Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Külföldit szeretni!

Torolt_felhasznalo_112551
Torolt_felhasznalo_112551
Létrehozva: 2002. Április 15. 09:49
Ankoka, Te azért maradsz, ugye?? Úgy látom, kettőnk párbeszédévé vált a téma. . . Szóval szerinted is megközelíthető a dolog erről az oldalról?
  1. 2002. szeptember 20. 14:01126.
    egyebkent meg az jutott az eszembe, hogy az en apukam meg allandoan azzal cukkolja az ocsikemet aki most amerikaban tanul, hogy mikor talal mar maganak egy helyes fekete vagy azsia lanyt.
    előzmény:
    cloudy (123)
     
  2. 2002. szeptember 20. 13:45125.
    es ezt komolyan gondolja a kedves papa? es vajon jo baratok azok, akik emiatt elfordulnak?
    almodom vagy ebren vagyok? vagy mi?
    előzmény:
    cloudy (123)
     
  3. Torolt_felhasznalo_508035
    Torolt_felhasznalo_508035
    2002. szeptember 20. 12:54124.
    Igen, azt hiszem valamilyen kiegészítő képzést kell végigcsinálni, és talán akkor honosítják a diplomámat. Aztán esetleg még szakosodás az adott területre. . . biztos jó pár évig eltart, de mi mást tehetnék ha dolgozni akarok kint (és nem pályát elhagyni)?
    előzmény:
    baxo (120)
     
  4. Torolt_felhasznalo_508035
    Torolt_felhasznalo_508035
    2002. szeptember 20. 12:49123.
    Az a legnagyobb vicc, hogy az én batátom még csak nem is fekete, csak kicsit kreol bőrű. . . ha nyáron éppen le vagyok sülve, pont egyforma színünk van:) Amikor az USA-ban elkezdtünk járni, a kutya nem hederített ránk, itt Mo-n pedig sokszor megbámulnak ha kézen fogva sétálunk. Én teljesen kozmopolita felfogású vagyok, mindeféle nemzetiségű-és színű barátaim voltak kint. Nagyon jó barátok. Ehhez képest a jó apám a múltkor azt mondta, hogy jobban tenném, ha a kedvesemet nem vinném az itteni baráti társaságomba (azaz: nem "mutogatnám") mert a barátaim még "elfordulnak tőlem".
    Pedig a barátom nem éppen ma jött le a fáról (Angliában szerezte a diplomáját és 13 éve Európában él).

    előzmény:
    baxo (122)
     
  5. 2002. szeptember 20. 11:08122.
    Szerintem teljesen normalis, nalunk meg most sincsen annyi szinesboru, igy nem is tudtunk hozzaszokni. A franciaknak volt idejuk, a regi gyarmataikrol mar evszazadok ota jonnek mennek az emberek. Amikor en annak idejen Parizsba koltoztem, eleinte elegge furan ereztem magam, es sajnos voltak eloiteleteim is, bar nagyon igyekeztem oket lekuzdeni, kellett egy kis ido, mig megszoktam. Meg en is folyton bamultam oket, neha nagyon-nagyon szepek tudnak lenni, volt is ebbol par kinos helyzetem. :-)
    előzmény:
    bördi2 (121)
     
  6. 2002. szeptember 20. 09:11121.
    Azért az elképesztő, hogy MO-on még mndig vannak emberek, akik nem szoktak hozzá, ha egy fekete jön velük szemben!!!! Nekem Párizsban pont az tetszett, hogy minden féle nációhoz tartozó embert láttam. A fél világ felszállt egy-egy álomáson a metróra. Állati jó és izgalmas is volt. Különösen azokat a fekete nőket szerettem, akik széles fodros, nagy virágmintás ruhában mentek dolgozni vagy a gyerekért a bölcsibe. Nagyon jó volt látni, hogy távol az igazi őshazájától is örzi a népe értékeit. Van is egy fotóm egy ilyen hölgyről, mert annyira megigézve néztem őt, hogy a páromnak muszály volt elmagyaráznia a meglepődésem okát. Kicsit szégyeltem is magam, mert olyan kínos volt az egész, de miután megtudta, hogy magyar vagyok elképesztő dolgot művelt! Elkezdte dúdolni a "Tavaszi szél vizet áraszt"-ot! Majdnem elbőgtem magam. Kiderült, hogy nemrégiben volt egy Freddy Mercuri dok. film a tv-ben és ott volt egy részlet a magyar koncertről. Pont az amit széles világon még maga Freddy is emlegetett, mert nem hallot még soha 60e. embert egyszerre ilyen megindítóan énekelni. A dal pedig különösen tetszett neki.
    előzmény:
    baxo (120)
     
