Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nők Lapja felvetés

KerteszGabor
Létrehozva: 2010. szeptember 9. 12:26

Kedves Fórumozók!

 

Bizonyára hallottátok a hírt, hogy a napokban tízmillió alá csökkent Magyarország lakosainak száma. Ma a felmérések szerint húsz fiatal huszonnégy gyermeket tervez, de a tervezett gyerekekből csak tizenhárom születik meg. A Nők Lapja szeretne behatóbban foglalkozni a témával, és a ti véleményetekre is kíváncsi: milyen eszközökkel mozdítanátok elő a gyermekvállalási kedvet?

 

Hozzászólásaitokból szemelgetni fogunk a Nők Lapja 40. héttől induló új, Fórum című rovatában.

 

Köszönjük! Koronczay Lilla

  1. 2010. szeptember 9. 14:27126.
    Na erre most lehet nem kéne reagálnom mégis megteszem!Bár engem meg fogsz vetni DE nem érdekel...mégis mégis elmondanám....az ember az évek alatt változik és nem hiszem hogy ha 10 évig élekk valakivel akkor utána szülök az azt jelent örökké együtt maradunk....nekünk 2 év után jött az első gyerek...most 3 van de már nem vagyunk azok akik voltunk...valószínűleg egyedülálló anyaként fogom felneveleni a gyereimet az, hogy ezért megvetsz bennem szánalmat ébreszt!Én majd büszkén nevelem fel őket, de nem arra leszek büszke, hogy elváltam hanem hogy felnevelem Őket...egyedül is...de hogy ez megvetésre méltó lenne szerencsére még nem sok embertől hallottam....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (109)
    2010-09-09  14:14
  2. Torolt_felhasznalo_918117
    Torolt_felhasznalo_918117
    2010. szeptember 9. 14:27125.

    de hogy állítod meg? (költői kérdés)

     

    születésszabályozással? ... a 20-40 év közötti fehéreket gyerekszülésre kényszerítesz? ... míg a 20-40 év közötti feketéket elkötteted? ... merthogy ez utóbbi nem lesz az, aki majd a többletadót befizeti (se adófizetési hozzáállása nem olyan, se az nem illik rá, hogy nincs gyereke)

     

    boross bá' ötlete meg kinek fog kedvezni? ... azt hiszem az utóbbi népcsoportnak ... akkor mit ért el???? 

     

    az előbbi népcsoporttal kapcsolatban meg az jutott eszembe, hogy már csak egy ugrás boross bá' ötletétől az árja kérdés

     

     

    idézet:
    fórumozok (108)
    2010-09-09 14:09:41

    mi?

    ezt magyarazzad el

    koszi

    előzmény:
    fórumozok (104)
    2010-09-09  14:09
  3. 2010. szeptember 9. 14:26124.

    Pfff hagyjuk is....

    Cirka 50 ezer forintot vonnak le tőlem adóba,a hajam tépem minden hónapban.....

    előzmény:
    fórumozok (111)
    2010-09-09  14:18
  4. 2010. szeptember 9. 14:26123.
    jön nemsokára a drágám ... "pitét" megsütöttem, gombját felvarrtam, wc-t kitakarítottam ... milyen feladatot adjak neki? ... szöget nem kell beverni
    előzmény:
    CsillagViki (116)
    2010-09-09  14:22
  5. 2010. szeptember 9. 14:26122.

    1. Munkahely: az egy dolog, h az ember lányának/fiának van munkája, de abból nem feltétlen lehet fenntartani egy családot. Sok helyről hallani azt, h ha egy nő, ha gyermeket vállal és szeretne visszamenni dolgozni, akkor sok esetben nem veszik vissza abba a munkakörbe, amit a szülés előtt végzett. Sokszor olyan munkát ajánlanak fel, amiből nem lehet megélni. Ha bmi hibát vét, akkor kirúgják. Vannak, akiket azért küldenek el a munkahelyről, mert beteg a gyermek és otthon kell vele maradni, ezt a munkáltató nem támogatja. Szomorú az, h egy 1 éves babát bölcsödébe kell adni, mert képtelenség kijönni 1 fizetésből és azokból a támogatásokból, amit a kismama kap.

