Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pajzsmirigyesek

molly49
Létrehozva: 2010. június 7. 09:27

Több topik indult ebben a témában, de úgy gondolom nem árt, ha megosszuk a tapasztalatokat erről a betegségről.

 

Milyenek a tüneteitek: hízás, hajhullás, hőhullámok, levertség, fáradékonyság?

Hogyan derült ki a betegséged?

Milyen kezelést kapsz?

Tartassz-e speciális diétát, testmozgást?

Jó endokrinológus ajánlása...

 

 

Nálam ebben az évben derült ki a baj, úgy hogy több éve éreztem már a fent leírt tüneteket, orvoshoz is fordultam vele. Idén a nyakam egyik oldalán észleltem  egy kis eltérést, ezt már komolyan vette a belgyógyász.

Túl vagyok a vérvételen, várok a nyaki uh. vizsgálatra, amely eldöti a továbbiakat. Természetesen az szakorvos útmutatásait fogom követni, de mivel ez viszonylag gyakori egészségi probléma, tudom, hogy a benne szenvedők sok jó tanácsot tudnak egymásnak adni, főleg táplálkozási kérdésekben.

Gyógyszert még nem kaptam.

Várom hozzászólásaitokat, hogy tanuljak belőle.

 

 

  1. Torolt_felhasznalo_398474
    Torolt_felhasznalo_398474
    2010. június 23. 11:10101.

    Sziasztok!

    Egy kis segítségre lenne szükségem!

    Kicsit magamról, 2 éve szeretnénk kisbabát a férjemmel, egy évvel ezelőtt volt egy kémiai terhességem... 3 hónapja derült ki hogy inzulin rezisztenciám van, erre kezelnek, viszont közben megnézettem és a pajzsmirigy eredményeim sem tökéletesek! nincs alulműködésem, de a TSH-m már magasabb mint ami a teherbe eséshez ideális lenne!

    a legrosszabb eredményem 3,55 volt, a T3 és a T4 a határértéken belül vannak. nézettem antiTPO-t is, az 36,2 lett és a felső határ 34 lenne... az endokrinológusom szerint ezt még nem kellene kezelni, de azt mondta ha engem megnyugtat akkor ad rá gyógyszert amitől lemegy a megfelelő szintre a TSH-m. Kaptam rá L-thyroxin-t napi fél szemet kell bevennem, ezt két hete szedem. És most jön a kérdésem, lehetséges hogy ez bezavart a ciklusomba? ugyanis mióta az IR-re metformint szedek szépen beállt a ciklusom 27-28 naposra, most pedig már a 16. napon vagyok és nem volt még peteérésem... van vkinek ilyen tapasztalata? kontrollra 6 hét után kell mennem, vagyis még egy hónap múlva... nem tudom mit csináljak, lehet mégsem kellene a pm-re gyógyszert szednem??

    Előre is köszönöm ha válaszoltok!

    Belly

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  2. 2010. június 23. 10:37100.

    A Te hogy léted felől akartalak kérdezgetni.-gondolom jólesik ha valaki figyel Rád

     

    Képzeld ha elsütöm az orvosnakl hogy B3-at irjon fel koleszterin csökkentő helyett.-megöl.

    Gyógyszerügynök volt anno imád gyógyszereket adni.-amúgy igen rendes a beteg érdekét nézi és figyel, hogy jól legyek, de az a sok kurva gyógyszer kell a fenének:)

     

    Megfelezem a gyógyszert olyan keserű mint az epe és nem is lehet megfelezni ez olyan kivan találva:)

    Párom értéke már minuszban van, felezni kellene azt sem engedi, csak szedje a beteg.

     

    Nem tudom a férjável beszedetné.-e ezt az adagot? Biztos nem de nem mondaná meg:)

     

    előzmény:
    molly49 (92)
    2010-06-22  20:22
  3. 2010. június 23. 09:1299.

    Szia!

    Köszi, ez azért megnyugtató, azért kíváncsi leszek mit mond az endokrinológus. Májusban kértem időpontot október 20-ára (!!!) kaptam.

    Nekem ez az izzadás szörnyű, olyankor még az idegbaj is elkap, esküszöm remeg a kezem. Mondjuk ezért nem műttetném meg és gyógyszert sem szívesen szednék. Gondolom majd azért nézik, hogy növekszik-e a göb.

    előzmény:
    kisnyusz (95)
    2010-06-23  06:40
  4. 2010. június 23. 07:0798.

