Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Geréb Ágnes lábán bilincs

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2010. november 25. 06:43
„Nehéz a bilincs Geréb Ágnes lábán” – akár egy ballada kezdő sora is lehetne. Tudjuk jól, hogy a balladák a népköltészetben és a szépirodalomban szomorú hangvételű, többnyire tragikus eseményt elmesélő lírai elemeket tartalmazó költemények.

Tovább a cikkre...
  1. Torolt_felhasznalo_676311
    Torolt_felhasznalo_676311
    2011. január 25. 08:342551.
    Az oxitocin azért már eléggé orvosi ellátás. Hiszen csak orvos adhatja be, kórházi körülmények között.
    előzmény:
    Whippy (2526)
    2011-01-24  13:28
  2. 2011. január 25. 07:572550.

    Szia!

    Tudod ahányan vagyunk annyiféle családi hagyománnyal, normával, érzésvilággal és természetesen rossz meggyőződéssel és viselkedésmintákkal "jövünk". Ki tudja, hogy cselekedeteink mögött milyen mélyen megbújó emlékek, érzések, tapasztalások vannak. Legtöbb esetben ezek a dolgok a tudattalanból "mozgatnak" bennünket és amíg ezek nem tudatosulnak, úgy hatnak ránk, hogy fogalmunk sincs honnan erednek. Épp ezért én senkit nem ítélek el, hiszen nem tudhatom, hogy a tudatosodási folyamat melyik "szintjén" van éppen az élete.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_904145 (2541)
    2011-01-24  19:15
  3. 2011. január 25. 07:512549.

    OFF

    Miért gond az, ha valaki (természetesen odaillő) fotókkal "bemutatkozik". A közösségi oldalak is azt a célt szolgálják, hogy "találkozhassunk" olyan ismerősökkel, akikkel sosem tudnánk pl. a távolság miatt összefutni. Itt pedig én spec. felvállalom magamat úgy, ahogy vagyok és persze a véleményemet is. Nincs mit szégyellnem!Ha valaki ezért elítél, az ő dolga, nem az enyém.

    előzmény:
    CsillagViki (2536)
    2011-01-24  17:28
  4. Torolt_felhasznalo_904145
    Torolt_felhasznalo_904145
    2011. január 24. 20:152548.
    Na ja.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_852925 (2547)
    2011-01-24  20:13
  5. Torolt_felhasznalo_852925
    Torolt_felhasznalo_852925
    2011. január 24. 20:132547.

    Azt hiszik a szülés és a várandósság valami földöntúli dolog, amit agyon misztifikálnak belevisznek pszichológiát meg egy halom megfoghatatlan sületlenséget.

    Nagymértékben csupán fiziológiai folyamat, amit normálisan, higgadtan végigcsinálva egy új emberkének adhatnak életet... és innentől jön a pszichológia, hogy mit nevelünk a gyerekből...

     

    Minap R.Réka verte ki a biztosítékot nálam a baba asztrológiás sz@rságával... igen ez a bizonyíték, akinek semmi nde semmi dolga a világon ilyen hülyeségekbe merítkezve töltögeti el az idejét és költi a súlyos forintokat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_416332 (2544)
    2011-01-24  19:20
  6. Torolt_felhasznalo_904145
    Torolt_felhasznalo_904145
    2011. január 24. 19:472546.
    Pontosan! apósom például a határban, kapálás közben született harmadik gyerekként. Kapával vágták el a köldökzsinórját és a háti kasban vitte haza az édesanyja. Ettől én még nem gondolom azt, hogy nekem is ugynígy kellett volna bármelyik gyerekemet megszülni. Nem értem őket. Tapognak körbe körbe, százszor elkérdezik ugyanazt, százszor meg is kapják a választ és mégis... Nem tudom, nem hiszem hogy velünk van a baj...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_416332 (2544)
    2011-01-24  19:20
  7. 2011. január 24. 19:312545.

    Őszintén megmondom, nem vágyom geréb "karizmatizmusára". 

    Valahogy nem hiányzik, hogy milliók utáljanak, vessenek meg, ítéljenek el, mint őt.

