Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Alkotmány VIGYÁZZ!

dixan
Létrehozva: 2011. március 15. 13:56
Sziasztok!

Mint tudjuk a kormány benyújtotta az alkotmánytervezetet a parlament elé.

Szeretném felhívni mindenki figyelmét egy nagyon fontos dologra, a Költségvetési Tanács létrehozására!

Nagyon ravaszan megpróbálták a figyelmet elterelni erről az apróságról, az emberek a gyerek után járó szavazati jogon csámcsognak most (ami végül mégiscsak belekerült a tervezetbe), vagy a vármegye, kúria kifejezéseken.

Közben pedig kőkemény sumákolás van a háttérben, ha elfogadják az új alkotmányt (és miért ne fogadnák el, hisz ők maguk kreálták) az általuk létrehozott Költségvetési Tanács bebetonozza a narancsos kormányt keményen! Ha esetleg a jövőben egy választáskor nem a naracsosok alapítanak kormányt, az új kormány által megalkotott költségvetést a Költségvetési Tanácsnak is el kell fogadnia, különben az új kormány az új alkotmány értelmében feloszlatható és új választásokat írnak ki!

Nos, a Költségvetési Tanács tagjai sok évre bebetonozott narancsos emberkék...

Szerintetek mi következik ebből? Lesz esélye a jövőben bármilyen nem narancsos kormánynak költségvetést elfogadtatnia és fennmaradnia? 
És ezt mi most komolyan csendben, belenyugvóan végignézzük? 

További részletek:  Na ez a durva…

Az alkotmánytervezet teljes szövege: http://img.index.hu/cikkepek/1103/alk.pdf

  1. 2011. március 18. 13:29176.

    Én is a megelőzésben látom a megoldást. Ez az egyetlen mód, hogy senki joga vagy élete ne csorbuljon. Sem a leendő tiniszülőké, sem a megszületendő életé, sem a családé.

    Mert valljuk be, hogy nem lehet az "ő megcsinálta magának, viselje a terhet" elvét alkalmazni egy sokszor 16.  életévét sem betöltött gyerekkel szemben... aki azért került ebbe a helyzetbe, mert még a lehetőségeit sem ismeri a "megelőzésnek".

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437432 (175)
    2011-03-18  12:55
  2. Torolt_felhasznalo_437432
    Torolt_felhasznalo_437432
    2011. március 18. 12:55175.

    Szerintem itt a topikon mindenki pontosan tisztában van azzal, mit jelent az abortusz. Ahogy végigolvastam, mindenki azt vallja, hogy jó lenne ha csökkene a száma, nyilván az lenne mindenki számára a kívánatos, ha az abortuszok száma az évi 0 felé tendálna. (Nyilván ez lehetetlen)

    És igen, a  megoldás a  megfelelő felvilágosítás lenne, de te is tudod, hogy mindig lesz olyan, akihez ez nem jut el, vagy olyan élethelyzetbe kerül, amikor sajnos ez az egyetlen megoldás számára.

    Szerintem a mostani szabályozás nálunk jó, nem lehet minden ok csinálni, viszont szükségesnek tartom, hogy csak azokban az esetekben lehessen abortuszhoz folyamodni, ha a feltételek valóban fennállnak. (Ma nagyon sokan a válsághelyzetet "gumiszabályként" kezelik)

    Ha ezt szigorúan betartanák és mellette hatékony felvilágosítás, segítség, kampányok lennének a védekezést terjesztendő, akkor lehetne az abortuszok számát csökkenteni. 

    előzmény:
    ancsa21 (173)
    2011-03-18  11:51
  3. Torolt_felhasznalo_437432
    Torolt_felhasznalo_437432
    2011. március 18. 12:31174.

    18 év alatti lányok estében nem kell szülői hozzájárulás? Nálunk kell. Bár az is igaz, hogy kijátszható. Én is tudok ilyen esetről, 20 évvel ezelőttről legalábbis, akkor 16 éves lány kijátszotta, aláírta a szülei helyett. (Azóta sem tudják a szülők. Igaz, azóta már van két gyereke, de szerintem azóta is imádkozik azért, hogy a lánya majd ne kerüljön ilyen helyzetbe. Remélem meg is tesz mindent ennek érdekében...)

