Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nem bírom a kutyákat

Torolt_felhasznalo_618319
Torolt_felhasznalo_618319
Létrehozva: 2010. augusztus 16. 12:24

Tudom, hogy most sok kutyatartó nekem fog esni, de nem érdekel, ha akarja.

 

Őszintén kimondom:

 

Elegem van a kutyákból a városban!!!!!

 

 

Mi a francnak kell boldog-boldogtalannak közepes meg nagyobb testű büdös dögöket lakásban tartani????A kisebbeket megértem, de attól felfelé fúj!

Miért kell nekem elviselni, hogy póráz meg szájkosár nélküli kuyták rohangálnak velem szemben az utcán???!! Mint mikor kéretlenül belefújják a képembe a füstöt, a szabadon rohangáló, hülyére tenyésztett eb is veszélyes az egészségemre!

Miért kell eltűrnöm, hogy teleszaratják velük a szép zuglói parkokat?

Miért van lassan több joguk a kutyukásoknak, mint nekem, humanoid élőlénynek???

Minek tartanak ennyien kutyát, emberi barátságok kialakítására képtelenek??

És nekem miért nincs jogom szó nélkül pofánvágni azt, aki hanyagaul köti meg a nagy fekete loncsos buta biorobot kutyáját, aki elszabadulva habzó szájjal ok nékül majdnem megharapja a gyanútlanul sétáló édesanyámat és a 2 éves kislányomat?

Eddig se szerettem ezt a kutyaliberalizmust, de most már komolyan zavar. 

 

Szájkosarat és pórázt a dögöknek, és  a gazdival megetetni ebédre az otthagyott szarjukat!!!

Az állatvédőknek meg rongyosra haraptatni a valagát velük!

 

Én legalább kimondom, amit más nem mer, mert "ciki"!

 

 

 

 

 

  1. Torolt_felhasznalo_618319
    Torolt_felhasznalo_618319
    2010. augusztus 17. 10:41401.

    "Ha a kutyás betartja az alapvető szabályokat (póráz, zacskó az ürüléknek, esetleg szájkosár), akkor ezzel nem lehet probléma."

     

    KÖNYÖRGÖM BAKKER, ERRŐL VAN SZÓ, HOGY MINIMUM A FELE NEM TARTJA BE!! ÉS AKKOR MÉG JÓINDULATÚ VOLTAM A SZÁZALÉKKAL!

     

    KI A SZAR MONDTA, HOGYHA BETARTANÁK, AKKOR LENNE BÁRMI PROBLÉMA???

     

     

    előzmény:
    Alexebb (392)
    2010-08-17  09:58
  2. 2010. augusztus 17. 10:31400.

    Már megint egyetértünk!

     

    Nagyon örlök, hogy jópár kutyással sikerült normális beszélgetést folytatni.

    előzmény:
    hibou (397)
    2010-08-17  10:20
  3. 2010. augusztus 17. 10:29399.

    Én kutyás vagyok és tökéletesen értem, hogy ki miért fél a kutyáktól. Vannak kutyák, amelyiktől én is félek. A gyerkek meg pláne!

     

    Nem szeretem az idegen kutyákat, ha látom rajtuk, hogy nem "tiszták" a szándékaik. Hozzáteszem leggyakrabban ezek a kutyák futnak oda gazdi nélkül és állnak neki arcoskodni az én kutyáimmal. (aztán lehet, hogy épp "csak" egy csivava) Meg akár velem is arcoskodnak. Gazdi meg sehol. Közel s távol nincs egyetlen gazdinak tűnő élőlény sem.

     

    Az én két "veszélyes" angol bulldogom meg szó nélkül nézni, hogy mit ugrál neki a kis vakarék és mit próbálja megtámadni őket. Se egy ugatás, se egy támadás, semmi, nem foglalkoznak vele. Én szoktam az ilyet elkergetni. Nem azért mert félnek tőle, hanem mert nincs bennük agresszió, és tudják, hogy én, a falkavezér majd megoldom a helyzetet.

     

    Egyszer ezért a párom oldalbarúgott egy kutyát, mert rátámadt az egyik kutyánkra és harapta, ahol érte, belemart több helyen. Gazdija sehol. Belerúgott a kutyába, hogy valahogy hárítsa a támadást, erre egyből ott volt a "gazdi" és elmondta mindennek a páromat, hogy most ki tudja, mi baja lett az ő kutyájának... Na, erről beszélek,mikor azt mondom, hogy hülye emberek vannak és nem kutyások és nem kutyások....

    előzmény:
    hibou (397)
    2010-08-17  10:20
  4. 2010. augusztus 17. 10:26398.
    Olvasol is vagy csak találomra írogatsz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_598102 (345)
    2010-08-16  23:24
  5. 2010. augusztus 17. 10:20397.

    Bár nem akartam már hozzászólni, mert láttam, hogy kissé eldurvultak az indulatok tegnap este, de ezzel a hozzászólással nagyon egyetértek!

     

    A gyerek félelme sokszor nem tűnik logikusnak egy kutyás ember számára, de ha belegondoltok amit Ardian írt, teljesen igaza van. A kutya jóval nagyobb, mint a gyerek, tehet hirtelen, a gyerek számára szokatlan mozdulatokat, elkezdhet ugatni váratlanul, és bár nincsen gyerekem, teljesen át tudom érezni, ha ez egy gyerek számára félelmetes lehet. Pláne, hogy egy nagyobbacska kutya bőven egy kisgyerek felé magasodhat, illetve a fejük pont egy vonalban van.

     

    Többen írtátok, hogy mi van ha a gyerek támadja le engedélykérés nélkül a kutyát. Előfordult velünk is, nyilván én sem örültem neki, de normális hangnemben elbeszélgettem a gyerekkel és a szülőkkel is, a legkisebb gyerek is felfogta, miért nem jó ilyet csinálni egy idegen kutyával.

     

    Kutya, macska kérdés, egyszer olvastam egy nagyon érdekes tanulmányt, sajnos fogalmam sincs, hogy hol, ami azt írta, hogy a kutyától azért félnek ösztönösen jobban az emberek, mert sokkal több helyzetben látszik ki a foga. Most nem csak a vicsorgásra gondolok, hanem lihegésnél is, a macskának csak elvétett esetben láthatjuk a fogait. Ez eléggé összevissza lett így visszaolvasva, remélem azért értitek mire gondolok. 

     

    Veszélyes állat vs öleb, az igaz, hogy az öleb ha támad nem tud olyan nagy sérüléseket okozni, mint egy nagyobb kutya, viszont ahogy én látom, pont az ölebtartók szokták úgy gondolni, hogy rájuk nem vonatkoznak a kutyatartás általános szabályai (póráz, kakifelszedés stb.), mert talán ők hajlamosabbak a kutyájukat emberként kezelni, illetve csakis azért kutyát beszerezni, mert olyan "cuki". Természetesen ezzel semelyik kiskutya tartót nem akarom megbántani, van olyan fajta öleb, ami nekem is tetszik nagyon, de nekem ez a tapasztalatom általánosságban.

    előzmény:
    ardian (389)
    2010-08-17  09:47
  6. 2010. augusztus 17. 10:17396.

    Egyetértek!! A kutya veszélyes állat! Ezért nem való akárkinek, és ez nem a testsúly függvénye, sőt, minél nagyobb, annál jámborabb.

     

    Kutyatartási engedély kellene, csak vizsgával engedném a kutyákat tartani. Nekünk sem ártott volna egy előzetes oktatás a kutyákat illetően. Biztos mi sem vagyunk tökéletesek és nem csinálunk mindent jól, de egyik kutyánk sem agresszív, és könnyen kezelhetőek. 

     

    Csak a gazda felelőssége az, hogy a kutyája agressziv! Odafigyeléssel és NEVELÉSSEL sok mindent el lehet érni.

    előzmény:
    ardian (394)
    2010-08-17  10:04
  7. 2010. augusztus 17. 10:11395.

    Rendben, megbeszéltük és örülök, hogy nincs félreértés.


    Egyszer biztosan meglesz az a kutyus, amikor már a megfelelő környezetet ki tudod alakítani neki.


    Nem szeretem én sem a felelőtlen gazdikat. A kutyasétáltatás nem arról szól, hogy mindenki fogadja el, hogy kutyám van, hanem arról, hogy nem okozok gondot senkinek, ezért elfogadják, hogy kutyám van és nem támadnak miatta.

     

    Sok ember lemegy a kutyájával, póráz nélkül, vagy az 5 m-es flexivel és telefonál, nézeget mindenfelé, de pont azt nem, hogy ki az, aki szembejön és ki az, akinek az útjába állhat a kutya. A séta az nem csupán kikapcsolódás a gazdinak, hanem mint a radar nézni kell folyamatosan és figyelni: Ki jön szembe, akit ha lehet , ne zavarjanak meg. Nézni kell más kutyákat, hogy ők ne fussanak hirtelen oda, és ha a másik kutya odafut, figyelni, hogy minden ok legyen. Figyelni arra, hogy mit esznek össze, mert sok-sok mérgezett kajával találkozunk, de akár eső után rengeteg a béka is, tavaszi nyári időszakban sündisznó, szóval sok dolog van. Meg persze arra, hogy mikor akar épp kakilni és venni a zacsit elő és összeszedni. 

    De ezért van kutyám, mert ez nekem nem esik nehezemre. Mások is látják, hogy figyelmes gazdik vagyunk és szépen lassan az 1 éves házbeli kisgyerekkel is anyuka ismerteti a kutyákat. Amit én nem bánok, szokják csak a gyerekek is a kutyákat, kutyák is a gyerekeket. Az enyémek nagyon szeretik őket, türelmesek velük. Néha fejbecsapják őket, de ez egyáltalán nem zavarja őket. Persze szülő ilyenkor jó ha rászól, hogy ne csapkodják a kutyát, mert ha pl. egy agresszív kutyával teszi ezt, nem biztos, hogy az örülni fog neki. 

     

    Azt szeretem amúgy a legjobban, mikor szintén kutyás gazdi okoskodik hülyeségeket. Volt egy vén f@sz, aki rámszólt, mert a füvön álltunk a kutyámmal. Mondta, hogy ő a kutyáját megtanította a betonon járni, és nem lép rá a fűre és mi se tegyük.

