Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Társasház, megőrülök :(:(

encsilaci78
Létrehozva: 2011. szeptember 4. 10:19


Társasházi jogász, vagy közösképviselők segítségére lenne szükségem.
Az lenne a kérdésem, hogy egy társasházi lakás belső udvara, lényegében parkolója használható e arra, hogy a kisgyerekes családok játszótérnek használják.
A parkolóhelyeket 400 ezer forinttért értékesítették amikor megvettük a lakást(Új) . Egyes családok, kb 5 család a gyerekeket a parkolóba viszik le játszani, biciklizni.A kocsik között szaladgálnak, botokkal, biciklivel stb...
Ami igazán felháborított, az utóbbi időben nagy lavórt, plédeket, matracokat hordanak le a garázsok elé és mintha strandon lennének szórakoznak.Ezt mind a közlekedésre fenntartott úton.
Szóltam a közös képviselőnek, aki egy papírt rakott ki a lépcsőházba, ezt összerajzolták-karmolták, aztán következő nap le is tépték.
A legnagyobb bajkeverő hölgy fennhangon minősít az ablakom alatt, meg jelzi, hogy ő még a közös képviselőt is jól kiosztotta, mert ő nem azért vette a lakást, hogy ne használja.Nos, igen nem egy vadállat a közös képviselőnk, szóval a rend fenntartása nem tartozik az erősségei közé.Továbbá jeleztem a k.k-nek azt is, hogy a legnagyobb melegben kirakják a kukát, a kakis pelussal, meg háztartási maradékokkal a lépcsőházba.Kinyitom az ajtót és mindkét oldalról ott bűzlik .


Természetesen ez sem tetszett a hölgynek, ezen is fel van háborodva, hogy miért nem lehet?Visszatérve a parkolóra:

Én úgy gondolom, hogy a közös helyiségek nem az övé, tehát nem használhatja úgy ahogyan kedve tartja.
Az lenne a kérdésem, hogy törvényes úton, hogyan lehetséges ezeket a családokat kötelezni arra, hogy a parkolót parkolásra használják, mivel félő, hogy a kocsikat is megrongálják, továbbá elég balesetveszélyes is mikor egy 3 éves gyerek kis biciklin rohangál az autóbejáróban.
előre is köszönöm a választ

  1. 2011. szeptember 4. 13:4076.

    Nem kell "közterület-foglalónak" lennem, szerencsére!

     

    Bár társasházban lakom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133456 (61)
    2011-09-04  13:10
  2. 2011. szeptember 4. 13:3975.
    De a sok bolond miért az aszfalton aszalódik és nem viszi át a sejhaját a füves részre? Ennyi esze legyen nhéány embernek.
    előzmény:
    csutak51 (60)
    2011-09-04  13:09
  3. Torolt_felhasznalo_133456
    Torolt_felhasznalo_133456
    2011. szeptember 4. 13:3874.

    nagyon tiltakozol...nálam már ez eleve gyanús

     

    egyébként mire is írtad, hogy nem ez a téma?

    volt szó kameráról, más garázsa előtti közlekedőt foglalókról...ez bizony mind téma volt 

    előzmény:
    csutak51 (69)
    2011-09-04  13:32
  4. 2011. szeptember 4. 13:3473.

    Szia

     

    Nem értek egyet Veled. Igenis megoldás az út túloldalán lévő játszótér. A kedves szülő vigye oda a gyerekét játszani. Nem hinném, hogy az a megoldás, hogy a gyerek - legalábbis egy bizonyos korig- egyedül legyen lent a játszótéren, ahol, eleshet, beütheti magát stb. Vagy a te gyerekeid csak egyedül jártak a játszóra, és nem figyeltél oda rájuk?

    előzmény:
    csutak51 (32)
    2011-09-04  12:18
  5. 2011. szeptember 4. 13:3472.

    Off:

    Fú, nem tartom magam egy paramaminak, de én ugyan nem engenék le egy 4 -évest egyedül felnőtt nélkül az udvarra...

     

    Nálunk is van hasonló, társasházi probléma, csak itt nem autós-kontra-gyerekes, hanem kutyás-kontra gyerekes témakörben megy a balhé. Szép nagy, füves-bokros udvarunk van, egyedülálló a környéken, viszont sajnos nem zárható a kapuja, így a környéken lakó kutyatulajdonosok az éj leple alatt idehordják xaratni a kutyáikat. Ok, ez ellen a zárható kapu megoldás lenne. De sajnos a házakban is laknak kutyások (3 db. ház fogja körbe az udvart) és egyszerűen nem értik meg, hogy a közös kert nem kutyafuttató. Állítólag összeszedik a végterméket, ennek ellenére a négykézlábazó kislányom már beletenyerelt párszor a xarba. És könyörgöm, a pisit nem lehet összeszedni a kutyák után...