    Miért van az, h pl. No-ban egy ffi több fizetést kap, ha megnősül, ha születik 1 gyermek..??? Ott miért tudják ezt megoldani?

     

    2. Lakhatás: Jó lenne, ha támogatnák a fiatalokat a fészek rakásban. Szerintem a mai fiatalok többsége nagyon nehezen tud a saját lábára állni, otthont teremteni. Nézzük csak meg az átlag béreket és nézzük hozzá a telek/építő anyag és ingatlan árakat. Ki az, aki ezekből a fizetésekből tud magának bmilyen ingatlant venni? Vagy végül is tud, úgy, h 35 évre vesz fel hitelt, amit keményen fizetni kell minden egyes hónapban, akkor is ha van már baba/gyermek van munka/nincs munka. Ha nem tudja fizetni a hitelt, akkor elviszik a feje fölül a házat. Hogyan merjenek a fiatalok ekkora terhet bevállani a mai világban. A Szülők többsége sem tudja anyagilag segítni a gyerekét/gyerekeit a ház/lakás vásárlásában.

    /Volt ugye szocpol, amivel segíteni akart az állam. A párok bevállaltak 1-2-3 gyereket, így megkapták a támogatást. Igen ám, de mi van akkor, ha vmilyen okból nem jön össze a baba? Ha az x év letelik és még mindig nincs baba, akkor ezt a támogatást vissza kell fizetni. Nem elég, h ott a hitel az ingatlanra még az államnak is vissza kell fizetni amit támogatásként felvettek. Én szerintem ez a támogatás így nem volt teljesen jó. Kéne vmi hasonló, de akkor gondolni kellene arra is, h mi van ha nem jön össze a baba./

     

    3. Bölcsőde, Óvoda: Nincs elég bölcsöde és óvoda. Nagy a túljelentkezés ezekbe az intézményekbe. Nincs mindenkinek kéznél egy nagyi, h ha szükség van rá akkor vigyázzon a csemetére. Sokan nem tudnak megfizetni egy babysittert.

    Jó lenne, ha lennének olyan munkahelyek, amelyek üzemeltetnek bölcsödét-óvodát ezzel támogatva az édesanyákat.

     

    Hogyan vállaljon ma egy pár gyermeket mikor bizonytalan a jövő (lakhatás/munka)?

     

    Én vágyom már egy babára, de nem merem/merjük bevállani. Nincs biztos fedél a fejünk fölött és ki tudja mikor lesz ilyen árak mellett. Nem hiszem, h a jelenlegi munkakörömbe vissza fognak venni (sőőt szinte biztos vagyok benne, h nem vesznek vissza, hanem felajánlanak vmi mást). Ha kiesik az én fizetésem a párom fizetése + a támogatás, amit kapnék nem lenne elég.

    Ha lesz is gyerek elég valószínű, h bölcsödébe kell adjam (már ha felveszik), h vissza tudjak menni dolgozni. A szívem fog megszakadni, h nem tudok majd otthon maradni vele 3 éves koráig.

    Nem a kedvvel van a baj, hanem a megélhetéssel!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2010. szeptember 9. 14:25121.

    Ha valaki megözvegyült, az természetesen teljesen más dolog.

     

    Én csak annyit mondok, hogy úgy nem lehet szülni a vak világba, hogy szinte nem ismerjük a társunkat. Mert egy erős alapokon áll kapcsolatban kevesebb az esély csalásra. Nem azt mondom, hogy lehetetlen, de ha esetleg meg is történik, akár meg lehet beszélni. Viszont ez egy 1-2 éves kapcsolatban nem 100% hogy működik.

