Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Már tényleg jobban élek

Reszka
Létrehozva: 2010. Április 29. 20:06

AMIÓTA MEGTÖRTÉNT A 2010-ES VÁLASZTÁS MAGYARORSZÁGON,

 és hatalmas fölénnyel nyert a polgári oldal, 

 ÉN TÉNYLEG JOBBAN ÉLEK:

 minden reggel, mikor felébredek, jó kedvem van;

 akárha nyaralnék.

 - Jó kedvem van, mert megszűnik végre a modern rabszolgasorban való tartásunk,  kizsákmányolásunk;

 - Jó kedvem van, mert lehetek végre nyíltan, önmagamat felvállalva normális értékrendű, normális nemi identitású MAGYAR;

 - Jó kedvem van, mert végre nem köpnek ránk erdélyi testvéreink ; 

- Jó kedvem van, mert úgy gondolom, végre eltűnik a rádióból az "emeregykosutrádió" szöveg, és végre "Magyar Kossuth-rádió"  lesz a neve; 

- Jó kedvem van, mert végre negyvenévi szolgálat után elmehetek nyugdíjba, 57 évesen.......  

Szóval, jó kedvem van.  

Ha Nektek is jókedvetek van, és leírnátok, miért, ide várlak Titeket.    

  1. 2020. július 17. 10:0846951.

    Eddig ebben a topikban nem volt szokás ennyire alpárian közönségesnek lenni. Pedig itt aztán ütöttük-vágtuk egymást.


    Szerintem próbálkozz ezzel a stílussal a fórum más részeiben. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_491524 (46949)
    2020-07-17  09:34
  2. Torolt_felhasznalo_491524
    Torolt_felhasznalo_491524
    2020. július 17. 09:4746950.

    Hmmm... egészen eddig nem tartottam normális dolognak, ha a fiatalok interneten keresnek maguknak párt, de most, hogy itt van ez a vírus, ami a rettegőknek köszönhetően jó időre tönkreteszi az életünket, és már az sem biztos, hogy normálisan leérettségizhetnek a gyerekek, lehet, hogy tanácsolni fogom a lányomnak, hogy kattanjon rá valamelyik társkeresőre legalább, amint betölti a 18-at! Hátha akkor nem kell egyedül töltenie a legszebb fiatal éveit, bezárva a négy fal közé, barátok és mindennemű társaság nélkül. A szalagavatós ruha jó lesz esküvői ruhának is (pláne, ha még a szalagavatót sem lehetne megtartani), utána meg gyorsan háromszoros nagymami leszek, hogy felvehessék a csok-ot, mert úgysem lehet vírus alatt mást csinálni, mint otthon dugni. Tiszta praktikum az egész vírushelyzet! 


    Már csak az a kérdés, kezdjek-e a föld alatt alagutakat ásni, mert lehet, hogy jön még pár tucat vírus, és hát azért az unokákkal jó lenne nyaralni menni, még ha csak a föld alatt osonva is... Mit gondoltok? Ti ássátok már az alagutakat?Jó, tudom, pannacottának elég, ha otthon marad pucéran napozni és várja a negatív híreket, az ő szellemi igényét ez kielégíti, de a többiek?

  3. Torolt_felhasznalo_491524
    Torolt_felhasznalo_491524
    2020. július 17. 09:3446949.

    Csak ki ne elégülj a nagy örömtől! Árthat az már ilyen korban!

    előzmény:
    pannacotta2 (46948)
    2020-07-16  13:42
  4. 2020. július 16. 13:4246948.

    Elmarad az augusztus 20-i ünnepségsorozat és a tüzijáték is. Ez örvendetes :) Ezért írtunk alá petíciót, de persze, a megmaradt pénzt a kormány a haveroknak fogja juttatni, és nem pl. a Lánchíd felújítására.


    Járványos időszakban, amikor még nincs vakcina, tiszta őrültség lett volna, bár értem én, hogy a panem et circenses örökbecsű igazság nevében el akarták kábítani az embereket, legalábbis egy időre.


    Nos, erről lemondhatnak. Azért szorosan állni a rakparton a tüzijáték kedvéért, túlzás lett volna.   

  5. 2020. július 15. 16:4346947.

    Ha, ha a Trump szedte is a klorokint szorgalmasan..legalább 2 napig. gondolom akkor szoltak neki hogy hülyeséget csinál....


