Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MIből futja karácsonyra?

KoronczayLilla
Létrehozva: 2010. november 18. 12:42

Kedves fórumozók!

Arról írunk cikket, vajon miből futja karácsonyra a családoknak ebben a nehéz gazdasági helyzetben. Kérlek, osszátok meg velünk  ötleteiteket, hogyan lehetne ezt a helyzetet megoldani, hogy végül mégis szép ünnep kerekedjen.

Köszönöm a commenteket!

Koronczay Lilla

  1. 2010. november 18. 15:34151.

    Ez jó kérdés! :-)

     

    Talán azok, akik nincsenek itt, mert a hitelfelvételt intézik, vagy pedig a plazmák között válogatnak?

    előzmény:
    nonamona (146)
    2010-11-18  15:31
  2. 2010. november 18. 15:34150.

    ha már így elkanyarodtunk a témától...

     

    kedves háziasszonyok!

    szerintetek hogy oldjam meg idő hiányában a karácsonyt?

    ugyanis vizsgázom december 4-én, 11-én, 20-án és 23-án is (na meg 30-án)... tanulni is kőne, két gyerkőc is van... tudom-tudom, kellett nekem bevállalnom egy iskolát...

     

    szóval gyorsan elkészíthető finomságok tárházát szeretném ha itt felvonultatnátok :)

    hűtőm még nincs... ugyanis elromlott és csak december elején lesz pénzünk venni egyet (szerintem férjjel megegyezünk, hogy ez a mi ajándékunk)...

     

    szóval? ötlet?

    előzmény:
    nonamona (144)
    2010-11-18  15:27
  3. 2010. november 18. 15:32149.

    Természetesen igazad van. De szerintem a mai fiataloknak ezt nem tanítanak, a fiatalok mindent rögtön akarnak. Sajnos elég fura világot élünk, a fiatalok egymást túllicitálva költekeznek. Természetesen tisztelet a kivételnek.

    Igen, vegyenek fel hitelt lakásra, mert akinek nincs hátszele másként nem tud hozzájutni. De karácsonyi ajándékra, autóra, nyaralásra, no azt már nem tartom helyesnek.

    Most meg mind sí-rí a svájci törlesztőrészletek miatt, pedig várható volt, hogy emelkedni fog. Segítse ki őket állambácsi, mert túlköltekeztek. No de gondolkodjanak el mire? Aki lakásra vette fel, azon segítsünk, de aki egyéb luxusra az nyögje vissza.

     

    előzmény:
    Démétér (130)
    2010-11-18  15:09
  4. 2010. november 18. 15:32148.
    ne kötődj már. Tedd előre, vagy hátra, csak káposzta legyen!!!! :-))
    előzmény:
    Ha-hópihe (145)
    2010-11-18  15:31
  5. 2010. november 18. 15:32147.

    Na, akkor Te kapsz egy finom forró csokit, én pedig egy kávét a pipámhoz! :-) ugyanis az édeset nem szeretem.

    Sokáig szerettem, de elkezdtem hízni, és azóta "csakazértsem" szeretem az édeset sem és a kenyeret sem. :-)

    Ezt annyira sikerült magamévá tenni, hogy már tényleg nem hiányzik.

    (És még mondtam, hogy elmentünk a témától!!!)

     

     

    előzmény:
    Ha-hópihe (142)
    2010-11-18  15:23
  6. 2010. november 18. 15:31146.

    Mi pedig hízunk a receptjeid hallatán.

     

     

    Hölgyek (és itttnemlévő Urak)! Ha elolvastátok a topikot, mindenki felháborodott kedves újságírónőnk kicsit rosszul feltett kérdésén. Mindenki kiakadt, hogy ááá nem, mi nem veszünk fel hitelt, nem veszünk plazmát.........

    AKKOR KI A FENE VESZ ILYEN AJÁNDÉKOKAT, KI TÜLEKSZIK A BOLTOKBAN, KI TESZI TÖNKRE A CSALÁDJÁT HIRTELEN ÖTLETBŐL FELVETT HITELEK MIATT?????

