Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Legjobb formád

*kezia*
Létrehozva: 2011. február 4. 13:19

 

Sziasztok!

 

Azoknak a jelentkezését várom, akik szeretnek sportolni, tornázni és szívesen beszélgetnének! 

  1. 2012. augusztus 2. 21:583751.

    Sziasztok!

     

    Mai torna: Zóna 2 kardió intervall, Zóna 1 has+popsi erősítés.

  2. 2012. augusztus 2. 21:393750.

    Megvolt a like :-). Tényleg jó az oldalad. Megfogom csinálni a sulit, csak mivel pont akkor lenne vége, amikor vizsga időszakom van, így nem szerencsés. Még két évem van vissza a suliból. Már alig várom, hogy vége legyen. Meg most amúgy sem lenne szerencsés belekezdenem, mert még egy nyelvvizsgára szükségem van a diplomához. Úgyhogy most erre gyúrok. Jövő szeptemberre neki ugrok a felsőfokúnak. Sajnos most ez a sport tanulásos dolog nem fér bele az időmbe, talán ha nem kellene dolgoznom..., de azt meg muszáj :-(. Szóval várat magára a dolog.

     

    előzmény:
    curious (3749)
    2012-08-02  21:16
  3. 2012. augusztus 2. 21:163749.

    hát a belső combomon tartogatom :D Az meg a buggyos nadrágban nem látszik ;) 

    Na, csak azt akartam mondani ám ezzel, hogy tényleg vannak ilyen utolsó helyről eltűnős zsírok ám :( Egy csom részen ha összefogom a bőrömet, akkor tényleg csak a bőr marad, ehhez képest a belső comb meg lovaglónadrágos résznél simán van 6-8 centi ugyanez. És ez nekem mindig ott marad. Meg igazából vékony csontú vagyok, az sokat segít az összképen :D

     

    Meg igen, hátizsákban viszem magammal mindig a hájat, sosem lehet tudni, mikor van rá szükség :D (például kemény padlón fetrengésnél :D) 

     

    Ja, nem szakmai tudást tartok titokban, hanem csak nem akarok itt offolni a továbbképzés kínjaival, jó és rossz tapasztalataival ;) Nem vagyok egy olyan típus, aki megtartja magának a tudását.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_379840 (3748)
    2012-08-02  17:44
  4. Torolt_felhasznalo_379840
    Torolt_felhasznalo_379840
    2012. augusztus 2. 17:443748.

    (nekem például a belső combom és a csípőm vagy mim hájas

     

     

     

    Láttuk ám a fényképedet, úgyhogy, csak óvatosan a hájas jelzőkkel. Sportos, hajlékony a tested. A hájadat hol tartogatod? A hátadon, ami nem látszott a fotókon?

     

    A szakmai gondolataidat, szerintem ne tartogasd, kizárólag privikre. Biztosan sokan kiváncsiak a véleményedre.

    előzmény:
    curious (3745)
    2012-08-02  12:46
  5. 2012. augusztus 2. 13:383747.

    Sziasztok!

     

    Ennee,

    írd meg a címedet, és szívesen elküldöm Enikő edzéstervét. ;) Ja, és gondolom augusztusit akartál írni, ugye? :)

    előzmény:
    ennee (3741)
    2012-08-02  07:57
  6. 2012. augusztus 2. 12:473746.

    köszi :)

     

    majd igyekszem fejleszteni, csak mindig "majd holnap, majd holnap" és ez így megy már vagy fél éve :D 

    előzmény:
    *kezia* (3743)
    2012-08-02  09:14
  7. 2012. augusztus 2. 12:463745.

    kardió :S meg az ilyen utolsó pillanatban eltűnős hely, lehet, hogy marad is. 

    (nekem például a belső combom és a csípőm vagy mim hájas, amire azt mondják, hogy lovaglónadrág. Az akkor is ott volt, amikor 47 kiló voltam, úgyhogy már nem érdekel) 

    előzmény:
    ennee (3741)
    2012-08-02  07:57
  8. 2012. augusztus 2. 09:163744.

    Kicsit elköszönök, indulunk nyaralni Egerbe. Vasárnap leszek újból.

     

    Jó edzést mindenkinek!

  9. 2012. augusztus 2. 09:143743.
    Jó az oldalad
    előzmény:
    curious (3736)
    2012-07-31  21:55
  10. 2012. augusztus 2. 09:113742.
    Sztem sok sok kardio, az viszi le a felesleget, csak mindig onnan legutoljára, ahol kellene. Naribőr ellen sok folyadék, mozgás, egészségesebb kaják és feszesebb leszel
    előzmény:
    ennee (3741)
    2012-08-02  07:57
  11. 2012. augusztus 2. 07:573741.

    Sziasztok!

     

    Tegnap Tracy következő blokkjára tornáztam, jó volt.

     

    Sűrgős segítségre lenne szükségem: h lehet fogyni a térd körüli részről pl. térd belső oldala, térd fölötti rész, mit tornázzak erre? Narancsbőr ellen van vmi ötletetek?

     

    Alakult a testem sokat, de még mindig nem vagyok elégedett magammal.

     

    Megvan vkinek a Péntek Enikő júliusi edzésprogramja? mert én vagy nem is kaptam meg, vagy véletlenül kitöröltem.

     

    Akinek megvan szóljon légyszi, és küldje el mailen, megírom majd a címem priviben.

