Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hypotónia-Dévén y Anna

Csigácska
Létrehozva: 2004. Április 14. 18:33
Kedves Szülőtársak!
Kisfiam 18 hónapos lesz és még nem indult el. Mászni is lemaradással, egyévesen kezdett.
Arányosan kicsi, filigrán kisfiú, élénk, figyelmes és nagyon fürgén mászik.
Ma voltunk egy Dévény módszerrel masszírozó gyógytornásznál, holnap kezdődnek a foglalkozások.
Várom tapasztalataitokat!!! :-)))
  1. 2010. szeptember 1. 21:3180351.

    De jó!!! Szuper hír!!!

    Csak hát igen, az előzmények után... Jól elcseszték az egész nyaratokat...  

    Azért kíváncsi lennék, hogy ki/mi munkált a háttérben, hogy most hirtelen fel tudják venni. Azt nehezen tudom elképzelni, hogy korábban ne tudtak volna az újonnan induló kiscsoportról...

     

    És akkor most? Elkezdesz munkát keresni? Vagy megvárod vele a januárt?

    előzmény:
    NagyÁ (80348)
    2010-09-01  08:21
  2. 2010. szeptember 1. 11:1280350.

    Nem mondtak semmit.

    Annyit, hogy idén indult egy kiscsoport, oda fog majd kerülni, nem a Levivel együtt. Januárban kezdünk beszokni majd.

    Tudod mit? Nem is érdekel!!!!! 

    Az bánt marhára, hogy elszúrták az egész nyaramat ezzel. Egész nyáron kivoltam, mérgelődtem, stb.

    előzmény:
    schmo (80349)
    2010-09-01  09:59
  3. 2010. szeptember 1. 09:5980349.

    Hurrááááááááááááááááááááááááááááááááááááá!!!!

     

    És mondtak valamit? Elköltözik valaki vagy mi ez a hirtelen pálfordulás?

    előzmény:
    NagyÁ (80348)
    2010-09-01  08:21
  4. 2010. szeptember 1. 08:2180348.
    Rolit január 1-től felvették az oviba!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  5. 2010. augusztus 31. 13:5080347.

    Sziasztok !

     

    Detti,
    Örülök, hogy jól vagy !
    Ez a sziv dolog micsoda? És kinövi, azért nem kell foglalkozni vele?

     

    Nem csodálom , hogy várod az ovit :)

    Mesiék ma mentek először (tegnap szünet volt) Hát... nyáron időnként emlegette, hogy hiányoznak a többiek, de most rettentően nem volt kedve. Már tegnap délután elkezdte mondogatni (kisebb hisztivel övezve), hogy ő aztán nem megy... Ez kb addigra múlt el, mire beértünk az oviba. Ott Tomi arca lett nagyon szomorú, addig ő lelkes volt... Azért gondolom pár perc és rendbejött, csak azért tényleg hirtelen van ez - egyik nap még nyaralás, másnap meg ovi... (mi lesz majd még ha iskola lesz !!!) 

     

    Milyen kivizsgálásra szeretnéd vinni Annát? 

    (Én most gondolkozom azon, hogy elmennénk BHRG-re, igy egy évvel a suli előtt még ha találnak valamit, akkor tudjunk rá "gyúrni")

     

     

    Poci,

    Jobban vagytok??? Ez a fránya virus hogy nyáron se bír pihenni???

     

    Az iskolás dolgokkal ne fogd vissza magad ! Ahogy Ági írta, minket is érdekel !!! 

    És igen, válaszolj mindenre légyszi, amit kérdezett - ezeket kérdeztem volna én is :)

     

    Illetve egy van, ami nem kérdés  - van az a jótanács, hogy "ne iskolát, hanem tanitó nénit válasszunk". Hát köszi. De honnan tudjam (még ha viszem Mesit is az ismerkedésre), hogy ki az, aki bejön neki? Vagy honnan tudjam, hogy egy erős nyelvi tagozatos sulit birni fog-e vagy inkább egy lazább kell neki vagy inkább egy sportos vagy egy müvészi? Na jó a művészit ki lehet szűrni, meg talán a sportost is :) Akkor viszont már csak 2 suli marad, 2 tanitónéni.. 

