Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

90 napos jan. 3.-tól

Körte1978
Létrehozva: 2011. január 1. 22:55

Tervezi még valaki rajtam kívül, hogy hétfőn elkezdi a 90 napos diétát?

  1. 2011. január 3. 16:1676.

    Szia,

     

    Én is sok teát ittam, de nagyon sok lett a savam, úgyhogy napi 1-2 bögrére minimalizáltam.

    Mai fogyasztásom: 1 tejeskv, 2 db fél tenyérnyi csmell grillezve, egy kisebb doboz fiss sali (jégsali pari mozarella répa paprika + mustáros öntet). És 1,5 liter gyümilé (nem 100%os de legalább savam nincs tőle).

    Ma egy kicsit bevásárolok a lidlbe tészták szószok zöldségek 1-2 hétre...

    pl keményítő napon volt h egy zacsi popcornt ettem meg, végre vmi sós és laktat.

    Mindenkinek kitartás!

     

    N.

    előzmény:
    rágica (75)
    2011-01-03  16:08
  2. 2011. január 3. 16:0875.

    Sziasztok!

    Kicsit hamarabb jöttem haza, és már szaladtam is hozzátok!

    De, jó, hogy ilyen sokan vagyunk! Így legalább mindig lesz valaki, aki itt tud lenni, és lelket önt a csüggedőkbe.

    Úgy látom vannak itt régi ismerősök is.

    Hiába, no! Vagyunk páran, akik rendszeresen diétázni, avagy fogyókúrázni kényszerülnek. (Nekem van egy kolléganőm, aki hízni szeretne, de sehogy sem megy neki. Pedig tényleg ráférne! )

    Nos. Ma reggel megittam a teámat, aztán délelőtt még egyet, és délben 2 sajtkrémes kiflit. (Jó, jó! Tudom, hogy tulajdonképpen belefér, de ez nem volt tervben. )

    Mikor hazajöttem gyorsan megittam még egy teát, és megettem egy kis darabka sajtot. Szerintem úgy 1 óra múlva megeszem a húslevesem, és később már csak esetleg sajtot eszem, vagy joghurtot.

    Teát viszont rengeteget szoktam inni. Jó nagy bögrém van, és azért az telíti a gyomrot. (A tea, ami belefér! )

    Egyébként víznapon is sok teát iszom a víz mellett.

    Mérlegre 10 naponként állok, és akkor centizem is magam. 

     

    Hajrá lányok!

    Fog ez menni! És ne essetek kétségbe, ha itt-ott döccenők lesznek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  3. 2011. január 3. 15:5474.

    Sziasztok!

     

    Én novemberben kezdtem el a fogyókúrát és nagyon jó érzés, hogy 7 kg-ot fogytam. Annyira bejött, hogy az ünnepek alatt sem volt problémám, be tudtam tartani. Még január végéig csinálom. A gyümölcsnap egy kicsit nehéz, de meg lehet szokni. Sok sikert mindenkinek!

     

    Üdv: Marcsi 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  4. 2011. január 3. 14:3973.

    Sziasztok!

     

    Mi ma kezdtük életünkben először a 90 napost a férjemmel. 

    Fehérjenapunk van: reggeli gyümik, ebéd, fűszeres gomolya sajt és joghurtos saláta, vacsi fűszeres gomolya sajt és kefir lesz.

     

    Édesitőnek vettem Stevia cseppeket, hogy a kávét azzal igyuk. 

     

    Jó olvasni a sikereiteket! 

     

    Én nagyon kitartó vagyok, de a viznaptól nagyon félek, el sem tudom képzelni, hogy lehet kibirni egy egész napot kaja nélkül?

    A férjemet kicsit noszogatni kell, de lelkesen vágott bele!

     

    A recepteket, ötleteket folyamatosan gyűjtöm. 

     

    Nekem -20 kg a cél, neki -10 kg.

     

    Sok-sok sikert és kitartást kivánok mindenkinek!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  5. 2011. január 3. 14:3772.

