Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Már tényleg jobban élek

Reszka
Létrehozva: 2010. Április 29. 20:06

AMIÓTA MEGTÖRTÉNT A 2010-ES VÁLASZTÁS MAGYARORSZÁGON,

 és hatalmas fölénnyel nyert a polgári oldal, 

 ÉN TÉNYLEG JOBBAN ÉLEK:

 minden reggel, mikor felébredek, jó kedvem van;

 akárha nyaralnék.

 - Jó kedvem van, mert megszűnik végre a modern rabszolgasorban való tartásunk,  kizsákmányolásunk;

 - Jó kedvem van, mert lehetek végre nyíltan, önmagamat felvállalva normális értékrendű, normális nemi identitású MAGYAR;

 - Jó kedvem van, mert végre nem köpnek ránk erdélyi testvéreink ; 

- Jó kedvem van, mert úgy gondolom, végre eltűnik a rádióból az "emeregykosutrádió" szöveg, és végre "Magyar Kossuth-rádió"  lesz a neve; 

- Jó kedvem van, mert végre negyvenévi szolgálat után elmehetek nyugdíjba, 57 évesen.......  

Szóval, jó kedvem van.  

Ha Nektek is jókedvetek van, és leírnátok, miért, ide várlak Titeket.    

  1. 2019. június 20. 10:0143926.

    https://24.hu/kozelet/2019/06/20/czegledy-csaba-megszunt- eljaras/?fbclid=IwAR27C9fuC1SZs5PijDff4K9q_fatFdSIvrM4L4YmfY lXf5ttMeFNQAbYNls


    Ami ebben az ügyben zajlik, tökéletesen mutatja a mai Mo. jogi, bírói , de leginkább politikai arculatát.


    Hogy úgy mondjam "leerőlködik a végbelüket" fideszék, természetesen legfelső parancsra, annyira szeretnének valamit felmutatni, csakhogy nincs mit !!!


    Na ebbe képtelenek beletörődni ... e cél érdekében hurcolnak meg embereket ártatlanul már évek óta.

  2. 2019. június 19. 08:4543925.

    Ez már évek óta folyik, nem új (legfeljebb Czeglédy Csabának az).


    Ott volt pl. Spéder, aki ráadásul az "övék" is volt, Fidesz-szimpatizáns, mégis tönkretették, de milyen csúnyán. Erről alig esett szó, pedig nála is csak megirigyelték a milliárdokat és a befektetéseit.


    Vagy ott volt a Welt2000 Kft volt tulajdonosa, amely cég egy olyan szoftvert birtokolt, amely a brüsszeli pénzek pályáztatását és elosztását kezelte. A tulajdonos egyik nap aláírta a szerződést erre, a másik nap pedig (47 évesen, kicsattanó egészséggel) öngyilkos lett. Előzőleg a NAV fegyveres őreivel szálltak ki hozzá, és minden más módon is nyomást gyakoroltak rá. Így járt szegény, kellett az államnak az üzlete. 


    Ezt teszi ez a rezsim azokkal, akiknek van valamijük és nem akarják "ajándékba" odaadni. Pont mint a legvadabb szocializmusban.    

    előzmény:
    LANIAKEA (43924)
    2019-06-19  07:06
  3. 2019. június 19. 07:0643924.

    Kis magyar abszurd:


    "



    Dr. Czeglédy Csaba


    Bige László, az ország ötödik leggazdagabb embere azt nyilatkozta a sajtónak, hogy tavaly ősszel két barátján keresztül üzenték meg neki, hogy „szabadon elhagyhatja az országot, de ha nem teszi, akkor börtönbe fog kerülni".


    Az egyik gyárát a hatóságok bezáratták, őt két napra őrizetbe is vették.


    ...

    Jééé, hogy mik történnek ebben az országban...