    Igen, sok a szám még így is, bár a 1990-es években ez volt 90ezer is évente. Ahhoz képest jelentős a csökkenés. 

    előzmény:
    unger (170)
    2011-03-18  11:33
  4. 2011. március 18. 11:51173.

    A sok, felvilágositó papolás helyett, talán inkább az orruk alá kellene nyomni néhány fotót... Hatásosabb lenne, abban biztos vagyok. Pl. ilyeneket ------------------>

     

    Na, most mentem.

     

     

     

    előzmény:
    unger (170)
    2011-03-18  11:33
  5. 2011. március 18. 11:47172.

    Dixan! 

     

    Bár ezt a topikodat is sunyi provokátorként inditottad el, mint az összes többidet, de most igazán csőre futottál vele :-DDD. Ha hiszed, ha nem, még hálás is vagyok neked, mert kiderült, hogy egy agent provocateur is lehet katalizátor :-DDD 

     

    Végülis összejött egy olyan normális beszélgetés, ami fontos, és szükséges ahhoz, hogy magunkban átgondoljuk, átgondolja mindenki az abortusz szerepét, majd arról véleményét is elmondja.

     

    De még annál is inkább fontosabb, hogy felszinre hozzuk azt az abortusz ellen dolgozó felvilágositást, megelőzést, meg védekezést, amik következtében -remélhetőleg- sokkal kevesebb lesz a semmi "rongycsomók" kikapartatása!

     

    Mert ez a másként gondolkodás... legalábbis szerintem ;-)))

     

    --------------------

     

    Mentem. Sziasztok!

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    dixan (1)
    2011-03-15  13:56
  6. 2011. március 18. 11:39171.

    lemaradt...azér számoljunk már.....10 millio,,, a fele férfi---nö

    tehát 5 millio nöböl mennyi az aki "fertil" tehát a nyugdijasokat--ovodásokat leszámitjuk..marad max 2,5 millio na ebböl kell azt a 40 ezret venni, és igy már egészen másképp néz ki,,szerintem ez rettenetesen magas szám mindkét helyen..

    előzmény:
    unger (170)
    2011-03-18  11:33
  7. 2011. március 18. 11:33170.

    Teljesen igazad van szerintem is a felvilágositás kellene hogy a legjobb legyen,viszont itt van a svédországi példa..van egy korosztály akit akárhogy világositasz,nemtörödik vele..

    A gimibe van minden nap egy diplomás ápolonö legalább 4 orában..oda mehet hozzá bármelyik gyerek, ingyen kapnak "klamydia" nemtudom mi az magyarul tesztet..terhességi tesztet is..ha kell "esemény utáni" gyugyszert...de fogamzásgátlot is..szerinted a számok tükrében segit ez ?? szerintem nagyon nagyon minimálisat, és egy szigoritás sokkal többet érne a felvilágositással együtt...

    18 alatti 14-16-17 éves lányoknak megcsinálják az abortuszt a szülö teljes kizárásával..nemkell értesiteni a szülöt..

    Gimnáziumban dolgoztam évekig azért tudom ezeket..azt is hogy abban a korban nemtörödnek a védekezéssel

    Szerintem egyszeüen nem Érettek még hogy önálloan felelösséget vállaljanak, ezért kellene itt is egy bizonyos foku tiltás/fék ...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437432 (167)
    2011-03-18  09:24
  8. 2011. március 18. 11:32169.

    A férfi védekezési szerepe nagyon fontos!! Kellene legyen... Amikor én 22 évvel ezelőtt, 37 évesen találkoztam a mai férjemmel, majdnem hanyatt estem mikor megkérdezte, akarom-e, hogy ő védekezzen, ő védjen minket egy nem kivánt terhességtől? Nekem még csak eszembe sem jutott ez a lehetőség, annyira belémivódott, hogy a nőnek kell védekeznie! (A férjem nem magyar, igy más kultúra, és az élet egészen más szemlélete szerint gondolkodott már akkor is.)

