Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hypotónia-Dévén y Anna

Csigácska
Létrehozva: 2004. Április 14. 18:33
Kedves Szülőtársak!
Kisfiam 18 hónapos lesz és még nem indult el. Mászni is lemaradással, egyévesen kezdett.
Arányosan kicsi, filigrán kisfiú, élénk, figyelmes és nagyon fürgén mászik.
Ma voltunk egy Dévény módszerrel masszírozó gyógytornásznál, holnap kezdődnek a foglalkozások.
Várom tapasztalataitokat!!! :-)))
  1. 2004. május 5. 22:02151.
    Elejétől olvaslak benneteket. Tényleg nagyon jó Csigácska, hogy elindítottad!
    Pár hete beszéltem egy doktornővel, aki Veszprémben dolgozik a koraszülött osztályon. Azt mondta, hogy náluk az osztályon 2 gyt dolgozik a Dévény-módszerrel. Ez azt jelenti, hogy azokat a babákat már tornáztatják akik nincsenek akutan súlyos állapotban. (Tehát nem kell már lélegeztetni, vagy nem megy infúzió. . . )
    Tehát nem lehet "elég korán" kezdeni a tornát.
    Csigácska! Mi van a 3 pirinyóval?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_689835
    Torolt_felhasznalo_689835
    2004. május 5. 21:56150.
    Csurmica, nem, mi már nem járunk kezelésre. :) És Barni is spasztikus volt, nem kicsit. És teljesen rendbejött! Én írtam, hogy stat. szerint a hypoton babák jelentős százaléka spontán gyógyul. Spasztikusoknál viszont muszáj segíteni, a kicsi egyedül nem képes meggyögyulni. És a gyógyultnak mondott hypotonok nagy részénél visszamarad vmi: van, hogy csak ügyetlenebb kicsit a többieknél, de ide vezetik vissza pl. a diszlexiát is.
    Jossika, tudom ám, hogy nagy teljesítmény. :) M sokat hallgattuk Halász Judit új albumát, hát olyan édesn táncol ez a kölyök. :) Gábor azóta nem álldolgál? Olyan hideg szél fújt ma, nem tudtunk kint lenni a kertben. Te már végeztél a palántázással. . ?:)
    Csigácska, tényleg jó dolog ide tartozni, akkor is, ha a dolog apropója szomorú. Bár ez sem igaz, hiszen mindenki jó úton halad! Ami verset beírtál, azon jót sírtam. . . Tényleg megpróbál minket az élet, de teher alatt nő a pálma. . .
    Vica
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354558 (149)
     
  3. Torolt_felhasznalo_354558
    Torolt_felhasznalo_354558
    2004. május 5. 21:37149.
    Sziasztok!
    Nekem örömömre esik ide beirni és olvasni is a topicot, komolyan!
    Szia Kalgab! úgy tűnik nektek nagyon könnyen beválik a Dévény módszer. Lehet, hogy a kislány még nem ismeri a mozdulatsort és csak meg kell neki mutatni a helyes utat. Azért jó ezt a hirtelen fejlődést látni, nem? Az én fiacskám is olyanokat produkált ma a kezelés után otthon, hogy egész megdöbbenten, Kb 1hete kúszik, ugye úgy, hogy lent van a hasa. A kezelés után ma már egész behúzta a lábait maga alá. Szinte majdnem, hogy térden kúszott. Nagyon jó volt látni.
    Szerencsésebb a spasztikus izomzat a hypotonnál? Hááát. . . hallottam ezt is, azt is. Nóri nekem úgy magyarázta, hogy a hypoton izomzatnál a nyúltagy egy alsóbb szakasza sérül, mig a spasztikusnál egy felsőbb szakasz. Ez egy kicsit közelebb van a központi idegredszerhez, ezért nehezebben is gyógyul. Valamelyikőtök irta is nemrég, hogy a hypoton izomzat könnyebben gyógyul magától. Ez igy van. Az én babám is feszes egyébként. Illetve volt. Most már kevésbé.
    Egyébként ha kezeléses nap van, akkor én kevesebbet tornáztatom Miront otthon. Van, hogy egész nap nem is. Ti hogy vagytok ezzel?
    LVica! Szerdánként reggel 9-re, te szoktál járni Barnival kezelésre?
    Jossika! Gratula a kisfiad hófordulójához! Szótagokat mond, mint dada, jaja, nyanya? Miron ezeket mondja.
    Egy kicsit még visszakanyarodnék a siráshoz. Ma zt mondták nekem, hogy a hypoton baba pl. azért sirhat, mert egyrészt ott is lehetnek letapadt izmocskák, ha hosszú ideig nem lett kezelve, másrészt pedig olyan mozdulatokra és testhelyzetekre vannak késztetve, amit maguktól nem birnak megcsinálni, és egy laza izomzattal nehezükre esik. pl. egy négykézlábra állás elég kemény munka lehet nekik.
    Veletek előfordult már az, hogy úgy gondoltátok, hogy inkább nem teszitek ki ennek a sirásnak a gyermekeiteket és inkább nem jártok kezelésre? Mert ugyan nekem nem csak tartok tőle, hogy a sógornőm meg fog ijedni.
    Sziasztok:
    Csurmica
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. május 5. 20:34148.
    Lányok, köszönöm, hogy életven tartjátok a topikot! :-)))
    Nekem ez a hely az vigaszom, a szívem kicsi csücske itt van!
    Ha hiszitek, ha nem napközben szoktam Rátok gondolni, dicsekszem a barátnőmnek, hogy már ennyi meg ennyi a beírások száma :-)))!

