Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Külföldit szeretni!

Torolt_felhasznalo_112551
Torolt_felhasznalo_112551
Létrehozva: 2002. Április 15. 09:49
Ankoka, Te azért maradsz, ugye?? Úgy látom, kettőnk párbeszédévé vált a téma. . . Szóval szerinted is megközelíthető a dolog erről az oldalról?
  1. Torolt_felhasznalo_548629
    Torolt_felhasznalo_548629
    2002. szeptember 9. 20:3476.
    sziasztok,
    azt hiszem, hogy véglegesen letelepedtem itt, vagyis ugy gondolom, hogy nem érdemes terveket gyartani, majd ugy is kiderül. a papirokkal mi is sokat szarakodtunk eleinte, de muszaj volt végigcsinalni. . . mert csak utana kereshettem munkat. nagyon nehéz volt nekem is eldöntenem, többször hazaköltöztem, de végül is mindig visszajöttem, most ugy döntöttem, hogy nem érdemes bonyolitani az életemet. persze nekem is hianyzik a csaladom, egy szem gyerek vagyok, anyukamék is szenvedtek, de ez van, vannak problémak, amire nem lehet jo megoldast talalni. legalabbis nekem sikerült.
    előzmény:
    bördi2 (73)
     
  2. 2002. szeptember 9. 11:5875.
    az kimaradt az elozobol, hogy jol erzem magam itthon, csak eppen o hianyzik!
    előzmény:
    baxo (74)
     
  3. 2002. szeptember 9. 11:5774.
    ja, most pihen a munkakereses, egy kicsit sok mas dolgom van. egyebkent en tok jol erzem magam itthon, meg a csaladom is itt, van, es nagyon ragaszkodunk egymashoz, apam mar eleg idos, 74 eves, ugyhogy ezert sem akarok igazan messzire menni. Harman vagyunk testverek, es probaljuk ugy intezni, hogy mindig legalabb egyikunk itthon legyen.
    előzmény:
    bördi2 (73)
     
  4. 2002. szeptember 9. 11:4973.
    Sziasztok!
    Vissz jöttem székes fővárosunkba. Fáradtabb vagyok, mint a hétvége előtt voltam.

    Mirha!
    Akkor Te - Ti - mostmár végleg letelepedtek FO-ban? Ezt azért még nem tudom elképzelni, hogy Én végleg ott maradjak. Nelem óriási családom van MO-n. Az Ő családja jó ha 10 főből áll. Azt hiszem ez a dolog még vitára adhat okot közöttünk.
    Ti ezt hogyan oldottátok meg?

    baxo!
    Semmi azőta sem? Vagy most leálltál a munka kereséssel?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_548629 (71)
     
  5. 2002. szeptember 9. 11:2172.
    Aha, es mi volt a modszered, elobb munka, aztan papir, vagy forditva?
    ismerem a francia burokraciat, volt hozza szerencsem harom even at, pedig akkor diakkent meg jo helyzetben is voltam, de meg most is raz a hideg, ha ra gondolok, mit kellett kuzdeni azert a szar kis matricaert!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_548629 (71)
     
  6. Torolt_felhasznalo_548629
    Torolt_felhasznalo_548629
    2002. szeptember 7. 11:5571.
    sziasztok,
    dél franciao-ban lakunk, cannes mellett, elôtte parizsban. egyébként elég nehéz volt elindulni, ezzel tisztaban kell lenni, egy csomo energia rament a papirok elindézésére, bar még mindig kevésbé bürokratikus, mint Magyaro. de utana viszonylag egyszerű volt munkat talalni, én könyvtarosként kezdtem egy iskolaban, mivel tanari diplomam van, aztan valtottam, mert elegem lett belôle. de nekem is nagyon nehéz volt eldöntenem, hogy itt akarok-e végleg maradni, vagy inkabb képes vagyok-e ra lelkileg. csak azért irtam, hogy a munka ne riasszon el benneteket, (ha csak az riaszt el) mert kint is lehet talalni, talan nem annyira érdekeset, mint otthon, de azért tűrhetôt. sok szerencsét!!
    előzmény:
    baxo (69)
     