     

    Nem is írtam, h a múltkori Péntek Enikő torna után már nem volt olyan izomlázam mint azelőtt, lehet h fejlődök...

     

     

  12. 2012. augusztus 1. 14:043740.

    Sziasztok!

     

    Ennee! Hát ezek király videók, nagyon köszi!!!

     

    Melinda! Sosem késő váltani és szerintem még elég fiatal vagy! Én is közgazdász vagyok meg még meganniy minden más de tök más érdekel. Ezt is megtanultad, pipa, menj tovább, majd hasznosítod azélet úgyis dobja a helyzeteket. :)

    Köszi hogy megírtad  a tapasztalatot, akkor emelek a súlyokon.

     

    Tegnap nem tornáztam viszont nem is ettem. Leánybúcsú megbeszélésen voltam....

    Ma megint progi lesz este, holnap este meg úszás. 

     

     

     

     

    előzmény:
    ennee (3727)
    2012-07-30  15:28
  13. 2012. augusztus 1. 10:113739.

    Sziasztok!

     

    Hősiesen bevallom, tegnap nem tudtam megcsinálni a tervezett tornát, sétálni voltunk, hazaérve csak belső comb gyakorlatokat csináltam meg.

     

    Ma már tornázok.

     

    Szép napot!

  14. 2012. augusztus 1. 08:083738.

    na, szerintem nem offolom szét a topikot. Most órám lesz, de utána írok privit (sőőőt, ha írnál priviben e-mail címet, az lenne a legmenőbb, mert az e-mailjeimet gyakrabban nézem meg meg tudom csillagozni, stb :D).

     

    Igen, szoktam másra is edzeni, Enikőre is, vagy Enikőt kombinálom a saját edzéstervemmel, saját magamtól súlyzós erősítést szoktam csinálni többnyire (vagy éppen saját testsúlyosat, mert csak az utóbbi pár hónapban szoktam rá a több súlyzóhasználatra), amikor lusta vagyok, akkor random dvd-kkel próbálkozom, de RRékára nem szoktam tornázni. Szerintem kábé akkor tornáztam rá utoljára rendszeresen, amikor még az első kettő kazettája (!) volt meg :) Azóta csak 2-3-at kipróbáltam, de ennyi.

    Van, hogy inkább más edzők órájára megyek el, kipróbálom, a többiek hogyan csinálják és most a barátnőmmel rászoktunk arra, hogy heti egyszer elmegyünk edzőterembe is. Soha nem gondoltam, hogy edzőterembe fogok menni, de egész jó tud lenni :) Nem mondom, hogy mindig ezt csinálnám, de heti egy edzésnek teljesen jó és ennyi még nem uncsi. Vagy talán még csak az újdonság varázsa? Nem tudom :)

     

    Úgyhogy igen, edzem mást is, nem csak a saját óráimat :) 

    előzmény:
    Melinda_ (3737)
    2012-08-01  07:28
  15. 2012. augusztus 1. 07:283737.

    Nagyon jó az oldalad :-), tetszik, egyébként ebben a gerinctréningen is gondolkodtam. Facen nyomok majd egy "like"-t. :-))

    Itt az egyetemen nálunk indítanak testépítői vonalat is, annál nincs felvételi. Ezt is nézegettem, de az aerobikot jobbnak véltem. Tehát akkor többet ér a testépítői? Valószínűnek tartom, hogy bele fogok kezdeni, mert érdekelne a dolog. Az én jelenlegi szakmámat tekintve mindenki nagyon jónak tartja, állítólag nem is kellene mást tanulnom, mert ezzel jól meg lehet élni, (könyvelő vagyok). Igen ám, csak azt senki nem veszi számításba, hogy ez csakis akkor éri meg, ha magán vállalkozásban csinálom. Cégnél vagyok, és egyszerűen siralmas a keresetem. Ezért kezdtem bele a fősuliba, hogy majd hátha, de időközben annyira a mozgás rabja lettem, hogy az jobban tettszene, és szívesebben is csinálnám. Könyvelői magáncégben nem is tudok gondolkodni, honnan szerezzek ügyfeleket, a mai világban rettentően nehéz. Na és a könyvelőkből is dunát lehet rekeszteni. Annyira kikészít már ez a sok jogszabály változás, és már valahogy nem is érdekel ez az egész. Mivel bekerültem államilag támogatott képzésre, így nem szeretném elcseszni, azért jó, ha van egy főiskola, kit tudja még mi lesz... A gerintréning oktatói és a jóga oktatóid is külön-külön okj képzések? Ezt ugye Pesten csináltad? Pilatesen is gondolkodom, mert azért lenne rá igény. Szerintem bele fogok vágni. Remélem el tudnék indulni ezen a vonalon, nagyon jó lenne.

    Egyébként szoktál otthon másra is edzeni ugye? Mondjuk Enikő, vagy RR? Most nem emlékszem hirtelen a korábbi hozzászólásaidra. Na ez most jó sok lett :-), szép napot :-)

    előzmény:
    curious (3736)
    2012-07-31  21:55
  16. 2012. július 31. 21:553736.

