Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

90 napos jan. 3.-tól

Körte1978
Létrehozva: 2011. január 1. 22:55

Tervezi még valaki rajtam kívül, hogy hétfőn elkezdi a 90 napos diétát?

  1. 2011. január 3. 08:1451.

    Sziasztok!

    En is szeretnek csatlakozni. Tavaly mar vegig csinaltam a 90 napost es 20 kg-ot lefogytam. Sajnos azota elegge elhanyagoltam es a sportot is abbahagytam. De most ujjult erovel ujrakezdem veletek.

    Tudtatok, hogy az avokado is gyumolcs, es elegge laktato? Gyumolcs napon lehet sult gyumolcsoket is enni  (korte, alma,stb.) pici fahejjal es magokkal megszorva. Igy laktatobb , es nem csinal savat. En aszalt gyumolcsok helyett inkabb szaritott gyumit ajanlok, mert az nincs tele cukorral. Van egy suti receptem, ami szenhidrat es gyumolcs napon is jo, mert nincs benne semmi edesito, csak gyumolcsok es magvak.

    En kemenyito napokon inkabb zoldsegporkoltet ettem barnarizzsel, kolessel vagy quinoaval. Feher rizst nem ettem. A tepsiskrumplit is nagyon szeretem. Hagymaval es olivaolajjal. A tabuli is nagy kedvencem. Ebben sok petrezselyem es bulgur van.(majd leirom a receptjet, ha erdekel valakit.)

    Szenhidrat napokon inkabb fottesztakat ettem, mert a sutiktol rosszul lettem. Szerintem felment a vercukrom. Igy inkabb tesztasalatat csinaltam uvegtesztabol, vagy teljeskiorlesu tesztakbol, sok nyers reszelt zoldsegbol.

    Feherje napokon en gombat is ettem, mert az is feherje. A huslevesbe az is volt es fott tojas is, ja es tejfol, igy nagyon finom es nem olyan egyhangu. Mi nagyon szeretjuk az ayrant. Nem tudom ismeritek e. Sima joghurtot es vizet fele-fele aranyban osszekevertek es tesztek bele egy kis sot.Lehet bele tenni kicsi osszenyomott fokhagymat es mentat is . Nagyon finom es egeszseges.

    En egy kicsit le leszek toletek maradva, mert 9 ora elteres van koztunk, de azert igyekszem lepest tartani veletek.

    Sok kitartast es turelmet kivanok mindenkinek.

    Anita.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  2. 2011. január 2. 23:3750.

    Körte!

     

    Mérlegre ugrálni nem szabad! Én is ilyen vagyok, voltam. De bevezettem magamnak hogy heti egyszer hétfőnként mérlegelek csak. Arra készülj föl hogy van hogy akár 2-3 hétig is stagnál, de utána meg úgy beindult hogy volt hogy nem értettem hogy a köv. héten hova tünt x kg amikor ettem jól lakásig

     

    Idő hiány az nekem is van, én reggelente dobtam össze általában, tésztát simán ki lehet főzni amíg az ember lezuhanyzik, a hirtelen sült hús kb. 10 percel elöbbi felkelést jelentett, szóval kitartás és hát igen egy kicsit előre kell gondolkozni 1-2 napot, de megéri ez a kis energia ráfordítás..

     

    Na elteszem magam holnapra, én is szívesen segítek bárkinek ha van kérdés.

    előzmény:
    Körte1978 (47)
    2011-01-02  22:41
  3. 2011. január 2. 23:3049.

    Léda!

     

    Wow, ez nem semmi! Én decemberben végeztem az első 90 napos "körrel", de úgy gondoltam egy kis szünetet tartok hogy ne szokjon hozzá a szervezetem.. de ezek szerint szünet nélkül is működik, gratulálok!!!

     

    rágica,

     

    Te sem vagy semmi, minden 5. nap lé nap??????

    Én a havi 1 lé napot is igen nehezen bírtam, sőt az egyiknél konkrétan kicsit rosszul is voltam mert annyira leesett a vércukrom!

