Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Külföldit szeretni!

Torolt_felhasznalo_112551
Torolt_felhasznalo_112551
Létrehozva: 2002. Április 15. 09:49
Ankoka, Te azért maradsz, ugye?? Úgy látom, kettőnk párbeszédévé vált a téma. . . Szóval szerinted is megközelíthető a dolog erről az oldalról?
  1. 2008. május 23. 20:5466526.
    hat igen, az ido az mar csak ilyen...repul...:)
    kerdesedre a valasz: felek, izgulok, es varom is, egyszerre es felvaltva erzem ezeket...:) majd jovok, ha van fejlemeny...
    előzmény:
    banyoci1 (66524)
    2008-05-23  12:02
  2. ios
    ios
    2008. május 23. 13:0766525.

    Ádám, ahogy túrázik ... édes.

    És ezek a kalapok. :-)

     

    Örülök, hogy tetszett a hotel. Izgultam, hogy elégedettek legyetek. Szegény Ádám, egyszerre négy fog. Nagyon megviseli?

    Jó utat hazafelé.

    előzmény:
    banyoci1 (66524)
    2008-05-23  12:02
  3. 2008. május 23. 12:0266524.

    Sziasztok!

     

    Tegnap megérkeztünk a nyaralásból,nagyon jól sikerült az idő kitett magáért,csak egy fél napot voltunk a hotelba zárva,azon kívül igazi szép kirándulóidő volt. Ádám nagyon jól viselte, bár érezhetően elfáradt,azért elég sok volt neki az új dolog,ráadásul szegényemnek felül egyszerre jön négy foga,ez még az ilyen rugalmas babát,mint Ádám is megviseli.

    Minden jót kipróbáltunk,voltunk 2-szer kisvonatozni (egyszer oda-egyszer vissza),lovaskocsikázni,ettünk pisztrángot, voltunk masszázson,úsztunk is (Ádámmal együtt),voltunk a kilátóban,Egerben,Bélapátfalván,láttuk a ménest,szóval tényleg nagyon sok belefért a négy napba.

    Holnap sajnos megyünk haza,de július közepén anyuékkal megyünk Karintiába kirándulni,így most az a cél.

     

    Baxo:hu,már ennyire a végén jársz,nagyon elrepült az idő. Mindenetek megvan? Lelkileg hogy állsz,félsz,izgulsz,vagy nyugodtan várod a nagy napot? Nagyon sokat gondolok rátok,meglátod nagyon ügyesek lesztek. Várjuk a híreket.

     

    Ios:nem is te lennél,ha nem lennél tele tervekkel. Nekem is nagyon sok tervem van,hogy hogy oldjuk meg a jövőt,egyszer majd megbeszéljük ki-mire gondol,még az is lehet,hogy azonosak a terveink. Mi a vetélés után 6 hónap múlva próbálkoztunk újra,én így is végigrettegtem az első 12 hetet,utána tudtam csak felhőtlenül élvezni a terhességet,szóval lehet, hogy jól gondolkodtok ti is. Idén mentek nyaralni vagy a kertben és az új házikóban lesz a nyaralás?

    előzmény:
    baxo (66522)
    2008-05-22  15:00
  4. ios
    ios
    2008. május 23. 11:2366523.

    Sziasztok, nem vesztem el, itt vagyok én is. Keresnem kellett az új hozzászólás gombot, ez nagyon béna? Látszik, hogy régen írtam.
    Nagyon zajlik az élet, éjjel-nappal dolgozom, ez minden erőmet kiveszi. Emellett elkezdtem újra sportolni. Vettem otthonra egy fitballt, emlékeztek, régen ilyen órára jártam, most felelevenítem a dolgokat. Van egy lépcsőzőgépünk otthon, de kevés volt, nem mindenhol mozgatott át. Ez meg valami fantasztikus, úgyhogy minden másnap este csinálom a tornát.