  7. 2002. szeptember 6. 17:2470.
    hat ezt mar en is mondtam neked, hogy irigyellek, amiert magatol jott ide, van egy csomo kulfoldi haverom, aki nagyon szeret itt lenni, a baratomat viszont nem nagyon fogta meg Magyarorszag, sajnos.
    Viszont Parizs sem olyan nagyon sik, vannak ott is dimbek-dombok, a baratom is egy dombocskan lakik, eleg helyes kornyek, mint egy falu, a Butte aux cailles, ugy hivjak. Engem Parizsban inkabb az allando metrozas, es a nyomulo tomeg, ami zavar. Az viszont szuper, hogy a kultura kozepe. vagy legalabbis az egyik.
    előzmény:
    bördi2 (68)
     
  8. 2002. szeptember 6. 12:2269.
    huha, de jo neked, es siman ment a papirokkal, vagy sokat kellett vacakolni? Tok siman felvettek egy kulfoldit? Vagy valami ismeroson keresztul mentel oda? Es merre vagytok Fr-oban?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_548629 (66)
     
  9. 2002. szeptember 5. 16:3268.
    Szia mirha!
    Azért valamihez csak értesz ha már felvettek. :-)
    Hol szerettél jobban élni? Itt vagy FO-ban? Beszélgettünk a kolleganőmmel erről a költözködéses dologról és érdekes volt, amit megfogalmazott. Az én esetemre pont ráillik. Mert az Én párom még a megismerkedésünk előtt döntött úgy, hogy eljön FO-ból. Én nem befolyásoltam Őt ebben a döntésében. Én viszont csak az Ő kedvéért mennék FO-ba. No nem mintha ez nekem áldozat lenne. Csak érdekes ebből a szemszögből is megvizsgálni a problémát.
    Nektek mi a véleményetek erről?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_548629 (66)
     
  10. 2002. szeptember 5. 16:2767.
    Mázlista!!!! Így könnyű! :-)
    Bressuire-ben élnek a szülei. Ez a keleti oldal, Poiter-től nem messze. Helyes kis 20 ezres város. Van egy viszonylag nagy gimnáziuma, meg egy hangulatos sétáló utca. Egy 1200-ben épült templom, amit éppen most újítanak fel.
    Párizsban mi sem élnénk. Mivel a párom vidékinek számít nem is viselné el a nyomasztó levegőt. Ráadásul bele van esve Budapestbe. Főleg azért mert nem sík, mint a francia főváros. A színek is elbűvőlték. Párizsban majdnem minden ház fehér, vagy tört fehér. Szerinte ez rém unalmas. Nem tudom. Mi magyarok más szemmel nézzük Párizst.
    A cég teljesen francia, de ő remekül beszél magyarul. Másként meg sem értenénk egymást. Lévén én még nem beszélek franciául. :-( Pont azért került ide Budapestre, mert ez egyetemen megismerkedett magyarokkal és velük beszélgetet. Félelmetes nyelvérzéke van. Beszél még még angolul és spanyolul is.
    A főnökömmel és is nagyon jóban vagyok.
    Holnap nem fogok tudni géphez kerülni, mert vidékre megyünk dolgozni. Lesz egy rendezvény. De hétfőn már megint itt ülök a monitor előtt és várom a leveled. Szia és jó hétvégét.
    előzmény:
    baxo (65)
     