    Én meg 29 :)

    Aerobik edzőit csináltam, de már megbántam, ha időt utazhatnék, akkor a testépítőre mennék. Nem is szeretem az aerobikot, de azt hittem hogy óratartás szempontjából hasznosabb lesz, mint a testépítő, de nem sok hasznosíthatót tanultam (mivel nem aerobik típusú órákat tartok), úgyhogy azt az időt és energiát, amit a koreokkal való szenvedésre fordítottam, sokkal hasznosabban is tölthettem volna. De már mindegy. Akik viszont testépítő vonalon indultak, nem bánták meg :)

     

    Gerinctréninget és dinamikus jógát tartok (ez vagyok én), alakformálót helyettesítgetek hébe-hóba, de ez a fő vonalam. Meg magánban tartok gerinctréninget és hébe-hóba erősítést. Nemsokára pedig pilatest is fogok. Kicsit prevenciómániás vagyok, na :)

     

    És ma megvolt az első sokkoló órám, ahova külföldiek jöttek és két nyelven kellett tartani az órát. Keményen leizzadtam a végére :D Pedig civilben angoltanár vagyok, de attól még mozgásos órában ez volt az első és egy csomó kifejezést nem is tudtam angolul (a többsége a végére beugrott, de volt, ami egyáltalán nem, de amikor meg barátnőmmel beszéltünk róla és mondta, hogy mi, akkor beugrott, hogy japersze :P Fitnesz szaknyelvben passzívban jobb vagyok :D).

     

     

    előzmény:
    Melinda_ (3734)
    2012-07-31  19:27
  17. 2012. július 31. 20:053735.

    Ennee,

    írtam privit!

    előzmény:
    ennee (3733)
    2012-07-31  12:23
  18. 2012. július 31. 19:273734.

    Hmmm..... :-) Még 'csak' 28. És milyen fajta sulit végeztél? Kimondottan aerobik edző, vagy testépítő, fitness tréner? Nálunk az egyetemen van tanfolyam, néztem, hogy aki aerobik tanfolyamra akar menni, annak kell felvételit tenni az aerobik alapjaiból. Aztán kicsit beijedtem, hogy én utt ugri bugrizzak :-)).

    És ezek szerint tartasz te is órákat? Milyen típusuak? 

     

    Lányok, ma mire tornáztatok? Nekem ma comb+kar zóna volt. Jól esett :-)

    előzmény:
    curious (3731)
    2012-07-31  08:18
  19. 2012. július 31. 12:233733.

    Igen ő edzi Madonnát is. Hát én is elfogadnék olyan alakot mint a Tracyé.

     

    Mai délutánom még nem tudom h alakul torna szempontjából.

     

    Lisette:

    Köszi, h válaszoltál, már aggódtam érted.

    Én is jártam hasonló cipőben, először is azt kell eldöntened, h szereted-e a barátodat, mert ha igen akkor meg kell bocsátanod a sérelmeket amiket esetleg elszenvedtél a családja miatt, ha látják, h szeretitek egymást, akkor biztos megszeretnek Téged ők is, és nem lesz gond. Amúgy meg Te h reagálnál, ha ő késztetne arra, h válassz közte és a családod között?

    El kell fogadni, h egy ember életében fontos a család, ezt meg kell érteni, mert nem nyerhetsz velük szemben, sajnos...

    Esetleg ha menthető a kapcsolat, és még szeretitek egymást költözzetek össze és akkor nem kell egyikőtök családjánál sem lennetek.

    Azzal nem értek egyet, h nem működhet a távkapcsolat, szerintem vannak sikeres kapcsolatok és házasságok is belőle, de az igaz, h előbb utóbb egy helyen kell lakni.

    Remélem tudtam segíteni, fel a fejjel!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_379840 (3728)
    2012-07-30  15:59
  20. 2012. július 31. 10:253732.
    Egykezes fekvő? Nem semmi
    előzmény:
    klikk01 (3726)
    2012-07-30  14:41
  21. 2012. július 31. 08:183731.

    hány éves vagy, hogy így lemondasz róla? :) 

    Én 27 voltam, amikor belevágtam és azt hittem, majd én leszek a legöregebb a képzésen. Hát erősen tévedtem. Az átlag 25 és 35 közötti volt, de volt negyven feletti is ;)

     

    Nem kell ám rögtön arra gondolni, hogy akkor csak ez és semmi más, hanem mondjuk heti 1-2 óra erejéig bevállalni bónuszként. Jó dolog :)

     

    az update-et azóta tovább teszteltem és most már biztos, hogy attól fáj a gyomrom. Jó, az utóbbi 2 hétben más miatt is rosszul voltam (gyógyszer mellékhatása), lehet, hogy az hozta ki jobban, de tény, hogy gondok akadtak vele. Szerintem azért néha majd újrapróbálom, amikor épp nincs semmi egyéb szenvedésem, mert a puding például tök finom, a túrórudi sem rossz.  

    előzmény:
    Melinda_ (3730)
    2012-07-30  22:29
  22. 2012. július 30. 22:293730.

    Curious

    Wooww, edző vagy?! Hát ez tök jó! Képzeld, én is most ébredtem rá, hogy ebben az irányban kellett volna elindulnom. De most már úgy érzem késő :-(. Közgazdász leszek, de már annyira nem érdekel ez az egész, csak vagyok. Most ébredtem rá, hogy mindenképpen a sport, életmód terén kellett volna elindulnom.

     

    Update termékek: korábban anymunak is vittem, de ő kifejezetten rosszul lett tőle. Hányszor mondta, hogy minek eszem ezt a "szart". Mondta is, hogy egyek teljes kiőrlésű dolgokat, használjam azt a lisztet, és nézzek jobban körül cukor ügyben. Hogy milyen igaza volt :-). 

