Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Leszbi szerelem

-Penelope-
Létrehozva: 2002. Április 15. 08:28
Jó reggelt kívánok Mindenkinek! Hogy telt a 7vége?
  1. Torolt_felhasznalo_411224
    Torolt_felhasznalo_411224
    2015. Április 2. 12:4235701.

    Sziasztok!


    Alig lehet megtalálni a fórumot! Mi ez a punnyadás fiatalok? :)  Mindenkin rajta van a tavaszi fáradság?


    Ki mit csinál? Húsvéti készülődés beindult? Goooondolom mindenki várja már a locsolókat

  2. 2015. március 10. 23:5935700.

    Sziasztok!


    Próbálom felvenni a fonalat, így most válaszolok Nika korábbi kérdésére. Én is úgy gondolom, hogy kisebb a kör, ezért szembetűnőbb a sűrű párváltás. Általánosan könnyebben cserélgetik az emberek a partnereiket, és talán a kitartás hiánya is jellemző a mai társadalomra. Korábbi hozzászólással ellentétben én nem hiszem, hogy ez azért lenne, mert manapság könnyebb elválni. Szerencsére vannak azért arra példák, hogy lett volna, lenne  lehetőség a válásra, de mégis együtt marad egy pár jóban-rosszban. Szerintem egyikünk se egy lányregényben él, minden kapcsolatban vannak nehézségek amiket meg kell oldani, és bár azt mondják az okosok a szerelem kihűl, nem tart örökké, de azért a szeretet jó esetben megmarad. Ezzel az érzéssel, a másik tiszteletével, megbecsülésével lehet egy kapcsolatot hosszútávon fenntartani. Nem hiszem, hogy a melegek a társadalom többi részéhez képest csapodárabbak lennének. Azon is elgondolkodtam, hogy lehet azért is tűnt fel nekem ez a mindenki mindenkinek az exe körforgalom, mert ezeken a rendezvényeken, programokon többnyire ugyanazok az emberek fordulnak meg.


    Más. Szerintem jobb, hogy nem csak csendben olvasgatsz, hanem írtál is ide. :-)

    Nem tudom mások miért tűnnek el a fórumból, de részemről az időhiány okozza, hogy nem tudok mindig reagálni. Néha csak arra van energiám, hogy elolvassam amit írtatok.
    Szintén egy korábbi témához szólnék még hozzá. Nekem csak akkor jutna eszembe plasztikailag kés alá feküdni, ha valami olyan sérülésem, vagy veleszületett rendellenességem lenne, ami máshogy nem korrigálható. A legkisebb műtét is rizikó, minek hívjam ki magam ellen a sorsot, inkább annak örülök, ha minél kevesebbszer vágnak, altatnak. A baj jön magától is. A másik meg, hogy van 1-2 közeli információm, hogy bizonyos helyeken hogy működnek ezek a műtétek. Szerintem sokan meggondolnák magukat, ha belelátnának úgy igazán ebbe az iparba.


    Jó éjt, vagy reggelt, napot mindenkinek! :-)


     

    előzmény:
    Nika85 (35690)
    2015-03-05  08:42
  3. 2015. március 8. 13:0535699.

    Nyilván lehet mondani hogy van más dolguk az embereknek, nem neten írogatni, de hát mégis ha megnézed, elég sok téma pörög napi szinten, oda is ember írnak, tehát itt most nem értem igazán miért akad el mindig ez az egész. Névtelen, ismeretlen mindenki, még tétje sem sok van, viszont ha valaki diplomatikusan, kulturáltan tud írogatni, hozzászólni az még lehet akár olyan szerencsés is, hogy új ismerősökre tesz szert. Tény hogy én is egy ideig inkább csak olvastalak titeket, de aztán szimpatikusnak tűntek a résztvevők, gondoltam akkor talán "beleszólok" néha. Erre eltűntek a résztvevők:) Lehet hogy jobb lett volna csendben olvasni tovább.