    Nem hiányzik, hogy olyan vonatkozásban váljak közmondásossá mint ő. (Lásd: segített volna téged világra a gerébági!)

     

     

     

    előzmény:
    frbully (2540)
    2011-01-24  19:05
  8. Torolt_felhasznalo_416332
    Torolt_felhasznalo_416332
    2011. január 24. 19:202544.

    Azt hiszem tavaly olvasgattam még ezeket a topicokat. Meg néha hozzá is szóltam. Na hát döbbentem látom, hogy pont ugyanaz a téma, és vannak akik ezen nem tudnak túllépni. Komolyan hihetetlen. Fontos dolog a szülés, na de azért ennyire...

    És még ők jönnek azzal, hogy nagyanyáink így meg úgy szültek a mezőn. Nagyanyáink valószínűleg tized annyit sem foglalkoztak azzal, hogy hol hogyan mikor szüljenek, mint ők. Komolyan hihetetlen!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_904145 (2532)
    2011-01-24  15:07
  9. Torolt_felhasznalo_904145
    Torolt_felhasznalo_904145
    2011. január 24. 19:202543.
    Azért az a tömegecske igen szerényke...
    előzmény:
    frbully (2540)
    2011-01-24  19:05
  10. 2011. január 24. 19:192542.

    Valóban?

    Akkor ne egyél, mert az szerinted öngyilkosság!

     

    Tejóég! Nagy az Isten állatkertje!

    előzmény:
    frbully (2540)
    2011-01-24  19:05
  11. Torolt_felhasznalo_904145
    Torolt_felhasznalo_904145
    2011. január 24. 19:152541.
    Ebben van valami... A fene se tudja, de valóban egyesek úgy élik meg az anyasághoz vezető utat, majd az anyaságot, mintha ez soha a büdös életben mással nem történt volna meg. Még mielőtt valaki nekem jön ITT NEM viselkedett senki úgy.  Különleges bánásmódot szeretnének már szinte a fogantatás pillanatától, legyen meghatva a világ és igenis osztatlan figyelemmel kísérjék a terhességét valamint szakítsa meg a televízió az adást és élő egyenesben nyomják az ő szülését. Na ezeket az embereket kerülöm marha messziről, meg azokat, akik jönnek a le akart születni, meg a sperma az a katona és hasonló marhaságokkal....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_852925 (2535)
    2011-01-24  17:16
  12. 2011. január 24. 19:052540.

    Jaj, de jó, hogy így föléledt a topik! Mennek ugyanazok az érvek, hitek, tévhitek körbe-körbe megint, hurrá!

    CsillagViki, próbáld meg! Toborozz össze erre ezer hülyét! Bármibe lefogadom, hogy nem fog menni. Ugyanis amire toboroznád őket: valóban marhaság. Szemben az otthonszüléssel. (Nézz körül Európában: hány országban bevett gyakorlat az otthonszívműtés? Hányban az otthonszülés?) Akinek szívműtétre van szüksége: súlyos beteg.  Szemben azzal, aki szül. Meg aztán - már ahogy így átjön a hozzászólásaidból - nem vagy egy karizmatikus személyiség, félő, hogy még a legjobb ügyért sem lennél képes öszetoborozni ezer embert. Szemben Gerébbel, akinél tömegek szeretnének szülni, azóta egyfolytában, hogy megkapta a diplomáját (sőt azóta is, hogy kvázi elvették tőle) és akiért tömegek mennek az utcára.

    Valószínűleg még sosem gondoltál bele, hogy az elhízással összefüggő halálozások száma - amihez a tényleg eszméletlenül szép honlapoddal aktívan hozzájárulsz, tehát gyilkos vagy - hány ezerszerese a szüléssel összefüggő  halálozások számának, amiből következik, hogy a sütievés sokezerszer veszélyesebb tevékenység, mint a szülés.

    De nem baj. Körbe-körbe-körbe...

    előzmény:
    CsillagViki (2509)
    2011-01-24  11:23
  13. 2011. január 24. 18:002539.