     

    Banyóci, remélem, jó időtök van azért. A nagy viharok két nap alatt elvonultak, biztos tudtatok azért kisvasutazni és hát a pisztráng, azt ott nagyon tudják. Lelkileg hol így, hol úgy vagyok. Optimista vagyok továbbra is, de lehet, hogy csak az év vége felé próbálkozunk ismét. És nagyon foglalkoztat, hogy a baba megérkezés után hogyan tovább. Ebbe az állásba nem akarok majd visszajönni, mert hiába fizetnek jól, nekem nem ér annyit semmilyen állás, hogy ne lássam a gyerekemet felnőni, és egy állandó rohanás legyen az életünk a lakás-ovi-munkahely között. Körbenéztem bölcsi, ovi téren is. Elkeserítő a helyzet, mert azokat a gyerekeket veszik fel, akik vagy hátrányos helyzetűek (értsd etnikum), mert így legalább naponta kapnak meleg ételt és valamilyen szinten el vannak látva, vagy iskolakezdés előtt egy évvel állnak, őket azért, mert kötelező. Úgyhogy nagyon nehéz bejutni. A párom szülei ugyan közel vannak, de nem szívesen bíznám rájuk mindenféle okokból.

    Tele vagyok ötletekkel, hogyan oldjuk majd meg, mivel szeretnék foglalkozni, mihez kell kevés tőke az induláskor. Majd ha már letisztult bennem, megírom, most még nem akarom elkiabálni.  

     

    Baxo, örülök, hogy bejelentkeztél. Pihenjél sokat, és beszéld meg a leányzóval, hogy ügyes legyen majd a nagy napon. Kérek szépen egy sms-t, amint történik valami. Tisztára izgalmas így a vége felé. Volt időd kismama jógára járni?

     

    Tami, tetszik a lakás, ahogy leírtad, jók a színek. 

     

    Reina jutott eszembe a napokban. Mi lehet vele? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. május 22. 15:0066522.

    sziasztok, itt vagyok en is, par hete itthon teszek-veszek, elegge lefoglal a feszekrakas, pakolaszas, takaritas, meg eleg hamar el is faradok mar, kicsit nagy sulyt kell cipelni, nem vagyok mar olyan virgonc, mint regen...:) a babaval minden rendben, tegnap voltam ultrahangon, most 2800 g-ra becsulik a sulyat, elvileg hetente no 200 g-ot, es hatra van meg 3 het, ha idoben erkezik, 3400 g lesz...majd meglatjuk...:) majd teszek fel kepet, ha meglesz...
    Iosnak nagyon szep a kertje, irigylem is erte, bar most nekem is van egy kisebb fajta, az erkelyen van par fuszernovenyem, miniparadicsom, meg egy cserepes eper, azokat locsolgatom, hehe, kivancsi vagyok, meddig birjak a strapat...sajna eleg sok noveny kipurcant mar nalam...:O
    Mememe, ti nem jottok haza vmikor? Tami, eskuvo nem lesz iden? Jo nagy utazast terveztek...:)

    Misstick, nalatok hogyan alakulnak a dolgok? es tobbi elveszett kulfoldi leany? mi lehet veluk?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_343916 (66519)
    2008-05-18  20:56
  6. 2008. május 18. 21:1666521.

    Bocsi Ios téged,meg kihagytalak.

     

    Nagyon szépek a kertes fotóid,úgy szeretem olvasni,hogy te így tud lelkesedni,már korábban is mindig azt olvastam ki a soraidból,hogy ha te csinálsz valamit azt teljes szívből teszed. Nagyon jó tulajdonság. Már mindjárt itt a június,nagyon szorítok nektek. Jól vagy már lelkileg is?

    előzmény:
    banyoci1 (66520)
    2008-05-18  21:14
  7. 2008. május 18. 21:1466520.

     

    Sziasztok!

     

    Csak egy gyors életjel,mert már ég a pofámon a bőr,hogy bár olvaslak benneteket,de már megint ezer éve nem írtam.

     

    Itthon vagyunk Magyaro-n, 4-én jöttünk és jövő szombaton megyünk haza,sajnos még ez a majd 3 hét is olyan hihetetlen gyorsan elmegy.Sajnos közben még betegek is voltunk (fosós-hányós víruson estünk át mindannyian),de azért ennek ellenére nagyon élvezzük az itthonlétet.