     

    Klikk

    Nekem a Zóna 1-ről nagyon bevált a has+far zóna, tárcsával csinálom, plusz pakoltam még rá súlyzót, így összesen 8 kg volt a csípőmön. Iszonyat szépen formálja a popsit, naribőr eltünt teljesen, szép feszes, izmos popsi a végeredmény :-)). A comb+kar zóna is tuti, szép karizmokat csinált. Kardiók is jók, bár azt vegyítem. Zóna 2-n a has+kar intervallt és a kardiót szeretem. De a többi is jó. 

     

    Anna

    Voltam Rossmannban, de én kinéztem már a szemem a teáknál, de én nem láttam. Pedig elég nagy a Rossmann nálunk. Mi a neve, és milyen csomagolásban van? Kép esetleg valahol elérhető? Hátha úgy könnyebb. Az eladókat nem kérdeztem meg, de vissza fogok menni, és még egyszer körbe nézek.

     

    Ennee

    Jók ezek a torna linkek. Jó munkát holnapra, és jó edzést :-)

     

    Lisette

    Ne bánkódj, nekem is volt ilyen kapcsim. Ami nem megy, nem kell eröltetni. Én 6 évet dobtam ki így feleslegesen. Pedig mennyi mindent csinálhattam volna... Nekem is távkapcsolatom volt, heti egyszer taliztunk. Ezt így nem lehet csinálni, már rájöttem, és bánom is az egészet. Majd alakul a dolog, de tényleg ne erőltesd, ha úgy érzed nem megy, abba kell hagyni. Annyi helyes pasi van még .. És még fiatal vagy, még bőven ismerkedhetsz .

     

     

     

    előzmény:
    curious (3724)
    2012-07-29  09:34
  23. 2012. július 30. 21:453729.

    Sziasztok!

     

    Ennee,

    köszönöm az érdeklődést, de sajnos nem vagyok túl jól... :(

    A barátomnál töltöttem néhény napot, de annyira rosszul éreztem magamat náluk (a szüleivel lakik), hogy megmondtam neki, én oda többé nem megyek. Ráadásul az összes felgyülemlett sérelmemet rázúdítottam, ami nem érintette túl jól. Szóval jelenleg fogalmam sincs, hogy megmenthető -e a kapcsolatunk vagy a szüleit "választja". Érdekes helyzet. :O

     

    Egyébként az egyik unokatestvérem most nálunk nyaral, így vele és a tesómmal megyünk ide-oda. Sajnos a múlt héten egyáltalán nem volt torna, ami miatt rosszul is éreztem magamat, így ma korán felkeltem, és megcsináltam Enikő súlyzós popsi edzését az oldaláról, valamint RR Add önmagad 1-ről a pici hasat. Bemelegítéssel, nyújtással együtt kb. 20-25 perc volt, ami nem sok, de több, mint a semmi.

    előzmény:
    ennee (3727)
    2012-07-30  15:28
  24. Torolt_felhasznalo_379840
    Torolt_felhasznalo_379840
    2012. július 30. 15:593728.

    Hú, de jó kis videók.

    Az a popsi torna.

    És milyen jó az zene, a karnálna, meg a gyakorlat is.

    És milyen szép izmos a teste.

     

    Nem ez a lány edzi Madonnát?

    előzmény:
    ennee (3727)
    2012-07-30  15:28
  25. 2012. július 30. 15:283727.

    anaoo2:

     

     http://www.youtube.com/watch?v=c9yBdGqeNU0&feature=related

     

     http://www.youtube.com/watch?v=X7RDfw0NuZ8&feature=related

     

     http://www.youtube.com/watch?v=HK_A-A7PBXc&feature=relmfu

     

    A Metamorphosis is hasonló gyakolrlatokból áll, remélem jól linkeltem be.

     

    Nekem a hétvégén elmaradt a tollasozás, de helyette voltam úszni.

    Ma pedig Tracyre tornáztam, amióra felfedeztem őt, sajnos Rékát hanyagolom.

    Ez van.

     

    Örülök, h mindenki szépen tornázik.

     

    Ma még szabin vagyok holnaptól viszont meló, jaj sok munka lesz, ha tudok jövök.

     

    Lisette h vagy, mizu? 

  26. 2012. július 30. 14:413726.

    Sziasztok!

     

    Én is RR tornázó voltam régen de a kajákat nem ettem soha szerintem ár-érték arányban botrányosak, szart jó drágán, dehát nyilván van akinek bejön mert azért csak túlélnek ezek a termékek már évek óta. Mondjuk én sütök-főzök mániás vagyok szóval így egyértelmű volt. Hétvégén nem tornáztam mert úszni voltam meg sokat görkoriztam de ma már csinálom a Z1-Z2 edzéstervet a héten. Valami hasfájós nyavajám nekem is volt a hétvégén de azt hittem esetleg az úszoda víztől lehet. 

    Mai kajám: reggeli tk szelet kenyér parival és szalámival (tudom hoyg zsíros de úgy szeretem), ebéd: egy tál tárkonyos ragu leves és egy barack. Estére már tegnap megsütöttem paradicsomos pulykát krumplival de én ubi salival eszem. Akinek van Z1 és Z2 melyik vált be nektek jobban???

    És képzeljétek nyomtam a hétvégén egy egykezes fekvőtámaszt :D ha láttatok volna :D 

  27. 2012. július 29. 17:493725.

    Sziasztok!

