Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Agykontrollt végzettek

Torolt_felhasznalo_209330
Torolt_felhasznalo_209330
Létrehozva: 2004. március 29. 17:03
Sziasztok!
Ezt az új topikot főleg az agykontrollt végzetteknek indítottam, hogy olykor beszélgessünk, de bárki csatlakozhat, aki tud valamit az agykontrollról. Esetleg olykor gyakorolni is tudnánk, hiszen ez a dolog lényege.
  1. Torolt_felhasznalo_686814
    Torolt_felhasznalo_686814
    2009. május 17. 11:302876.

    Szervusz!

     

    Bár nem ismernek itt és még én sem ismerek itt senkit, de ha megkérhetlek, nekem is eltudnád küldeni ? Megköszönném nagyon! Szia!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670948 (2872)
    2009-05-15  09:22
  2. Torolt_felhasznalo_670948
    Torolt_felhasznalo_670948
    2009. május 16. 13:182875.
    Kuldtem privit! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_376560 (2874)
    2009-05-15  21:04
  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 15. 21:042874.

    Szia,

     

    Ha nem baj, engem érdekelne a tanfolyami anyag. Szóval ha megkérhetlek, elküldenéd nekem?

    Nagyon köszönöm, szép estét,

     

    carpaccio

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670948 (2872)
    2009-05-15  09:22
  4. 2009. május 15. 16:232873.

    Kettő tanácsadóm van. Egy hosszú szőke hajú nő és egy öltönyös hapsi. Nos, egyinek az arcát sem láttam még.

    Ez baj?

    Ma, amikor már elköszöntem, hirtelen a nőben megláttam Liptai Claudiát.

    Majd legközelebb megnézem, tényleg ő volt-e vagy csak képzelődtem. Mert a tanácsadónőm hangja vékonyabb, mint Claudiáé.

    Vagy 20 percet töltöttem lent a laboratóriumban.

    És lifttel megyek le és a lift előtt (fent) van egy őröm is, aki intézi nekem az üzenet átadást, abban az esetben, ha nem kelek fel hajnalban. Ő az én "mindenesem".

    Kezd kialakulni az alfás családom

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670948 (2872)
    2009-05-15  09:22
  5. Torolt_felhasznalo_670948
    Torolt_felhasznalo_670948
    2009. május 15. 09:222872.

    Szia!

    Barki lehet a tanacsadod, nekem ott ugrott be a laborban, hogy kik lesznek azok. Gandhi meg a Nofretiti. Neked is be fog ugrani, nem kell rajta gorcsolni. Domjan Laci szerint le is cserelheted a tanacsadokat egy ido utan.

    Akinek kell a tanfolyami konyv, szoljon, nekem megvan a gepen.  

    előzmény:
    Hermosa27 (2868)
    2009-05-13  19:57
  6. Torolt_felhasznalo_686814
    Torolt_felhasznalo_686814
    2009. május 14. 21:352871.

    Sziasztok!

    Valakinek van valami agykontrollos könyve a gépén? Most érettségizem és a szóbelikre készülök, úgyhogy fontos lenne :S :)

    Tudogatok valamit az agykontrollról, de mégnem állt össze teljesen a kép. Nagyon megköszönném ha segítene valaki :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. május 14. 19:062870.

    Ne bonyolítsd túl a dolgot és ne végezz folyamatosan önvizsgálatot, mert így a bal agyféltekéd fogja uralni a gondolataidat. Lazíts, aludj el, majd álmodból  felébredve üzenj.

    előzmény:
    Hermosa27 (2869)
    2009-05-14  16:52
  8. 2009. május 14. 16:522869.

    Még egy kérdésem hozzátok.

    Mikor lemegyek a szintemre és kimondom a szokások mondatot: "akkor akarok és akkor fogok..."
    utána egyből el kell aludni?

    Mert én alapból is nehezen alszom és nem megy a szintemről való bealvás, hanem még forgolódom, lehet még ki is nyítom a szemem, mert ugye a kiscicám állandóan éjszaka kezd el mászkálgatni és mellém bújni.. ilyekor nagyon nehéz egyből elaludni.

     

    Ilyenkor újra kell programoznom? Vagy akkor is felébredek éjjel, amikor a célszemély a legfogékonyabb állapotban van és üzenhetek neki, amikor a programozás után nem aludtam el azonnal?

     

     

    előzmény:
    superior (2867)
    2009-05-13  19:07
  9. 2009. május 13. 19:572868.

    Nekem a 61. oldalig van meg ez a kézikönyv.  (alaptanfolyami kézikönyv.)

    Oh, értem, tehát éberen kiválasztok két tanácsadót, bárkit, jujj. Lehet akár színész is az illető..

