Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nem bírom a kutyákat

Torolt_felhasznalo_618319
Torolt_felhasznalo_618319
Létrehozva: 2010. augusztus 16. 12:24

Tudom, hogy most sok kutyatartó nekem fog esni, de nem érdekel, ha akarja.

 

Őszintén kimondom:

 

Elegem van a kutyákból a városban!!!!!

 

 

Mi a francnak kell boldog-boldogtalannak közepes meg nagyobb testű büdös dögöket lakásban tartani????A kisebbeket megértem, de attól felfelé fúj!

Miért kell nekem elviselni, hogy póráz meg szájkosár nélküli kuyták rohangálnak velem szemben az utcán???!! Mint mikor kéretlenül belefújják a képembe a füstöt, a szabadon rohangáló, hülyére tenyésztett eb is veszélyes az egészségemre!

Miért kell eltűrnöm, hogy teleszaratják velük a szép zuglói parkokat?

Miért van lassan több joguk a kutyukásoknak, mint nekem, humanoid élőlénynek???

Minek tartanak ennyien kutyát, emberi barátságok kialakítására képtelenek??

És nekem miért nincs jogom szó nélkül pofánvágni azt, aki hanyagaul köti meg a nagy fekete loncsos buta biorobot kutyáját, aki elszabadulva habzó szájjal ok nékül majdnem megharapja a gyanútlanul sétáló édesanyámat és a 2 éves kislányomat?

Eddig se szerettem ezt a kutyaliberalizmust, de most már komolyan zavar. 

 

Szájkosarat és pórázt a dögöknek, és  a gazdival megetetni ebédre az otthagyott szarjukat!!!

Az állatvédőknek meg rongyosra haraptatni a valagát velük!

 

Én legalább kimondom, amit más nem mer, mert "ciki"!

 

 

 

 

 

  1. 2010. augusztus 16. 13:1276.
    Itt is rendesek a kertek egy-két új beköltöző kivételével, főleg azoké, akik elém szaratják a kutyát. Az sem náluk bűzlik!
    előzmény:
    czege (73)
    2010-08-16  13:10
  2. Torolt_felhasznalo_940001
    Torolt_felhasznalo_940001
    2010. augusztus 16. 13:1175.

    Adott esetben ketten mentünk a járdán, ami kerítés és sövény között vezet, így a kerítéstől kb 10 cm-re kellett menni a másik oldalról kiálló faágaktól. A kutyának hegyes pofája volt, tényleg kiharapott, a kabát kiszakadt...

     

    Lehet fóbiának nevezni, hogy megyek az utcán és a hirtelen előtörő, vadul vicsorgó állattól megugrok (bele az útmenti árokba), de azt hiszem, az emberek nagy része ugyanígy tesz hasonló helyzetben. Nem véletlenül van a kerületi állattartási rendeletben, hogy a kutya legfeljebb 2 méterre közelítheti meg a kerítést - persze seholsem tartják be...

    előzmény:
    czege (52)
    2010-08-16  12:57
  3. Torolt_felhasznalo_588727
    Torolt_felhasznalo_588727
    2010. augusztus 16. 13:1174.

    "mondjuk kiugrik a kerítésen, és megcsócsálja a gyereket,,akkor gondolom a kutya lenne a hibás."

     

    olvasd ela jogszabályt ilyenkor ki a hibás.

    de leírom.

    kutya elaltat,gazdi megbüntet (ált fizet).

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_593150 (62)
    2010-08-16  13:04
  4. 2010. augusztus 16. 13:1073.

    én is kertes környéken lakom, de a kutyának ez az eredeti funkciója és dolga, hogy vigyázzon a portájára... Ezt pedig a gyereknek el lehet magyarázni - nyilván, hogy megijed, én is ugrok néha akkorákat, hogy a bugyimat újra fel kell húznom és káromkodok hozzá egy cifrát -, de belátható, hogy kerítésen belülről nem tud téged bántani.