    Nagyon boldog vagyok!

    Holnap megyünk a 4. kezelésre!

    Mindenkinek sok puszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_483247
    Torolt_felhasznalo_483247
    2004. május 5. 20:13147.
    Változás. Nem jövő csüt, hanem most péntek. Lilla hívott, hogy neki jobb lenne, ha meg tudnánk cserélni. Végülis örülök neki, mert így már csak kettőt kell aludni:)))
    Szép estét mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483247 (146)
     
  6. Torolt_felhasznalo_483247
    Torolt_felhasznalo_483247
    2004. május 5. 17:00146.
    Szia Lvica!
    Ezen nagyon jót vigyorogtam:)))))))))) MÚMIANYÚL!!!
    Természetesen viszont gratula! 50 méter azért az KOMOLY teljesítmény, hatalmas dicséret Barnikának!
    Lilla hétfő óta már dolgozik (elvileg).
    Mi jövő csütörtökön megyünk hozzá, addig itthoni tréning.
    Megyünk sétálni, aztán meg torna, torna, torna. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_689835 (145)
     
  7. Torolt_felhasznalo_689835
    Torolt_felhasznalo_689835
    2004. május 5. 15:54145.
    Sziasztok!:)
    Mindenkinél rengeteg jó hír és RENGETEG hozzászólás. . . nem semmi módon felpörgött a topic! Csak benéztem gyorsan, mert rohannom kell, elmondani, hogy Barni tegnap 50!!! métert ment egyedül!! Vigyorogva, keze fenn, mint egy kis múmianyúl, de olyan édes volt!:) Jossika, puszilom Gábort, a nyolcadik hónapja alkalmából! Lilla már jár dolgozni, nem tudod?
    Mindenkinek további sok-sok jó hírt!
    Vica
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_483247
    Torolt_felhasznalo_483247
    2004. május 5. 15:25144.
    óóóóóóó köszönjük.
    Egyébként 1 hónapja kábé, hogy teljesen elfoglalja magát. Azóta úgy megy az idő, hogy az csak na. És amióta elkezdtük a kezelést, szabályosan repül az idő. Szívem szerint lassítanám, hogy minél kevesebb idő teljen el, azalatt minél többet gyakoroljunk, és minél előbb csináljon mindent. S mindig csak azon veszem magam észre, hogy "már megint péntek, már megint péntek. . . " s így mennek a hetek! Kegyetlen!
    Kalgab az elég jó kis eredmény, hogy 2 alkalom, és máris forog. Nekünk is szerencsére kötött az izomzat. azt mondják, hogy az a kisebbik rossz, hisz azt csak fel kell masszírozni. Ez heti egy alkalmas, azaz 2 hét utáni eredmény volt? Nekünk is Gábor asssszem 1 alkalom után 2-t fordult, aztán meg már "megszámlálhatatlanulsokat":) S most már szépen megy a hátról hasra is, ami szerintem a nehezebbik.
    Örülök, hogy Te is megtaláltad a jó utat!!!
    Csajok írjatok!!! Tornáztattok? Megy a kemény testedzés?
    Várjuk a fejleményeket!
    előzmény:
    Hicudzsi (140)
     
