Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Dunaharasztiak???

Kincsőcske
Létrehozva: 2004. március 9. 16:50
Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy van-e itt valaki aki Dunaharasztin lakik? Csak úgy, kíváncsiságból...Mert én ott élek és nagyon szeretem!
  1. 2005. február 10. 20:22126.
    Szia !
    Cipész, ha jól tudom, a Táncsics M. utcában van, gyerekorvos: mi a KOvács Zsuzsához járunk és nagyon szeretjük.
    Házt. gép szerelő: Erdős Imre 30/9480-547, a Fő űton, a Némedi úti kereszteződés mellett vannak, ha személyesen akarsz menni (van mellettte a sarkon valamilyen elektromos üzlet is). Hozzánk azóta jár, mióta itt lakunk és nagyon megbízható.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_746321 (124)
     
  2. Torolt_felhasznalo_746321
    Torolt_felhasznalo_746321
    2005. február 10. 19:49125.
    Még valami, látom sokan keresnek közületek harasztin lakást, házat.
    Mi sajnos nem tudtuk megszokni, "lüke pestiek" vagyunk :)) Mennénk is vissza, szóval ha vkit érdekel egy A-Z ig felújított házikó, közel a 0-áshoz, Lidl-hez, Piramishoz nézze meg a házról készült weblapot, szeretettel várom az érdeklődőket :)
    http://harasztihaz. fw. hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_746321
    Torolt_felhasznalo_746321
    2005. február 10. 19:27124.
    Sziasztok!
    Végre egy hely, ahol remélem érdemben tudok érdeklődni :))
    Nemrég költöztünk ide és fogalmam sincs mit merre találok, mindenért pestre rohangásznom nem túl jó ötlet.
    Szükségem lenne egy cipészre és egy háztartásigép szerelőre, tudnátok segíteni? Előre is köszi. Jah, és ha vki tudna ajánlani egy jó gyerekorvost sztk alapon :) azt is nagyon megköszönném.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. február 10. 19:09123.
    Kézilabda nem érdekel?
    A barátnőmék megszervezték, hogy hétfő esténként az új csarnokban kéziznek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_522112 (122)
     
  5. Torolt_felhasznalo_522112
    Torolt_felhasznalo_522112
    2005. február 7. 10:58122.
    Sziasztok Mindenkinek!
    Ha már ilyen szépen összejöttünk, szeretném megkérdezni, hogy nincs-e köztetek volt röplabdás (igazolt játékos), ugyanis szeretnék egy jó kis csapatot összehozni, -ha már van egy szép csarnokunk- és egy szakosztályt indítanánk a DMTK-ban, ehhez viszont játékosok kellenek, akik egy kis "frissítés" után meccseket is játszhatnának. Most a volt csapattársaimat hajkurászom, de gondoltam ha helyben is találnék társakat az csak jó lenne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. február 7. 10:36121.
    Igaz, egyszer engem is majdnem átvágott az egyik csaj (fekete hajú, kövérkés), de a srác korrekt volt (vagy ügyes. . )
    előzmény:
    Andaxin (113)
     
  7. 2005. február 7. 08:39120.
    Szia Zsebróka !
    Anno, én is úgy kerültem ki Dh-ra, hogy senkit nem ismertem, aznap született alányom, mikor költöztünk :-)
    A szomszédom nem elég, hogy öreg még hülye is :-)
    De aztán szép lassan kialakult minden. Én évekig még a heti nagybevásárlást is Csepelen intéztem, mert össz. 1 db közért volt, meg egy csomó éjjel-nappali horror áron. AZóta ez már sokat változott és vannak dolgok, amik olcsóbbak is, mint Pesten (pl. fodrász).
    Mivel kisbabád van, próbálj keresni kisbabást klubbot, valaki már írta, a Mannheimban is van. A gyerekorvosnál is tudzs ismerkedni babás anyukákkal (ki agyerekorvosotok).