    Mondjuk úgy tényleg nehéz lehet a gyümi nap hogy nem szereted a gyümölcsöt. Egyébként a rengeteg gyümölcstől én tök jól éreztem magam, sokkal energikusabbnak, mondjuk én szeretem a gyümölcsöt.. persze néha még így is uncsi volt. Az aszalt gyümölcsök többnyire cukrosak, én azt azért nem nagyon ettem, viszon jó jó sok magot ahogy már írtam.

    Te jó ég ha nem szereted az édességet, a szénhidrát napon mit eszel? Nekem az volt a "fénypont" 2 szelet süti, és délután még pogácsa is belefért:))

     

    Én húslevest bármelyik napon ettem (kivéve a gyümi napot), még a havi 1 lé napon is! Viszont tényleg roppant gazdaságos üzemmód, fehérje napon lé+hús, keményítő napon lé+zöldség, szénhidráton csak a lé, de most jut eszembe szénhidrát napon simán ehettem volna tésztával a levest:) 

     

    Én kenyeret a 90 nap alatt kb. 3 szelet rozskenyeret ettem és azt is csak a szénhidrát napokon. Elötte rettentő sok édességet ettem, főleg csoki függő voltam, na ezt sikerült teljesen elfelejteni.

     

    Leírom az én "kedvenceimet" az egyes napokon. Hátha segítség lesz vkinek.

     

    Fehérje nap:

    Ebéd: hirtelen sült csirkemell, jó nagy adag sali (én 10ből 9szer ezt ettem vagy egyéb sült húst)

    Mivel elég késön érek haza du-án még pár szelet sajt, vagy az ebéd maradéka.

    Vacsi: virsli, vagy körözöttes sonka tekercs, néha csináltam tojásrántottát mindent bele, virsli, hagyma, és szigorúan kenyér nélkül+ egy paradicsom.

     

    Keményítő nap: (nekem ez volt a legunalmasabb mert nem vagyok nagy zöldség evő)

    Ebéd: sárgaborsó főzelék (ugye nem kell berántani), vagy a másik kedvencem gombapörkölt+rizs

    Vacsi: Aldiban kapható mirelitt fűszeres krumpli (10-ből 9-szer ez volt a vacsim)+ ketchup vagy sali, vagy savanyúság

     

    Szénhidrát nap:

    Ebéd: paradicsomos tészta

    Du-án pogácsa

    Vacsi: 2 szelet süti, az az érdekes hogy a cukiban szinte mind végig rá voltam állva a tiramisu szeletre, és a csokis sütikre, amiket normál esetben nem anyira szeretek.

     

    Gyümi nap: mandarin, banán!!!!, ananász, és corában kapható kimérős mag mix, illetve amit csak lehetett kapni idény gyümi és megkívántam

     

     

    Ezek voltak úgymond a kedvencek, ezeket nagyon sokszor ettem, persze volt hogy már untam a paradicsom szószos tésztát, és simán ettünk káposztás tésztát, vagy nokedlit pörkölt szósszal! Ezek simán bele férnek, igaz mondom én a kenyeret teljesen kiiktattam, illetve nagyon ritkán bűnöztem, de persze előfordult!

     

    Van amikor egyhangú kezd lenni, na akkor kell kreatívkodni, és pékárú nélküli fasírtot sütni, vagy halat, vagy zöldség napon rakott zöldséget, vagy hamis rakott kellt, aki kitartó az sztem átvészeli ezeket a napokat! Mindenkinek sok kitartást, még a végén én is elöbb elkezdem, bár szünetet mindenképp tartok.

    A diéta után ugyis még 3 hónapig ugyan úgy gyümölcs a reggeli!

    előzmény:
    Léda0714 (46)
    2011-01-02  22:33
  4. 2011. január 2. 22:4148.
    nahh már ma elmaradt a mozgásom, de ugye holnap kezdünk?  :) igy aztán nincs nagy baj - még :) nekem az a bajom, hogy nagyon keveset vagyok otthon a munkám miatt ezért nagyon rapszodikusan tudok főzni, előre nem is tudom melyik napon lesz rá időm, mindig aznap dől el...ettől kicsit parázok és ez az oka az eddigi kudarcoknak is... ezen a problémán kéne túljutnom, Szóval fehérje nappal van a kezdés. HA kérhetem valaki "profi"  vegye kézbe a dolgokat és mindennap súgjon, legalább az elején...Kösziiii Sok sikert mindannyiunknak!  
    előzmény:
    Léda0714 (46)
    2011-01-02  22:33
  5. 2011. január 2. 22:4147.