     

    Miután nem mondok neveket, igy nem lehet beazonositani az itteni, leginkább vegyes házaspárokat, ahol külföldi férjjel házasodott itteni hölgy. Mivel muzulmánok, az ő hitük szerint nem lehet a nőnek védekeznie... Hát ezt használják ki azok a családok, ahol már megvan az a gyerekmennyiség amit szerettek volna maguknak, s mint meglepetésemre kiderült, a kényelmes szex érdekében meglepően sok férfin végeztek vasectomiát. Az állami kórházban ;-))) De hallottam ugyanerről, a még törzsi törvényt követőktől is. Nana, mert itt elég nehéz beszerezni a fogamzásgátlót. Vagyis, hivatalosan nem is lehet. 

     

    Ha jól belegondol az ember, nem is értem miért kellene ettől a férfiaknak félniük! Kellemetlen néhány nap az operáció után, de megmarad a gyönyörük, semmi nem fog hiányozni. Kivéve a frász, meg a nőre  jutó következmények!

     

     

    --------------------------

     

    Egyet len dologtól lehet tartani, hogy a férfi nem tartja be a rábizott védekezést... Hát igen... Nem egyszerű ez a dolog sem. Nem is véletlen, hogy a legbiztosabb helyre, a nőkre háritották a védekezést... Csakhát... A nőknek sem tehet jót, pláne nem generációk sorozatában, hogy egész életükből kb 30-40 évet, kivülről kapott hormonnal felbirizgált "terhesként" élnek meg...  

     

      

    előzmény:
    eda-1952 (166)
    2011-03-18  09:17
  9. 2011. március 18. 11:05168.

    Eda, én tényleg nem értem miért fordulsz állandóan afelé, hogy az abortuszt márpedig, meg igenis meg kell tartani?? Annak létét itt a tőled másként gondolkodók egyike se nem kérdőjelezte meg, se nem tiltakozott ellene. Én meg a legkevésbé!!

     

    Azt állitom, hogy a hangsúlyt kell máshová tenni! Nem az abortusz létét kell védelmezni -mert az már megvan, és veszélyeztetve sem volt egyetlen pillanatra sem!-, hanem azzal szemben az élet védelmét, annak tiszteletét kell hangsúlyozni, és abban az irányban gondolkod(tat)ni, mert az meg NEM LÉTEZETT eddig! Lehet egy dologról igy is, meg úgy is gondolkodni, s attól tolódik el a hangúly a fontossága irányába!

     

    "...a nőnek van joga rendelkezni a teste felett..."

     

    Ez -szerintem- addig a pontig igaz, ameddig a SAJÁT szöveteiből álló teste felett rendelkezik. Pl, ahogy már máshol irtam, joga van ahhoz, hogy hegyesre csiszoltassa az összes fogát, vagy brilleket helyeztessen el a bőre alá, ha kedve úgy hozza. Esetleg műanyag szutyokkal tömetheti ki magát ahol csak akarja. Ezzel nekem semmi bajom, mert az ő saját életével, szöveteivel azt csinál amit akar!

     

    Igenám, de bioetikai szempontból IS, az már egészen más kérdés, ha a testét meghatározott időre csak bérleménybe adja, egy tőle teljesen különálló, önálló szövetek egységéből álló szervezetnek, amelyik az ott tartózkodás ideje alatt végigjárja az ÉLETÉNEK azt a formációját, amely végén már saját magától is fog tudni létezni! 

     

    Szerintem innét induljunk ki először, és akkor sokkal kevesebben fognak elérni ahhoz, hogy az abortuszt fogamzásgatlóként használják. Tetejébe MOST, amikor már majd minden lehetőség -a férfiakon kivül!!- adott a védekezéshez!! Ez utóbbit külön!!

     

    Egyetlen gyerekeket sem szabad erőszakkal a világra hozatni! Az a lélek nem önmagától választja az életét, hanem rékényszeritik... De ebbe ne menjünk bele, ez messzire vezet, de ez is a témába vághat...