    Kellemes túrázást Neked, utólag szerintem tudod pótolni az itteni lemaradást.:

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_660938 (35697)
    2015-03-08  12:49
  4. Torolt_felhasznalo_660938
    Torolt_felhasznalo_660938
    2015. március 8. 12:5235698.

    Ez kicsit ellentmondásos lett, szóval oké, hogy volt a sok alkalmi partnerkereső azon az oldalon is (pride), sokszor trágárul írtak be, de ez csak az egyik réteg, volt még rengeteg érdekes, kulturált beszélgetés, szóval kár hogy ment az egész a levesbe...de hát ez van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_660938 (35697)
    2015-03-08  12:49
  5. Torolt_felhasznalo_660938
    Torolt_felhasznalo_660938
    2015. március 8. 12:4935697.

    Jól telik, mindjárt indulok egy kis túrára, nagyszerű idő van érdemes kinézni.


    Nos nem tudom lehet  az is benne van, hogy pl. egy nyílt fórumra nem akar mindenki írni, vagy van más dolguk is az embereknek, munka, iskola stb. Ha nagyon összejön minden akkor nem biztos, hogy marad időd az ismerkedésre, beszélgetésre főleg ilyen formában. De van aki szerint pl. mi is nem ide valók vagyunk szóval, kitudja mi jár más fejében lehet unszimpátia is. Gondolom  a pride-ra gondolsz amit bezártak, más meleg oldalról nem tudok. Azért azt tudni kell volt ott élet, de amikor bezárták egyik napról a másikra még régebben is és fél év múlva indult újra...szóval nem csak az lmbt réteg hitványsága az ok. Hanem, hogy egy idő után elegük lett az oldalból nem foglalkoztak vele, mondjuk meg is értem mert volt egy réteg ami abszolút nem tudta türtőztetni magát, és rendesen karbantartani moderálni az oldalt, idő és türelem...Egyébként, a sweetcandy egy jó kulturált oldalnak tűnik, de ott sincs sok társkereső meg fórum ami pörögne. Talán majd jövőben változik a helyzet.

    előzmény:
    Nika85 (35696)
    2015-03-08  09:35
  6. 2015. március 8. 09:3535696.

    Rendben, nyugodtan szólj ha tényleg olyat írnék ami nem jó ide , mert mostanában történhet ilyen. Igen, azt én is látom hogy átlagba, ketten-hárman tartjuk a topicot életben...lehet ezért mentek tönkre a meleg oldalak is, ekkora érdeklődés ...


    Merlot hogy telik a hétvége?


    Én is örülök hasonló gondolkodású, kedves nő akad beszélgetőtársnak, mint Te.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_660938 (35695)
    2015-03-07  19:19
  7. Torolt_felhasznalo_660938
    Torolt_felhasznalo_660938
    2015. március 7. 19:1935695.

    Nem kell elnézést kérni...csak jöttek a gondolatok, nem szóltalak le. Bocsi ha annak tűnt!:) Lehet hülyeséget írtam ezek is csak elméletek, mint sok minden más. Velem néha előfordul, hogy kiakadok másra "ítélek", talán azért is mert sokan engem is próbálnak elvinni olyan irányba amit ők jónak gondoltak, volt hogy finoman volt, hogy erőszakosan...Ahogy én most látom nem sokakat érdekel a téma, se globálisan, se részlehajlóan. Így pedig nehéz beszélgetni. Én sem szeretnék itt valami egyszemélyes okoskodó személyében tetszelegni, úgyhogy...azért jó volt beszélgetni veled (is) Nika! :) Jó hétvégét.

    előzmény:
    Nika85 (35694)
    2015-03-07  18:21
  8. 2015. március 7. 18:2135694.

    Véletlenül sem állt szándékomba ítélkezni, ha úgy tűnt akkor utólag is elnézést kérek. Valóban mindenkinek a saját útját kell járni és az is igaz hogy ez aztán végképp senkire nem tartozik, csak arra aki/akik átélik. Tehát csak globálisan szerettem volna ezt a témát érinteni, mindenféle negatív vélemény nélkül.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_660938 (35693)
    2015-03-07  18:06
  9. Torolt_felhasznalo_660938
    Torolt_felhasznalo_660938
    2015. március 7. 18:0635693.

