Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Netes párkeresést komolyan

Whiparam
Létrehozva: 2010. szeptember 22. 18:21

Arra a költői kérdésre keresem a választ, hogy a nők közül, szerintetek van e olyan, aki tényleg komolyan gondolja az internetes párkeresést, vagy úgy alapjaiban véve a társkeresést?!?

Vagy tényleg mindenki csak önigazolást gyűjt, unalmat űz, vagy bambán nézelődik?!?

Vagy van még olyan aki, tényleg kölcsönös érzelmeken és megbecsülésen alapuló IGAZI PÁRKAPCSOLATOT szeretne?!?

Mert sok helyen olvasom azt, hogy hát "nem találni egy normális férfit!" nos, én pl magamat normálisnak tartom, meg van több ismerősöm is fenn akiket annak tartok...de minden pozitív eredmény vagy visszajelzés nélkül vagyunk fenn mind...

Most akkor mit ért a női nem "normális férfi" fogalom alatt???

Tényleg érdekelne, hátha okosabb leszek ebben a témában!

 

W.

 

  1. 2010. szeptember 22. 20:4376.

    Ez a kedvenckönyv duma hülyeség. Nekem az a kedvencem, amit épp utóbb olvastam, és netán tetszett...

    Ugyanez vonatkozik a kedvenc színre, a kedvenc ételre, kedvenc filmre.

    Nekem a kedvenc színem a barna, a kék, a piros, a türkiz és az összes többi más szín a palettán. Az egyiket a szobám falán szeretem, a másikat a ruhámon, a harmadikat meg virágon :)))

    előzmény:
    kiskivi (32)
    2010-09-22  19:27
  2. 2010. szeptember 22. 20:4275.
    Egek! Hosszú évek óta ismerem a netes társkeresök világát. Saját tapasztalatból tudom, hogy mindkét félnek be kell gyorsítani a találka létrehozását. Nem éri meg a neten át flörtölni, mert a valóságban óriásit tudnak koppanni. Kiderül a délceg daliáról, hogy fogatlan, 120 cm, vagy a karcsú ladyröl, hogy 120 kg-os 160 éves, stb..Levelekben könnyü tenni a szépet. A valóság a döntö. Váltanak néhány levelet aztán jön egy jobb dumájú valaki és már vége is van a netes idillnek. Ki kell "ráncigálni" egymást a net világából és a valóságban kell folytatni. Sokan hazamennek  a randiról és leveleznek tovább a társkeresön belül..Ezt is kerülni kellene. Aki csak flörtölgetni akar az csücsüljön bent évekig a társkeresön és hulla szerelmesen menjen el az elsö randira..Lehet ám másként is..csak sokan nem tudnak elszakadni a net világától. Olyan jó a net mögött elbújni és nem felvállalni a valóságot.  A legtöbb elsö randi igy is úgy néz ki: az egyik fél elmegy, a másik nincs sehol. Elbújva lesekedett a másik fél, vagy el se ment. Még utólag se kérnek elnézést, hanem eltünnek mint a kámfor.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_203023 (70)
    2010-09-22  20:31
  3. 2010. szeptember 22. 20:3974.
    Ugyan, ez nem igaz.Én -5 centiig kiegyeznék :) Mármint a magasságban :)))
    előzmény:
    Whiparam (26)
    2010-09-22  19:19
  4. 2010. szeptember 22. 20:3673.
    Tudod Pöszke* ezzel a gáz, hogy a tökös gyerek, aki nem megy félre, az paradoxon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_285919 (40)
    2010-09-22  19:35
  5. 2010. szeptember 22. 20:3672.

    Nekem az volt a gondom annak idején, hogy nagyon hamar kellett dönteni. (És döntöttem is egyszer és most éppen szakítás alatt állok a két és fél éves kapcsolatommal 32 évesen.)