    Köszönöm a privit, elolvastam.

    Tudod, Viki, lehet, hogy naiv vagyok, de nekem nincsen semmi szégyellnivalóm, ezért szerepelek sok helyen a saját nevemmel + fényképekkel. Nem tudhatod, de vannak külföldön élő rokonaim, ismerőseim (elég sok), akikkel nagyon ritkán találkozunk személyesen, és így a neten keresztül tartjuk a kapcsolatot, így látják a gyermekeim fejlődését... stb.

     

    Hidd el, tudok hallgatni is - igen, tanulni kell, jól mondod, és én tanultam is a lelkigondozói továbbképzésen. Azután gyakorlatban próbáltam: súlyos perceket, sőt órákat hallgattam betegágyak mellett... Nem mondom, hogy nincs mit fejlődnöm még ezen a téren, de inkább így lássam magam, mintsem elbizakodjak.

    előzmény:
    CsillagViki (2536)
    2011-01-24  17:28
  14. 2011. január 24. 17:392538.

    Aztán a szektások majd nem tartják be.

    Aztán jönnek a fogyatékos és halott gyerekek és kismamák.

    A dutyiba zárások.

    A perek.

    Az új törvényi szabályozások.

     

    Mindez egy maroknyi hisztérika és egy maroknyi lelkiismeretlen nyerészkedő miatt.

     

    Úgysincs nagyobb gondja itt ennek az országnak.

     

    Ez az otthonszülősdi egy elfuserált győzikesó.

    előzmény:
    Whippy (2534)
    2011-01-24  16:23
  15. 2011. január 24. 17:352537.

    Uram! [...]

    Őrizz meg attól a naiv hittől, hogy
    az életben minden simán kell,
    hogy menjen. Ajándékozz meg azzal a
    józan felismeréssel, hogy a nehézségek,
    kudarcok, sikertelenségek, visszaesések
    az élet magától adódó ráadásai,
    amelyek révén növekedünk és érlelődünk. [...]


    Ne azt add nekem, amit kívánok, hanem azt,
    amire szükségem van.

    Uram! Taníts meg a kis lépések művészetére!

    Ámen 

     

     

    előzmény:
    borcsa (2533)
    2011-01-24  15:21
  16. 2011. január 24. 17:282536.

    Bori, ezt a témát több okból sem folytatnám itt, válaszoltam priviben.

     

    (A többieknek csak annyit, hogy senki után nem kutakodom és semmiféle valótlanságot nem állítottam, plusz semmivel sem "vádolom" Borit.

    Beszélgetünk.

    Van, aki lépten-nyomon részletesen, fotókkal illusztrálva kiteregeti az életét, a családja életét és hasonlókat a neten, aztán hápog, hogy honnan tudnak róla ezt-azt a többiek.

    Tudod, Bori, egy-két év elég ahhoz, hogy az ember megtanuljon beszélni, de egy élet kevés egyeseknek ahhoz, hogy megtanuljanak néha hallgatni is.)

    előzmény:
    borcsa (2529)
    2011-01-24  14:35
  17. Torolt_felhasznalo_852925
    Torolt_felhasznalo_852925
    2011. január 24. 17:162535.

    Mert akkor ők is egyek lennének a sok kórházban szült anyuka közt, nem tudnák verni a nyálukat a játszón, bölcsiben, oviban stb, hogy ők otthon szültek és nem mesélhetnék el százezerszer a szülésük "csodálatos" élményét GÁ vajákosasszonnyal... stb... nevetséges.

    Linkeltem be egy videót régebben, amiben az okos nőszemély ennyit tudott nyilatkozni:... hiszi, hogy ő alternatív...

     

     

     

    Whippike:

     

    És kinek a hibája, hogy nincs leírva, ki "szüleszthet" otthon??

    (Helyesen: ki kíséri a szülést)

     

    Direkt nem szülés kísérést írtam... tudtam ráharapsz...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_904145 (2532)
    2011-01-24  15:07
  18. 2011. január 24. 16:232534.
    De remélhetőleg már nem sokáig áll fent ez a helyzet, és meglesz végre a szabályozás...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_904145 (2531)
    2011-01-24  15:01
  19. 2011. január 24. 15:212533.