    Ez izgalmas lesz.  Majd gondolkodom, holnapig eldöntöm.

     

    Igen, ettől az alfás dologtól tartok egy picit, mert tényleg azon gondolkodom, ott vagyok-e már.

     

     

     

     

     

    előzmény:
    superior (2867)
    2009-05-13  19:07
  10. 2009. május 13. 19:072867.

    Szia,

     

    A munkafüzet neve hivatalosan, amire gondoltam: Tanfolyami kézikönyv (62 oldal - a végén anatómiai ábrákkal). A labort neked kell berendezned, ezt a tanfolyamon az előadó irányításával a laboratóriumi szintünkön rendezzük be. A tanácsadókat éberen kell kiválasztanod még a folyamat előtt, majd az előadó segít őket irányított vizualizációval megjeleníteni. Az alfaszintet elég könnyen el lehet érni, nem baj, ha közben érzed a cicádat, az viszont igen, hogy közben azon gondolkozon, hogy alfában vagy-e már.

    A kerekasztal technikát én nem ismerem...

     

    előzmény:
    Hermosa27 (2866)
    2009-05-13  16:43
  11. 2009. május 13. 16:432866.

     

    Köszönöm, le is töltöttem a meditációs zenét.

    Most tanulmányozom a könyveket, amik megvannak, és értelmezem a  különböző technikákat is.

    Az alaptanfolyami kézikönyv van meg. Ez lenne a munkafüzet?

     

    Elvileg ma voltam lent a laboromban, vagyis megpróbáltam.. de nem volt ott (még) semmi. Nekem kell majd berendeznem ezt is tudom. Meglátjuk. A segítőket hívni kell vagy megjelennek maguktól? Nem gond, ha csak később jönnek elő?

     

    Még egy kérdés: néha nagyon kételkedem meditálás közben, hogy a szintemen vagyok már.

    Ha meditálok és érzem, ahogy a cica mocorog a lábam mellett, az azt jelenti, hogy még éber vagyök?

     

     

    A kerekasztal technikát le tudná valaki írni részletesen? Meg,azt, hogy mikor érdemes használni.

     Mert ezt sehol sem találom.

    előzmény:
    superior (2865)
    2009-05-13  12:01
  12. 2009. május 13. 12:012865.

    Szia Hermosa27!

     

    Domján László 2 állandó tanácsadót javasol: 1 nőt és 1 férfit. Ha nálad nem válnak be, idővel lecserélheted őket. A két tanácsadón kívül bármikor vendég tanácsadót is hívhatsz.

    A honlapon:

    http://www.agykontroll.hu/, ha rákattintasz a jobb alsó sarokban a Jobb jövőnkért feliratú könyvborítóra, akkor egy meditáció indul el, amit akár le is töltheszt. Én pl. letöltöttem magamnak és az mp3 lejátszómról is szoktam hallgatni.

    Egyébként a laborban engedd szabadjára a fantáziádat, az a lényeg, hogy Te irányítod az eseményeket, nem kell különösebben megfelelni semmi elvárásnak. A labor felépítése elég összetett, nem tudom, hogy a könyvben mi szerepel, de több módja is van annak, hogy tanácsod kérj, megoldást kapj. Van egy munkafüzet, amit a tanfolyamon résztvevőknek adnak át, az tartalmazza igazán a gyakorlati útmutatásokat.

     

    Üdv.

     

     

    előzmény:
    Hermosa27 (2864)
    2009-05-13  11:03
  13. 2009. május 13. 11:032864.

    Megvan a könyv, így már szinte mindent értek, most már csak gyakorolnom kell.  A szintemre való lemenés problémát okoz, mert mindig nagyon izgulok, érzem, hogy dobog a szívem és az izgalom átjárja a testem, amikor készülök lemenni, így még a légzésem is szaporább.

    Azért izgulok, mert hiszek benne és ez jó jel.

    A laboratóriumba is félek lejutni, az lenne a végső célom, mert szeretnék valamit gyógyítani, de nem tudom, hogyan és mikor jöjjenek elő a tanácsadóim.

     

    kérdésem, ha még van itt valaki: mindig csak két állandó tanácsadó lesz jelen? Nem cserélődnek ezek bizonyos idő eltelte után?

     

     

    előzmény:
    Hermosa27 (2863)
    2009-05-12  14:14
  14. 2009. május 12. 14:142863.

    Néztem az agykontroll hivatalos oldalát és szeretnék elmenni a júniusi tanfolyamra.

    Még várom a testvérem visszajelzését, hogy jó-e neki is időpont.

    Remélem lesz még hely!