     

    Azonban, életüket sem kell(ene) elvenni, csak azért, mert azt bárki egy adag sejthalmaznak, vagy csirkesejthalmaznak tekintheti, csak azért, hogy igy lelkiismeretfordulás nélkül szét lehessen őket darabokra szaggatni majd a szemétbe kapartatni...

     

    ---------------------

     

    És abba az irányba még el sem néztünk, hogy egy új élet beinditásához 3 "dologra" van szükség: anyára, apára és magára a gyerekre. Akkor miért is csak az anya önrendelkezése lehet, hogy mit tesz a testében a másik két fél közreműködésének köszönhetően beindult élettel?? Persze, ezt a kérdést fel lehet tenni a VOLT szempontból is,  hogy miért csak egy férfi határozhatta meg, hogy beinduljon egy élet, vagy sem??

     

    A élet nem egyszerű, és azt legkevésbé lehet úgy megoldani,  hogy kidobják mint egy sejtcsomagot. Vagy rongycsomagot. Esetleg mint egy csirkelábat...

     

    No meg, az sem járja, hogy egy három-szereplős darabból kidobnak két szereplőt...  Akár a férfit, akár a nőt, de a beindult gyermek életét mindenképpen... I

     

     

     

    előzmény:
    eda-1952 (166)
    2011-03-18  09:17
  10. Torolt_felhasznalo_437432
    Torolt_felhasznalo_437432
    2011. március 18. 09:24167.

    Hasonló számadatok vannak nálunk is, bár a szabályozás szigorúbb a svédnél. Egyrészt csak bizonyos feltételekkel végzik el a beavatkozást, (egészségügyi ok, bűncselekmény, válsághelyzet) másrészt kb. az ötszörösét kell fizetni érte.

    A felvilágosítás lenne a legjobb. Anno nekünk pl. a gimiben levetítettek egy abortuszról szóló filmet, elég sokkoló volt, ha jól emlékszem.

    A védekezés azonban még mindig nem kap elég hangsúlyt, (meg egyáltalán a saját testünk ismerete is hiányzik, ezt a biológia órán - kicsit gyakorlatiasabb oktatás keretében - lehetne fejleszteni.)

    előzmény:
    unger (164)
    2011-03-18  07:43
  11. 2011. március 18. 09:17166.

    Igen, ilyent akarunk! Ingyenes a védekezés nálatok, ingyenes a méhnyakrák elleni injekció (amit nálunk kevesen engedhetnek meg maguknak, illetve  a lányuknak!) és olcsó az abortusz. Utóbbi azért lenne jó, mert pénz híján nem kéne megszületni gyerekeknek, akik azonnal intézetbe kerülnek, de anyjuk nem mond le róluk, s ezzel szülő nélküli életre kényszeríti őket. Ha ez megvan, akkor lehet számonkérni a felelős védekezést és már egész fiatalon oktatni, tanítani, nem csak a lányokat, hanem a fiúkat is.

     

    Ancsa: látod, ez is egyfajta előítélet, hogy az embernek eszébe sem jut, ott nálatok a vasectomia sokkal elterjedtebb, mint itthon. Nálunk majdnem 90 százalékban a nőkre hárul a védekezés terhe és felelőssége. De mit várunk el a férfiaktól, akik egész szép részének eszébe sem jut, hogy erre-arra jártukban egész biztosan elhagyogattak néhány nagyon szerencsétlen gyereket, akiket csak anyjukról ítélnek meg és még akkor járnak jobban, ha intézetbe kerülnek. Tudod állhatnék én logikusan az abortuszellenzők közé is: nem felejtettem el azt az ötöt, akit "sejthalmazként" (illetve egyet már 3 és fél hónapos magzatként) vesztettem el, mire megszülethetett a két gyerekem. És mégis azt mondom, hogy a nőnek van joga rendelkezni a teste felett, ha eltekintünk az abortuszt fogamzásgátlókénthasználó nőktől...(ők meg inkább ne szüljenek!) Ma itt, akár egy gyerek után fel tudják mérni a szülők, de gyakrabban a második után, hogy nem áll módjukban többet szülni. Az az egy százalék pedig ami általában áll a fogamzásgátlás hibaszázalékaként---sokra megy! Nagyon sok házaspár boldogan vállalna még egy -vagy több- gyermeket, de nem teheti.

    előzmény:
    unger (164)
    2011-03-18  07:43
  12. 2011. március 18. 08:16165.