    Nem tőlem kérdezted, de remélem nem haragszol meg, hogy írok. Persze reméljük majd Útkereső is kiegészíti ha szeretné. Igazából sok mindent  nem tudnék mondani, de a lényeg az amit te is írtál Nika, hogy ha több embert ismersz egy úgynevezett adott körön belül akkor egy idő után megtudod ki kivel van, kivel volt stb. Én nem látok ebbe bele, nem is igazán szeretnék, de azt gondolom nem szabad általánosítani. Ugyanúgy a heterokra is rálehet húzni sokféle jelzőt. Na meg a melegekre is főleg a pasikra, hogy ők a leginkább promiszkuitásra hajlamosak, de ez sem igaz, ez is csak egy réteg. (szerintem) és ahogy heterók között is melegek, leszbikusok között is sokféle ember van és az, hogy meddig maradsz kapcsolatban miért váltasz partnert vagy mi az értékrended az abszolút emberfüggő szerintem nem az orientációtól függ vagy bármi mástól. Az, hogy jó e vagy rossz e ez, szintén abszolút szubjektív, és természetesen a 2 emberre tartozik, döntsék el ők mit tudnak megjavítani mit nem....ezt egy idegen, nem igazán tudja megítélni, és pálcát sem törhet a fejük felett. Nekem nincs különösebb bajom azzal, hogy mások, hogy élnek rájuk tartozik csak ne akarják rámerőltetni, saját ideológiájukat. Tudod Nika egyébként egyedül baromi kevés ember képes meglenni ez is lehet a kulcsa a dolognak, de én és szerintem még sokan mások nem tudnak csak azért együtt lenni mással, hogy ne legyenek egyedül. Hajlamos vagyok én is az ítéletre, de azt gondolom felesleges, mindenki kövesse a saját útját....:)

    előzmény:
    Nika85 (35690)
    2015-03-05  08:42
  10. Torolt_felhasznalo_940913
    Torolt_felhasznalo_940913
    2015. március 5. 09:2335692.

    Mondjuk a netes társkeresőn a férfiak 90-95 százaléka szóba állt volna velem (értsd lefektetett volna). Lehet, hogy a férfiak agyában úgy áll össze, hogy aki a netes társkeresőre felteszi magát, az könnyű préda, vagy tényleg nem tudom. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_940913 (35691)
    2015-03-05  09:20
  11. Torolt_felhasznalo_940913
    Torolt_felhasznalo_940913
    2015. március 5. 09:2035691.

    "Nekem akadna bőven férfi jelentkező, a legkülönbözőbb helyzetekben, véletlen találkozás ismerős által, kávézó, régi ismerős, osztálytárs. stb. Szóval mindig bepróbálkozik valaki a férfiak közül. Pedig elég zárkózott ember vagyok és szerény is. :)) De beszélgetni ismerkedni azért szeretek, csak ezt sokan félreértik. Mindenáron továbblépnének a következő szintre. De sokszor ez sem kell, egyszerűen megkeresnek a neten, hogy hallottak felőlem innen onnan, hogy egyedül vagyok, tudják hogy nézek ki megtetszem nekik és már ez elég, hogy megakarjanak ismerni."


    Biztos szép lány lehetsz. Szerintem én sem vagyok csúnya (egyáltalán), de nekem abszolút nem volt férfi jelentkező, aztán végül tavaly nyáron megismerkedtem valakivel. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_660938 (35684)
    2015-03-04  14:56
  12. 2015. március 5. 08:4235690.