     

    A héten kényszer pihenőn voltam, elkapott egy hasmenős-hányós vírus, úgyhogy mínusz 2 kg. Ma meg nagy evészet van

  28. 2012. július 29. 09:343724.

    Hát Update termékek.... Én nagyon-nagyon-nagyon update termék ellenes voltam mindig is, mert valahogy taszított az egész hozzáállásuk, ahogy lenézik a kövér embereket, ahogy nyilatkonak róluk, ahogy megvetik őket annak ellenére, hogy "belőlük élnek". Ezen felül még az is taszított, hogy a vízre is képesek voltak rányomni, hogy "update víz", ezt idd, ne a többit. A személyiségük eléggé taszított, úgyhogy soha nem voltam hajlandó enni a cuccaikból. Meg mert mindig is nyúlós műanyagérzésem volt a kajáikra gondolva. 

    De.

    IR-t diagnosztizáltak nálam, át kellett állni a cukormentes életmódra, ami összeegyeztetve azzal, hogy édességfüggő vagyok, illetve azzal, hogy nem sütök-főzök, arra vett rá, hogy megkóstoljak egy csomó cukormentes nasit, köztük az update cuccokat is. Erősen szenvedtem az elsőnél, hiszen elveimet feladtam a függőségem miatt :S

     

    Amire jutottam, hogy a péksütijeiktől felfújódom, de nem olyan simán, hanem kifejezettem megbüfögtet. A túrórudit és a pudingot tudom enni, sőt egészen finomak is, de csak úgy, ha heti 1-2 van valamelyikből, különben fáj tőle a gyomrom. És inkább nem is akarom tudni, hogy miből vannak a kaják :(

     

    Már nem vagyok teljesen update ellenes, mert azok a termékek legalább nem fruktózzal vannak édesítve, mint a legtöbb diabetikus termék (a fruktóz például fokozza az inzulinrezisztenciát, tehát szinte rosszabb, mintha cukrot ennék :S), de még mindig erősen fenntartásokkal kezelem. És a múlt heti update péksüti tesztelésem arra vezetett rá, hogy talán mégis inkább sütni fogok, ha annyira hihetetlen nagy vágyam van valami péksütire. Ízre is tudok finomabbat csinálni még teljes kiőrlésű lisztből is (pedig béna vagyok a konyhában), nemhogy mondjuk fele durum fele teljes kiőrlésű, úgyhogy érdemes lenne nem lusta dögnek lennem :)

     

    Na mindegy, kicsit elkalandoztam :)

     

    A mozgásról.... Tudom, tudom, hogy nem érdemes annyi időt tölteni egy testrészen sem (edző vagyok), de azért vannak helyzetek, amikor tényleg simán el lehet tölteni egy izomcsoporttal ennyi időt és értelme is van. Például nagy súlyokkal való edzésnél, ha belekalkuláljuk a pihenő időket is. Mert mondjuk három gyakorlatot végzel egy izomcsoportra, mindegyikből 3-4 sorozat, minden sorozat között egy kis pihi, akkor simán megvan a húsz perc. De ez egészen más. A monoton gyakorlatokkal van a baj, hogy hatmillió ismétlésszámmal csinálni mindent.  

     

     

  29. 2012. július 28. 18:193723.
    szerintem RRékán kívül senki nem guggol húsz percen keresztül 
    előzmény:
    anaoo2 (3717)
    2012-07-27  14:24
  30. 2012. július 28. 17:313722.

    Köszi! Meg fogom nézni mindenképpen. Elég jól hangzik.Egyébként van benne cuki? Jó lenne, ha azt kihagynák belőle.

    Aha, a többi rész könnyű, anno nekem is a combomban elég nagy izomláz volt. De azért szeretem ezt a tornát. És a kedvencem tőle még az egyensúlyban önmagaddal. Jó kis torna, kellemesen kifáraszt. Viszont az újra nagyon kíváncsi vagyok már. 

     

    előzmény:
    anaoo2 (3720)
    2012-07-28  13:00
  31. 2012. július 28. 13:023721.

    ugye milyen jó ez a gyakorlat? :)

    mire meglett Enikő 2.dvd-je, már nekem is jobban ment, mert a kisvideó alapján gyakoroltam. emlékszem, először kb 2 ment, és pár hétig nem is próbáltam, hogy túl nehéz. aztán egyszer csak bekattantam, hogy úgy is meg tudom csinálni, és aztán egyre több ment!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_379840 (3719)
    2012-07-27  22:30
  32. 2012. július 28. 13:003720.

    Igen, van a rossmanban fehérjeszelet, írtam is régebben, hogy szerintem ár érték arányban az egyik legjobb, amit kóstoltam. 199 Ft, 45 gramm és vaniliás. nekem nagyon bejön, majdnem olyan, mintha egy milkyway-t vagy hasonlót ennék. van más ízekben is, de azok kisebbek, így annyira nem éri meg szerintem. ott lehet megtalálni az üzletben, ahol a teák, táp.kiegészítők, meg ilyesmik vannak.

    a BA tornától a combomban volt izomláz, mert már elszoktam a rengeteg kitöréstől. a többi része viszont nagyon könnyű sztem. 

    előzmény:
    Melinda_ (3718)
    2012-07-27  20:31
  33. Torolt_felhasznalo_379840
    Torolt_felhasznalo_379840
    2012. július 27. 22:303719.

    Az alkar-alkar-tenyér-tenyér, nekem az egyik kedvencem.

    Olyan erősnek és keménynek érzem magam közben.