     

    Holnap megyünk 4 napra Szilvásváradra (Szalajka Liget Hotel).Anno mikor Ios írta,hogy itt voltak nászúton felírtam és most mi is kipróbáljuk. Nem ígérnek csúcs időjárást,de én úgy döntöttem,hogy mi csakazért is jól fogjuk érezni magunkat.

     

    Egyébként jól vagyunk,Ádám nő és okosodik,már elmúlt 9 hónapos,még mindig nagyon jó baba,minden nap tartogat valami meglepetést,néha könnyekig meg tud hatni. A nagyszülők teljesen oda vannak érte,ilyenkor még jobban fáj a szívem,hogy ilyen messze vagyunk.

     

    Tami:gratulálok a lakáshoz.A leírásod alapján gyönyörű lesz. A nyaralásotok is nagyon jól hangzik,én nem vagyok ilyen nagy kalandor,de a beszámolótokat kíváncsian várom.

     

    Mememe:sajnálom a kellemetlenségeket. A lakásotok nagyon szép,nekem a legjobban a nagy magasság tetszett. Ügyes vagy a hortobágyi palacsintával.

     

    Athenia: örülök,hogy mégis úgy tűnik itthon telepedtek le. Én mindig azt mondom,hogy most már szeretek kint is élni,de ha valaki azt mondaná,hogy tudunk itthon élni,akkor másnap indulnék.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_343916 (66519)
    2008-05-18  20:56
  8. Torolt_felhasznalo_343916
    Torolt_felhasznalo_343916
    2008. május 18. 20:5666519.

    El se tudom hinni, hogy majdnem két hete nem írt senki :-( Bar remélem, hogy mindez csak azért van, mert már szép ido van otthon, és nem akartok a számítógép elott gyornyedni.

     

    Nálunk megvolt az anyáknapja múlt hétvégén (itt mindig fixen majus 10.-én van). Meghívtam S. anyukáját és tesóját ebédre, hortobágyi palacsintát csináltam (mert abban legalább már van gyakorlatom) és hát teljesen elkápráztattam oket, a lakás is nagyon tetszett nekik, úgyhogy kész siker volt.

     

    A mostani hétvége egy kicsit zurosebb, ugyanis az 1.-es ajtó alatt lakó volt szomszédunk úgy ment el, hogy nem fizette ki a villanyszámláját, ezért aztán kikototték az áramot abban a lakásban, ami azért rossz nekunk, mert a víz bomba a o lakásukhoz volt kotve, ergo most nincs víz az egész házban. És az elektromos ajtónyitó sem mukodik a kerti kapun. A tulajno nem is tudta, hogy nem fizetett, mert neki azt mondta, hogy mindent rendben hagyott, persze a no meg naívan nem kért számlát róla...Szóval így vagyunk. Viszont találtam egy kerti csapot, ami az utcárol jon direktbe, nem kell hozzá a bomba mukodése, így most onnan hordjuk vodorben a vizet.

     

    Athenia, milyen volt az út?

     

    Akik már ezer éve eltuntek (Fatimama, Misstick, Baxo) is igazán irhatnának pár sort, foleg a kismama :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392048 (66518)
    2008-05-07  11:42
  9. Torolt_felhasznalo_392048
    Torolt_felhasznalo_392048
    2008. május 7. 11:4266518.

    Hmmm erzem is az orgona illatat. Nekem az anyak napjarol automatikusan az orgona jut eszembe, aktualis a kep, koszonom a tavaszi hangulatot :-)

     

    En nem is tudom milyen kepet kellene, hogy kuldjek, itt harom napja nyar van, 30-32 fok, en pedig meg elo sem vettem a nyariasabb ruhakat.. Ket hete meg kabatban jartam, most meg hirtelen mar a bikini kellene??