    Gratulálok! Ez fantasztikus eredmény!!!

    Folyamatosan mentek le rólad a kilók, vagy volt olyan, hogy leállt a fogyás? Mivel tudtad újra nekiindítani?

    Én ettől félek, hogy leáll, és ha nem látom az eredményességét, akkor nem lesz erőm folytatni...

    előzmény:
    Léda0714 (46)
    2011-01-02  22:33
  6. 2011. január 2. 22:3346.

    Sziasztok!

     

    Sok sikert,mindenkinek én 3szori egymásutáni ismétlés után 40kg-ot fogytam ezzel,vérképem tökéletes!

     

    Bátran ajánlom mindenkinek,ha tudok vmiben segíteni írjatok!

     

    Ja és már 5-6hónapja rendesen étkezem és egy deka sem jött vissza! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  7. 2011. január 2. 22:1345.

     a kefir + savanyú káposzta tényleg ütős lenne (meg fel is pörgetné a diétát) de a kefírt vacsira csak magában gondoltam - remélem, megelégszem vele.

     

    köszi a pesto receptet, szerdán ez lesz az ebéd!

     

    még visszatérve a fehérje napra, csak egyféle fehérjét esztek egy étkezésre? gondolom az lenne az igazi, de pl. sajtból a 20 dkg-t egyben benyomni...

     

    Gyümölcs napon mit szoktál enni? Én szoktam azért mogyorót, stb. is.

    előzmény:
    rágica (41)
    2011-01-02  20:53
  8. 2011. január 2. 22:0844.

    Zsuzsi: Nagyon sokat fogyózok, úgy általánosságban. 

    Általában csak annyit csinálok, hogy minimális szénhidrátot eszek, pl. nem eszek, kenyeret, tésztát, cukrot, és minél több fehérjét eszek zöldséggel. Eddig nagyon sokat futottam. Kb heti 4-5x 6-10km-t, emellett edzőterembe is jártam, de valahogy ez abbamaradt szeptemberben, és most nagyon sok plusz van rajtam. Annyira hogy a tavalyi téli ruhatáram rám sem jön. Emiatt depressziós is vagyok kicsit, és utálom magam, szóval muszáj változtatnom.

    Nekem nagy problémám hogy fogyókúrákkor nem csak kevesebbet eszek, de kevesebbet is iszok. Próbálok majd erre is odafigyelni. 

     

    Régebben csináltuk azt más fogyis fórumokon, hogy minden hétfőn mérlegeltünk, emellett mértünk comb-derék-csípő-mell-kar körméretet is, mert volt aki súlyban nem de centikben változott, akkor az sem lehetett elkeseredve.

     

    Rágica: Na akkor neked sem lehet egyszerű az élet ilyen vegyesevő családdal. Én is nagyon sokszor vagyok vegetáriánus. 

    Amki azt jelenti hogy kb midnen második évben nem eszek egyáltalán húst. Nem meggyőződésből csinálom ebből is látszik, csak egyszerűen nem szeretem a húst, viszon tnehéz a fehérjét pótolni másból. Nekem pl. kihullott a halyam egy 2 éves vegetarianizmus után, utána döntöttem el hogy akkor inkább a hús, úgyhogy leerőltetem. Azóta inkább fehérjeporokkal pótlom a hiányt, anikor rámjön a húsmentes időszak.

     Víznap minden 5. napon? Az micsoda? Csak vizet iszol egész nap semi mást? Gyümölcsleveket sem? Vagy teát? 

     Én is szeretek jóllakni, nekem tökmindegy mit eszek, csak jó sokat lehessen enni.   