    Elküldtem a fenébe, hogy hagyjon békén a marhaságaival.

     

    előzmény:
    ruganyoshusi (391)
    2010-08-17  09:55
  8. 2010. augusztus 17. 10:04394.

    Nem hasonlítom össze, csak rávilágítottam, a kutyák elleni felszólamlásaoknak oka van.

     

    És ha oka van (bármennyire is erről nem a kutya tehet), akkor ennek megfelelően kell(ene) tartani.

     

    A macska nem támad emberre, ezért nem kell rá póráz, ezért nem büntetik a gazdát, ha a macska kilóg a kerítésen stb. Evidens. (És írhatnék aranyhörcsögöt, papagályt, stb.)

     

    A kutya veszélyes állat, kárt tehet az emberben, és bizonyos szituációkban szokott emberre támadni, ezért vonatkoznak rá előírások (póráz, kerítés stb.) Csakhogy ezeket a kutyások nagy része szereti lazán kezelni. A hatóságok meg fütyülnek rá. Ha baj történik ejnye-bejnye, pénzbírság. Pedig ha áramot vezetek a kerítésbe, akkor börtön... Érdekes.... Arról nem is beszélve, hogy lehetnének további szabályok, más országhoz hasonlóan. Pl. nagyobb testű kutyákat csak tanfolyam elvégzése után lehetne tartani, kötelező kutyaiskola stb. Mennyivel előrébb jutnánk...

    előzmény:
    natasaaa (390)
    2010-08-17  09:55
  9. 2010. augusztus 17. 10:01393.

    Nálunk pont a macskákkal van baj. A kutyáink soha nem voltak bolhásak, de most egy olyan helyen lakunk, ahol sok a macska, és rendszeresen elkapják tőlük. A sok utca-macska tele van bolhával!

     

    Én rendes kutyásnak vallom magam, figyelek arra, hogy ne ugassanak (kertes ház), az utcára sose mennek ki. Ha sétálunk, akkor póráz, kis zacskó.

    előzmény:
    natasaaa (390)
    2010-08-17  09:55
  10. 2010. augusztus 17. 09:58392.
    Azért mert nem egy tanyán élsz elszigetelten, hanem városban. Minden embernek megvan a normális igényeihez a joga. Én is utálom a gyerekvisítást, de természetes, ezért elfogadom. Utálom az alkoholistákat, de ha a fenekem a földhöz verem, akkor is lesznek. Sorolhatnám estig!! Azzal egyetértek, ha nem megfelelően tartják, vagy nem veszik figyelembe azt, hogy más félhet tőle, az idegesítő. Ha a kutyás betartja az alapvető szabályokat (póráz, zacskó az ürüléknek, esetleg szájkosár), akkor ezzel nem lehet probléma.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_618319 (1)
    2010-08-16  12:24
  11. 2010. augusztus 17. 09:55391.

    fiam egy ideig fél a nagyobb kutyáktól, hiába próbáltam bátorítani.

     

    Nálunk a telepen az egyetlen használható játszórét körül park van, TELE póráz NÉLKÜLI kutyákkal. És VÉGTERMÉKKEL.

     

    A gyerekek PL: ott szánkózak télen, a barom gazdi meg odaengedi a kutyust carni.... a gyerekek közé..... és fel van háborodva, mert szólunk.

     

     

     

     

    NATASA: nem támadni akartam, bocs, ha rosszul jött ki....egyetértünk.

    A felelősséghárítás a sok bunkó- flegma gazdi  jellemzője.

     

     

    Amúgy nagyon szeretnék egy Cocktail spánielt, de a panelba NEM. Ide bőven elég a 2 gyerek is.

    előzmény:
    ardian (389)
    2010-08-17  09:47
  12. 2010. augusztus 17. 09:55390.

    A macska az más állatfaj és sétáltani sem szokták. Néhány kivételtől eltekintve.

    Nem tud akkora kárt sem tenni egy agresszív macska.

     

    Ne hasonlítsuk össze már az almát a körtével.

     

     

    Ja, és én sem értek egyet a zacskós dologgal, még egyszer mondom. Én csak egy mások által mondott kifogást említettem, de természetesen én is megveszem a zacskót!!!!!!!!! Ez számomra egyértelmű.

     

    A helyzet az, hogy a kutyát anno az ember szelidítette meg, így mi tartozunk érte felelősséggel, ha tetszik, ha nem. Amelyiknek van gazdája, azért a gazdája teljes mértékben, amelyiknek nincs, azért a többi ember (ha tetszik, ha nem, de nem te vagy bármelyikünk egyszemélyben, még mielőtt nekem estek) és így ennélfogva az adott város menhelyei, állatbefogói. Nem kellene, hogy ennyi kutya kóboroljon,  ezért vagyok az ivartalanítás mellett.

    előzmény:
    ardian (389)
    2010-08-17  09:47
  13. 2010. augusztus 17. 09:47389.

    Bólogatok. Hányszor hallottam már ezt! Nincs zacsi, ellopják, stb.

     

    Én is megveszem a pelenkát a boltban. Nem az önkormányzattól kapom.

     

    A másik: már tegnap is leírtam: NEM A SZÜLŐK NEVELIK FÉLŐSRE A GYEREKET! Miért is nevelnénk? Hogy rossz legyen a gyereknek, hogy a látható félelem miatt egyszer tényleg megtámadja a kutya?! Ellenketőleg: én attól kezdve, hogy elég "nagy" volt a fiam (4-4 éves), megismertettem a szabályokkal: nem nézünk a szemébe, nem futunk el, ha nem foglalkozik velünk, határozottab, nyugodtan elmegyünk mellette (sarkon befordulni, kis kerülőt tenni szabad!), ha támad, ránk ugat, határozottan rászólunk. (Továbbiakra sajnos nincs receptem nekem sem...)

     

    De! Ezeket a szabályokat hiába ismeri vki, még egy felnőttnek is nagyon nehéz megfelelő lélekjelenlétet tanusítani, ha pl. egy téli reggelen egy kihalt utcán szembetalálkozik 3-4 kóborkutyával, akik nekiállnak ráugatni. Egy gyerek ennél lájtosabb szituációktól is megrémülhet és hiába tudja elméletben, mit kellene tenni, lehet, hogy szaladni próbál, megrémül, elesik és ott a baj.

     

    Az egészen kicsi gyerekek számára egy kutya nagy, hangos, agresszív állat, ezért természetes, hogy fél. Ti is megijednétek egy elefánttól, ha 60 km/h-ás sebességgel, feltartott ormánnyal trombitálva vágtatna felétek (hiába ügetne utána a gazdája azt kiabálva, hogy nem bááááánt, csak jááátszik!)

     

    Már írták, csak ismétlem, mert nagyon egyetértek:

     

    a kutyásoknak azt kellene eszükbe vésni, hogy egy veszélyes állatért felelősek (klivéve talán az öleb kategóriát.)

     

    meg azt, hogy ami bemegy, az kijön és illik feltakarítani.

     

    Ennyi, és akkor tőlem az tart, aki akar.

     

    Ui: miért nincsenek pl. macskások elleni topikok?! Pedig sokan szeretik a macskát, a macska is családtag, a macska is befekszik néhol az ágyba, kakál is? A legfontosabb ok talán, hogy a macskák nem szoktak emberre támadni, gyerekre nyávogni ijesztő módon és a macskakik is valahogy inkább az alomban végzik a városokban, nem az utcán...

     

     

    előzmény:
    ruganyoshusi (385)
    2010-08-17  09:30
  14. 2010. augusztus 17. 09:45388.
    Ne vedd magadra, ha Te probaltad nem atadni a felelmed akkor nyilvan nem vagy "osanya". Nem allitottam,hogy alaptalan dolog felni toluk. En is tartok nehanytol, es en is vesztem mar ossze massal,mert a kutyaja az enyemnek ment. Sot a nagymamame rengetegszer megharapott kicsi koromban es kobor is tamadott meg 2szer is(szerencsere karcolasokkal meg szakadt gatyaval megusztam). Ezt azokra az anyakra ertettem akik alaptalanul taplaljak a rettegest es gyuloletet a gyerekbe. Meg azzal sem feltetlen ertettem egyet amikor babakocsis anyuka jott oda,hogy a kisbaba hadd simizze meg a kutyamat,mert ki akarja alakitani benne az allatszeretetet. bar tudtam,hogy nem lesz semmi, de azert az allat nem steril, meg barmikor megijedhet egy autotol, duranastol es maris ott a baj.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (373)
    2010-08-17  08:56
  15. 2010. augusztus 17. 09:35387.
    Szóval légyszíves ne légy támadó, főleg, hogy nem hárítottam egyszer sem és nem mentegetőztem.
    előzmény:
    ruganyoshusi (385)
    2010-08-17  09:30
  16. 2010. augusztus 17. 09:34386.

    Kicsidrága, ezt írtam én is! Sok kutyás a zacsira hivatkozik amúgy, de én sem értem.

    Én ezt írtam: "(bár nem értem, hogy miért olyan nehéz kutyánként 2-3 zacsit magunkkal vinni)"

    előzmény:
    ruganyoshusi (385)
    2010-08-17  09:30
  17. 2010. augusztus 17. 09:30385.

    bocs, de azt nem értem, a zacsidolgot MIÉRT az önkormányzat oldja meg???Miért kell hárítani- mentegetőzni?

     

    Nemár, hogy nem telik egy tekercs uzsonnászacskóra.

     

    Aki kutyát akar, gonoskodjon róla, MINDEN tekintetben, kaja-orvos-kakazacsi....

     

    Elvégre nem az önkormányzat akarta, hogy te kutyát tarts....

     

     

    előzmény:
    natasaaa (381)
    2010-08-17  09:22
  18. 2010. augusztus 17. 09:30384.

    Igen, a mieink 8 órát vannak itthon egyedül. (panelban lakunk)

    Alszanak.

    De ezt csinálják apósjelölték 100 nm-es kertes házában is napközben. 

     

    Napi 4-5 séta emellett, ahol szabadon tudnak mozogni és játszani. 

     

    Többször voltunk velük több napig kempingezni. Hatalmas kempingben rengeteg kutyával szaladgálhatnak ilyenkor. 1-2 óra játék után elfáradtak és aludtak ott, ahol mi voltunk. Póráz nélkül, fegyelmezés nélkül nem kószáltak el, hanem a megfelelő mennyiségű és minőségű testmozgás után hosszú órákig alszanak, úgy, mint otthon, amíg dolgozunk.

    előzmény:
    ruganyoshusi (382)
    2010-08-17  09:24
  19. 2010. augusztus 17. 09:27383.