     

    Ios, a lakas ket szobas + a nappali-etkozo, konyha, es furdoszoba. A kisebb (pici) szobat szeretnem a haloszobanak, a valamivel nagyobbat pedig dolgozo-vendeg es multifunkcionalis szobanak. A haloszobaba a parom keresere az egyik fal csokiszinure lesz festve, a tobbi fal feher es a padlo is kremszinu. Ide en vajszinu es turkiz kiegeszitoket (agytakaro stb) kepzeltem.

    A nappali tegnap dolt el, megvettuk a kanapet es az narancssarga. Itt feher falak, narancssarga es piros kiegeszitok lesznek, sotet fa butorokkal kombinalva. Ide mondjuk nem lesz sok butor, csak az alacsony tv szekreny es az etkezogarnitura. Talan nehany polc, de ez majd kesobb derul ki. A multi szobat meg nem tudjuk, oda lesz egy futon jellegu ketszemelyes kanape a vendegeknek. A nappaliban is kihuzhato a kanape.

     

     

    előzmény:
    ios (66517)
    2008-05-06  19:05
  10. ios
    ios
    2008. május 6. 19:0566517.

    Halihó! Tami kedvéért, hogy jó napja legyen kaptok egy orgonás képet. Kicsit fújt a szél, ezért nem tökéletes a kép, de nagyon jó tavaszi hangulata van. Az illatot képzeljétek hozzá.

     

    Jó volt a négynapos hétvége, és szerencsések voltunk az időjárással is. Tettünk-vettünk, kirándultunk, temetőben voltunk, és végre lefestettük a kerítést. A végeredmény mellékelve. Eddig szegény csupaszon állt, csak gombaölővel lekezelve, ahogy megvettük még ősszel. Nem ecsettel kenegettük, pedig az volt az eredeti terv, de az emberem lebeszélt róla. Vettünk  egy szórópisztolyt és egy óra alatt kész is volt az egész. Megérte az árát.

     

    Athenia, szerintem is jobb, ha Magyarországon tervezitek a közös életet elkezdeni. Jöjjön már az a fiú, drukkolok nagyon.

     

    Mememe, kicsit ijesztő ez az oltás meg járvány dolog. Nem voltatatok utána lázasak? 

     

    Tami, mi az elképzelés a lakásbelsőre? Milyen színek tetszenek? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_392048
    Torolt_felhasznalo_392048
    2008. május 4. 12:5466516.

    Ios, teljesen feldobsz ezekkel a kepekkel, meg is ertem, hogy minden reggel vegigsetalsz kozottuk, igy kezdodik jol a nap... En a teraszunkon is hosszasan el tudok kerteszkedni, plane ha meg kertunk is lenne!!

     

    Athenia, drukkolok, hogy osszejojjon az allas a parodnak, ha egyszer mar osszekoltoztok, akkor mar konnyebb lesz egyutt donteni, hogy hogyan tovabb ha megsem erzitek jol magatokat Mo-n.

     

    Mi ma megyunk a parom szuleihez Zaragozaba, ott leszunk harom napot, mert megyunk butornezobe! Ikea es tarsai. Vannak mar terveink, otleteink, most vegignezunk mindent es ha minden jol alakul akkor vasarolunk is mar.  

    előzmény:
    ios (66513)
    2008-04-30  12:36
  12. Torolt_felhasznalo_343916
    Torolt_felhasznalo_343916
    2008. május 3. 15:3266515.

    Hello!

     

    Na akkor drukkolunk V.-nek! Szerintem is egyszerubb lenne Mo.-on, mert az mégis legalább az egyikotok anyaorszaga, nem úgy mint Anglia, ahol mind a ketten idegenek lennétek. Ráadásul itthon van is hol laknotok, és nem kellene bérelni, nem? Gondolom, hogy Angliában jó drága a lakásbérlet. Jó utat!

     

    Ios, gyonyoruek a virágaid. Az én nagymamámnak is volt ilyen szív vírágja! De nem tudom hogy hívják. Nekem olyan keletiesnek tunik, persze lehet hogy hulyeséget mondok.

