Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Inkább lemondok a nasiról

KoronczayLilla
Létrehozva: 2011. július 7. 19:57

Kedves fórumozók!

Most, hogy az állam megadóztatja a fölös szénhidrátokat, chipset, hamburgert, csokit, stb. gondolkodtatok-e már azon, hogy inkább lemondtok a nasiról? 

 

Köszönöm a válaszokat: 

Koronczay Lilla

  1. Torolt_felhasznalo_567762
    Torolt_felhasznalo_567762
    2011. július 8. 12:4176.
    Mo éves csipszfogyasztása kb 5000 tonna. Ha 10 millióval számolunk, ez fejenként és évente, kb 500 gr. Ebben benne vannak a ma született csecsemők és a 100 éves aggastyánok is. Jómagam hozzájárulok a fogyasztáshoz -- igenis szeretem úgy, ahogy van --mondjuk havi egy tasival, ami zacskónként 80 gr-ot jelent, azaz éves szinten 960 gr. legyen egy kiló. Ha itt az égegyvilágon senki, de még a rokonsága, ismerősei sem eszik, akkor hová lesz a maradék?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2011. július 8. 12:2875.

    Miután majd' minden általánosan fogyasztott élelmiszert meg óhajtanak adóztatni, így praktikusabb lenne en bloc az evésről lemondani. Ne aprózzuk már el, hogy csak a nasi.

     

    Ma úgyis jó meleg van, erősen is süt a nap, talán sikerül jól laknom fénnyel. 

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2011-07-07  19:57
  3. Torolt_felhasznalo_383089
    Torolt_felhasznalo_383089
    2011. július 8. 12:1674.

    Egy baj van ezzel: ok, hogy drágul a túlzott cukor és sótartalmú étel. De mit csinálnak azokkal, akik pl. a túróstésztájukra rátesznek fél kiló por/vagy kristálycukrot? Vagy aki az otthon készített olajban kisütött krumpliját sózza "halálra"? Az nem ugyanaz? Ugyanúgy sok cukrot sót visz be, és még adót sem kell fizetnie... :))

     

    Már máshol is leírtam, hogy én csak akkor találnám komolynak ezt az adót, ha feltüntetnék a boltokban legalább a határokat, hogy m számít a Kormány szerint egészségtelennek, és így efölötti cukor/só tartalmú élelmiszereken adó van, és mi ami alatt nincs adó....

    legalább mi is tanulnánk abból, hogy az egészségügyi szakma mit tart károsnak (pl. 1 liter folyadékban x dkg cukor a határ). Így akit érdekel az egészsége, az meg tudja nézni a feliratok küzöl az erre vonatkozó adatot, és mérlegelhet, higy mit vesz: az egészségesebbnek mondottat, vagy a másikat. Persze ez pl. chipsnél egyértelmű, de pl. joghurtnál már nem, és üdítőnél sem.

    Egyébként a light colához hogy fognak állni? Abban nincs egy gramm cukor sem :)))

     

    Egyébként én már megfogadtam: biztos, hogy visszaszorítom azokat a dolgokat, amin ez az adó van, és inkább keresni fogom azokat a termékeket, amin nincs...még ha ezek még az adó nélkül is drágábbak, akkor is...illetve ha ezt akarják: mikor ausztriába megy az ismerősöm (kéthetente, onnan fogok csokikat hozni, így a pénzem egy részét ott költöm inkább el.)

    előzmény:
    egérkés (52)
    2011-07-08  08:22
  4. 2011. július 8. 11:3673.

    De, sajnos még mindig túl sokan beveszik ezeket a hülyeségeket :(

    Hogy kilobbizták-e a nemzetközi láncok, hogy őket ne érintse, azt nem tudom, én inkább érzem úgy, hogy a drágalatos kormányunk hozzájuk inkább nem mer nyúlni, de lehet, hogy nincs igazam. Amúgy Szombathelyen EU-s + magyar állami pénzből épült McDonalds, a képen látszik, hogy milyen jól eldugták... Gondolom, készült mellé sportpálya is, ahogy Lézerke elrendelte.

     

    Ha már az átlagember a politikusokkal ellentétben dolgozik is, akkor azt a szánalmasan kevéske forintját hadd költse már arra, amire akarja. Vagy amire tudja. Az élelmiszeráraink már így is olyan pofátlanul és indokolatlanul magasak, hogy szerintem egy nyugat- vagy észak-európai állampolgár el se hinné, hogy mi így élünk... :(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_139320 (64)
    2011-07-08  10:44
  5. 2011. július 8. 11:1472.