    én is így írtam, a kutyások a hibásak, nem a kutya.

     

    ami bemegy-az ki is jön.

     

    Csak hát össze is kellene szedni...... gondolom, aki udvarban tartja, időnként az is összeszedi. (pl:anyósomék)

     

    Merthát nem kellemes belelépni....

    előzmény:
    natasaaa (381)
    2010-08-17  09:22
  20. 2010. augusztus 17. 09:24382.

    Egy kérdés a kutyásokhoz: akik zsebkendőnyi lakásban tartják, azok miért írják, hogy a kutya nincs is bezárva, na meg meeeeenyit van kint a szabadon.

     

    Érdekelne, EZT hogy lehet megoldani: A nyugdíjas, munkanélküli, rokkant és munkakerülő réteg még oké, hogy egész nap otthon van, ráér, na de a dolgozó réteg ?

     

    Ők gondolom órákra magukra hagyják az állatot a lakásba zárva.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_618319 (1)
    2010-08-16  12:24
  21. 2010. augusztus 17. 09:22381.

    Nem miattuk van tele minden kutyaszarral, hanem a kedves kutyatartók miatt. Nekem sem esik nehezemre összeszedni, nem értem, hogy ez miért okoz problémát egyes embernek.

    Ja, hogy a tündi-bündi szőrgombóc nagy büdös kakit hagy maga után és fúúj, nem szedem össze?? Ja, akkor ne tartson kutyát az ilyen...

     

    Én úgy megbüntetném azokat, akik nem szedik össze, hogy öröm lenne nézni. Kár, hogy a kutyás társadalom még nem olyan erős, hogy kivesse maguk közül az ilyet.

     

    Az önkormányzat is léphetne kaki ügyben, kellene több kakiszemetes, akár zacskókkal (bár nem értem, hogy miért olyan nehéz kutyánként 2-3 zacsit magunkkal vinni), és keményen büntetni, ha nem szedi össze valaki.

    előzmény:
    ruganyoshusi (380)
    2010-08-17  09:15
  22. 2010. augusztus 17. 09:15380.

    húúúú-van vér a pucádban.

     

    Sokszor ugyanezek a gondolatok járnak a fejembenmint neked, csak hát az a nyavalyás tolerancia....

     

    ÚÚÚÚÚtálom, hogy MINDEN TELE van MIATTUK KUTYASZARRAL: mit szólnának a kedves kutyások, ha a kisgyerekesek úton- útfélen elszórnák a szaros pelenkát???? A kutyagumi sem bomlik le és undorító is.(Miért nincs okádós smile?)

     

     

    Mi 4-en lakjuk a 60 nm-ert, és rémálmaimban hiányzik ide még egy négylábú is.

     

    Pedig SZERETEM AZ ÁLLATOKAT, jobban mint az embereket.

    Na, most jönnek az elvakult kutya-fanok és ízekre szednek........

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_618319 (1)
    2010-08-16  12:24
  23. 2010. augusztus 17. 09:09379.

    Jééé, de érdekes!! Nekem is a családom a favorit!! Juj, de izgiiii :) :) :)

     

    Ja, nálunk a kutya CSALÁDTAG! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_598102 (345)
    2010-08-16  23:24
  24. 2010. augusztus 17. 09:05378.
    Szia! Köszönöm, hogy egyet értesz! Örülök, ha valaki érti, mit mondok, és ebben az esetben át is éli ugyanúgy. :) Köszönöm! Sok boldogságot a kutyákhoz!
    előzmény:
    pingu281 (375)
    2010-08-17  08:59
  25. 2010. augusztus 17. 09:01377.

    Szia,

     

    Az, hogy nem szereted a kutyákat a Te saját szociális problémád, mindenki eldöntheti, hogy kit/mit szeret!

    A stílusod viszont sok mindent elmond Rólad....igazából kritikán aluli!

    Sajnálni tudlak...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_618319 (1)
    2010-08-16  12:24
  26. 2010. augusztus 17. 09:01376.

    Szia! Iszonyú, hogy ezt át kellett élnetek!!!! Ez borzalom!!

     

    Én állítom: nem való mindenkinek kutya! A kutyások kb. 60-70 %-nak nem kéne, hogy kutyája legyen!!! De lehet, hogy még több!

    Nincs olyan, hogy agresszív kutya, csak rossz gazda... és ez a szörnyű...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (373)
    2010-08-17  08:56
  27. 2010. augusztus 17. 08:59375.

    Végre hallottam egy olyan hozzászólást, ami minden tekintetben helyesnek bizonyult. Tegnap óta olvasgatom a hozzászólásokat, de ennél éreztem azt először, hogy teljes mértékben egyet értek. Nekem is van kutyám, kettő, abból az egyik panelban a mások téglában lakik, még sem boldogtalanok, mert mi nem csak velük, hanem értük is élünk.  És, ingen a kakit FEL KELL SZEDNI, mert előbb vagy utóbb elborít minket.

    előzmény:
    natasaaa (371)
    2010-08-17  08:47
  28. 2010. augusztus 17. 08:58374.

    Szia!

     

    Tudod, minden kutya olyan, mint a gazdája ! Nézd visszafelé a dolgot: menj le a metróba és nézd meg a földön fetrengő embereket és megérted azt, amit az első mondatomban írtam. 

     

    Én, nem bántalak, megértelek, csak a világ szemléletedet nem értem. 

     

    Minden vicc nélkül szeretném, ha néha meditálnál, mert most nagyon kikeltél magadból. Igaz az, amit leírtál, de nem az és ott a bibi, ahogyan TE megfogalmaztad. 

     

     Minden jót Neked és Családodnak!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_618319 (1)
    2010-08-16  12:24
  29. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2010. augusztus 17. 08:56373.

    "unom az ősanyakat is akik visitva rangatjak el a gyerekuket aki szeretne vele baratkozni."

     

    Légy szíves, olvasd el a 369-es hozzászólásomat... kérlek!

     

    Egy "ősanya", akinek a gyereke két életveszélyes szitu után már egyáltalán nem akar barátkozni... 

    előzmény:
    pOsitivo (370)
    2010-08-17  08:46
  30. 2010. augusztus 17. 08:49372.

     sajnállak. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_618319 (1)
    2010-08-16  12:24
  31. 2010. augusztus 17. 08:47371.

    Sziasztok! Nem olvastam a többi hozzászólást.

     

    Azt mondasz ki, amit akarsz. Megteheted. Nekem meg a kutyaellenesekből van elegem.

     

    Nem kell, hogy szeresd a kutyákat, mert leszarom, mit gondolsz. Csak tanulj meg együtt élni másokkal. Én is ezt teszem. Két kutyánk is van, békések, de azok, akik nem értenek hozzájuk, azt hiszik, veszélyesek. Hadd higyjék, ez sem érdekel. 

     

    Azon van a hangsúly, hogy az emberek végre tanuljanak meg együtt élni másokkal! Engem is sok minden idegesít, és nem értek sok embert, de amíg engem nem bántanak és nem akadályoznak semmiben, nem érdekel, ki mit csinál. 

     

    Nem kell, hogy megértsd, hogy mennyi pluszt tud adni egy kutya, sajnálom, ha úgy éled le az életedet, hogy nem tapasztalod meg ezt az érzést. Amit kapsz és amit adhatsz egy kutyától/kutyának ez leírhatatlan és nem hasonlít semmihez...

     

    ... és képzeld, vannak barátaink! Több, mióta kutyáink vannak! De ezt te úgysem értheted.

     

    Még valami:

     

    MEGKÉREK MINDEN KUTYATARTÓT, HOGY SZEDJE MÁR FEL A KUTYÁJA UTÁN A KUTYASZART, MERT, MI AKI FELSZEDJÜK (PEDIG VAN, HOGY KÉT KUTYÁT SÉTÁLTATOK EGYEDÜL ÉS MÉGIS FELSZEDEM MINDIG) MIATTUK SZÍVUNK, MERT MINDENKI EGY KALAP ALÁ VESZ VELÜK!!!

     

    A MÁSIK, AMIRE MEGKÉREK MINDENKIT, HOGY LEGYETEK KEDVESEK TUDOMÁSUL VENNI, HOGY NEM MINDENKI RAJONG A KUTYÁKÉRT, EZÉRT NE ENGEDJÉTEK ODA IDEGENEKHEZ, KIVÉVE HA ŐK IS AKARJÁK. Én sem szeretem, ha utamat állja egy kutya és nem lehet tőle semerre menni, a"gazdi" meg épp társalog valahol.

     

    ... és még valami a topikindítónak: NEM "KUTYÁSOK" VANNAK, MEG "NEM KUTYÁSOK", HANEM EMBEREK. AHOGY VANNAK HÜLYÉK A "NEM KUTYÁSOK" KÖZÖTT, VANNAK A "KUTYÁSOK" KÖZÖTT IS.

    NÉZD AZ EMBERT IS, NE CSAK A KUTYÁT.

     

    (Nálunk a lépcsőházban 5 kutya van. Van egy csaj itt, aki nem szereti a kutyákat. Látja, hogy mi felszedjük a kakit mindig, mindkét kutya után, nem ugatnak a kutyáink, nem zavarunk senkit velük, és érdekes, ő maga kimondta, hogy minket kedvel, és még a kutyákra is képes így mosolyogni.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_618319 (1)
    2010-08-16  12:24
  32. 2010. augusztus 17. 08:46370.

    Kedves Topicindito!

     

    Nekem meg elegem van az autokbol, nem csak a nagyokbol, a kicsikbol is. Utalom elviselni az M3 zajat, es a szabadon szaguldozo hulyere drogozott vezetoket, raadasul az egeszsegemre is artalmas. El kell turnom,hogy akarhova nezek autokat latok, nem lehet a hegyekbe se felmenni, mindenhol ott vannak.