  11. Torolt_felhasznalo_548629
    Torolt_felhasznalo_548629
    2002. szeptember 5. 14:3066.
    sziasztok,
    én mar hét éve élek egy francia fiatalemberrel, leteszteltük mind a két orszagot, jelenleg franciaorszagban élünk, ne féljetek elrugaszkodni, és költözködni, szerintem grafikusnak elég könnyű munkat talalni, én is kiadonal dolgozom , pedig semmihez se értek ;)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2002. szeptember 5. 12:5965.
    a, van egy baratnom, aki repjegyelado, es mindig a legolcsobbat adja nekem, eddig mindig a malev volt.
    A te baratod hova valo? Jo hely Parizs, foleg turistaskodni, viszont hosszabb tavaon ott elni eleg nyomaszto, legalabbis nekem az volt.
    Teljesen francia cegnel dolgozik? Hogy fog igy megtanulni magyarul? :-) Hulye fonokok mindenutt akadnak, sajnos. (Bar nekem most viszonylag szerencsem van! )
    előzmény:
    bördi2 (64)
     
  13. 2002. szeptember 5. 08:5364.
    Szerintem az AIR France olcsóbb, mint a Malév. Legalább is augusztus elején még az volt. Azért ez így elég macerás. Plusz még költséges is. Mármint az utazgatás. Bár ha megtehetném én is elrepülgetnék havonta egyszer Párizsba. Az a három nap, amit ott töltöttünk legutóbb csak megkóstoltatta velem a fővárost. Talán októberben megint ott leszünk, de akkor már egy hetet.
    Nállunk most éppen az van műsoron, hogy az új project Zalaegerszegen van. Ami ugye azt jelenti, hogy hetente 3-4 napot lent kellene töltenie. Nem lelkesedik az ötletért. Ráadásul a "főnöke" egy állati irígy francia pasi, aki minden áron ki akar vele babrálni. Az én jóhiszemű párom ezt csak akkor veszi észre, amikor már megtörtént a dolog. Utólag pedig nincs értelme a reagálásnak. Most éppen ezzel a barommal zötykölődik Zalaegerszeg felé. Remélem megfolytja :-) az autóban és akkor le van a gond tudva.
    előzmény:
    baxo (63)
     
  14. 2002. szeptember 4. 14:3463.
    nem, nem beszelunk minden nap, mert eleg smucig a lelkem :-), hanem e-mailezunk, meg chatelni szoktunk eleg sokat. meg azert probalunk minden honapban legalabb egy hosszu hetveget egyutt tolteni, vagy o jon, vagy en, belolem el a malev! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_514819 (62)
     
  15. Torolt_felhasznalo_514819
    Torolt_felhasznalo_514819
    2002. szeptember 4. 14:2562.
    Hááát így könnyű! :-)
    Igazából most francia tanár problémám van. Nagyon szeretem azt a lányt akitől most tanulok, de Ő augusztustól már dolgozik és egyáltalán nem tudunk emberi időt összeegyeztetni. Így most várakozó állásponton vagyok, hogy mit tegyek.
    Beszéltek minden nap a pároddal?
    előzmény:
    baxo (61)
     
  16. 2002. szeptember 3. 18:4361.
    nem, en harom evig tanultam Parizsban, (ott talakoztunk, csak sajnos a legeslegvegen), a diplomaimbol kettot ott kaptam, meg igy aztan tudok is franciaul, jo azert eszreveszik, hogy kulfoldi vagyok, de mindent megertek, meg el tudok mondani, vagy ha nem, hat ra tudok kerdezni:-)
    Ismerek jopar ember, es igy sem talalok munkat, pedig a volt tanaraimbol joparat letamadtam mar.
    nagyon varom mar azt az unios csatlakozast, csak sajnos nem holnap lesz, en meg mar annyira nem vagyok fiatal, (iden multam 30. ) Meg gondolom, nem lesz rogton kanaan.
    Ha tudok neked valamit segiteni, csak szolj batran! Bar most ket evig van idod.
    előzmény:
    bördi2 (60)
     