     

    Hálistennek a többit nem tapasztaltam, itt azért viszonylag rendben tartott kertekről van szó

    előzmény:
    ardian (65)
    2010-08-16  13:04
  5. 2010. augusztus 16. 13:1072.
    :-((( az én kutyámat felrúgta egy félrészeg "apuka" a parkban 4!!! hónapos korában, hogy repült és nyüszített a gyereke miatt, ami odarohand hozzá sosem felejtem el, édes istenem
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (47)
    2010-08-16  12:54
  6. 2010. augusztus 16. 13:1071.

    A többség le sem tojja szerintem.

    Aki ilyen, az ilyen.   ő baja 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_583839 (66)
    2010-08-16  13:05
  7. 2010. augusztus 16. 13:0970.

    Ha rendesen reagálnak az állatkínzásokta, és nem lesz tele az utcám egy méteres láncon, víz nélkül szenvedő kutyákkal,(bejelentettem szarnak rá) akkor esküszöm azonnal pózázt és szájkosarat rakok a kutyáimra.

     

    Nem igazan ertem, hogy miert teszel akkor porazt es szajkosarat a kutyadra?????

    Megis mi köze a kettönek ????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_593150 (46)
    2010-08-16  12:54
  8. 2010. augusztus 16. 13:0869.

    Nem én írtam a példát, mivel nem is értek egyet vele, attól hogy vannak neveletlen gyerekek, nem veszek egy kalap alá minden gyereket és szülőt. Nekem a kutyákkal sétálva péládul kifejezetten jó tapasztalataim vannak a kisgyerekes szülőkkel, nemegyszer megállítanak minket kutyát simogatni, volt arra is példa, hogy apuka a kislányával azért elegyedett szóba velem, mert a kislány ok nélkül (ti. nem érte semmilyen trauma) fél a kutyáktól, az enyémet viszont szimpatikusnak találta és fél óra beszélgetés után összeszedte a bátorságát egy gyors simire. A poén az volt benne, hogy alapból az én kutyám is félős, így jól egymásra találtak a gyerekkel, szerintem azóta is rágja a szülei fülét, hogy ugyanilyen kutya kell neki.

     

    Visszatérve az erdeti témára kicsit differenciáltabban, toleránsabban kéne nézni a dolgokat és nem egy kalap alá venni minden kutyást/motorost/kisgyerekes szülőt/kamaszfiút még akkor se, ha nyilván mindenkit érnek kellemetlen tapasztalatok. 

    előzmény:
    Taime (49)
    2010-08-16  12:56
  9. 2010. augusztus 16. 13:0868.
    Röviden: egyetértek:D Szép napot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_618319 (1)
    2010-08-16  12:24
  10. Torolt_felhasznalo_618319
    Torolt_felhasznalo_618319
    2010. augusztus 16. 13:0767.

    Én biztos soha nem hagynám, hogy a gyerekem cseszegessen egy kutyát. Hülyeség, és nem vagyok egyáltalán "mindentszabad", elvakult anya, sőt!

    Nem az ilyen esetekre gondolok, természetesen egyetértek.

     

    Hanem mikor nem lehet önfeledten sétálni a parkban, mert állandóan szemberohan egy nagy dög, kurva idegesítő! Csomó helyen kinn van a kutyát sétáltatni tilos tábla és mintha kifejezetten arra utazának a kutyukások, ott rohannak az állataik.Hát mjajd akkor obégasson itt a sok kutyás, ha minden alkalommal felszedi a szart meg elviszi a kijelölt sétáltató helyre. 

    Én még egy deka szemetet se dobok el sehol, rászólok a lányomra, ha kiabál nem megfelelő helyen, stb. Ugyezt várom el a kutyartóktól, hogy alkalmazkodjanak, ne zavarjanak másokat...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (47)
    2010-08-16  12:54
  11. Torolt_felhasznalo_583839
    Torolt_felhasznalo_583839
    2010. augusztus 16. 13:0566.

    amit te ezért itt kapni fogsz... :-D

     

    de szívemből szóltál. 

    előzmény:
    Iza104 (11)
    2010-08-16  12:34
  12. 2010. augusztus 16. 13:0465.