    Szerintem autot csak azok tartanak akik amugy keptelenek 2 metert tenni gyalog, es raadasul pofan b.sznam azt az idiotat aki tegnap majdnem elutott a baratomat es engem amikor gyanutlanul setaltunk at a zebran zold lampanal, az meg nemhogy nem allt meg, de tokig nyomta a gazpedalt.  Remelem az o csaladjuk is atel hasonlot, vagy felcsavarodik egy oszlopra es nem ijesztget minket tobbet.

    Arrol nem beszelve, hogy mennyire veszelyesek a kutyamra. Szerintem akinek van az erti. Hiaba tudja,hogy le kell ulni mielott atmegyunk, en is megallok megis eluthetnek (lasd fentebb). Es unom a kisgyerekeket is akik utogetik az allatot, meg unom az ősanyakat is akik visitva rangatjak el a gyerekuket aki szeretne vele baratkozni.

    Az elet ilyen, alkalmazkodni kell :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_618319 (1)
    2010-08-16  12:24
  33. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2010. augusztus 17. 08:28369.

    "Milyen érdekes,hogy az itt beiró kutya utálókra állandóan ráugrálnak az utcán a kutyán,és feldöntik,megharapják a nagyit,meg a gyereket."

     

    Lehet, hogy érdekes, de van valóságalapja. Van egy rejtélyes tudományág, a viktimológia, mely az áldozatok lélektanával foglalkozik, ugyanis vannak különböző típusok, akik véletlenül (?) hasonló bűncselekmények áldozataivá válnak. Persze, vannak egyértelmű esetek, pl. az idős, elesettnek látszó emberek, akiket könnyű lehet átverni, gyakrabban válnak becsapás, csalás áldozataivá. Az, hogy pl. egy kutyáévá ki válik, már  szerintem nem ilyen egyértelmű, de mégis lehet valami törvényszerűség benne, bár én nem ismerem mélyebben az áldozattant. 

     

    Azt viszont tudom, hogy én "vonzom"  a kutyás eseteket, és természetesen innentől ez egy megállíthatatlan lejtő: hiába mondom magamnak ugyanis, hogy ne féljek a kutyáktól, ha egyre több okom van félni... 

     

    Ezt most a gyerekemen látom legjobban. Ő nem félt a kutyáktól, igyekeztem neki nem átadni a saját félelmeimet, amely főként abban gyökerezik, hogy tényleg erősebb és nagyobb fogakkal rendelkezik az embereknél egy-egy jószág... De mint írtam, egyszer az utcán az épp biciklizni tanuló, valamennyivel előttem járó gyerekem mellett tépett szét két nagyobb kutya egy kisebbet, mire odaértek a kutyákat szintén előreengedő gazdik. Ezután az eset után nemsokkal egy viszonylag elhagyatott utcán sétáltunk, és egy véletlenül (?) nyitva hagyott kapun át kiszaladt egy nagytestű kutya, és iszonyúan ugatni kezdett. Ne mondjam, a gyerek őrjöngve rohant felém, felkaptam, és éreztem a vad szívdobogását. Én ilyenkor ösztönösen sikoltozni kezdek, hangosan és magas hangon, ez jó, mert a kutyák ezt nem szeretik. Nem azért sikítok egyébként,ez ösztönös reakció. Az ominózus kutya ettől meghátrált, mi meg tovább tudtunk állni (a gyerek még órákkal utána is remegett), és hiába mondom magamnak, hogy bizony nem a sikítással teremtem meg a jó kapcsolatot gyerek és kutya között, akkor és ott ez ösztönös reakció volt, és most is ezt tenném,meg bármikor. Ha meg akkor mégis szét talál tépni a kutya, mert nem riasztja el a sikítás, csak a félelmünket érzi meg, akkor meg maximum egy hír leszünk a tévében, a gazdi meg fizet egy kis pénzbüntit. Most komolyan, ennyit ér egy emberélet? Vagy esetleg a kutyásoknak kéne jobban elgondolkodni arról, hogy ők igenis egy fizikailag veszélyes lényért felelősek????? Ja, és mindkét eset fényes nappal történt, város,megyeszékhely.

    előzmény:
    mamba0822 (367)
    2010-08-17  07:45
  34. 2010. augusztus 17. 07:53368.

    Még valami!

    A kutya nem támad csak úgy hobbiból emberre.

    Kutya kutyára a dominancia miatt igen,de emberre csak okkal.

    Sokkal inkább támadnak emberek emberre,és kutyákra,mint kutya emberre!

    Nincs a földön az embernél aljasabb,rosszindulatúbb , gonoszabb ,erőszakosabb lény!

     

    Bocs,de én inkább az emberektől félek,nem a kutyáktól. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  35. 2010. augusztus 17. 07:45367.

    Milyen érdekes,hogy az itt beiró kutya utálókra állandóan ráugrálnak az utcán a kutyán,és feldöntik,megharapják a nagyit,meg a gyereket.

    Nem tudom,én még ilyet sohasem tapasztaltam.

    Kutyaszar otthagyása rendben,én is utálom,sőt,szerintem azok is utálják akik nem szedik fel,mégis ott hagyják...Más téma,és meddő,itt úgyis mindenki azt irja,hogy Ő fölszedi.

    Kutyás vagyok én is,és én is utálom azokat a GAZDIKAT akik elengedve sétáltatják a kutyáikat.

    Nem a kutyát utálom ezért,hisz nem ő veszi le a nyakáról  a pórázt,hanem a gazdája.

    Mindegy,hogy kis,vagy nagytestű,pórázon legyenek,erre kijelölt helyeken engedjék el őket .

    Nem én félek tőlük,hanem a kutyámat féltem,ne jöjjön már oda hozzám egy idegbeteg,verekedős kutya,ha én azt nem akarom!

     

    Ok nélkül ugató kutyák engem is idegesitenek,de ez is a gazdi hibája,mert nem szól rá,nem neveli meg.

    Szóval topikinditó,inkább az embereket utálod,akik nem megfelelően tartják a kutyáikat.Hisz csakis a gazdi tehet mindenről,ami gondot okoz másoknak.

    Ha minden gazdi pórázon vinné sétálni a kutyát,és minden gazdi fölszedné a kutyaszart,ugye nem is lenne olyan zavaró a kutyák jelenléte az életünkben?

    Én már akkor is boldog lennék,ha minden kutya pórázon lenne közterületeken.

     

     Persze,ugatni akkor is ugatnának,de ez szerintem ugyanúgy a civilizáció része,mint más zajforrások,amik zavarnak minket,(kukásautó,bulizó szomszédok,részeg,kiabáló emberek,orditó ,sikoltozó kölykök,stb).

    A nem megfelelően tartott kutyákat pedig sajnálom,akiket reggel,meg este visznek ki10 percre,vagy éppen sohasem ,hisz minek,ott az udvar...

    Ez sem a kutya hibája. 

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  36. Torolt_felhasznalo_741718
    Torolt_felhasznalo_741718
    2010. augusztus 17. 00:36366.
    Nem, csak rég láttalak, oszt kicsit hiányoztál :)
    előzmény:
    Werbunga (365)
    2010-08-17  00:30
  37. 2010. augusztus 17. 00:30365.
    Mi van, csak nem voltam benne a DM halálozási rovatában?:-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (363)
    2010-08-17  00:21
  38. 2010. augusztus 17. 00:22364.

    Az egyébként tényleg szembetűnő, hogy túl sok itt a kutya. Ausztriában vidéken sincs ennyi, Bécsben meg alig.

    Mennyire csodálkoztak az ismerőseink, hogy a felajánlott kiskutyákat nem akarjuk elfogadni. Hogyhogy, hát kertes házatok van, oda kell egy kutya!

    Kell egy frászt!

    Attól, hogy itt jó helye lenne, nem jelenti azt, hogy kutyát muszáj tartani.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  39. Torolt_felhasznalo_741718
    Torolt_felhasznalo_741718
    2010. augusztus 17. 00:21363.
    Na, magát meg mikor láttam utoljára, nem is tudom, nem is tudom... Azt hittem, mán el teccett patkóni.
    előzmény:
    Werbunga (360)
    2010-08-17  00:14
  40. 2010. augusztus 17. 00:20362.

    Természetesen, jogos elvárás. Mint a tisztességes adófizető, a becsületes állampolgár, a kötelességtudó hivatalnok, a szorgalmas diák, és a többi. Mind jogos elvárás. Egytől egyig.

     

    Ha nem valósul meg, és nem érint téged, minden rendben van. Ha érint, akkor pedig valamilyen módon meg kell oldanod. Pl, ahogy Bubi javasolta. Az is jó... rövidtávú, egyszeri, de sokszor megismételhető. Nem azonnal, persze, mert kell ugye kolbász, altató, be kell szerezni, a ridikülben csak nem járkálsz egy szál lecsókalbásszal minden eshetőségre. 

     

    Ha megtanulsz bánni velük, az bármikor késlekedés nélkül előhívható a tudástárból

     

    És természetesen úgy cselekszel, ahogy neked jó. Kóbor kutya mindig lesz, amíg felelőtlen gazda is van... ez van.

    előzmény:
    az örök Éva (358)
    2010-08-17  00:11
  41. Torolt_felhasznalo_741718
    Torolt_felhasznalo_741718
    2010. augusztus 17. 00:15361.
    Hm. Egy tanya?
    előzmény:
    az örök Éva (358)
    2010-08-17  00:11
  42. 2010. augusztus 17. 00:14360.
    Hja. A gyepmester meg biztosan vidéki. Nálunk is van - állítólag! - csak sintérnek hívják, de én még az utóbbi 45 évben egyszer sem láttam.:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (354)
    2010-08-17  00:04
  43. 2010. augusztus 17. 00:14359.

    Köszi!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (357)
    2010-08-17  00:09
  44. 2010. augusztus 17. 00:11358.

    Én nem akarok megtanulni velük BÁNNI. Nem is érdekelnek a kutyák.

    De talán jogos elvárás, hogy ne is legyen olyan alkalom, amikor a bánásmódtudományomat elő kellene venni,

     

    SOHA, SEHOL NE ZAVARJANAK A KUTYÁK!

    előzmény:
    inmélius (355)
    2010-08-17  00:05
  45. Torolt_felhasznalo_741718
    Torolt_felhasznalo_741718
    2010. augusztus 17. 00:09357.
    Íratsz fel altatót a dokiddal. Fogsz egy kis darab kolbászt. Belenyomkodsz 3-4 szem altatót. Gyün a kutya. Elé dobod. Elrágcsálja. Illeg-billeg, elalszik. Felhívod a gyepmestert, hogy tálalva :)
    előzmény:
    az örök Éva (356)
    2010-08-17  00:06
  46. 2010. augusztus 17. 00:06356.