    A chipsről nagyon rég lemondtam, még a Gyerekemet is leszoktattam róla, hamburger szökőévben egyszer, ha nagyon nincs más, csoki ritkán. És nem az árpolitika miatt. Hanem mert valamelyest megtehetem, hogy egészségtudatosabban élek.

    De ez már megint róka fogta csuka, ilyen marhasággal etetni az embereket. Azért eszik a sz..rt, mert az a legolcsóbb, és adóval együtt is a legolcsóbb marad. Mert a kevés pénzből az egyszerű szénhidrátokkal lehet legkönnyebben jóllakni. A kevés pénzből ezentúl is minimális fehérjét és zöldség-gyümölcsöt tudnak venni, és lehet, hogy nem isznak majd sajátmárkás rettenet kólát, de ugyanúgy csak a vacak tésztával és burgonyával tudnak majd jóllakni, ergo ugyanúgy cukrosok lesznek, ugyanúgy hiánybetegségekkel fognak küzdeni, mert ugyanúgy nem fognak hozzájutni az egészséges táplálékhoz. A gazdagnak meg mit fog számítani plusz 10-20 ft egy szelet csokin? Semmit...Ergo az is egészségtelenül fog táplálkozni továbbra is.

    Szakértői kormány, nesze neked! Csak tudnám, mihez szakértenek! Mert hogy ezt még csak nem is konyítják, az totsicher.

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2011-07-07  19:57
  6. 2011. július 8. 11:1271.

    Na ez az!

     

    A múltkor bambultam a pénztárnál, és egy cspmag óvszer 800 ft volt!!!! 3 db van benne!

    Most nem azért de az mire elég? Amikor az ember fiatal tombolnak a hormonok, egy hétre kell vagy három csomag  

     

    Én amúgy hüvelygyűrűt használtam a baba előtt, 4-5 ezer között volt egy darab. Egy hónapban ugye egy kell. Nagyon nagyon nagyon drága!!!!!!!!Van olcsóbb gyógyszer is, de nekem ez az egyetlen ami bevált.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_139320 (64)
    2011-07-08  10:44
  7. Torolt_felhasznalo_258520
    Torolt_felhasznalo_258520
    2011. július 8. 11:1270.

    http://www.zoldello.hu/index.php?art_id=35&id=hirek&nyelv=hun

     

    szóval ez nem igaz, vagy a kormányunk nem akarja, hogy egészségesek legyünk?? Igaz, a betegségben vannak nagy pénzek--NEKIK!!

     

    http://maszatos.blogter.hu/83572/a_csokolade-mint_gyogyszer

     

    Napestig linkelhetném az ilyen és ehhez hasonló cikkeket, de minek? A kormányt csakis a bevétel érdekli, magasról tesznek ránk!!!! 

    Nem is érdeklik őket a mi egészséges csokoládéfogyasztásunk! 

     

     

     

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2011-07-07  19:57
  8. 2011. július 8. 11:0869.

    Persze lehet sportolni ingyen önállóan is, de mennyivel jobb ha észrevétlenül is úgy neveljük a gyerekeket, hogy együtt/csoportosan mozogjanak.

    Én egyébként sem a felnőttekről beszéltem, hanem kisiskolás gyerekekről, egy 10-15 éves nem nagyon fog otthon egymagában ugrálni, ezt elhiheted.

    Futni nem mindenki tud, nekem pl elég sokat kellett volna utaznom olyan helyre, ahol van park, vagy erre alkalmas terület, ha csak nem akarom, hogy elüssenek, vagy szívjam magamba a jó kis szmogot. 

    A taposógépet nem minden panelben szeretik, főleg nem az alsó szomszédok. Fitness bérlet? Nézted mennyibe kerül? 

    Egy felnőtt dolgozó, egyedülálló még megengedheti magának, de 10-15 éves nemigen. 

    A mi környékünkön pl volt egy játszótér, volt focipálya, ping-pong asztal, hinta, csúszda, mászóka, libikóka, amit kiszedtek és beültettek fákkal, mert panaszkodtak a lakók, hogy zavarja őket a labdapattogás

     

    Mindez nem kisfogás gyártás, még csak elhízott sem vagyok a 16,69-es BMI-el.