    Én is kertesházas környéken lakom, nem ismerewtlen jelenség, amiről szó van.

     

    Még "kiharapást" nem tapasztaltam, de mi is rendszeresen járunk az úttesten járda helyett, mert a gyerekeim megijednek az 50 kilós vérebektől, amikor nekiugranak a kerítésnek, vannak "kertek", ahol a szag miatt nem lehet elmenni a kerítés előtt (hetente egyszer szedik össze a termést, a kutya meg kipisil a kerítésen), vannak lakótársak, akik ezt úgy oldják meg, hogy hajnalban kiengedik a kutyust, mert ha az én házam elé tojik, nekem kell feltakarítanom, nem neki-tiszta nyereség, és a reggelente sétálgató kutyák már kergettek fel engem is a kerítésre, amikor még suliba jártam.

    előzmény:
    czege (52)
    2010-08-16  12:57
  13. 2010. augusztus 16. 13:0464.

    és pont ezért nem lehet nálunk azt sem megengedni hogy egy pohár sör után volánhoz szabadjon ülni.

     

    Itt a fejekben van a probléma  (nem is kicsi) 

    előzmény:
    ardian (50)
    2010-08-16  12:57
  14. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2010. augusztus 16. 13:0463.

    Ha így van, akkor te a ritka kivétel vagy.

     

    Én sem utálom alapból a kutyákat, van is a családban (számára megfelelő helyen tartva), de érdekes módon én is csupa rossz tapasztalattal bírok.

     

    Akikkel én találkozok, soha nem szedik fel az ürüléket. Ha szépen megkérem őket, kiröhögnek, ha csúnyán, akkor meg én vagyok az agresszív kutyagyűlölő alak.

     

    A szomszéd eb egész álló nap földöntúli hangon vonyít, elviselhetetlen.

     

    Az utcán tipikusan póráz és szájkosár nélküli ebekkel futok össze, a kedves gazdi tőle 100 méterre lemaradva sétafikál. Honnan kéne nekem tudnom, hogy milyen a kutya, hogyan reagál esetleg a szertelen, épp ugrándozó kisgyerekemre?

     

    Vagy a minap, épp villamosozok, felszáll 2 hatalmas ebbel egy fazon, semmi póráz vagy szájkosár, én elegáns ruhámban üldögélek, amikor az egyik aranyos kicsi jószág -szimpatikusnak találva engem -   hozzámdörzsölőzik, kilónyi szőrt maga után hagyva a nadrágomon és rámfolyatja a nyálát.Miért kell ezt szó nélkül elviselni? (na, nem mintha anélkül hagytam volna...).

    előzmény:
    hibou (37)
    2010-08-16  12:50
  15. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2010. augusztus 16. 13:0462.

    "Az én gyerekeim soha nem támadtak kutyára, annál sokkal jobban félnek tőlük sajnos a sok felelőtlen gazda miatt."

     

    QA Te gyerekeid biztos hogy nem, de akkor kérlek azt is ugyanígy fogadd el tényként, hogy az én kutyám meg nem támad gyerekre.

     

     

    Nem egyszer vettem észre, hogy a kutyáim örjöngenek a kapuban, kilestem az ablakon, és pár utcabeli gyerek kavicsokkal dobálta a kutyáimat, meg botokat lógattak be nekik. Az ő szüleik se gondolták volna....

     

    Ha más kutyájával csinálják ezt, és mondjuk kiugrik a kerítésen, és megcsócsálja a gyereket, akkor gondolom a kutya lenne a hibás.

     

     

     

    előzmény:
    tinka79 (36)
    2010-08-16  12:49
  16. Torolt_felhasznalo_588727
    Torolt_felhasznalo_588727
    2010. augusztus 16. 13:0461.

    "A kutya meg lapított, és nem értette, hogy mi rosszat tett. "

     

     

    hát azt, h nem torokra ment.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (47)
    2010-08-16  12:54
  17. Torolt_felhasznalo_518668
    Torolt_felhasznalo_518668
    2010. augusztus 16. 13:0360.