    Ölni természetesen nem, hiszen ahogy előzőleg kifejtettem, max. gázpisztoly jöhet szóba.

    A sintért pedig már többször kihívtuk, azt mondta, miután állítólag ki is jött, hogy addigra elment a kutya. Pedig az mindig ott hever a kapujuk előtt az utcán, és ádáz ugatásba kezd, ha a a lányaim elmennek előtte (mindkettő 20 év fölötti, tehát nem kutyabosszantó kiskamaszokról an szó). Sajnos van errefelé is olyan, aki gyalog jár mert nincs autója.

    A gyepmester pedig azt tanácsolta, fogjuk meg a kutyát és tartsuk, majd akkor kijön és elviszi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (352)
    2010-08-16  23:55
  47. 2010. augusztus 17. 00:05355.

    Természetesen ez is egy megoldás, hogy lelövöd.

     

    Én inkább arra gondolok, ha adott egy probléma - esetedben a kóbor vagy szabadon lófráló kutyák, és nem tudod megoldani másképp, minthogy megtanulsz velük bánni, akkor nem hiábavaló meló a belefektetett energia, mert soha többé nem fogsz félni egyetlen kutyától sem. És ezt a tudást továbbadni a gyerekeidnek. Mindig nem lehet nálad lőfegyver...

     

     

    előzmény:
    az örök Éva (350)
    2010-08-16  23:50
  48. Torolt_felhasznalo_741718
    Torolt_felhasznalo_741718
    2010. augusztus 17. 00:04354.

    Ez a kutyaszar dolog egyébként valami pesti jelenség lehet, mert én itt Szegeden nem nagyon találkozom vele.

    Vagy itt normálisabbak a kutyatartók, vagy jobb a közterület-takarítás. Vagy mind a kettő. :)

    előzmény:
    herne (353)
    2010-08-17  00:01
  49. 2010. augusztus 17. 00:01353.

    Akassza fel magat az osszes kutyagyulolo az elso fara! Remelem a gyerekeiteket mar nem ilyen gyulolettel es felelemmel teli eletre nevelitek! Vannak hulye kutyak, de az mindig emberi hibabol fakad, ugyhogy a gazdakat kene leloni, nem a kutyakra frocskolodni...

     

    Abban mondjuk egyetertek, hogy kellene valami rendelet hozni a kutyaszar osszeszedesre, tenyleg nem kellemes oket kerulgetni, es nem olyan nagy szam felvenni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  50. Torolt_felhasznalo_741718
    Torolt_felhasznalo_741718
    2010. augusztus 16. 23:55352.
    Szólni kell az illetékes gyepmesternek, vagy fel kell hívni akármelyik állatmenhelyet. Az ilyen esetekben is segítenek. Legalábbis itt, Szegeden így van. Nem ölni rögtön.
    előzmény:
    az örök Éva (350)
    2010-08-16  23:50
  51. Torolt_felhasznalo_741718
    Torolt_felhasznalo_741718
    2010. augusztus 16. 23:51351.
    Te tényleg nem tudsz olyat elképzelni, hogy valakinek van családja, vannak barátai, van gyereke ÉS szereti az állatokat?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_598102 (345)
    2010-08-16  23:24
  52. 2010. augusztus 16. 23:50350.

    Akkor szerinted mi a megoldás arra, hogy a lányaim fényes nappal se mernek hazajönni a buszmegállótól a házunkig, mert mindig cselleng egy-két gazdátlan kutya az utcán?

    Folyton a lakosoknak kell nagy kerülőket tenniük mert a kutyák nem engedik tovább?

    Kit érdekel, hogy a területét védi, meg falkavezér, meg fel kell neki emelni a mutatóujjamat, toppantani meg ilyenek!

    Miért kellene ismernie egy gyalogosnak a kutyák lelkivilágát és tudni, hogy éppen milyen kedvében van az ismeretlen állat? Miért kell mindig attól rettegni, hogy megharap?

    Puff, lelövöm azt kész.

    előzmény:
    hibou (212)
    2010-08-16  15:08
  53. 2010. augusztus 16. 23:44349.

    A kutyakaki összeszedése természetes dolog kellene, hogy legyen. Nagyon szomorú, hogy még messze nem az. Engem ez éppen úgy dühít, ahogy a nem kutyásokat.

     

    A póráz egy másik kérdés, de nem ennyire egyszerű. Mindenesetre - ahogy pár nyugati országban ezt már bevezették - itthon is valamiféle vizsga letételéhez kötném a kutyatartást (ha tetszik, kutyajogsi).

    előzmény:
    tinka79 (330)
    2010-08-16  22:06
  54. 2010. augusztus 16. 23:40348.

     

    Egyébként de, nagyon jó sztori volt. Remélem, sokan maguk elé képzelik a nénit és a kutyáját. És végre megértenek valamit...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
    2010-08-16  21:55
  55. 2010. augusztus 16. 23:28347.

    Az a baj, hogy nagyon keveset tudnak a kutyákról az emberek. A legtöbbjük tudománya ott megáll, hogy a kutya kertbe való.

    előzmény:
    Barátosnő (276)
    2010-08-16  18:58
  56. Torolt_felhasznalo_598102
    Torolt_felhasznalo_598102
    2010. augusztus 16. 23:27346.

    2 évesen lehett volna baj: ha elesik, ordít, a kutya nézheti prédának. 

     

    Úristenem! Te ennek tudatában tartottál kutyát a pici gyerek mellett?  

    előzmény:
    dedina-allatmento (341)
    2010-08-16  23:12
  57. Torolt_felhasznalo_598102
    Torolt_felhasznalo_598102
    2010. augusztus 16. 23:24345.

    "Lányom nélkül soha" meg társait olvasod?

     

     Hát abból sokat megismerhetsz csak az igazságot nem.  Nekem bejön Irán. Ott ngyon fontos az emberi kapcsolatok. Ott létezik még a nagy család..A család amelynek tagjai emberek.

     

    De izlések és pofonok: Kinek a kutyája, másnak a családja a favorit 

    előzmény:
    Myra13 (338)
    2010-08-16  23:05
  58. 2010. augusztus 16. 23:19344.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533804 (271)
    2010-08-16  18:47
  59. 2010. augusztus 16. 23:16343.

    ...értem, amit mondasz. Most őszinte leszek: a topiknyitó gyűlölete részben ostobaságból fakad. (Ha nem, máris elnézést érte!)

     

    A cica szörnyű, így akar elüldözni, mert már aludna. 

     

    (8 hetesen, már törött alkarral koboztuk el..., szobacica lesz, mert újra kellene töretni a kart műtéti úton, de picike egy ekkora műtéthez, ráadásul semmi garancia arra, hogy utána nem bicegne. Ráadásul hófehér és siket. Szóval a rá vadászó kutyát sem venné észre. Most 11 hetes)

    előzmény:
    tinka79 (339)
    2010-08-16  23:07
  60. 2010. augusztus 16. 23:14342.

    "te tudtad hogy a Forumok es a topicoknal hasznalnak topic vezert aki kiprovokalja a hszeket"

     

    Nem, ezt nem tudtam. És te egy ilyen topikvezér lennél?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_807121 (256)
    2010-08-16  18:06
  61. 2010. augusztus 16. 23:12341.

    ...szépek a gondolataid. Jó ember lehetsz.

     

    Sajnos az állatartás... szóval még csak gyerekcipőben sem járunk. 

     

    Velem sok szülő beszélget, akik "hasonló félelmekkel" küzdenek. Van "gyerekem", aki már odáig eljutott (3 éves), hogy kérdezés után

    "Meg szabad símogatni a kutyát?" símogat.

     

    Nem kevés meló, mert a szülőknek vannak rossz tapasztalataik. 

     

    Én úgy látom (és ez megintcsak saját tapasztalat), hogy sok problémát jelent az is, hogy a gyerek előtt egy "félős szülő" a példa.

     

    Az én keresztlányom pitbullok mellett nő fel. Most lesz 6 éves. 

     

    Letisztáztuk a játékszabályokat: nem csíped meg, nem rúgsz belé, egyedül nem mész el mellette, stb...

     

    Miután biztosak voltunk abban, hogy a gyerek és a kutya kapcsolata tökéletes, közlekedhetett mellettük egyedül is. Erre 4 éves korában került sor. 

     

    2 évesen lehett volna baj: ha elesik, ordít, a kutya nézheti prédának. 

     

    De ezt nekünk "kutya kötelességünk tudni!!!" és nem a kutyának. 

    előzmény:
    tinka79 (337)
    2010-08-16  23:04
  62. 2010. augusztus 16. 23:11340.

    Sajnálom, hogy nem szereted a kutyákat.

     

    Az utalátod meg is érteném, ha komoly afférod lett volna egy - kettővel, így nagyon szívesen ajánlanék egy jó pszihológust, mert ha valakinek ez a legnagyobb problémája hétfő este , hogy nem bírja a kutyákat , hát akkor talán rendet kéne tenni az életébe...

     

    Ilyen jó a házasságod?

     

    Ilyen példás szülő vagy?

     

    Vagy netán bántottak gyerekkorodban amit most a csoró kutyákra és gazdikra vetítesz ki?

     

     

    hát ezeken kéne elgondolkozni....

     

    Másokat is idegesitenek dolgok... példáuk azok a szülők akik a gyerekeikbe belenevelik a kutyától való félelmet és utálatot, csak azért mert nekik elb...szott az életük.

     

    a csövesek nem zavarbaj azok is az utcára szarnak sőőőőt a legjobb betegségeket is ők terjesztik télen azon a buszon, villamoson is amivel Te hurcolod a gyereket jobbról balra.... azok nem zavarnak ők aztán igényes humanoid élőlények. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_618319 (1)
    2010-08-16  12:24
  63. 2010. augusztus 16. 23:07339.

    Nekem csak az "ostoba" jelző szúrta a szememet. Attól, hogy valaki egy olyan dologtól fél, amitől te nem, tehát nem érted a félelmét, még nem ostoba.