     

    Nekem még az lenne a kérdésem, hogy tudtok ajánlani, vagy küldeni olyan zenét vagy szöveget, ami segít lemenni alfába?

    Próbáltam már régebben is meditálni, de nem mindig sikerül, ezt jó lenne gyakorolni.

    Az a baj, hogy hiába próbálok,egy kis zaj, például a macska kimegy, vagy a téren fúrnak, máris megzavar. (zavarónak érzem)

    És normális?

    Az alfa állapotban már nem zavarhatnának a külső zajok, jól gondolom?

    Az 3-ról 1-re módszert nem ismerem, azt hogyan kell számolni?

     

    (bocsi, ha hülye kérdéseket tettem fel, még kezdő vagyok,de ha minden jól megy, júniusban már túl leszek a tanfolyamon. És a könyvet is már megrendeltem, remélem már úton van.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. május 12. 10:092862.

    Kedves Honey2!

     

    Gratulálok, pontosan az ilyen élmények adják meg a szükséges magabiztosságot és hitet. A gyerekek nagyon jó vevői az ilyen üzeneteknek.

     

    előzmény:
    Honey2 (2860)
    2009-05-11  20:33
  16. 2009. május 12. 10:092861.

    Kedves Honey2!

     

    Gratulálok, pontosan az ilyen élmények adják meg a szükséges magabiztosságot és hitet. A gyerekek nagyon jó vevői az ilyen üzeneteknek.

     

    előzmény:
    Honey2 (2860)
    2009-05-11  20:33
  17. 2009. május 11. 20:332860.
    Jaah, ez nem egészen most volt, hanem úgy jó egy órával ezelőtt..........
    előzmény:
    superior (2858)
    2009-05-11  20:01
  18. 2009. május 11. 20:322859.

    Szia!

    Az imént próbáltam valami marhaságot.........A teraszon ültem, miközben a 10 éves lányom kint hintázott tőlem úgy 10 méterre.......és próbáltam üzit küldeni neki, hogy jöjjön be és kérjen vacsit, mert hogy biztos éhes.........

    Ő mindeközben éppen verset mondott, és a kutyájával volt elfoglalva, de nagyon, mondjuk ez zavart kicsit a koncentrációba, de igyekeztem átadni az üzimet..........gyere be és mondd, hogy éhes vagy, kérj enni.......stb.....

    Lehet hogy hülye próbálkozás, de sikerrel járt, mert nem telt bele öt perc, és megjelent a lányom, mondván, hogy megnézné azt a pudingot amit csináltam neki.........majd elkezdtünk beszélgetni, hogy van-e egyéb, amit szeretne még. Mondta, hogy nem tudja, de amikor a hintán ült érezte, hogy valami kell neki, de nem tudta megmondani, hogy mi. És amikor bejött hozzám akkor sem tudta konkrétan, csak hogy valaminek szükségét érezte, és én ezt hallottam is, ahogyan kinyilvánította a kutyájának, hogy most bemegyek, mert megnézem a pudingot stb. de jövök még ki hozzád Füleském...........:)

    Aztán bent eszébe jutott, hogy kint a hintán pizza járt az eszébe.........hogy rendelni kéne, meg ilyenek...........

    Nem tudom, hogy az én üzim ért-e el hozzá, vagy amúgy is bejött volna? A furcsa csak az, hogy öt percen belül jött befelé nagy sebességgel, holott előtte a kutyával és a verssel volt elfoglalva, és nagyokat nevetgélt magában, azaz hangosan........

    Te mit szól mindehhez????

    előzmény:
    superior (2858)
    2009-05-11  20:01
  19. 2009. május 11. 20:012858.

    Szia Honey2!

     

    Az az igazság, hogy a módszer nem 100%-os, de azért legyél kitartó, ha igazán vágysz az adott dologra, akkor egy idő után meg fogod kapni a választ. Az is előfordulhat, hogy a másik fél teljesen elutasító, ezért nem megy át az üzenet.

    Kipróbálhatod még a pohárvíz technikát is. Ennek az a lényege, hogy lefekvés előtt közvetlenül egy üvegpohárba töltesz vizet és a felét megiszod, miközben csukott szemmel, a szemhéj alatt kissé felfelé nézve azt mondod magadban: "Mindössze ennyit kell tennem, hogy megoldást találjak arra a problémára, ami foglalkoztat." Gondolj a kérdésre/feladatra. (Azért kell becsukni a szemet és inni közben, mert ilyenkor az agy jobban veszi a feladatot, amit kiadnak neki.) Ezután nyisd ki a szemed, feküdj be az ágyadba és aludj el. Reggel, ébredés után közvetlenül azzal kezdd,h ogy megiszod a víz másik felét ugyanúgy eljárva, mint előzőleg. Ezután kezdj neki a szokásos napi teendőidnek. (Ne ezt a vized idd meg, ha szomjas vagy éjszaka! : ))

    A válasz úgy fog érkezni hozzád, a szokásos napi teendőid közben, hogy azt egy: "aha, na ez az!" felismerés kíséri. Pl.: vmt megpillantasz az utcán és úgy érzed az neked szól, mint válasz, hallasz vmt a TV-ben, stb. Azonban nem szabad erőltetni és mindenben keresni a választ, mert az akkor fog érkezni, amikor nem számítasz rá.

