Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MIből futja karácsonyra?

KoronczayLilla
Létrehozva: 2010. november 18. 12:42

Kedves fórumozók!

Arról írunk cikket, vajon miből futja karácsonyra a családoknak ebben a nehéz gazdasági helyzetben. Kérlek, osszátok meg velünk  ötleteiteket, hogyan lehetne ezt a helyzetet megoldani, hogy végül mégis szép ünnep kerekedjen.

Köszönöm a commenteket!

Koronczay Lilla

  1. Torolt_felhasznalo_145670
    Torolt_felhasznalo_145670
    2010. november 18. 13:5451.
    Az első két mondatod nem tetszik a lényeg a többi részben van.Mi kéne annál több mint amit leírtál kicsi iróniával?Szerintem semmi más.Nálunk a felnőttek között már rég nincs ajándékozás,a gyerekek kapnak azért v.mit,de nálunk is inkább a nyugalom az ünnepi hangulat békesség szeretet és a jó kaják amelyek a karácsonyt jelentik.Nekem kedvenc ünnepem.Én is undorodom amikor már nagyon anyagiassá válik egyeseknek ez az egész és nem tudják ,hogy hol a határ.Boltban dolgozom így látom is azt a sok elmebeteget akik idegbetegen rohangálnak mint pók a falon,mert nem kapnak már az utolsó pillanatban semmit és ennek persze az eladó az oka.De ez már más téma.
    előzmény:
    380cc (12)
    2010-11-18  13:04
  2. Torolt_felhasznalo_351906
    Torolt_felhasznalo_351906
    2010. november 18. 13:5350.

    Régen rossz, ha a karácsonyt abban mérjük, hogy kinek mennyiből futja, mekkora ajándékot vesz stb .stb.

     

    Mi már évek óta nem is igazán veszünk semmit, max 1-2 apróságot (hozzáteszem, nem azért mert nem tehetjük meg). Tudod mi a legnagyobb ajándék kedves Lilla? Hogy sok év után végre TÉNYLEG AZ EGÉSZ CSALÁD együtt tudja ünnepelni a karácsonyt. Eddig vagy dolgoztam minden karácsonykor vagy pl. a férjem tavaly karácsony előtt kellett, hogy visszautazzon külföldre dolgozni. Minden volt számomra a tavalyi pl. de hogy nem boldog, az is biztos...

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2010-11-18  12:42
  3. 2010. november 18. 13:5249.

    NEKEM gyönyörű, és (ismerve a saját korlátainkat) ez lesz az etalon.

    előzmény:
    Démétér (41)
    2010-11-18  13:45
  4. 2010. november 18. 13:5248.
    Igen, nálunk a "hagyományos" karácsonyi leves az a meggyleves    Inkább olyat főzök amit szivesen eszünk.
    előzmény:
    Ha-hópihe (42)
    2010-11-18  13:46
  5. 2010. november 18. 13:5047.

    Picit átírhatom a saját kényem-kedvem szerint? :)) Ne haragudj!

     

    - Szeretet (minél több, annál jobb)

    - Ötletek (minél több, annál jobb)

    - Pénz (minél több, annál jobb)

    A sorban minden elem helyettesíthető a felette állók bármelyikével :)

    előzmény:
    Ikrek (44)
    2010-11-18  13:47
  6. 2010. november 18. 13:4946.

    Osztom az előttem szólók véleményét... Régen rossz, ha attól szép egy karácsony, minél drágább. A szívünkben - lelkünkben levő ürességet nem pótolhatjuk a drága ajándékokkal.

     

    Különben a 200-asok félretétele egy perselyben nagyon jó spórolás. Én is ezt csinálom, kb. 70.000 Ft nál tartok. Az a pár db 200 as részemről mellőzhető, így meg nagyon szép összeg lesz belőle.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_832236 (0)
     
  7. 2010. november 18. 13:4845.
    Így van ez nálunk is. :)
    előzmény:
    Démétér (4)
    2010-11-18  12:53
  8. 2010. november 18. 13:4744.

    Igen, ez így jól hangzik. :-)

     

    Valami ilyesmit szerettem volna én is kihozni a hsz-ből.