     

    Ki mit csinál a hosszú hétvégén? Itt nincs hosszú hétvége, csak csutortokon nem dolgoztunk, de pénteken igen. Persze még így is orultunk legalább az egy plussz szabad napnak. Ma meg nem tudom, de olyan rossz passzban ébredtem. A héten beoltottak minket Rubeola és Kanyaró ellen, mert járvány van, lehet hogy attól?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_736849 (66514)
    2008-05-01  22:28
  13. Torolt_felhasznalo_736849
    Torolt_felhasznalo_736849
    2008. május 1. 22:2866514.

     

    Jaj írtam nektek egy hosszú hozzászólást és eltűnt Most már nem írok újat mert holnap korán kell kelni mert 6kor megy a gép. Majd jelentkezek ha hazaértem. Ios, szívvirágja a nagymamámnak is volt, még néha Jézus szivének hívták...V-ről meg még röviden hogy van cég kilátásban Pesten, elég jók az esélyei rá úgyhogy benyújtja a jelentkezést mert van épp olyan nyitott pozíció amit keres. Azért kell még maradnia szept végéig mert amikor beköltözött márciusban az új albérletbe akkor aláírt egy szerződést hogy 6 hónapig legalább marad, és utána 1 hónappal kiköltözés előtt értesítenie kell a landlordot. Akkoriban még úgy volt hogy én megyek ki úgyhogy nem tűnt bajnak a dolog, de most azért kicsit zavaró. Bánni nem bánnám ha Mo-on élnénk, kényelmesebb lenne, itt az anyukám stb, max az életszínvonal nem olyan magas mint külföldön..meg persze jó lenne ha nem lennének tele az ujságok mindig rossz cikekkel a magyar gazdaságról mint most is a figyelőben, hogy korrupció, béna politikusok, magas adók, és akkor ezek a BKV sztrájkok is...

    Jó pihenést mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. ios
    ios
    2008. Április 30. 12:3666513.

    Helló lányok, újabb képekkel szolgálhatok. A sok esőnek majd napsütésnek köszönhetően úgy beindultak a növények, hogy öröm nézni. Ne nézzetek bolondnak, de minden reggel végigsétálok, és egyenként megnézem, hogy melyik mekkorát fejlődött. Tele vannak rügyekkel a fenyők, bokrok, minden nap egyre jobban kint vannak a földből a kardvirágok. Már úgy várom, hogy virágozzanak. Hoztam pár ma reggeli fotót. A múltkori lilás sokkal szebb, és van még egy kékes, egy sárga. A rózsaszín szív alakú valami abszolút kakukktojás. Felástuk ősszel azt a részt, ahol él, de úgy látszik, egy túlélőbajnok. A nevét nem tudom, de megszavaztunk neki még egy esélyt, maradhat, ha már ilyen szépséges.

     

    Mememe, nem lenne szabad ilyen sokat dolgozni, mondom én, aki hasonló helyzetben van. Hulla fáradtan érek haza, a párom vár, mint téged. A múlt héten íratott velem egy listát, hogy mit csináljon meg, mire hazaérek. Édes. Porszívózik, port töröl, egyéb apróságok. Nem nagy dolgok, de nekem nagy segítség, meg maga a gesztus, hogy nem várja a sült galambot.

     

    Tami, Mongólia érdekes lesz. Gondolkodtam, hogy mit is tudok róla, de nem sokat. Hogy fogtok felkészülni az útra? Gratulálok a párodnak a hegymászás eredményekhez, nem is tudtam, hogy ilyen komolyan csinálja.

     

    Athenia, hogy van az embered, döntött, hogy költözik, mikor, merre, hogyan?

     

    Mindenkinek nagyon jó hétvégét, ahol hosszú hétvége jön.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_343916
    Torolt_felhasznalo_343916
    2008. Április 28. 01:1666512.

    Hello!

     

    Ios: ja igen, ez az egyik Ikeas agynemunk. Anyukam felvasarolta az osszes letezo variety-t hehhe. Nagyon szépek a virágaid! És akkor sportnak is jó a kertészkedés.