     

    Zsolnai módszer ? Az milyen? Anno én Zsolnai módszerrel tanultam a magyart, de akkor ez még nagyon úttörö volt, talán mi voltunk az első évfolyam vagy hogy... viszont csak a magyar volt más, mint a többi osztálynak. Mi a különbség, vagy mitől jobb/más?

     

     

     

    Ági,

    Ez a védőnő sztori totál kiboritó. 

    Csodálom, hogy az "agressziv és beszűkült"-nél nem boritottad rá az asztalt. 

    Nálunk is van verekedés, harapás, hajtépés... akkor ők is azok lennének? 

    Sajnálom, hogy Levi ennyire utálja az ovit :( Talán idén kevesebbet lesz beteg, és akkor hátha... 

    Megértelek, hogy ezek után szeretnél olyan sulit választani, amit majd szeretni fog. A sport jól hangzik, szerintem a fiúk arra mind vevők - legalább elfáradnak estére :) 

     

    Hogyhogy Miki semmit sem szeret? Hát úgy :) Állitólag vannak ilyen gyerekek. Én se gondoltam, mert a másik kettő imádott enni. 

    Na jó, még nem ettük végig a 6 hónaposoknak való "listát", mert ugye nem adom fel egy nap után, hanem 3-4 napig azért kisérletezek, hátha... szóval ami szájösszeszoritással, sirással, hányással jár: alma, őszi, krumpli (próbáltam saját késztiést és boltit is). Tegnap végre evett krumpli-répa kombót - de még örült is neki !!! Ma újra próbáltam (nyerő széria , gondoltam), hát ... hm... pár kanál azért lement (és nem jött vissza). Szóval azért csak haladunk... ha lassan is, de végre vna a tejpépen kivül más is, amit eszik :)

     

    előzmény:
    NagyÁ (80346)
    2010-08-30  23:22
  6. 2010. augusztus 30. 23:2280346.

    Schmo

    MIki nagyon ügyes!!!! Gratula neki!!!!

    Hogyhogy semmit nem szeret? Az én fiaim imádták az almát (akkor, most egyik se eszi meg)

     

    POci

    Most gondolom nem csak a magam nevében beszélek: A sulis dolgokkal untass csak!!!! Miután mind előtte vagyunk, engem például marhára izgat.

    Én azt hittem, minden kisiskolás tankönyv színes. Ezek szerint nem.

    9500/hó a napközi? Az nem ingyenes kéne, hogy legyen? Vagy ekkorát fordult a világ?

     

    Én is úgy gondolom, hogy a tanító néni személye határozza meg legalább 50%ban (ha nem többen) a dolgokat első osztályban. MIután minden alapja az, nagyon fontos, hogy megszerettesse a gyerekkel a tanulást.

    De mi alapján döntesz? Vagy ott lehetett dönteni, hogy ki legyen az osztályfőnök? Van 10 perced beszélgetni egy tanító nénivel, akkor mi alapján döntöd el, hogy Ő jó-e? És mi a jobb, ha fiatalabb, vagy ha idősebb? MInd a kettőnek vannak szerintem előnyei és hátrányai is. Te mi alapján döntöttél (leszámítva az ének-zenét).

     

    Gyógyuljatok.

    Mjad ha van időd, írd meg milyen volt a tanévnyitó...

     

    Detti

    Szuper hírek, kiváncsiak vagyunk majd a csütörtöki eredményre, feltétlen írd majd meg.

    Mi az a "hyperechogén papillaris izom" ? Egyik szívizma gyenge? Vagy szűk? A kapilláris az egy extra vékony üvegcső, ebből inkább a szűkre gondolnék. Remélem nem komoly.

     

    Gondolhatod, én hogy parázok az iskolakezdés miatt, ha neked 2 éved van, és már agyalsz... Persze érte, hogy miért...

    Szeretnék jól dönteni. Szeretném, ha nem utálná annyira, mint az ovit. 

