Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pajzsmirigyesek

molly49
Létrehozva: 2010. június 7. 09:27

Több topik indult ebben a témában, de úgy gondolom nem árt, ha megosszuk a tapasztalatokat erről a betegségről.

 

Milyenek a tüneteitek: hízás, hajhullás, hőhullámok, levertség, fáradékonyság?

Hogyan derült ki a betegséged?

Milyen kezelést kapsz?

Tartassz-e speciális diétát, testmozgást?

Jó endokrinológus ajánlása...

 

 

Nálam ebben az évben derült ki a baj, úgy hogy több éve éreztem már a fent leírt tüneteket, orvoshoz is fordultam vele. Idén a nyakam egyik oldalán észleltem  egy kis eltérést, ezt már komolyan vette a belgyógyász.

Túl vagyok a vérvételen, várok a nyaki uh. vizsgálatra, amely eldöti a továbbiakat. Természetesen az szakorvos útmutatásait fogom követni, de mivel ez viszonylag gyakori egészségi probléma, tudom, hogy a benne szenvedők sok jó tanácsot tudnak egymásnak adni, főleg táplálkozási kérdésekben.

Gyógyszert még nem kaptam.

Várom hozzászólásaitokat, hogy tanuljak belőle.

 

 

  1. 2010. június 8. 13:0151.

    Szia Banyuci!

     

    Gondolkodtam itt nagy bölcsen, hogy miért olyan ismerős a neved, de beugrott, hogy a fogyis topikba találkoztunk

     

    Az otthon gyártott ezüstkolloid elég veszélyes dolog, mert aki gyártja nem tudja ellenőrizni a szemcsenagyságát és számát adott folyadék mennyiségben. Desztillált vizet kell használni a gyártása során és az emberi szervezetnek akkor használ, ha a lehető legkisebb méretű a folyadékban lévő ezüstkolloid. Ezt nm van kifejezve.

     

    A koleszterin csökkentését nem próbáltad fokhagyma tartalmú vagy halolaj tartalmú készítményekkel csökkenteni?

     

    Nekem is szednem kellene a koleszterin csökkentőt minden nap, de  én csak kétszer veszem be egy héten és így is normális értékű a koleszterinem és a vérzsírom értéke.

     

    Tudod az ilyen egymást szidja a természetgyógyász és orvos témáról mindig a Béres József jut az eszembe. Mennyit támadták, nem akarták engedélyezni a Béres cseppet, most meg az orvos is javasolja. Élete utolsó éveiben még ki is tüntették... előtte sok évig szinte sarlatánnak nevezték.

    előzmény:
    banyuci (47)
    2010-06-08  12:30
  2. 2010. június 8. 12:5750.

    Hát, nem tudom, hogy jó e ha otthagyják és nem veszik ki. Nekem a jobb oldalon volt. Már vagy két éve éreztem, hogy van ott valami és az orvosok nem akarták elhinni, mindig csak nospát adtak, hogy biztos görcs, pedig éreztem, hogy van ott valami. Mire UH-ra és CT-re kerültem már 8 cm-es volt. Szóval októberbe kivizsgáltak és november elején ki is vették a mellékvesémet. Szerencsére nekem is jó indulatú volt, be volt tokozódva. De bele se merek gondolni, ha aza  tok egyszer kiszakad vagy valami. Nekem ez a műtétem 1998-ba volt. Szerencsére azóta jól vagyok, nincs semmi utóhatás, még gyógyszert sem kell szednem.

     

    Nagyon vigyázz magadra, és ne hanyagold el. 

    előzmény:
    molly49 (48)
    2010-06-08  12:44
  3. 2010. június 8. 12:5149.

    Akkor lehet, hogy nekem azért volt magasabb picit a koleszterinem. Mondjuk csak minimálisan, nem volt jelentős. Mert az étkezésre oda figyelek, talán attól nem lehet.

     

    Ha egyszer muszály gyógyszert szedni akkor muszály. És mi a véleményetek, vagy a tapasztalatotok a homeopátiás készítményekről? Azt mondják az is sok mindenre jó, jó sokszor  gyógyszer helyett is. Ha megyek majd ellenőrzésre, lehet, hogy meg fogom kérdezni. Ha bár azt olvastam, hogy alultermelésre nem létezik más, csak amit a doki kiír és hogy az nem káros az egészségre.

    De ennek ellent kell, hogy mondjak, mivel, hogy hormon gyógyszer, a férjem munkatársának a feleségénél nagyon súlyos nőgyógyászati problémét okozott a pajzsmirigy gyógyszer. Meg is kellett műteni annyira károsan hatott rá. Szóval?????? Akkor most mi a jó?????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  4. 2010. június 8. 12:4448.

