Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ripsz-ropsz sütik!

Gaby55
Létrehozva: 2004. március 19. 15:28
Gyors és egyszerűen elkészíthető süti recepteket keresek édesszájúaknak!
Köszi.
  1. 2005. Április 11. 08:15201.
    :-)))))))**************
    A Lúdláb tortáról volt szó.
    előzmény:
    maci6609 (200)
     
  2. 2005. Április 9. 19:14200.
    Sziasztok! Idejöttem, s kit látok? Ismét régi jóbarát, egy ismerős. Valyon milyen sütit csináltál? Feldob a dolog, rögtön utánanézek. Hátha nekem is szerencsém lesz vele. Jó volt Rád találni itt is!!!!
    előzmény:
    Hustia (199)
     
  3. 2005. Április 9. 16:59199.
    Megcsináltam a sütit!!!!!!!!
    A finomabbnál is finomabb lett! Még a férjem is evett belőle, pedig nem sütis. Van róla kép a bememen. Mondjuk én nem vontam be körbe csokival, csak a tetejét (fáradt voltam). Szóval csináld meg nyugodtan, ráadásul tök egyszerű volt.
    előzmény:
    ZSOMLI (196)
     
  4. Torolt_felhasznalo_132989
    Torolt_felhasznalo_132989
    2005. Április 5. 15:28198.
    Toll-house csokis

    Talban keverj ossze 55 dkg lisztet, csipet sot, 1 kkanal szodat (sodabicarbonat) Egy masik talban keverj habosra 25 dkg vajat 17 dkg kristaly , 17 dkg barna cukorral, egyenként tegyel bele 2 egesz tojast, 1 kkanal vaniliat. Ontsd a liszthez, jol keverd ossze, tegyel bele 35 dkg csokolade-darabkakat es 1 poharra valo vagdalt diot. Kanallal jokora dio-nagysagu halmokat rakjal - tavol egymastol - a sutolapra, amit Nem kell kizsirozni! 10-12 percig suljon. Kb. 60 db lesz belőle. Hamar kész, hamar elfogy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_761670
    Torolt_felhasznalo_761670
    2005. Április 5. 15:14197.
    Mi az a Toll-house? Imádjuk a megacsokis dolgokat.
    Itt van pár.

    cinnamonn brownie-ja:
    10 dkg liszt
    12. 5 dkg étcsoki
    3 dkg porcukor
    2 dkg kakaó
    reszelt narancshéj
    sok pirított dió
    2 tojás
    neszkávé, víz
    1 dl olaj
    sütőpor

    A lisztet, sütőport, cukrot, kakaót, narancshéjat és a diót összekevered egy tálban. Az étcsokit apró darabokra vágod (vagy inkább kisebb-nagyobb, ahogy tetszik), beleszórod. 2 kávéskanál neszkávét 2 evőkanál vízzel összekeversz, beleöntöd az olajat és a 2 tojást, összekutyulod, majd a száraz részhez öntöd, és fakanállal összedolgozod. 20 percig, 175 fokon süsd, elég neki!

    csokimousse

    25 dkg étcsokit megolvasztasz, 4 tojássárgájával összekevered. A 4 tojásfehérjét porcukorral vagy vaníliás cukorral verd fel kemény habbá, először egy kis részét, majd az egészet forgasd bele a csokis masszába. Verj fel 1/4 liter tejszínt, és ezt is keverd bele. Tehetsz bele rumot is, nem árt neki. Töltsd üvegpoharakba, tedd a hűtőbe. Nyami :)

    gesztenyegolyók rengeteg csokival

    10 dkg gesztenyemassza (fagyasztott)
    15 dkg étcsoki
    1 dl tejszín
    5 dkg margarin
    4 ek. rum
    kakaó

    A felengedett gesztenyét villával áttöröm. Én natúr gesztenyemasszát használtam, nem édesítettet, és az kicsit több volt, mint 10 deka (talán 125 grammos csomag). Az étcsokit pici darabokra vágom. A tejszínt felforralom, leveszem a tűzről, beleszóróm a csokit, és addig rázogatom, amíg felolvadnak a darabkák, de a massza folyós marad. Belekeverem a gesztenyét, a margarint és a rumot. Kész is a massza, célszerű kicsit hűteni, félretenni vagy a fridzsibe dobni. Még így is csupa csoki leszel :) Ha kicsit megszilárdult, akkor formálj belőle golyókat, én icipiciket szoktam, 2 kiskanál segítségével, és forgasd kakaóba. Vagy darált dióba, kókuszreszelékbe, porcukorba. És ha szereted, rejts el a közepébe kicsi aszaltszilva-darabokat. . . Mehet újra a hűtőbe. Megunhatatlan.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_132989 (188)
     
