Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Magánnyugdíj vagy állami?

KoronczayLilla
Létrehozva: 2010. november 3. 14:33

Kedves fórumozó!

Egy aktuálias kérdés: Te átlépsz-e a Magánnyugdíjpénztárból az Állami Nyugdíjpénztárba?

A jelenlegi szabályozás szerint ugyanis erre lehetőség nyílik.

Kiváncsiak vagyunk, ti hogyan vélekedtek erről a kérdésről.

 Válaszaitokat előre is köszönöm:

Koronczay Lilla

  1. 2010. november 28. 09:1786.

    már rég rossz, hogy ezzel úgymond megbélyegeznek, és mint ilyen, rettegnie kell annak, aki a maradást választja... tényleg diktatúra felé haladunk?!

     

    leginkább azért fognak egy csomóan visszalépni, mert esélye sincs ennyi embernek arra, hogy nyilatkozni tudjon egy állami hivatalban a megadott határidőig. mivel személyesen (!!!) kell ügyintézni a területileg illetékes nyugdíjfolyósítónál. kész röhej.

     

    levél, tértivevény? erről még nem hallottak?

     

    oh persze, a lényeg, hogy minél kevesebben tudjanak eleve nyilatkozni, ezzel aztán végleg maximálták azoknak a számát, akik mnyp tagok maradhatnak.

     

    hány méter vastag bőr van az arcukon még?

    előzmény:
    S.Carol (84)
    2010-11-25  02:47
  2. 2010. november 25. 02:4985.

    Linkelni próbáltam, ez volt a cikk címe:

    Nyugdíjak: államosítás nélkül is milliárdos többlet a kasszában

     

    http://www.penzcentrum.hu/cikk/1025791/1/nyu gdijak_allamositas_nelkul_is_milliardos_tobblet_a_kasszaban

     

     

    előzmény:
    S.Carol (84)
    2010-11-25  02:47
  3. 2010. november 25. 02:4784.

    Át fogsz lépni Te is és nem a szüleid miatt, hanem mert nem kockáztatod meg, hogy rajtad legyen a "Skarlát betű", hogy Te nem vagy OV embere.

    A nyugdíjak különben rendben voltak, a pénz nem oda fog vándorolni.

    előzmény:
    drszilvicica (83)
    2010-11-25  02:18
  4. 2010. november 25. 02:1883.

    Én inkább nem lépnék vissza, pont azon okok miatt, amit többen is írtatok: a mnyp-i befizetés saját számlán van, örökölhető, az államit bármikor megváltoztathatják, az öregedő korfánk miatt a mi nyugdíjunkat nem termeli meg majd senki, stb.

    Persze látva az elszántságukat, nem hiszem, hogy csak úgy nemet tudunk majd mondani.

    Másrészt viszont az én szüleim nyugdíjasok, leginkább az ő nyugdíjukat féltem, hogy ha ez a várt összeg nem folyik be a kasszába, ők miből kapnak nyugdíjat? Erről mit gondoltok? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     
  5. 2010. november 25. 01:0082.

    melyiket ismered belülről?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105469 (27)
    2010-11-03  15:14
  6. 2010. november 5. 10:0681.

    :-D

    Míly érdekes :-DDDD

     

    Csak nem kapaszkodnak?

     

    Nem mellesleg a nyereségek és a jóváírások között nagy a difi. A manyupomon néhány %pont, az sajátomon 15%. Ugyanaz a cég kezeli...

    előzmény:
    ios (80)
    2010-11-05  08:19
  7. ios
    ios
    2010. november 5. 08:1980.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  8. 2010. november 4. 21:0879.

    Senki ne higgye, hogy jót akarnak nekünk.

    A pénzünket akarják, azt a 2800 milliárd forintot, amit felhalmozott a manyup.

    Ezzel a pénzzel akarják kozmetikázni a költségvetési adatokat.

    Viszont ez a pénz el is fog folyni abban a pillanatban, ahogy állami lesz. Mert kell a lyukak foltozgatására.

    Az egykulcsos adóval pedig az érintett cégek, társaságok vezetőit akarják lekenyerezni, mert ők ezzel nagyon jól járnak.

     

    Az állami nyugdíj sokkal bizonytalanabb, bármikor megváltoztathatják a számítási módszert is.

    Orbánék hol lesznek 20-30 év múlva, mire esetleg nyugdíj se lesz?

     

    A 3% hiány ahhoz kell most, hogy megkapják orbán szűk köre az uniós támogatásokat, amit Széchenyi Terv néven "pályázható" lesz, persze pályáztatás és közbeszerzések nélkül, ahogy az a haveroknál megy.

     

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2010-11-03  14:33
  9. 2010. november 4. 19:2278.

    eszemben sincs visszalépni. Az állami nyugdíj látjuk, hogy most mire elég - pont arra, hogy a mi magánnyugdíjunkhoz is hozzá kell piszkálni -, mire én nyugdíjba megyek, még ennyi sem lesz. Még több lesz a nyugdíjas és még kevesebben fogják megtermelni azt a pénzt, ami az én éhenhalásomhoz kell. Terheljem a gyereke(i)met az én eltartásom költségével és nehézségeivel? Még több járulékot és adót fizessenek majd, mint mi, akik már amúgyis megszakadunk?

     

    A magánnyugdíjam saját nevemen, saját számlámon gyűlik, magamnak gyűjtögetem és fialtatja a pénztáram. Ráadásul örökölhető. Szerintem nem kérdéses, hogy melyik a jobb megoldás.

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2010-11-03  14:33
  10. 2010. november 4. 19:0577.

    Szerintem az előnyök és hátrányok a következők.

     

    Az állami nyugdíjrendszer előnye, hogy biztosan mindenkinek lesz valamennyi nyugdíja. Hátránya, hogy a nyugdíj előtt jobblétre szenderülők csak fizetnek, de sem ők, sem a családjuk nem kap vissza semmit. Hátránya, hogy a vásárlóértéke hullámzó, mert a politikusok rövid távú érdekeitől függ. Egyeseknek előny, másoknak hátrány, hogy szociálpolitikai okokból az aktív keresők béreihez képest a nyugdíjak között kisebb a különbség.

     

    A manyup-rendszer előnye, hogy felhalmozáson alapszik, amely követhető és tervezhető. Előnye , hogy direkt függ a bér nagyságától, tehát érdemes legálisan is jobban keresni. Előnye, hogy örökölhető. Előnye, hogy az aktív kor végén egy összegben felvehető (a nyugdíjas eldöntheti, hogy feléli egyben vagy befekteti valamilyen hozammal). Hátránya, hogy a pénztárak esetleg rosszul és drágán gazdálkodnak, ami alacsony hozamot, de akár tőkevesztést  is jelenthet. Hátrány a nagyon kis keresetűeknek, hogy nincs a rendszerben a szociális alapú kiegyenlítés.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     

Címlap

top