       

    előzmény:
    CsillagViki (113)
    2010-09-09  14:20
  7. 2010. szeptember 9. 14:25120.
    (Jó esetben kap munkát is azért a 90-ért. De persze a magyar járulék- és adórendszerben nem 90-10 az arány.)
    előzmény:
    jeltelen (118)
    2010-09-09  14:23
  8. 2010. szeptember 9. 14:25119.

    kifizet százat, visszakap ötvenet

     

    míg egy vállalkozó vagy feketemunkás nem fizet be semmit 

    előzmény:
    jeltelen (118)
    2010-09-09  14:23
  9. 2010. szeptember 9. 14:23118.

    de az állami alkalmazottól le is tud vonni minden adót, járulékot ... ott nincs sumákolás, zsebbe fizetés

     

    tehát egy állami alkalmazott fizetésének kifizetésével az állam jelentős bevételhez is jut

     

    idézet:
    fórumozok (116)
    2010-09-09 14:18:31
    Persze. Kifizet százat oszt vissszakap tizet. Ez tényleg jó bót!
    előzmény:
    fórumozok (111)
    2010-09-09  14:18
  10. 2010. szeptember 9. 14:22117.
    Fe meg (elgépeltem) =Te meg
    előzmény:
    turrita75 (114)
    2010-09-09  14:21
  11. 2010. szeptember 9. 14:22116.
    És a gombfölvarrást, a wc-súrolást, a szögbeverést, a bevásárlószatyor-cipelést vagy a pitesütés is szigorúan egyenlően kell megosztani a házastársak között?
    előzmény:
    ardian (110)
    2010-09-09  14:14
  12. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2010. szeptember 9. 14:21115.

    Köszönöm szépen, az én gyerekvállalási kedvemmel semmi baj. Azzal már nagyobb, hogy a rendszer szép módszeresen tönkretette az életem anyagi oldalát (a lelkit még egyelőre nem hagyom!). Van az a régi Halász Jutka lemez, amelyben az egyik számnak ez a bevezetője: egy szög miatt a patkó elveszett, a patkó miatt a ló elveszett, a ló miatt a lovas elveszett, a lovas miatt a csata elveszett, a csata miatt az ország elveszett... máskor verd be jól a patkószeget! Na, hát az én sztorim is (és tartok tőle, hogy nem vagyok egyedül vele) valami ilyesmi: munkanélküliség, hitel felmondása, ház elvesztése, állás találása után fizetés megterhelése, mindenféle megegyezési kérelem visszautasítása.... És most vállaljak még egy gyereket (pedig belátom, hogy jó lenne a kislányomnak is, ha lenne testvére) a nagy semmire, arra, hogy nincs lakásom, nem is lesz soha, lassan már albérletet sem fogok tudni fizetni, mert a fizetésem is csonka, úgy érzem, a saját országomban lettem száműzött, földönfutó, kitaszított, és ez csak egyre rosszabb lesz...

     

    Az árvízkárosultakat legalább próbálja így vagy úgy kárpótolni az állam, a bank által megnyomorítottakat nem. Mikor meghallgattam augusztusban az "összefogás dalát", hát nem önteném szavakba, hogy mit éreztem... Módszeresen és szánt szándékkal gyilkolják a fiatalokat, teszik tönkre emberek ezreinek életét (hisz akkor még, mikor felvettük a hitelt, annyi volt, mint az albérlet ára: akkor meg miért ne a sajátunkra fizessük? - gondoltuk naivan. Megvizsgálták, hogy tudjuk-e fizetni a vállalt összeget. Utána meg a francot sem érdekelte, hogy tudjuk-e immár a kétszeresét is fizetni esetleg úgy, hogy egyikünk elvesztette a munkahelyét...) Aztán álszent kis dalocskákat énekelgetnek az összefogásról... Szerintem jobb lenne a Szózatnál maradni: 

     

    S a sírt, hol nemzet sűlyed el,
    Népek veszik körűl,
    S az ember millióinak
    Szemében gyászköny űl.