     

    Csak azt mondom, hogy a mai fiatal generáció úgymond magára van hagyva. Régebben voltak olcsó, ingyenes táborok...ma még nyári napközi sincs mindenhol. Miközben a Fonyódligeti tábor kong az ürességtől, szépen lepukkan...simán meg lehetne szervezni egy olyan tábort azoknak a fiataloknak, akinek nincs erre lehetőségük, hogy ingyen táborozhatnak, miközben tanárok vezetésével mondjuk délelőtt lefestik a kerítést, a faházakat, rendbeteszik az épületet, délután meg mehetnek strandolni. Nem! Helyette zárva van, a gyerekek meg ülnek otthon elmegányosodva a gép előtt....öngyilkosságot szerveznek, bombákat gyártanak stb...

     

    előzmény:
    Becky26 (57)
    2011-07-08  10:13
  9. 2011. július 8. 11:0568.

    Nem kell hozzá nagy ész kitalálni, hogy a kisember ezentúl is az egészségtelen vackokra lesz szorulva, mert még megadóztatva is olcsóbb lesz a szemét, mint az egészséges. Odáig miért nem terjed az intelligenciájuk, hogy akkor az egészséges étel legyen olcsóbb, akár állami támogatással? A hambiadót majd megint jól lenyúlják, ugyanannyi marad a beteg ember, és megint nem látunk belőle semmit.

    Persze eddig is tisztában volt mindenki a jelenlegi T. Kormány elmeállapotával és értelmi képességeivel.

     

    Nem igényel kommentet. Magáért beszél.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_139320 (64)
    2011-07-08  10:44
  10. Torolt_felhasznalo_258520
    Torolt_felhasznalo_258520
    2011. július 8. 11:0267.

    Le én mindenről, majd akkor, ha a képvislelőinknek a cukrászsütemény helyett magvakat szórnak a Parlament ablakaiba és onnan csipegetik!

    Egyébként nekem nem nehéz azokról lemondani, amiket sosem fogyasztottam!

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2011-07-07  19:57
  11. 2011. július 8. 10:5266.

    Inkább a doboz cigi árát növelnék mondjuk a mostani kétszeresére!

    Undorító, álszent törvény! 

     

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2011-07-07  19:57
  12. 2011. július 8. 10:4665.
    Biztos, hogy nem.
    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2011-07-07  19:57
  13. Torolt_felhasznalo_139320
    Torolt_felhasznalo_139320
    2011. július 8. 10:4464.

    Miért nem szabályozza, hogy csak olyan termék kerülhessen a polcokra, ami nem egészségkárosító!!! Mindenki jobban járna!

     

    Nem, épp ez az, hogy ezzel csak a fogyasztó járna jobban, a gyártónak és az államnak is veszteség lenne. Mélyen tisztelt kormányainknak valahogy mindig csak akkor fontos a nép egészsége, ha abból neki pluszbevétele származik. 

     

    Anno: fizessünk vizitdíjat, hogy a "szórakozásból" orvoshoz járkálók ne kössenek le felesleges gyógyítókapacitást - akkor is 4-5 hét volt TB alapon egy hasi ultrahang, addig nyolcszor megmurdelsz, sebaj.

     

    Fizessünk csipszadót, hogy egészségesebben táplálkozzunk - az egészséges ételek ára meg ugyanannyi marad, jénahát.

     

    Ne menjünk abortuszra - de a fogamzásgátló szerek ára az egekben, ezt senkinek nem jut eszébe kedvezményessé tenni (legalább a tiniknek).

     

    Persze biztos véletlen.

     

    Szánalmas, hogy azt hiszik, bárki is beveszi ezt a süket dumát.

     

    Mellesleg úgy tudom, a nagy hambiláncok csak kilobbizták maguknak, hogy ne érintse őket ez az adó. Megint a kisember szív. Same old story.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_458708 (60)
    2011-07-08  10:26
  14. Torolt_felhasznalo_741718
    Torolt_felhasznalo_741718
    2011. július 8. 10:4063.
    Nem. Sőt ezentúl még többet fogok belőlük enni. Hamburgerrel kelek, chipsszel fekszem, és még a sós mogyorót is megcukrozom. Szívügyem az államadósság csökkentése, és ha a szerény kis eszközeimmel hozzá tudok járulni, hogy az adóbevételek növekedjenek, akkor meg is teszem. Eddig ugyan nem sok ilyet ettem, de soha nem késő egy jó ügy érdekében megváltozni. Kis lépés a Bubinak, de nagy lépés az államnak. Chipsre fel!
    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2011-07-07  19:57
  15. 2011. július 8. 10:3762.
    Az én egészségemre a kormány a legkárosabb, nagyon szívesen és könnyen lemondanék róluk...a többiről nem mondok le.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. 2011. július 8. 10:3361.
    Én a múltkor láttam vmi két literes narancssárga löttyöt a tescoban, akciósan volt 80 ft környékén. Ha fizetnének sem venném meg, botrány hogy ilyen szarokat kiengednek a piacra! Mi lehet abban?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_420565 (59)
    2011-07-08  10:19
  17. Torolt_felhasznalo_458708
    Torolt_felhasznalo_458708
    2011. július 8. 10:2660.