     

    Athenia: Sajnálom, hogy V. rossz hangulatban van. Talán tényleg az lenne a legjobb, ha váltana, de már ha vált, rogton johetne is Mo.-ra nem? :-) Orulok, hogy tetszett anyudnak Mexikó. Oszintén, szerintem is gyonyoru, változatos és mágikus ország ez. Volt tengerparton is ugye?

     

    Tami: Egy hónapos ázsiai út!! Nahát, ez nagyon jól hangzik, ilyet sem csinál az ember minden nap. El tudom képzelni milyen gyonyoru képeitek lesznek, remélem majd felrakod oket.

     

    A lakás nem tetotéri, de jól láttad hogy a szokványos magasságban nincsenek ablakok. Nehéz leírni, de ez ugy van, hogy tulajdonképpen ez egy naaaaaaaaagy ház, amit négy részre osztottak, így van 4 kulonállo lakáska, de ugye így nehéz lett volna, hogy mindenkinek legyen ablaka, így aztán a plafonon mindenhol fénnyelok vannak. Eloszor mikor megnéztuk este volt, és aggódtam hogy talán nappal sotét lesz, de egyáltalán nem, sot egy csomó fény van már hajnalban is, ja és finom meleg is az uvegházhatás miatt :-) A novényeink is jól bírják.

     

    A kocsis képet csak azért raktam fel, hogy látszódjon a garázs is, ugyanis a háloszobából rogton nyílik a garázs, ez is egy érdekes megoldás, de mindenesetre kényelmes reggelente, és arra felé szelloztetunk, ráadásul senki nem lát be.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_736849 (66509)
    2008-04-23  20:13
  16. Torolt_felhasznalo_392048
    Torolt_felhasznalo_392048
    2008. Április 23. 20:5866511.
    Miert kell negy honapig meg a lakasaban maradnia? Ha vegul Budapesten kottok ki... Te melyiket szeretned jobban? Van eselye, hogy itt munkat kapjon?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_736849 (66509)
    2008-04-23  20:13
  17. Torolt_felhasznalo_392048
    Torolt_felhasznalo_392048
    2008. Április 23. 20:5666510.
    Hmmm de finom tavaszi hangulata van a tulipanoknak, elmeny nezni oket! Nekem is vannak a teraszon, de ebben az evben nem viragoztak... Valamit rosszul csinaltam, majd utananezek.

    Itt is kisutott ma a nap vegre, annyira jo kedvem lett tole! A parom meg mindig nincs itthon, mar kisse nehezen viselem, de hat ez van. Elvileg vasarnap er majd haza. Most megint izgulhatok egy sort, mert kitalaltak, hogy az eddig megmaszott negyezres csucsok meg nem elegitettek ki oket, ha mar ott vannak, akkor irany a Mont Blanc. A parom megmaszta mar ketszer, de most ott meg tel van, folyamatosan havazik, tegnap is egy kisebb lavinaba keveredtek, hala az egnek nem lett semmi baj. De orulok miatta, mert o annyira boldog! Szoval aggodom, ez van, igyekszem inkabb a falfestekekkel, szovetmintakkal, butorkatalogusokkal lekotni magam. Akkora nagy szerencsem van, hogy egy nagyon kedves baratnom vegzett lakberendezo, es napi tobb e-mailben agyalunk a szoba joheto szinekrol, meretekrol es butorokrol.
    előzmény:
    ios (66508)
    2008-04-22  12:29
  18. Torolt_felhasznalo_736849
    Torolt_felhasznalo_736849
    2008. Április 23. 20:1366509.

    Sziasztok!

    Latom azért picit élénkülget a fórum!

    Ios, hangulatosak a tulipánok. Mi is otthon sokat kertészkedünk mostanában, jó sok gond van vele. Hétvégén meg is vettük a muskátlikat.

    Tami, örülök hogy olyan gyorsan átadják a lakást. Eső itt is van bőven, eléggé lehangoló, annyira elálmosodok tőle hogy munkába menet tegnap még a megfelelő metrómegállóban is elfelejtettem leszállni.Tesóm most vett mosógépet, szépen lemérte hogy befér-e a zuhanyfülke mellé a sarokba, erre jön a mosógép, jó hatalmas, és kérdezi a csávó hogy tesóm az ajtót is lemérte-e...uuuupsz...szóval jó nagy szerencsénk volt, az ajtó és mosógép kicsit összekarcolódott de befért.