    Ahogyan azt a fórumokon is nyíltan elmondtam, 2012 tavaszán két kedves, jól öltözött, értelmes fiatalember keresett meg Budapestről, hogy megbízójuknak kellene a társaimmal közös cégünk, a Human Operator Zrt.
    Ajánlatot is tettek: a valódi érték töredékét fizették volna ki, igaz készpénzben. Társaimmal nemet mondtunk. Ezt követően megfenyegettek, hogy a megbízójuk nem fogadja el döntésünket, és felhívja a figyelmünket arra, hogy nem lesz nyugodt életünk, ha nem az akarata szerint cselekszünk. Ezt követően is nemet mondtunk.


    Rá két hónapra érkezett Vida Ildikó akkori NAV elnök végzése, amellyel elrendelte a Human Operator 2011. évre vonatkozó összes adónemre kiterjedő vizsgálatát, és erre a Veszprém megyei adóhatóságot jelölte ki annak ellenére, hogy a Human székhelye Szombathely. 2012 június elejétől folyamatos adóhatósági vizsgálat alatt álltunk, A többi már történelem.


    A két fiatalember egy olyan cégcsoport nevében tárgyalt, amely egyértelműen egy vezető fideszes politikus érdekköréhez tartozik


    A cég tönkretétele után 2017 júniusában a munkáink egy nagyobb része ehhez a cégcsoporthoz került. Meg egy másik, szintén a Fideszhez köthető céghez.


    Most, 2019-ben az történik Magyarországon, hogy a magyar tulajdonban álló, 500 millió forint feletti árbevételű cégekben Fideszhez köthető "üzletemberek" tulajdonrészt szereznek. Fenyegetéssel. Készpénzzel. Mindkettőből jó sok van nekik.


    Elveszik a másét, mi pedig hagyjuk.


    Ébresztő!"



    előzmény:
    pannacotta2 (43923)
    2019-06-18  20:26
  4. 2019. június 18. 20:2643923.

    Előválasztás Budapesten június 20-26. között.


    Online is lehet, itt kell regisztrálni: https://elovalaszto.hu/


    Ügyfélkapu-adatokat le lehet kérni, Ügyfélkapun keresztül hitelesíttetni, azt feltölteni és lám, már meg is van a reg.

  5. 2019. június 18. 15:0143922.

    Nem szorakozás neki hanem munka..a gyuri bá szervezete ezért fizeti ugyanis bértollnok a zugügyvéd...


    A jogász topikbol kiutálták mert nem ért a szakmájához  csak okoskodni tud ott meg találkopzott olyanokkal akik értikis a dolgukat...itt is volt egy hölgy a nickneve dvit volt..Ö  (nagybetüvel) igazi jogász volt a zugügyvéddel ellentétben, itt is hagyta a szerencsétlent hogy magába okoskodjon...Ja családja meg nincs neki mert azok sem állnak szoba vele, a saját gyereke sem pedig az is kicsit "visszamaradt" mint az anyja...Na ezért itt él...nem csak "kiéli" magát hanem itt él szo szerint.

    előzmény:
    Trisztán (43903)
    2019-06-17  13:18
  6. 2019. június 18. 14:5443921.

    Jó reggelt kivánok !!!   Igazán ideje volt hogy felébredjél….csak gratulálni tudok a késöi de igaz felismerésedhez..

    előzmény:
    Trisztán (43903)
    2019-06-17  13:18
  7. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. június 18. 10:0643920.

    Szerintem is marhaság, de ezen a ponton egy időre megint visszavonulnék. A legjobbakat mindenkinek!

    előzmény:
    pannacotta2 (43917)
    2019-06-17  23:11
  8. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. június 18. 10:0443919.

    Legyen úgy!

    előzmény:
    pannacotta2 (43916)
    2019-06-17  23:05
  9. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. június 18. 10:0343918.

    A filozófia szót én egyetlen egyszer nem írtam le. (Ha tévedek, akkor az a romló memóriának tudható be, de kíváncsi lennék, hogy hol olvasható tőlem.)

    előzmény:
    pannacotta2 (43915)
    2019-06-17  23:02
  10. 2019. június 17. 23:1143917.

    Van ám egy válasz is erre a Mandineren, ami azt boncolja, hogy ha annyira jó és szép volt az a híres demokrácia, ugyan hogy került hatalomra Caesar Rómában? Merthogy igenis, van igény az autokráciára, az ugyanis erősíti a bizalmat az emberekben és az összetartozás-érzést. 