     

    Én jelenleg a túlélésre játszom a még meglévő családommal, ha bővíteném, azt úgy hívnák, hogy gondotlanságból elkövetett emberölési kísérlet... Az már másik kérdés, hogy ebben az egészben ki volt a gondatlan és a felelőtlen: az-e, aki elvégzett egy egyetemet, munkát vállalt, adót fizetett, gyereket szült, szeretett volna egy saját otthont, amit aztán elveszített még jóval azelőtt, hogy valóban az övé lett volna, vagy ez az egész rendszer, amely miatt így alakultak a dolgok...  

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-09-09  12:26
  13. 2010. szeptember 9. 14:21114.

    harangocka: Hülyeség. Egy anyuka akkor is egyedülálló lehet, ha a férje meghal. Vagy csak az a nő felelőségteljes, aki halhatatlan férfihoz megy hozzá?

     

    Én még alig fél éve ismertem a férjemet, amikor az első gyerekünket bevállaltuk, most 6 év után a harmadikat tervezzük. 

    Máshol tízévi ismeretség is kevés volt a tartós házassághoz.

     

    Fe meg Fórumozok - kockafejű népség. Az életben nem minden úgy alakul, ahogy előre eltervezzük, ill. amire egy tanfolyam tanít. Vannak spontán döntések, kockázatok. Szerintem a legfontosabb az, hogy folyamatosan tanuljunk az életből, a tapasztalatainkból, és alkalmazkodjunk a változásokhoz, és persze folyamatosan küzdjünk.

    És még akkor sem garantált a siker, hiszen holnap akkor is a fejünkre zuhanhat egy tégla, vagy rosszindulatú daganatot találhatnak a mellünkben...

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (109)
    2010-09-09  14:14
  14. 2010. szeptember 9. 14:20113.

    Erről itt most nem érdemes vitatkozni.

    Csak annyit mondok, minden kutatás azt bizonyítja, hogy a gyerekek számára sokkal jobb egy kulturált válás, mint egy a gyerekek miatt fönntartott működésképtelen házasság.

    Arról pedig inkább nem mondok semmit, hogy megveted az egyedülálló szülőket. Mi van például, ha a házastárs meghalt? 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (109)
    2010-09-09  14:14
  15. 2010. szeptember 9. 14:19112.

    Szederlevél,

    nagyon sok mindenben egyetértek azzal, amiket írtál (média nyomatta képek stb.), de a "3 hónap után nyavalyog, hogy otthon kell lenni" esetében azért van az éremnek egy másik oldala is. Az, hogy a mai nőknek keményen kell dolgozniuk a munkahelyükön, a mai magyar társadalom tipikusan amerikaiasult, versengésre alapul. Diplomaszerzés, kitűnni a többi közül, céltudatosan menni előre -- ezek ma az iskolákban és a munkahelyen díjazott jelszavak. Na most a gyerekgondozás minden, csak nem ez. Olvastam Tari Annamáriát, ő is azt javasolja, lassuljunk le. Oké, persze, de az nem megy csak úgy és nem is mindenki képes rá, alkatilag sem (de ettől még lehet szerető szülő, aki érzelmileg is gondoskodni tud a gyerekről). 

    Persze nem a hónapok számán akarok vitatkozni, de a bezártság pszichés részével sincs eleget foglalkozva. Soha nem volt még a mostani kor előtt olyan, ahol az anyák egymaguk lakásokba zárva, és max. a játszótér és bolt között ingázva élték volna az életüket. Ennek vannak pszichés velejárói, van, aki jobban bírja, van, aki kevésbé. És hát a fent említett kontraszt (a munkahelyi személyiséged teljesen más kell legyen, mint az otthoni) mellett meg szerintem még az a csoda, hogy ennyien csinálják, ahányan.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_598923 (70)
    2010-09-09  13:31
  16. 2010. szeptember 9. 14:18111.

    de az állami alkalmazottól le is tud vonni minden adót, járulékot ... ott nincs sumákolás, zsebbe fizetés

     

    tehát egy állami alkalmazott fizetésének kifizetésével az állam jelentős bevételhez is jut

     

    előzmény:
    jeltelen (108)
    2010-09-09  14:12
  17. 2010. szeptember 9. 14:14110.