    Amit a kultúráról és a társ. életről írtál, szerintem csak réészben igaz (legalábbis a néhány évvel ezelőtti állapothoz képest), lassan ugyan, de fejlődünk. Vannak kiállítások (műv. ház, könyvtár), színházi előadás, próbálj érdeklődni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_140480 (119)
     
  8. Torolt_felhasznalo_140480
    Torolt_felhasznalo_140480
    2005. február 6. 21:20119.
    Sziasztok!
    De jó hogy van egy ilyen beszélgetés is! Én csak mostanában kezdtem el a "fórumozást" kínomban, mert már annyira egyedül éreztem magam Dunaharasztiban és helyzetemből fakadóan: kisbabás anyukaként, idepottyanva 8 hónapja mint egy UFO. Mi elég naivan jöttünk ide, sajnos fórumot nem is néztünk előtte, eszünkbe se jutott:-((( Mi a piachoz közel lakunk, errefelé inkább idősebbek laknak úgy vettem észre. Nagyon örülnék új ismeretségeknek. Dunaharasztiról az ittlakás során én is inkább azt tapasztaltam hogy inkább falu ez még, de szerintem legfőképpen a kultúra és az igazi társadalmi élet hiánya miatt. Persze biztosan a helyzetemből adódóan (enyhe bezártság) is van ez a véleményem. Akikkel mostanában sikerült mégiscsak megismernem és régóta itt laknak osztoztak velem ebben a véleményben. Olyan kiváncsi vagyok hogyan élnek itt pl. a középiskolai tanárok? Mindenki bejár Budapestre mindenféle ügyben? . . végülis közel van. . . de egy kicsit szomorú lenne. . .
    Sziasztok, jó hogy itt vagytok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_522112
    Torolt_felhasznalo_522112
    2005. február 6. 13:31118.
    Sziasztok!

    A kisbabások figyelmébe ajánlanám én is a Manheim Klubbot, nemcsak baba-mama klub, hanem zenés fejlesztő foglalkozás is lesz (van?) Úgy tudom valamikor most indult, pénteken de. talán 10-től. Nézzétek meg, két hét múlva én is megyek a babámmal!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2005. február 6. 07:54117.
    Szia Mazda ! Kivánom Nektek, hogy maradjon meg ez a jó érzésetek, és érezzétek magatokat nagyon jól itt !
    Sokaknak sikerül :-)
    Én is panelból jöttem, de nekem kimaradt az "EZ AZ" érzés ! :-))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_553101 (116)
     
  11. Torolt_felhasznalo_553101
    Torolt_felhasznalo_553101
    2005. február 6. 07:09116.
    Sziasztok,

    Örülök, hogy ennyien ragadtatok "tollat", hogy megosszátok a tapasztalatokat. Nem tudom, hogy ki honnan érkezett Dunaharasztira, akár mostanában, akár régebben, de mi a férjemmel laza 2 évvel ezelőtt kezdtünk el lakást keresni.
    Először Budapesten nézelődtünk, de az nem egy átlagos fizetésből élő fiatal pár pénztárcájához mérték. Szóval jött az ötlet, hogy menjünk ki Bp-ről, de Pest megyén belül. Ekkor jött Vác, Budakeszi, Érd, Fót, Budaörs, Szigetszentmiklós és mikor már úgy voltunk, hogy elhalasszuk ezt a dolgot, akkor hopp, rábukkantam Dunaharasztira. Tapasztalat: nem tudom ti hogy vagytok vele, de mikor átlépitek egy városka vagy egy bármilyen hely határát és jön egy érzés, hogy - egek!!!EZ AZ!! - hát nekünk ilyen volt. Tény, hogy még csak "vendégként" szoktunk barangolni, mert a ház még nincs kész, de fáj a szívem mikor hazafelé beérünk a Soroksári útra. Biztos, hogy ha majd már mi is legalább egy éve ott lakunk majd észrevesszük a hátrányait, de aki élt már Pesten az ha a szívére teszi a kezét, akkor tudja, hogy Haraszti a kis családi házaival és néhol betonozatlan útjaival, ( megjegyzés: Bp. XVII. kerületében is vannak betonozatlan utak) és a bickliző emberekkel mégis alkalmasabb szabadidőbeli feltöltődésre, mint a zajos Bp. , a lassan 2 millió feletti lakosával.

    Szóval ne csüggedjetek, Haraszti (vagy Paraszti?:)))) jó hely.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. február 5. 15:19115.
    Ha valakit érdekel. . . . a dunaharaszti. lap. hu Vendégkönyvén valaki Haraszti kisbabásokkal szeretni csevegni, tapasztalatokat cserélni "Babások Harasztin" címmel. Gondoltam szólok, hátha tőle is hallotok érdekes infókat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2005. február 5. 08:34114.
    Sziasztok !