  7. 2002. szeptember 19. 16:12120.
    hello, es valami nemzetkozi jogi temaban, vagy eu-s temaban nem tudsz specializalodni?
    szegeny fiunak biztos nagyon szar lehet az eloiteletekkel kuzdeni, dehat ez van, ha szereti magyarorszagot. . . azert vannak nem hulyek is. A csaladod meg majd megszokja! par eve nekem is volt ilyen elmenyem, egy fekete lannyal setaltunk Tatan, es odajott egy apuka a gyerekevel, ramutatott a lanyra es hangosan mondta, nezd, csokineni! ha lattatok mar feketet tuzpirosnak. . . persze en is majd' el sullyedtem kinomban.
    előzmény:
    cloudy (119)
     
  8. Torolt_felhasznalo_508035
    Torolt_felhasznalo_508035
    2002. szeptember 19. 16:03119.
    Kösz a biztatást lányok. Én jogász vagyok, (éppen nyakig a szakvizsgáimban), úgyhogy gondolhatjátok. . . nem hinném, hogy magyar jogi diplomával őrülten kapkodnak az emberért határainkon kívül. A páromnak könnyebb, ő informatikus, ráadásul egy nagy nemzetközi szervezetnek dolgozik, így könnyeben tud mozogni és talán el tudja intézni, hogy ide helyezzék:-) Én csak attól féltem, hogy esetleg itt Mo. -n nem túlzottan toleráns mindenki az idegenekkel (különösen a színes bőrűekkel nem), és nem akarom, hogy kellemetlenül érezze magát, hogy bántsák őt. . . szóval értitek (higgyétek el, nem képzelődöm, mert már a családom egyes tagjaitól is kaptam megjegyzéseket, amik bántóak voltak). Bár ő állítja -mivel már 3 évig dolgozott K-Európában- hogy nem gond, hozzászokott ehhez.
    előzmény:
    bördi2 (118)
     
  9. 2002. szeptember 19. 15:42118.
    Sziasztok!
    Jól összejöttünk itt a fórumon egy cípőben járó egyedek!
    Azt hiszem abban egyetérthetünk, hogy a legkalandosabb élete mindanyiunk közül jómadarnak van. Bár itthon mi sem unatkozunk, mert valaki mindig ír valami elgondolkodtatót.

    cloudy!
    Az tök jó, hogy a párod nem ellenzi azt, hogy MO-on éljen veled. Azt kell mondanom, - ez a fórumbeliek tapasztalata is - hogy a pasik többsége nem igen szeretne Európa eme keleti felére költözni. Lehet, hogy az Uniós tagság után megváltozik a helyzet, de Én szkeptikus vagyok a dolgot illetően. Szerintem zért Svájc nem olyan rossz hely. Voltam kint két éve a francia részen egy hónapot. Én nagyon szerettem ott lenni.
    Mi a foglalkozásod, hogy ott nem tudnál elhelyezkedni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_112551 (117)
     
  10. Torolt_felhasznalo_112551
    Torolt_felhasznalo_112551
    2002. szeptember 19. 15:03117.
    Sziasztok, én is, akárcsak mindnyájan ezen a fórumon "külföldit szeretek". Két éves ismeretség után 1 hónapja házasodtunk össze, egyelőre távházasságban élünk, most alakítjuk a jövőnket. A helyzetem legjobban CLOUDY-éra hasonlít, ui. a férjem külföldi állampolgárként Svájcban él. Rengeteget gondolkoztam én is, mielőtt döntöttem, de végül a szív győzött. . . Biztos vagyok benne, hogy egymás iránti szeretetünk segít majd a problémák megoldásában (melyekből ugye nem kevés van egy "vegyes" kapcsolat esetében). CLOUDY, az mindenesetre nagyon jól hangzik, hogy a párod akár Mo-ra is tudna települni - bár ez is rengeteg ügyintézéssel és várakozással jár. Vagy olyan a munkája, hogy annak révén is kaphatna tartózkodásit?
    előzmény:
    cloudy (116)
     
  11. Torolt_felhasznalo_508035
    Torolt_felhasznalo_508035
    2002. szeptember 19. 14:50116.
    Sziasztok!Érdeklődéssel olvastam végig ezt a fórumot, főleg mert engem is jócskán érint a téma:-)Jomadar, neked aztán nincs unalmas életed. Bár én is képes lennék ennyire rugalmas lenni!