    Erika, hasonló bajokkal kűzdünk, nekem tavaly vették észre a hasi UH vizsgálaton, hogy a jobb oldali mellékvesémen van egy 2,5cm adenoma, azaz jóindulatú daganat. Mivel a városunkban nincs ennek a betegségnek ellátása, így BP-re utaltak a régi MÁV kórházba vizsgálatra, ott dr Kovács László főorvoshoz tartozom. CT vizsgálaton és sok vérvételen vagyok túl szeptember óta, most kell újra CT-re mennem, mert ha növekszik akkor műteni kell. Az orvos mindig nyugtat... Idén voltam már hasi UH-on ott azt írták hogy a nagysága változatlan, de a CT mutatja jobban meg a nagyságát.

    Neked, mit kellett a mellékvese daganatoddal csinálni?

     

    előzmény:
    Erika47 (43)
    2010-06-08  10:22
  5. 2010. június 8. 12:3047.

    Sziasztok!

     

    Olyan szar a szerver, hogy alig bírok lapozni, Nálatok is?

     

    Nem szedek ezüstöt. Annyi mindent eszem már nem birom a kiképzést.:)

    Te iszod az esüstöt.Szomszédom csinálja házilag és forgalmazza, a hölgy mellék pajzsmirig betegségben szenved amivel nem tudnak mit kezdeni.Neki csontfelritkulást okozott.

     

    Ezekszerint az ezüst nem használ rá.

     

    Engem inkább az aggaszt, hogy meglökte a koleszterinem a pajzsmirigy betegségem.Erre kaptam jó kis koleszterin csökkentőt ami úgy néz ki, hogy piszkálja a májam és a CK eredményem sem jó.

    Orvos hallani nem akar róla, hogy ne szedjem, a másik orvos viszont állitja, hogy nem kell a koleszterinre gyógyszert.

    Olvastam Szendí Gábor könyvét.-na az megint bekavart, mivel határozottan állitja, hogy aki gyógyszert szed korán távozik az élők sorából.Viszont egy orvos meg Szendit szidja..hogy Szendi nem doktorált le, honnét tud ilyen dolgokat állitani.

     

    A gyógyszer tuti nem tesz jót de mégis félek abba hagyni.-egyenlőre.

     

     

    előzmény:
    molly49 (10)
    2010-06-07  10:52
  6. 2010. június 8. 12:2346.

    Szia Ediflor!

     

    Jó döntés volt az hogy  több orvossal is megnézetted magad, így elkerültél egy felesleges műtétet.

    Érdeket ez a vizsgálat amit leírtál, rossz lehetett a fejfájás utána, én erősen migrénes vagyok.

    előzmény:
    ediflor63 (42)
    2010-06-08  10:12
  7. 2010. június 8. 12:1745.

    Szia Erika!

     

    Bátor ember a férjedvagy lehet, hogy neki van igaza?...

     

    Én is pontosan így szoktam verejtékezni éjszaka és nappal is változó mennyiségben, mindíg előre megérzem, hogy most jön ez a hullámsokszor mondtam a körzeti orvosnak, nőgyógyásznak, belgyógyásznak, betudták a változó kornaksokszor a betegek jobb diagnózist állítanak fel mint az orvosokezt a pajzsmirigyet is én "vettem észre" a nyakamon lévő duzzanat volt furcsa

    előzmény:
    Erika47 (38)
    2010-06-08  07:19
  8. 2010. június 8. 12:0944.

    Szia Morzsolya!

     

    Majd olvasgatok itt is

     

    Köszi szépen, nem félek ezektől a vizsgálatoktól, inkább az eredményük szokott kicsit aggasztani.

    előzmény:
    Morzsolya (37)
    2010-06-07  20:16
  9. 2010. június 8. 10:2243.

    Igen,sajnos nekem már több személyes tapasztalatom is volt, hogy nem lehet megbízni minden orvsoban maximálisan. Csahogy két példát mondjak, a fiamnak 3 évesen ki akarták venni a vakbelét pedig "csak" az epehólyagjára ment rá a szalmonella, még jó hogy nem engedtem, és az én mellékvese daganomat se akarták tudomásul venni, addig amíg azt nem mondtam, hogy addig el nem megyek a dokitól, míg egy ultrahangos nem csinálnak. Szóval ennyit az orvosoknak, persze tisztelet a kivételeknek.

     

    Akkor még szerencse, hogy te is elmentél másik dokihoz, még ha meg is kellett fizetni. Végül is egy egészségünk van. És úgy néz ki, hogy akkor ettől a kezeléstől teljesen rendbe fogsz jönni? 

    előzmény:
    ediflor63 (42)
    2010-06-08  10:12
  10. 2010. június 8. 10:1242.