     

    On. A topikindítónak szerintem is a balesetveszélyre és az autók megrongásának lehetőségére kellene hivatkoznia, talán attól kicsit elgondolkodnak, hiszen fizetni senki sem szeret..A kamera jó ötlet, így a tettes egyértelműen beazonosítható, ha rongálás lenne. A ki és beállással kapcsolatban pedig hatalmas táblát függesztenék ki, miszerint ez parkoló, nem játszótér és kéritek a kedves szülőket, hogy gyermekük biztonsága érdekében ne engedjék az udvari rohangálást...

    előzmény:
    encsilaci78 (1)
    2011-09-04  10:19
  6. 2011. szeptember 4. 13:3371.

    Szerintem úgy értették a többiek, hogy anyuka szépen slattyogjon át a gyerekével a túloldalra és szépen felügyelje játék közben.....

     

    előzmény:
    csutak51 (60)
    2011-09-04  13:09
  7. 2011. szeptember 4. 13:3370.

    Csutak.A házban élő gyerekek 0-6 éves korúak.

    Én, bár Te is jól sejted , nincs gyerekem, ha lenne sem engedném le az ilyen korú gyerekemet még a parkolóba sem, akár rálátok, akár nem.Pláne nem egy parkolóba, ahol autók közlekednek.

    A gyerekek nem egyedül járkálnak le, hanem a szülőkkel, viszont azok magasról tojnak arra, hogy a gyerekek azon versengenek, hogy melyikük fér el a két kocsi közt bicajjal.Vagy bottal piszkálja a kocsi ablakát stb....Mert anyuka beszélget....Tudod nem vagyok toleráns, legszívesebben felrugnám ....De igazad van, biztosan azért mert nincs gyerekem.

    A parkba igen át kell menni az úton, de ne haragudj, nincs anyucinak, vagy apának 1-2 órája, hogy levigye a gyereket?

    A lebetonizott parkolóba jobb kirakni egy lavort, meg plédet?

    Miért??

    Ja az én házamnak nincsenek gyerekei, nem értelek.Az én házamnak, van egy női és egy férfi lakója, továbbá egy autója.Ennyi

    előzmény:
    csutak51 (32)
    2011-09-04  12:18
  8. 2011. szeptember 4. 13:3269.
    Itt NEM ERRŐL van szó, ez más téma, bocsánat! Nem én, Te kevered!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133456 (61)
    2011-09-04  13:10
  9. 2011. szeptember 4. 13:3068.

    Az első érvedre:

    A bérelt üzlethelyiségbe azért nem mehet bárki be, mert csak az mehet be/használhatja, akinek erre az üzlethelyiség tulajdonosa jogot biztosít. Ilyen a bérlő, de nem ilyen a "bárki"!

     

    A másodikra, a közgyűlés, vagy 100%???-hoz:

     

    Társasházi törvény

     

    38.§ (3)36 A rendes gazdálkodás körét meghaladó kiadások vállalásához a tulajdonostársak egyhangú határozata szükséges.

     

    ezt meg a végén, a fogalom-magyarázatok között találod:

    "3.68 Rendes gazdálkodás körét meghaladó kiadások: az állagvédelmet meghaladó, a fenntartás (az üzemeltetés, a karbantartás és a felújítás) körébe nem tartozó olyan munkálattal összefüggő kiadások, amelyek az alapító okirat szerint közös tulajdonban lévő épület, épületrész bővítésével, átalakításával vagy közös tulajdonba kerülő új épület, épületrész, illetőleg épületberendezés létesítésével járnak."

    előzmény:
    rozalindaa (57)
    2011-09-04  13:03
  10. 2011. szeptember 4. 13:2167.

    Tudom, hogy baromi undorító, de én azt csinálnám, hogy fölvennék gumikesztyűt, fognám a kakis pelust óvatosan, és a kakis felét rákenném az illető ajtajára. Persze nyilván úgy, hogy ne vegye észre és ne tudja, hogy én voltam Hidd el, pár ilyen és nem fogja kirakni többet

    Tudom, hogy gusztustalan, de sajnos aki nem ért a szóból, meg aki egy paraszt, annál lényegretörőbb eszközökhöz kell folyamodni...

    előzmény:
    encsilaci78 (1)
    2011-09-04  10:19
  11. 2011. szeptember 4. 13:1766.
    Locsold fel a betont, kénytelenek lesznek máshová menni. Nálunk a régi helyen egy idős bácsi ezt csinálta, akárhányszor kimentek, halál nyugodtan nekiállt locsolni. Volt szitkozódás, de erre az volt a válasza, hogy kell a friss levegő!
    előzmény:
    encsilaci78 (1)
    2011-09-04  10:19
  12. Torolt_felhasznalo_918489
    Torolt_felhasznalo_918489
    2011. szeptember 4. 13:1765.

