Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nyelvtanárok fóruma

Minna
Létrehozva: 2004. Április 19. 13:25
Sziasztok nyelvtanárok! Körülnéztem, de nem találtam olyan fórumot, ahol a nyelvtanárok megoszthatnák egymással nyelvtanítási tapasztalataikat, pedig szerintem nagyon hasznos lenne. Gondolok itt különböző nyelvtanítási praktikákra, bevált tapasztalatokra elsősorban magánórákkal kapcsolatban. Ki hogyan kezeli a fizetés körüli problémákat? (Ha pl. nem fizet a diák időben.) Na és persze ki mennyiért vállal magán nyelvórákat, egyénit vagy csoportosat ill. mennyit kér, ha házhoz megy vagy ha otthon tartja az órát. Várom az ötleteket, véleményeket minden nyelvtanítást érintő kérdésben. Minna
  1. 2004. Április 19. 17:0151.
    Elképzeltem, hogy a férjemmel akárcsak heti 1x csak olaszul beszélek. Lehet, hogy nem sokáig lenne a férjem. :-))))
    előzmény:
    gauguin (50)
     
  2. 2004. Április 19. 16:5150.
    Szia Azték!
    "Válj angollá"! Beszélj angolul a férjeddel!="Ma angol nap van, csak angolul beszélünk egymással"! "Ha pl. kedd van, akkor angol nap"! Ha nem érti a szövegedet, akkor se "fordítsd le" magyarra, inkább mutogasd el a mondanivalódat!
    Te meg csak arra reagálj, amit angolul mond! Ne értsd meg a magyarját! Ezt erőltetni kell az elején, de humor-ral feloldhatod a görcsét!
    Ha így sem megy, akkor ne erőltesd a dolgot, nehogy
    az angol miatt veszekedjetek!
    Üdv Gauguin
    előzmény:
    azték (49)
     
  3. 2004. Április 19. 16:2549.
    Én most tépek haza, orvos , bolt, de este felnézek.
    Tényleg nagyon jó ötlet volt ez a topik:)
    Én egyébként 18 felett tanítok, mondjuk úgy negyedik gimistől. A legidősebb 50 körül volt, de ha visszagondolok, úgy a 40 felettiek tényleg nem kitartóak, kifogásokat keresnek. De ez előfordul a fiatalokkal is, nem feltétlen korfüggő.
    Családtag nekem nem vált be, se barát. a férjem egy kukkot sem tud beszélni. Próbáltuk, pár nap után feladtuk. Nekem van hozzá türelmem, valahogy mégsem úgy sül el az egész.
    See you!
    előzmény:
    gurine (48)
     
  4. 2004. Április 19. 16:1148.
    Én is szoktam anyagot a netről gyűjteni: újságok, aktualitások, hírek, filmajánló, stb.
    előzmény:
    Minna (46)
     
  5. Torolt_felhasznalo_465559
    Torolt_felhasznalo_465559
    2004. Április 19. 16:0747.
    Igazad lehet a tanári tévedéssel kapcsolatban. Nekem eddig szerencsém volt, úgy látszik, elég normális diákokkal hozott össze a sors, sosem volt gond belőle.

    A Petit Manuelt én is vidéken tanítottam, nem tudom, hogy most Pesten tanítnak-e ebből.
    előzmény:
    Kinny (12)
     
  6. 2004. Április 19. 16:0046.
    Rengeteg anyagom van internetről. Pl. német női újságok online változatában érdekes cikkeket találtam, amit a lány tanítványaim nagyon értékeltek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_900834 (42)
     
  7. 2004. Április 19. 15:5845.
    koszi, majd utananezek, de a tankonyv nalunk kotelezo jelleggel egyseges (erre vagyunk akreditalva), igy nem tanithatok masbol. de a kiegeszitok miatt mindenkeppen megnezem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_900834 (40)
     
