Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Homeo túladagolás/Vágó I.

fraki
Létrehozva: 2011. február 5. 08:37

Ma a Vágó Istvánék a Szkeptikus Társaság szervezésében homeopátiás szer(eke)t fognak "túladagolni" maguknak, ezzel bizonyítván, hogy az egész egy baromság. De lesz orvos is a rendezvényen.

Szerintetek akik beveszik a százszoros adagot, lehet bajuk?

Mit gondoltok? 

  1. 2011. február 8. 18:55376.

    Semmi nem fig történni, ami említésre méltó lesz. Ez csak egy kis porfelverés.

    Van akit a hite is meggyógyit, ha csodaszrnek hitt vitamint vesz be.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  2. 2011. február 8. 18:50375.

    Én, mint aki a tizenévet dolgozott műtőben és intenzív osztályon, egyáltalán nem hiszek a homeopátiában.

    Aztán tavaly ráesett egy postakönyv a lábamra és megsérült a körmöm.

     

    Évek óta sajnos már nem tudtam megnöveszteni a körmöm, mert egyrészt extrém lassan nőttek (2 havonta (lábujjaimon 2-3 havonta) egyszer vágtam körmöt, addigra nőtt le a köröm az ujjbegyem végéig) illetve betöredezett még az a mini köröm is, ami volt. Szedtem én mindent, ilyen olyan patikában kapható"ettől gyönyörű lesz a hajad és a körmöd" nevű csodaszert, kenegettem ezzel-azzal, de végül beláttam, nekem ezzel meg kell békülnöm.

    Ezen a ponton esett rá a lábamra az a bizonyos postakönyv. Az egyik nagylábujjamon megsérült a köröm és ahogy nőtt, szépen belenőtte magát a husikába, ami igencsak fájt és mindig begyulladt. Ezt végül egy lézeres beavatkozással meggyógyították és a bőrgyógyász doktornő ekkor írt fel nekem egy homeopátiás "ártani nem használ" típusú terméket, melynek a neve Silicea volt. Hát én ezt beszedegettem. Remélem nem ártott meg. Hogy végül is azóta miért kezdett el nőni a körmöm, azt nem tudom. Már kb 10 éve nem volt ilyen hosszú és erős körmöm mint most. Már túlnő az ujjbegyemen is.

     

    Én azt gondolom, hogy a homeopátia valamiféle pszichés hatásra apelláló készítmény, amiről elhisszük, hogy azt fogja nyújtani nekünk, amit mondanak róla. Hát én úgy elhittem, hogy a körmeim végre rendbejöttek. Működött az agymosás!

     

    (Az is lehet, hogy az évek óta módszeresen kenegetett- szedegetett minden csoda körömerősítő pont most hatott vagy esetleg pont most történt valami változás a szervezetemben, amit észre sem vettem - nincs válaszom.)
    előzmény:
    fraki (1)
    2011-02-05  08:37
  3. Torolt_felhasznalo_190057
    Torolt_felhasznalo_190057
    2011. február 8. 18:30374.

    Mi az információ?Ebben az esetben hogyan definiálod?

     

    Milyen információt tartalmaz egy cukorgolyó?

    Milyen információt tartalmaz egy pohár víz,amiben az eredeti hatóanyagból már 1 db molekula sincsen?

     

    Régi bölcsességen és megfigyelésen,ősi tudáson? A gyógymód elméletét és gyakorlatát a 18 sz végén dolgozták ki .Annyira azért nem ősi.

     

     

    A homeopátia=pszichológia.Olyan mint a hit.Azt se tudjuk bizonyítani,hogy van e Isten vagy nincs.Aki hisz,az megvan győződve arról ,hogy létezik.

     

    placebo hatás.Elhiszem,hogy gyógyít.Vagyis egy kis segítség az öngyógyításhoz.

     

    Ha azt mondanák ,hogy szopogass egy műanyag rudat mert segít a náthádon és elhinnéd,valóban hatna.

     

     

     

    előzmény:
    livilla (367)
    2011-02-08  15:30
  4. Torolt_felhasznalo_411316
    Torolt_felhasznalo_411316
    2011. február 8. 17:59373.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  5. 2011. február 8. 17:02372.
    Azért ezen agyalj még kicsit...  
    előzmény:
    livilla (365)
    2011-02-08  14:18
  6. 2011. február 8. 16:51371.
    Köszi, kedves tőled, hogy így összekanalaztad. Amit olvastam-láttam eddig, csak további kérdéseket vet fel (pl. hogy lehet száz-egynéhány eset alapján metaanalízist készíteni?), de számomra az egész nem ér annyit, hogy még több időt pazaroljak rá. Csak meg akartam köszönni, hogy békés hangvételű, jószándékú választ kaptam :) 
    előzmény:
    emma33 (290)
    2011-02-06  23:29
  7. 2011. február 8. 16:20370.