    Tehát aki kutyát tart, és nem hajlandó gyereket vállalni, az mind eltorzult. Logikus.

     

    Gondolom, van vagy 2-3 gyereked, és el sem tudod képzelni az életed nélkülük, azért sikerült ilyen csodálatosan érvelni... 

    előzmény:
    ardian (55)
    2010-08-16  13:00
  18. 2010. augusztus 16. 13:0359.

    nyilván, ha kert is tartozik a lakáshoz és járkálhat ki-be, az oké... Bár, ebben az esetben nem értem, hogy mit keres benn a kutya, de ez egyéni teljesen.

     

    Szerintem nem az így tartott kutyákkal van gondja senkinek. Hanem a reggeltől-estig egyedül hagyott, emeletes házban senyvedőkről, ami a "gazdik" szerint tök normális és ők szeretik a kutyájukat és mindent megadnak neki...

     

    Én imádom a kutyákat és a macskákat is. Nincs nap, hogy ne jutna eszembe, milyen jó lenne nekem is egy. De a 3.emeleten lakunk, kert nincs, rengeteget dolgozunk - ilyen körülmények közé???? Ezt miért nem lehet belátni? sokkal kevesebb frusztrált állat és ember lenne, ha az igényeiket figyelembe vennénk...

     

    Én annak idején, bevallom "férfiasan" póráz nélkül sétáltattam a kutyámat. Aki volt annyira jólnevelt és/vagy imádott annyira, hogy a tüzelő szukától egyetlen szavamra visszajött. Tehát, nem igazán lehet azt mondani, hogy bárkire is veszélyes lett volna, egy igazi németjuhászbőrbe bújtatott bárány volt DE! Ha valakinek gondja volt vele, hogy szabadon jön, nem én jártattam a számat, hogy dehátnembánt, hanem megfogtam és elvezettem mellette úgy... Hogy megnyugodjon...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_593150 (46)
    2010-08-16  12:54
  19. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2010. augusztus 16. 13:0258.

    Én egy vidéki városban élek, elvileg ez egy felkapott környék is azon belül, de nekem is t@köm teli van már azzal, hogy reggelente szlalomozva kell dolgozni mennem (mert igen, gyalogolni szoktam), télen a hófehér hóban feketéllik/barnállik a kutyaszar, sárgállik a kutyapisi, nyáron meg seperc alatt ellepik a bogarak és jó büdös is tőle az egész utca. De érdekes módon, ha kutyás ismerőssel találkozom, és szóvá teszem a dolgot, mindegyiknek az a válasza, hogy ők mindig minden körülmények között zacskóval sétálnak, és kidobják a kutyagumit... Nahát, és mégis teli az utca! Hihetetlen dolgok vannak.

     

    Lányom nem volt soha "túlféltve", de most, ha biciklivel megyünk, és meglát egy kutyát, már messziről megáll, odaszalad hozzám, és reszket. Előzmény: két kutyáit sétáltató gazdi (természetesen mindenféle kellék nélkül) előre engedte a kutyáit (szembe mentek egymással), a kutyák hamarabb találkoztak, és kb. pont a lányom mellett találkoztak félúton (ötéves kislány, amúgy nagyon nyitott, és nem félős), na és a két nagytestű kutya iszonyú hangok közepette ott fojtotta meg a szembe jövő picit. A lányom meg ezt végignézte, mert egy pillanat alatt történt. Addigra már szaladtak a gazdák, de már késő volt. A nagyok utána egymásnak akartak esni. Alig tudták szétszedni őket a drága, felelősségteljes és természetesen egészen biztosan zacskóval felszerelt gazdik. Én meg nyugtatgassam azóta is a gyerekem, ha akár az út túloldalán is meglát egy kutyát... 

     

    Az előző lakásunkban pedig egész nap vonyított egy kutya, mert egész nap dolgozott a gazdája, kutya meg persze otthon egyedül a szomszédok szórakoztatására. Azért tudom, mert akkor még otthon voltam a gyerekemmel... akinek történetesen tényleg én se dobáltam szét a szaros pelenkáját a parkban, csak majd otthon tisztíthattam le a gyerek cipőjéről a kutyagumit... 