    Mememe, nagyon tetszik a kőpadló, mindig a gyengém volt a fabútor-kőpadló kombináció. Nem tudom írtam-e már hogy anyukám visszajött Mexikóból és olyan jó kézi festésű kerámiadolgokat vett, nagyon feldobja a konyhát. Biztos jól belehet ott rendezni a lakásokat. Amúgy anyukám azt mondta Mexikó a legszebb ország ahol eddig volt, gyönyörű képeket csinált. Most majd megyünk 1,5 hét múlva a nagyszüleimmel nyaralni, nagyon várom hogy megint lássak tengert. Anglia ügyileg komplikálódik a dolog, V-nek iszonyat elege van a munkájából, világvégehangulata van folyton, tegnap munkahelyéről írt hogy mindjárt felmond. Még kb 4 hónapig kéne a lakásában maradnia a szerződés miatt, utána már mehet bárhova, és jelenleg ott tartunk vagy mindketten London vagy Budapest. Attól függ V hol talál állást, de hétvégén megírja a CV-jét, Londonban van egy cég ami már kereste. Nem rég voltam kint meglátogatni 9 napra, nagyon jó volt, bár nem tudtunk sehová menni és persze volt jégeső, szél, hó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. ios
    ios
    2008. Április 22. 12:2966508.

    Sziasztok! Ime a képek, ahogy tegnap ígértem. Két tulipános csokor, és egy sziklakerti növény.

    A házról nincsenek képek egyelőre, nagyon átalakulóban vagyunk. Az elődeink a konyha, étkező, fürdőszoba kivételével kicserélték az ablakokat. Mi ezeket is kicseréltük a múlt héten, most nem túl szép a régi keretek helyén, mert körben javítani kellett. Majd ha szépek leszünk, kaptok képeket.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. ios
    ios
    2008. Április 21. 14:1266507.

    Mememe, jó a lakás, és a kisautód is aranyos. Szerintem ugyanilyen ágyneműnk van.

     

    Tami, vannak képek, a hétvégén fotóztam, direkt nektek. Holnap behozom a gépet, és felteszem ide a képeket. A sziklakertben elkezdtek virágozni a kékes-lilás nem tudom micsodák. Nem tudom a nevét, de szép nagyon. És elvirágzottak a tulipánok, kiástam a hagymákat, és át is tettem az új helyükre. Olyan sok lett, hogy huhh, és nagyon elfáradtam az ásásban. Nem vagyok hozzászokva, látszik.

    A lakásnak örülök, tényleg jó, hogy hamarabb átadják, ilyet még nem is hallottam.

    Az esőket sajnálom, itt pont jó arányban van eső és napsütés, úgy nő a fű, hogy öröm nézni. Csak nincs még fűnyírónk, úgyhogy egy kicsit leállhatna, míg meg tudjuk venni. Tegnap olyan szépen sütött a nap, olyan 22-24 fok volt, hogy kifeküdtünk a teraszra. Olyan jó volt. 

     

    Nyaralás: még nincs ötletem. Kapunk a munkahelyemen üdülési csekket, egész jó összegben. Ezzel belföldönk tudunk menni, júniusra terveztük be, hogy elutazunk valahová. Aztán még nem tudom.

    Ha választani kell, hogy nyaralás vagy folytatjuk a felújítást, akkor lehet, hogy győz a józan ész és a csempét meg a festést választom.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_392048
    Torolt_felhasznalo_392048
    2008. Április 21. 13:4766506.
    Ios, mikor hozol kepet a kertrol? Hogy all?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_392048
    Torolt_felhasznalo_392048
    2008. Április 21. 13:4566505.