    Tényleg feltünöen kevés a fertözöttek száma ott..jelenleg ott van egy jo ismerösöm,amikor ment akkor is karanténba volt 2 hétig otthon a tanyán...ö is azt mondja hogy valami nem tiszta ott,a hétvégén kirándulni volt és mesélte hogy mindenhol turisták vannak mintha semmi nem lenne..maszk hol van hol nincs valakin, 


    szerintem is javasolt az idén az influ elleni oltás, legalább az ne okozzon gondot..ugy nagyobb esélye van az embernek hogy tuléli ha...


    Itt több mint 5600 halott van hivatalosan is..az idösotthonokat meg most jelentik fel mert amikor befogadták az idöst nemszoltak a hozzátartozoknak hogy virus van ott is..volt aki 12 nap mulva meghalt amikor bement..ima csak 30 halott van és 500 uj fertözött..ja és tegnap is azt mondta a népegészségügyi intézet hogy a maszk elösegiti a virus terjesztését azért nem javasolt...

    előzmény:
    pannacotta2 (46946)
    2020-07-14  23:52
  6. 2020. július 14. 23:5246946.

    Egy év sok, ezt majd állítólag 3 havonta kell adni. Jó lesz, alig várom :) Gondolom, mindenki imádja magát szurkáltatni. 


    Érdekes ez az influenza is, voltam már influs, de vagy 30 éve (ám akkor nagyon-nagyon, alig győztem kikeveredni belőle), azóta viszont nem igazán. Csak legfeljebb meglegyintett (ezt most gyorsan lekopogom), de még betegállományban sem voltam miatta soha, pedig ugyebár, 30 év alatt állítólag idegen, mutálódott törzsek jöttek, de rajtam nem fogtak, szerencsére.


    Úgyhogy én még sose oltattam be magam influ ellen, de lehet, hogy az idén megteszem, mert ha karöltve jönnek, ez a covid és az influenza, legalább az egyiket hadd lőjem már ki belőlük. 


    Ja, hát Trump a klorokinra is esküdött, aztán kiderült, hogy semmit sem ér.


    Ez a remdesivir valóban jó lehet, de csak akkor, ha még enyhe beteg valaki, legalábbis ezt olvastam. A fertőzés ellen persze, nem használ és azellen sem, hogy továbbadjuk a fertőzést másoknak, és én azért tartok attól is, hogy miattam fertőződjön meg valaki, az nem lenne jó érzés.  


     

    előzmény:
    unger1 (46943)
    2020-07-14  21:05
  7. 2020. július 14. 23:3246945.

    Elkéstél..otthon kellet volna gyerekkorodban.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (46944)
    2020-07-14  21:28
  8. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. július 14. 21:2846944.

    Ahonnan én jövök, ott így mondják. Sok szót, sok kifejezést használnak ott helytelenül, vagy um. nem választékosan. Az egyetemen az évfolyamtársaim nagyon sokról leszoktattak, amiért köszönet jár nekik. Ez az első dolog, amit - őszinte örömömre - neked is megköszönhetek! Jobban fogok figyelni a választékosságra.

    előzmény:
    LANIAKEA (46941)
    2020-07-14  20:23
  9. 2020. július 14. 21:0546943.

    Igen a vakcinára azt irják hogy valszeg évente ismételni kell mert csak egy idöre véd és a virus is mutálodik-változik..a joslás szerint olyan lesz mint az influenza vakcina azt is évente adják mert más törzs jön...végleg kiirtani meg lehet nem is lehet, szép jövö elé nézünk mindenesetre a mai fiatalok is megöregednek és majd akkor nem röhögnek a maszkon meg a védekezésen sem.


    A Trump mondta most hogy pár hét mulva lesz vakcina, dehát az már sokmindent mondott...nemvéletlenül vásárolta fel amerika az összes gyogyszert a virus ellen,,(remdevisir) nekünk europában jelenleg igen kevés van.

    előzmény:
    pannacotta2 (46939)
    2020-07-14  19:38
  10. 2020. július 14. 20:5946942.

    Sajnos kevés ilyen ember van aki tesz is valamit a közösségért..hogy diktátor volt ? biztosan az kell ott..ahogyan kb az oroszoknak is egy keménykezü határozott elnök kell..