    Dehogynem lehet! Egész nap ez történik sok emberrel:-)))

     

    Már kérdeztem párszor: mi a hordozója az információnak? Mi biztosítja, hogy csak a kívánt információ jusson el a szükséges helyre? 

    Ha nem lehet túladagolni az információt, és csak az az infó hat, amire a szervezetnek szüksége van, mért nincs egy általános homeós szer, és mindenki kiválogatja belőle a szükséges infót? 

    Ésatöbbi ésatöbbi. 

    előzmény:
    livilla (368)
    2011-02-08  15:31
  8. 2011. február 8. 16:05369.

    És ez azért kicsi furcsa nemdebár??? Nagy csinnadrattával le akar járatni valamit, amiről fingja nincs... :-(( Ez aztán a tudományos hozzáállás :-))

     

    előzmény:
    livilla (368)
    2011-02-08  15:31
  9. 2011. február 8. 15:31368.
    (Nyilvánvaló, hogy Vágónak sincs fingja se az egészről, hisz különben tudná, hogy az információt nem lehet túladagolni.)
    előzmény:
    livilla (367)
    2011-02-08  15:30
  10. 2011. február 8. 15:30367.

    Persze, hisz az információ nem anyag.

     

    Én nem csak abban hiszek, amit meg tudok fogni, ezért számomra ez nem hihetetlen. Régi bölcsességeken és megfigyeléseken alapul a dolog, olyan ősi tudásokon, amiket  a materializmus tűzzel-vassal ki akar irtani az emberekből. 

    előzmény:
    fraki (366)
    2011-02-08  15:14
  11. 2011. február 8. 15:14366.

    Hát igen,  én is azt mondom, hogy nem hiszek benne, de  ha valaki azt mondja, hogy használ neki (márpedig nem egy, nem két ember esküdött már rá), nem kételkedem, hanem ráhagyom.

    Ez az "információ" azért eléggé megfoghatatlan, nem?

    előzmény:
    livilla (365)
    2011-02-08  14:18
  12. 2011. február 8. 14:18365.

    Én azt gondolom, hogy egy materialista embernek esélye sincs megérteni a homeopátiát, mert semmiben nem hisz az anyagon kivül.

     

    Ezerszer leirták már, hogy a hom. gyógyszer INFORMÁCIÓT tartalmaz, mégpedig az anyagi testtől elválasztott, attól megszabaditott információt, ami természetesen nem lehet anyagi. 

     

    Felesleges méricskélni meg elemezni, anyagi szinten sosem fognak találni ezekben semmit. 

    előzmény:
    fraki (1)
    2011-02-05  08:37
  13. Torolt_felhasznalo_411316
    Torolt_felhasznalo_411316
    2011. február 8. 12:21364.
    Mert nem is kell mindenkire érvényeset megtalálni  .  Saját magunk megértésénél segít . A saját életünk az amit tanulmányozhatunk és megérthetünk . Hogy ne ugyanazokat a köröket fúsuk le többször .

    Ez a topik is egy  példa erre . A megbántottságról . Érzés mi belűről jön és amig ez nem válik nyilvánvalóvá képtelen elengedni magát a gondolatot . Rádupláz !  Minden ráduplázásnál az érzelmi fokozat telítődik ,mélyül .
    Ami elkerüli a figyelmet az pont az , hogy csak a téma ugyanaz és a saját középpont viszont a körülmény változó .

    Ha az illető rájön mi az ami ezt az érzelmet nála kiváltja miért érinti őt ez a dolog olyan mélyen akkor többé már nem bántódik meg ha a téma megint szóba kerül . Egyszerüen megérti és már nem fogja e dolog továbbiakba őt foglalkoztatni .
    előzmény:
    Whippy (360)
    2011-02-08  11:49
  14. 2011. február 8. 12:06363.

    Ezt csak Te érzed úgy, hogy beléd kötök....ez a Te saját érzésed és nem az enyém. Ne gondold, hogy rajtad ez nem csapodik (hatás-ellenhatás)...

    Azért kértem, hogy visszaolvasson, mivel azt írta félreviszem a topikot, megjelöltem a pár hsz lejjebb található hsz-t is.

    Amúgy már egyszer leírtad, hogy miről folyik a vita és arra reagáltam is.

    Én mindig mélyebb okokat feltételezek a történések mögött, még akkor is, ha Téged ez zavar. Ugye nem haragszol, ha csak a kedvedért nem fogom megváltoztatni az álláspontomat?

    Gondolkodj úgy, ahogy Neked az jólesik, de engedd meg, hogy én is azt tegyem!

    előzmény:
    eda-1952 (361)
    2011-02-08  11:58
  15. 2011. február 8. 11:58362.

    Szia!