    Most dicsekvés következik, de nekem Enikő DVD-jén már könnyen ment ez a gyakorlat, mert Réka: Add újra önmagad lemezén nagyon durva a has B. Ezt a területet erősítő elemek vannak, így mire Enikő DVD-jéhez értem, már beedződtem. 

    Meg kell mondjam, időbe telt, mire Rékánál megállás nékül végigtoltam. Azt hittem sosem erősödöm meg, annyira szokatlan volt a gyakorlatsor.

    előzmény:
    anaoo2 (3717)
    2012-07-27  14:24
  34. 2012. július 27. 20:313718.

    BA Legjobb formád DVD-t én is nagyon szeretem, ez is saját súlyzós torna. Hallottátok, Alexandrának lesz új DVD-je, kíváncsi vagyok rá. A face-n meghírdetett egy olyat, hogy mi legyen a címe az új DVD-nek. Nekem eddig az összes megvan, én szeretem a tornáit.

    Rossmannban van protein szelet? Mennyibe kerül? Én még nem láttam, melyik helyen található az üzleten belül? Kipróbálnám. Milyen ízekben kapható?

    előzmény:
    anaoo2 (3717)
    2012-07-27  14:24
  35. 2012. július 27. 14:243717.

    sziasztok!

     

    nem voltam egy ideje, bocsi :)

    nekem a héten volt egy BA Legjobb formád, egy saját súlyzós torna.

    most állok neki mindjárt a Tracy tornának. 

     

    ennee- én nem találok youtube-on videókat a metamorfózisról, csak reklámokat róla, de konkrét gyakorlatsort nem. tudnál esetleg linkelni nekem? 

     

    a kajára most nagyon figyelek, mert ugye a tornát vissza kellett fognom. úgyhogy esténként nincs rágcsa, édességet teljesen kerülöm.

    tegnapi kaja: sült hal párolt zöldséggel.

     

    kedvenc gyakorlatok: ez furcsa lányok, mert én a kitörést és guggolást útálom :D azt vettem észre, hogy helyette a kardio intervall szépen formálja a combokat, popsira meg lábemelés súllyal. amúgy a 20 percen keresztüli guggolás és kitörés nem tesz jót, mert ennyi idő alatt az izmok elfáradnak, és az ízületekre megy át a terhelés. úgyhogy célszerűbb kisebb ismétlésben inkább súllyal végezni.

    felsőtestre szerintem szupi gyakorlat, ami ebben a core videóban a harmadik:

     http://tornavideo.hu/2011/11/core-edzes-15-pe rcben/

    az az alkar-alkar-tenyér-tenyér gyakorlat :) legelőször, mikor kipróbáltam, kb 2 ment belőle:D 

     

    fehérjetéma: én csak torna után iszom egy fehérjeturmixot, és nasinak még mindig a rossmanos protein szeletet eszem, a vaniliásat, egyszerre csak egy felet. kb naponta, kétnaponta. 

    előzmény:
    *kezia* (1)
    2011-02-04  13:19
  36. 2012. július 27. 09:203716.

    Nekem kedvenceim hasizmozós gyakorlatok, van az a hasizom fanatikusoknak ahol csak 8-at kell megcsinálni fekvésből fel kell állni szerintem azon nem érezni hoyg milyen hatésos de a fegyencedzésben tök jól leírták, hogy ez tényleg az egész testere kihat. Na ezt az edzést nem én csináltam hanem a férjem egy ideig de én is elolvastam a könyvet :D

    Tegna egész este dolgoztam és beígértem a lényomnak hogy sietek és ha végzek akkor görkorizunk úgyhogy össz-vissz enyit mozogtam. :( M ais dolgozom este de remélem végre ki tudom próbálni a Zóna egyet ugyanis megérkezett tegnap . Éljeeeen!!

  37. 2012. július 26. 13:023715.

    @róza555, ennee:

     

    na, én meg nagy guggolás- és kitörésmániás (azok variációi meg kombinálva lábemeléssel, kargyakorlatokkal) vagyok, szerintem ezek a leghatékonyabbak, csak néha eszembe jut, hogy hátha mások nem így vannak :)

     

    Tegnap végül pont volt belső comb is, amit én utálok. Ha csak magamról van szó, sosem erősítek rá külön (ilyen földön fekvős mókákkal tuti nem), legyen elég annyi, amennyit dolgozik a kitöréseknél, guggolásoknál, kettlebell swingnél, jógás harcos 2-es pózban :)

     

    vádli erősödésétől nem kell félni, akinek alkatilag nincs vastagabb vádlija, annak heti egy-két erősítéstől nem is nagyon lesz, mert a vádli az az izom, ami a legkevésbé fejlődőképes. Jó nagy súlyokat kell használni ahhoz, hogy legyen valami eredmény.

    Ámbár vádlira én sem szoktam erősíteni kifejezetten, nekem nem is tetszik az izmos vádli. 

     

    A "röhejes" gyakorlatokat nem is értem :) Nem értem, hogy van a gyakorlat, amit másodjára írtál le. Az első viszont jó kis hasizomerősítés ;) 

  38. Torolt_felhasznalo_379840
    Torolt_felhasznalo_379840
    2012. július 26. 12:283714.

    A kardiózásra most nagyon rákattantam. Szeretem csinálni.

     

    Enikőnek van két röhejes eleme:

    Az egyik "fekvőtámaszból" terpeszbe felugrasz a két kezed mellé, nem tudom mennyire érthető, a kardió intervallumban van.