  17. 2002. szeptember 3. 16:3160.
    Már öt hónapja tanulok. Hát így elég nehéz, hogy még alig voltatok együtt. Építészt azt el tudnék már most helyezni, de ha akarod körül nézek. Egy média ügynökségen dolgozom, ahol szinte kizárólag álláshirdetéseket gyártunk. Futószallagon. Te beszélsz, vagy éppen most tanulsz franciául?
    Nekem piszok nehéz. Magántanárhoz járok háromszor egy héten 1-1 órát. A kiejtéssel szerencsémre nincs baj. Hiszen állandóan hallok igazi francia beszédet.
    A diplomával csak pont annyi a baj, hogy Mo-on kaptad. Ha v. milyen más ország szerepelne benne, biztos, hogy nem lenne gond a munkába állással. Ennyit az esély egyenlőségről. Kiváncsi vagyok, hogy mi lesz az Uniós csatlakozáskor. Felkopik majd az állunk, mint a németeknek?
    előzmény:
    baxo (59)
     
  18. 2002. szeptember 3. 14:0559.
    Mindenesetre ha hallasz valami francia cegrol, aki szivesen foglalkoztatna egy francia programozot Magyarorszagon, vagy egy magyar grafikust Parizsban, ne habozz szolni!
    Egyebkent te tudsz franciaul?
    előzmény:
    bördi2 (57)
     
  19. 2002. szeptember 3. 14:0258.
    hihi, en is grafikus vagyok. Meg formatervezo. Meg uvegmuvesz. Egy csomo diplomam van. Mire megyek vele?!
    Az en baratom programozo, ugyhogy megertem, hogy Magyarorszag nem kihivas neki, ha menne valahova kulfoldre, akkor az Amerika lenne, de oda is csak 1-2 evre. Egyebkent Parizsban lakik. Nem akarunk osszehazasodni, mert szinte semmit nem eltunk meg egyutt, csak azt az 1-1 hetet, amit egymasnal toltunk, lehet, hogy nem is mukodne a dolog.
    Ugyhogy ki kene probalni. Csakhat. . . ordogi kor. . . .
    előzmény:
    bördi2 (57)
     
  20. 2002. szeptember 3. 10:4257.
    Szia baxo!
    Úgy valóban nehéz, hogy Te itt, Ő pedig ott van. Ahogy olvasom az írásod egyre szerencsésebbnek érzem magam. Mi még legalább két évig itt maradunk. Ö építőmérnök. FO-ban nem kaphatna - a tapasztalatlansága miatt - olyan felelősségteljes munkát, mint itt MO-on. Nyilván két év alatt szert tesz - a franciák értelemzésében is - elég tudásra ahhoz, hogy a hazájában ne valami huszadrangú ember legyen. A munkavállalástól én is félek. Én tervezőgrafikus vagyok. Mindazt, amit tanultam teljesen autodidakta módon. Vagyis nincs diplomám. Van hét éves gyakorlatom nemcsak a tervezés, hanem a kivitelezés - nyomdai - terén is. Azt viszont nem tudom ez mire lesz elég. Ő tökéletesen optimista a dolgot illetően.
    Beszélgettünk arról, hogy hol fogunk lakni. Mi még meg tudunk egyezni anélkül, hogy valamelyikőnk a rövidebbet húzná. Nállunk az Ő családja az - illetve a mamája - aki folyton azon töri a fejét, hogy mi lesz velünk. Te - vagyis Ti - hol laknátok FO-ban? Hátha van valami ismerősünknek az ismerősének az ismerőse stb. aki szivesen foglalkoztatna. Tudod, hogy van az ilyen, Te szólsz nekem én szólók v. kinek és már meg is oldottuk a dolgot. :-) Azt viszont nem igazán értem, hogy miért nem akar ide jönni dolgozni. Rengeteg francia cég van MO-on, akik szivesen foglalkoztatnak anyanyelvű munkatársakat. Az biztos, hogy könnyebb lenne, ha férj és feleség lennétek - ha még nem vagytok azok - mert ezt a felállást támogatják a F-ia törvények. Azért ne búsúlj!!!!
    előzmény:
    baxo (56)
     
