Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Korlátozná-e az abortuszt?

KoronczayLilla
Létrehozva: 2011. március 25. 16:15

 

Kedves fórumozók! 

A parlamentben újra-és újra fellobban a vita arról, nem kellene-e szigorítani az abortusztörvényt, azaz újabb feltételekhez köztni a terhességmegszakítások engedélyezését. Az eltörléséről szerencsére még nincs szó, de az, hogy újra napirendre tűzték ezt a témát, arra figyelmeztet, hogy még akár erre is sor kerülhet. Nektek mi a véleményetek a dolgról? Maradjon ez a liberális szabályozás vagy érdemes lenne újra átbeszélni, esetleg társadalmi vitát nyitni róla?

 

Köszi a válaszokat! 

Koronczay Lilla

  1. Torolt_felhasznalo_800048
    Torolt_felhasznalo_800048
    2011. március 25. 17:2226.

    Az én testemről és az életemről a továbbiakban is egyedül én szeretnék dönteni, köszönöm.

     

    Viszont ha már annyira döntést akarnak hozni erről, akkor csak és kizárólat nők döntsenek, de nem ám csak hithű katolikusok 5 gyerekkel és kellő fizetéssel.....

     

     

    Ja és szerintem nem ez az ország jelenlegi legnagyobb problémája amivel mindenképpen foglalkozniuk kellene....

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2011-03-25  16:15
  2. 2011. március 25. 17:1825.

    fontos pontosan ertelmezni, hogy mi all az ab.-hiszteria mogott.

     

    1. jajjistenemmivagyunacsupaertekkonzervkatolikusoknepe', ezer' turhetetlen a rengeteg ab.

    2. nem szulnek a nok, ezert keves a magyar, fel kell duzzasztani nepesseget.

     

    mindenki tudja, hogy a kettes sz. opcio a nyero, a politikusok szinten csipobol tennenek ra hogy mennyi az ab, amennyiben az alattvalo szolganep megfelelo szamu szavazobazist biztositana a jovore nezve. de mivel nem ez tortenik, hat' szepen becsomagoljak az 1-es opcioba, az oregasszonyos, moralkodo' sikitozasba, es felhasznaljak/nak hogy EROSZAKOT kovessenek el a nokon, hogy eletbe leptethessek a 2-es opciot.

    talalhatjak ahogy akarjak, az eroszak eroszak marad, barmennyire is csudaszep' kontosbe oltoztetik. a az ember - es idesoroljuk a noket is ugye?- a teste feletti onrendelkezesi joga felulirhatatlan. tehat ha ugy dontok hogy ab., es valaki (akarki, es akarmi neveben) azt mondja hogy nem,  az eroszakot kovet el (felulbiralna a felulbiralhatatlan onrendelkezesi jogomat).

     a torveny bunteti.

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2011-03-25  16:15
  3. Torolt_felhasznalo_802927
    Torolt_felhasznalo_802927
    2011. március 25. 17:1324.

    1. Nekem NEM szimpatikus hogy férfiak döntenek megint a nőkről. 

     

    2. Ami meg ennél is gusztustalanabb, hogy ismét a jobbik erőlteti ezt a témát. Ilyenkor nem mondanak ellent a nézeteiknek? 

      

     

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2011-03-25  16:15
  4. 2011. március 25. 17:1123.

    Azon a kedves vezetők nem gondolkodnak,hogy alapvető emberi jogainkba szólnak bele ?

     

    Így is,sokan azért szülik meg a gyereket,mert 30 ezer a terhességmegszakítás ára ! Kérdem én,az a szerencsétlen,minimál vagy annál is kisebb bérből tengődő nő aki akár véletlen miatt teherbe esett,hol engedheti meg magának,hogy elvetesse?

     

    Meg kellene adni a nőnek a jogot,hogy saját maga döntsön,és ne heteken át próbálni meggyőzni arról,hogy mennyire nem jó amit tesz,ha egyszer ő saját maga jobban tudja,miért nem meri vagy tudja bevállalni. És igen, aki nem tudja megtartani a valamiért becsúszott terhességet azt támogatni ! Mert azok akik nem tudják a beavatkozás árát kifizetni,olyan gyerekeket szülnek,aki nem igazán kell a bőre színe miatt senkinek.