    A másik, a hát-kar erősítő (azt hiszem), amikor egy kezeddel támaszkodsz a földön és a lábaiddal lépkedsz előre és hátra.

     

    Réka 2011-e lemezét rongyosra játszottam és egyszerűen nem indult el.

    Így elővettem a második lemezét, amire már régen tornáztam.

    Háááát halljátok, olyan volt (Enikő és Réka 2011-es lemeze után), mint egy gyorsított felvétel, ezt is röhejesnek találtam. Mit összepörög a csaj.

     

    Popsizni szeretek és a kitöréseket is.

    De lehet, ha holnap megkérdeztek, már mást válaszolok.

     

    Az a helyzet, hogy nálam nagyon fontos a zene. Képes vagyok kevésbé kedvelt tornát is megcsinálni, ha jó a zene.

    És Rékánál - a 2011-es lemez - Báránnyal nagyon el van találva. Teljesen feldob. És a csaj is higgadtabb, kiforrottabb.

    előzmény:
    curious (3712)
    2012-07-25  08:35
  39. 2012. július 26. 08:063713.

    Sziasztok!

     

    Tegnapi torna Tracy volt, de most még kiegészítettem kitörésekkel is, remélem így még hatásosabb lesz.

     

    Kedvenc gyakorlatok?

    Hát szerintem a kar, has, ill. popsi, comb (belső comb is!) mindig legyen benne.

    A Tracy kar gyakorlatai nagyon hatásosak (kedvencem), ill a csípőre is remek gyakorlatai vannak, nem laposítják úgy le a feneket mint pl. Réka gyakorlatai, viszont Réka kitörései is szép izmokat csinálnak a combon, azt szeretem, tegnap is ilyen tornát akartam, de nem volt elég időm sajnos.

    A hasizom is fontos, azt nem imádom annyira, de az is kell.

    A belső combra nekem mindenképp kell "gyúrnom", mert nem vagyok elégedett a lábaimmal, amióta csinálom a Réka 2-es videója szerinti belső combot, látványosan jobb lett a combom.

    A vádli gyakorlatokat nem viszem túlzásba, sokszor kihagyom, mivel rettentően félek attól, h vastagodik, mert inkább vékonyodni szeretnék.

     

    Hétvégre tollasozást tervezek, remélem akad hozzá partnerem, és az idő is jó lesz.

     

    Holnap és hétfőn szabin leszek, majd benézek vmikor, de holnap már nem tudok jönni.

     

    Kellemes Hétvégét Mindenkinek!!!

     

     

     

     

    előzmény:
    curious (3712)
    2012-07-25  08:35
  40. 2012. július 25. 08:353712.

    nektek melyik a kedvenc gyakorlatotok?

     

    Este alakformálót helyettesítek és nem akarok teljesen önző és egysíkú lenni, hátha én más gyakorlatokra vagyok rákattanva, mint az átlag.

     

    Szóval mi a kedvenc gyakorlatotok, mondjuk azok közül, aminek mindig benne kell lenni és azok közül, ami esetleg ritkábban, de szeretitek, mert hatásos vagy éppen mókás csinálni? :)

     

    Köszi! 

    előzmény:
    ennee (3711)
    2012-07-25  08:22
  41. 2012. július 25. 08:223711.

    Köszi a tippet, úgy érzem már jobban vagyok.

     

    Tegnap Tracyre tornáztam szokás szerint, ma lehet h Rékára fogok, majd délután meglátom mi is fér bele az időmbe.

     

    Szép napot Mindenkinek!

     

    előzmény:
    klikk01 (3709)
    2012-07-24  13:32
  42. 2012. július 24. 20:073710.

    Lányok, nekem a héten nyaralás van, így innen jelentkezem. Elhoztam a DVD-ket magammal. Tegnap még indulás előtt lenyomtam egy kardió+erősítő intervallt, utána még hasaztam kb 10 percet, ma megcsináltam a zóna 2 DVD-ről a has+far zónát. Ezen a héten csak fél órás tornáim lesznek, sajnos csak ennyire van időm. Mindegy, jobb a semminél. Aztán majd jövő héten teljes gőzzel újra a nagyobb tornák.

    Nektek szép estét és jó edzést.

     

    Esmeralda

    Köszi az oldalt. Megnéztem és jónak tűnik. Amint lesz több időm, átnézem jobban.

  43. 2012. július 24. 13:323709.

    Curious! Köszi hát ez király!!!

    A ziziddel egyetértek és ez saját tapasztalat is, volt amikor én sem szerettem edzeni mert nem szerettem azt a tornát. De most már ez megváltozott csak meg kellett találnom a nekem valót. 

    Apropó tegnap a Zóna2-ről volt a hát-popsi hát anniyra nem volt vészes most csináltam ezt először de azért biztos hatásos. Megrendeltem az egyest is várom hogy megérkezzen. Juhúú!

    Mai ételek reggel zabpehely tejjel, de. citromkrém, ebéd: még mindig volt a cukkini fasírtból, csiliszósszal ettem, este meg tárkonyos ragu levest főzök meg kínai csirkét azokból eszem. Mai tornám kardió intervall és hasazás lesz.

    Róza! A szavaid tisztára lelkesítők!! Tényleg így van és függővé is válik az ember. 