    Aki ezt írta, nem ismeri a történelmet, Caesar nem került hatalomra, hanem magához ragadta a hatalmat egy olyan politikai környezetben, amikor  a szenátus és az arisztokrácia nem értette meg a plebs szempontjait és fordítva.


    De ha jól tudom, Caesart pont azért gyilkolták meg, mert a köztársaság (a demokrácia) ellen tört, vagy sem? Talán mégsem akartak annyira autokráciát, ebből következően. 


    Nagy marhaság ez a válasz.


    Az autokrácia (diktatúra) valóban lerombolja az erkölcsöket, ahogyan TGM írja, és erre a legjobb példa a mi országunk: a Kádár-kor erkölcsi rombolása a mai napig tart, és még túl kevés idő telt el ahhoz, hogy a magyarországi emberek ráébredjenek: másként is lehet.   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (43914)
    2019-06-17  22:43
  11. 2019. június 17. 23:0543916.

    Ami azt illeti, én ilyen önmegtartóztató leszek a következő (!) szavazáskor. Nem most, mert ahogy írtam, szeretnék Karácsonyra szavazni, ugyanis Tarlósból nagyon elegem van (nemcsak nekem), és ilyen közel még nem álltunk ahhoz, hogy meneszthessük. De a jövőben ehhez tartom magam. 


    Már ért bennem ez az elhatározás korábbról, ez csak az utolsó csepp a pohárban. Sokszor nem értek egyet TGM-mel, bár akkor is minden tiszteletem az övé, de most ebben igen.   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (43914)
    2019-06-17  22:43
  12. 2019. június 17. 23:0243915.

    Örülök, hogy beláttad. TGM nem könnyű és nem szokványos olvasmány (nem sorozatnézőknek való). Nekem elsőre ment a mondandó megértése, de többször is átolvastam azért is, mert nagyon kedvelem a stílusát és lenyűgöz - ahogy már írtam - a műveltsége. Egy kevés Rousseaut is szívesen olvastam TGM citálásában. 


    Azt azonban nem értem, hogy egy időben ugyan mindig filozófiára hivatkoztál, most mégsem válaszolsz a kérdéseimre. Talán csak blöff részedről a filozófiát említeni is?  Nem vagy hiteles ebben a kérdésben, nem is mersz belebocsátkozni a témába. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (43914)
    2019-06-17  22:43
  13. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. június 17. 22:4343914.

    Nos, ha már téged bíztattalak, én megtettem, elolvastam. Figyelmesen, mintha a te szemeddel olvasnék. Igazad van, ez nem csupán az ellenzék elmarasztalása. Első olvasatra is tudtam, hogy olyasmiről is szól, amiről te beszélsz, de be kell látnom, hogy főként arról. Ezt az írást nem elég átfutni.


    Mindazon által a megoldásnak ez a formája szerintem már-már a fantazmagória fogalomkörébe tartozik. Ilyen fokú társadalmi öntudat még egy több száz éves demokrácián nevelkedett társadalomtól sem várható el, nemhogy tőlünk. Minden esetre kíváncsian várom a fejleményeket.


    A nyaralás, az utazgatás, meg a soroztatok mellett erre is odafigyelek. 

    előzmény:
    pannacotta2 (43912)
    2019-06-17  20:07
  14. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. június 17. 21:2843913.

    Javaslomolvasd el még egyszer, de most figyelmesen!

    előzmény:
    pannacotta2 (43912)
    2019-06-17  20:07
  15. 2019. június 17. 20:0743912.

    Elég hosszan írja - kacskaringós eszmefuttatásokkal, amit én nagyon élveztem -, miért is undorodik. Nem önmagában attól, hogy az ellenzék ilyen-olyan (ahogy te szeretnéd ezt feltüntetni), hanem főként azért, mert kiszolgálják az Orbán-rezsimet. Ez a lényeg. 


    De látom, a filozofikus kérdésekre adott válaszod elsikkadt, nem megy az neked, csak ha valaki más eszmefuttatását kell idehozni.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (43911)
    2019-06-17  18:09
  16. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. június 17. 18:0943911.