    Van még egy ötletem: lazulj el aszerint, ahogy azt az előző levelemben leírtam, majd amikor már elérted a kellően relaxált állapotot, akkor gondolj az illetőre és adj a kezébe egy telefont, vagy tollat és papírt és kérd meg arra, hogy hívjon fel/írjon és mondd meg neki, hogy ez miért jó neki is. Fontos, hogy mindezt nyugodtan és kedvesen üzend. Ezt ismételheted napközben többször is. A relaxált állapotból is szépen fokozatosan gyere vissza.

    Azért vigyázz, hogy ne válj fanatikussá, se a módszerek, se a pasi tekintetében  ; )

     

    Sok sikert!

    előzmény:
    Honey2 (2843)
    2009-05-11  12:12
  20. 2009. május 11. 19:022857.

    Sziasztok!

    Én is szeretnék elmenni majd egy agykontrollos tanfolyamra. Egyébként nem olyan régen hallottam erről és nagyon hiszek benne!!

    Most nem tudok elmenni a tanfolyamra, mert jelenleg álláskeresőben vagyok, de majd ha lesz, akkor kipróbálom.

     

    Addig is, milyen könyvet tudtok ajánlani, amivel megismerkedhetnék az agykontrollal és gyakorolhatnám?

    Akár kivonatot is elfogadok emailben.

    Hallottam a "lemegyek alfába" dologról és az éjszakai üzenetküldésről is.

    Ezekkel kapcsolatban érdekelne bármilyen könyv vagy kivonat.

     

    Nagyon megköszönöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. május 11. 17:202856.

    Hmmmmmmmmmmmmm.......................

    De jó lenne, ha nekem is sikerülne!!! Gratula neked!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275843 (2855)
    2009-05-11  17:14
  22. Torolt_felhasznalo_275843
    Torolt_felhasznalo_275843
    2009. május 11. 17:142855.
    Sziasztok!  Roni vagyok. Már nagyon régen végeztem el a tanfolyamot. Egy ideje nem használtam, de mostanában újra kedvet kaptam hozzá. Mivel a sikerek  jöttek, újra  használom. Szinte én magam sem hiszem el a történteket. Pl. el akartam adni egy kabátot, 2 részletben történő kifizetéssel. Akinek gondoltam, hogy jó lenne,  már mutattam neki, de eddig nem volt oda érte,éjjel üzenetet küldtem és felajánlottam megvételre. Másnap reggel összefutottunk a boltban, odajött hozzám és azt mondta: megvenném a kabátot, amit el szeretnél adni, jó lesz, ha 2 részletben fizetek? Megállt bennem az ütő, képzelhetitek. Üdv. Roni  
    előzmény:
    Honey2 (2852)
    2009-05-11  16:24
  23. 2009. május 11. 16:372854.

    Nagyon jóóó!

    Kipróbálom!!!

    előzmény:
    mse82 (2853)
    2009-05-11  16:32
  24. 2009. május 11. 16:322853.

    Szerintem ugyanolyan.

    Sőt, én mikor úgy próbáltam üzenni, hogy felébredtem, akkor sokszor belealudtam már az első mondatba.

    Így meg kényelmesebb.

    Végülis a fantáziádra van bízva minden.

    Én elképzeltem egy olyan beállítást a mailben, hogy "mikor küldjem el?" És akkor odaképzeltem egy olyan opciót, hogy akkor, mikor a címzett a legfogékonyabb.

     

    előzmény:
    Honey2 (2852)
    2009-05-11  16:24
  25. 2009. május 11. 16:242852.

    Hoooggyy???? Ezt nem naon vágom!

    Képzeletben írjak este lefekvés előtt egy mailt??? És kérjem, hogy akkor kapja meg, amikor a legfogékonyabb rá???És ez ugyanúgy működik, mintha felkelnék és gondolatban elmondanám neki, hogy mit üzenek??? Hmm..... érdekes, ezt még nem hallottam

    előzmény:
    mse82 (2851)
    2009-05-11  16:00

Címlap

top