    Több helyen keresgéltem pontos adat után. Azt nem leltem, de azt igen, hogy 2010-ben minden hirforrás egybehangzóan 40-43 ezer körüli mesterséges magzatelhajtásról (szörnyben hangzik, nemde??) beszél. 

     

    Sok ez 10 millióra visszatükrözve? Szerintem rengeteg! Pláne egy amúgy is fogyóban, erősen elöregedésben lévő országban...

     

    -------------------------

     

    Azért ezt nem gondoltam volna a svédekről... Tényleg nem.  De várj!

     

    Ezekben a számokban még nincs az benne, hogy ma már egy 2 hetes magzat nemét ki lehet mutatni! Most képzeld el az akkori statisztikát, vagyis a kioltott magzati életek számát, ha kiderül, hogy megint fiú lesz, pedig ők lányt akartak volna...

     

    S ha ehhez meg hozzávesszük a petrikben megtermékenyitett életeket is, ahol csak azért dobják majd el a beindult életeket, mert ők fiút akartak, s nem lányt... ahogy ez éppen Svédországban történt meg... 

     

     

    Nem marad más hátra, semmint: felvilágositás, védekezés, befogadás, elfogadás, gondolkodás!

     

     

    előzmény:
    unger (164)
    2011-03-18  07:43
  13. 2011. március 18. 07:43164.

    Tegnap leirtam a svéd teljesen szabad abortusztörvényt,,kiváncsi voltam hogyan vélekdtek rola azt ugye megállapithatjuk hogy az sem jo..ahogy már tegnap eda is irta...szándékosan nem irtam hozzá az adatokat...

    Nos itt évente 36--40  EZER abortusz van.(nekem örülten magasnak tünik) ebben minden benne van  a betegség-magzati rendellenesség miatt is   minden...Nem ismerem a Mao.i adatokat de össze lehetne hasonlitani mert kb ugyanannyi a 2 ország lakossága...kb 10 millio,,,

    Ha csak a fele tehát 20 ezer a "nemkivánt" terhesség annak a felvilágosito És sokszor ingyenes védekezés ellenére ami itt van föleg a fiataloknak akkor még elszomoritobb a helyzet szerintem.

    Teljesen ingyenes pl a fiatal lányoknak a méhnyakrák elleni injekcio,egyes nembetegségekre, de a terhességi teszt is. Maga az abortusz meg 1 vizitdijba kerül ami jelenleg 150 korona....kb 4500 ft. 

    Ilyet akartok??

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  14. 2011. március 18. 06:29163.

    Ezt kifelejtettem az előbb:

     

    Nem foglalkozom régen a témával. Egyáltalán egyáltalán nem foglalkozom az abortusszal, mint témával. Csak épp elmondom a saját véleményem.

     

    Szerintem minden megengedhető a nem kivánt terhességek elkerülése érdekében, ami sem a  nő, sem a férfi egészségét, életét nem veszélyezteti. A hormonokkal telinyomott, s ezért álterhességben leélt női életek már erősen neccen vannak a szememben, de addig amig nincs biztonságosabb megoldás, ez a "még mindig jobb" kategóriába sorolható.  

     

    Nem tudom hogy lehet majd olyan, teljes biztonságot adó védekezési formát találni, amiből nem lesz eszement milliárdos haszna a gyógyszergyártóknak... (Ez a vasectomia nem egy elveszett ötlet ám! Nem is véletlen, hogy a "primitiv" népeknél pontban annyi gyerek születik, amennyit akarnak ;-)) Kivéve, ha azt egy másként való gondolkodás, pl vallás, felülirja...)