  6. 2005. Április 5. 14:58196.
    látom te is szegedi vagy, meg a cicákat is szereted. . )
    előzmény:
    Hustia (194)
     
  7. 2005. Április 5. 14:47195.
    oké. . . . . )))))
    előzmény:
    Hustia (194)
     
  8. 2005. Április 5. 14:43194.
    Tudom, hogy nem kötöszködöl Te!! :-)))
    Különben én is arra gondoltam, hogy holnap megcsinálom és akkor elmondom milyen lett. Okszi?
    előzmény:
    ZSOMLI (193)
     
  9. 2005. Április 5. 14:36193.
    szia, hát én is sütöttem már elég sokat. . csak amiben nincs liszt, abban
    van helyette más. . itt meg mindenből kevés van, 3 tojás is irtó kevésnek
    túnik. nem baj, nem akarok kötözködni, komolyan kiváncsi vagyok, hogy
    milyen lesz, majd számolj, be okszi??) köszi
    előzmény:
    Hustia (192)
     
  10. 2005. Április 5. 14:28192.
    Még nem próbáltam, de nagyon szeretem és a napokban akarok sütni ilyet. Szerintem nem kevés, már sütöttem olyat is amiben liszt sincs.
    előzmény:
    ZSOMLI (191)
     
  11. 2005. Április 5. 13:03191.
    szia!!

    próbáltad ezt a lúdláb receptet? olyan nagyon kevésnek tűnik a 3ek.
    liszt. . a barátnőmnek szeretném sütni a szülinapjára és szeretném, ha jól
    sikerülne. .
    előzmény:
    Hustia (190)
     
  12. 2005. Április 5. 12:54190.
    Csokoládécsók

    Hozzávalók: 28 dkg cukor, 28 dkg mandula, 14 dkg reszelt tejcsokoládé 2 egész tojás A cukrot, mandulát, csokoládét 2 tojássárgájával, a habjával összegyúrjuk. Apró gömböket formálunk belőle, kristálycukorba nyomjuk és kikent tepsiben, inkább szárítjuk, mint sütjük.

    CSUPA CSOKOLÁDÉ

    Hozzávalók (40 darabhoz): 3 dl cukor, 1, 5 dl tejszín, 15 dkg vaj, 0, 75 dl erős feketekávé, 12 dkg keserű csokoládé, 7-8 dkg dió A cukrot, a tejszint, a vajat meg a kávét kis lángon addig melegítjük, amíg a cukor elolvad. Ezután az apróra tördelt csokoládét hozzáadjuk. Kevergetve felforraljuk - akkor jó, ha hideg vízbe cseppentve azonnal megkeményedik - majd a tűzről lehúzzuk. Kisse hűlni hagyjuk, és a durvára vágott diót vagy mogyorót hozzáadjuk. Kivajazott tepsibe öntjük, és amikor már szeletelhető, négyszögekre vágjuk. Le is fagyasztható

    Lúdlábtorta

    Hozzávalók: Tésztához: 3 tojás, 3 evőkanál cukor, 1 evőkanál kakaó, 3 evőkanál finomliszt Töltelékhez: 40 dkg meggybefőtt

    Krémhez: 3 dl tej, 4 dkg főzhető csokoládé krémpor, 3 evőkanál cukor 20 dkg vaj, 10 dkg keserű csokoládé Bevonáshoz: 20 dkg étcsokoládé