  8. 2004. Április 19. 15:5744.
    Szia Judit!
    Tudásod szintjéről nem írtál semmit! A kékszínű G. Mauger(szerző) Cours de "Langue et de Civilisation Francaises"I, . II. , III. , IV. , V. nyelvkönyvsorozatot aján-lom! Francia sorozat, de franciául! Ha teljesen kezdő vagy, nem ajánlom tanár nélkül! Két ajánlatom van még=
    1. , "L'art de conjuguer dictionnaire des 8000 verbes" című piros könyv(igeragozások gyűjteménye) és a
    2. , "Gallicizmusok" c. könyv(5000 francia szólással és kifejezéssel).
    Várom kérdéseidet!
    Üdv Gauguin
    előzmény:
    xantojudit (8)
     
  9. 2004. Április 19. 15:5643.
    korosztaly: 15-40, amit szeretek. az 50esekkel mar tenyleg kinszenvedes, tisztelet a kivetelnek. foleg azoknak, akik az oroszon kivul sose tanultak semmit.
    nekem van egy olyan anyukam-korabeli tanitvanyom, aki mar majdnem elsirja magat minden oran, hogy en nem tudom elkepzelni, hogy o mennyit keszul. csoportba jar szegenyke. olyan kinos ez ilyenkor. . . . . . .
    előzmény:
    Minna (35)
     
  10. 2004. Április 19. 15:5642.
    Internetről mennyire szedtek le anyagokat a tanításhoz?

    Most sajnos mennem kell a gyerekekért az oviba, de estefelé még benézek, sziasztok! :-)))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. Április 19. 15:5441.
    Hát igen, a lelkiismeret. . . Szégyellném magam, ha nem készülnék fel rendesen, mert azért hiába állunk a másik oldalon, beláthatjuk, hogy nagyon drágák a nyelvórák. Előfordul, hogy hajnalban kelek emiatt. Már csak azért is, mert utálom ezerszer ismételni ugyanazt az anyagot. Jó, ha nekem sem unalmas az óra :)
    előzmény:
    azték (29)
     
  12. 2004. Április 19. 15:5440.
    Ha unalmasnak találod ezeket, próbáld ki az English File-t, nagyon jó a csoportos nyelvoktatáshoz, olyan tanári kézikönyve van, hogy tényleg elöl-hátul kiszolgálja a tanárt, rengeteg kiegészítő anyag, játék, és nagyon kommunikatív. Az Oxford adja ki.
    előzmény:
    pearl1975 (39)
     
  13. 2004. Április 19. 15:5239.
    nalunk a fo tankonyv a Headway es a Blackbird, ezeket mar kivulrol fujom, persze viszek be hozzajuk kiegeszito anyagot is, de keszulni nem nagyon kell ra. tanitok Businesst is, most eloszor, erre meg keszulnom kell minden alkalom elott 1-2 orat.
    tudom en is, hogy a jo tanar minden orara majdnem annyit keszul, mint maga az ora, de szvsz a realitas nem ez.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_900834 (31)
     
  14. 2004. Április 19. 15:5238.
    nekem a családtag bevált, már középfokú nyelvvizsgája van. kamaszokat, felnőtteket szoktam tanítani (max. 30-as korosztály). Szívesen kipróbálnám 10 év körüliekkel is.
    előzmény:
    Minna (35)
     
  15. 2004. Április 19. 15:5137.
    Nagyonjó ötlet volt a topic! :-)))

    Én a felnőtteket kedvelem, persze főleg a fiatal felnőtt korosztályt, de ért már nagyon kellemes meglepetés 50-es hallgatóval is. . . . -)

    Családtag? Kizárt dolog! Egyszerűen nem működik nálam. Nem tudom, olyankor hova teszem a türelmemet, de sehol nem találom. . . ;-)))
    előzmény:
    Minna (35)
     
  16. 2004. Április 19. 15:4936.
    Sziasztok!
    Én olasz nyelvoktató vagyok. Szerintem olaszból is nehéz jó könyvet találni, többet használok, ill. több könyvből állítom össze az anyagot. Sajnos nekem is a hivatalos elhelyezkedés a gond, mert kevés helyen tanítanak olaszt.
    előzmény:
    pearl1975 (30)
     