    Én szívesen lemondok a nasiról, eddig se sokat vettem belőle, csak néha a gyerekeknek, de azért abból már elegem van, hogy ez a k...va állam már  megint rajtunk veri el a port.

    Miért nem szabályozza, hogy csak olyan termék kerülhessen a polcokra, ami nem egészségkárosító!!! Mindenki jobban járna!

    chipszet lehet, hogy nem fogok venni, és talán még levesport sem, de én pl szeretem a maggi és knorr fix porokat, bakker ezeket is megadóztatja. nNe szeméttel legyenek tele a boltok polcai és akkor mi sem vagyunk kitéve az élelmiszer piac mérgeinek!

    Ha nincs igazam nyugodtan szidjatok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_420565
    Torolt_felhasznalo_420565
    2011. július 8. 10:1959.

    Számtalan ingyenes mozgásforma van, aki mást állít, az hazudik. Ő is tudja ezt, csak könnyebb ideológiákat kigondolni a saját maga számára is, mint kitalálni ezeket.

    Séta, labdázás 200ft-os labdával, tollasozás 300ft-os szettel, dvd-re végezhető dolgok tömkelege, ki tudja mi még.  Akarat kérdése, semmi másé.

     

    Hogy ontopic is legyek: boldog vagyok attól, hogy nincs érzelmi viszonyulásom az ételhez. Imádok jókat enni, de nem "attól érzem magam embernek", ahogyan itt is olvastam, hogy magamba tömök egy zacskó kekszet, nem vagyok boldog-boldogtalan vagy bármilyen egy zacskó csipsztől és a legkevésbé sem érzem az életminőségemet jobbnak attól, ha veszek két liter uvzöld löttyöt az ebédhez. 

    Ételfüggőként szörnyű lehet, főleg kispénzű ételfüggőként. 

    előzmény:
    Becky26 (57)
    2011-07-08  10:13
  19. 2011. július 8. 10:1758.
    nálam az egyetlen édesség, ami befigyel, az a fagyi. Csokit, csipszet, kekszet sose ettem, undorodom tőlük.
    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2011-07-07  19:57
  20. 2011. július 8. 10:1357.

    Kedves Alcott, egyetértünk!

    Annyi kivétellel, hogy én imádom a csokit, így azért remélem nagyon nem viszik fel az árát, mert én nem évente kétszer fogyasztom,hanem többször,jó lenne azért emberi áron hozzájutni. Bár,nézem a jó oldalát, legalább nem nő a hátsóm

     

     

    Valaki írta hogy régen több lehetőség volt mozogni, meg sok minden ingyen volt. Na azért kéremszépen ha valakinek van egy lánya pl akkor az a lányka otthon suli után leemeli a fitness dvd-t a polcról és tornázik egy órát. Bicajozni is lehet,tökéletes mozgásforma. Egy stepper 10 ezer forint a tescóban, a család összes nőtagja használhatja, vagy egy leg magicre beruháznak. A parkban kérem lehet futni reggelente, vagy este. Fitnesstermekben szinte mindenhol van diákkedvezmény,ott lehet aerobicozni meg kondizni is.

    Fiúk bicajozhatnak, mehetnek terembe gyúrni vagy kardiogépekkel edzeni, futni, haverokkal focizni,stb.