    Útkereső, akkor szerinted (is) a leszbikusok többször váltanak partnert? Nyilván a kérdés így ilyen formában megint nem igaz, és ezt így sokan betámadnák, hogy ez hülyeség, viszont ezt még neten is észre lehetett venni, anno a bizonyos meleg oldalon, ami megszűnt hogy cseten is tök hamar kiderült ki kivel kavart már, ki kinek a múltja, másnak az most a jelene. De akkor azt hittem hogy csak én ítélem meg ezt a dolgot rosszul és biztos nem így van. Viszont most ahogy olvasom Útkereső írását, megint feljött az érzés hogy itt talán gyorsabban zajlik le a pár csere mint a heteroknál. Vagy csak egyszerűen szembetűnőbb, mert kisebb a kör amit ki lehet meríteni. Mert azért a másik oldal is fogyasztja a lehetőségeket, ez tény. Viszont ez jó? Mármint az , hogy nem próbáljuk helyre hozni a dolgokat, inkább kicseréljük? Ez most minden formájú kapcsolatra értendő kérdés ismét.

    előzmény:
    1útkereső (35688)
    2015-03-04  23:42
  13. Torolt_felhasznalo_660938
    Torolt_felhasznalo_660938
    2015. március 4. 23:5135689.

    Ez az exes sztori tényleg olyan mint egy kibogozhatatlannak tűnő csomó. :)

    előzmény:
    1útkereső (35688)
    2015-03-04  23:42
  14. 2015. március 4. 23:4235688.

    Sziasztok!


    Én is úgy gondolom, hogy a szerelmet, az igazit minden helyzetben nehéz a mai világban megtalálni. Azért a heteroknak sokkal több lehetőségük van, már a számszaki megoszlás miatt is. Az a bizonyos nagy számok törvénye. Talán ez a biszexekről is elmondható. Könnyebben tudnak, merhetnek ismerkedni. Esetleg, ha ez az ország elfogadóbb lenne a melegekkel, akkor ebben is nagyobb lehetőségünk lenne, de amikor attól kell tartanod, hogy atrocitások érhetnek, akkor nem biztos, hogy könnyedén elkezdesz flörtölni mondjuk egy kávézóban egy nővel. Viszont vannak akik ezt bevállalják, és talán a bátorságuk sikert hoz.


    Ráadásul, mivel mi leszbikusok kevesebben vagyunk, illetve sokan nem merik, nem akarják nyíltan vállalni, ezért valahogy néha úgy látom, hogy olyan "belterjesek" lettek az ismerkedésre általatok is felsorolt lehetőségek.
    Nem rég voltam egy leszbikus rendezvényen, és egyszer csak azon vettem észre magam, hogy azt látom ez ennek az exe, az annak, de emez annak az exével van már, amaz meg emezével, stb. Tudom, kicsit hülyén fogalmaztam ezt meg, de nem tudom jobban leírni, kicsit fáradt vagyok.


     

  15. Torolt_felhasznalo_660938
    Torolt_felhasznalo_660938
    2015. március 4. 22:5535687.

    Nem baj, hogy bizonyos dolgokban egyetértünk, sőt...:) A kérdésedre a válasz is-is. Igazából ebbe nem mennék bele miért, ezt ítélje meg az aki megpróbál megismerni (élőben).

    előzmény:
    Nika85 (35686)
    2015-03-04  18:08
  16. 2015. március 4. 18:0835686.

    Merlot, te tartod magad különcnek, vagy mások érzékeltették veled hogy kicsit kilógsz a sorból? Mert nem mindegy ez sem. Az is tény, hogy minden korszak és élethelyzet más lehetőséget hoz az ismerkedésben is, hisz mi is másképp állunk a témához minden időszakban, jó esetben érettebben, tapasztaltabban. Nem akarok úgy tűnni, mint aki Merlot írásait majmolja, de abban is igazat kell neki adnom hogy egy leszbikus/meleg igencsak nagy megérzéssel kell rendelkezzen, hogy egy nem melegeknek fenn tartott helyen, jó eséllyel kiszúrja ki az, aki nem hetero véletlen. Bár heteroként is kétesélyes a  válasz,  ha oda mész valakihez ismerkedési szándékkal, viszont legalább olyan szempontból nem néz hülyének hogy mit feltételeztél róla. (joggal/jogtalanul)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_660938 (35685)
    2015-03-04  15:26
  17. Torolt_felhasznalo_660938
    Torolt_felhasznalo_660938
    2015. március 4. 15:2635685.