    Találtam egy idézetet, ami nem biztos, hogy megmagyarázza, hogy minek agonizálunk itt ezen a témán, de végső soron erről van szó: ki hol érzi magát biztonságban - erről is ment a vita - és ki hol érzi magát szabadnak... 

     

    ,,..Senki sincs teljes biztonságban, és senki sem szabad.

    Valahol a szabadság és a biztonság között lebegünk, és így van ezzel mindenki.

    Az egyetlen, amit tehetünk, hogy emberségesek vagyunk és ennek többnyire az a vége, hogy beleszakad a szívünk.

    Rettenetesen akarunk erősek lenni vagy szabadok akarunk lenni,

    vagy biztonságot akarunk, vagy bármit amiről azt gondoljuk, hogy leginkább szükségünk van rá.

    De végül csak azok lehetünk, amik vagyunk és ez elég is, elégnek kell lennie...''
    ( Anne Rivers Siddons)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_904145
    Torolt_felhasznalo_904145
    2011. január 24. 15:072532.
    Én csak azt nem értem, hogy mivel nem szülnek az emberek minden nap vagy minden héten,  minek feszülnek ezen az otthonszülésen? Nem mindegy, hogy az életük folyamán 2-3 alkalommal a kórházban fáj, vagy a kanapén?! Én már azt se tudom, hogy néztek ki a szülőszobák, nemhogy bármi más megmaradt volna, mint "szülésélmény" (a hideg ráz ettől is meg a z otthonszülés, szaksegítség kifejezésektől)... Bementem ,megszültem, pár nap múlba hazamentünk és slussz. Egyik gyerekemnek sem okozott maradandó károsodást a lámpa fénye, a csempe a falon, vagy a doki maszkja, de az is leeht, hogy nem volt rajta. Ahogy nekem sem, mikor megkértek, hogy ugyan rakjam már a lábaim a kengyelbe, hadd lásson a doki. Meg az se, hogy leszedték a pamutot, a gátsebem se torzított a személyiségemen semmit.. Tele a topánom ezzel a vergődéssel már, amit rendeznek....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_852925 (2528)
    2011-01-24  14:26
  21. Torolt_felhasznalo_904145
    Torolt_felhasznalo_904145
    2011. január 24. 15:012531.

    Az eü szolgáltatások körét és azt, hogy hol leeht azokat végezni és kiknek, az eü törvény szabályozza.

     

    Nem, nincs benne. Ebből következik, hogy nem lehet. És itt értünk oda, hogy bár nem tiltja a törvény kategorikusan, de nem is engedi.

    előzmény:
    Whippy (2526)
    2011-01-24  13:28
  22. 2011. január 24. 14:442530.

    Itt nem az a kérdés, hogy én minek nevezném...Hanem hogy be van-e bárhová sorolva. Szerintem nincs, nem létezik hivatalosan ilyen...

     

    Csak a jogod, az megvan. Szülhetsz ott ahol jólesik, és ha a barátnőd nem eü. végzettségű akkor talán még segíthet is...

     

    És kinek a hibája, hogy nincs leírva, ki "szüleszthet" otthon??

    (Helyesen: ki kíséri a szülést)

     

    Tán ez is az Ágié?

     

    Szégyen és gyalázat, hogy évtizedek alatt sem bírták szabályozni ezt a területet...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_852925 (2528)
    2011-01-24  14:26
  23. 2011. január 24. 14:352529.

    Viki, az idézett mondatot valóban én írtam - szerintem nem az otthonszüléssel kapcslatban, de mindegy -, és vállalom. Álljon akkor itt még egyszer: "A lényeg, és egyben a legnehezebb és a legfontosabb: az elfogadás. Hogy elfogadjam azt, ami van, kiaknázzam a benne rejlő lehetőségeket, elfogadjam, hogy az Isten tudja, mikor ad valamit az életembe, és mikor üzeni azt: még várnod kell."