    A barátomat az USA-ban ismertem meg, amikor kint tanultam. Ő jelenleg svájcban (Genf) él, de a Karib-szigetekről származik. Miután mindketten visszajöttünk Európába, havonta látogattuk egymást (főleg ő ingázott Genf és Bp. között). Kb. egy év után volt néhány hónap szünet a kapcsolatunkban -mint Jomadar esetében- (bár végig emaileztünk és sms-eztünk minden nap, de nem találkoztunk), mígnem a múlt hétvégén ismét meglátogatott, és kérte, hogy legyek a felesége (azt mondta, ezerszer végiggondolt mindent, és a döntése halál komoly és végleges). Mit mondjak. . . első reakcióként pánikba estem! Mindenesetre időt kértem a gondolkodásra, mert nem olyan egyszerű csak úgy elhagyni a szülőhazámat. Bár ő azt mondta, nem kell elmennem Mo-ról ha nem akarok, akkor majd ő jön ide. Szóval a helyzet nem egyszerű, jelenleg tele vagyok kérdőjelekkel, és fogalmam sincs hogyan döntsek. Szeretem őt, de a szakmámban nem tudnék elhelyezkedni Svájcban, és én is olyan vagyok hogy megőrülnék az otthonüléstől. . .
    előzmény:
    jomadar (114)
     
  12. 2002. szeptember 19. 12:54115.
    mennyi idosek vagytok? es hany eve vagytok egyutt? es hol talalkoztatok?
    előzmény:
    jomadar (114)
     
  13. 2002. szeptember 19. 12:33114.
    Hat tenyleg nem egyzeru a tortenetem, nem mindenki csinalna vegig amit en, kell egy kis kalandvagy es kockazat hozza. Megis elmondhatom, hogy barmit is tettem, eddig meg nem bantam meg semmit. Egy ido utan a vilagban utazgatas faraszto tud lenni es nagyon vagyom mar arra, hogy gyokeret eresszunk es ne sodrodjunk egyik orszagbol a masikba. PErsze ez is izgalmas, de azert nem csinalnam az eletem vegeig. Ausztraliaban van az otthonunk es oda fogunk visszaterni es felnevelni leendo gyerekeinket. Legalabbis ez az a tervunk. Nekem tetszett Japan, bar nem tudnek ott huzamosabb ideig elni. Nagyon mas ott az eletritmus, sok a stressz es igazabol nehez egy nyugatinak ott jol beilleszkedni. En nagyon elveztem, de nagyon kifarasztott. Itt Szaud Arabiaban kenyelmes, mondhatnam lustaknak valo eletunk van, az osszes baratunk kulfoldi, osszesen 17 orszagot kepviselnek. . . Bar 5 nyelvet beszelek jo szinten, arabul meg nem kezdtem el tanulni (lustasag, na meg nincs motivacio, sosincs alkalmam hasznalni). Sok itt a korlat es kenyelmetlenseg is, de eleg rugalmasak vagyunk, elfogadjuk, megszoktuk. Amikor Japanban kulonvaltunk, akkor az jo lecke volt, de azt is bizonyitotta, hogy en nem akarok fuggeni a paromtol es papirt kicsikarni belole (hazassagi papirt ami nagyon megkonnyitette volna a statuszomat ott). Es o sem akart egy ilyen kenyelmetlen helyzetet, hogy "na jo hat segitek neked a papirjaidat rendezni, hazasodjunk ossze. " A hazassag komoly dolog es ugy nem er sokat, ha kenyszerbol csinalja az ember. Mindketten igy gondoltuk. A szetvalasunk utan, mikor a vilag ket legtavolabb pontjan eltunk egymastol, volt idonk gondolkodni es kesobb meghozni a dontest, hogy igenis mi osszetartozunk es osszehazasodunk.
    előzmény:
    bördi2 (112)
     