    Igazad van lehetetlen valóban nincs, a buli filmvetítés már egy konkrétum, igaz el is lehet menni oda is, jó ötlet. De ahogy heteroként sem feltétlen buliban ismerkedsz úgy melegként sem biztos, a filmvetítés már más, oda én is terveztem, hogy megyek. Egy értelmes jó programnak tűnik. Viszont a hétköznapokon vagy ha bárhova elmész nem hiszem hogy annyira könnyű lenne, vagy nem fejlett a meleg radarom? Szerintem sem ugyanaz az élethelyzetünk, lehetőségeink, de persze jól látod mindenkinek saját magán múlik. Tulajdonképpen igazad van, de azért mégsem mondanám, hogy teljesen azonosak lennének a lehetőségek. "Nagyon összetett lehet hogy ki miért nem talál rá a szerelemre." Hát igen Nika. Bonyolult az emberek története, és nagyon különbözőek vagyunk. Van aki társasági ember, sok mindenkivel szimpatizál, van aki meg amolyan különc mint én is. Annyi biztos, jó hogy nem vagyunk egyformák.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_411224 (35682)
    2015-03-04  14:38
  18. Torolt_felhasznalo_660938
    Torolt_felhasznalo_660938
    2015. március 4. 14:5635684.

    Nekem akadna bőven férfi jelentkező, a legkülönbözőbb helyzetekben, véletlen találkozás ismerős által, kávézó, régi ismerős, osztálytárs. stb. Szóval mindig bepróbálkozik valaki a férfiak közül. Pedig elég zárkózott ember vagyok és szerény is. :)) De beszélgetni ismerkedni azért szeretek, csak ezt sokan félreértik. Mindenáron továbblépnének a következő szintre. De sokszor ez sem kell, egyszerűen megkeresnek a neten, hogy hallottak felőlem innen onnan, hogy egyedül vagyok, tudják hogy nézek ki megtetszem nekik és már ez elég, hogy megakarjanak ismerni. Szerencsére azért már ritkulnak ezek a szituációk, de még előfordul. Én nem értem miért nem lehet csak barátkozni. Nekem nincs bajom a férfiakkal, amíg nem akarnak tőlem semmi komolyat. Vicces ezt szokták írni heterok is a melegekre...:)


    Nem olyan régen találkoztam egy csodaszép nővel, egy kávézóban voltunk, épp valami rendezvényt tartottak a közelben és onnan jött. Ritkán tetszik meg valaki csak a külső miatt, első látásra, de róla nem tudtam levenni  a szemem, már féltem, hogy feltűnő leszek, de Ő...nem vett észre.


    A szerelem nagyon megtudja szépíteni az életet, de hülyét is csinálhat az emberből. Bár ez szerintem inkább gyerekként igaz, mikor azt hisszük az eget is bemeszeljük és megváltjuk a világot. Vagy ez minden életkorban egyforma? Azért nem hinném, de nem tudom, majd 20 év múlva megmondom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_940913 (35681)
    2015-03-04  10:32
  19. 2015. március 4. 14:4935683.

    Meg aztán nem lakik mindenki Pesten, hogy ez ilyen egyszerű legyen. Nem mindig a tehetetlenség  a gócpontja a társtalanságnak. Nagyon összetett lehet hogy ki miért nem talál rá a szerelemre, ítélkezni mondjuk nem szabad egyik esetben sem, mert hamar vissza nyal a fagyi bárkinek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_411224 (35682)
    2015-03-04  14:38
  20. Torolt_felhasznalo_411224
    Torolt_felhasznalo_411224
    2015. március 4. 14:3835682.

    Sziasztok!