    Ha apuka nem talicskával tolja a pénzt, hanem anyuka fizetése, előmenetele is nagyon számít, az nem hagyományos családmodell.

     

    Ott anyukáról két bőrt húznak, vagy hogy úgy mondjam, apuka elnyomja, kizsákmányolja. Ledolgozza a 8 órát, mert muszáj és utána még otthon is ő ugráljon körül mindenkit, természetes, hogy ő adja fel a munkáját, ő marad otthon, ha a gyerek beteg stb. Na, köszi.

     

    Partnerségen alapuló családokban nem hinném, hogy az apukák ne maradnának otthon szívesen pár hónapot a gyerekükkel.

    előzmény:
    CsillagViki (94)
    2010-09-09  13:56
  18. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2010. szeptember 9. 14:14109.

    Fórumozoknak adok igazat.

    Ez nem család. Felnőtt emberek, akik már vannak annyira felelősségteljesek, hogy gyereket vállaljanak, azok legyenek arra is képesek és felelősségtudók, hogy olyan párt választanak maguknak akit ismernek, megbecsülnek és képesek leélni vele évtizedeket is. 

    Ha látok egy egyedülálló anyát nem szánalmat érzek, hanem megvetést. Mindegy hogy az a kapcsolat miért ment tönkre. Vannak akik annyira felelőtlenek, hogy 1-2 év ismertség után potyogtatják a gyerekeket, a párjukat meg nem is ismerik.  

    És ha egy házasság (vagy kapcsolat) zátonyra fut, akkor annak ne a gyerek igya meg a levét.

     

     

    előzmény:
    CsillagViki (77)
    2010-09-09  13:36
  19. 2010. szeptember 9. 14:12108.

    anci 67, az állam az adóbevételekből adja az állami alkalmazottak fizetését és ebből tartja fent az állami intézményeket is/óvoda, iskola, közlekedés, önkormányzatok, szociális segélyek , gyes, csp és még sorolhatnám sokáig.

    Tehát először bevétel kell ahhoz, hogy kiadások lehesenek.

    Te sem tudsz vásárolni addig, míg nincs pénzed.

    Nagyon kevés dolog van, amit otthon is lehet csinálni, ezek egy részét csinálják is. Újságírás, fordítás, weblapszerkesztés stb.

    Falun még kevesebb pénz van az olyan jóléti intézmények megépítésére és fenntartására, mint az óvoda vagy bölcsöde, mert a bevételeik minimálisak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_904145 (96)
    2010-09-09  13:57
  20. 2010. szeptember 9. 14:11107.
    tegnap láttam éjjel egy orvosis filmet, ahol egy szegény nő a gyerekkorában kapott ezüstöt tartalmazó gyógyszerektől elszürkült ... ilyen lehet ez a kékes dolog is
    előzmény:
    Uborkata (103)
    2010-09-09  14:07
  21. 2010. szeptember 9. 14:11106.

    Kedves Lilla!

     

    Örülök a kérdésednek!