  9. 2004. május 5. 12:39143.
    spinális érzéstelenítés volt utána 24 órás fekvéssel. . . :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354558 (141)
     
  10. 2004. május 5. 12:39142.
    Sziasztok! Nagyon örülök, hogy megtaláltalak Benneteket! Kb. ugyanabban az időben indult ez a fórum, ahogy mi a kezeléseket kezdtük. (Privit már néhányotokkal váltottam) A múlt hét végén lettünk 7 hónaposak. A kislányom izomzata kicsit kötöttebb a kelleténél. Oxigénhiány állítólag nem volt (ma már ezt kétlem), APGAR 10/10. Szülés: hajnalban elfolyt a magzatvíz, bementünk a kórházba. Megvizsgáltak, vártunk. Gyakorlatilag fájások nélkül tágultam. Reggel hívták az orvosomat, aki jött is, de jött egy másik kismamája is, akinél gyakorlatilag csak a gyereket kapta el. Én tovább vártam, már kezdtek rendes fájásaim is lenni. Amikor felfektettek, a fájások leálltak. Megint vártunk. Később kaptam infúziót, így ismét lettek fájások, így született a kicsi. A kórházban felhívták a figyelmemet a kötött csípőre - ezzel jártunk is ortopédushoz. Időnként megfordult, főleg hasról hátra, de jópár hétig abbahagyta, ekkor (egy hónap után) kerestem gyógytornászt. Eddig 2 kezelésünk volt, ma 3x fordult hasra és vissza is! Én nagyon hiszek benne, hogy jó úton járunk!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_354558
    Torolt_felhasznalo_354558
    2004. május 5. 12:34141.
    :-)) EDA vagy altatás volt?
    A 10/10 szuper. Bár érdekes módon a sógornőmék gyerekének is 10/10apgár értéke volt, mégis Hypoton a baba. A Neurológus azt mondta ez csak egy tünet, nagyon sok minden okozhatja. A gyt azt mondta, hogy a Hypotonia okát sokszor nem is tudják megmondani.
    Aki a Moszvára jár, olvasta az előtérben kiakasztott beszámolót? Egy kisfiú fényképe is rajta van. Lepényleválása volt az anyukának. A gyermeknek 2/2/4 apgár értéke volt és a Dévényben mégis helyrehozták. 11hónaposan már ment a gyerek. Az is tanulságos történet, érdemes elolvasni. Kint van a falon, be van keretezve.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. május 5. 12:27140.
    Sziasztok:)

    Tényleg érdekes a sokféle történet!

    Csurmica!
    Szerintem teljesen igazad volt a gyógytornásszal kapcsolatban!!! Mi az, hogy fél órákat késik??? Mindig a ti napotokon. . ez nekem is feltűnt volna. . :S

    Édua APGAr értéke: 10/10-es volt.
    Programozott császár, előtte volt fájástevékenység, de nem számottevő. Szerda de befeküdtem akórházba, vizsgálatok másnap reggel műtét a gyerek kb. 5 perc alatt kint volt.

    Boldog hófordulót Gábornak!!:D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_483247
    Torolt_felhasznalo_483247
    2004. május 5. 12:17139.
    Kizárólag a saját érdekeidet nézd. Az pedig mindössze Miron fejlődése és slussz. Ne félj, van neki még bőven paciense.
    A mi gyt-nk 9 éve csinálja. Örülök is neki, mert így legalább tutira van rutinja, és látott/helyrehozott már nagyon durva dolgokat is.
    GÁbor a kis drágám ÉPPEN MA 8 hónapos!!! Juhéj!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354558 (138)
     
  14. Torolt_felhasznalo_354558
    Torolt_felhasznalo_354558
    2004. május 5. 12:13138.
    Mennyi idős Gábor most? Mindig összekeverem az anyukákat. bocsi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483247 (136)
     