  21. 2002. szeptember 2. 12:0156.
    miert olyan termeszetes, hogy Magyarorszagon? Szerintem a problemak nagy reszet nem az adja, hogy kulfoldi az illeto, hanem hogy ha tortenetesen nem egy orszagban elnek, akkor az egyik felnek fel kell adnia az addigi eletet, hogy egyutt lehessenek, es ez nem csak hogy nagy aldozat, hanem nagyon nehez is. neked szerencsed van, hogy a baratod mar elozoleg is itt volt, tehat nyilvan erdekli magyarorszag. Az en baratomban, ha fel is merult valamikor, hogy ide jojjon dolgozni, ezt a gondolatot hamar elvetette. En mar tobbe- kevesbe eldontottem, hogy ok, akkor en megyek ki, csakhat a francia torvenyek ezt nem nagyon tamogatjak, mar egy jo ideje probalok munkat talalni, de senki nem akar engem alkalmazni, pedig eleg jo szakmam van, az meg, hogy csak ugy kimenjek, aztan lesz, ami lesz, addig meg tartsanak el, az nem az en stiulusom. Mas kerdes, hogy most itthon sem tudtam annyi penzt osszagyujteni, hogy neki tudjak vagni. Nem ertesz egyet? A te baratod orokre jott ide? Vagy ha majd valamikor visszamegy, kesz leszel ot kovetni?
    előzmény:
    bördi2 (55)
     
  22. 2002. szeptember 2. 08:5555.
    Természetesen Magyarországon. De miért is fontos a hely?
    előzmény:
    baxo (54)
     
  23. 2002. augusztus 29. 11:0354.
    na de melyik orszagban?
    előzmény:
    bördi2 (53)
     
  24. 2002. augusztus 27. 14:2753.
    Sziasztok! Én is végig olvastam a topicot. Jó tudni, hogy ilyen népes táborhoz tartozom. :-) Bár Én még csak fél éve élvezem egy külföldi férfi előnyeit. :-) A párom francia és öt hónapig nézegettük egymást az irodaház folyósóján, mig végül erőt vett magán és megszólított. Ez február közepén volt. Két hónap után összeköltöztünk. Az Ő preferálására. Még nem találkoztam hasonló emberrel. 27 éves vagyok. Ő 24. Ez a kis korkülönbség először nagyon zavart. Főként mert a néha erőszakos skorpió viselkedésemet - tapasztalataim szerint - kizárólag egy idősebb férfi tudta kezelni. Hát vele nem így volt. Az első perctől kezdve tökéletesen tudott bánni velem. Szülők bemutatása is megvolt augusztus elején. Most pedig ismét a normális kerékvágásban megyünk neki az első sátoros ünnepnek. Olvastam, hogy mi történt Veled Zoé. Szerintem is csak megijedt, de az biztos, hogy egyetlen egy dolgot tudsz tenni. Várni, hogy Ő jelentkezzen. És nem biztos, hogy az a célra vezető, ha tűzön-vízen át követed. Egy nő nagyon érzékeny és ha most azt is mondod, hogy mindent meg tennél érte, azt, hogy fájdalmat okozott soha nem fogod elfelejteni Neki. Neki is éreznie kell a tettei súlyát. Remélem azért minden rendbe jön.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_886887
    Torolt_felhasznalo_886887
    2002. augusztus 27. 13:5352.
    Nagyon érdekes a topic, szinte végig olvastam az egészet. Bár én egyelőre Mo. -n élek, de a párom koreai, 12 éve vagyunk együtt jóban-rosszban, és van egy tündéri 1 éves kisfiunk. Jó lenne megismerkedni olyanokkal, akiknek a párja ázsiai. Itt nem ismerek senkit.
    előzmény:
    baxo (51)
     

Címlap

top