    A gyümölcsnap szerintem azért veszélyes, mert nem elég hogy savas még fruktózal is tele van, és ezek gerjesztik egymást. Pl én egy alma meg narancs után éhesebb vagyok mint előtte, mert megdobja a vércukorszintet, ami gyorsan le is esik utána, aztán kész a farkaséhség.

     

    Hmm.... így végigolvasva lehet én is belekzdek egy 90 naposba, aztán meglátjuk mi lesz. Holnap akkor fehérjenapot kellene tartani? Jó lenne napok előtt mindig megírni hogy milyen nap következik, és felsorolni ki mit eszik. Hátha valaki kedvet kap valamihez.

    Na mára nekem is ennyi volt, holnap majd jövök!!

    Jóéjt!!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  9. 2011. január 2. 21:5943.
    Hát jó, erre alszom egyet!
    előzmény:
    rágica (40)
    2011-01-02  17:31
  10. 2011. január 2. 20:5542.

    Itt vannak a receptek.

    Mára eldugulok. Holnap este jövök!

     

    600 gr tesztahoz pesto:

    4 csokor friss bazsalikom lehetoleg kisleveluek

    1 pohar olio extravergine di oliva

    rezselt sajt (3 kanal parmezan es 3 kanal pecorino) de eleg a parmezan is

    Foghagyma 2 gerezd

    fenyomag 1 kanal

    (Van aki diot is tesz bele (fakoltativ) en nem szoktam )

    So (nagyszemu) sale grosso, nem a "finom so"

    eloveszed a mozsarat( a robotgepben egyszerubb, de kremesebb lesz, nem tartja meg annyira az aromajat).

    Bazsalikomot megmosod hideg vizben majd megszaritod. ble a mozsarba, hozzaad f.hagyma elkezded dolgozni az anyagot mikor kap egy kis levet hozzaadod a fenyomagot, osszedolgozod aztan sajt es a vegen az olaj finoman adagolva. a vegen a teszta fozovizebol hozza lehet adni egy kanallal. Jo etvagyat, nyam nyam

    Vannak emberkek akik meg petrezselymet is tesznek bele..

     

     

    Pesto/   foltosocsk

    4 dkg bazsalikom, 1 g. fokhagyma, só, bors, 4 dkg parmezán sajt,1 dl olivaolaj, ezeket turmixolni kell./ besegíteni neki!/

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  11. 2011. január 2. 20:5341.

    Közben nálam "betojt" a NLC. (Bocs! )

     

    Bocsi, de a kefír+savanyú káposzta dolgot elképzeltem! Jó lesz az együtt, csak elég gyorsan tudj szaladni! (Ne haragudj! )

     

    A kenyeret én is szinte teljesen kiiktattam, de rengeteg savanyúságot ettem, amikor csak lehetett. Céklát, vegyes savanyúságot és savanyú káposztát is, de nem kefírrel!

    Egyébként közben szembe jutott, hogy keddre van még lencse levesem. Hurráááááááááá!

     

    És még valami. Én nagy renitens vagyok. Annyira nem szeretem a gyümölcsöt, illetve bántja a fogaimat, hogy nem is eszem reggelire. 1 bögre édesítős tea, és kész passssssssssssssz!

    A pestot venni szoktam. leginkább a "Tescos" zöld pestot kedvelem. Kipróbáltam egy párat, de ez ízlett a legjobban. De van receptem is.

    Az előbb véletlenül láttam a "Naplóban", hogy valamelyik riporter fogyózott. Ja, kérem így könnyű! Mindenki és minden segítségére volt, így sikerült is megszabadulnia 4 kilótól. Talán 1 hónap múlva mi is beszámolhatunk ilyesmiről.

     

    előzmény:
    Körte1978 (39)
    2011-01-02  15:29
  12. 2011. január 2. 17:3140.

    Köszi az ötletet! Be is tettem a kedvencek közé! Nehogy megint elveszítsem!