     

    Tegnapelőtt egy kisműtéten estem át (méhszáj plasztika) és az ott levő nők 85 % -a aki terhességmegszakításra ment, nem az idén barnult. Ki az aki elkeseredésében ezeknek a nőknek a gyerekét,ha megszülték volna-örökbe veszi ????????? Garantálom,hogy kevés. Azért megszólni,hogy árván nőjenek fel,annak nem látom értelmét.

    Az okosokat meg rávenném,valamilyen módon,hogy éljék át egy az egyben a szülés fájdalmait,dilemmázzanak ők azon,hogy mi legyen,ha netalán-tán teherbe estek.Éljék át azt mint egy nő,ezekben az esetekben,aztán osszák az észt.

     

    Mondom ezt úgy,hogy sosem volt terhességmegszakításom,és 4 gyereket szültem,mindegyiket én nevelem,nem az állambácsi. De viszont,ha arra gondolok,hogy beleszólnak az életünkbe,és ők mondják meg,sőt törvénybe is adják,mi nekünk a jó,akkor nagyon fel tudok háborodni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_699493
    Torolt_felhasznalo_699493
    2011. március 25. 17:1022.
    Legalábbis a párnak...
    előzmény:
    Lillaréka (19)
    2011-03-25  17:05
  6. Torolt_felhasznalo_699493
    Torolt_felhasznalo_699493
    2011. március 25. 17:0621.
    Vagy még több újszülött kerül a kukába...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620936 (16)
    2011-03-25  17:00
  7. 2011. március 25. 17:0520.
    én is remélem, de a zászló mindenkinek áll...
    előzmény:
    Lillaréka (17)
    2011-03-25  17:01
  8. 2011. március 25. 17:0519.
    Szerintem, legyen akármilyen a politikai, társadalmi, gazdasági helyzet, ezt a döntést kizárólag a nőnek van joga meghozni.
    Sok oka lehet egy nem vállalt terhességnek. Az anyagi ok, csak egy ok a sok közül.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_699493 (15)
    2011-03-25  16:59
  9. 2011. március 25. 17:0418.
    előzmény:
    Basszkulcs (12)
    2011-03-25  16:56
  10. 2011. március 25. 17:0117.

    Tudom, hogy egyedül neveled a fiaid.... :-(

     

    Lehet lesz aki megkövez, de 42 évesen magas vérnyomással küszködve én sem szeretnék már gyereket.

    A meglevő háromnak tartozom felelősséggel. Remélem nem kell ilyen döntést hoznom soha.

    előzmény:
    Kristine (13)
    2011-03-25  16:58
  11. Torolt_felhasznalo_760877
    Torolt_felhasznalo_760877
    2011. március 25. 17:0016.

    Akinek nem rövid a memóriája, emlékszik rá, hogy egy bizonyos volt miniszterelnök nagyon csúnya hangon mennydörgött nemrégiben arról, hogy aki nem szül, arra irgumburgum gyermektelenségi adót fognak kivetni, és aki meddő, az ne lelkizzen. 

     

    Ezek után alkotmányba foglalják a magzati élet védelmét.

     

    Én meg annyit mondanék: Ratkó Anna. A kényszerből világra hozatott gyerekek zöme állami gondozásban kötött ki, mert csak megszülni volt kötelező a gyereket, felnevelni nem. 

     

     

    Most is ezt akarják? Ne vesszünk már meg teljesen. Jaaa, hogy meglett korú férfiak döntenek erről is, mert ugye az országgyűlésben nem nagyon van nő?

     

    Inkább kiszámítható viszonyokat kellene teremteni, hogy az emberek merjenek gyereket vállalni. Továbbá a fogamzásgátlást ki kéne venni a luxus kategóriából, és elviselhető árra kéne hozni. Az abortusz legyen az, amire való, végső megoldás, de legyen. Aki nagyon akarja, úgyis megcsináltatja külföldön, unión belül ez már nem egy nagy dolog.  