      

    ---------------------------------------- --- 

     

     

    Vagy úgy 22 évvel ezelőtt, egy lengyel kiránduláson véletlenül (már amennyire vannak véletlenek...) betévedtem egy kis falu templomába. Igazából csak szétnézni akartam, no meg megpihenni. A kinti zimankó elől is jó volt elbújni. Még ma is hallom azt a csodálatosan tiszta szopránt, amivel egy fiatal nővér éppen ott énekelt Istenéhez. Majd kifelé jövet, az oldalfalon megláttam a fotókat az elabortált kis testekről. A szétpattintott fejecskéikről, a leszakitott végtagjaikról... Egy életre átforditották azok a képek a gondolkodásmódomat. Mert előtte én is egy lilagőzös önrendelkező voltam...

     

    Én mindenki, de leginkább az önrendelkező nők orra alá odanyomnám azokat a képeket, lássak csak mi is történik az önrendelkezésük utan, amig ők alszanak... 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_726618 (161)
    2011-03-18  04:02
  15. 2011. március 18. 05:57162.

    azt gondolom, vannak olyan egyeni elethelyzetek, amikor meg kell engedni az anyanak, hogy maga dontson, meg akarja-e tartani a nem kivant terhesseget. 

     

    Majdnem teljesen egyetértek ;-)) Csak hozzátenném még azt is, hogy el kéne már egyszer szellemileg érnünk oda, hogy ne csak az anyának legyen rendelkezési joga az abortuszhoz, hanem a társának is. Kettejük felelősségével jön létre egy élet, kettejük döntése kellene legyen annak megtörése is.

     

    Persze tudom én, hogy mi okozta azt, hogy most a nők "önrendelkezésévé" vált az, hogy azt tehetnek egy beindult élettel, amit akarnak, de ez SEM helyes! Pont ugyanolyan rossz, amint ami előidézte ezt a helyzetet! Nem a jogot kell elvenni, hanem a gondolkodásmódot más irányba, az ÉLET joga felé elvinni!  Azért a 21-ik században, már csak el kéne jutni a végleges megoldáshoz. Legalabbis a fejlett nyugat 21-ik századában!

     

    Meg vagyok arról győződve, ha megforditják a gondolkodásmódot, és az élet semmibevételével szemben, annak tiszteletére tanitjuk meg a gyerekeinket, no meg arra, hogy az életet akkor is meg lehet védeni, illetve megtisztelni, ha arról még, vagy már nem tud az életet kapott dönteni, akkor a döntő többsége az abortuszról is másként fog gondolkodni. Leginkább tenni. 

     

     

    ------------------------------- 

    Borneó szigetén élek, egy olajsejkségben, Bruneiban. És te? Nem mintha érdekes lenne, én is csak kiváncsiságból ;-))

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_726618 (161)
    2011-03-18  04:02
  16. Torolt_felhasznalo_726618
    Torolt_felhasznalo_726618
    2011. március 18. 04:02161.

    Erdekeseket irsz. Merre elsz a 3. vilagban? A kerdesemnek semmi jelentosege a tema szempontjabol, csak a kivancsi vagyok. 

     

     

    Egyetertek alapvetoen azzal, hogy abortusz ellen a legjobb vedekezes a felvilagositas.

    Ugyanakkor azt gondolom, vannak olyan egyeni elethelyzetek, amikor meg kell engedni az anyanak, hogy maga dontson, meg akarja-e tartani a nem kivant terhesseget. (Nem hiszem, hogy ez konnyu dontes, bar lehetseges, van, akinek az.)

     

    Az evezredes tapasztalat azt mutatja, hogy a nok ket dologert kepesek mindenre: legyen gyerekuk, ne legyen gyerekuk. 

    Tehat a torveny tithatja, de abortusz lesz, egeszen addig, amig a vilag vilag. 

    Azt viszont nagyon tamogatom es helyeslem, hogy egy orvosnak legyen joga azt mondani, en ezt nem csinalom, mert a lelkiismeretemmel ellenkezik. 

     

    Latom, hogy Te sokat foglalkoztal a temaval, ezert kerdezem: a spiral a Te allaspontod szerint megengedheto, vagy sem?  

     

    előzmény:
    ancsa21 (157)
    2011-03-18  03:20
  17. 2011. március 18. 03:41160.