     

    Ja és a másik... nem egy ilyen volt, akinek azt mondtam, hogy bocs, mást keresek és el kezdett hisztériázni, hogy miért, mert nem vagyok diplomás, mert túl alacsony vagyok, stb. Most komolyan ezt az ember szeretné szemtől szembe hallani?! Senkinek nem szeretnék az önérzetébe gázolni, mert ami nekem nem tetszik, másnak lehet hogy nagyon is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  6. 2010. szeptember 22. 20:3371.

     

    Köszi, hogy azt írtad a 90% ilyen (ők megtalálják a párjukat az ellenkező nem 90%-ában). Ezek szerint van (még ha kevesebb is mint) 10%, akikre ez nem igaz... ez azért jó sok ember lehet, úgyhogy még van remény. :)

     

    Lehet hogy nem megy elsőre vagy tizedszerre, sebaj... addig is tanul az ember másokról és önmagáról.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_769614 (67)
    2010-09-22  20:14
  7. Torolt_felhasznalo_203023
    Torolt_felhasznalo_203023
    2010. szeptember 22. 20:3170.

    egek, hol élsz????

    a neten a nők válogatnak, mert válogathatnak. ráadásul aki ott keres, az olyan mértékben el van kapatva, hogy teljességgel alkalmatlan már normális párkapcsolatra. innentől mi az hogy aki nem vállalja személyesen??  dehogy is mennek, nem ettek meszet:))

    majd mennek ha érdemesnek látják. ha szép vagy, vagy feltűnően okos, vagy gazdag, vagy amire épp az illető hölgy kattan.

    első célként azt kellene kitűzni, hogy mondjuk 5 érdeklődésre jöjjön egy árva válaszlevél:))

    előzmény:
    Wmelone (69)
    2010-09-22  20:23
  8. 2010. szeptember 22. 20:2369.
    Szerintem vannak olyan nök akik komolyan gondolják a párkeresést a neten is. Csakhogy hamar rájönnek arra, hogy rossz helyen járnak, mert a legtöbb férfi nem gondolja komolyan a párkeresést. Lehet hogy komoly szándékkal kezdte, de gyorsan elromlik a neten. Túl nagy a választék, túl nagy a csábítás és sokszor el lehet a valóságtól rugaszkodni. Nem jól mérik fel az emberek hogy ök milyenek és hozzájuk nem illö partnerjelöltekre hajtanak. Aztán meg csalódnak hogy nem jött össze, vagy azt mondják hogy minden nö olyan, mint akivel sikertelenül próbálkoztak. Egyszerüen a nagy arctalanságban, a nagy böségben sokszor elmennek az emberek egymás mellett. A nök és férfiak között is nagyon sok van, aki csak passziózni jár fel a társkeresökre. Unalomüzönek, vagy alkalmi szexkapcsolatot keresve. Aztán sok az álnick is, áladatokkal, ami mögül könnyü hülyíteni. A társkeresökön gyorsan a tettek mezejére kell lépni. Nem szabad sokáig levelezni, hanem gyorsan telefonálni kell egymással és találkozni, mielött még az ember hamis illúziókba kergeti magát.Aki nem válalja a személyes találkozást, azt gyorsan hagyni kell..
    előzmény:
    Whiparam (1)
    2010-09-22  18:21
  9. 2010. szeptember 22. 20:2268.

    Miért ne lennének ilyen nők? És miért csak a netes párkeresők között ne lennének ilyenek?

    Az a helyzet, hogy szuper dolog, ha egy pasi -szavaiddal élve- normális, de a szerelemhez több kell. Hiába valaki a legjobb fej fickó a földön, ha nem mozgat meg "valamit" a másikban, ami megmagyarázhatatlan, és nem tartja őt vonzónak a nő, akkor veszett fejsze nyele...

    előzmény:
    Whiparam (1)
    2010-09-22  18:21
  10. Torolt_felhasznalo_769614
    Torolt_felhasznalo_769614
    2010. szeptember 22. 20:1467.

    kedves...