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2011-03-25  16:15
  12. Torolt_felhasznalo_699493
    Torolt_felhasznalo_699493
    2011. március 25. 16:5915.

    Egyszerűen elképesztőnek tartom, hogy vadidegeneknek joga van dönteni egy olyan dologban, amely egy nő életét teljesen megváltoztatja, és vele együtt a gyermekéét is. 

     

     

    Saját maga nem dönthet...

     

    talán, ha megteremtené a kormány a feltételeket, hogy az ember nyugodtan felnevelhessen egy gyereket, felelősséggel, és nem ellopnák és kiforgatnák ezt  az országot, akkor ez nem is lenne kérdés. 

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2011-03-25  16:15
  13. 2011. március 25. 16:5914.

    én sem hiszem, az előttem szóló elég jól leírta az ab-ra menők típusait.

    nekem szerencsém volt, mert nem volt ab-om, és nem is tervezek. de a döntés maradjon azé, aki terhes. saját magáról dönt, ott és akkor a tudása szerint legjobban.

    előzmény:
    *bandi* (9)
    2011-03-25  16:46
  14. 2011. március 25. 16:5813.
    igen. én a hónap végéig sem jövök ki a fizumból, mert-bár nem keresek rosszul és hitelem sincs-egyedül nevelek két gyereket. ha most "becsúszna" nem tartanám meg, nem tudnának annyit fizetni...illetve igen, ha folyamatosan lenne legalább 3x ennyi a fizetésem, és az árak(rezsi főleg) nem emelkednének  a csillagos égig.
    előzmény:
    Lillaréka (8)
    2011-03-25  16:44
  15. 2011. március 25. 16:5612.
    Persze, nyissunk társadalmi vitát, sőt "népszavazhatunk" is, éppen csak a résztvevőket korlátoznám személyi szám alapján - párosra
    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2011-03-25  16:15
  16. Torolt_felhasznalo_643735
    Torolt_felhasznalo_643735
    2011. március 25. 16:5311.
    Nem korlátoznám
    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2011-03-25  16:15
  17. 2011. március 25. 16:5110.

    Komolyan nem értem ezeket. Nem értem, hogy miért sírunk, hogy sok az abortusz ameddig a fogamzás gátló tabletták annyira drágák, hogy nagyon sokan nem tudják, nem akarják megvenni. Elöször elkéne kezdeni átgondolni a megelőzést, és bizonyos rétegeknek ingyen, vagy nagyon olcsón adni a fogamzásgátló gyógyszereket. Igen, az igaz, hogy valószínűleg kevesebb lenne az abortusz, de az is biztos, hogy többen kerülnének intézetbe.

    Ez az igazi magyar megoldás! Mindent hátulról kezdünk....:(

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2011-03-25  16:15
  18. 2011. március 25. 16:469.
    Nem értem, miért hiszik azt, hogy a nők passzióból döntenek az aborsztus mellett. A nagy többséget (biztosan van kivétel) igenis megviseli egy ilyen döntés meghozatala, nem kellene ezt még törvényileg is nehezíteni. Mert attól még, hogy nem engedik neki az abortuszt, nem lesznek ideálisabbak a körülményei a gyermekvállaláshoz.
    előzmény:
    Kristine (5)
    2011-03-25  16:37
  19. 2011. március 25. 16:448.

    Teljesen egyetértek Veled!

    Nekem is ez a problémám, hogy erről a kérdésről férfiak vitáznak.

    Holott nem ők viszik a bőrüket a vásárra. Ők nem akarnak gyereket, akkor szépen kivonulnak a kapcsolatból akár már nagyobbacska gyereknél is, és semmiféle felelősséget nem kell vállalniuk.

    De azért  mindegyik tudja a tutit.

     

    Nagyon remélem, hogy nem szigoritják meg a mostani magzatvédelmi törvényt.

    Hozzanak olyan intézkedéseket, hogy kevesebb legyen az abortuszok száma- de nem azért mert betiltják, hanem azért, hogy a már megfogant életeket merjék vállalni a szülők. Ha pedig nem akarják, akkor meg sem foganjon, mert megfizethető a terhesség elleni védekezés.