    Én azt gondolom, előbb utóbb csak megtalálja mindenki a neki megfelelő diétát. Próbáld ki te is a 90 napost!  Én először csak arra figyeltem, hogy mit eszem, a mennyiségre nem is annyira. Aztán szép lassan csökkent a mennyiség is. Olyan jó volt az a tudat, hogy nem kell kidekáznom, grammoznom, kalóriáznom az adagokat. Persze nem mindenki tudja tartani a szétválasztást. Van akire kifejezetten rossz hatással van. De, gondolom 1 próbát megér!

    A víznapot meg nem kötelező, még a havonkénti egyet sem tartani.

    előzmény:
    -zsuzsi- (38)
    2011-01-02  15:25
  13. 2011. január 2. 15:2939.

    Sziasztok!

     

    De jó, hogy ilyen sokan vagyunk!

    Jó ötlet leírni, hogy ki mit eszik, mert így ha bizonytalanok vagyunk vmiben, hogy lehet-e, azt is meg lehet beszélni.

    Én holnap szintén maradék husit tervezek (kolbásszal töltött karajból maradt pár szelet) vacsira kefírt. Kenyeret nem szeretnék enni hozzá, de arra gondoltam, saláta helyett savanyú káposztát ennék. Keddre párolt zöldség ebédre, vacsit még nem tudom.

    A férjem velem csinálja a 90 napost, de van három kislányunk, nekik főzök majd külön, ha kell, illetve én is úgy gondolkodom, hogy fehérje napon u.azt a husit esszük, nekik csinálok hozzá köretet, vagy vacsira kapnak hozzá kiflit, zsömlét, keményítő napon a köretet, stb. esszük mindannyian, és ő nekik marad az előző fehérje napról husi. Szénhidrát napot meglátjuk, ötleteim vannak (tészta más öntettel, pizza más feltéttel, stb.) gyümölcs napon ők rendes kaját kapnak. De biztos jó sok gyümölcsöt fognak enni, mert nagyon szeretik.

    Ma elkezdtünk ráhangolódni. Kávét üresen ittuk (eddig tejjel, cukorral) és rájöttünk, hogy meg lehet így is inni, reggelink pedig csak egy alma volt. Fog ez menni!

    Víznap: én a múltkor nem tartottam, de most, hogy ilyen sokan írjátok, én is megpróbálkozom vele.

    Rágica: Pestot Te készíted? Vagy veszed? Írnál receptet?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  14. 2011. január 2. 15:2538.

    Tedd a topikot a kedvencekhez, biztos ami biztos.

     

    Komolyan mondom, csajok, elgondolkodtam a 90 naposon, ha ennyire jók a tapasztalatok.

     

    A gyümölcsnaptól meg víznaptól félek. Régen csináltam, de szenvedtem mint a kutya.

    előzmény:
    rágica (37)
    2011-01-02  15:00
  15. 2011. január 2. 15:0037.

    Jesszusom!

    Majdnem elvesztettem magunkat!

    Egyszerűen nem találtam a topicot. Ha a fórumról indulok, melyik témában találom meg? Ilyet, hogy "Diéta" sehol nem találtam. (De többnyire "vakon vagyok". )

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_993929
    Torolt_felhasznalo_993929
    2011. január 2. 13:4336.
    Akkor olvadjanak a kilók!
    előzmény:
    rágica (34)
    2011-01-02  13:37
  17. 2011. január 2. 13:3935.

    Sziasztok!

    en is jelentkezem! 

    en kb 5 eve megcsinaltam, -18 korul volt az eredmeny, nagyon konnyen tarthato dieta! valakivel kezdtem , de o kezdett csalni majd vegleg leallt. persze a leadott kiloi is.

    kb 3es fel eve folyamatosan terhes voltam, szoptattam, majd ujra es most vegre a 11 honapos fiam levalasztotta magat, ugyhogy nekiallhatok. 1 evem van munkaba visszamenesig emberformat faragjak magambol es most kezdem. a szoptatasok alatt hiztam rettenetesen:(

    tornanak napi 40 perc szobabiciklit akarok beiktatni, a multkor is ennyit csinaltam, eleinte 2szer 20 percben, majd egyben.