     

    Mi 3 gyereket nevelünk,és nem bántam meg imádom mind a 3 gyereket!A harmadikat nem azért vállaltuk hogy járjon mindenféle kedvezmény!Sőt...nem kellene ilyen kedvezmény mert dolgozik a férjem szülés előtt én is dolgoztam....ami kéne az valóban egy jól kidolgozott adórendszer...nem feltétlen kötném a családhoz inkább aki gyereket nevel és dolgozik annál t6ényleg több maradjon otthon....és ehhez nem kell hogy házasság legyen.Itt nem az volt a fő kérdés hogy család hanem a gyerekvállalás....mert attól hogy egy anya vagy apa egyedül nevelei akár milyen okból a gyerekét,gyeremekeit még járna neki adókedvezmény...ha dolgozik maradjon nála több....de ehhez ne kelljen már házasságban élni!!!!Persze fontos a család de úgy gondolom nem minden áron...és  ezért nem szabad elvenni a kedvezményt mert valami nem működik!!!

    Szóval ha jobban azt néznék hogy apa keres x forintot DE azt 5 emberre kersi akkor máris nem azt mondnánk hogy hűűű de sokat keres,de amíg ez nem történik meg addig kevsebbet kell beosztani...

    Persze a gyerek nem pénz kérdése....nem szeretm azt hogy azt mondja a barátnőm nem lesz második gyerek mert nincs rá pénz...közben meg 18000ft-os csizmában jár a gyerek és apu anyu is csak márkás drága cipőt vesz,új autó hitelre....szóval ez nem kifogás....én nem tudom elfogadni...ami van azt beosszuk...első a gyerek...negyediket nem vállalnék de én nem éretm meg azt aki azért nevel 1 gyereket mert nem akar többet...ha nem lehet az más tészta sajnos....Őket is jobban kéne segíteni...de ha lehet akkor miért kell testvér nélkül felnőni?

    Eze az én véleményem nem vitatkozni jöttem ide csak nem tetsett a 3 gyernél már ne járjon ez az...nem is kérem csak legyen ésszerű adózás..másik meg nem mindenki azért válall 2-nél többet hogy kapjon plusz kedvezményket,egyszerűen csak 3 gyereket terveztünk...és nem bántuk meg....

    Sok sikert a cikkhez,vagy rovathoz!

    Szeretettel üdvözöl egy 3 gyerekes anyuka...

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-09-09  12:26
  22. Torolt_felhasznalo_743602
    Torolt_felhasznalo_743602
    2010. szeptember 9. 14:09105.

    Sehogy,mert nincs ideális megoldás!

     

    Fordítsuk meg a dolgot!

     Képzeljük el azt,hogy minden család hirtelen teljesítené a szociológusok által megálmodott,kiszámolt, ideálisnak tartott gyerekszámot (min. 3 gyerek családonként),akkor mi történne?

     

    Most sem vagyunk képesek a bölcsödei,óvodai helyzetet,lakást,munkahelyteremtést stb.kezelni,pedig ugye kevés gyerek születik.

    Második ratkó korszak lenne! Sokan elfeledkeznek,hogy még most is annak a "levét isszuk".

    A "ratkósok" többsége nem kívánt gyerekként,kényszerből (!) született. Felnőttként emiatt ők már csak 1-2 gyermeket vállaltak.

     

    Mivel még most is sokan vannak(jelenlegi nyugdíjasok,ill. nyugdíj előtt állók,ha még van munkájuk,de sok a munkanélküli is) egész életükben annak a hátrányát kellett elszenvedniük,hogy sokan vannak/voltak.

     

    Akkor is kevés volt a bölcsődei,óvodai hely,az általánosban pedig párhuzamos osztályonként is 30-40(!) gyermek volt egy osztályban. Az oktatás színvonaláról most nem beszélnék.

    Gimnáziumba,egyetemre gyakorlatilag nem lehetett bejutni protekció nélkül,többnyire "férőhely hiánya" miatt.

    Felnőttként pedig már akkor is szinte lehetetlen volt lakáshoz jutni.

    Most pedig nyudíjasként nyomorognak 40-50 évnyi munka után,és azt vágják a fejükhöz a fiatalok,hogy túl sokan vannak.

     

    Mi lenne,ha nem pánikolnánk a lélekszám csökkenése miatt és a mennyiség helyett inkább a minőségre törekednénk.