     

    Nem is törvényszerűségeket akarok felállítani, nagy blödség lenne, hiszen minden ember más és más. A lelkünk is az, és mivel nem ismerjük mire hogyan reagál, érez és hat, ezért kár lenne kijelenteni azt is, hogynem befolyásol semmit. Lehet,nálad a kompenzálás másképp történt....

    előzmény:
    Whippy (360)
    2011-02-08  11:49
  16. 2011. február 8. 11:58361.

    Kin csapódjon, ha te kötsz belém, hogy általános kérdések felé viszel egy konkrét esetet...felidéztam  a vitaindítót, ne kelljen visszaolvasnod, ez nem személyeskedés. (no az már igen, ha emlékeztetlek, hogy et is kértél valakit, olvassamár vissza a hsz-eidet...)))

    -Az orvos azért mondta, mert fogalma sem volt róla, hogy nem igaz, amit mond---van ilyen.

    -Mi köze az esetnek ahhoz, hogy a mama miért nem szoptatott?Látod, hogy terelsz mindig a saját véleményed felé? Ezen a dolgon nincs mint elgondolkodni, így történt, az orvos hibája volt, előfordul. Egyébként hogy kielégítsem a kiváncsiságod, egyszerű fizikai oka volt, hogy  a mama nem szoptatott: egyik melléből tej helyett 7 ágból spriccelt a vér, tehát abból nem tudott szoptatni. Azt is tudom miért, de már bocs', ennek semmi köze az anya feltételezett  lelki problémáihoz és annak sem, így miért nem tudott huzamosabb ideig szoptatni. (mielőtt utólag szoptatási tanácsadóhoz küldöd...))))

    előzmény:
    zsaki71 (357)
    2011-02-08  11:10
  17. 2011. február 8. 11:49360.

    Amikor a második gyerekem egyéves lett, egyik napról a másikra ért bennünket egy trauma, és én bőgve de szoptattam tovább...

     

    Ezt nem azért írom, mert nem hiszek abban, hogy lélek dolgai befolyásolják a szoptatást (is)

     

    Csakhogy ezek az összefüggések nagyon bonyolultak, nehéz a mindenre és mindenkire érvényes törvényszerűségeket megtalálni...

    előzmény:
    zsaki71 (359)
    2011-02-08  11:29
  18. 2011. február 8. 11:29359.
    A három gyermekem közül, csak a másodikat tudtam 13 hónapos koráig szoptatni. A másik kettőt nem. Az elsőnél a nagymamám halála, a harmadiknál a költözéssel terhek (fizikai+lelki) miatt apadt el a tejem....ez csak az én esetem. Azonban azt ne felejtsük el,hogy lelkünk dolgai mindenhol és mindenben ott vannak....mivel még senkinek sem sikerült empirikus úton bizonyítania a lélek érzékenységét...azt gondoljuk nem is hathat mindenre.....hááát.
    előzmény:
    manekem (358)
    2011-02-08  11:22
  19. 2011. február 8. 11:22358.

    "vajon a mama miért nem tudott szoptatni?"

     

    Ennek rengeteg oka lehet, kezdve a ciciberendezés minőségétől. Ami nyilván nem lélekfüggő. 

    előzmény:
    zsaki71 (357)
    2011-02-08  11:10
  20. 2011. február 8. 11:10357.

    Nem értem a felháborodásodat....komolyan, és főleg nem azt, hogy mindez miért rajtam csapódik? A sértődésed a Tied, nem az enyém, ne kend rám, légy szíves!

    Érdekes, hogy bizonyos dolgokban elfogadjuk, hogy az anya lelkiállapota hat a bébire, más dolgokban meg nem...

    Nem vagyok orvos, így nem tudom megítélni, hogy az orvos hülyeséget mondott, vagy sem....vajon a mama miért nem tudott szoptatni? 

    A kérdéseim nem azért vannak, hogy másokat bántsak vele, sokkal inkább azért, hogy elgondolkodtasson.......aki megbántva érzi magát, az ne kívül keresse az okát.

    előzmény:
    eda-1952 (356)
    2011-02-08  10:50
  21. 2011. február 8. 10:50356.

    Bizony megsértődtem és elegem van a témából, nyugodtan folytassátok nélkülem. Neked sem ártott volna visszanézni, hogy mibe is kötött bele valaki és azóta ezen megy a vita, aminek semmi köze ahhoz, hogy már a pici baba is megérzi az anyja rezdüléseit és esetleg nyugtalanabb lesz, ha anyja ideges.