     

    Ma voltunk a 6 éves tanácsadáson Levivel. A múlt héten összevesztem a védőnővel (Ő huzatta le anno Rolit az oviból, hogy nincs rá szükségünk), a mai értékelésen Levi lábdeformitásos lett, van mellkas elváltozása is, beszédhibás, rossz tartásos. Mindemellett agresszív és beszűkült. (3 perces beszélgetést követően, ahol kiderült számára, hogy időnként verekedik a tesójával. No mond már, 2 fiú hol nem verekszik????)  Egyik se igaz, nem is értem, minek kellettek ezek... Néha úgy érzem, tönkre akar tenni... Még jó, hogy tojok az egészre.

     

    Szerdán kezdődik az ovi. Levi nagyon nem várja. Már most gyűlöli az egészet. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  7. 2010. augusztus 30. 21:2380345.

    Sziasztok!

     

    Ma voltam 2 UH-on! Baba jól van, 22 hetes és 500 g. A cystikus lepény már nem cystikus, szíve rendben, csak egy apróság van: a jobb kamrában találtak egy hyperechogén papillaris izmot. Elvileg nem kell foglalkozni vele, 6 hét múlva azért rá akar még nézni a doktornő.

    Csütörtökön megyek az amnió eredményéért.

     

    Schmo, egyébként jól vagyok, talán, most már az időjárás is kedvesebb lesz hozzám, ha nem lesz forróság, sokkal jobban fogom érezni magam! :-) Na meg az ovit várom már én is nagyon, hogy egy kis levegőhöz jussak én is.
    Gratula Mikinek a négykézlábazáshoz!!! Jó korán kezdte! A kaja miatt ne aggódj, előbb-utóbb majd belelendül!

     

    Poci, húú, nagyon izgi ez az iskolakezdés! Megvolt ma a gólyanap? Milyen volt? Lipcsi várja már a sulit? Nem semmi ára van az iskolakezdésnek... Milyen edzésekre fog járni Lipcsi?
    Az ország tortáját őszintén szólva nem követtem figyelemmel, most nem is tudnám felidézni hogy milyen.
    Jajj, sajnálom a rosszullétet! Jobban vagytok már?

     

    Én is már néha az iskolakezdésen aggódom, pedig nekünk még 2 évünk van...  Én elsősorban az iskolaválasztás miatt aggódom. Egyenlőre logopédiai iskolában gondolkodom, de most el szeretném vinni majd Annát egy kivizsgálásra (vagy egy gyanúm, amit rajtam kívül mások is felvetettek mostanában), és a kivizsgálás eredményének függvényében szerintem már ebben a tanévben elkezdek sulikat keregélni, felmérni a terepet.

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  8. 2010. augusztus 30. 13:5180344.
    Mikinek nagy-nagy gratula!
    előzmény:
    schmo (80342)
    2010-08-26  17:37
  9. 2010. augusztus 30. 13:5080343.

    Sziasztok:)

     

    Lipcsi pénteken haza költözött nagyiéktól. Nagyon készült az Állatkertbe, de az eső elmosta a kirándulást, el sem indultunk. De jobb is, mert a nagy hazatérés örömére szombat éjjel őt kapta el a hányós-hasmenős baci, tegnap éjjel meg engem és páromat. Nagyikkal még nem beszéltünk, náluk miújság betegség fronton. Nálunk ezek a betegségek mindig végig futnak az egész családon:( Ajvé, mert ma már program van a suliban, holnap évnyitó, Lipcsi már jól van, de most kezdünk sorsot húzni melyikünk vigye, mert engem is és Zolit is jól levert az éjjel ez a sz@r:(

     

    Hát igen nagy dilemma az iskolaválasztás. Lipcsi iskolája már tavaly szeptembertől rendezett az ovisoknak ráhangolódó ének órákat, zenei általános iskola révén. Fontos egyébként szerintem a tanító néni személye, a módszer amivel tanítanak írni, olvasni, a könyvek és még egy csomó minden. Lipcsi Zsolnai módszerrel fog tanulni, nagyon szépek a könyvek, de fekete-fehérek. Lipcsinek kell majd kiszinezni. A tankönyv csomag 7500 Ft-ba került, a napközi 9500 Ft/hó. Ja, és nálunk az egyen ruha (ing, nyakkendő, polő) kerül még sokba. Tanító nénik imádni valók:)

     

    Bocsi, hogy a sulival untatlak benneteket, de nagyon a célegyenesben vagyunk és nagyon izgi! 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  10. 2010. augusztus 26. 17:3780342.