    nagyon jo a vitainditod. nem tudom,hany eves vagy,igy eleg nehe

    zen tudom behatarolni a mondanivalomat,de azt hiszem,ez minden

    korosztalyra-majdnem- egyezöen ervenyes.

    sajnos a vilaggal van a baj. amig a 60-as evekben a nök termesze

    tes szepsege volt a ,,normalis,,manapsag a ,,mü,,dolgok divnak.

    mindenben-mondom mindenben-mert ha termeszetesen nem megy,

    gyerünk bevetjük a mü-t. neha segit,amikor nincs mas lehetöseg...

    en hatarozottan utalom,ha valaki,-mert a jo Isten nem tökeletesen

    alkotta meg- rohan plasztikai-mütetre es azt hiszi,hogy ezentul mar

    szebb is lesz. a szepseg a belsö kisugarzasa. ezt nagyon sokan nem tudjak,mert csak a külsösegekre adnak,es szegeny masik meg

    meg sem szolalhat-ami a legfontosabb,legalabb is nekem!- el sem

    mondhatja,hogy ö pl. milyen kulturalt, hogy nem a ponyva-filmeket

    kedveli,nem az a lenyeg,hogy ,,borotvalt-e,, vagy sem,milyenek

    a meretei stb. folytathatnam...

    ez mindket nemnel igy van.

       en is tapasztaltam -nö vagyok,nem csont-es bör- hogy a masik

    nem igen is megjelenni akar egy növel.  ,,hibas alkotas,,-nak hi

    szi a gömbölyded testet, meg ha a belsö sokkal különb is egy buli

    mias ,,csoda,,-nal,akkor is az utobbit valasztja,mert dicsekedni

    lehet vele. sajnalom az ilyen lanyokat,mert nem erdemlik meg,

    hogy hatterbe kerüljenek. ugyanugy a ferfiaknal is vannak depis

    ek,mert a mai lanyok csak az egzisztenciat keresik-bocs,ha vala

    kit akaratlanul megbantok,nem altalanositok,de a 90% ilyen,saj

    nos. a fiam reven 2 nagyon ,,komoly,, tapasztalatot szereztem.

    majdnem infarktust kaptam utobbi esetben. az orvosok mentettek

    meg,szerencsere. normalis: az en velemenyem:akivel beszelget

    ni lehet min. 1 oran keresztül,van velemenye,es nem az elsö ker

    dese,mennyi,hany, milyen? ez a testre ertendö. a többi a lenyeg.

    üdv

    üdv.

    előzmény:
    Whiparam (1)
    2010-09-22  18:21
  11. Torolt_felhasznalo_531206
    Torolt_felhasznalo_531206
    2010. szeptember 22. 20:1366.

    Szia!

     

    Ha átlagos pasi vagy de úgy érzed a személyiséged vonzó lenne mások számára, de nem érted miért nem írnak... talán kicsit magadba kellene nézned. Mindenkinek van önképe... valakié nem fedi a valóságot. Ismerek olyan férfiakat/fiúkat akik mind társkeresőznek és ott sem jön össze nekik senki, ahogy a való életben sem... . Nem az én posztom, h. közöljem velük, h. külsőre hááát... átlag alattiak jóval. Max. annyit mondtam nekik idáig, h. kicsit vegyenek vissza az igényeikből. Akik nekik bejönnek nők mind átlag felettiek... mint tudjuk mindenki (főleg a nő) a lehetőségei közül a legjobbat választja (legalábbis amíg utol nem éri a kapuzárási pánik).

     

    Írtad diplomád van... és... minden 3. embernek lassan, főleg amióta alacsony ponttal felvesznek 10 emberből 9 diákot azonnal.  Az biztos, h. minden nő olyan embert keres akinek van jövőképe szeretne valamit elérni és a 15 éve nem találok munkát t. férfinak nem fognak írni. Gyerek? Ez megint egy olyan pont, egy fiatal nő lehetőleg sajátot szeretne majd és nem azonnal egy 3 gyerekes elvált apukát, de egy idősebb nőnek megfelelhet főleg ha neki is van saját gyereke akinek pótapát keres, mert az exe nem törődik velük.