    A létbizonytalanság miatt nem fog több gyermek születni, egy abortusz tiltás esetén sem.

    előzmény:
    Kristine (5)
    2011-03-25  16:37
  20. Torolt_felhasznalo_909081
    Torolt_felhasznalo_909081
    2011. március 25. 16:387.

    Egy nő két dologért képes bármire.

     

    1: Hogy legyen gyereke

     

    2: Higy ne legyen

     

    Inkább a felvilágosítást kellene jobban felturbózni.

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2011-03-25  16:15
  21. 2011. március 25. 16:386.

    Az abortusz egy szükséges rossz. Általában 3 féle nő megy abortuszra:

     

    1. A felelőtlen liba, aki nem védekezik normálisan, és állandóan teherbe esik. Találkoztam már ilyennel, ő fel sem vette az abortuszt! Egy ilyen nőnek jobb, ha nem szül gyereket, hiszen mi lesz a gyerekkel? Akkor inkább az abortusz (bár én inkább arra igyekeznék a nőgyógyásza helyében rávenni, hogy használjon valami olyan fogamzásgátló módszert, ami megbízhatóbb).

     

    2. Aki felelősen védekezett, de a módszerbe valamiért hiba csúszott, viszont a gyereket nem akarja/tudja megtartani, viszont a gyermeket anyagi, szociális, vagy egészségügyi okból nem tudja megtartani.

     

    3. Aki szeretne gyermeket, de egészségügyi okból nem tarthatja meg a terhességet. 

     

    Ez utóbbi kettőnek egészen biztosan mély nyomokat hagy a lelkében az abortusz. Szerintem azok legnagyobb része, aki eljut odáig, hogy az abortusz mellett döntsön, jól meggondolta a pro és kontra érveket.

     

    Mi értelme annak, ha egy gyermeket ráerőszakolunk olyanra, aki valamiért nem tudja/akarja vállalni? Milyen élete lesz annak a gyermeknek, ha az anya azt érzi, csak azért született meg, mert nem volt más választása? Persze vannak olyan anyák, akik ennek ellenére szeretetben fel tudják nevelni a gyermeküket, de én tartok attól, hogy nagyon megszaporodna azoknak az újszülötteknek a száma, akiket eldobnak. Ezt meg nem hiszem, hogy ideális megoldásnak lehetni nevezni!

     

    Szóval mindent összevetve: maradjon a mostani szabályozás!

     

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2011-03-25  16:15
  22. 2011. március 25. 16:375.

    meg az ingyenes fogamzásgátlóké.

    ugye NEM ezer éves vénemberek akarnak dönteni helyettünk, nők helyett???hmmmm???

    ezt nagyon bírom ám.

    vagy ha úgy döntenek, akkor az lesz, amit már valaki írt: illegálisan, szomszéd országban, öreg bába konyhaasztalán végezve avagy baba kukába hajítva... kell ez???szerintem egyértelmű, hogy

    NEM!!!!!!

     

    bízzuk már a felnőtt(vagy kiskorú) nőre ezt a döntést. jó?

    előzmény:
    *bandi* (2)
    2011-03-25  16:22
  23. Torolt_felhasznalo_308966
    Torolt_felhasznalo_308966
    2011. március 25. 16:314.

    Ha egy nő nem akar gyereket, senki nem tudja arra kényszeriteni, hogy megszülje.. Nagyobb lenne a látogatottsága a szlovák, osztrák, ukrán, román klinikáknak és elterjedtebbé válnának az otthoni módszerek.

    Aki meg akar szabadulni a nem kivánt tehertől, az igy vagy úgy meg is fog.. 

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2011-03-25  16:15
  24. 2011. március 25. 16:283.
    Ha szigorítják, akkor majd megint mindenki maszek alapon, lakásokon csináltatja meg és jó páran meghalnak, vagy súlyos szövődményeik lesznek.
    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2011-03-25  16:15
  25. 2011. március 25. 16:222.
    Remélem ezzel együtt felvetődött a "támogassuk a terhességmegelőzést" ötlete. 
    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2011-03-25  16:15

Címlap

top