    Na meg még egy kis örömhír: Miki 6 hónaposan négykézlábra áll, ringatja magát, és felül.

    Azért mennyire más, ha magától , relative korán csinálja.. mint amikor árgus szemekkel figyeltem Mesit, hogy mikor sikerül már végre... 

     

    előzmény:
    schmo (80341)
    2010-08-26  14:53
  11. 2010. augusztus 26. 14:5380341.

    Hogy lehetek ilyen béna, hogy nem másolom ki, amit irok??? Elszállt persze. Kafa...

     

    Na akkor újra:

     


    Sziasztok !

    Iskolaválasztás: napok óta a netet bújom, ismerősöket faggatom. Olyan sulit szeretnék, ami közel is van, meg ami jó is, ahova mindhárom gyerek jár majd... de milyen ez? Honnan tudom, kinek mi jó? Tominak mondjuk a sport tuti bejönne (legalább elfáradna), Mesinek viszont nem hiszem. Vagy mondjuk egy erősebb sulit birna-e majd Tomi? Illetve még azt se tudom, hogy Mesi igen vagy nem - hogy lehet ezt felmérni?

     

    Cipőfüzés: na az nálunk nem megy. Nincs is füzős cipőjük. Na akkor majd gyakorolunk az enyémen :) 

     

    Országtorta: ha marcipán van benne, akkor én ezennel le is tettem róla. Eszem inkább a tavalyi tortákat. 

     

     

    Mikiről jelentés: megkedvelte a tejpépet. Szerencsére. Merthogy azon kivül se alma, se őszi, se krumpli - se saját, se üveges ... nemhogy nem izlik neki, de már az is jó, ha nem hányja ki...

    előzmény:
    NagyÁ (80340)
    2010-08-21  19:49
  12. 2010. augusztus 21. 19:4980340.

    A körzetes suli elmondás alapján jónak tűnik, úgy hallottam van sport tagozat (én arra hajlanék mindkettőnél, had mozogjanak) Mindkettő izgága, had fáradjanak ki.

    3 sarokra van tőlünk, ami szintén nem egy elhanyagolható dolog. És oda kötelesek felvenni (legalább nem szívnék vele)...

     

    Ez az ovi marha nagy szívás. Még reménykedem, az ovivezetőt nem küldtem melegebb éghajlatra, hátha valaki elköltözik...

     

    Igen, az én hajam is égnek áll. Jövőre sulikezdés!!!! Levi édes, nagyon várja már! Nem is annyira a sulit, hanem a tolltartót, táskát, figurás füzeteket... Már most is nagyon nézegette amikor voltunk a boltban.

    Poci: Pont ezeken a dolgokon gondolkozom én is.

    Biztos vagyok benne, hogy az első osztályban nagyon oda fognak figyelni ezekre a dolgokra. Megvárják őket. Majd a torna óra az év elején nem 45 perces lesz, pont az öltözés miatt. Meg ugyanaz a tanár tartja az összes órát, megvárják a lemaradó nebulókat.

    Levike is köti már a cipőjét, de a gyorsasággal baj van...

     

    Én ma voltam cukiba, néztem az ország tortáját, de nem vettem, mert 450 ft egy szelet. Marha jól néz ki. Aszalt szilva van minden szeletben marcipánnal borítva, mint a szilvás gombóc. Írtó jól nézett ki, biztos meg fogom előbb-utóbb kostólni.

    előzmény:
    schmo (80335)
    2010-08-20  18:15
  13. 2010. augusztus 21. 10:5180339.