     

    Egy a valóságban átlagos kinézettel rendelkező de "jó fej" pasi a való életben is talál társat. Könnyebb dolga van ha egy könyvtárban (már ha olvas) vagy egy kávézóban, teaházban beszédbe elegyedik hölgyekkel, mint többszáz oldalnyi kereső hölgy között válogatni. Persze élőben ott  van azonnal a visszautasítás esélye... és akinek élőben sohasem jön össze semmi (okkal, amit magának sem vall be) az a netes ismerkedésben bízik csak. Menj ki a szobádból a "való életbe"... és élj! Majd megtalál a szerelem ha nem erőlteted nagyon!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_285919
    Torolt_felhasznalo_285919
    2010. szeptember 22. 20:1065.

    Kérdeztél-válaszoltam. Az egy dolog, hogy te átlagosnak tartod magad, sőt ez egy nagyon jó dolog, mert lehet, hogy így is van. Csak ezt én innen nem tudhatom, profilod meg jelszavas, nem tudom megnézni.

    Ezért egy ötletet írtam, hogy miért lehet. Nincs ebben személyeskedés:) Akkor lenne, ha azt mondanám: Whiparam, biztosan egy suttyó büdösbunkó lúzer. De nem ezt írtam, mert nem gondolok ilyesmit.

    Te ellenben fenntartod magadnak a jogot, hogy felületesnek bélyegezz egy hsz. alapján. Legyen.

    De a téma egyébként tetszik, és szerintem hozzászólok még.:)

    előzmény:
    Whiparam (61)
    2010-09-22  20:01
  13. 2010. szeptember 22. 20:0964.

    Ez szerintem is nagyon igaz!

    előzmény:
    áradó fény (60)
    2010-09-22  20:01
  14. 2010. szeptember 22. 20:0763.

    Nem lehetséges, hogy végletekben gondolkodsz, és mindent/mindenkit vagy fehérnek, vagy feketének látsz?  Miért kellene "hánynoi" attól, ha valaki idézetet tesz be? (S egyébként nem  Coelho-t?) Ebből nem kell levonni azt a tanulságot, hogy nincsenek önálló gondolatai.

     

     A fehértől a feketéig rengeteg színárnyalat van. A párkapcsolat, a szerelem/ hosszan tartó szeretet pedig az elfogadásról szól, nem arró, hogy valaki mindent csak és kizárólag úgy csainálhat, ahogyan én akarom, hogy csinálja. (Férjem a  kenyérvágásommal 27 éve nem tud kibékülni, de én így vágom és kész. )

    előzmény:
    Whiparam (56)
    2010-09-22  19:56
  15. 2010. szeptember 22. 20:0462.

    Na, ez egy követendő hozzáállás azt hiszem!

     

    Egyetértek minden szavával!

     

     

    előzmény:
    áradó fény (60)
    2010-09-22  20:01
  16. 2010. szeptember 22. 20:0161.

    De ki mondta, hogy átlag alatti vagyok?!?

     

    Kezd ez az egész enyhén személyeskedésbe átmenni, úgyhogy szerintem hagyjuk! :-)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_285919 (57)
    2010-09-22  19:56
  17. 2010. szeptember 22. 20:0160.

    Sziasztok!

     

    Én érteni vélem, amit ír a topikindító és személy szerint egyet is értek, hogy nem számít a sok paraméter. Ha az ember kizárja az 5 centivel alacsonyabbakat, lehet hogy elszalaszt egy lehetőséget. Személy szerint diplomásként például abszolút nem érdekel, hogy festő, hentes vagy cégvezető lesz-e a párom, amikor egyszer megtalálom. Mert nem azért fogom szeretni, mert gazdag, magas, hanem mert szeretnivaló számomra.