    Egy kinai újszülött 1 ÉVES mikor megszületik. Igaz, ezt 3 hónapos korában ünnepliK meg... :-)

     

    --------------------------

     

    A többi stimmt :-)) Igy jár az, aki kapkodik...

     

     

    előzmény:
    ancsa21 (158)
    2011-03-18  03:30
  18. 2011. március 18. 03:40159.

    A lényeg, hogy attól tartunk, a nőnek nem lesz lehetősége, hogy rendelkezzen a saját életével.

     

    Tényleg nem áll szándékomban félrevinni a topik végre beszélgető stilusát, de hogy egy nő, mint a saját életével rendelkezzen a benne teljesen az utolsó sejtjéig is külön élettel rendelkező önálló életről, az pont annyira primitiv felfogás, mint az, amivel nem is oly régen, még a világ egy része, erőszakkal inkubátornak használta a női testeket. (Reszka kösssz a pontos meghatározásért! :-))

     

     

    Meg, hogy az abortusz az női önrendelkezési jog... A sok hülye, nem gondolkodó, lilaködös nő ettől a kijelentéstől rögtön baromi libabőrös modernnek érzi magát, és közben még csak nem is érzékeli, hogy micsoda marhaságot mond...

     

     

     

     

    előzmény:
    eda-1952 (143)
    2011-03-17  17:12
  19. 2011. március 18. 03:30158.

    Tételezzük fel, hogy a kinaiak, a többezer éven keresztül háboritatlanul végigvitt megfigyeléseikkel csak tudnak egy-s-mást a dolgokról, vagy netán magáról az életről...

     

    Egy kinai újszülött 1 véges mikor megszületik. Igaz, ezt 3 hónapos korában ünnepli meg... :-) Ebben benne van minden.

     

    Az életet magától a fogantatástól számitják. A harmadik hónapban való ünneplés nem csak amiatt van, hogy akkorra jön össze a valódi első éves születésnapja, hanem amiatt is, hogy aki kibirta élete első 3 hónapját, az már életben is fog maradni, lehet ünnepelni ;-))

     

    Mondom én, hogy a kinaiak tudnak egy-s-mást az életről ;-))

     

    --------------------------

     

    Természetesen, az abortuszról is tudnak egy-s-mást ;-)) 

     

     

    előzmény:
    eda-1952 (146)
    2011-03-17  17:46
  20. 2011. március 18. 03:20157.

    A vasectomiát nem emlegetni kell a már felnőtt férfiaknak, hanem a megfelelő évkoruktól kezdve, mint kivánatos lehetőséget, beléjük nevelni.

     

    Ezt hivatalosan is -iskolákban-, de leginkább, nekünk anyaknák kell megtenni, akik évtizedeken keresztül idegen hormonokkal  bombáztuk a szervezetünket...

     

    Vagy ha nem vasectomiát, de minimum azt a tudatosságot kell a fiainkba nevelni, amivel teljesen átérzik, hogy nekik is ki kell venni a részüket. Akár a védekezésből, akár a következményekből.

     

    ---------------------------

     

    A nyugat által lenézett 3.-ik világban élek... Ahol olyan visszamaradott a férfiak egy jó része, hogy azok még arra is képesek, hogy alkalmazzák a vasectomiát... Nem a muzulmánokról beszélek!

     

     

     

    előzmény:
    eda-1952 (152)
    2011-03-17  20:15
  21. 2011. március 18. 03:11156.

    Te eszednél vagy, mikor ilyet leirsz?? 

     

    ......... Ááááh... akartam irni választ, de kitöröltem. Aki mindenáron csak politizálni akar, azt úgy sem lehet eltériteni a szándékától.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_401565 (153)
    2011-03-17  20:55
  22. 2011. március 18. 03:08155.

    Nagyon sok védekezési mód lehetséges. Ennek ellenére óriási mennyiségű a nem kivánt terhességek száma. A kérdést fel sem kell tenni a miértjére...