    Ennee! Remélem nem fáztál meg! Én náthára szoktam enni cítromot magában vagy fokhagymás joghurtot vagy csirkét sütök fokhagymás citromosat. 

    előzmény:
    curious (3702)
    2012-07-23  11:40
  44. 2012. július 24. 07:573708.

    Sziasztok!

     

    Tegnapi tornám elmaradt, átfagytam egész nap, hideg volt az irodában, én meg nem voltam rendesen felöltözve, délután még a fejem is megfájdult, megfáztam egy kicsit, így nem volt kedvem semihez se, de kertészkedtem kicsit és a napon jól átmelegedtem.

     

    Ma már akarok tornázni.

     

    Szép napot Mindenkinek!

  45. 2012. július 23. 17:163707.
    Nézzetek szét azendietam.hu-n, nagyon sok hasznos infót lehet találni az ételízesítőkről, sóról,  hogy azt mibe és mivel lehet pótolni! Én onnan szoktam kinézni azt is, hogy holnap mit is főzzek! ( Vannak nagyon jó és kalóriaszegény receptek)Aki mindenképpen változtatni akar az életmódján, annk tudom ajánlani!
  46. Torolt_felhasznalo_379840
    Torolt_felhasznalo_379840
    2012. július 23. 13:523706.

    Egyetértek. A maximumra kell törekedni és mindenben meg lehet találni  az élvezetet.

    A sport olyan, mint valami drog.

    A mellékhatás pedig, az egészség és a formás test.

    előzmény:
    curious (3705)
    2012-07-23  12:43
  47. 2012. július 23. 12:433705.

    tényleg, a tönköly! A durumnak nem is néztem utána, nem is tudtam, hogy az is magas. 

    Akkor lehet hogy nem is állok olyan rosszul fehérjeügyileg? Most sok durum van, de emlékszem, régen egyszer meg is lepődtem, hogy a tönkölynek milyen magas a fehérjetartalma! Köszi, hogy eszembe juttattad!

     

    Az pedig teljesen logikus, hogy jobban érzed magad a fehérje óta, mert lehet, hogy eddig nem volt elegendő a fehérje ahhoz a mozgáshoz, amit végeztél és habár jó hatással volt a testedre, lelkedre a mozgás, azért lemerítette a raktárakat. Most viszont nem meríti nullára, hanem él és virul. Úgyhogy lehet simán a fehérjétől. Meg azért az sem árt, ha olyat mozog az ember, amit élvez :D Lehet, hogy én mindig túlértékelem a pszichés hatásokat, de hiszek abban hogy sokat változtat az emberen, ha valamit élvezettel csinál. Mert mozogni jó, csak meg kell találni, hogy mit :) (ezért is utálom, amikor valaki mondja, hogy ő utál edzeni, mert szar és unalmas és ahelyett, hogy keresne olyat, amit élvez, inkább bennemarad abban, amit az éppen aktuális női magazin ajánlott. Na mindegy, ez az én zizim)

     

     

    Ma pedig voltam vásárolni, vettem tofut és tonhalkonzervet is (találtam olyat, amiben elméletileg nincsen sok vicik-vacak adalékanyag, csak tonhal, olaj és só). Remélem, meg tudom majd csinálni finomra - ez izgi lesz, mert alapból nem szeretem a halakat, de olyan jó kis fotókat láttam tumblr-eken tonhalas kajákról, meg cuki recepteket láttam, hogy egészen megkívántam. És a tonhalnak tök magas a fehérjetartalma! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_379840 (3704)
    2012-07-23  12:15
  48. Torolt_felhasznalo_379840
    Torolt_felhasznalo_379840
    2012. július 23. 12:153704.

    Én nem zizegem túl ezt a témát.

    Persze nem is kell számolgatnom, figyelnem, mert nagyon szeretem a húst. Csirkemell, halak (rák), marha, tojás, sajt, szardínia, ezek adják a fő vonalat, jaj és a tészták /durum/ (előző életemben, biztos olasz voltam) Meg persze rengeteg zöldség (mind puffaszt, szerintem) gyümölcs.

    A proteint, sport után iszom ill. vacsorára/vacsora helyett, de ez ritka.

    Tönkölylisztet, durumtésztát használok, tk. tönkölykenyeret eszem, ezeknek magasabb a fehérjetartalma és nem jojóztatják a vércukorszintet.

     

    Még egy érdekesség(?).

    Amióta a proteinek iszom, valahogy strapabíróbb, jobbkedvű, energikusabb vagyok. Mintha az arcom is szebb lenne.

    Nem tudom, hogy ez a torna hatása-e, vagy az italé, vagy a látásom romlott, esetleg a tükröt kellene megtisztítan?

    Enikő tornájával egyszerre kezdtem, a professzionálisabb fehérjéket. Addig a Müllerben vettem és nem is ittam, minden edzés után.

    Így aztán nem tudom, minek a hatását érzem.

    Lehet kevernek valamit a porba?

     

    Haha, az "ital" az természetesen a fehérjetumix.

    előzmény:
    curious (3695)
    2012-07-22  15:15
  49. 2012. július 23. 11:413703.
    na, nem tudok csatolni :S
    előzmény:
    curious (3702)
    2012-07-23  11:40
  50. 2012. július 23. 11:403702.
    a zabpehelynek gabonához viszonyítva marha jó a fehérjetartalma, úgyhogy ha nem is szándékosan, de azért sikerül bevinni a fehérjét :D
    előzmény:
    klikk01 (3701)
    2012-07-23  10:13

Címlap

top