     

    Tehát az ünnepekhez kell:

    - pénz (nem baj, ha nem túl sok)

    - szeretet (minél több, annál jobb)

    - és ötletek, praktikák, hogy ne menjen rá a gatyánk a karácsonyra, és ne legyünk 24-én estére hullafáradtak.

     

    Sikerült összefoglalnom nagyjából? :-)

    előzmény:
    Démétér (36)
    2010-11-18  13:34
  9. 2010. november 18. 13:4743.
    Nagyon kíváncsi vagyok a cikketekre. :)
    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2010-11-18  12:42
  10. 2010. november 18. 13:4642.
    Szerintem, ha most húzunk egy vonalat, és abból indulunk ki, hogy a fizetés előtti napon még tudunk ebédet főzni a családnak úgy, hogy másnap reggel még legyen reggelinek és tízórainak való a srácoknak, valamint nem fenyeget az a veszély, hogy a hitelezők viszik a házat, az értékeket, vagy kikapcsolják a fűtést/világítást, ergo a normális élethez való szükségletek adottak, akkor szerintem úgy lehet a legkönnyebben megoldani a karácsonyt, ha - akár - egész évben készülünk rá. És nem 1 hónap alatt kell mindenkinek beszerezni az ajándékát meg még az ennivalóról is gondoskodni. Szerintem a legnagyobb hiba az, hogy sokan erőn felül szeretnének teljesíteni. Ilyenkor jönnek a hitelek/kölcsönök/tartalékokhoz nyúlás. Holott, ha végiggondolod, nem attól lesz gyönyörű a karácsonyod, hogy füstölt lazac gőzölög az ezüsttel tetített asztal közepén, a nappaliban pedig egy plafonig érő "legmárkásabb" fenyő van beállítva roskadásig a "legtrendibb" színekbe burkolva, alatta meg halomban az ajándékok! Mi van akkor, ha a család kedvence a rakott krumpli gyümölcslevessel, hozzá mondjuk puding, az évek óta meglévő műfa áll a szobában a kedves, régi díszekkel (esetleg az együtt elkészített újakkal) és mindenkinek egy-egy kis meglepetés a fa alatt. Még akár akkor is, ha milliomosok vagyunk. Ha nekünk így jó? Miért akarunk megfelelni a TV-ből, újságokból, rádióból ránk erőltetett ideáknak?
    előzmény:
    Ikrek (28)
    2010-11-18  13:30
  11. 2010. november 18. 13:4541.

    Az ötlet aranyos, a kivitelezés meg bumfordi, mert ügyetlen vagyok, de azért én így is szeretem :) És használd bátran, naná!

     

    Mandy, a műsor jó ötlet :) Mondjuk nálunk spontán is garantált, mert nővérem három darab, módfelett idétlen kamaszlánnyal bír, így mi öten akkor is leröhögjük a csillárt a helyéről, ha cigánygyerekek potyognak az égből. Férjem és sógorom pedig remekül kontrázik. Szóval a jókedv garantált :)

    És nem fogok szétesni a menükészítéstől sem, pedig ezerfélét csinálok: de egyrészt szeretem, másrészt a rutin az rutin.

    előzmény:
    HJuice (39)
    2010-11-18  13:40
  12. Torolt_felhasznalo_849281
    Torolt_felhasznalo_849281
    2010. november 18. 13:4140.

    Na, ez az.

    Nálunk komoly elhatározás van a nagy családban: csak a GYEREKEK (18 év alatt) kapnak ajándékot.

    A 4 háztartás (anyuék, mi, nővérem és nagyszüleim) sütiversenyt rendez, minden háztartás készít egy olyan sütit, amit még soha nem csinált.

    A gyerekeknek felvetem az "ünnepi műsr" lehetőségét, de mivel a 4ből 3 kamasz, és abból 2 fiú... nem tudom, mennyire lesz ünnepi, de a műsor garantált. :DDD

    Kinéztem dróból hajlítással ksézülő szélcsengőket, azokat együtt megcsináljuk és ezt adjuk együtt a rokonságnak.(Ez is pénzbe kerül, de nem az a lényege, mert a drótot hiába veszem meg, az még nem ajándék :))))

    Szóval lesz ajándék is, meg hangulat is. Halászlevet férjem főz, utána csak a versenysütik férnek be.