     

    Egyébként vizuális tipus vagyok, elképzeltem, ahogy a cicád nyomkodja a klaviatúrát... :-DDD

    előzmény:
    dedina-allatmento (336)
    2010-08-16  22:57
  64. 2010. augusztus 16. 23:05338.

    No erre most ráfaragtál,mert főként nem a tv-ből vannak az ismeretek (könyv -tudod azok a vaskosabb olvasmányok ,ill. ismerősök tapasztalatai) de ok legyen tv is,mondjuk Nat. Geo. és társai...

     

    De köszi Iránba se vágyom.De ha neked bejön....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_598102 (334)
    2010-08-16  22:55
  65. 2010. augusztus 16. 23:04337.

    Én nem szoktam gyűlölködni, valahogy nem ez a stílusom.

    És nem is hiszem, hogy valakit gyűlölni kéne, mert kutyát tart. Ez egy szép érzelmi kapcsolat lehet, nekem nem jön be, de akinek ezzel teljesebb az élete, akkor tegye.

    Tényleg nem a kutyákra kell haragudni, hanem a gazdájára. Valaki írta itt, hogy a felelős kutyatartásnak kéne jobban elterjednie és akkor nem lenne ilyen ellentét. Erre tényleg szükség lenne, hiszen az állattartás szerintem a gyerekeknél jellemformáló tényező is lehet, sokat adhat számára. Mi pont ezért tervezünk venni egy kisállatot a gyerekeknek, halakra vagy hörcsögre gondoltunk, hiszen a belvárosban, lakásban élünk, ide nem való kutya, arról nem is beszélve, hogyha visszamegyek dolgozni, akkor egész nap senki nem lesz itthon, nem tudjuk eleget sétáltatni és ez tényleg nem jó egy kutyának.

    előzmény:
    dedina-allatmento (335)
    2010-08-16  22:55
  66. 2010. augusztus 16. 22:57336.

    ...A TOPIKNYITÓNAK SZÁNTAM, NEKED MEGÍRTAM AZT, AMIT GONDOLOK.

     

    Bocsánat, caps lockot nyomott a cica a kalviatúrán. 

     

    Igen, a tapasztalataimat írtam le, de akinek nem inge... Feltételezem, ezzel egyetértesz. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
    2010-08-16  22:54
  67. 2010. augusztus 16. 22:55335.

    tinka,

     

    megértelek, és sajnálom a rossz tapasztalatokat, élményeket. 

     

    Köszönöm a kutyusok nevében, hogy te legalább mindent megpróbáltál, mindezek ellenére nem gyűlölködsz, csak véleményt mondasz. 

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
    2010-08-16  22:28
  68. Torolt_felhasznalo_598102
    Torolt_felhasznalo_598102
    2010. augusztus 16. 22:55334.
    Iránt emeltem ki...Az meg se nem arab,se nem török,pláne nem kína...Női elmarasztalás...Hmm kevesebbet nézd a tv-t 
    előzmény:
    Myra13 (332)
    2010-08-16  22:37
  69. 2010. augusztus 16. 22:49333.

    Sziasztok!

     

    Olvasgatom a hozzászólásokat, és tulajdonképpen érdekes a kérdés. De egyetértek Barátosnéval: nem a kutya és ember kapcsolata a kérdés. 

     

    A topik indítójának (szerintem) sosem volt kutyája, és azzal jó kapcsolata. 

    A gyerekét is úgy neveli majd: minden ölebtől nagyobb kutyától félni kell, lehetőség szerint üvöltve menekülni. 

     

    Istenem, de sok baleset volt ennek köszönhetően, és lesz is. 

     

    A probléma gyökere valóban az állatartási kultúra hiányában keresendő!!!

     

    Éltem Pesten 10 évig. Nem az én városom, és éppen azért, mert ott nem élhetek annyi kutya nélkül, amennyi az 1 hektáron lehet. 

     

    Ott 3 kutyám volt, ugyanennyi cicám. A szomszédok soha nem jelentettek fel sem a mennyiség miatt (VI, kerületben 1 kutya tartható+1 cica lakásonként), sem azért, mert ugattak volna, sem bűz miatt, sem azért, mert ott hagytuk a kutyaszivart a séta után. 

     

    De ezt mi értük el a férjemmel!!!!

     

    Számunkra fontos volt, hogy az, aki fél a kutyánktól, kikerüljük, ha láttuk, hogy jött, és éppen megszakadt a csomagokkal. Bulldogok lévén szájkosarat még nem terveztek rájuk, így azt nem is kérték számon. 

     

    Kéthetente fürdettük őket, és ha azt mondtuk, hogy csönd, akkor ott csönd volt. Nem ugattak fölöslegesen, nem zavartunk senkit.

     

    Karácsonykor a környéken lévő nagykeresek ajándékot adtak a kutyáknak, mert ha az üzlet előtt jött ránk a nagydolog, mi bizony fölszedtük. Merthogy másnap reggel mi sem szerettünk volna belelépni a végtermékbe, és úgy menni melózni. 

     

    Nekünk a gyerek a kutya, még akkor is, ha ez valakinek nem tetszik. 

     

    Rendszeresen járunk orvoshoz, oltatunk, nem moslékon élnek, stb... 

     

    Mindez azért, mert mi magunk így akarjuk. Merthogy így is lehet. 

     

    Engem is sok minden idegesít: az ostoba szülő, a még ostobább gyerek, aki csak ordítani tud, olykor ok nélkül is, ha meglát egy kutyát. 

     

    De Barátosnőt idézve: ezért még nem nyitok külön topikot.  

     

    És a szülő tőlem várja el, hogy megmagyarázzam a kutyámnak, most mi is a bajuk, miért is félnek, kiabálnak, integetnek felénk, tele haraggal és gyűlölettel.(?)


    Merthogy a kutyagyűlölők elvárják tőlem és a kutyámtól, hogy ezt ő megértse!!!

     

    Akkor kinek is van több esze???????

     

     

    Szóval tolerancia - gyűlöletkeltés helyett.

    Van e nélkül is elég dolgunk a terepen, azok miatt, akik nem csak  hangot adnak a gyűlöletüknek.

     

    Utolsó szó jogán: a legtöbb állatkínzó az aberrált, állatoktól minden ok nélkül félő, állandóan stresszben és szülők által "burokban" tartott emberekből kerül ki. Azok közül, akik nem eshettek el gyerekként...

    És ezt nem én mondom, hanem a statisztika - sajnos. 

     

    Vitára nem vagyok alkalmas - ehhez már öreg róka vagyok. 

     

    Csak emberi hangon vagyok hajhlandó kommunikálni! Főleg egy olyan topikban, ahol ezt várják el tőlem, vagyis az anyázó hozzászólásokat meg lehet írni, főleg név nélkül. Én névvel vállalom azt, amit írok. 

     

    ...és ez az, ami nem ciki...

     

    előzmény:
    Barátosnő (326)
    2010-08-16  20:36
  70. 2010. augusztus 16. 22:37332.

    Nem tudom,de én inkább a nyugati kultúrát választanám,mint a keletet...

    Végül is Törökországban is jó lehet élni,igaz kicsit kosz van,meg ilyenek de nem baj.Vagy javasolnám Kínát több okból is jó lehet - elég messze van ettől hülye országtól ahol van gusztusuk az embereknek szeretni egy állatot (pfujj) -ott jobban szeretik az embereket (vannak is elegen) Netán,mehetsz arab országba is,ott sem szeretik a kutyát ,de fontos a család...Ja,hogy ott meg a nőkkel szemben van elmaradottság,hopppsz....

     

    Ellenben a nyugati országokban a kutyát bevihetik mindenhová,és miután a gazdáiknak egyértelmű,hogy hogy kell a kutyának viselkedni így nincs is gond.Ezt nevezik állattartási kulturának. Sajna M.o még nagyon nagyon gyerekcipőben jár ez.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_598102 (280)
    2010-08-16  19:07
  71. 2010. augusztus 16. 22:24331.
    "Nekem is van kisgyerekem, de arra neveltem pici korától, hogy ne féljen a kutyáktól, bármekkora is az. A kutyák is megérzik, és nem bántják a gyerkőcöt...

    Bár, ha így áll hozzá az ember, ahogy Te, akkor a gyerekei is ezt fogják látni, hogy a kutyától félni kell, és félni is fognak...a kutya pedig ezt is megérzi! "

     

    Miért, én hogy állok hozzá?

    Nem vagyok egy nagy állatimádó, ez tény, de gondolom te sem hiszed, hogy én már a pocakban erről beszélgettem a gyerekekkel és azóta sincs más témánk csak az, hogy "kisfiam, vigyáz, mert ott jön egy csúnya, nagy kutya!"...

    A gyerekeim mikor kikerültek a babakocsiból, egyáltalán nem féltek, öszinte érdeklődéssel, mosollyal nézték a kutyákat, hagyták, hogy közel menjenek hozzájuk. A mostani félelmükhöz elég volt néhány alkalom, mikor a felelőtlen gazda póráz nélkül sétáltatott kutyája elkezdett körülöttünk ugrálni vagy a saroknál futás közben befordulva nekiment a gyerekeknek és ledöntötte a lábáról őket. Szerintem el lehet képzelni, milyen félelmetes, traumatikus élmény lehet ez egy kisgyereknek! És ez mind megelőzhető lett volna azzal, ha pórázt tesznek a kutyákra!

    Nagyon sokáig próbáltam megszerettetni a gyerekekkel a kutyákat, egy időben rendszeresen kerestem az alkalmat, hogy kutyásokkal beszélgessünk, megkérdeztem, megsimogathatjuk-e és megmutattam a gyerekeimnek, hogy nem kell félni a kutyáktól. Ennek ellenére hónapokkal később sem változott a gyerekeim félelme, így inkább nem stresszelem őket ezzel tovább, helyette próbáljuk elkerülni a kutyásokat. 

    előzmény:
    Kinga28 (279)
    2010-08-16  19:06
  72. 2010. augusztus 16. 22:06330.

    "Ha ne adj Isten egy szituációban egy gyerek megsérül egy kutyával szemben, semmi kétség csakis a kutya, vagyis a gazdája hibás. Ez nem kérdés. A felelősség őt fogja terhelni. De ha nem akarod, hogy a következményeivel a gyerek éljen majd, figyelj te is a gyeredre, tanuld meg, hogyan kell közeledni egy kutyához (ha már közeledni akarsz te vagy a gyereked annak ellenére, hogy utálod őket...). (Taime, ezt nem közvetlenül neked írtam, Tinka79 kért számon valami hasonlót.)"