    Áruld már el, egy 4 éves hogy lehet biztonságban egyedül egy közös udvaron? Hiszen jönnek- mennek az autók. Hiába vagyunk óvatosak, nem egyszer múlott már csak a férjem és mások reflexein, hogy nem lett baj. Az ilyet mint te arra kötelezném, hogy a 20.-on lakjon és kénytelen legyen lemenni és vigyázni a gyerekére.

     

    A közös udvar pedig nem játszótér!  Ha pl. nálunk mindenki beáll a kocsijával, alig marad üres hely.  Napközben sem üres. Fogd már fel: parkolásra  és közlekedésre szolgál, mivel a legtöbb társasházban csak igen szűk hely jut az udvar részére. Tulajdonképpen egy zárt parkoló, akár tetszik akár nem.  

    előzmény:
    csutak51 (60)
    2011-09-04  13:09
  13. 2011. szeptember 4. 13:1364.

    Igen, ez igy helyes. Pl. megkell hirdetni 14 órára és rögtön a meghívóban jelezni kell, hogy ha nem határozatképes a közgyülés akkor ugyan ott 14,30-kor újra meg van hirdetve a közgyűlés.

    Akkor már akárhány tulajdonos van, a közgyűlés határozatképes.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_918489 (59)
    2011-09-04  13:07
  14. Torolt_felhasznalo_918489
    Torolt_felhasznalo_918489
    2011. szeptember 4. 13:1163.
    A kamerától csak az fél, akinek van mitől tartani. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133456 (61)
    2011-09-04  13:10
  15. 2011. szeptember 4. 13:1062.

    Biztosan van az Alapító Okiratból egy példányod, ha nincs akkor kérj egy másolatot  a közös képviselőtől.

    Abban egyértelműen le van írva mi az osztatlan  közöstulajdon  és mi a bérlemény illetve, magántulajdon .

    előzmény:
    encsilaci78 (1)
    2011-09-04  10:19
  16. Torolt_felhasznalo_133456
    Torolt_felhasznalo_133456
    2011. szeptember 4. 13:1061.

     "mindenkinek egyforma joga van ott tartózkodni."

     

    na ja...amíg nem akadályoz másokat, pláne azt, akinek mondjuk a garázsa elé beáll

    mi van, ha az autó benn áll a garázsban, a tulajnak nagyon gyorsan szüksége van az autóra, viszont a garázsa előtt parkoló autónak a gazdája meg ki tudja hol van? majd bekapcsolja a magassági kormányt és átrepül a garázsa előtt álló autón?

    te is egy ilyen "közterületfoglaló" lehetsz, hogy ennyire vérmesen véded az ilyeneket

    a kamera pedig igenis jó dolog...nem arra kell eleve gondolni, hogy jaj, most engem megfigyelnek... 

    előzmény:
    csutak51 (49)
    2011-09-04  12:50
  17. 2011. szeptember 4. 13:0960.

    Ugyanazt írom, amit Te!

    Dehogy engedném át játszani, egyedül, az út túloldalán lévő parkba! Ha ott hatalmas játszótér van sem!

     

    Pontosan ezért biztonságosabb egy tsasházi udvar!

    Egy tsasházban általában többféle korú gyerek van, itt nem is derül ki, hány évesek játszanak az udvaron, de jelentősége sincs! 

    A szülő gondja/dolga, sőt, felelőssége az, hány éves korút hova enged egyedül, hol érzi biztonságban.

     

    Egy 4 éves pl lehet biztonságban a közös udvaron egyedül, ha át kell mennie az úton, már nem, és ha egy közparkba kell játszania egyedül, különösen nem!

     

    Ezért is vesznek szívesebben az emberek olyan tsasházat, ahol udvar is van. Mert a közös udvart használni szeretnék, pl arra is, hogy a gyerekük ott játszhasson.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133456 (50)
    2011-09-04  12:50
  18. Torolt_felhasznalo_918489
    Torolt_felhasznalo_918489
    2011. szeptember 4. 13:0759.
    Még annyi sem kell. Nálunk pl. úgy van, hogy össze van hívva a lakógyűlés mondjuk szerda, 14 órára. Szépen megvárják, hogy összegyűlik-e a lakók fele. 14.30-kor mindenképpen megkezdik a lakógyűlést, és az (az általad vázolt eseteket kivéve) a jelenlévők számától függetlenül határozatképes.
    előzmény:
    rozalindaa (57)
    2011-09-04  13:03
  19. Torolt_felhasznalo_918489
    Torolt_felhasznalo_918489
    2011. szeptember 4. 13:0558.
    Aha... és hogy bizonyítanák, hogy a tiéd okozta? Erre jó a kamera, de bizonyára megvan az okod amiért ennyire ellenzed...  Olyannak neveled a gyereked amilyenek akarod, de vállald is szépen a felelősséget a tetteiért. Ugyan miért nem szeretnéd, ha megfigyelnék? Ha semmi nem történik, akkor a legtöbb ilyen kamera X idő múlva törli a régi felvételt és újrakezdi a mefigyelést. Szóval csak akkor lesz megnézve, ha történik valami.  Hja, ha van okod a gyerek miatt aggódni akkor persze megértem a tiltakozást... 
    előzmény:
    csutak51 (52)
    2011-09-04  12:56
  20. 2011. szeptember 4. 13:0357.