    Egyáltalán nem örömködtem. Ez az írás lényege. Nem óhajtok erről vitát nyitni, de elég ha elolvassuk a címet. A címet, ami egy regény, egy film, egy... bármilyen alkotás, szellemi "termék", stb. lényegét hivatott tükrözni, összefoglalni.

    előzmény:
    pannacotta2 (43908)
    2019-06-17  17:13
  17. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. június 17. 18:0143910.

    Látod tudunk mi egyetérteni is! Persze eljön az az idő, amikor már nem lehet tagadni, amikor soha nem látott katasztrófák kezdik tizedelni az emberiséget. Akkor majd észhez térünk. Na nem a mi életünkben, de nem olyan távoli jövőben.

    előzmény:
    pannacotta2 (43909)
    2019-06-17  17:28
  18. 2019. június 17. 17:2843909.

    A klímakérdés mégiscsak összefügg a politikával, bár valóban nem közvetlenül. Ahhoz, hogy lassítsuk a klímaváltozást - amit valójában magunk okoztunk, vagy magunk gyorsítottunk fel -, önmegtartóztatnunk kellene: visszafogni a fogyasztást, korlátozni egyes termelő üzemek működését mndaddig, amíg környezetbarátabb intézkedést nem tesznek, stb. 


    De ezeket nem fogjuk megtenni. Ez ugyanis pénzt jelent (nemcsak kiadási, de bevételi szinten is), a pénz pedig hatalmat, politikai hatalmat. Ezt látjuk a mostani rezsimen is: minden lap a kezükben van, mert náluk van a pénz (több pénz, mint bármelyik kormányunknak volt valaha). 


    Így szép és naiv elképzelés, hogy az emberiség majd visszafogja magát, de nem járható. Pláne, hogy ugyanazok, akik a gazdasági-politikai hatalomban érdekeltek, tagadják azt, hogy a klímakatasztrófáért az emberiség felelne és azt, hogy közel van.    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (43907)
    2019-06-17  16:45
  19. 2019. június 17. 17:1343908.

    Erre kár volt rákattintanom, máskor szólj előre inkább, ahogy ez a Mága produkálja magát, attól szegény Seress Rezső forog a sírjában. Borzalmas. Ízig-vérig zenészeknek nincs szükségük ekkora színpadiasságra és Seress se így írta meg ezt a dalt. 


    Más: nos, elolvastad TGM cikkét, alig egy-két mondatot fűztél hozzá - azonkívül, hogy azon örömködtél, TGM-et undorítja az ellenzék -, holott egy állítólagosan filozófiai érdeklődésű embernek ennél jóval többet kellene mondjon. TGM ebben az írásában sem bújik ki a bőréből, nagyon is sok a filozófiai utalás (ami nem is csoda egy filozófusnál).  


    Hántsuk le az egészről azt, aminek úgy örültél és ami miatt szídhatod az ellenzéket, nézzük a filozófiai kérdéseket Erről valamiért nem akarsz beszélni, holott állítólagosan érdeklődsz ezután.  


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (43905)
    2019-06-17  13:34
  20. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. június 17. 16:4543907.

    Megnéztem, meghallgattam, köszönet az ajánlásért! Ahogy írtad, nagyon értelmes és impulzív személyiség, élvezet hallgatni a beszédét. Ha arról, amit a klímaváltozásról elmondott leválasztom a politikát, és az elvi (ideológiai) alapot, egy nagyon reális képet kapok a problémáról. Két dologban nem értek vele egyet, egyik sem szakmai jellegű dolog.