    Tehát utoljára és csak neked:

    -adva volt egy 6 hónapos baba, aki sajnos már nem szopott és valószínűleg tűnt, hogy elkapja a nővérétől a bárányhimlőt. Meg adva volt egy gyerekorvos, aki szerint marhaság, hogy az anyatej megvéd, ha anya volt benne és különben sem kapja el egy 6 hónapos. Elkapta. Namost ebből kikerekíteni, hogy azért kapta el, mert az anyának volt valami lelki problémája, bizony határozottan idegesítő dolog..meg arra hivatkozni, hogy a gyereknek gyengült az immunrendszere az anyja miatt----vagy tízszer leírtam, hogy ekkora babánál nincs még teljesen kifejlett immunrendszer, de ezt te is tudod.

    Ha ezekután még mindig azt mondod, hogy az a baba nem kapta volna el a bárányhímlőt, ha nincs az anyjával konfliktusa, csak tessék!

    A Föld akkor is forog a Nap körül és nem fordítva...))))

    előzmény:
    zsaki71 (346)
    2011-02-08  08:16
  22. 2011. február 8. 10:40355.

    ezt mind tudjuk (te is nyitott kapukat dongetsz, legalabbis nalam)

    de akkor honnan van a rengeteg pozitiv  teszt, arra tudsz valaszolni? 

     

    azt mar meg sem merem kerdezni, hogy kiprobaltad-e mar

    tudok olyan szkeptikust, aki csak azert, hogy bebizonyitsa, nem hat, kiprobalta

    elmult egy olyan betegsege, amivel 15 eve kinlodtak hiaba az orvosok, orokre (ennek 6 eve)

    egy db. cukorgolyotol

    most o mit gondoljon? :-))

     

    a kovetkezoket is tartsuk szem elott:

    1. az emberben az evolucio soran kifejlodott egy ongyogyito kepesseg, hiszen amint mondod, a modern orvostudomany vagy 100 eve letezik

    azelott azok az emberek maradtak eletben, akikben ez eros volt, es kulonbozo ritualekkal (saman-kantalas) kivaltodott, szuggeralodott

    ma is kell valami rituale, es amennyiben a homoepatia csak placebo (ami vagy igaz vagy nem) , akkor annak nagyon jo, mert nagyon hasonlit a modern orvosos ritualera

     

    2. nagyon sok ember, aki orvosnal jar, vegul szinten csak az ongyogyito kepessege miatt gyogyul meg, csak neki a haziorvos meg az antibiotikum beszede's ritualeja valtja ki ezt

     

    sokszor nem eleg a rituale meg az ongyogyitas, az ketsegtelen es vigyazni kell!!

    de ha eleg, akkor jobb, ha valami olyannal kavarunk, aminek legalabb nincs mellekhatasa

     

    pl. elmegyek az orvoshoz torokfajassal, es antibiotikumot ir

    az antibiotikum bizonyitottan hat x meg x bakterium ellen

    de ha nem tenyesztettek ki a korokozomat, akkor azt sem tudjuk virus-e vagy bakt., nemhogy osszepasszitotak volna az illeto bacival a gyogyit

    ez mitol bizonyitek alapu orvosi gyakorlat? ha a torokgyulladasok 95%-at (alitolag) virusok okozzak? 

    vagy helyettesitsd be arcureggyulladassal, vagy homlokureggyulladassal

    en ertem, hogy idohiany, penzhiany stb., de a modern orvoslas GYAKORLATA sokszor annyira bizonyitott, mint a homeo 

    akkor pedig, mint a vercsapolasnal: ha ugysem hat, akkor jobb a homeo, mert az legalabb nem art

    a homeo, ha valaki hisz benne, akkor jobb, mint az INDOKOLATLANUL adott lorugas doxicyclin

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_749467 (347)
    2011-02-08  09:02
  23. 2011. február 8. 10:30354.
    Nem az akadémia miatt, hanem azért, mert nem felel meg a tudományos kutatásokkal szemben támasztott kritériumoknak. Ez az akadémia felett áll.
    előzmény:
    zsaki71 (352)
    2011-02-08  09:51
  24. 2011. február 8. 09:52353.

      Üdv minden orvoslátogatónak, gyógyszerésznek és orvosnak! Szuper ez a gyülekezés! Hiszen kihúznák lábatok alól a perzsaszőnyeget! Csak kapaszkodjatok, hajrá! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_749467 (347)
    2011-02-08  09:02
  25. 2011. február 8. 09:51352.

    Azt gondolom mindig a legjobb az aranyközépút. Valamikor a gyógyszer kell, máskor pedig használhat a naturától vett alapanyagból készült bogyó is. Tulajdonképpen azt is valamiféle mesterséges eljárás útján állítják elő, nem?

    A hit nem a bogyókban van szerintem, hanem abban, hogy az alany elhiszi magáról, hogy képes meggyógyulni. Az élni akarás, életösztön erősen működik benne...

    A homeopátia valóban nem tudomány...tudomány az, amit ma az MTA annak elfogad.

    előzmény:
    manekem (351)
    2011-02-08  09:43

Címlap

top