    Nyaralas tema: mi nyaralni nem nagyon megyunk, legalabbis sosem nyaron :-) Most kivetelt teszunk es juniusban hazautazunk a batyam eskuvojere, nagyon, nagyon varom mar. Miota itt elek, ot eve, nem voltam otthon nyaron. Es hat az eskuvo.. :-)))))

     

    Utana mi szokas szerint oszre tervezzuk az utazast, remeljuk osszejon, eddigi terveink szerint Pekingen keresztul Mongolia lesz az uticel, egy honapra kb. Pekingbol vonattal utaznank Ulanbatorba. Meg nem vettuk meg a repulojegyeket, a nyari munkainktol fugg. Ha sok munka lesz, akkor utazunk, ha nem akkor lehet, hogy egy egy honapos erdelyi, moldav korut lesz belole, oda azert olcsobb eljutni.

     

    Gorogorszag is jol hangzik foleg most vagynek ra nagyon, itt nagyon hideg van, 5 fok, es harom hete szakad az eso. masra nem is tudok gondolni, mint finom melegre es simogato tengerparti homokra... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_343916 (66503)
    2008-04-19  17:05
  23. Torolt_felhasznalo_392048
    Torolt_felhasznalo_392048
    2008. Április 21. 13:4066504.

    Szia!

     

    Azert kell huto meg minden mert eddig alberletben laktunk es sem a huto sem a mosogep nem a mienk. Van ugyan nehany butorunk, de a nagyreszet venni kell.

     

    Nagyon jopofa, fiatalos a lakas. A nappalis kepen latom, hogy fentrol jon a feny? Tetoteri lakas?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_343916 (66502)
    2008-04-19  16:50
  24. Torolt_felhasznalo_343916
    Torolt_felhasznalo_343916
    2008. Április 19. 17:0566503.

    (Reszletekben irok hogy fel tudjam rakni az osszes kepet. A haloszobait egy kicsit szegyenlem, mert nincs rendes agyunk, bocsi)

     

    Banyo> Olyan edes Adam hogy az nem igaz. Remelem nekem is ilyen szep kisbabam lesz majd egyszer. Gratulalok a sogornodnek, o az aki a kepen Adamot fogja?

     

    Ios> Junius mindjart itt van, meglatod minden rendben lesz. Mik a tervek a nyarra? Hova mentek nyaralni? En augusztus elso ket heteben megyek Mo.-ra, es egy Gorogorszagi utat is hozzakotottunk anyukammal es tesommal. Mar nagyon varom.

     

    Velunk annyi van, hogy en most rengeteged dolgozom (min. 12 ora minden nap), szegeny S. meg var estenkent ram, de szerencsere jol birja, tenyleg nagyon aranyos es megerto. Ezt most igy junius 31-ig kell kihuznom, akkor vege a busy seasonnek. Azert a hetvegeket megprobalom szabadon tartani, eddig sikeresen. Elhataroztuk, hogy bar hetkozben nincs idonk sportolni, hetvegenkent mozgunk egy kicsit. Ma az a terv hogy veszunk tollas utot es labdakat, holnap meg korizni megyunk.

     

    Athenia veled mi van? Hogy alakulnak az angliai tervek?

    előzmény:
    banyoci1 (66498)
    2008-04-07  07:45
  25. Torolt_felhasznalo_343916
    Torolt_felhasznalo_343916
    2008. Április 19. 16:5066502.

    Sziasztok!

     

    Tami, nahat te is elokerultel! Igen, emlekszem hogy kisorsoltak titeket. Hamarabb kesz lett a lakas mint ahogy mondtak? Ez olyan fura, inkabb mindig az szokott lenni hogy kesnek, vagy csak nagyon megszoktam mar a latinos tempot?  Mindenestre ez nagyon jo hir. Es miert kell uj hutot meg mosogepet venni? A regi nem fer be? Dekoralni meg lehet olcson is, csak jo otletek kellenek, de gondolom mar vannak.

     

    Akkor most felrakok en is par kepet az uj lakasunkrol, igeretmhez hiven (bar kb. egy honapja irtam hogy felteszem oket, mondom hogy atvettem a latinos tempot hehehe)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392048 (66501)
    2008-04-11  12:20

Címlap

top