    Elkészítés: A tojások sárgáját egy evőkanál cukorral habosra keverjük. A fehérjét a többi cukorral kemény habbá verjük. A két masszát összekeverjük, közben a kakaós lisztet apránként hozzáöntjük. Egy tepsit sütőpapírral kibélelünk, s egy 24 cm átmérőjű tortaforma segítségével kört rajzolunk a papírra. A masszát rákenjük, s közepes hőmérsékletű sütőben megsütjük. /18-20 perc a sütés ideje / A papírt még melegen levesszük, s a tortaformát ráhelyezve kijavítjuk a formát. Sült oldalával felfelé fordítva a formába helyezzük. A meggybefőttet kimagozzuk, lecsöpögtetjük. A pudingot az utasításnak megfelelően megfőzzük, majd hagyjuk kihűlni. A vajat habosra keverjük, s a csokoládépudingot apránként hozzákeverjük. A fölolvasztott csokoládét a krémbe csorgatjuk, és kétharmad részét a tésztára kenjük. A meggyet körben rárakjuk, s a megmaradt krémet rákenjük. Hűtőszekrényben legalább 2 órát hűtjük. Ezután a tetejét és az oldalát olvasztott csokoládéval bevonjuk. Ha megdermedt fél meggyszemekkel díszítjük.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2005. Április 5. 12:37189.
    CSOKOLÁDÉHAB

    Hozzávalók (4 személyre): 20 dkg étcsokoládé, 2 pohár (4 dl) natúr joghurt, 3 ek. cukor, 2 ml vaníliaaroma, 2 ek. rum, 1 csomag zselatin, 4 tojásfehérje

    A csokoládét vízfürdőben felolvasztjuk. (Nagyobb edényben vizet melegítünk, ráteszünk egy kisebb edényt, aminek az alja nem ér bele a vízbe, és ebben olvasztjuk fel a csokoládét. ) Belekeverjük a joghurtot, a 3 ek. cukrot, a vaníliaaromát és a rumot. A zselatint a csomagoláson olvasható utasítás szerint elkeverjük 5 ek. vízzel, 10 percig állni hagyjuk. Hozzáöntünk 0, 5 dl vizet, felmelegítjük, és a joghurtos masszába keverjük. A tojásfehérjéket kemény habbá verjük, és végül beleforgatjuk a csokoládékrémbe. Hideg vízzel kiöblített formákba töltjük, és legalább 2 órára betesszük a hűtőszekrénybe.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_132989 (188)
     
  14. Torolt_felhasznalo_132989
    Torolt_felhasznalo_132989
    2005. Április 5. 12:24188.
    Sziasztok! Nagyon csokis sütireceptje van valakinek? Olyasmire gondolok, mint pl. a Toll-house(?) vagy olyan, mint a kevert tészta. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2005. Április 4. 19:06187.
    sziasztok! van egy ilyen forum, eleg uj, hogy "Fórum: Süssünk-főzzünk / Finomság 5 perc alatt", ide sokat irtak mostansag a lanyok! bar en ezt a forumot is szeretem, marmint a tieteket!
    előzmény:
    brampton (185)
     
  16. Torolt_felhasznalo_211399
    Torolt_felhasznalo_211399
    2005. Április 4. 16:59186.
    Nem eszünk, nem iszunk, fogyózunk? Én speciel a kertet bütykölöm. Üdv mindenkinek!!
    előzmény:
    brampton (185)
     
  17. 2005. Április 3. 15:29185.
    Nagyon reg nem latogatott ide senki mi van????? Nincs tobb jo kis recept???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_211399
    Torolt_felhasznalo_211399
    2005. március 17. 13:24184.
    A főző tejszín főzéshez jó, nem habnak, annak a sima habtejszínt vedd. Azért kell a tejszínt felforralni, mert úgy nem esik össze annyira a hab, de nehezebb felverni, csak géppel. Ha a tejszínbe teszel habfixet vagy zselatint nem kell forralni. Ja és habtejszínből bármelyik márka jó, pl. Meggle, de nézd rajta a dátumot az az érdekes!
    előzmény:
    bobita1 (181)
     
  19. 2005. március 17. 12:09183.
    Bocsánat, a tévedésemet tudjátok be az időhiánynak:

    az összevágott sav. káposztát és a virslit meg kell dinsztelni, amig a káposzta összesik egy kicsit, utána jön a mustáros tejföl. .

    mégegyszer bocs. . . . . . . . . . . . . . . . . . .
    előzmény:
    nagycsalad (182)
     
  20. 2005. március 17. 12:03182.
    Szervusztok!