  15. Torolt_felhasznalo_354558
    Torolt_felhasznalo_354558
    2004. május 5. 12:12137.
    Kicsit hosszú lett volna a beirás, igy megfeleztem.
    Olyan cikis volt, ma, képzeljétek a Dévényben! Irtam, hogy hetente 2-szer járunk 2gyógytornászhoz, Orsihoz és Nórihoz. de ma azt mondták, elég lesz az egy. Mi Orsiva kezdtük a kezelést de nekem Nóri jobban bevált, és továbbra is hozzá szeretném hordani Miront. Na, ezt a tényt kellett közölnöm azzal a gyógytornásszal, aki elkezdte a fia, foglalkoztatását. Hű elég kellemetlen volt megmondani. Meg azt is, hogy, akkor hozzá már nem megyünk többet. Valamit azért illene neki adi, nem gondoljátok igy? Kicsit sajnálom de hát elég megbizhatatlan is volt. Képzeljétek, nekünk reggel 9. re van időpontunk és soroztaosan fél 10-re érkezett meg. A kezelés azonban max. 10óra 10 percig tartott. Azonkivül most az utóbbi 3 (!) kezelés el is maradt nála, mert hol beteg volt, hol az anyukáját műtötték, hol meg eltolták az anyukája műtétjét. Persze mindig azon a napon. Azért ha a másik gyógytornász nem lett volna egy hónap maradt volna ki. Azon kivúl a másik sokkal technikásabb és tapasztaltabb már 15 éve foglalkozik ezzel. Lehet, hogy megbántotam Orsit mocorog is a lelkiismeretem de hát az én fiamról van szó tulajdonképpen, nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_483247
    Torolt_felhasznalo_483247
    2004. május 5. 12:09136.
    Nekünk is 8/9 volt. Nem ezen múlik, hogy a baba mennyire lesz ügyes. Ez szerintem inkább rajtunk áll.
    Hiába 10-es az APGAR, ha a szülő nem foglalkozik a gyerekkel. Remélem legalábbis. Mi nagyon rajta vagyunk, hogy ne legyen gond Gábornál a későbbiekben. Nagyon sokat beszélünk neki, mondóka. . . stb, hááááááát bízom benne, hogy minden ok lesz. (egyelőre szerencsére semmi ellenkezőjére utaló jel nincs)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354558 (135)
     