    Nekem is az a velemenyem , hogy erdemes több orvossal is konzultalni, engem pl az elsö kettö rögtön müteni akart, a harmadik azt mondta, hogy elöbb talan probaljuk meg a gyogyszeres kezelest... es a vereredmenyek alapjan erre eleg jol reagaltam.

    Aztan kiköltöztem Ausztriaban, es itt a doktornö azt mondja, egyaltalan nem kell müteni...

    A mikro-immunterapia egy erdekes kezeles volt, egy fotelben ültem, mindket kezemben egy filctoll-szerü valami, ami össze volt kötve egy szamitogeppel. Abszolut semmit nem ereztem, a gep zugott, idönkent csipogott, akkor a dokineni odajött, allitott rajta valamit, s annyi. Ez kb 20 percet tartott. Utanna majdnem egy hetig fajt a fejem, de ez allitolag csak azt jelenti, hogy beindult a folyamat ,meg egyebkent is nagyon fejfajos vagyok :(...

    Mivel meg nincs eü-biztositasom, a kezeles 50 euroba került.

    előzmény:
    Erika47 (41)
    2010-06-08  08:37
  11. 2010. június 8. 08:3741.
    Köszönöm, megnézem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  12. 2010. június 8. 07:4640.

    Sziasztok lanyok!

     

    Pajzsmirigybetegsegek orvosa:  www.konzilium.hu 

    kukkantsatok bele..

     

     

    előzmény:
    Erika47 (38)
    2010-06-08  07:19
  13. 2010. június 8. 07:3339.
    Persze, hogy nem lesz semmi baj Molly, hisz akkor éreznéd, hogy valami nagyon nincs rendben. És az optimizmus amúgy is már fél gyógyulás!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  14. 2010. június 8. 07:1938.

    Szia Molly! Sziasztok Lányok!

     

    Sajnos a férjem már évek óta nem volt ellenőrzésen, hiába mondom neki. Ő is izzad a vállától felfele szinte minden reggelre. Érdekes ez azért, hogy csak éjszaka van ez a jelenség néha nálam is. 

    Nem olvastam itt, hogy másnak is lennének ilyen tünetei. Úgy látszik, ez nem általános tünet. 

    előzmény:
    molly49 (34)
    2010-06-07  17:51
  15. 2010. június 7. 20:1637.

    Igazan nincs mit :)

    Ezt talan meg szivesen atnezned: www.konzilium.hu

     

    Es ne izgulj, semmi komolyabb problema nem lesz az UH-on! Sot, meg ha biopsziat is kell venni (nyakonszuras) sem annyira gaz, meg annyira sem mint egy vervetel, de tenyleg!

     

    Minden jot neked!

    előzmény:
    molly49 (36)
    2010-06-07  19:42
  16. 2010. június 7. 19:4236.

    Szia Morzsolya!

    Köszönöm, hogy leírtad az esetedet, ez számomra is bizonyítja, hogy nem szabad csak egy orvosi véleményre támaszkodni, utána kell járni a dolognak. Örülök, hogy szerencsésen alakult nálad a vizsgálat kimenetele.

     

    Külön köszönöm, hogy címmel is elláttál bennünket és a vizitdíj áráról is tájékoztattál minket, nagyon jó ez az információ.

     

    Én az uh vizsgálat előtt vagyok és azt mondom magamnak, hogy nem lesz semmi baj!

    előzmény:
    Morzsolya (35)
    2010-06-07  19:29
  17. 2010. június 7. 19:2935.

    Szia Molly, sziasztok :)

     

    Nekem is alultermelesem van es 3 eve szedek gyogyszert ra. L-Thyroxint. Most elkuldtek egy nyaki UH-ra, mert egy altalanos vizsgalatnal a doktorno nagyobbnak itelte meg a pajzsmirigyemet.

     

    Az UH felvetelen ki is mutattak egy igen nagy 30mmx18mm-es gobot. A radiologus szerint meg kell nezetnem es valoszinuleg mutet szaga van, mint strumma, a korzeti szerint pedig - aki tovabbkuldhetne - nem kell vele foglalkoznom, hiszen minden masodik embernek van gobe .. Hm. Nem voltam megnyugodva ettol, igy kerestem egy szakembert maszekban.

     

    Igy jutottam el Dr. Solymosi Tamas belgyogy. endokrinologushoz aki pajzsmirigybetegsegekre van specializalva. Rovid idon belul tudott is fogadni. Aztan kiderult, hogy egy darab gobom sincs, nemhogy ekkora.  Mindossze a pajzsmirigyem lebenye lehetett "felrevezeto" az UH-ot vegzo orvos szamara, bar a doki szemely szerint felhuzta a szemoldoket, hogy az " UH-os diagnosztikaja" utan, meg a muteti beavatkozassal is remisztgettek.