    Nem hiszem, hogy ez a probléma világnézeti alapon kezelhető. A klímaváltozást nem a liberálisok, vagy a keresztények fogják megoldani, hanem az arra rákényszerített emberiség - ha lesz még rá lehetősége. A liberális eszmék, vagy a keresztény értékrend annyit érnek, amennyit realizálnak belőlük. A magát kereszténynek vallók éppen úgy szennyezik a földet, mint a liberálisok. E tekintetben nem az ideológia tesz közöttük különbséget. A fokozódó károsanyag kibocsátás nem az (egyes) ideológiák "terméke", hanem a megállíthatatlan fejlődésé. E kérdésben érdemes elolvasni Harari könyveit. Ragyogóan visznek végig minket az emberiség történelmén, Harari kendőzetlenül mutat rá az ember, az emberiség természetére. Olyanok vagyunk, mint a cápák. Állandóan mozgásban kell lennünk, mennünk kell előre, különben elsüllyedünk, vagyis összeomlik a társadalmunk. Az állandó gazdasági fejlődés, és az annak alapját képező fogyasztás-növekedés működteti a világunkat. Ezt kellene nagyobb odafigyeléssel, környezettudatosabban csinálni!


    Harari foglalkozik a globalizációval is, ami szerinte be fog következni. A Föld a maga kormányával! A globális kihívásokra nem lehet nemzetállamok szintjén válaszokat adni. Az országok (a nagyhatalmak) által az előnyösebb helyzetért (vezető szerepért) vívott harc óhatatlanul azt eredményezi, hogy a hátrányosabb helyzetben lévő olyan eszközökkel igyekszik kompenzálni hátrányát, melyek nincsenek tekintettel a környezetre. (Igaz ez minden másra, aminek csupán a morál szab határt.) Én valahogy megalapozottabbnak látom ezt az elméletet, mint amit a megbízott asszony képvisel.


    Még egyszer köszönöm a linket!

    előzmény:
    Trisztán (43906)
    2019-06-17  13:41
  21. 2019. június 17. 13:4143906.

    Nem erre a hozzászólásodra írom, de nincs kedvem visszatekerni, mert már az előbb is annyi butaságon akadt meg a szemem, hogy nincs kedvem még egyszer szörnyülködni.


    Inkább a filozófikus, elméleti topikodba illene, de ide írom, mivel sok időm nincs. Igazából csak egy ajánlás, tegnap láttam a műsort. Olyan neked való, szerintem, bár sokan tanulhatnak belőle. Függetlenül a politikai irányultságtól. (Ferencz Orsolyát sem ismertem, de ezentúl figyelni fogok rá. Nagyon impulzív és értelmes.) Hallgasd meg!


    https://hirtv.hu/nyolcas/ferencz-orsolya-a-termeszeti-tor venyek-nem-politikafuggok-2482931

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (43895)
    2019-06-17  11:45
  22. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. június 17. 13:3443905.
  23. 2019. június 17. 13:2843904.

    Mert ez egy nyilvános fórum és nem egy oda-vissza beszélgetés, zártan. Ha nem tudnád. 


    De most már akkor sem írok neked, ha közvetlenül engem kérdezel, mert végtelenül elfogult, kötözködő, másokba (akinek a véleménye más, mint a tiéd) belekötő, személyeskedő, oda nem tartozó témákat erőltető troll vagy.   

    előzmény:
    Trisztán (43903)
    2019-06-17  13:18
  24. 2019. június 17. 13:1843903.

    Minek írsz választ egy NEM neked írt hozzászólásra? Én nem rohadok itt naphosszat, csak most néztem vissza a múltkori megjegyzésem után és mertem válaszolni neki, akármilyen uncsi neked. Javaslom neked is, hogy mozdulj ki a szobádból, foglalkozz kicsit mással is, mert bele fogsz őrülni. Szerintem már most zakkant vagy kicsit, vagy azért csinálod, hogy mindent kiforgatsz, hogy válaszoljanak rá, mert ez az egyetlen szórakozásod. Ennyire utálnak, hogy máshol nem tudsz beszélgetni senkivel? Állandóan itt lógsz. Tulajdonképpen sajnállak.

    előzmény:
    pannacotta2 (43899)
    2019-06-17  13:09
  25. 2019. június 17. 13:1243902.

    Hogy világos legyen végre egy ilyen manipulatív görénynek is: szarok rá, hogy ebben a parányi országban ki kormánypárti és ki nem.

    előzmény:
    pannacotta2 (43898)
    2019-06-17  13:05

Címlap

top