    Nagyon várom. :)))

    előzmény:
    Démétér (36)
    2010-11-18  13:34
  13. 2010. november 18. 13:4039.

    Nem véletlen, hogy nem tudtam elképzelni...

    Köszönöm a képeket, szuper az ötlet, és gyönyörű a kivitelezés! 

    Lehet, hogy ellopjuk, ha nem bánod (nem úgy ismerlek).

    A lekvárjaiddal 2 éve nagy sikert arattam.

    előzmény:
    Démétér (29)
    2010-11-18  13:30
  14. Torolt_felhasznalo_258520
    Torolt_felhasznalo_258520
    2010. november 18. 13:3538.
    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2010-11-18  12:42
  15. Torolt_felhasznalo_849281
    Torolt_felhasznalo_849281
    2010. november 18. 13:3437.

    Örüljön, hogy így szeretem, hogy kap ajándékot!

    Tavaly az ünnepi menü miatt hisztizett, mert nem a Pizza Hutból rendeltem, hanem Mekis kaja volt. Mondom, basszus, ezeknek semmi nem elég, sült krumpi, halas szendvics, kóla, mi a fene kell még??? El is mentem dühömben bulizni, partyztam egy nagyot a Bankban a barinőimmel, ők megy énekeljék csak otthon a gügye dalokat.

    Nagyobb cici nem kell, azt mondta a rendező, hogy túl sokat takarna Csoky Iceból.

    előzmény:
    p.agi75 (27)
    2010-11-18  13:29
  16. 2010. november 18. 13:3436.

    Igazad van: kell pénz az ünnepre, hogyne kellene.

    Csak zavar ez a jajveszékelés - lehet, hogy csak én érzem annak - hogy "hogy lesz így ünnep, jajjajjaj, amikor válság van?" Úgy, hogy ügyesek vagyunk, mert muszáj, meg úgy, hogy szeretjük egymást, és eltoljuk a hangsúlyokat. Lehet, hogy ez épp szerencse: végre egymásra is tudunk figyelni, nem csak a kasszacsengésre.

    előzmény:
    Ikrek (28)
    2010-11-18  13:30
  17. 2010. november 18. 13:3335.

    Nálunk megtakarításból. Miután nagy családban élünk, gyűjteni kell rá. A karácsony az ajándékokról is szól, én szeretek vissza emlékezni egy-egy tárgy használatakor, hogy ezt például 3 éve KARÁCSONY-ra kaptam. Hisz ilyenkor próbálunk olyan ajándékot adni, aminek örül az illető.

     

    Tavalyi karácsony tényleg "csak" arról szólt, hogy egy közös ebéd volt és szószerint tiltva volt a férjem családja részéről az ajándékozás, mert válság van. Idén más lesz. Ott lapul egy pénztárcában a karácsonyra szánt pénz, és várja, hogy elköltsük.

     

    És azt kell, hogy mondjam, hogy büszke vagyok magamra, hogy amit tavaly elhatároztam, hogy idén igenis ajándékozni fogunk, arra képes voltam egy éven át gyűjteni a pénzt.

     

     

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2010-11-18  12:42
  18. 2010. november 18. 13:3334.
    Azt a sorból kihagytad, hogy a lelkünket is eladjuk, hogy legyen egy kis zsozsó!, nem beszélve a testünkről! Ja, hogy a szerveinket ki ne hagyjuk! Bravó szeretet ünnepe!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_849281 (23)
    2010-11-18  13:22
  19. 2010. november 18. 13:3233.

     

    Ebben csak az a tragikomikus, hogy tavaly élőben láttam (amikor a 1 db gyömbér miatt 23-án még be kellett ugranom egy multiba), amikor egy külsőleg igen elhanyagolt 5 tagú család tolta a 90 centis plazmát a bevásárlókocsiban, és mikor a kisfiuk örömmel tette volna bele a banánt a kocsiba,  az anyja rácsapott a kezére, hogy erre már nem "fussa"...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_849281 (23)
    2010-11-18  13:22
  20. Torolt_felhasznalo_893358
    Torolt_felhasznalo_893358
    2010. november 18. 13:3032.