     

    Bar megnezte a vitt UH vizsg. eredmenyet, de O maga is ott helyben megcsinalja. Ha kell meg is szur, mintat vesz, aminek eredmenye par percen belul el is keszul, amit ott a helyszinen meg is beszel a beteggel es tovabbi teendoket javasol. Az irasos eredmenyt pedig egy heten belul kipostazza.

     

    En nem bantam meg, hogy elmentem hozza. 13 e Ft-ba kerult, de aznap este mar jol aludtam ..

     

    Rendel: XI., Bercsenyi u. 9. H:10-18, K:8-14:40.

    Tel: 06-30-258-4541 

     

     

    előzmény:
    molly49 (1)
    2010-06-07  09:27
  18. 2010. június 7. 17:5134.

    Erika, mindenképpen ellenőriztesd ha rosszabbul érzed magad.

    Hű a férjednek nagyon régóta megvan a pajzsmirigye, ellenőrzésre jár azért ugye?

    Érthetetlen, hogy egy orvos miért nem őszinte a betegéhez...

    előzmény:
    Erika47 (33)
    2010-06-07  16:29
  19. 2010. június 7. 16:2933.

    Egyébként a férjemnek 1986 év vége fel jött elő a pajzsmirigy túlműködése, Csernobil után. Én akkor voltam épp terhes 2 hónapos. Amikor elment az orvoshoz és rákérdezett, hogy lehet e annak a következménye a doki nem válaszolt. Háromszor kérzdezett rá és egyszer sem kapott választ a kérdésére. Szerintem azóta igen meg nőtt a pajzsmirigy betegek száma, meg még ki tudja milyen betegségeket hozott.

    De a férjem nem sokáig szedett gyógyszer, de láthatóan nagyobb a nyaka jobb oldalon azóta is. 

     

    Nekem olyan tünetem is van, hogy pl. reggelre válltól felfele teljesen leizzadok, még a hajam is tisza víz lesz. Szerencsére nem sűrűn szokott, de előszokott fordulni. 

    Nem tudom mit jelent, hogy a TPO nekem legutóbb 1000 volt a TSH 2,38.

    Nem lehet ebből a dokuból kiszedni, hogy mi micsoda. Jó aztán kész, szedje a gyógyszer, max 2 percig vagyok a rendelőbe. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  20. 2010. június 7. 14:0432.
    Majd körül nézek, hogy itt valamilyen más orvos nincs e. Azt mondták annak idején, hogy ez a legjobb itt Db-be. Majd elmegyek a házi orvorshoz az egy szuper doki és kérek laborba beutalót meg ultrahangra. Aztán majd az eredményekkel megyek vissza a pm ellenőrzésre, vagyik majd csak ősszel kéne vissza mennem.
    előzmény:
    molly49 (29)
    2010-06-07  12:48
  21. 2010. június 7. 12:5631.
    Most el kell mennem, majd estefele leszek ismét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  22. 2010. június 7. 12:5130.
    Helyesbítek: Biztosan lehet
    előzmény:
    molly49 (29)
    2010-06-07  12:48
  23. 2010. június 7. 12:4829.

    Szia Erika!

     

    Bizotsan lehe valamilyen változás, ha a tünetek felerősödtek. Más dokihoz nem tudsz menni?

    előzmény:
    Erika47 (28)
    2010-06-07  12:25
  24. 2010. június 7. 12:2528.

    Sziasztok!

     

    Nekem alulműködésem van, érdekes én egy hónap alatt 10 kilót fogytam, nekem csak ez volt a tünet. 50-es L-thyroxinnal kezdtem, de az kevés volt így most 100-as szedek kb négy-vagy öt éve. Nem is tudom mióta. De mostanába elég feszült vagyok, sokszor nem tudok a tévé előtt se megülni egy filmet végig nézni, fel kell állnom mert úgy érzem szétrobbanok, és a torkomon is érzem, hogy nem jó valami, de amikor vissza mentem a doki azt mondta, hogy ez vele jár és ennyi volt. Rá nézett a véreredményemre és kész. 

    Nekem nem beszélt soha a diétáról, hogy mire figyeljek oda az étkezésrnél, ezt itt tőletek hallom, hogy arra is oda kell figyelni. 

    A hajam az nem rég kezdett el hullani kicsit, de nem vészes, remélem így is marad. A gyógyszer után a kilókat szépen vissza szedtem több nem jött fel. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  25. 2010. június 7. 11:5027.

    Szia Ediflor!

     

    Milyen a mikro-immunterapia? Gyógyszeres kezelés?

    előzmény:
    ediflor63 (26)
    2010-06-07  11:44

Címlap

top