     

    Éppen ez a lényeg, sem én, sem a gyerekeim nem akarják, hogy a kutya közelítsen felénk, úgyhogy mi nem is keressük ezeket a helyzeteket. Viszont mikor egy póráz nélküli kutya közelít felénk, akkor az félelmetes a gyerekeim számára.

    Elhiszem, hogy ez egy kutyaszerető számára furcsa, nekem meg az a furcsa, hogy valaki annyira szereti a kutyáját, hogy ölelgeti, puszilgatja, de tartsuk tiszteletben egymást.

    Szeressétek a kutyáitokat, semmi gond, ha ez nektek jó és ezáltal boldogabbak vagytok tőle! Viszont értsétek meg ti is, hogy nem mindenki gondolkodik hasonlóképpen és az ő boldogságához meg pont az hiányzik, hogy a kutyatartók pórázzal sétáltassák a kedvencüket és szedjék fel ütána a kutyagumit.

    előzmény:
    Kindé (248)
    2010-08-16  17:23
  73. Torolt_felhasznalo_741718
    Torolt_felhasznalo_741718
    2010. augusztus 16. 21:05329.

    Én úgy gondolom, az őszinte szeretet mindig szép és szívbemarkoló dolog. Akárki érzi akárki vagy akármi iránt.

     

    Lakik egy idős néni a lépcsőházunkban. Egyedül él, egy nagyon idős, 14 éves kutyussal. Naponta rengetegszer leviszi sétálni, szinte csak az utcán látni őket. Nagyon kedvelem a nénit is, a kutyust is. Sosem látok/hallok a néninél látogatót, ha van is családja, nem tartják a kapcsolatot. Az egyetlen kis lény, aki igazán közel áll a nénihez, a kiskutya. El sem tudom képzelni, mi lesz, ha a kiskutya meghal... Amire sajnos napról napra egyre nagyobb az esély... :((

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533804 (323)
    2010-08-16  20:25
  74. 2010. augusztus 16. 20:41328.

    Reggelenként megyek vásárolni,hát több kutya van az utcán,mint ember.Lakótelepen lakunk,és néhány ember mégis 2-3 kutyát tart...

    Engem ez nem is érdekelne mindaddig,amíg tiszteletben tartják,hogy én nem vagyok kutyatartó,és nem is akarom elviselni,hogy kutyák ugassanak meg,vagy ugráljanak rám vagy a gyerekeimre.a középső gyerekemben olyan mély nyomokat hagyott egy ilyen megugatás,felugrálás,hogy reszket,ha csak meglát egy kutyát.erről pedig nem én vagy a gyerek tehet,én hiába mondom neki,hogy ne féljen,ha egyszer rossz élményei vannak.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_598102 (324)
    2010-08-16  20:26
  75. Torolt_felhasznalo_533804
    Torolt_felhasznalo_533804
    2010. augusztus 16. 20:41327.

    Mondtam a nőnek most aztán gyorsan vigye a kutyáját amig még egybe van

     

    (a néni vagy a kutya?)

     

     

    nagyon kedvesen oldottad meg a konfliktust...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_598102 (324)
    2010-08-16  20:26
  76. 2010. augusztus 16. 20:36326.

    Szerintem meg a nagy része nem ezt várja el tőletek, hanem hogy fogadjátok el, hogy ők, nem ti, ők így szeretik a kutyáikat. Ez szerintem abszolút magánügy, mint az is, hogy ki hogy szereti a gyerekét, férjét, feleségét.

     

    Természetesen vannak kivételek, ezt sokszor leírtam már, mind a kutyások, mint a nem kutyások között.

     

    Én csak azt mondom, hogy el kellene fogadni, tolerálni, hogy mások így élnek. Ennyi erőből lehetne nyitni topikot, hogy valakinek miért van bejárónője, miért jár a gyerekéhez korrepetátor, ki tanul a gyerekével és ki nem, és még sorolhatnám.

     

    Szóval, tolerancia kellene, de ebből nagyon kevés van.

     

    Amíg nem erőszakolja rá senki a másikra az akaratát, addig nem kellene ebből ügyet csinálni és általánosítani.

     

    Még annyi a kutyák mellett: sok embernél jobban szeretem a kutyámat. Ezen lehet megint vitatkozni, elítélni, de a kutyám akkor is szeret, ha ideges vagyok, ha nincs időm rá, ha rosszkedvű, szomorú vagyok. Ő akkor is olyan szemekkel néz rám, hogy a szívem átmelegszik tőle. És nem nyalakodok vele, nem eszek vele egy tányérból, de nagyon szeretem őt.

     

    Sajnos az a baj, hogy az állattartási kultúra Magyarországon nagyon rossz, és mindenki kutyához jut, anélkül, hogy bármiféle ellenőrzés történne a kutya érdekében. Nem a kutya tehet róla, ha hülye, bunkó gazdához kerül, aki nem foglalkozik vele, ezáltal ráugrál az emberekre, ha nem szedi össze utána a piszkot, ezáltal megint a kutya a hibás, mert összeszarik mindent.

     

    Nem a kutyát kell hibáztatni, a gazda kötelessége, hogy felelősségteljes gazda legyen, aki úgy tartja őt, hogy az mindenkinek, mind a kutyának, mind a gazdának, mind pedig a környezetében élő embereknek jó legyen.

    Én magam, kutyásként is, állatvédőként is nagyon sokszor háborgok és hidd el, a kutyások felétől el lehetne venni a kutyáját. És nem azért, mert a kutya a rossz, a hibás, hanem mert a gazda felelőtlen és hozzá nem értő.

    előzmény:
    cherry73 (321)
    2010-08-16  20:20
  77. 2010. augusztus 16. 20:29325.
    szerintem is fejezzük be, nem fogok több szót pocsékolni rád...miss......gondolj ide, amit szerinted én gondolok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
    2010-08-16  20:21
  78. Torolt_felhasznalo_598102
    Torolt_felhasznalo_598102
    2010. augusztus 16. 20:26324.
    Igen ez igaz. Nem is régen, mentem a gyerekkel az úton,jött szmbe egy néni a kutyájával..Fenn hangon mondja a Néni " Nem harap" Ebben a pillanatban úgy rámordúlt,vicsorogva,ugatva a kicsi 3 éves gyerekre aki jött csak melettem hogy szegénykémnek majd kiugrott a szive az ijedségtőlMondtam a nőnek most aztán gyorsan vigye a kutyáját amig még egybe van. Ez ráadásul a Feneketlen Tó környékén történt ahol köztudott hogy rengeteg a kisgyerekes.. vagy lassan már kevesebb jogunk van kisgyerekeseknek mint a kutyásoknak.
    előzmény:
    cherry73 (321)
    2010-08-16  20:20
  79. Torolt_felhasznalo_533804
    Torolt_felhasznalo_533804
    2010. augusztus 16. 20:25323.

    szerintem az állatot nem kell úgy szertni, mint egy embert.... nem is lehet, hülyeség erröl vitázni, aki ezt nem érti meg, rossz úton van

     

    arról van szó, hogy miért ne lehessen egy embert IS, meg egy állatot IS SZERETNI  ?  nem úgy szeretni, hanem csak szeretni...

     

    annyiféle szeretet létezik, a lényeg, hogy osztogassuk, merthogy a szeret kifogyhatatlan... miért ne juthatna belöle a kutyának, vagy a lónak, vagy stb.... IS

     

     

    előzmény:
    cherry73 (321)
    2010-08-16  20:20
  80. 2010. augusztus 16. 20:21322.
    Igazad van...nem mintha az ember panelba szorítása nem jelentene állatkínzást...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533804 (316)
    2010-08-16  20:11
  81. 2010. augusztus 16. 20:20321.

    A gond azzal van,hogy a kutyások legnagyobb része várja el tőlünk(azoktól,akik nem tartanak lakásban kutyát),hogy mi is úgy szeressük a kutyájukat,ahogy ők..

    tudod,van 3 gyerekem,akikre nem egyszer ugrált már fel az utcán póráz nélkül sétáltatott kutya,az viszont még egyszer sem fordult elő,hogy ezért a gazdájuk bocsánatot kért volna.Hiszen a kutyákat szeretni kell,miért is lenne ez baj,ugye?Meg ugye nem bánt,csak játszik.

    Nem általánosítok,mert nyilván vannak kivételek(jómagam is tudok példát hozni rá),de a többségre sajnos ez a jellemző.

    Valaki itt írta,hogy a gyerekét arra nevelte,ne féljen a kutyáktól.Én is ezt tettem.Csak amikor az egyéves gyereket lelöki a motorjáról a körülötte ugráló,ugató kutya,és szerencsétlen gyerek megijed,akkor utána nehéz megmagyarázni neki,hogy nem kell félni...

    Mielőtt pedig belémkötne valaki-az én gyerekeim soha nem rohantak oda egyetlen kutyához sem,nem húzgálták a fülét,farkát,stb...tehát nem ezért vannak a rossz tapasztalataim.

    ja,és egy állatot soha nem tudnék úgy szeretni,mint egy embert.

    előzmény:
    Barátosnő (312)
    2010-08-16  19:58
  82. Torolt_felhasznalo_598102
    Torolt_felhasznalo_598102
    2010. augusztus 16. 20:17320.

    Már megint nem érted az árnyalást: a madarat nem zárod kalitkába a kutyát meg nem viszed a panelbe vagy a városi házba hogy egyik sarokból feküdjön a másikba....azt annyi a mozgástere.

    A kutya kertes házba való. Utcán póráz és szájkosár. ... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533804 (319)
    2010-08-16  20:13
  83. Torolt_felhasznalo_533804
    Torolt_felhasznalo_533804
    2010. augusztus 16. 20:13319.

    na most akkor engedjük a kutyákat szabadjára, vagy eleged van a kóbor kutyákból???