     

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-09-09  12:26
  23. 2010. szeptember 9. 14:09104.

    de hogy állítod meg? (költői kérdés)

     

    születésszabályozással? ... a 20-40 év közötti fehéreket gyerekszülésre kényszerítesz? ... míg a 20-40 év közötti feketéket elkötteted? ... merthogy ez utóbbi nem lesz az, aki majd a többletadót befizeti (se adófizetési hozzáállása nem olyan, se az nem illik rá, hogy nincs gyereke)

     

    boross bá' ötlete meg kinek fog kedvezni? ... azt hiszem az utóbbi népcsoportnak ... akkor mit ért el???? 

     

    az előbbi népcsoporttal kapcsolatban meg az jutott eszembe, hogy már csak egy ugrás boross bá' ötletétől az árja kérdés

     

     

    előzmény:
    Vivien25 (100)
    2010-09-09  14:04
  24. 2010. szeptember 9. 14:07103.
    Nálunk nincs is rasszizmus, mert nálunk mindenki kék.
    előzmény:
    fórumozok (91)
    2010-09-09  13:55
  25. 2010. szeptember 9. 14:06102.

    Épp most linkeltem be egy másik fórumba, de akkor ide is.....

     

    Franciaországban rendkívül magas a gyerekvállalási kedv, az ezt ösztönző támogatásuk, juttatások eredményeként.

    http://www.euvonal.hu/index.php?op=mindennapok_tagallamok&id=10#12

    http://hetivalasz.hu/vilag/csaladbarat-franciak-16915/

     

     

     

    A saját véleményem, pontokba szedve, amivel a gyerekvállalást ösztönözni lehetne:

     

    1. Tisztességes fizetések, amiből nem csak vegetálni, hanem normális életszínvonalon élni, előregondoskodni lehet.

     

    2. Kiterjedt és megfizethető bérlakás állomány.

     

    3. Saját otthonhoz jutás támogatása.

     

    4. Az anyáknak részmunkaidős és távmunkák. 

     

    5. Kedvezőbb vállalkozásindítási feltételek. Kezdő vállalkozóknak pl. mint Szlovákiában, az első évben nem vagy csak minimális járulékot kellene fizetni. 

    A saját példám:

    Én jelenleg ápolási díjon vagyok, ami 4 órás munkaviszonynak felel meg, a gyerek mellett csak 4 órát tudnék dolgozni, de a hozzá való alkalmazkodás miatt ezt csak egyéni munkabeosztásban, tehát vállalkozásban tudnám csinálni. Azonban ha kiváltom a vállalkozóit, akkor 8 óra munka után kell járulékot fizetnem. Miért, ha a törvény szerint is csak 4 órát dolgozhatok?

     

    6. Megfelelő számú és minőségű bölcsödei és óvodai hálózat.

     

    7. A családfenntartók kapjanak olyan fizetést, hogy ne okozzon problémát ha az egyik szülő 1-3 évre kiesik a munkából.

     

    8. Családi adókedvezmények. Ne a segélyekre helyezzük a hangsúlyt, hanem azok támogatására, akik dolgoznak, de ezek valóban olyan mértékű támogatások legyenek, amiért már megéri!

     

    9. Ne kelljen a 60-65 éves embereknek dolgozni, ha nem akarnak. A legtöbben úgyis betegek. Helyettük lenne épp elég fiatal, aki viszont nem tud elhelyezkedni.

     

    10. Nyugdíj mellett ne lehessen dolgozni, vagy nyugdíj, vagy munka. Sok fiatal elől elveszik a munkát azok a nyugdíjasok, akik jóval kevesebb bérért elmennek ugyanarra a munkára.

     

    11. Anyák védelme a munkahelyen. Azaz ne lehessen senkit sem kitenni azért, mert a gyereke beteg.

     

     

    Hirtelen ennyi...

     

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-09-09  12:26

Címlap

top