     

    Én nem mondom, hogy ne tartsanak emberek kutyákat (bár őket még senki nem kérdezte, hogy vajon szeretnek-e velünk élni, reggel kipufogógőzben sétálni, járdaszélre szarni), de felelősséggel! És pl. mint ahogy gondolom, a saját családi házában is feltakarítja valaki a kutyaszart, hogy ne váljon előbb-utóbb légytenyészetté és büdössé a kertje, úgy gondolom, hogy a közös útvonalakat is hasonlóan kéne takarítani, senki más után, csak a saját állata után!! Mert akkor nem lenne ott egy gumi sem, ha mindenki ezt tenné. Ami közterület, az már egyből (szó szerint) "le van szarva"? Vagy miért nagyobb energia onnan felszedni a végterméket, mint a saját házból??? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_618319 (1)
    2010-08-16  12:24
  20. 2010. augusztus 16. 13:0257.

    Bizony.  az  is megtörtént eset volt hogy a homokozóban a gyerek szegény, a szemébe kente a kutyaxart és megvakult 

     

     

     

    Valaki írta már nem találom hogy utcán a baba felriadt a kutyugatásra.

    sajnálatos ez is, én is volt hogy gyorsan hátraarcot vágtam a val mert előttem pár m-rel ugatott az eb,  pedig másik irányban lett volna dolgom,  de emiatt spec nem voltam     mert inkább az utcán ugassa ki magát, mint a panelban (esetleg este)  hogy ne lehessen tőle  

    előzmény:
    Papagena79 (45)
    2010-08-16  12:54
  21. Torolt_felhasznalo_940001
    Torolt_felhasznalo_940001
    2010. augusztus 16. 13:0256.
    Szia, szerintem egyáltalán nem vagy köteles eltűrni, hogy idegen gyerek hozzányúljon a kutyádhoz, sőt inkább magadnak kell úgy cselekedned, hogy ne tehesse meg. Ugyanis a kutya a te felelősséged, ha megharapja a gyereket. Azaz: a gyereket fel kell szólítanod, hogy ne nyúljon a kutyádhoz és a szülőt ugyanígy figyelmeztetni, hogy a gyerekét akadályozza meg ebben, szükség esetén odébbmenni, a kutyát odébbhúzni. Különösen mindezt, ha ismerve a kutyádat, számítani lehet arra, hogy kiszámíthatatlanul viselkedik. 
    előzmény:
    pantheras18 (12)
    2010-08-16  12:34
  22. 2010. augusztus 16. 13:0055.

    Megmagyaráztam.

     

    Melyik általatok nagyrabecsült állat tart és tutujgat más fajt a saját kölyke helyett? Hm?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_518668 (48)
    2010-08-16  12:55
  23. 2010. augusztus 16. 12:5854.

    Dolgoznak a Modik?

     

     

    van kb. 5 db    39..számú   hsz  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_741718
    Torolt_felhasznalo_741718
    2010. augusztus 16. 12:5853.

    Egyébként azon nem csodálkozom (és teljesen igaz), hogy sok ember nem tud bánni a kutyájával.

    De miért is csodékoznék?

    Sok ember a saját GYEREKÉVEL sem tud bánni...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_618319 (1)
    2010-08-16  12:24
  25. 2010. augusztus 16. 12:5752.

    az milyen, amikor "kiharapnak a kutyák a kerítésen"???? Nyilván nem járok odasimulva a kerítéshez, azt meg nem hiszem, hogy van olyan állat, amelyik méterekre kiharapna Az meg, hogy rágja a vasat, hát egészségére, azzal még neked nem árt...

     

    Kertes házban szerintem teljesen elfogadható, sőt, sokszor szükséges is a kutya... Bentről nem tud bántai, a te fóbiáidról nem ő tehet. Az a dolga, hogy védje a területét 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_940001 (39)
    2010-08-16  12:51

Címlap

top