     

    Olyan álságosnak látom ezt az egészet!!! Ti nem érzitek annak???

    előzmény:
    Démétér (143)
    2010-11-18  15:26
  7. 2010. november 18. 15:31145.
    Salátának kedvelhetem? Mert akkor beszállok! :o)
    előzmény:
    nonamona (144)
    2010-11-18  15:27
  8. 2010. november 18. 15:27144.

    oké, oké...... mivel én sem szeretem az "igazi" töltött káposztát (rossz emlékek miatt is lehet kaját úúúúútálni de nagyon!!!!), ezért a ............... káposzta előtti rész ígények és ízlések szerint cserélhető!!!

     

    Hölgyeim! Így megfelel????? :-))

    előzmény:
    czege (140)
    2010-11-18  15:21
  9. 2010. november 18. 15:26143.

    Káposztát káposztával, kacsát libával, vadat vaddal, gombát gombával, aztán még karfiolt, paprikát, sárgarépát, áfonyát, szedret, sűrű leveseket, meg marhahúslevest, meg sűrű étcsokoládékrémet, vodkát, whiskeyt, kávét.

    Olyan földesuras egy ízlésem van, elnézést :))

    előzmény:
    Werbunga (141)
    2010-11-18  15:22
  10. 2010. november 18. 15:23142.
    Hühűű! Én meg egyáltalán nem vagyok dohányos, cserébe elkortyolok veled egy csésze forró csokit, mert annak nagy kedvelője vagyok ám! :o) Azt hogy melyik hozzászólásod indított arra, hogy töröld a Karácsony eddigi gyakorlatát a fejedből a válaszom: semelyik. Arra válaszoltam, hogy milyen ötletek merülhetnek fel, amikor kevés pénzt kell beosztani az ünnepre. Ha a határok variálhatók, akkor alakítsuk úgy, hogy nekünk minél kényelmesebb legyen közöttük élni. Erre gondoltam :o)
    előzmény:
    Ikrek (134)
    2010-11-18  15:13
  11. 2010. november 18. 15:22141.
    Kedves mai modern Gombóc Artúria! Ez igen: a káposztát is káposztával? Lehet székely, lehet tésztás, lehet töltött, lehet lucskos, pirított és főtt, savanyú és édes...
    előzmény:
    Démétér (136)
    2010-11-18  15:14
  12. 2010. november 18. 15:21140.
    cáfolom, én székely v. toroskáposztát szoktam csinálni, utálok gombócokkal vacakolni az anyósom reszortja
    előzmény:
    nonamona (132)
    2010-11-18  15:10
  13. 2010. november 18. 15:20139.
    egyetértek!
    előzmény:
    Démétér (130)
    2010-11-18  15:09
  14. Torolt_felhasznalo_595470
    Torolt_felhasznalo_595470
    2010. november 18. 15:20138.

    Nálunk soha nem volt, és nem is lesz töltött káposzta karácsonykor. Olyan fura ez a szokás nekem. :) Nálunk szentestén kocsonya van/volt/lesz. 

     

     

    előzmény:
    nonamona (132)
    2010-11-18  15:10
  15. 2010. november 18. 15:17137.
    Összekötlek a Zurammal!! Előle vettem már el káposztáscvekedlis vájlingot!!!! (3 tányérnyi után :-)) )
    előzmény:
    Démétér (136)
    2010-11-18  15:14
  16. 2010. november 18. 15:14136.
    Öööö... a töltöttkáposztát jóval kevésbé szeretem... :))) Én egy ilyen karácsonymániás vagyok. A székely káposztát, a rakott káposztát, a káposztás rétest mind szeretem, de az örök kedvenc: a káposztástészta. Nagy duzzogva kacsacombbal is megeszem persze, de a legjobb magában, annyi borssal, hogy fekete legyen :)
    előzmény:
    nonamona (132)
    2010-11-18  15:10
  17. 2010. november 18. 15:14135.

    Ez egy érdekes dolog...."mai gyerekek"

    Én amikor kisgyerek voltam /80-as éves/ , nem volt hétvégén álltalában munka, a szülők otthon voltak. Hétközben is normál emberi időben dolgoztak. Otthon voltak a nagyszülők is, amit kértem megsütötték, akár napi 2 sütit is.

    A hétvége a családé volt. Nem volt dőzsölés, de szombaton mindig kirándultunk, ha nem öltük meg egymást a bátyámmal még fagyit is kaptunk. Vasárnap kimentünk a hegyre, apu a szőlővel maszatolt míg anyu a bográcsban főzött. Az ajándék nagyon ritka volt de eggyütt voltunk. Sokkal melegebb, igazi "családi szeretet" hangulat volt régen.