    Időnként én is be szoktam nézni a topicotokba, és hálából a sok finom receptért - és hogy ne haljon ki a topic, nagy kár lenne, szeretném közreadni sok gyermekem kedvencét. Igaz, hogy nem édesség, de elmegy a sós aprósütemény kategóriában:

    káposztás batyu

    levelestészta
    savanyúkáposzta
    virsli
    tejföl
    mustár

    A savanyúkáposztát apróra vágjuk, hozzákeverjeük a virslikarikákat, majd az egészet meglocsoljuk izlés szerinti tejföl-mustár szósszal.
    A leveles tésztát tetszés szerinti nagyságú négyzetekre vágjuk, közepükbe teszünk a töltelékből és középen összefogfa kis batyukat készítünk. Közepesen meleg sütőben szép aranybarnára sütjük.

    Dédnagymamámtól van egy családi receptem, nagyon sokszor készítem, bármilyen gyümölcsből, de legfinomabb szilvából:
    (én úgy ismerem, hogy schwetchen-kuchen, ahogy régi svábok mondták)

    pite tészta
    rá felezett szilva, vagy s. barack vagy kimagozott meggy stb
    tetejére jó sok cukrozott tejföl
    ( lehet bolondítani őrölt dióval, amit a gyümölcs és a tészta közé teszünk, ez jó arra is, hogy a gyümölcs levét kicsit felszívja)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2005. március 17. 11:46181.
    Sziasztok!
    Az utolsó előtti maximában volt egy egzotikus csokitorta recept, ami nagyon egyszerű, ki szeretném próbálni, csak nem tudom milyen tejszínt vegyek. A tejszín a krémhez kell. azt írják, hogy fel kell forralni 2 deci tejszínt, és belerakni 100g csokit. Ennyi a krém. Én főzőtejszínre tippelnék, bár nem tudom mi a különbség a főzőtejszín és a habtejszín közt. A zsírtartalom? Szerintetek milyen tejszín kell ehhez a sütihez?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_211399
    Torolt_felhasznalo_211399
    2005. március 17. 11:04180.
    Sziasztok! Én is csatlakozom egy igazi családi recepttel, nagyon gyors még egy gyerek is meg tudja csinálni, nem lehet elrontani.
    Hozzávalók:25 dkg liszt, 25 dkg cukor, 1 pohár tejföl, 1 tojás, 1 zacskó sütőpor és fél kg meggy. A tejfölt, a tojást, a cukrot jól összekeverjük, hozzáadjuk a sütőporral elkevert lisztet és elkeverjük. Kikent, lisztezett tepsibe öntjük és megszórjuk a meggyel. Ez egy variációs süti, amid van abból csinálod. Akár befőtt, akármilyen gyümölcs jó, főleg a szilva, a sárgabaracs amik aromásabbak. A tészta is ízesíthető pl. fahéjjal, citromhéjjal, vaníliáscukorral, ami épp illik a gyümölcshöz. Én még a tésztához 2-3 dkg olvasztott vajat vagy margarint is szoktam adni. Mérni sem kell, 1 kanál -csapott - cukor 2dkg, ugyanez lisztből pupozva.
    Ha valakinek van receptje sütemény barna lisztből, írjon!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2005. március 17. 03:33179.
    csak probalom felhozni a topicot a frisshozaszolasokhoz IRJATOK!!!!![nem en inditottam de kar lenne kihalni hagyni]
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_436518
    Torolt_felhasznalo_436518
    2005. március 13. 15:19178.
    SZIASZTOK!!

    Olyan sok jó receptet olvastam itt, ezért megosztom veletek a mi családunk number 1 sütijét!!

    Hozzávalók:

    4 doboz (kis)natúr joghurt
    500 ml tejszín( nem kell felverni)
    1 csomag zselatin (dr. oetker étkezési, fehér zselatin. )
    7 evőkanál cukor
    gyümölcs--babapiskóta

    A joghurtot, zselatint és a cukrot összekeverjük egy lábosban és felmelegítjük. Felforralni nem szabad!! Kihülés után belekeverjük a tejszínt és a gyümölcsöt. ( Én egy nagy őszibarack konzervet szoktam felkockázni)Kivizezett formába öntjük: ( Akár kuglóf forma is jó, abban tök jól mutat. )A tetejére babapiskótát fektetünk. (ez lesz majd a torta alja)Hűtőbe tesszük és ha megdermedt (kb. 24 óra) kiborítjuk a formából.
    ISTENI FINOM és ha már csináltad párszor. . . hihetetlen de 10 percnél nem kell rá több idő. Ja, és szalonképes még a vendégeknek is. . Próbáljátok ki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2005. március 13. 03:01177.
    Ja a kokuszosrol van szo
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top