    Sziasztok!
    Köszönöm szépen a segítséget.
    akkor holnap kezdem el.
    Ma húslevest főztem, csigatésztásan,sok zöldséggel, meg aprított mellfilével.
    tejfölös burgonyafőzelék,(keményítőt használok)virslivel.
    Próbálok nem zsírosan főzni,de a süteményeknek nem birok ellenállni.
    Évek alatt fölszaladtak a kilók,muszáj valamit tenni,így nem mehet tovább.

    Leveses vagyok,minden nap óhajtom a levest.
    Gyümölcsnapokon lehet gyümölcslevest?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_449277 (70)
    2011-01-03  12:49
  6. 2011. január 3. 13:3471.

    Sziasztok!

     

    Csak sok sikert szeretnék kívánni nektek!

     

    Tavaly 8 kg-t adtam le egy hónap alatt, csak ezért hagytam abba, mert kórházba kerültek a gyerekek.

    Utána meg a legnagyobb megdöbbenésemre tovább olvadtak rólam a súlyok, ugyanis abban az egy hónapban teljesen megszoktam, hogy kevesebbet eszek.

     

    Az első pár nap nehéz volt (konkrétan az első nap migrénem lett, olyan éhes voltam:D), de utána már lazán bírtam a gyümi napot 5-6 almával.

     

    Érdemes nézni a Mindmegette.hu-t, én ott találtam sok jó receptet, bár a husi nap, az nekem gyros husi volt görög salival::D

     

    És érdemes szigorúan tartani az előírást.

     

    Ch napon vigyázzatok az esti sütivel, :D, az a diéta fénypontja, mikor az ember eszik egy kakaós csigát, vagy csokis buktát.

     

    Hajrá!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_449277
    Torolt_felhasznalo_449277
    2011. január 3. 12:4970.

    Én fogok levest enni, fehérjenapon husilevest, gombalevest vagy sajtlevest, zöldségnapon zöldséglevest. De én imádom is, meg jól telít.

     

    MI-MI: a  sorrend a következő (szigorúan!!):

     

    1. nap: fehérjenap (hús, tejtermékek, tojás, szója, gomba)

    + lehet saláták, nyersen!

    ebéd UTÁN 2 dl leves

     

    2.nap: keményítőnap: zöldségek sülve-főve-párolva, ahogy akarod

    ebéd UTÁN 2 dl zöldségleves

     

    3. nap: szénhidrátok. lisztes dolgok, tészták, süti nyami...:-))

     

    4. nap: csak gyümölcs!!

     

    És  mindennap reggelire  csak gyümölcsöt szabad enni, naptól függetlenül. + inni, amennyit tudsz.

     

    Havonta egy víznap (na, ezt  sose tartottam, helyette szauna).

     

    A gugliban nagyon jó leírásokat találsz róla.

    előzmény:
    Körte1978 (64)
    2011-01-03  10:58
  8. 2011. január 3. 12:0369.

    Sziasztok!

     

    Nem akarok elkeserítő lenni, de én kétszer csináltam már!

    Jó sokat fogytam, de visszajön minden, mikor visszatérsz a "normális" táplálkozásra. Lehet, hogy nem olyan "gyorsan", mint ahogy lement, dehónapok alatt ugyanott vagyok ahonnan indultam! :(

    Csak akkor tartható az állapot, hogyha egész életedben diétázol. Vagy ha legalább heti 3 szor sportolsz. Most erre jutottam, de még nem kezdtem el.

    De fogyásra nagyon jó ez a diéta! Csak arra vigyázzatok, mit tesztek utána! Nem szabad elkényelmesedni utána sem.

    előzmény:
    Körte1978 (1)
    2011-01-01  22:55
  9. 2011. január 3. 11:5768.

    Szerintetek ehetek ma lencselevest úgy, hogy nem eszem meg belőle a lencsét csak a húst?

     

    Vagy számít az is, hogy együtt lettek megfőzve?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  10. 2011. január 3. 11:2767.
    Az első napnak,gyümölcsnapnak kell lenni?
    előzmény:
    Körte1978 (65)
    2011-01-03  11:19
  11. 2011. január 3. 11:2666.