  17. Torolt_felhasznalo_354558
    Torolt_felhasznalo_354558
    2004. május 5. 12:04135.
    Köszi a történeteiteket az előzményekről. Nagyon tanulségosak. Leginkább Dina esete, hogy a babája tüdőgyulladást kapott. Valószinűleg magzatviz kerülhetett a tüdejébe. Szerencsésebb esetben tiszta magzatviz, kellemetlenebb, ha a viz magzatszurkos. Annakidején a lányom szurkos vizet "nyelt" be a tüdejébe a vajúdás alatt. Hála Istennek nem lett következménye nála csak antibiotikummal kezelték a tüdőgyulladást. Dina! Én azt gondolom, hogy a te csemetédet rá kellett volna rakni lélegeztetőgépre. Lehetséges, hogy akkor lépett fel nála az oxigénhiányos állpoat. Nem vagyok ugyan hive de sokan azt mondják, hogy egy ilyen dologért be is lehetne perelni a kórházat. Engem is azzal nyaggatnak. Szóval hallottam a gyógytornászunktól egy olyan történetet, hogy az anyukának makk egészséges kisfia született. 6 hetesen a baba kapott egy tüdőgyulladást. Sajnos a kórházban nem tették lélegeztetőgépre, pedig kellett volna, és onnantól kezdve a gyerek úgy kimeredt, mint a huzat. És vihették a Dévény Alapitványhoz, hogy helyrehozzák a picit. Jó mozgású gyerek lett belőle ugyan 1 évesen de csak 3 évesen tanult meg beszélni.
    Nekem a kórházban azt mondta a csecsemőorvos, hogy állitólag minden harmadik gyerek születik egy pici oxigénhiénnyal csak a legtöbb esetben kinövik. Úgy, hogy talán elképzelhetőnek tartom, hogy egy rövid szülésnél is előfordulhat ilyen, bár nem jellemző, mert általában a nehéz szüléseknél van ilyen. Ha a baba szine kékes, az már jelenthet ilyet.
    Tényleg, nektek mennyi volt az Apgár értéketek? a miénk csak 8/9 volt. De azt mondták ez jó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_976998
    Torolt_felhasznalo_976998
    2004. május 5. 10:03134.
    Csurmica! nálunk úgy kezdödött, hogy smondtama dokinak, hogy a bátyja is későn érő de ő legalább az egyik oldalra forgott hasról hátra. . . és kapaszkodással ilyenkor már felállt !!! volt ez 8, 9hó azt mondta várjunk +1hó , , nem értem mikor tudta, hogy 1-1, 5hó kell várni azidő pontra. . szóval csnege nem forog, mászik a kúszás már megy előre-hátra ülésből felhúzza magát de csak térdelésig azt mondta erre a gyt, hogy tudja a kisbuksija, hogy gyenge a lába és nem tartaná meg eért sem próbálkozik tovább. De ki tudja?Amikor itt volt a gyt akkor is csinálta ezt a mutatványt sőt az egyik oldalára mikor gyakorolt vel már majdnem teljesen magától átfordult. . . de a forgás nálunk kifog maradni szerintem!!!!Ja és mindehez máj. 19-én lesz 1ÉVES!!!!
    Hicudzsi, Csigácska! Kösz a drukkot, remélem nyár végére az is eljön, hogy nem győzők utána rohanni. Ti hogy fejlődtök és mekkorák is vagytok?
    pusz, üdv. Timi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. május 5. 08:34133.
    Ha már az előzményekről, lehetséges okokról esik szó:
    zavartalan volt a terhességem, de így utólag érdekes, hogy kezdettől fogva úgy éreztem, korábban fog érkezni Barni, nem tudom miért. Végülis a 36. héten indult meg a szülés, reggel fél hétkor lettek rendszeres fájásaim, 9, 45-kor megszületett Barnika. Először minden okésnak látszott, de hamar észrevették, hogy valami gond van a légzésével. Kiderült, hogy kapott egy tüdőgyulladást talán még a méhen belül, ezért is indulhatott meg a szülés hamarabb. Első nap elég komoly légzésproblémái voltak, majdnem gépre kellett rakni, aztán másnapra jobban lett. 4 napig volt inkubátorban, de egy héttel a szülés után egészségesen engedték ki. . . a mai napig nem értem, hogy ilyen előzmények után miért nem szorgalmazta senki a neurológiai vizsgálatot, miért nekem kellett a doki nyakára járnom??? Csak mikor utánajártam, akkor láttam, hogy bizony indokolt lenne. . . ez van, más talán tanulhat belőle, hogy már talán 3 hónapos kor környékén érdemes megnézetni. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_483247
    Torolt_felhasznalo_483247
    2004. május 5. 08:16132.
    Az én esetem elég rövid. 8-kor indították a szülést, másfél órát "vajúdtam", ami azt jelenti, hogy jöttek az erősödő fájások, de nem volt vészes. Fél 10-kor kezdődött a kitolás. Az ötödik kitolásnál már ki kellett volna jönnie Gábornak, de még csak a feje búbja volt kint, ő meg még félúton. Aztán jött a hatodik nyomás, és megérkezett Gábris. De valószinüleg e két nyomás között volt egy kis oxigén hiánya, s ez az izomzatát valamilyen szinten "károsította". HA ez az ok. Aztán ki tudja? Más komplikáció se a szülés se a kihordás alatt nem volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354558 (127)
     