     

    Ebben a topikban is ragyogóan megjelenik, hogy ki miként gondolkodik magáról az életről... Embrió korban, pontban mint egy rongycsomóról, amit ha útjukba kerül, legfeljebb lazán kidobnak. Bár jár némi kellemetlenséggel, mert csak össze kell dobni 21 ezret, egy nap szabit is ki kell kivenni... Oh, uram atyám... tényleg, minő kellemetlenségekkel is járhat egy-egy abortusz....

     

    NEM! Nem vagyok abortusz ellenes! Ezzel szemben, nekem az ÉLET védelme és annak tisztelete az elsődleges fontosságú! No meg szeretném azt is, hogy mindenki tudja, mi is történik...

     

    --------------------------

     

    Felvilágosit ás, felvilágositás, felvilágositás!! Védekezés, védekezés, védekezés!! Tudatos élet megélése. Tudatos élet megélése. Tudatos élet megélése.

     

    A többi megy majd magától is. Vagyis, alaposan lecsökken ;-))

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_401565 (136)
    2011-03-17  15:27
  23. 2011. március 18. 02:29154.

    A beindult ÉLET szempontjából teljesen mindegy, hogy annak formációja éppen embrió -, újszülött-, vagy éppen nagyszülői állapotban van. Mindegyik életkor, akár embrió órákban számitva, akár 80 évben, pont ugyanannak, a már  beindult életnek, éppen annak megfelelő időtartamában létező formációját éli meg. Ennek tudatában kell végiggondolni az élet védelmét, az élet tiszteletét. 

     

    Az abortusz nem megoldás. A megoldás a tudatosan megélt élet. Az, amelyik TUDJA, hogy ahogy sem az újszülöttek, sem egyéb más korban élő formáció fejét nem roppatjuk szét, s küldjük igy a szemétbe, csak azért mert nem kivántuk őket bele az életünkbe. (Az embrió fejét a fogóval összeroppantják, mert igy tudják a legkönnyebben kikaparni a nő testéből...)

     

    Az embrió nem egy rongycsomag, nem egy sejthalmaz, még csak nem is csirkesejthalmaz, mint az, itt az nlc-n egy nőtől (sic!) elhangzott.., hogy igy lazábban lehessen létéről gondolkodni,  hanem maga a beindult ÉLET. Az életet pedig akár embriókorban, akár újszülöttként is meg kell tisztelni, meg kell védeni. Mert már ÉL.  

     

    Ha valaki TUDATOSAN éli meg az életét, az az abortuszról is másként fog gondolkodni. Ennek köszönhetően jóval többet fog majd megtenni egy nem kivánt terhesség elkerülésére. (A védekezésbe pedig a férfiakat is TELJESSÉGGEL be kell venni. És most nem csak a kondomra gondoltam.)

     

    ---------------------------

     

    Az élet védelmében, tiszteletében fogant felvilágositás, a kérdésben való tisztánlátás, a tudatos lét (nem csak a piacokon, meg a konyhában...), valamint a megfelelő védekezés magától is helyreteszi az abortuszok számát.

     

    A hangsúly nem az abortuszon -a legkevésbé annak tiltásán-, hanem a tudatos felvilágositáson, meg az élet tiszteletén és védelmén kell legyen.  

     

     

    előzmény:
    eda-1952 (138)
    2011-03-17  15:58
  24. Torolt_felhasznalo_401565
    Torolt_felhasznalo_401565
    2011. március 17. 20:55153.
    Attól félek, nehogy egy új Ratkó korszak következzen, ha annyira akarja a Fidesz-KDNP, hogy nőjjön a népesség... De ne úgy akarják, hogy rákényszerítik az embereket, hogy erejükön felül gyereket vállaljanak.
    előzmény:
    Reszka (145)
    2011-03-17  17:27
  25. 2011. március 17. 20:15152.

    Én is azt mondom, ha valakinek megvan a tervezett "létszám", sőt 35 körül jár, akkor köttesse el magát. ...de Reszka, nem csak háromgyerekesek nem akarnak esetleg szülni és hadd döntse el már valaki kortól és gyereklétszámtól függetlenül, hogy akar-e! 

    A vasectomia sem rossz, de penditsd meg a körülötted élő férfiaknak..))))

    előzmény:
    Reszka (147)
    2011-03-17  17:48

Címlap

top