    Ismerek egy roma származásu embert akinek étterme van egy kisebb faluban a bükben..régen amikor elkezdtem ott vadászni akkor nyitotta meg, maga épitette.. igazábol egy emeletes családi ház de szuper jo..az elején amikor mondtam a vadásztársaimnak hogy menjünk be oda ebédre, huzták a szájukat hogy odaa ?? hát az cigány...na és ? nem a származása érdekel hanem hogy hogyan föznek. akkor ha nehezen is bementünk és azota is odajárnak a vadászok, mert szuperfinom kaját csinálnak és igazán házi fözés nem házi "jellegü" zacskosleves hanem igazi..még a cérnametéltet a huslevesbe is ott csinálják,,isteni finom a kaja elfogadhato áron és a mennyiség is tökéletes..Manapság egy legenda az étterem, 20-30 km röl is odamennek sokan.


    Csak azért irtam ,mert vannak közülük akik a saját erejükböl kiemelkednek a mélyszegénységböl és igen szépen boldogulnak is, ezeket kell támogatni szerintem, ha mással nem is azzal hogy odamegy az ember és ott eszik.

    előzmény:
    pannacotta2 (46938)
    2020-07-14  19:32
  11. 2020. július 14. 20:2346941.

    "az mögött" - gratulálok! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (46935)
    2020-07-14  18:36
  12. 2020. július 14. 19:3946940.

    Amikor az úszóink hazajöttek külföldről, kiderült, hogy jónéhányan - köztük sztársportolók - megfertőződtek a vírussal. De szerencsére, le tudták küzdeni, mind egy szálig, és nem is betegedtek meg. 


    Viszont emiatt szerettek volna vért adni azért, hogy abból plazmát állítsanak elő, és ezzel gyógyíthassanak másokat.


    Ekkor derült ki, hogy egyikőjük szervezetében sincs antitest. Egy kicsi sem. 

    előzmény:
    pannacotta2 (46939)
    2020-07-14  19:38
  13. 2020. július 14. 19:3846939.

    Sajnos, így van, kifogtuk ezt a kórokozót, most nézhetjük magunkat. Hiába esünk át rajta, hiába kerülünk esetleg lélegeztetőgépre is, vagy "csak" kórházba, hiába roncsolja a vírus az egész szervezetünket, ha felépülünk belőle, tegyük fel (mert sokan nem), akkor újra kezdődhet az egész, ez teljesen borzalmas. 


    Állítólag a vakcina is csak részlegesen és rövid időre véd majd, ugyanezért. 


    Ha majd vége lesz, azért csak fel fog merülni nálatok is, hogy vajon miért kellett ennyi embert engedni meghalni. Azazhogy mennyit, mert ez is kérdés, ha jól értem, azokat, akik az idősotthonokban meghaltak, bele sem számolják, csak azokat, akik kórházban, ugye?  

    előzmény:
    unger1 (46937)
    2020-07-14  18:49
  14. 2020. július 14. 19:3246938.

    Zseniális dolgot művelt Cserdiben. Igaz, az ottlakók diktátornak tartották - de lehet, hogy velük máshogy nem lehetett, én elhiszem -, rendszeresen személyesen osztotta ki a feladatokat, ki megy aznap kapálni, ki kerül a traktorra, stb., és hajtotta őket, de nagyon megérte, és nemcsak őneki (neki a legkevésbé). 


    121 közmunkással kezdte pár éve, jelenleg 15 van Cserdiben, a többiek annyira megtanultak dolgozni, hogy ma már a munkájukból élnek és nincs szükségük közmunkára. 


    Biotermesztést folytatnak, eladják a felesleges termény egy részét, egy másik részét - és ezt kiemelném - szétosztják az országban más községek rászorulói között, egy legendás piros Zsigulival járták a vidéket és vitték az árut. Persze, ingyen, ez támogatás volt. 


    A faluban nemcsak minden egyes gyerek tanul, iskolába vagy gimnáziumba jár (utóbbi nincs Cserdin, ahhoz be kell utazni valahová, mégis járnak),  de építettek nekik játszóteret is, ahol suli után ellehetnek.  Szépen parkosították is a községet. 


    A házakat felújították, sok helyütt fürdőszobát építettek hozzá. Az érettségizett gyerekek közül sokan pár év után visszajöttek és a faluban vettek házat, ott alapítottak családot, és nekiálltak ott dolgozni (egy biokertészet van ott, ahogy írtam), és a házat szépen felújítani. 


    Nagyon szerették Bogdán Lászlót, akármennyire is kiosztotta őket.


    Korábban a gyerekeket bevitte a börtönbe, hogy nézzék meg, hová lehet jutni akkor, ha nem szorgalmasak és bűnözésre adják a fejüket. Ez is használt, mert nincs bűnözés Cserdiben. 


    A lányoknak felvilágosító kurzust tartottak a fogamzásgátlásról. 