    Ma kipróbáltuk a Milupa tejpépjét. Hááááááááááááááááááát.....

    Nekem se izlik.

    A sinlac legalább édes. De ez... ez keserű !  

    Azért persze mondogattam Mikinek, hogy "jaj de finom" :)

     

    Országtortára gyorsan rákerestem. Csak igy fotó, recept alapján nekem nem jön be. Lehet, hogy ha megkóstolnám, akkor megváltoztatnám a véleményem, de az elkészitésébe tuti nem kezdenék bele... hol van ennyi időm?

     

    12e egy közepes táska? Durva !
    Mondjuk abszolút nem vagyok képben az iskolás kiegészitők áraival, nem is nézegettem eddig. De azért ez most sziven ütött... Mondjuk az is igaz, hogy a táskán én se spórolnék, végülis nap mint nap abban kell cipelnie mindent, fontos, hogy kényelmes legyen - mint egy jó cipő :)

    előzmény:
    poci (80338)
    2010-08-21  09:15
  14. 2010. augusztus 21. 09:1580338.

    Sziasztok:)

     

    A Humana készítmények között is van HA, Lipcsi is azt kapta először. Receptre kapható.

     

    Igen-igen ez a suli dolog még számomra is annyira elképzelhetetlen. Hogy lesz majd az, hogy 45 percig oda fog figyelni Lipcsi, hogy lesz majd a menza (husi felvágás?), hogy lesz majd a tesi (cipő kötés, gyors öltözés), hogy lesz majd este az edzések utánra maradó lecke írás, hogy lesz mindenre idő munka mellett???? Szóval 1000 kérdés/kétely van bennem is, de próbálok ezekre nem rá görcsölni. Remélem hamar belerázódunk.

     

    Tanszer árakról: horror! A táska 12 ezer fprint volt és ez nem a legdrágább. Középkategóriás, semleges, nem mesefigurás, nem túl díszes, hátha jó lesz 2 évig. Nagyon könnyű és anatómiailag szuper, merev falu, hogy ne gyűrődjenek a könyvek, ezek voltak a fő szempontok. Tolltartó 4.000 Ft, na ez StarWars mintás, jó minőségű, jó elrendezésű. A többi az apróságokra ment el.

     

    Detti, Te vagy a nagy süti sütős, nézted idén milyen lett az ország tortája? Én amíg csak olvastam a receptet őszintén szólva nagyon bonyodalmasnak találtam. Viszont tegnap végig mutatták a tévében, na meg itt a cukiban ettünk egy szeletet este. Nagyon fincsi és szerintem kivitelezhető házilag is. Úgy megsütném, Te belevágnál?

     

    Ági, nyaralásnak vége? Fiúk? Akkor most Rolcsi nem kezdhet oviba járni? Ez mekkora kitolás már!

     

     

    előzmény:
    schmo (80337)
    2010-08-20  21:05
  15. 2010. augusztus 20. 21:0580337.

    Azta, ez a régi nyári munka jól hangzik !!!

    Gondolom, milyen élmény lehetett !!!

     

    Hú, nekem már most gyomorgörcsöm van, ha arra gondolok, hogy Mesi jövőre suliba megy. Az akkora nagy lépés !!! 

    És "te jó ég !!!" 30 ezer???

     

    Humana? majd akkor megkérdezem a dokit, van-e belőlük hipoallergén. Az én csomó allergiám miatt fontos, hátha ők megússzák...

    előzmény:
    poci (80336)
    2010-08-20  20:12
  16. 2010. augusztus 20. 20:1280336.