    Szerencse, hogy nem aktív a göbösödésed.

    Hiába a pénz beszél! A maszek orvos ebből él...

    Én is három hónapot vártam a vizsgálatokra, ma már a betegek érdeke a háttérbe szorult, de ha van boríték, lehet gyorsítani

     

    előzmény:
    kisnyusz (97)
    2010-06-23  07:01
  5. 2010. június 23. 07:0197.

    Nincs:-)

    Minden laboreredmény minden évben a normális keretek között volt ( kop-kop) é semmi tünete nincs, se izzadás, sem semmi más.

    Egyszer voltam izotópos vizsgálaton igaz már jó régen, az azt mutatta kis, hogy van hideg és meleg göböm is.

    Egyébként katasztrófa, hogy hónapok múlva hívják az embert ezekre a vizsgálatokra, felénk is 2-3 hónap múlva tudnak csak időpontot adni az endokrinológushoz...

    Persze hozzátartozik az igazsághoz, hogy a maszek rendelésen akár már másnap tud fogadni:-((

    előzmény:
    molly49 (96)
    2010-06-23  06:51
  6. 2010. június 23. 06:5196.

    Szia Kisnyusz!

     

    Ezek szerint nincs alulműködésed és nincs túlműködésed sem?

    előzmény:
    kisnyusz (95)
    2010-06-23  06:40
  7. 2010. június 23. 06:4095.

    Szia!

    Nekem 22 éve van göb a pajzsmirigyemen.

    Semmiféle tünetem nincs, nem is volt, a laboreredmények minden évben jók voltak.

    Pontosabban tavaly még jó volt, idén még nem voltam:-)

    Nekem is minden doki ki akarja szedni, de amig nem okoz problémát, nem zavar, nincs működési zavar, addig nem nyúlnak hozzá....mert ha addig nem volt, lehet, hogy a műtét után lenne.

    Szóval nyugi el lehet ezzel élni évekig úgy, hogy semmi sem történik.

    Nálam a mérete sem nőtt látványosan.

    Akkor kezdődött, amikor pár hetes terhes voltam a fiammal, aki idén lesz 22 éves:-)

     

    előzmény:
    veronika0729 (80)
    2010-06-15  11:15
  8. 2010. június 23. 06:2894.

    Banyuci, ezt találtam a B3-ról

     

     

    http://shop.builder.hu/enciklopedia_reszlete s.htm4?id=30

     

    remélem be tudtam linkelni a címet

    előzmény:
    banyuci (90)
    2010-06-22  14:34
  9. 2010. június 22. 20:2793.

    Nekem is alulműködésem van, a hajam nem zsírosodik, hanem hullik...

    Én is nagyon szeretnék rá csodaszert, szedem a Hair Clinic-et és Alpecin samponokat használok. Most vagyok túl az első kúrán, de azért még folytatom.

    előzmény:
    ediflor63 (88)
    2010-06-21  16:05
  10. 2010. június 22. 20:2292.

    Én is remélem, 28-án megyek orvoshoz, aki megnézi a vizsgálatok eredményeit..

    Priviben nem tudsz kérdezni?

     

    Koleszterincsökkentő: felezd meg és szedd minden napa legközelebbi vérvétel megmutatja, hogy elég-e ez a mennyiség.

    Ha nem elég még mindig megemelheted az adagot.

     

    Nem hallottam még a B3 vitaminról...

     

    Az alvásról: én esténként  kb.21.30kor próbálok elaludni, ha nem sikerül egy fél szem Frontint veszek be, attól alszom reggel fél ötig (egyszer kétszer felébredek a muszályra...)

     

    Egész életemben hajnalban keltem és ez most már bennem maradt, mármint a korai kelés.

     

    előzmény:
    banyuci (90)
    2010-06-22  14:34
  11. 2010. június 22. 20:0991.
    Köszi a vigaszt ilyen vonás bennem is megtalálható!
    előzmény:
    ediflor63 (87)
    2010-06-21  16:03
  12. 2010. június 22. 14:3490.

    Remélem minden rendben lesz hamarosan és megnyugszol.

    Kérdeznék de tudom ez magánügy igy kussolok:(

    Kétnaponta szedem a koleszterincsökit de ha meghalok rajtad verem el a port:)

    B3 vitamin állitólag befutó koleszterin csöki gyanánt.Tegnap olvastam.