    Én 12 éve élek Harasztin, azért költöztünk pont ide, mert ez volt megfizethető nekünk
    Teljesen őszintén nem állítanám, hogy max. jól érzem itt magam, de lehetne rosszabb is.
    AZ utóbbi néhány évben rengeteg új ismerősre tettem szert, azóta azért változik a helyzet, de az énpárom csak Parasztinak hívja Harasztit, ez szerintem sok mindent elárul. (bár látom másnál előfordul ez a név).
    Tényleg nagyon sokat fejlődött a város az utóbbi években, rendezvények terén, útépítés terén
    Amiket Pusziláda írt, én is ezeket éreztem korábban, szerencsére sokpozitiv változás történt az utóbbi időben ! Talán egyszer megszeretem.

    Látom, sokan építkeztek majd errefelé. Én azt hallottam sokaktól (személyes tapasztalat is volt benne), hogy a Bezerédi lakóparknál nagyon magas a talajvíz, figyeljetek rá oda !

    Időközben a tornacsarnok is felépült, és vannak időszakok még, mikor kibérelhető (a héten mondták a suliban a szülőin, tehát friss az info)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. február 4. 22:32113.
    A Vénusszal szembeni zöldségessel vigyázz, amikor papíron számolnak, lehetőleg takarásban, akkor vastagon szokott fogni a ceruzájuk, néha igen gusztustalanul csalnak. Ettől aztán nekem elment a kedvem. De a lángosos mellettit kipróbálom, köszi a tippet.
    előzmény:
    Jeniana2 (112)
     
  15. 2005. február 4. 08:35112.
    A Vénusszal szembeni zöldséges nekem elég jó, de a Dózsa György úti, a lángosos mellett több árut tart, és különlegességeket is (biolekvár, gesztenyeméz, aszalt gyümölcsök, tartósítószermentes ételízesítő, ilyesmi. De van biobolt is, ami elég jó, a Fő úton, a gyógyszertár mellett.
    előzmény:
    Andaxin (107)
     
  16. 2005. február 4. 08:32111.
    Írtam privit! HOl a tornacsarnok? Az ovistorna is jó a Mannheimben!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_522112 (102)
     
  17. 2005. február 3. 21:44110.
    Na, még egy utolsót írok :) aztán irány az alvás. Amikor mi kerestünk házat, elég sok helyet bejártunk és sajnos tényleg van több hátrányosabb helyzetű rész is. Ami nekem a legszönyűbbnek tűnt még bicajon is, az a régi szőlőskertes rész, ez az, ami a temető mögötti nagyon dimbes-dombos és homokos rész. Na ott aztán semmi, de semmi nincs, csak sok homok. . . Fogalmam sincs, hogyan lehet ott létezni. És kár, hogy ez így van, mert szerintem Harasztinak kifejezetten jók az adottságai, csak talán időben észre kellett volna ezt venni anno és fejleszteni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2005. február 3. 21:41109.
    Én pedig annak örülök, hogy van itt végre egy kis élet. . . én úgy gondolom, az ilyen dolgok, mint ez a fórum, is jót tesznek egy településnek :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_234746 (105)
     
  19. 2005. február 3. 21:36108.
    Hát én árorientált vagyok, és pl. a cukor, liszt, stb. a Lidlben is magyar. És egy csomó minden más is, csak "álcázzák" ismeretlen márkanevekkel. Ami engem meglep a vásárlósdiban, hogy a sok saját állítása szerint "szegény" ember milyen mennyiségű teljesen felesleges cukros löttyel tömi tele a kosarát, hasznosabb dolgok helyett.
    előzmény:
    Jeniana2 (99)
     
  20. 2005. február 3. 21:32107.
    Köszi, megkaptam :) A Piramisos nekem pont jó, az közel van :) A vénuszt kinéztem próbára, de akkor most kilőve. Viszont eszembe jutott, hogy mi az, amit hiányolok a környéken. . . egy igazán jó zöldségest. Na az nincs :(
    előzmény:
    Jeniana2 (97)
     
  21. 2005. február 3. 21:30106.
    Hát van az Alsónémedi felé menet balra lévő tavacska, annak egyik felén horgászni, másik felén fürödni lehet. Ez elég tiszta volt és kevésbé zsúfolt legutóbb, mert nincs annyi "flanc" ott. Van az Univerzum üdülőtelep ugyanazon az úton, csak jobbra, ott lehet nyaralni is, jet-ski, strand, amit csak akarsz, bár amikor én voltam, nehéz volt fürödni a tömegben és koszosabb volt a víz is. Van még a Rukker-tó, Taksony fele menet, az nekem jobban tetszett, mint az Univerzum. Lidl jó, próbáld ki feltétlenül.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_553101 (96)
     