    Sziasztok:)

     

    Balatonlelle szerintem szuper hely:) Mondjuk közrejátszik az is, hogy anno középsulis nyarakon ide jártam le dolgozni egy szakszervezeti üdülőbe. Étkezések után kellett mosogatnom a vendégek után, nagyjából napi 6 órát, a szállás kaja ingyen volt és a végén még fizettek is érte. Képzelhetitek milyen bulizós nyarak voltak:) Na, persze gyerekkel tök más volt, meg azért 20 év alatt minden változott kicsit. Lipcsinek ugyebár az volt a lényeg, hogy a Virágékkal voltunk. Az éjjelek már hűvösek voltak, így délelőtt mindig kerestünk valamit a városban amivel lefoglaltuk a gyerekeket, ebédeltünk aztán irány a strand. Nagyon jó volt a víz, iszapos volt kicsit az alja, de nem volt mély mint Keszthelyen. Voltak a gyerekek kalandparkban, vidámparkban, autósmoziban. Volt csúszdás vizibicaj, na az volt a sláger.  

     

    Most meg már itt a nyakunkon a suli. Kedden voltak a tanító nénik család látogatáson. Jó benyomást tettünk szerintem. Jövő héten Lipcsi még nagyizik, szombat Bp-i nyár búcsúztató kirándulás (Állatkert és társai), aztán szabira jövök, mert hétfőn már lesz egy "gólya nap" az elsősöknek, kedden évnyitó, elsején pedig kezdődik az életre szóló tanulás..... Jövő kedden könyvvásárlás, már nagyon kíváncsi vagyok a könyveikre. Nagyjából minden meg van a listáról amit kaptunk, könyvek nélkül állunk durván 30 eFt-on:(

     

    Szumókám, Lipcsinek anno a HUMANA pépek/babatejek jöttek be. Van almás és banános. A többitől mindig fájt a pocakja:(

     

    előzmény:
    schmo (80335)
    2010-08-20  18:15
  17. 2010. augusztus 20. 18:1580335.

    Sziasztok !

     

     

    Karoson voltunk, a spa-ban. Voltunk régebben, akkor tetszett, úgyhogy gondoltuk, jó lesz most is. És jó is volt :) Ráadásul volt egy akciójuk, amivel 20% kedvezményt lehetett elérni. 

     

    Hozzátáplálásilag egy helyben toporgunk. Illetve lépünk előre, aztán hátra... Pl a Sinlacot végre megkedvelte, szivesen eszi (mondjuk nem sokat, de legalább eszi), viszont úgy tünik, éjjelente fáj tőle a hasa, és nagyon fogja a székletet is. Az őszi és az alma abszolút nem vált be, hidegrázást kap tőle, összeszoritja a száját, stb... volt, hogy ha mégis lement pár kanállal, utána kihányta. Asszem próbálkozom a krumplival, répával.. sinlac helyett meg valami HA tejpéppel.. hátha. 

     

    Detti,

    eredményeket ird majd meg -nagyon drukkolok !
    Jól érzed magad amúgy?

    Gyerekeknek meséltétek? Ha igen, mit szólnak?

     

    Ági,

    Iskolákkal mi a helyzet arrafelé? Gondolkoztál már? Lehet válogatni, vagy a körzetes a cél?

     

    Poci,

    milyen volt a nyaralás? tetszett Lelle?

     

    előzmény:
    Kisanna (80333)
    2010-08-18  20:43
  18. 2010. augusztus 20. 09:0980334.

    Semi

    1-én kezdi Levi. Ennyi.

     

    Majd írd meg mik az eredmények UH meg amnio ügyben.

    előzmény:
    Kisanna (80333)
    2010-08-18  20:43
  19. 2010. augusztus 18. 20:4380333.

    Sziasztok!

     

    Itthon, már vasárnap óta. Anyóséknál voltunk, hogy tudjak pihenni. Mit mondjak, még sosem jöttem haza tőlük ilyen fáradtan... Mondjuk jó volt, hogy legalább főzőcskéznem nem kellett, de hát ugye csinálni sem igen tudtam semmit, mert nem itthon voltam, meg mindenre azt mondta, hgoy majd ő megcsinálja. Gyerekekkel 1 hétig éjjel-nappal együtt voltam, ez is lefárasztott. Itthon legalább éjjel külön vannak, ott meg mellettem (vagyis inkább legtöbbször rajtam) aludtak az ágyban, így minden rezdülésükre felébredtem...

