze leszünk. Hát mondhatom nem így történt! Vettünk itt egy kis házat amit aztán szép naggyá varázsoltunk. A barátok meg alíg várták hogy hétvége legyen és jöttek. Ma már ott tarok hogy nem tudnának annyit fizetni hogy visszamenjek Pestre lakni. Nagyon jól érezzük itt magunkat. Én mindenkinek csak tanácsolni tudom hogyha teheti jöjjön ide mert közel a főváros viszont sokkal nyugodtabban lehet élni mint ott bent.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. november 2. 15:0854.
    Szia,
    Most találtam meg ezt a Dunaharasztis topic-ot. Hirtelen nem tudom, merre van a Bezerédiben ahol építkeztetek. . nem vagyok bennszülött. Mi is ott lakunk majd, ill. remélem november végétől. . a Bercsényi utcában.
    Ha ott laktok már: hogy tetszik?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_526147 (4)
     
  24. 2004. október 8. 18:5953.
    Sziasztok,
    én is Harasztin "születtem".
    A sportcsarnok a Kőrösi (3-as) iskolánál épül. Ugyanis ott van testnevelés tagozat, de nem volt megfelelő tornaterem. Illetve tornaszoba gyanánt két termet használtak, de így pedig kevés volt a tanterem.
    Már évek óta tervbe volt véve, de hiányzott rá a pénz, és most ha jól tudom, pályázati pénzből sikerült.
    Szóval nem kifejezetten publikus", de régen is jártak a tornaterembe focizni, ill. karatésok, birkózók stb. Tehát nem csak iskolai keretben használják.
    Gondolom különböző városi sportrendezvényeknek is helyet fog adni.

    Üdv: Vicky
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2004. október 3. 20:3852.
    Azt hiszem, az egyik suli - talán a Rákóczi - mellett épül egy sportcsarnok, de az gondolom csak olyan iskolai dolog lesz, nem "publikus". Lehet, hogy egyszer el kellene már menni valami nyilvános képviselői ülésre, ott biztosan meg tudnák mondani ezeket a dolgokat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_384266 (51)
     

Címlap

top