     

    De a másik oldalt is meg tudom érteni. Valakinek konkrét elképzelései vannak a leendő párjáról, mások hagyják szabadon áramolni a dolgokat és nem kötik külsőségekhez az ilyen dolgokat. Szerintem egyik sem jó vagy rossz... egyszerűen mások vagyunk és ez a jó. :)

    Minden párkeresőnek és már párra találtnak sok boldogságot kívánok!

     

    előzmény:
    Whiparam (1)
    2010-09-22  18:21
  18. 2010. szeptember 22. 19:5959.

    Nem tudom, szerintem a hiba a Te készülékedben van, képletesen szólva.

    Szerintem aki "normális" az megtalálja a párját akár neten, akár a valós életben. Lehet, hogy rosszul választod meg, hogy kiknek írsz, lehet, hogy rossz a szöveged, lehet, hogy túl rámenős vagy. Ezt így látatlanban senki sem fogja megmondani neked, max. megsértődhetsz a válaszokon. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_871862
    Torolt_felhasznalo_871862
    2010. szeptember 22. 19:5858.
    Rendben! Megnyugtattál:))
    előzmény:
    Whiparam (54)
    2010-09-22  19:50
  20. Torolt_felhasznalo_285919
    Torolt_felhasznalo_285919
    2010. szeptember 22. 19:5657.

    Milyen "ál"tudomány?! Ez az én véleményem, amit leírtam a kérdésedre.

    Hogy minek tűnök tőle? Teszek rá:)  Ez itt az nlc, mindenki gondol, mit akar, nincs összefüggésben az önismeretemmel.

     

    Egyébként én is voltam loveboxon. És nem, nem válaszoltam mindenkinek, még "kösz, nem"-et sem, mert tudod, a negligálás a társkeresőkön egyértelmű nemet jelent. Mint amikor rámosolyogsz egy ismeretlenre az utcán, de nem viszonozza.

     

    Kár rámtámadnod, mert lehet tudnék válaszolni a kérdéseidre.Bár felesleges, mert nem akarod meghallani.

     

    Tudomásul kellene venni, hogy "átlag alatti" de normális fiúk is tudnak párt találni, csak nehezebben, több elutasítás árán. Ez van ebből kellene gazdálkodni.

    előzmény:
    Whiparam (53)
    2010-09-22  19:49
  21. 2010. szeptember 22. 19:5656.

    Igen, pont ezek miatt az én adatlapom normálisan ki van töltve elképzelésekkel és jellemzésemmel, és sosem írok olyat amit említettél!

     

    Sőt, hányok attól, ha valaki úgy palástolja az önálló gondalatainak hiányát, hogy beszúr egy idézetet!

     

     

    előzmény:
    Nesinesi (50)
    2010-09-22  19:44
  22. 2010. szeptember 22. 19:5355.

    Pl. neki nem lényeg a 180 cm, nem magas ő sem. És - sajnos - nagyon sok rossz tapasztalata volt a netes pasikkal, nem egy kudarcból általánosít.

     

    Lehet, hogy ebben a topikban többen egymásra is találhatnátok (ha írna bele több párkereső srác is, de ha jól látom, alapvetően nők írtak .) 

    előzmény:
    Whiparam (46)
    2010-09-22  19:40
  23. 2010. szeptember 22. 19:5054.
    Itt ez nem is célom! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_871862 (48)
    2010-09-22  19:42
  24. 2010. szeptember 22. 19:4953.

    Ahha, és szerinted eme áltudományosan hangzó bejegyzéstől te átlag felettinek, okosnak, és "tökös"nek tűnsz? :D

     

    Ezt a fajta viselkedést nevezem én mindenesetre felszínes beidegződésnek...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_285919 (40)
    2010-09-22  19:35
  25. 2010. szeptember 22. 19:4652.
    Enyimé pasi 171 én meg 169. Legalább nem törik ki a nyakam csókolózáskor...
    előzmény:
    Whiparam (37)
    2010-09-22  19:32

Címlap

top