    Arra volt büszke, hogy a falu lakói között voltak nagyon idős cigányasszonyok, ugyanis azt a kort nem szokták a cigányasszonyok megérni, a nélkülözés és az életmód miatt. Itt sikerült. 


    Ha végignézel Cserdin, gondolom, nem pont ilyennek gondolhatta - vagy bárki más gondolhatta - egy, 70-80 %-ban cigányok lakta települést, pedig meg lehet csinálni, mint a példa mutatja.


    Igaz, Bogdán László olyan elképesztően elhivatott volt, olyan erős volt a személyes kisugárzása, hogy neki ment. Vajon ki lép majd az örökébe? 


    Pedig csak egy pár általános osztályt végzett cigányember volt, aki saját maga képezte magát, mivel sok testvérével iszonyú mélyszegénységben élt gyerekkorában (az apja pécsi bányász volt, ez megszűnt, így került a család éhezni Cserdibe).


    Még a droggal is felvette a harcot, ahogy az megjelent először a faluban, maga járt el ellene (kérdezték, hogy hogy, de nem árulta el, egészen drasztikus lehetett a módszer), mégpedig sikeresen. 


    Tény, hogy a cigány szervezeteket erősen bírálta - a kormányt is, de nem úgy általában -, azért, mert senki, de senki nem foglalkozott soha igazán a cigánysággal (és ez így van, az ORÖ vezetője, a díszcigány Farkas Flórián elsikkasztotta a milliárdokat és még mindig szabadlábon van, ami felháborító), és hibáztatta a roma szervezeteket azért is, mert nem léptek fel erősebben, nem fogtak össze, hanem - mint az ORÖ is - hagyták, hogy a cigányokat még mindig lekezeljék, ne törődjenek velük és a pénzt csak zsebrerakták, amit az Únió adott, holott azt felzárkóztatásra kellett volna fordítani. 


    A lakájmédia bulvárhíreire meg nem kell hallgatni, azok már összevissza találgatnak, tiszta halottgyalázás az egész.


    Nem tudom, mi történhetett, mi volt az, ami miatt Bogdán nem kérhetett segítséget, és ehhez folyamodott. 


    Mindenesetre akkora tiszteletnek örvendett, hogy a mai parlamenti üésen néma felállással tisztelegtek az emléke előtt, pedig ő nem volt képviselő. 


    Még mindig nem térek magamhoz. Kevés ilyen ember van és vajon lesz-e olyan, aki tudja folytatni azt, amit elkezdett?  


     

    előzmény:
    unger1 (46936)
    2020-07-14  18:42
  15. 2020. július 14. 18:4946937.

    talán te irtad a nyáj-immunitásrol hogy nemmüxik..most olvastam hogy a frissen gyogyultaknál ahol rengeteg ellenanyag volt a vérben az nagyon gyorsan eltünik, 3---6 honap alatt eltüntek és ismét fertözödhet az egyén...szoval svédországban teljesen hiába halt meg több ezer ember, nemsegitettek semmitsem...ja és ami még fontosabb..elöször bizonyitották hogy egy terhes anya átadta a virust a magzatnak is, ök sincsenek védve.

    előzmény:
    pannacotta2 (46931)
    2020-07-14  12:12
  16. 2020. július 14. 18:4246936.

    Már beindultak a találgatások-hirgyártások,,láttam pár videot vele a yuotubon, egy igen értelmes fiatalembernek látszik,szerintem nem ezek szoktak öngyilkosok lenni  mindenesetre nagy kár érte mert példaképül lehetett volna állitani 

    előzmény:
    pannacotta2 (46934)
    2020-07-14  13:06
  17. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. július 14. 18:3646935.

    Megtörténhet, hogy bizonyos emberekkel nem állunk szóba, nem vitázunk, de az mögött soha ne dac, sértődés, lenézés, vagy valami hasonló, személyes ügy álljon! Legyen az józan, tárgyilagos belátása, felismerése annak, hogy a vita értelmetlen! Így őrizhetjük meg emberségünket és közösségünket úgy, hogy nem az egyént, hanem az értelmetlenséget utasítjuk el. Amíg értelmét látjuk egy párbeszédnek, addig folytatni lehet.

  18. 2020. július 14. 13:0646934.

    Márki-Zay Péter szerint súlyos beteg volt. Lehet, hogy erről kapott hírt telefonon?


    Majd kiderül. 

    előzmény:
    pannacotta2 (46933)
    2020-07-14  12:37
  19. 2020. július 14. 12:3746933.