    Ezzel ellentétben anyunak még 7 éve van a nyugdíjjig, nekem meg június óta nem volt 1! szabad hétvégém sem. A férjem dolgozik hétközben hivatali munkaidőben, én egy nap pihenővel hétvégén és egy pihenővel hétközben. Az egy hétvégi napom rámegy a háztartásra. Gondolhatjátok milyen nyarunk volt, mit vagyunk mi eggyütt.

    Mi a büdös fenéért dolgozom ha ezekután Karácsonykor le kell üljek velük beszélgetni hogy mennyiből kalkuláljanak.

    Ezzel nem a szeretetüket veszem meg, de bizony megjár bőven nekik az a boldogság az arcukon hogy azt kapják amire vágytak.

    Míg én csak GYET-en voltam itthon, nem számolhattunk az én fizummal.

    Én megvettem mindnek az ajándékot...

    Pl: a nagylánynak egy bölcsőt. Minden nap előhoztam pár mondat erejéig hogy milyen szép bölcsőt láttam....hú de kiváncsi lett a lányom. És hogy örült hogy pont azt kapta meg!!:))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_186348 (100)
    2010-11-18  14:35
  18. 2010. november 18. 15:13134.

    Egyébként az általad felsorolt ötletek tényleg elhangzottak a topikban, ezen nem is vitatkoztam. Ráadásul jó ötletek voltak, ezzel sincs semmi baj. Arra próbáltam csupán kitérni, hogy túlnyomó részt - szerintem -, merőben másról szóltak a hsz-ek, amivel amúgy szintén nincs semmi baj.

    Miből gondolod, hogy ki kéne törölnöm a a szótáramból azt, ami eddig Karácsony volt, és hogy új hagyományokat kéne alkotnom. 

    Most komolyan - ellenségeskedés nélkül -, kérdezem, hogy melyik megjegyzésemnek volt ez a kicsengése?

     

    Amúgy a békepipa már itt füstöl mellettem :-), mert ráadásul egy ronda dohányos vagyok.

    előzmény:
    Ha-hópihe (126)
    2010-11-18  15:05
  19. 2010. november 18. 15:11133.
    Nem szereted a borsófőzeléket?!?!? Pedig még tapadókorongja meg csápja sincs!!! :o)) Nem is értelek. Bár nem gerinces... ez igaz :o)
    előzmény:
    Démétér (123)
    2010-11-18  15:01
  20. 2010. november 18. 15:10132.
    Ne már! Mindenki csinál töltöttkáposztát karácsonykor.... vagyis ünnepi étel!!! :-))
    előzmény:
    Démétér (123)
    2010-11-18  15:01
  21. Torolt_felhasznalo_885964
    Torolt_felhasznalo_885964
    2010. november 18. 15:09131.

    Kedves Lilla!

     

    Nem az a kérdés, hogy miből futja, hanem az, hogy ami van, abból mire. 

     

    Miből futja? Fizetésből. Nálam speciel fél fizetésből, mert a másik fele CHF lakáshitel, ami duplájára emelkedett, ugye. Tehát 50 ezerből kell kihozni a megélhetést és hozzá a karácsonyt is. A párom nyugdíjas (külön élünk). 

     

    Épp a hétvégén beszéltük meg, hogy idén először nem lesz ajándék. Nem probléma, mert eddig is max. 2-3 ezer forintot költöttünk egymásra. Most ennyi sincs. 

     

    Tehát a mi ünnepünk úgy lesz szép, hogy együtt leszünk. Megjegyzem, eddig is ettől volt szép! Főztem, ettünk, pihentünk, beszélgettünk, együtt voltunk. Most is így lesz.

     

    Ha pedig a főzésről van szó, mindig két napra főzök, ami elég kettőnknek ebédre, plusz neki kétszer vacsorára is még. Úgyhogy ezzel sem szállnak el úgy a költségek. És az egyszerű is tud nagyszerű lenni.

     

    Mással nem karácsonyozom, mert arra sem futja. A szüleimet még meglátogatni sem tudom, mert útiköltségre sincs pénz, és ez fordítva is így van. Majd lesz egy sms, mert arra még telik egyelőre. Ugyanez a helyzet a testvéremmel is. 