  14. 2002. szeptember 19. 10:47113.
    torteneted tanulsaga, nem kell sokat habozni, bele kelle vagni.
    Mar bennem is erik az elhatarozas, lesz ami lesz, nekivagok, csak meg. . . nem is tudom mire varok. . . .
    kosz, hogy mindezt leirtad!
    előzmény:
    jomadar (111)
     
  15. 2002. szeptember 19. 09:37112.
    Huhhh!!!!!
    Hát ez elég bonyodalmas történet. De úgy tűnik minden jó, ha a vége jó! Gratulálok így utólag is a házasságotokhoz és sok boldogságot kívánok!!!!
    Azt hiszem egy igazi vérbeli kalandorral van most dolgunk! :-) Nem gondoljátok? Nagyon bátor vagy, hogy ide-oda mersz utazgatni a világ különböző pontjaira a párod után.
    Milyen volt japán? Egy barátnőm, mint modell - a KENZO háznál - dolgozott kint. Tejben vajban fürösztötték, de Ő nem szeretett kint lenni. Kizárólag a pénz miatt utazott oda kétszer fél évre. Alig várta, hogy haza jöhessen. Neked mi volt a benyomásod?
    És most milyen Szaud Arábia? Most arabul tanulsz? :-)
    Annyi szent, hogy nem unatkozol!!!!
    előzmény:
    jomadar (111)
     
  16. 2002. szeptember 18. 20:39111.
    Hat biztos itt vannak meg, de ugy mint en, nem tudunk semmi okosat hozzaszolni a jelenlegi temahoz, igy csak a hatterbol figyelunk. Ez a hazassag a papirert elegge probara teszi a kapcsolatot szerintem. Mi par eve Japanban eltunk az ausztral parommal es nem voltuk hazasok. O ott legalisan dolgozott en meg hat. . . csak turista vizummal voltam. Persze lehetetlen volt igy munkat talalni, de azert dolgozgattam egy keveset feketen. (magantanitas, konyhai munka) Viszont harom honap utan el kellett jonnom, lejart a turistavizum. Ekkor diakvizumot kertem, azt meg is kaptam, persze csak Magyarorszagon es harom honapos varakozas utan. Viszont ujbol kimehettem Japanba a parom melle. Nagy volt az orom es a szerelem. En tanulgattam japanul egy ottani suliban, (nagyon elveztem) de egy ido utan az a vizum is lejart es a penz is csak fogyott, pedig akkor mar legalisan dolgoztam felallasban. De meg mindig nem ereztem/ereztuk magunkat erosnek/kesznek a hazassagkoteshez. Igy hat dontottunk az utjaink kulonvalnak. Baratsagban valtunk el es szomoruan. (nehez dontes volt es meg sokminden kozrejatszott, hogy igy alakult). A parom visszatert Ausztraliaba, en Magyarorszagra. Nem nagyon valtottunk szot vagy levelet. Bar mind a ketten ereztuk a masik hianyat, volt idonk elgondolkodni az elet folyasan stb. Par honap mulva egyszer csak felhivott Ausztraliabol: "Jomadar, leszel a felesegem?" Igent mondtam. Boldogan elunk mar ket eve, hazassagban. (most eppen Szaud Arabiaban allomasozunk . . . :) Tudom, hogy hihetetlenul hangzik, de a tortenetem igaz! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2002. szeptember 18. 18:46110.
    sok sikert! :-)
    nem tudom, hova lettek a tobbiek? ugy tunik csak ketten-harman maradtunk. :-( hova tuntetek zoe, mirha es a tobbiek?
    hallo-hallo!
    előzmény:
    bördi2 (109)
     
  18. 2002. szeptember 18. 09:41109.
    Igen egy business school. Azt nem tudom, hogy lesz-e elég energiája hozzá! Az biztos, hogy a magyar jegyzeteit nekem kell majd elkészíteni, mivel Ő nem ír jól magyarul. A diplomát meg majd közösen kapjuk. :-)
    előzmény:
    baxo (108)
     
  19. 2002. szeptember 17. 13:13108.
    aha, en annak idejen a francia intezetbe jartam, de biztos a katedraban is vannak jo csoportok. mi az a mbi, valami business school? ennyi energiaja marad, meg munka mellett? az jo lehet!:-)
    előzmény:
    bördi2 (107)
     