    A sok alvás az túlműködés vagy alul?

    Megtudná valaki mondani?

    előzmény:
    molly49 (1)
    2010-06-07  09:27
  13. 2010. június 22. 14:3289.

    Bocs de  összekevertelek valakivel.

     

    Egy természer gyógyász azt mondta, hogy mosószappannal kell hajat mosni egy darabig.

    Gondolom van más természetes szappan ami jó lenne.Ki kellene próbálni.

    Keresőt nem kérdezted meg?

    előzmény:
    ediflor63 (88)
    2010-06-21  16:05
  14. 2010. június 21. 16:0588.

    Nekem nagyon zsirosodik a hajam, allitolag ez is a pm alulmüködesenek egyik jele. Valaki nem tud erre valami csodaszert ???

     

    Banyuci, irjal , persze :)

    előzmény:
    banyuci (86)
    2010-06-20  19:02
  15. 2010. június 21. 16:0387.

    Ne felejtsd el a pozitiv gondolkodast ! Nalam mindig bevalik :)

     

    Altalaban ugy vagyok, ha valami bajom van nagyon ketsegbe tudok esni, mindenfelet összegondolok, van hogy mar el is temetem magam... aztan mikor lekerülök a gödör aljara, azt mondom magamnak : na, ebböl eleg !!!

    Es erdekes modon, attol kezdve ki tudom kapcsolni az aggodalmaskodast, az önsajnalkozast, es rohamosan javulni kezdek... ugy fizikailag, mint lelkileg... ez szuper, nem ?!

    előzmény:
    molly49 (83)
    2010-06-20  06:48
  16. 2010. június 20. 19:0286.

    Majd kivizsgálnak és megmondják mi az amit ehetsz és mi az amit mellőznöd kell.

     

    Az éhségrohamaidnak más oka van.Lezs gond a pm.eddel is talán majd egyszer.

     

    Üdv.

     

    előzmény:
    veniko7 (81)
    2010-06-15  14:20
  17. 2010. június 20. 18:5385.

    Nekem is van göböm nem is egy, habár 1 cm.nál kisebb göb nem göb.Csak úgy jön , hogy boldogitson bennünket.

     

     

    előzmény:
    veronika0729 (80)
    2010-06-15  11:15
  18. 2010. június 20. 18:5084.

    Igazad van én is próbálok pozitivan gondolkodni, a pajszmirigyemmel nincs gondom szinte nem is érzem, hogy befolyásolna valamit is.

     

    Majd ha lesz időm lehet, hogy írok Neked pár mondatot privibe ha nem bánod.

     

    Szerintem elméletben már elég jók vagyunk nem?:)

    előzmény:
    ediflor63 (79)
    2010-06-15  10:36
  19. 2010. június 20. 06:4883.

    Sziasztok lányok!

     

    Nem vesztem el csak kicsit sok volt a vizsgálat, amelyen az utóbbi időben átestem:

    hasi CT, pajzsmirigy UH, vérvételek, az orvosi konzultációk még hátra vannak... és pár vizsgálat még vár rám, szóval idegeskedtem éppen eleget. Van bajom éppen elég, de bízom benne, hogy minden kezelhető.

     

    Megértitek biztosan, hogy nem volt lelkierőm az íráshoz. Akkor szoktam lenyugodni, ha már megbeszéltem az orvossal a teendőket. Ez majd június 28 - 30 és július  első hetében, valamint július 22én lesz.

     

    Tudom, hogy mindenkinek megvan a saját problémája, nem is akarok senkit terhelni az enyémekkel csak magyarázatképpen írtam le a távollétem okát.

     

    A június 28-i konzultáció a pazsmirigyes lesz, akkor tudom meg, hogy milyen életmódot, gyógyszert javasol az orvos.

     

    Várlak benneteket  továbbra is egy kis beszélgetésre

     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  20. 2010. június 15. 14:3782.
    A falásrohamok inkább inzulinrezisztenciára utalnak, az is gyakran együtt jár a pajzsmirigy alulműköséssel.
    előzmény:
    veniko7 (81)
    2010-06-15  14:20
  21. 2010. június 15. 14:2081.

    Sziasztok!

    Én még nem tudom, mi van a pajzsmirigyemmel.

    Voltam vérvételen, TSH kicsit magas, szóval ezek szerint picit alulműködik, de endokrinológián még nem voltam.