    -10 kilótól szeretnék szabadulni.

     

     

    Heti,2 alkalommal pilatestornára járok.

     

    Próbálok vacsora nélkül élni, de nem nagyon megy.

     

    előzmény:
    Körte1978 (65)
    2011-01-03  11:19
  12. 2011. január 3. 11:1965.
    Szia Mi-mi! Te mennyit szeretnél leadni?
    előzmény:
    Mi-Mi (63)
    2011-01-03  10:54
  13. 2011. január 3. 10:5864.

    Dor9ka szia! Én is azon töröm a fejem, hogy vmi otthoni dvd-t kéne... Víznap havonta egyszer van, gyümölcsnap után... Nekem anno 5 éve nem sikerült megtartanom, de akkor fele idő alatt (45 nap) sikerült leadnom, amit a kistesóhoz indulós súlynak akartam, így nem csináltam tovább. Most viszont sokkal, de sokkal több vagyok, mint akkor, igazából jó húsz kilót le kéne adnom, most mondenképpen végig akarom csinálni.

    Nadi nekem is a reggeli a gondom, én se szoktam, illetve, csak azt hiszem, hogy nem, mert bekapok pár kekszet, miközben a gyerekeket öltöztetem, megeszem a reggelijük maradékát... Meg mindig az van bennem, hogy olyan macera a gyümölcsöt megmosni, előkészíteni, a reggeli készülődés során.

    manocska én ezt a levest fehérjenapon nem tartottam soha, Ti fogtok inni ma?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  14. 2011. január 3. 10:5463.

    Sziasztok!

     

     

    Szeretnék csatlakozni.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  15. 2011. január 3. 10:4762.

    Sziasztok!

     

    Hű mennyi jó kaja-ötlet!!! Na el is kezdem kigyűjteni, mert a férjem úgyis ezen parázik, hogy egyhangú lesz!

    Babci, tök jókat írtál! Sajnos, annnyira nehezn tudom megállni, hogy ne mérlegeljek szinte minden reggel. Most lehet, átmegyek a másik végletbe, eltüntetem a mérleget, és inkább nem is mérem magam, nehogy meginogjak.

    mincse írd le a recepteket, engem nagyon érdekelnek! Te hol élsz, hogy 9 óra eltérés van? Gombaleves tejföllel, de jó ötlet! quinoa-t, tabulit még nem ismerem, bulgurral se főztem, de kiváncsi vagyok!

    cipóka én sem bírtam eddig a víznapot, majd most!!!

    trrrke tojássaláta is jó ötlet! Eddig mindig simán főzve ettem fehérje napon, és úgy elég uncsi...

    Nojjmi, mér én is bekészítettem egy zacskó mogyorót a csütörtökre a gyüminapra. Pár szemet biztos eszek majd belőle, mert én sem bírom a gyümölcsök édes ízét magába.

    Léda, a tornával én is u.így vagyok. Nekem három lányom van, ők is 4 kiló feletti súllyal születtek mindhárman.

     

    Én ma ittam egy feketekávét, ettem egy almát, most iszok egy teát. Majd akarok még dél körül enni egy almát, mert ebédelni csak később fogok, fél kettő körül.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_449277
    Torolt_felhasznalo_449277
    2011. január 3. 10:4261.

    Szia Nojjjmi!

     

    Elméletileg úgy kéne, hogy vacsorára ugyanazt eszed, amit ebédre, csak délben a kaja UTÁN meg kell enned még 2 dl levest is. A fehérjenapot szerettem a legjobban, sajt, joghurt, szója, gomba, tojás, hmmm..mind kedvencem!!

     

    Húú, lányok, én nagyon stréber voltam (és sürgősen kéne fogynom!  ), úgyhogy már tegnap elkezdtem, így mára a zöldségnapnál tartok. Én sem mindig tudtam tavaly tartani, de 10 kiló lement a 90 napossal, juhéééé!!! :-))

    És nem is jött vissza, csak 3, de az is a sok süti miatt.

    Nekem elég lenne olyan 6 kilót fogyni összesen...