  20. 2002. szeptember 17. 12:15107.
    Szia baxo!
    9-re járok. Viszont tegnap már fél kettőkor hazamentem, mert nem érkezett meg az egyik ügyfelem munkájához az anyag. Úgy hogy nekem tökéletesen kötetlen munkaidőm van. Ezzel nincs semmi baj.
    A mai rekordja egyébként fél nyolc volt. Viszont ma már hivatalosan közölte, hogy le is út, fel is út. Az újabb verzió, hogy elvégzi az MBI-t - jól írtam le? - munka mellett, hogy jobban kiismerje magát a marketing területén.
    Én meg holnap után beiratkozom a Katedra Nyelvsuliba franciát tanulni. Remélem jó lesz.
    előzmény:
    baxo (104)
     
  21. 2002. szeptember 17. 11:49106.
    hello, szerintem valamit felreertettel, nem a nyelvtanulas a legnagyobb problemank! :-)
    előzmény:
    belgique (105)
     
  22. 2002. szeptember 16. 19:20105.
    Szia Lanyok!

    Csatlakoznek a forumhoz - marmint a cim alapjan. En jelenleg Brusszelben vagyok (bar neha ne lennek!) Kedves angol, Londonban. hallom ti is a franciaval probalkoztok. Hat igen, nekem ez ittletem celja, vagyis megtanulni ezt a nemegyszeru nyelvet. Ha ajanlhatok valamit: az egyetemeken sokkal jobbak a nyelvtanfolyamok, es kb. annyiba kerulnek egy evre, mint nyelviskolaban 1 honapra. . . Szoval elegge megeri, es ezer idopont kozul lehet valogatni (a kesonkelok kedveert. ) Legalis kinttartozkodasra - es asszem ez Fo-ban is igy van- szerintem a legjobb megoldas a diakvizum. (mar hazassag helyett:)) be kell hoy iratkozz egy suliba (amit az ember ugyis csinal) + havonta valakinek garantalni kell egy biz. osszeget. (Ha jol tudom Fo-ban ez eppen 500 euro/ho, itt Belgiumban is annyi). Most rohanok, jok legyetek, sok sikert a nyelvekhez:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2002. szeptember 16. 18:27104.
    te hanyra jarsz? egy fel 11-re, de igy is mindig elkesek :-)
    viszont nem is birok ejfel elott lefekudni
    ez a nyolc orai kezdes eleg szornyen hangzik! valoban nem normalis!
    hat, ha talal veletlenul valami francia ceget, aki francia programozot keres, gyorsan szoljatok! :-) bar Mo programozokbol eleg jol all :-(
    előzmény:
    bördi2 (103)
     
  24. 2002. szeptember 16. 12:27103.
    bocs az elírásért! :-)
    Mire észre vettem már elküldtem az irományt.
    Nem tudom, hogy könnyen fog-e menni. Bár hosszú listája van itten francia cégekről. Ő tökéletesen optimista. (nem tudom hogyan csinálja!) Mindeképp itt akar még dolgozni egy darabig (egy év minimum).
    Hát én sem járok reggel nyolcra dolgozni. Viszont képtelen vagyok 22h-nál tovább fenn maradni. Egyszerűen állva elalszom. Viszont reggel képes vagyok másfél órával korábban felkelni, hogy nyugodtan megkávézhassak reggelit csinálhassak, egyszóval ne kelljen rohanással indítani a napot. Őt meg nem lehet kipofozni sem az ágyból. Szerintem ez akkor sem normális. Ráadásul annak ellenére, hogy sokáig van bennt az öt napból 4-szer nyolcra kell bemennie!!!!! Ez viszont már tényleg nem folytatható így tovább.
    előzmény:
    baxo (102)
     
  25. 2002. szeptember 16. 12:12102.
    hello bordi, hat nem en vesztettem el a fonalat, hanem a medike, de mindegy. mit gondolsz, konnyen fog talalni a kedvesed uj allast itthon? vagy nem is itt keres mar?
    nem akarlak elkeseriteni, de az en baratom is mindig nyolc korul er haza, mert olyan messze lakik a munkahelyetol, kb egy oranyira. meg sajnos ezeknel a franciaknal igy megy ez, sokaig dolgoznak, es aztan sokaig fenn vannak, igaz nem is jarnak reggel nyolcra. igaz en sem. :-)
    előzmény:
    bördi2 (101)
     

Címlap

top