     

    Barátaim, barátnőim nincsenek. A munkahelyen nem ünneplünk. 

     

    Szóval, okosan kell beosztani 50 ezer forintot, hogy elég legyen a rezsire, mert az az első, a maradék ennivaló. Olyanról már álmodni sem álmodok, amitől egy nő: fodrász, ruha... Ezekre nem marad soha... Hajat kell növeszteni, aztán copfba lehet fogni. Ruha? Ha 5-6 év után már tényleg ciki viselni, akkor jó még otthonra, aztán "fogyókúrázom" alapon gyűjtök helyette másikra. 

     

    Van valóság az újságok ragyogóan fényes ünnepi hangulatú képein túl is... Bárkit szívesen elküldenék pár hónapra Afrikába az éhező gyerekekhez, vagy India nyomornegyedeibe..., ugyanis vannak, akik nem tudják elképzelni a szegénységet. 

     

    Az ünnep nem a pénztől szép, nem a pénzről szól. Én soha nem szerettem a karácsonyi felhajtást, amivel a városokban az áruházak a kirakatokon keresztül üldözik az embert. "Gyere, vásárolj...!"

    Én csak akkor járok boltba, ha muszáj, és listám van. Igen rövid listám... Ha pedig lehet, olyan helyen közlekedem, hogy ne legyen rá lehetőségem. Mert iszonyú rossz érzés tud lenni, ha számolni kell a boltban, hogy van-e nálam annyi pénz, visszategyem-e. Szóval, lista és csak annyi pénz. 

     

    Karácsony. Ünnep. A szívünkben. Ha a szívünkben ott van a szeretet, és legalább egyetlen emberrel meg tudjuk osztani, akkor gyönyörű. Tehát a válaszom: a szívünkből futja a szép ünnepre.

     

    Boldog Karácsonyt azoknak, akik telik Nők Lapjára! (Én is csak a munkahelyemen tudok internethez jutni, mert otthon még gépem sincs...)

     

    Ez pedig nem panaszkodás volt. "Tények", ahogy a TV2 horror-krimi-kékfény esti kiadását hívják. 

     

     

     

     

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2010-11-18  12:42
  22. 2010. november 18. 15:09130.

    Én ennél szigorúbb, vagy cinikusabb, vagy gonoszabb vagyok - ahogy tetszik. Nem tiltanám be a bankok reklámjait. Ebből akar élni, nyilván: reklámozzon.

     

    Gazdasági kultúrát tanítanék viszont az embereknek bele a fejébe, és akkor nem lenne ennyire befolyásolhatók, megvezethetők. (Vesszőparipám, igen.) A hitelfelvétel nem rossz dolog, ha ésszel, megfontoltan, felelősen csinálja az ember. A karácsonyi ajándékvásárlás persze nyilván nem tartozik ebbe a körbe :))

    előzmény:
    Sarapod2 (124)
    2010-11-18  15:01
  23. 2010. november 18. 15:09129.

    Sziasztok!

     

    Mivel fiacskám Nagykanizsán él, így kicsi lányommal megbeszéltük, hogy az idén karácsonykor megpróbálunk elmenni színházba. Valami szórakoztató előadásra. Ennyi még talán belefér.

    közös ajándék, közösen éljük át.

    Szép ünnepet mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     
  24. 2010. november 18. 15:08128.

    A szüleim kegyetlenül szegények voltak fiatalkorukban. De nem emlékszem olyanra, hogy nem lett volna a karácsonynak valami átfogó, gyönyörű és misztikus hangulata. Még kegyetlen szegényen is!!!! Apukám festegette az autó lámpáiból saját kézzel készített égőit a mi sulis vízfestékünkkel. Anyukám mindig csinált halat, ami ott úszott 2 napig a fürdőkádban. Mindig jött a nagymamám, akivel a Jézuska érkezéséig sétálni mentünk.

    Úgyhogy szerintem csak hozzáállás kérdése, hogy mi teszi széppé az ünnepet.

    előzmény:
    Ha-hópihe (119)
    2010-11-18  14:55
  25. 2010. november 18. 15:07127.

    Elszívhatjuk a békepipát! De miért? Összevesztünk?

    Remélem, hogy nem.

    előzmény:
    Ha-hópihe (126)
    2010-11-18  15:05

Címlap

top