     

    Viszont most fogok tornázni is. A  youtube-on ajánlották a pilatest (mármint hogy onnan töltsem le), meg egy kis feszesítő itthoni torna. Én tavaly azt vettem észre, hogy mindig a 2. gyüminap után ugrottak le a kilók, úgyhogy én minden 9. napon fogok mérlegelni..

    előzmény:
    Nojjjmi (55)
    2011-01-03  09:52
  17. 2011. január 3. 10:3360.

    Sziasztok!

     

    Én is csatlakozom

    Körte nagy nehezen, de megtaláltam a topikot!

     

    Nekem is olyan 15-20 kg-tól lenne jó megszabadulni. A szülés és a szoptatás is tett rám rendesen, és a kistesó előtt vissza kellene állni normális súlyra!

     

    Víznap???? Azt is kell tartani??? Mikor???

     

    Én főzőcskézem a páromnak és a kislányomnak is, a babakaja nem nehéz, a felnőtt kaját, meg majd úgy variálom, hogy mindkettőnknek jó legyen, pl. ma én salit ő normál köretet kap a husi mellé. Meglátjuk!

     

    Aki mozog mellé, mit csinál? Van valami jó otthoi dvd tippetek?

     

    Mindenkinek kitartást az első naphoz

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  18. 2011. január 3. 10:2859.

    JA igen akkor nem jön vissza ha a még 3napig reggeli gyümit betartjátok!

    Annélkül vissza ugrik,azt tapasztaltam  a baráti körben! 

    előzmény:
    Léda0714 (56)
    2011-01-03  10:23
  19. 2011. január 3. 10:2858.

    Sziasztok!

    Én ma szabin vagyok , és csak most keltem fel , úgyhogy még nem vagyok éhes, de ahogy elmentem a konyha mellett eszméletlenül nagy vágyat éreztem hogy bemenjek és kivegyek valamit a hűtőből. 

    Kitartás Nojjjmi! Csak az első pár nap lesz ilyen, utána hozzászokik a szervezeted. Legalábbis nálam általában az első pár nap a kritukus. Utána hajlamos vagyok átesni a ló másik oldalára, és csak akkor enni amikor éhes vagyok, de az mindig a meló közepére esik, amikor nem tudok enni, reggelizni amúgy sem nagyon szoktam (igen ez is egy rossz szokásom), szóval van, hogy napi egyszer eszek és az is a vacsi. 

    Úgy döntöttem kipróbálom veletek ezt a 90 naposat, aztán meglátjuk hogy alakul. Még nem tudom mit fogok enni, azt hiszem van valami maradék sülthús a hűtőben, meg virsli. Ilyenkor csak pulyka meg csirke húst esztek, vagy bármit? 

    El kellene kezdenem megint futni, de ahogy a futásra gondolok, már el vagyok fáradva. Akkora hülyeség volt abbahagyni! Olyan mérges vagyok magamra!!!

    Ti terveztek valamit sportolni a diéta mellé?  

    előzmény:
    Nojjjmi (55)
    2011-01-03  09:52
  20. 2011. január 3. 10:2457.

    Én is minden hétfőn fogok mérlegelni.

     

    Ma reggel 69,7 kg.

     

    Én ma szerintem virslit fogok enni délben és este is.Más nagyon nincs is itthon.

     

    A téli gyümölcsökkel nekem az a bajom, hogy sokat nem bírok belőlük enni. Egyedül amit szeretek az a banán, körte és a pomelo.

    előzmény:
    Nojjjmi (55)
    2011-01-03  09:52
  21. 2011. január 3. 10:2356.

    SZiasztok!

     

    Igen,folyamatosan ment le,főleg miután elmúlt a menzeszem ugrott le 3kiló a hónap többi napján meg 2-3!

    Így jött ki havi átlagban az 5kg!

     

    Én az elején minden gyüminap helyett víz napot tartottam,mert nem vot kedvem a gyümihez!

     

    Sőt zöldségnapon este mindíg mekis sültkrumplit ettem majonézzel!