    Tévedés, ha üres akkor sem parkolhat oda más. Azt a tulajdonosa megvette használatra.

    Mi volna ha bérelnék valamilyen üzlethelyiséget és azért mert  üresen áll valaki elkezdené használni. 

     

    Másik: nem kell 2/3 többség, elég az 50 % + 1 fő bármilyen a társasházzal összefüggő dolgokban. Kivéve ha épületrészt, vagy telket adnak  el.

    előzmény:
    csutak51 (49)
    2011-09-04  12:50
  21. 2011. szeptember 4. 13:0056.

    Nem, ha a kamera rendkívüli kiadás, és az! Akkor, bizony, 100% hozzájárulás kell, hiszen közpénzből megy!

     

    A kamera ráadásul személyiségi jogokat is sérthet.

     

    Úgyhogy, ha Te tsasházkezelő vagy az én tsasházamban, és közgyűlési határozattal hagyatod ezt jóvá, tudd, hogy beperellek!

    előzmény:
    glaceaucafe (47)
    2011-09-04  12:47
  22. Torolt_felhasznalo_158041
    Torolt_felhasznalo_158041
    2011. szeptember 4. 12:5955.

    Sajnos, itt nem fogsz választ kapni a kérdésedre.

    A közös képviselő hatásköre nem biztos, hogy elegendő a problémád megoldásához.

    Vedd elő az adás-vételi szerződést. Abban biztos, hogy rögzítette az ügyvéd, hogy hány négyzetmétert vásároltál meg, milyen tulajdoni hányad bejegyzésével.

    Ha csak kizárólag a kocsi beállásának a helyét vásároltad meg, akkor el kell fogadnod, hogy előtte, mögötte, mellette közös tulajdonnak minősülő terület van. 

    Ismerek ilyen esetet. Sajnos, az alapító okiratban úgy szerepel a kocsitároló előtti terület, hogy közös tulajdon, és a kocsitároló tulajdonosai szépen díszburkolattal lerakatták a lakók pénzén a bejárójukat. Ennek ellenére a lakók nem használhatják a közös tulajdonban lévő kocsibejárót. 

    Túl zavarosak a társasház körüli tulajdoni viszonyok meghatározásával kapcsolatos jogszabályok. 

    előzmény:
    encsilaci78 (1)
    2011-09-04  10:19
  23. Torolt_felhasznalo_918489
    Torolt_felhasznalo_918489
    2011. szeptember 4. 12:5854.
    Nálunk számozottak a parkolóhelyek, ráadásul külön színnel vannak jelölve, hogy mindenki tudja meddig tart az addig... És bizony az adásvételi szerződésben is úgy szerepel nálunk, hogy ez a rész saját tulajdonunk. Az ezeken kívüli, az közös tulajdon, valóban. A társasház alapító okiratába is bele van foglalva, sok más dologgal  együtt. Szóval jogom van hátsón rúgni aki ott akar kempingezni. 
    előzmény:
    csutak51 (49)
    2011-09-04  12:50
  24. Torolt_felhasznalo_133456
    Torolt_felhasznalo_133456
    2011. szeptember 4. 12:5753.

    míg a régi "csapat" volt, semmi probléma nem volt - rendre megvolt az ablakpucolás is, pókhálózás, korlát lemosás, egyebek...

    de hiába adták tovább az elköltözők a "házirendet", a sok rengeteg eszű "dáma" elengedi a füle mellett

    aztán nálunk is volt ám lépcsőházba kipakolt szemetes...na akkor picit kinyitottam a számat...kerek perec megkérdeztem, legközelebb kis- és nagydolgát is a lépcsőházban fogja végezni?

    azóta nincs ilyen szerencsére 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_918489 (51)
    2011-09-04  12:52
  25. 2011. szeptember 4. 12:5652.

    Már meg ne haragudj, de ha a gyerekemet akarnák, bármiért is, megfigyelgetni, fel is lennék háborodva, nemhogy még kamerát fizetnék!

    HA kárt okozna, azt természetes, hogy kifizetném! Miután jól megnéztem, ki, mennyiben hibás a károkozásban.

     

    Ha a kárt szenvedett beperel, a bíróság is ezt vizsgálja.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_918489 (45)
    2011-09-04  12:41

Címlap

top