    Csak ámulok és bámulok azon a feltevésen, hogy a biszexeknek és a heteroknak könnyebb párt találni. Szerintem az egyén tehet a párkeresési kudarcról, és persze az sem árt, ha jókor jó helyen vagyunk. Vannak a sótlan emberek, a kesergők, akik lehúzzák az embert, az energiavámpírok, na azokkal én sem tudok mit kezdeni,és messziről elkerülöm őket.  És vannak akik csak ücsörögnek otthon, nem mozdulnak ki, pedig lehet ismerkedni. Én is tudok. Vannak Pesten bulik, filmvetítések, és ha nem is párt találsz, hanem egy barátot vagy jó ismerőst már az is jó, mert ki tudja, lehet hogy az ő ismerősei között találod meg a párod. Nincs lehetetlen csak tehetetlen. Elcsépelt, de így van!

  21. Torolt_felhasznalo_940913
    Torolt_felhasznalo_940913
    2015. március 4. 10:3235681.

    Speciel én írtam, hogy hetero vagyok. :)


    Egyébként szerintem nem sokkal egyszerűbb így sem társat találni. Vagy csak nem vagyok elég tájékozott. Én kábé 3 évig próbáltam igen intenzíven neten társat keresni, nulla eredménnyel. 

  22. 2015. március 4. 10:0335680.

    Sziasztok!


    Anjou-köszönöm a feltételezést, hogy heteronak ítélsz meg ismeretlenül is, tény hogy könnyebb is lehetne úgy az életem, de ezt dobta a gép.:) Merlot ne akadj ki rajta, a mi időnk is eljön és tuti lesz nagy szerelem még nekünk is.:)


    Ma kicsit fáradt vagyok, nincs túl sok erőm írogatni, de figyelek.

  23. Torolt_felhasznalo_660938
    Torolt_felhasznalo_660938
    2015. március 4. 02:5135679.

    Szóval Anjou.


    Remélem nincs harag. ;-) Elhiheted nem itt enne a fene főleg nem most éjjel 3 óra felé ha hetero lennék. Nagy ívben *** tennék a fórumra. Szerintem lehet itt beszélgetni bármiről, az se baj ha nem értünk egyet vagy nem tetszik, csak ne akarj elűzni, mert morcos leszek. Egyébként Nika mellé állok lehet irigyelni azt akinek párja van legyen bi, hetero akármi. Ha sokáig egyedül vagy azért csak eszedbe jut milyen jó másnak, akinek párja van. De ettől független nem cserélnék senkivel. Na de megyek mert késő ill. korán van....!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_500094 (35676)
    2015-03-04  00:06
  24. 2015. március 4. 02:1335678.

    Szia anjou!


    Beleolvasva Merlot és Nika korábbi soraiba, miből feltételezed, hogy heterok? Nekem minden lejön belőle, csak ez nem.
    Én úgy érzem, ezzel az erővel bármelyikünkre lehetne ezt mondani.


    Esetleg 2 leszbikus, aki sajnos nem találja a lehetőséget személyes kontaktokra, beszélgetésekre hozzájuk hasonló gondolkodású emberekkel. Próbálnak legalább itt a virtuális térben társaságot találni. Talán nekik is szükségük van 1-2 bátorító, kedves szóra, ahogy sokaknak van, volt, lesz itt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_500094 (35676)
    2015-03-04  00:06
  25. Torolt_felhasznalo_660938
    Torolt_felhasznalo_660938
    2015. március 4. 01:4235677.

    Szia. Talán ismersz minket személyesen? Nem gondolom, hogy ismeretlenül látatlanban meg tudsz ítélni bárkit egy nick alapján. Visszaolvastam a fórumba az alapján írtam. Nem irigylem a biszexuálisokat csak érdekesnek találom annak a hátterét mikor valaki állítása szerint komoly kapcsolatban van emellett pedig másra vágyik. Nem fogok senkivel veszekedni vagy bizonygatni ki is vagyok. Ahogy azon sem fogok görcsölni ki miért nem jön. Azért remélem te már biztosan tudod ki vagy ha másról ennyire tudod. Én is írhatnák ide feltételezéseket emberekről vagyis nickekről, de szerintem kicsit paranoid lenne.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_500094 (35676)
    2015-03-04  00:06

Címlap

top