    Nekem olyan tüneteim vannak, hogy kajálás után van hogy tök rosszul vagyok, telejen elhagy az erőm.

    Vagy a másik az az, hogy nagyon éhes leszek utána.

    Szóval evés után éhesebb vagyok, mint előtte.

    Mondjuk amikor szinte folyton éhes vagyok, az szerintem inkább túlműködésre utal, nem?

    Vannak/voltak valakinek ilyen vagy hasonló tünetei?

    Én még amit tanulmányoztam:

    www.ujmedicina.hu

    Az a lényeg itt, hogy lelki dolgok is befolyásolják a betegségeket, pontosabban azok váltják ki.

    A pajzsmirigyre azt irják, hogy túlműködni annak fog, aki úgy érzi, hogy nincs elég ideje, hogy lassú, ilyesmi...

    És akkorl ényegében tudat alatt felpörgeti magát.

    Irtátok páran, hogy a stressz befolyásolja a dolgokat.

    Hát ezt én is észrevettem. Ha menni kell valahova, akkor van ez a pánikolós dolog, meg felborul a rendszer és jön a folyton éhes periódus....

    előzmény:
    molly49 (1)
    2010-06-07  09:27
  22. 2010. június 15. 11:1580.

    Sziasztok!

     

    Nekem az üzemorvos szólt alkalmassági vizsgálatkor, hogy kezeltetem-e a strummámat? Csak néztem bambán, hogy mit kezeltessek? Akkor közölte, hogy nem vettem észre, hogy púp van a nyakamon?

    Na, volt dolgom a háziorvosnál, megemlítettem neki, megtapogatta, azt mondta, hogy ez már kifejlett stúmma. Voltam vérvételen, az eredmény jó lett, nem magas, nem alacsony, voltam ultrahangon, egy göb van 17x8 mm-es a két pajzsmirigy lebenyt összekötő részben. Aztán izotópvizsgálat, én úgy látom mindenre azt írták, hogy jó. Október 20-ára (!!!) kaptam az endokrinológiára időpontot véleményezésre.

    Tünetem max. annyi, hogy nagyon izzadós lettem, éjszaka is gyakran folyik rólam a víz (mensi előtt,alatt ez még rosszabb, patakokban folyik rólam) és ilyenkor jóval idegesebb vagyok, mintha remegnék is, zsíros a hajam, bőröm, néha jön elő pattanás, kicsit híztam is főleg seggre, hastájékra. Túlműködést a vérvétel nem mutatott ki.

     

    Szerintetek ilyenkor mi van, vagy mi lesz? A göb majd elmúlik, vagy növeszthetem tovább? De, tényleg, nekem nem tűnt fel annyira, olyan ádámcsutkaszerű....a háziorvos azt mondta, hogy hát, ezt el kell távolítani.. de minek? Vajon mitől lett a göb?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  23. 2010. június 15. 10:3679.

    Szia !

     

    Megmondom öszinten, nem nagyon foglalkozom vele ! Marmint a betegseggel... Tavaly majdnem az egesz nyaram rament, mert jarkaltam egyik orvostol a masikig, aztan eldöntöttem magamban hogy meg KELL gyogyulnom es kesz ! :)

    Egyebkent voltam Nemetorszagba is egy orvosnal, aki azt mondta, hogy ez a betegseg eletmodvaltassal nagyban stabilizalhato (ö azt mondta gyogyithato, de erre azert nem tennek esküt...) Amit ajanlott : relaxalas, masszazs, rendszeres mozgas, stresszhelyzetek kerülese !

    Igy leirva szepen hangzik, csak nagyon nehez betartani...

    előzmény:
    banyuci (78)
    2010-06-14  13:23
  24. 2010. június 14. 13:2378.
    Drukkolok vagy szoritok addig is. Hányas volt az értéked, mennyivel volt magasabb a megengedettnél.? Más laborértéked mellett nincs ami rossz lenne mert állitólag az is sokat számit.?
    előzmény:
    ediflor63 (77)
    2010-06-14  11:25
  25. 2010. június 14. 11:2577.

    Nem tudom miert jo a retek, de allitolag hasznal... ezert eszem, hacsak van ra lehetösegem :) A csöppeket nem is probaltam, mert erzekeny vagyok a szagokra...

     Juli 6-an megyek vissza kontollba, kivancsi vagyok, mit mutat a vereredmeny.

    előzmény:
    banyuci (76)
    2010-06-14  10:56

Címlap

top