     

    De itt van még ez a kis imádság is, ami szervesen kapcsolódik hozzá:

    Uram, adj türelmet , hogy el tudjam fogadni, amin nem tudok változtatni,

    adj erőt hogy megváltoztassam, amit lehet,

    és adj bölcsességet, hogy a kettő között különbséget tudjak tenni.
    (Assisi Szent Ferenc)

     

    Azt kérdezed: miért nem tudom elfogadni azt, ami van? Nagyon sok mindent el tudok fogadni. Főleg olyan dolgokat, amiken nem lehet változtatni.

    De amit meg lehet változtatni, amit jobbá lehet tenni, amit fejleszteni lehet, azon miért ne munkálkodnék?

    (A fenti imádság értelmében.)

    Hazánk törvényeit elfogadom - akárcsak Isten törvényét - alapjában véve törvénytisztelő embernek tartom magam. De látod az állami törvényeket időnként módosítják, ami eddig nem volt szabályozva, azt szabályozzák, ha szükségesnek látják...

     

    Különben nem járok tünteni, sem felvonulni - ilyesmi megmozdulásokon még nem vettem részt. Nem tudom, honnan veszed, hogy megyek tüntetni, felvonulni, tiltakozni. Még egyszer kérlek, ha nem ismersz, ne állíts rólam valótlanságokat!

     

    A nagyon OFF-ra: az egy dolog, hogy kutakodsz utánam, de ha már ezt teszed, tegyed nagyobb körültekintéssel. Nem adtam a nevemet a melegeket elítélő nyílt levelekhez - ez így ebben a formában nem igaz! Már megint. :( Úgy emlékszem, egyszer megkértek, hogy én is írjam alá azt a kérvényt, hogy melegeknek ne lehessen összeházasodni Magyarországon. Ezt írtam alá. De ezzel nem ítéltem el őket. sSak nem szeretném - ahogy velem együtt 10 emberből 9 valószínű nem szeretné -, hogy családot alkothasson két homoszexuális ember, mi több gyermeket fogadhassanak örökbe.

     

    Elnézést mindenkitől az Off-ért, én csak reagálok az engem ért vádakra. Hiába próbálom itthagyni a topikot... :) De úgy kell nekem, miért olvasom ezt, mikor alszik a gyermekem, és ezer más teendőm lenne?

    előzmény:
    CsillagViki (2506)
    2011-01-24  11:16
  24. Torolt_felhasznalo_852925
    Torolt_felhasznalo_852925
    2011. január 24. 14:262528.

    Akkor minek neveznéd, amikor szaksegítség által vezényelve otthon szül valaki??? Jaaa ha a 6gyerekes újraélesztési tanfolyamot végzett vajákosasszony segít az télleg nem eü szolgáltatás... és egyátalán ki az aki otthon szüleszthet, aki hasára csap, hogy na én mától bába vagyok? Vagy, akit GÁ bevesz a bandába??? Naaaa neeeeem... szülésznő sem válhat ám akárkiből...

     

     

    előzmény:
    Whippy (2526)
    2011-01-24  13:28
  25. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2011. január 24. 13:332527.

    "Én éppen Vácott laktam, és még velem egyűtt nagyon sokan vidéken...

     

    Szerinted az normális, hogyha valaki békében akar szülni, akkor fel kell téképeznie előtte az egész országot, titkosszolgálati módszerekkel meg kell tudnia, hol van erre alkalmas kórház, és orvos, és ha pechje van, akkor utazhat egy szülés miatt több száz kilométert? Illetve hát nemcsak a szülés miatt, hanem már a szülésgondozásért is..."

     

    Azért Vác nem a világvége! Kb 30kilóméter választja el a fővárostól.

    Nem olyan nagy út, még ha terhesgondozásra kel járni akkor sem, valaki mindennap bejár onnan pestre dolgozni...Szerintem kényelmesen be lehet onnan érni szülni is.

     

    Vagy szerinted okosabb ötlet otthon szülni tökegyedül mint Te?

    előzmény:
    Whippy (2523)
    2011-01-24  13:12

Címlap

top