  21. Torolt_felhasznalo_354558
    Torolt_felhasznalo_354558
    2004. május 4. 23:54131.
    Akkor röviden leirom a történetet.
    Már megbeszéltük az orvosommal a császárt. Életem legrosszabb döntése volt, hogy elutasitottam a Epidurális érzéstelenitést, és altatást kértem. Ha nem úgy döntök, most semmi baj nem lenne. Szóval az altatásnál nem birtak intubálni ( ledugni a torkomon a csövet ). Másfél óráig (!) próbálkoztak. Utána ébresztés. Akkor aztán visszahánytam az ebédet. Sajnos lefolyt a tüdőmbe, igy egy fulladásroham jött rám. Ekkor kezdték meg az Epidurált. Még legalább fél óra volt, mig kikerült a baba belőlem. Én majd megfulladtam, és nekem is lecsökkent a véroxigénszintem. Szegény pici mit szenvedhetett :-(. Engem másnap átvittek a Kútvölgyi kórházba, ahol lélegeztetőgépen voltam-szörnyű élmény. Na mindegy. Az orvosok azt mondták, hogy jó, hogy megmaradtam. A szülész szerint még igy is jól tűrte a bab a dolgot. Ő is csoda, hogy megmaradt. Én meg áldom a jóistent, hogy nem kapott egy agyvérzést. Sajnos a Dévénynél látok ilyen gyerekekt és mindig összeszorul a szivem. Nagyon sokág voltam kétésbeesve, hogy mennyire szerencsétlen vagyok. Eleinte azt is mondták, hogy akár szellemi fogyatékos is lehet a gyerek. Vagy mozgáskorlátozott. Néha még aggódom, mert 7 hónaposan még nem sok minden látszik de reménykedem, mert nem sok különbséget látok a testvérétől. Csak a mozgásban van lemaradva egy kissé.
    Hát ennyi dióhéjban de igy is hosszú lett egy picit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. május 4. 23:33130.
    Sziasztok!:)

    Timi!
    Örülök, hogy jól sikerült a dolog!:D

    Csurmica!
    Mi történt veletek a császárnál???

    Én kicsi voltam Éduához képest és ő már a 29. héten befordult fejjel lefelé. Kevés volt a helye (3800 grammal született én meg 163 centi "magas" vagyok. . . ) és nem tudott már odabent mozogni, így lettek a nyaki izmai tónustalanok. . . vagyis nem is igazán értettem, mert a fejét állandóan emelgette már egynaposan is. . . Tehát elől feszes az izomzat, oldalt meg tónustalan. . .
    nnna mindegy ehhez nem vagyok elég képzett:DDDD Nekem valahogy így magyarázták mint laikusnak: elgémberedett a nyaki izomzata.

    Szóval nálunk oxigénhiány nem volt, "csak" kevés hely odabent:)

    Húú megyek aludni már tényleg:D

    Puszi mindenkinek!!:D
    Emő
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. május 4. 22:26129.
    Timi, kívánok Csengének kevés fájdalmat és mielőbbi "szabadulást", rohangálást!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_976998 (126)
     
  24. 2004. május 4. 22:24128.
    Az én fiam is csaszis, de én a méhenkivüli baba műtétjére tippelek. Mert bizony akkor 6 hetes terhes voltam szimultán, méhenbelül is. Altatás, izgalmak, retteges még 7-8 hónapig, hogy a nehezen megkapott lombikbabánk megmaradjon.
    A Nagy is csaszis volt, még rumlisabb is, de ő erősebb fizikumú, igaz az Apuci nem uaz! :-)))

    Oxigénhiány? Nálatok mi volt???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354558 (127)
     
  25. Torolt_felhasznalo_354558
    Torolt_felhasznalo_354558
    2004. május 4. 22:05127.
    Szia, Ulrichtimi!
    Ha jól tudom, tulajdonképpen a Hypotónia a laza izomzatot jelenti, ha csúnyán fogalmazok, azt mondom "tónustalan".
    Nálunk is kalandosan kezdődött annakidején az első kezelés, lebetegedett a gyógytornászunk, igy rögtön helyettesitéssel kezdtünk, mert én sem akartam tovább húzni a dolgot.
    Martilla! Egy kicsit megnyugtattál te is és a Neurológus is. Ugyanis sokszor mondták nekem a Dévény Alapitványnál, hogy ők a gyermek képességeihez képest a maximumot hozzák ki belőle, ami azt jelenti, hogy nem biztos, hogy teljesen egészséges lesz de lehet, hogy igen. Az utóbbi időben azért elég bizakodók a gyógytornászok a fiammal.
    Kedves anyukák! Nálatok miből fakadtak ezek a problémák? Engem roppantul érdekel ez a téma már jó néhány hónapja.
    Sajnos én kegyetlen dolgokon mentem keresztül a császármetszésnél, ami oxugénhiányt okozott Miron buksijában.
    Sziasztok:
    Csurmica
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top