     

    LEhet én is elkezdem ma veletek,újra hátha még lemegy 5!

     

    Bár nekem nagyon sportolni kéne!

    A két gyerek után (4.5 kg,4.3)olyan feles bőr maradt rajtam körbe,hogy nem nagyon fogyó kúra inkább plasztikai sebész kéne neki!

    A lábaim meg nagyon vékonyak!

     

    Így félek ha ismét fogyózni kezdek,onnan megy ahonnan nem kéne!

     

    Attól nem kell félni,hogy ha megáll mert lehet két nap múlva meg 3ugrik le mint ahogy nekem csinálta!

     

    Én sírtam a tükörtől,így nagyon eltökélt voltam!

     

    Húsvétkor meg karácsonykor volt 1-1 hét szünetem!

     

    Már senki nem traktált beépült az életembe!

    Azt ettem ami nekem megfelelt,magamra én sem tudtam főzicskélni a család melett!

     

    A tornára is ezért nincs időm,meg mert én itthon nem vagyok képes neki állni!

    Elmenni meg nincs időm!

    JA és én is végig jól laktam abból amiből lehetett! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  22. 2011. január 3. 09:5255.

    Sziasztok Csajok!

     

    Majd meghalok éhen. Eddig egy tejeskv-t ittam (erről a múltkor sem mondtam le), meg egy pohár gyümilét. Nekem a gyüminapon bőven elég a gyümi délelőtt inkább nem nagyon eszek semmit.

    az az igazság, h nme szeretem az  édes dolgokat a gyümik ált. azok, úgyhogy én nagyon szenvedtem mindig. Volt hogy húsleves lét ittam gyüminapon, annak legalább volt íze. amit szerettem az a földimogyoró.

     

    Amúgy én úgy értelmeztem, hogy mindenből annyit ettem amíg jóllaktam.

    CH napon nekem belefért a fokhagymás pirítós is...

     

    Ma a tegnapi ebédet eszem grillezett csmell friss salival. du-ra egy joghurt estére még nem tudom mit...

     

    Ja én tegnap lemértem magam 67,3 voltam. én minden hétfőn fogok mérlegelni... és havonta egyszer mérni cm-vel. Megdöbbentő volt h a combom 62 cm...

     

    Kitartás az első naphoz!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  23. 2011. január 3. 09:1554.

    Sziasztok.

    szoval ma elkezdtuk!

    en mindig gyumolcsnap utan meretkezek.

    ma husnap: delre: gulyasleves csak hussal, egy szelet pizza(csaladnak is ezt sutok, az en szeletemre nagyon vekony pizzatesztat teszek, ez lesz a szelet kenyer, teszek ra hust es sajtot, egyebet nem).

    vacsi: karikara vagott 1 par virsli, teflonban olaj nelkul megpiritva, salataval. nagyon finom!

    meg ajanlom mara a tojassalatat: megfozom 2 tojast, apro kockakra vagom, zoldseget szinten aprora vagom, jaurtbol, vagy egyebb mara beleteheto dolgokbol  ontetet keszitek, nyakon ontom es erosen finom!

    le napot en sem tartottam, majd meglatom.

    en amugy minden masodik teszta napot kihagyom, igy 7 napos ciklusaim vannak, nekem sokkal konnyebb igy tervezni, hogy minden napra ugyanaz esik.

    előzmény:
    Cipóka26 (53)
    2011-01-03  08:57
  24. 2011. január 3. 08:5753.

    Sziasztok!

     

    Úgy örülök, hogy elkezdjük ma!!!! Már 2 nadrágomon kívül semmibe nem férek bele.

     

    A lé napot én soha nem tartottam, mert nem bírtam ki, de most majd újra megpróbálom hátha sikerül.

     

    Ja és én reggeli kávémról sem tudok lemondani,de a a többi részét szigorúan betartom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  25. 2011. január 3. 08:1852.

    Meg valami. En minden gyumolcsnap utan merlegeltem es centiztem magam, es minden nap leirtam, hogy mikor mit ettem. Igy nyomon tudtam kovetni, hogy haladok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     

Címlap

top