    A Párbeszéd posztja a fb-ról, ehhez nem tudok semmit hozzátenni:


     


    ""Egy hátrányos helyzetű régió 400 lelkes, feszültséggel teli falujában mutatta meg, hogyan kellene működnie a társadalomnak, a politikának, az országnak: kemény közösségépítő munkája nyomán megszűntek az etnikai feszültségek, az újjáteremtett falu pedig a dolgos emberek földje lett, ahol nem csupán élelmiszert termesztenek és állatot tenyésztenek, hanem a megtermelt javakat értékesítik, és rászorulóknak adományozzák.


     


    Bogdán László és Cserdi szinte azonos fogalmak, még akkor is, ha a 46 éves polgármester már nem tesz többet szeretett településéért; már nem ő szervezi meg a gyerekek sportolási lehetőségeit, fiatal lányok nőgyógyászati felvilágosító kampányát és megannyi mindent, amit egy közösségért tenni lehet. Munka, tisztesség, egymás mellett élés, felzárkóztatás, öngondoskodás: Cserdi példája, Bogdán László példája mindenki számára követendő.
    Bogdán Laci, ég veled!"

  20. 2020. július 14. 12:2546932.

    A Romnet szerint tegnap délután 1/2 3-kor valaki felhívta telefonon, a beszélgetés után szó és mindennemű elköszönés nélkül eltűnt. Egész este és éjjel kutatták, hol lehet, majd reggel, amikor kinyitották a hivatalt, találták meg ott bent a holttestét.


    Pláne nem értem. 


    Vajon kivel beszélt délután és főleg mit? 


    Egészséges volt (46 éves), tele új tervekkel, kapacitálták is, hogy induljon majd a 2022-es ogy. választáson (ez még nem volt eldöntött kérdés). 


    Nagyon nagy veszteség az országnak, nemcsak Cserdinek. Bárcsak lenne több ilyen ember még Magyarországon!     

    előzmény:
    pannacotta2 (46930)
    2020-07-14  12:10
  21. 2020. július 14. 12:1246931.

    Nem kell elfelejteni. És átesni sem kell a másik oldalra, én igyekszem kevésbé végletesen gondolkodni.


    Épp nemrégiben írtam arról, hogy a viszonyunk valószínűleg csak átmenetileg jobb, de azért én remélem, hogy így marad, ugyanis nem a gyalázkodást olvasni jövök én sem ide, hanem bizonyos témákról beszélgetni írásban. 

    előzmény:
    LANIAKEA (46928)
    2020-07-14  10:59
  22. 2020. július 14. 12:1046930.

    Erről akartam írni most, ezért léptem be, igen, öngyilkos lett Bogdán László, Cserdi polgármestere, a sokszorosan kitüntetett és sikeres településvezető és roma aktivista. 



    Legyen neki könnyű a föld! 


    Emlékszem, nem is olyan rég még itt gyalázta valaki, aki persze, sose tett le annyit az asztalra, mint ő. Bogdán László személye példa volt, mintául szolgált a település maga is és az ő módszere is az országban. Mint tudjuk, a zömében roma közösség minden tagja dolgozott, zöldségtermesztést folytattak, amelyből nemcsak megfelelő bevételt értek el (egyénileg is, a település is), de még jótékonykodni is maradt. Cserdiben nem volt többé bűnözés, a gyerekek mind iskolába jártak, az általános iskola után valamennyien gimnáziumban tanultak tovább. 


    Nem értem, nem értem. Iszonyatosan nagy kár egy ilyen emberért. 


    RIP


      

    előzmény:
    LANIAKEA (46929)
    2020-07-14  11:00
  23. 2020. július 14. 11:0046929.

    Sokkal inkább érdekel, hogy Bogdán László Cserdi polgármestere vajon miért lett öngyilkos? Rossz érzéseim vannak ezzel kapcsolatban

  24. 2020. július 14. 10:5946928.

    persze persze. El lehet felejteni az összes moslékot amit rád öntött. De te tudod.

    előzmény:
    pannacotta2 (46927)
    2020-07-14  10:52
  25. 2020. július 14. 10:5246927.

    Feleslegesnek tartom az ellentéteket élezni. De te tudod, hogy akarod-e. 


    Mi az, hogy "elfogadott"? 


    Amíg valaki normális hangnemben ír és a témához szól hozzá, nincs vele semmi baj, miért ne lehetne vele szóbaállni? 

    előzmény:
    LANIAKEA (46926)
    2020-07-14  06:05

Címlap

top