    En ez szerint csinaltam:

    http://netkanizsa.hu/index.php?m=erdekesseg&q=7

    kulonfozes nekem sem megy, mivel a fiamnak is meg kulon kell fozzek, nem fogok 4 fele fozni, ugyhogy eszem ami aznapra belefer a mottom.

     

    előzmény:
    Körte1978 (1)
    2011-01-01  22:55
  18. 2011. január 2. 13:3734.

    Az enyém gyerekek már nem kamaszok, (Sajnos!) azóta már el is költöztek. Az egyik 100, a másik 300 km-re!

    Épp most indultak vissza. 3 napja már csak rájuk főzök. Búcsúzóul sütöttem 1 nagy tepsi kakaós és fahéjas csigát.

    Így most csak a férjemre kell főznöm. Úgy tűnik ő is diétázni fog, bár nincs rá szüksége.

    Én biztosan valami halnak készültem, (Bár úszni nem tudok. ) mert a víznapot vidáman megcsinálom, míg a gyümölcsnapot szinte sosem vagyok képes bűnözés nélkül befejezni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_993929 (33)
    2011-01-02  13:29
  19. Torolt_felhasznalo_993929
    Torolt_felhasznalo_993929
    2011. január 2. 13:2933.

    A víznap nekem kemény és minden ötötdik

     

    előzmény:
    rágica (27)
    2011-01-02  13:16
  20. 2011. január 2. 13:2832.
    Nagyon köszi, tök jó ötlet, én is ki fogom próbálni!!!4
    előzmény:
    rágica (26)
    2011-01-02  13:10
  21. Torolt_felhasznalo_993929
    Torolt_felhasznalo_993929
    2011. január 2. 13:2731.

    Szia,ragica!

     

    Jó hogy egyre többen vagyunk, majd csak tartjuk egymásban a lelket. Látom nem csak a fodraink és korunk egyezik, hanem a napi rutin is ( férjre és két kamasz gyerekre főzök napi szintem).

     Húslevessel is egyet értek bár én nem vagyok nagyon húsos inkább a sütik a bűnösök (na meg aki megeszi !).

     

    előzmény:
    rágica (26)
    2011-01-02  13:10
  22. 2011. január 2. 13:2430.

    Nekem van még húslevesem, holnap azt fogok enni, meg sajtot. (Finom házi, borsos meg olívás.)

    Este meg joghurtot. Holnap még biztosan eszem hozzá kenyeret is, de reményeim szerint, 5-10 nap múlva már el is fogom hagyni.

    Zöldség napon valami vegyes sült zöldséget, és este valószínűleg sült tököt.

    CH napon pestos tésztát szoktam enni. Szerencsére én nem vagyok oda az édességekért, így általában az édes tésztákat ki is szoktam hagyni.

     

    Valahogy így.

    Mondjuk én nem étkezem valami változatosan, viszont ha éhes vagyok nem méricskélem, inkább szeretek jóllakni.

    előzmény:
    Cipóka26 (28)
    2011-01-02  13:18
  23. 2011. január 2. 13:1929.

    Szerintem mindenképpen kérj orvosi tanácsot ellenőrzést!

    Nálam sincs kitűzött cél. Minden elveszített kilónak örülni kell! Minden - kiló győzelem!

     

    előzmény:
    andi*1970 (19)
    2011-01-02  11:19
  24. 2011. január 2. 13:1828.

    Sokszor én is bajban voltam, mert már nem tudtam mit kitalálni, hogy mit egyek.

    Szerintem nagy segítség lenne, ha néha leírnánk, hogy ki mit fog enni aznap, mert akkor tudnánk ötleteket adni egymásnak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  25. 2011. január 2. 13:1627.

    Várunk márciusban! (Bár én először nem tartottam 90 nap után szünetet. )

    A gyümölcsnap számomra a legnehezebben tartható.

    Én aszalt gyümölccsel tudom túlélni.

    Viszont a víznap remekül megy. Így nálam minden 5. nap az. (Ez a szigorított változat. )

    előzmény:
    Babci001 (20)
    2011-01-02  11:52

Címlap

top