Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A legfinomabb eperlekvár

schristin
Létrehozva: 2010. május 31. 16:51

Te hogy készíted?

Már 20 perce böngészem a recepteket a neten,de fogalmam sincs,melyik a jó.Nyilván mindenkinek a sajátja,na de én most fogok először eperlekvárt főzni.

Kezdésnek hozott a párom 10 kg epret,szóval jöhetnek a kipróbált (és nem csak bemásolt) receptek.

 

Hogy döntsem el pl. azt,hogy 1 kg gyümölcshöz 30,50 vagy 70 dkg cukrot tegyek-e,vagy próbáljak meg Dr.Oetker befőzőcukrot keresni a boltban,hátha kapok?

 

Egyedül az a kizáró ok,ha pálinka kell a recept szerint,azt inkább jobb szeretem tisztán meginni,lekvárba semmilyen szeszt nem fogok tenni.

  1. 2010. június 2. 14:3734.
    Nagyon szívesen. Remélem finom lesz.
    előzmény:
    PNE-KATA (33)
    2010-06-01  21:45
  2. 2010. június 1. 21:4533.

    BÚZACSÍRA!

    Köszönöm szépen, mentettem. Bár ma főztem egy adagot, de csak sima lekvárt. Isteni illatú és ízű házi epret tudtam venni. Ezt elteszem az unokámnak. Aztán később - ha az idő engedi - lehet variálni, főzni ilyen-olyan lekvárt.  Mégegyszer kösz!

    előzmény:
    BÚZACSÍRA (32)
    2010-06-01  11:55
  3. 2010. június 1. 11:5532.
     

     

    Rebarbarás eperlekvár

    Hozzávalók:

    900 g földieper (előkészítve mérjük le)
    350 g rebarbara
    1 tasak Dr. Oetker Befőzőcukor Extra 2:1

    Előkészítés:

    A földiepret a szárától megtisztítjuk, megmossuk, lecsöpögtetjük, apróra vágjuk, és 900 g-ot kimérünk belőle. A rebarbarát megmossuk, megtisztítjuk (ne húzzuk le a héját), apróra vágjuk, és 300 g-ot kimérünk belőle.

    Elkészítés:

    A gyümölcsöket egy főzőedénybe tesszük, és a befőzőcukorral jó elkeverjük. Állandó keverés mellett nagy lángon felforraljuk, majd továbbra is keverve legalább 3 percig zubogva forrni hagyjuk. Ha szükséges a habot eltávolítjuk a tetejéről, és azonnal az előkészített üvegekbe töltjük, jól lezárjuk, majd 5 percre fejjel lefelé állítjuk.

    Nehézségi fok:

    Recept nyomtatása


    előzmény:
    PNE-KATA (31)
    2010-06-01  11:13
  4. 2010. június 1. 11:1331.

    Sziasztok!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni. A múlt héten vagy az előzőn, nem is tudom! Szóval olvastam valahol rebarbarás eperlekvár receptet. Akkor én balga nem írtam ki, most meg sehol sem találom. Kedvet kaptam hozzá. Ha valaki tudja, írja meg nekem légyszi??!! Kösz előre is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  5. 2010. június 1. 09:1730.

    Azért elmentettem ezeket is,jól fog jönni legközelebb.KÖSZI!!

     

    Nagyon finom lett,még este ettem is belőle egy kicsit.

     

    előzmény:
    riti00 (29)
    2010-06-01  06:57
  6. 2010. június 1. 06:5729.

    Schristin, látom, mire én idekeveredtem, már megoldódott a kérdésed. Remléme, finom lett.

     

    Ha viszont valakit még érdekel, akkor én is elmondom, milyen eperlekvárokat készítettem a hétvégén.

     

    Kísérletező kedvemben voltam, így pár különlegesebb eperlekvár főtt.

     

    Először is volt egy olyan verzió, amit melsdzos nádcukorból főztem, azaz sütöttem. Ez szinte belekaramellizálódott a gyümölcsbe és teljesen különleges ízt kapott. Ebbe tettem a végén darált mákot is.

     

    Egy másik berziót szőlőcukorral főztem be, ebbe pedig bodzavirágot turmixoltam bele.

     

    Egészen különleges, illatos lekvárok lettek. Behűtve nagyon remek az ízük.

     

    Viszont amit javasolni tudnék, hogy mindenki a maga ízlése szerint édesítse, ízesítse. A bolti lekvárokban legalább 50 %-ban cukor van, ha azt az állagot akarjuk elérni, akkor az oetkeres módszert érdemes alkalmazni sztem. Aki pedig szereti az új kombinációkat, kísérletezzen.

     

    Mákos és bodzás eperlekvár

     

     

    előzmény:
    schristin (1)
    2010-05-31  16:51
  7. 2010. június 1. 06:3828.
    Nyírfacukor és szorbit keveréke, szóval nem olyan cukor :)
    előzmény:
    bigacsiga2 (9)
    2010-05-31  18:18
  8. 2010. május 31. 21:4827.

    Bocsánat,hogy csak most jöttem.

    Mindenkinek köszönöm a recepteket!

    Közben elkészült a lekvár,most fogom az üvegekbe tölteni.

    Végül is kilónként 25 dkg cukor elég lett bele.

    A 10 kg-ból 8-at főztembe,a többibőllesz eperkrém leves,eperturmix és a többit megesszük csak úgy.

     

    Sarapod,kilója forintba átszámítva 227 ft volt. Otthon még mindig drága?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     

Címlap

top