  17. 2004. Április 19. 15:4935.
    Örülök, hogy ilyen jól beindult a topic :) A hibákat szerintem is ki kell javítani, de arra nem árt odafigyelni, hogy ne szóljuk le az iskolai tanárt. Ezzel egy életre elvehetjük a gyerekek tanulási kedvét.
    A 24 órát én is bevezetem, kösz az ötletet.
    Új kérdés (rengeteg van): ki milyen korosztályt szeret tanítani? Én középiskolástól kb. 40 éves korig. Tudom, gonoszság, de az idősebbekkel majdnem mindig kínszenvedés és egy idő után fel is adják. Ti hogy vagytok ezzel? És a családtagok tanításával? Ez is kemény diónak bizonyult :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_900834 (27)
     
  18. 2004. Április 19. 15:4834.
    nalam a napi 6 ora a kenyelmes, 8 ora meg elviselheto, 9 ora mar sok, 11-12 ora az agyhalal :)))))
    előzmény:
    azték (28)
     
  19. 2004. Április 19. 15:4733.
    Értem. Régebben én is csináltam ilyet, nem tudom, Pesten van-e még munkaügyis csoport. . .
    Kicsit bizonytalankodni kezdett a munkahelyem, azért kérdem. De nem szeretnék semmiképpen középiskolába menni. Amióta tanítok, csak felnőtt-oktatást csinálok, nem hiszem, hogy a kamaszok korosztálya nekem való lenne. . .
    Viszont ragaszkodnék a délelőtti órákhoz. . . ???
    előzmény:
    pearl1975 (30)
     
  20. 2004. Április 19. 15:4632.
    Köszi a felvilágítást.
    Valószínűleg meg fogom azért kérdezni. Csak kiváncsi voltam, ti mit tudtok erről. Már ez is jó, hogy tudom, milyen fajta vizsgák vannak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. Április 19. 15:4531.
    Igen, ebben egyetértünk! :-))) Szerintem is a heti 20 még bírható jó lelkiismerettel.

    Mondjuk én soxor túlkészülöm magam. . . :-(((((
    előzmény:
    azték (29)
     
  22. 2004. Április 19. 15:4430.
    Gyorben tanitok. delelott is vannak orak, munkaugyis csoportokat csinalunk, de neha van ceges is. sot, hajnali csoportok is vannak, reggel 6tol :(((
    delutan foleg cegesek, illetve mas csoportok vannak.
    a munkaugyisek napi 5 vagy 6 orat jarnak. ugyhogy hamar osszejon am ennyi ora.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_900834 (27)
     
  23. 2004. Április 19. 15:4429.
    Igen, ezért mondom én is, hogy gáz. Ezt csak akkor lehet, ha bevált anyaggal dolgozol, nem változtatsz, de még akkor sem lehet tisztességesen felkészülni. Én igazából a napi 5 órát szeretem max, arra még fel lehet készülni, mert úgyis ismétlődnek az anyagok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_900834 (27)
     
  24. 2004. Április 19. 15:4228.
    Hát, én nem vagyok a Pitman híve. Néha túl könnyű, nincs mögötte valós tudás, és nem mindegyik akkreditált. És az egyik legdrágább.
    Az Euro 9500 (közép, sima, az üzletije 12. 000) A TELC kicsit drága, 25. 000. De a Pitman meg 36 körüli.
    előzmény:
    pearl1975 (25)
     
  25. 2004. Április 19. 15:4027.
    Sziasztok! Én angolos vagyok. :-)))
    Szerintem heti 35 is nagyon húzós. . . Hogy lehet tisztességesen felkészülni olyan sok órára? Lehet, hogy másnak megy, én nem lennék rá képes. . .

    Pearl, nyelviskolában délelőtt is van órád? Megkérdezhetem melyik az a suli?
    előzmény:
    pearl1975 (25)
     

Címlap

top