    Jaj hát ez annyira pofonegyszerű: a semmiből! Na, abból karácsonyt csinálni művészet - és ezt fogom én cselekedni az idén.

     

    Sajnos azok az idők már elmúltak pár éve, amikor mindenkinek tudtam venni legalább 1-2e forintért ajándékot, akivel együtt töltöttem a szentestét. Tavaly sem volt ajándékozás, idén sem lesz, gyerek a családban nincs, kaptunk nemrég egy műfenyőt ajándékba,szaloncukor a fogyókúra miatt nem lesz, a díszek, égők megvannak. Maximum a kajára tudnék költeni amúgy is, úgyhogy sok változás nem lesz. Nem mondom, hogy nem lennék boldogabb ha mindenkinek tudnék ajándékot venni, de ha egyszer nincs miből, akkor nincs miből, kölcsönt meg emiatt vegyen fel a hóhér, meg akinek hat anyja van.

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2010-11-18  12:42
  21. 2010. november 18. 13:3031.
    Olyan kíváncsi lennék a szerkesztőség reakciójára, de legalább a topikindítóéra.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_832236 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2010. november 18. 13:3030.

    Természetesen a bevételünkből.

     

    Egyébiránt én nem az utolsó pillanatban vásárolok, hogy egyszerre legyen megterhelő, hanem a nyár végétől kezdődően elkezdem a beszerzést, mert addigra nagyjából kialalkul, kinek mit szeretnék ajándékozni. Persze, ez változhat, de van egy váz, amihez nyúlok és amivel elkezdem. Most ott tartok, hogy kb.2-3 tétel hiányzik és megvan minden, csak csomagolni kell.

     

    Sokan írták előttem, hogy nem a pénzről szól, nem attól szép és boldog a karácsony, ami így is van, viszont az én boldogságomat mindenképpen fokozza, ha sikerült valami igazán vágyott ajándékot adni, legyen az akár kétszáz, akár húszezer forint.

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2010-11-18  12:42
  23. 2010. november 18. 13:3029.

    Szia-szia! Tényleg, nagyon régen nem futottunk össze :)

    A só-liszt gyurmából karácsonyi falucska készült, a négy adventi gyertya négy templom, aminek a tornyán mécsesek égnek majd a vasárnapokon.

    előzmény:
    HJuice (26)
    2010-11-18  13:27
  24. 2010. november 18. 13:3028.

    Szia!
    Szerintem egy kicsit félreértettétek a témát, mert nem arról van szó, hogy honnan akasszunk le "milliókat" a szép karácsonyhoz.

    Természetesen a szeretet a legfontosabb, mert - bár sajnos lassan közhellyé válik -, tényleg így van.

    Azt  viszont nem hiszem el, hogy csak a szeretet elég, és egy fillér sem kell az ünnepre. Az ünnepi vacsora pénzbe kerül, már eleve a mák és dió a bejglibe sem aprópénz. Karácsonyfa is kell, még akkor is, ha megelégszünk a mű fenyővel. Egyszer azt is meg kellett venni.

    A gyerek persze, hogy örül az együtt töltött mesélős-játszós estének, de azt nem hiszem el, hogy nem várja azt az ajándékot, amit már hónapokkal korábban megálmodott magának. Lehet, hogy szerény gyerek, és "csak" egy babát szeretne, de ugye azt sem adják ingyen. Ha pedig van egy-két testvére is, és ők is álmodtak valamit..... akkor már bizony jó a kérdés: miből futja a karácsonyra?

    előzmény:
    labirintus (2)
    2010-11-18  12:50
  25. 2010. november 18. 13:2927.

    Miért lenne baj ha gyerek a szobában marad??? Az a pénz is mehetne a cickókba, ésakkor ugye nem D+++, hanem e+++ is tudnál csináltatni. Amugyis a pééékettes már nem divat, nehogymáá azt vegyél a gyereknek, milyen szülő vagy Teee, a legújabbat ha már ilyenre vetemedsz.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_849281 (23)
    2010-11-18  13:22

Címlap

top