     

    mit szeretnél, szívem?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_598102 (318)
    2010-08-16  20:11
  84. Torolt_felhasznalo_598102
    Torolt_felhasznalo_598102
    2010. augusztus 16. 20:11318.
    Igen-igen.. "az szereti igazán a  madarat is aki elengedi, nem pedig kaltkába zárja"
    előzmény:
    PUSZKATA (314)
    2010-08-16  20:06
  85. 2010. augusztus 16. 20:11317.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
    2010-08-16  20:08
  86. Torolt_felhasznalo_533804
    Torolt_felhasznalo_533804
    2010. augusztus 16. 20:11316.

    emberszámba vétele,és asszerint kezelése ÁLLATKÍNZÁS!

     

    én kíváncsi lennék, hogy sokan mit értenek ez alatt... a kutyát emberszámba venni, emberként kezelni?

     

    mert szerintem innen ered a sok félreértés... merthogy mindenki máshogy értelmezi ezt az emberszámba vevést...

    előzmény:
    PUSZKATA (314)
    2010-08-16  20:06
  87. Torolt_felhasznalo_598102
    Torolt_felhasznalo_598102
    2010. augusztus 16. 20:07315.
    Ácsi,hol? ne pl. egyiptomba vagy szírába gondolkozz! Iránba pl.olyan tiszták az utcák hogy Budapest egyes részei ahhoz képest..na nem mondok semmit.
    előzmény:
    melanna (311)
    2010-08-16  19:57
  88. 2010. augusztus 16. 20:06314.

    Sziasztok!

     

    Nincsen sem kutyám,sem macskám,ezt előrebocsájtom,és azt is megmondom miért:bár a kutya sokszor emberebb az embernél,emberszámba vétele,és asszerint kezelése ÁLLATKÍNZÁS!

    Azon kívül,szerintem is meggazdagodna az,aki kitalálná,mire használja fel a rengeteg utcai kutyaszart...

    Mindezektől eltekintve,szeretem a kutyákat,épp ezért,nincsen kutyám a panelban...nem is lesz. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_598102 (308)
    2010-08-16  19:51
  89. Torolt_felhasznalo_533804
    Torolt_felhasznalo_533804
    2010. augusztus 16. 19:59313.

    szerintem itt nem is annyira a mondanivalóval volt a gond, hanem a STÍLUSSAL

     

    vagy az mindenkinek elkerüli a figyelmét???

    vagy ez a stilus normálisnak számít???

     

    ha egyetértesz vele, egyetértesz a stílusával is?

     

     

    előzmény:
    .Neira. (310)
    2010-08-16  19:56
  90. 2010. augusztus 16. 19:58312.

    Nem vagyok megbántott ember!

     

    Lelkibetegnek pedig olyankor mondom magam, amikor ilyeneket olvasok, amikor lefikáznak másokat olyanok, akiknek nincs hozzá közük, joguk.

     

    Én is belevájkálhatok a családi életedbe, leszólhatom a nevelési módszeredet, a gyereket tanulmányi eredményét, stb.?

     

    Nem! És nem is akarok! Te olyan vagy, én ilyen, a másik amolyan!

     

    Egyet mondj meg: miért fáj az neked, ha valaki a gyerekeként szereti az állatát? Kötelez az téged valamire? Rákényszerít, hogy te is így tegyél?

     

    Miért nem tudsz toleráns lenni és elfogadni a másikat így?

     

    Ugyanígy háborogsz a cigarettások ellen, azok ellen, aki más vallásúak, más gondolkodásúak, más bőrszínűek?

     

    Az, ha egy családban kutya van, miért jelenti automatikusan, hogy az az ember nem törődik a hozzátartozóival?

     

    Miért baj az neked, hogy más mást vall az állatszeretetről?

     

    Én ha látok egy macskát, akkor nemcsak kiteszek neki kaját, hanem megpróbálom elhelyezni, befogni, mert félő, hogy olyan kezébe kerül, aki megkínozza. De nem ítéllek el érte, mert te nem, sőt, díjazom, hogy eteted. Most én is nézzem a negatívot, a "rosszat"?

     

    Te jót látsz egyáltalán egy kutyásban vagy a gyűlöleted oly mértékű, hogy kiterjed mindenkire, aki az átlagosnál, egy tárgynál jobban szereti az állatát?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_598102 (308)
    2010-08-16  19:51
  91. 2010. augusztus 16. 19:57311.

    Hát, most nagyon kell röhögnöm.

     

    Pont kelettel példálózol, ahol olyan mocsok mocsok van az utcákon még kutyák nélkül is, hogy oda egészséges kutyát nem engednének be.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
    2010-08-16  19:30
  92. 2010. augusztus 16. 19:56310.

    Teljesen megértelek. Egy felelőtlen kutyatartó veszélyeztette a kislányod testi épségét, te pedig kiborultál és elmondod a véleményed.

     

    Azt viszont nem értem, hogy a sok "intelligens" kutyatartót (TK) ez miért zavarja? Persze itt is olvastam normális hozzászólásokat kutyásoktól, valószínűleg mert akinek nem inge nem veszi magára. Ha valaki pedig neked esik a véleményed miatt, nyugodj meg, ez csak azt jelenti, hogy nagyon is illik rá a leírásod (értük pedig nem kár) :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_618319 (1)
    2010-08-16  12:24
  93. Torolt_felhasznalo_598102
    Torolt_felhasznalo_598102
    2010. augusztus 16. 19:53309.
    Olvass a szavak között,igaz "túl finoman,árnyaltam" fejeztem ki,valójában inkább egy szófordulatot kellene kiérteni belőle és nem a bestializmust.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
    2010-08-16  19:47
  94. Torolt_felhasznalo_598102
    Torolt_felhasznalo_598102
    2010. augusztus 16. 19:51308.

    Igen tudom sajnos,lejjeb írtam is hogy látom hogy azok az ismerőseim akik családtagként szeretik az állatukat,megbántott lelkisérült emberek..Erre írtam abban a hsz.-ben hogy az emberek viselkedése vezetett ide,hogy nem törődnek anyuval,apuval,stb,erre írtam a keletet is hogy ez keleten az ilyesmi elképzelhetetlen. Azt viszont tényleg sohasem fogom megérteni hogy egy fiatal ember akinek gyerekei,férje/felesége van gyerekeként szeressen egy állatot. O.K. megértem hogy házi kedvenc..No de a gyerekeként,Én ezt úgy érzem mintha az az anyai-gyerek kapcsolat minősége lenne kevesebb..Nekem van két kisgyerekem,imádom Őket, és mindíg akadnak itt macskák akik "idekerülnek"teszünk nekik ki kaját is, de soha eszembe nem jutna gyerekemként szeretni egy állatot..Annak ott van a mamaállat aki gyerekeként szereti.. Én az állatkínzást a legmeszebb menőkig elitélem de az állatok már Emberi számba vételét pedig nagyon ellenzem. Én ezentúl nem is írok többet. Tudom nagyon sokan vannak akik hasonlóan gondolkodnak mint én,de a Vehemnens "imádomakutyámatmintagyerekemet" lehurrognak..

    Embereknek kellene emberekkel foglakozni és máris helyre jönne az egyensúly. 

     

    Szép estét neked. 

    előzmény:
    Barátosnő (297)
    2010-08-16  19:37
  95. 2010. augusztus 16. 19:51307.

    Ez egy kicsit durva volt, nem gondolod?

     

    Ha egy kicsit is tájékozott vagy, akkor rájössz, hogy sajnos igenis nagyon sok kutya szenved ilyen aberrált rohadékoktól, úgyhogy ez nagyon nem vicc, bármennyire is "fetrengesz" a nevetéstől.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_598102 (294)
    2010-08-16  19:35
  96. 2010. augusztus 16. 19:50306.

    Te nem érted a lényeget:

     

    Nem kell, hogy te úgy szeresd a kutyádat, mint a gyerekedet!

     

    Ő úgy szereti és ez az ő dolga!

     

    Ő sem mondja meg neked, hogy neveld a gyereked!

     

    Annyira egyszerű lenne: te elfogadod, hogy ő így szereti a kutyáját, ő meg elfogad téged. Nem kérte, nem mondta, hogy hogyan bánj a kutyáddal, ő elmondta, hogy neki milyen a kapcsolata a sajátjával.

     

    Miért kell kiforgatni mindent és miért kell ennyire támadni valakit, ha az nem olyan, mint az általad elfogadott?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_598102 (290)
    2010-08-16  19:27
  97. Torolt_felhasznalo_533804
    Torolt_felhasznalo_533804
    2010. augusztus 16. 19:50305.

    nálam már az NLC is meghülyült a sok baromságtól

     

    egyszer elküldi a hsz-t, aztán nem, aztán mégis

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  98. 2010. augusztus 16. 19:43304.

    Nekem is van lányom, kutyám is és a lányom néha nevetve tesónak hívja a kutyát. És akkor mi van? Jót nevetünk rajta és kész.

     

    Ez a mi dolgunk, hogy ennyire szeretjük őket, és ha valakinek nem tetszik, akkor ne foglalkozzon vele.

     

    Én is abszolút tudom tolerálni, nem szólok (bármennyire is felrobbanok néha) a sok hülye szomszédom miatt, mert nem vagyunk egyformák. Ő ilyen, én olyan. Ha mindenkinek beolvasnék, akkor a fele teleppel haragban lennék.

     

    De el kell fogadni a másikat olyannak, amilyen. Nem kell szeretni, de tudomásul venni, hogy ő máshogy él, az egyik lakásban tart kutyát, a másik vastag aranyláncot ad a 7 éves gyerekére, a harmadik gyereke ordenáré stílusban üvöltözik éjjel tízkor, a negyedik reggel fél hatkor klopfolja a húst, stb., stb.

     

    Ezek még mindig nagyobb gondok, azt hiszem, minthogy én lakásban tartom a kutyámat, akit amúgy szinte az összes lakó szeret, soha nem volt semmilyen problémám a kutya miatt senkivel.

    előzmény:
    Kinga28 (285)
    2010-08-16  19:21
  99. 2010. augusztus 16. 19:40303.

    azt hiszem, nem véletlenül küldte el a rendszer 2x neked ugyanazt az üzenetet

     

    a fiam és kutyám 2en 100x magasabb értelmi szinten állnak nálad

    sőőőt, a 2 macskám is

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_598102 (294)
    2010-08-16  19:35
  100. Torolt_felhasznalo_598102
    Torolt_felhasznalo_598102
    2010. augusztus 16. 19:40302.
    És Te erre lennél büszke?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533804 (299)
    2010-08-16  19:38

Címlap

top