  22. Torolt_felhasznalo_234746
    Torolt_felhasznalo_234746
    2005. február 3. 19:39105.
    Most csöppentem ide és megláttam hogy írtál a Dharaszti kiállításokról. Én is részt szoktam venni ezeken és tök jó visszajelzést kapni hogy van értelme alkotni mert van aki értékeli még a kézműves termékeket ötleteket. Ugyhogy köszönöm ezt a pár sort!
    előzmény:
    Andaxin (95)
     
  23. Torolt_felhasznalo_522112
    Torolt_felhasznalo_522112
    2005. február 3. 18:44104.
    Van egy olyan HÉV megálló, hogy Dunaharaszti-felső, ez ha Pestről jövünk kifelé, akkor az első megálló Pest határa után. Itt van egy domb, ezen lakunk. Ez a rész a szolgáltatások szempontjából elég mostoha, minden messze van (már ha gyalogos vagy). Bár vannak ettől is rosszabb helyzetben lévő helyek is. Itt mondjuk nagy előny, hogy a lakosság összetétele elég jó korban, iskolázottságban és "etnikailag" is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_553101 (103)
     
  24. Torolt_felhasznalo_553101
    Torolt_felhasznalo_553101
    2005. február 3. 15:57103.
    Szia,

    Én örülök, hogy írtál, mert én speciel azért csatlakoztam fel erre az oldalra, mert mi ott vettünk lakást és mielőtt odaköltözünk szerettem volna tájékozódni. Ami azt jelenti, hogy nehéz olyan helyet találni ami minden szempontból megfelel, negatívuma úgyis mindennek megvan, nem akarok csak jó dolgot hallani, mert az sem jó.
    Talán most hogy egyre több az új lakó így talán több cég is "megveti a lábát" és az a város fejlődését mindenképp elősegíti.

    Én Pesten születtem és elmondhatom, hogy az elmúlt 5 évben olyan nagy káosz uralkodik itt, ezt értem a közlekedésre, a koszra, a rengeteg hajléktalanra stb. . . . , hogy ennél aligha lehet rosszabb helyre költözni. Nagy a zaj, nincs egy hely, ahol egy kicsit egyedül lehetne az ember, szóval borzasztó.

    Azt írtad Felsőn laksz, ez melyik részén helyezkedik el Harasztinak?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_522112 (102)
     
  25. Torolt_felhasznalo_522112
    Torolt_felhasznalo_522112
    2005. február 3. 15:45102.
    Sziasztok!
    Csak most találtam erre a fórumra és nagyon meglepődtem, hogy vannak emberek akiket érdekel Dunaharaszti. Én 1998 óta lakom itt, egyébként Miskolci vagyok, de többek között Budapesten is laktam egy darabig. Nos én nem tudtam megszeretni harasztit és nagyon szívesen elköltöznék innen. Szerintem komoly hátránya, hogy ha nincs autód (vagy jogsid) akkor sehová nem jutsz el. Én Felsőn lakom, ide már nem jön a busz, csak a HÉV megállóig, (még sosem közlekedtem vele) úgy tudom valamerre körbe megy.
    Szóval pl. az oviba eljutni csak autóval lehet, ráadásul miután született egy másik gyermekem is, az ovis kisfiam csak 13-óráig lehet oviba, (a férjem jön haza pestről érte, és ha késik akkor még meg is jegyzik). Nos ha jó az idő, akkor lesétálok a babakocsival, de az 5 éves gyemrkőcöm nem nagyon örül, hogy gyalogolnia kell haza. Ja és a kisgyermekes anyukák gyermekeinek május 31-el befejeződik az ovi és csak szeptemberben mehet újra. Ez nem nagy gond, csak egy négyhónapos gyerek mellett nem volt könnyű, az örökmozgó, folyamatosan -hangosan- beszélő, gyermektársaság hiánya miatt unatkozó fiúval itthon a 3 hónap.
    A bölcsiről annyit, hogy még nincs is beíratkozás de, ennek ellenére már jó ha januárban, vagy inkább korábban bemész és felíratod magad a listára, mert még így sem biztos, hogy lesz a gyermekednek helye.
    Szép dolog, hogy a mostani önkormányzat végre épített két játszóteret, de mi, akik itt "fent" lakunk, ezt sem tudjuk kihasználni, csak ha autóval megyünk le, így rendszeres, hogy a családoknak saját kis játszóterük van a kertben, amitől ugye a gyerekek még nem lesznek gyermektársaságban. Egyetlen dolog, amiben nekünk is részünk lehet talán, az a tornacsarnok, ami az utcánkban épült, ezt remélem tudjuk, majd használni.
    Ui. : egy jó kozmetikus címének én is nagyon örülnék
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top