     

    Schmo, amnio eredmény szept. 2-án lesz. Előtte (30-án) megyek szívUH-ra, + remélem egy sima UH-t is le tud szervezni akkorra a dokim.

    Mi a helyzet a hozzátáplálással? Rendeződött a helyzet?

    Hol voltatok, melyik szállodában?

     

    Poci, milyen időtök volt a pótnyaraláson? Jól sikerült?

     

    Ági, nálatok ovi-ügyben van valami fejlemény?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  20. 2010. augusztus 16. 16:2480332.

    Én is mosok 2 napja :)

    Pont most mentettem meg a száradó cuccokat a zuhé elől :)

    előzmény:
    NagyÁ (80331)
    2010-08-16  14:39
  21. 2010. augusztus 16. 14:3980331.

    Itthon. 2,5 napig csak mostam és pakoltam. MÉg jó, hogy az idő jó volt, így gyorsan száradt...

     

    Igen, jó idő van. Tesómék most nyaralnak, délelőtt hívott, hogy égnek a napon... (véleményem megvan, de arra nem hallgat, mindegy)

     

    Schmo

    Ki érti ezeket a gyerekeket... 

    DE az szuper, ha a medencézést így élvezik. Nálunk a Balatont mind a kettő élvezte.

    előzmény:
    schmo (80330)
    2010-08-16  09:30
  22. 2010. augusztus 16. 09:3080330.

    Hahó !

    Na tényleg jó idő volt !!!
    Mi is nyaraltunk még egyet. Szálloda, úgyhogy volt reggeli-ebéd-vacsora. Volt benti-kinti medence - a gyerekek végig abban voltak.Tomi nagyon felbátorodott (tavaly még arra se lehetett rávenni, hogy a vizbe belelépjen !!!) , karúszóval felvértezve ugrált a (mély) medencébe !!! 

    Mesi is nagyon ügyes. Viszont egyik sem akar ősztől úszni járni :( 

     

     

     Poci,
    Mesélj lelléről, bejött?

     

    Ági,

    Itthon?

     

    Detti,

    Amnio eredmény? Jól vagy? Nyaralás még?

     

    Irjatooooooooooook :)

     

     

     

    előzmény:
    poci (80329)
    2010-08-09  21:30
  23. 2010. augusztus 9. 21:3080329.

    Sziasztok:)

     

    Szumókám a próféta szóljon belőled, mármint, hogy jó idő jön.... Váratlanul újra megyünk a Balatonhoz. Balatonlelére. Nem volt tervezve, last minute, be ugrunk egy lebetegedett család helyett egy apartmanba. Csütörtökön indulnánk, szabik szervezés alatt. Olyan jó lenne még egy nagyot fürdeni. Egyébként Lipcsi legnagyobb örömére Virágékkal megyünk (tudjátok a nagy Ő, a gyerekem életében:).

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  24. 2010. augusztus 8. 19:0780328.

    Tegnap fogott pontyot. Ő megpucolja, összedarabolja, Levi megforgatja paprikás lisztbe, én meg kisütöm. Az volt a vacsora:) Csináltam hozzá tartárt, és mindenkinek nagyon ízlett...

    Amúgy nem jellemző, hogy halat fog. Én a pangasiust szeretem, abban még nem volt szálka.

     

    Minden nap etetjük a hattyúkat, rengeteg a sikló (a kertünkben is), találtunk újszülött gyíkot, olyan nagyon picike... Le is fényképeztem, majd otthonról töltök fel képeket. Képzeljétek, a kertben volt róka!!!!! Sose hittem volna, de itt a nádasban, az egyik fűzfa tövében lakik egy róka (a szomszéd mesélte). És itt ment át a kerten vadászni :)

    Amikor kocsival megyünk, mindig látunk őzikét, vagy szarvast.

     

    Nagyon eseménydús a nyaralás.

     

    előzmény:
    schmo (80327)
    2010-08-08  15:46
  25. 2010. augusztus 8. 15:4680327.
    És fog is valamit?
    És ha igen, akkor megfőzöd?
    előzmény:
    NagyÁ (80325)
    2010-08-08  13:16

Címlap

top