    A mozgásra mindíg van lehetőség, csak lusták az emberek! Heti háromszor négyszer simán be lehet iktatni egy óra mozgást,pláne ha egy iskolás gyerekről beszélünk,vagy középiskolás kamaszról. Az általános iskolással meg lehet menni hétvégente kirándulni,nagyokat sétálni,az is hasznos.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_420565 (55)
    2011-07-08  09:54
  21. Torolt_felhasznalo_420565
    Torolt_felhasznalo_420565
    2011. július 8. 10:0556.
    A cukorhoz: szakértőktől hallottam egy rádióban, hogy hamarosan megfog szűnni a cukorrépa alapú cukorgyártás, ui. sokkal kevésbé gazdaságos, mint a nádalapú. Eddig próbálták fenntartani, hogy a európai cukorigényt kielégítsék, de sok éve keresik a másik utakat erre, mert tetszik-nem tetszik: nem gazdaságos a dolog.
    előzmény:
    etilany (28)
    2011-07-07  21:06
  22. Torolt_felhasznalo_420565
    Torolt_felhasznalo_420565
    2011. július 8. 09:5455.

    Hát, nem.

     

    Ugyanis hamburgerként a nyári iőpszakban saját húspogácsát grillezek szabad tűzön, saját hamburgerzsömlével, soha nem járok ilyesfajta gyorsbüfékbe. (Egyébként rosszul tudom-e, hogy ezeket a Mekdonácc-féléket  nem is adóztatják meg, kedves Lilla...?).

     

     "Nasi"... nem tudom, én akkor eszem, amikor éhes vagyok és ha nem vagyok éhes, nem eszem. Ha viszont igen, akkor élelmiszer szoktam enni, ételt, nem "naist". Én már csak ilyen csökevény vagyok.

     

    Csipszeket sem eszem, nekem vegetaízűek, attól pedig kiver a víz.  Csokoládé: nem izgat, mennyibe kerül, eddig is kb. kétszer ettem egy évben, azután sem fogok többször vagy kevesebbszer.

     

    Energiaital, színes löttyök, zacskós szószok, porok -mert ezeket erősen érinti az adó-: ha ingyen lenne, sem kellene egyik sem. 

     

    AKi meg eddig is vette, ezután is venni fogja, ugyanis  értelemszerűen a sokak által gyakran fogyasztott termékekre vetik ki az adót, mert annak célja a bevétel növelése.

    A többi maszlag.

     

    Így aztán semmi értelme azon szájat tépni, hogy ettől aztán nem eszik senki majd egészségesebben, mert ennek nem ez a célja.

     

     A minőségi fogyasztás árrugalmatlan, aki pedig nagyon kevésből gazdálkodik, az eddig sem vette meg ezeket.

     

    A kettő között lévő széles réteg pedig ugyanúgy meg fogja venni, mert az adó mértékét nyilván úgy kalkulálják (hatástanulmányok stb.), hogy ne befolyásolja számottevően a fogyasztást a bevétel érdekében.

    Ennyi. 

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2011-07-07  19:57
  23. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. július 8. 08:4554.
    Hat ez tenyleg aranyos, es mennyire igaz
    előzmény:
    sisi60 (49)
    2011-07-08  07:18
  24. 2011. július 8. 08:3053.
    Nem tudom, az ált sulikban és a gimikben hogy van, de az biztos, hogy a heti 1x kötelező egyetemi tesiórákon szinte sírva vesznek részt a diákok, és azon vannak , hogy minél kevesebbet kelljen mozogniuk (tisztelet a kivételnek). Nekem ez is olyan borzasztó...Ezek a fiatal emberek nem szerették meg a testmozgást gyerekkorukban, nem vált a mindennapjaik részévé, a szülők feladata, hogy ezt elérjék a gyerekeiknél... én is ettem régen a kakasos nyalókát (szigorúan heti 1et, abból a golyó formájú rágóból is max egyet kaphattam naponta), és anyuék kemény pénzeket fizettek azért, hogy úszni, táncolni, ritmikus sportgimnasztikázni (mikor mihez volt kedvem) járassanak...és ehhez jött heti 1 vagy 2 ingyenes tömegsport a suliban...én nem emlékszem, hogy minden ingyen lett volna.
    előzmény:
    JulisBoris (48)
    2011-07-08  06:59
  25. 2011. július 8. 08:2252.
    Cukor, só, mint legkevésbé ártalmas??? Mondd ezt egy cukorbetegnek vagy egy magas vérnyomásosnak, lehet hogy nem így gondolnák....Azzal én is egyet értek, hogy sima lenyúlásról van szó, de ezt speciel nem bánom, hátha kicsit kevesebb elhízott kisgyerek lenne :( lehet hogy álomvilágban élek, de szeretném hinni, hogy íígy lesz....
    előzmény:
    Kirill-a (31)
    2011-07-07  21:11

Címlap

top